Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-23 08:44:46

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd át az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) kelna91 válasza PociAti (#5249) üzenetére


kelna91
senior tag

Köszi a választ! Ez tényleg nagyon nagy költségkülönbség. Azóta nézegettem még teszteket meg összehasonlítást, és ez alapján sem érné meg a váltás. Megpróbáljuk a letakarást, mert igazad van, a lapok gyűjtik a port.

(#5252) PociAti válasza nimfas (#5250) üzenetére


PociAti
senior tag

Egy ilyen böszme öreg nyomtatóhoz nehéz viszonyítani a mai gépekhez. Ez a nyomtató 18 évvel ezelőtt jelent meg, akkor még teljesen mások voltak az előírások. Az ilyen nagy fogyasztású gépek könnyebben elboldogultak a gyenge minőségű utángyártott kellékekkel, és gondolom azzal értetted, hogy "fillérekért lehet" toner kapni, mert az eredeti, 3.000 oldal kapacitású toner ára 48.000 Ft, amivel a lapköltség: 16 Ft/lap.
Ez nem is olyan kiugró érték, sőt komolyabb beruházással hozza a hasonló lézerekre jellemző 12 Ft körüli lapköltséget, ugyanis a nagyobb kapacitású, 7.000 oldalas toner 90k-ba kerül így nagyjából 13 Ft egy oldal.
És még ha jobban elboldogulnak a szar kellékkel, akkor is erősen érezhető a minőségromlás az eredeti kellékhez képest. Sokaknál egyszerűen szóba se jöhet, hogy a nyomat gyenge minőségű legyen.

(#5253) nimfas válasza PociAti (#5252) üzenetére


nimfas
addikt

Nyilván egy 15-18 éves nyomtatóhoz nem fogok gyári tonert venni. :DDD
De utángyártott van hozzá: [link] 7.480 Ft a 7.000 oldalas. ;-) Ezzel kicsit máris más a matek.

A tintás Epson-hoz pedig egy GYÁRI garnitúra fekete 127 ml és a 3x70 ml színes szett [link] 14.960 Ft (de külön is vicces árban vannak)

(Mellékelt palack(ok) kapacitása:
Fekete-fehér oldalkapacitás 14.000 Oldal
Színes oldalkapacitás 5.200 Oldal) Kérdés, hogy a feketénél 1 vagy a 2db kapott 127 ml-re érti-e a mennyiséget.)

Én is filóztam a lézeren, de ahhoz drágább a segédanyag és szerintem a nyomtató sem lett volna olcsóbb. :N

(#5254) PociAti válasza nimfas (#5253) üzenetére


PociAti
senior tag

Persze hogy más a matek.
De van aki úgy gondolkodik, hogy neki az a minőség nem megfelelő. Nem véletlen a jókora árkülönbség a gyári kellék és a hamisítvány között. Egy valamirevaló A4 lap ára is legalább 2 Ft-nál kezdődik. Kész pazarlás lenne olyan minőségben nyomtatni rá, ami nem megfelelő.

(#5255) lfarkas válasza MaxxDamage (#5228) üzenetére


lfarkas
aktív tag

Jó estét! Gratulálok a géphez. Kérdéseim: Multifunkciós? Másol is, scennel is? Lap adagoló tálca zárt rendszerű? Vagyis használaton kívül nem porosodhat a papír?
Köszi szépen, ha türelmed lesz tájékoztatni!
Üdv.

(#5256) ath válasza MaxxDamage (#5228) üzenetére


ath
senior tag

az én választásom is erre esett, tényleg jó. annyi a problémám vele, hogy a tetejét muszáj teljesen felnyitni és nem állítható meg bárhol, illetve a scan lehetne egy kicsivel gyorsabb.

lfarkas: minden kérdésedre igen.

(#5257) 6120


6120
tag

Üdv!
Új lézernyomtatót kell vennem. (a régi samsung színes lézer volt, voltak házilag orvosolható bajai, nem vette fel a lapot stb, de most már annyi hibája lett, hogy cserélni kell). Meg öreg, meg böszme, meg zajos és a mac sem ismeri fel színesben...
Nagyon ritkán nyomtatok (szerintem kevesebb mint havi 30lap), színeset el tudom engedni. Viszont, amikor kell, akkor nagyon kell, szal kopishop nem működik.

Ezt néztem ki: Laserjet M110we. Van valakinek ezzel/ilyennel tapasztalata?
Most 80euró az ára. Az amazonon néztem hozzá a gyári 40eur, az utángyártott kb 12eurótól van (nem tudom milyen minőség, szal hajlandó vagyok a gyárit venni hozzá).
Mellélövök ezzel szerintetek?
Ilyen áron van esetleg jobb?
A wifi nem feltétlenül szükséges, most is megvoltam nélküle (a jelenlegi tudott usb-ről nyomtatni). Persze, ha a wifis változata ugyanannak a modellnek mondjuk 5-10euróval több, akkor azt szívesen kifizetem.
Köszi!

(#5258) PociAti válasza 6120 (#5257) üzenetére


PociAti
senior tag

Ez egy HP nyomtató, azt nem írtad. Abból kitalálható a lényeg, idehaza 39.000 Ft a nyomtató, rendkívül kevés oldalra elegendő festéket mellékelnek hozzá, és 21.000 Ft hozzá a 142A típusú eredeti kellék, aminek a kapacitása mindössze 950 oldal (22+ Ft/lap). Azért ilyen irreálisan magas a lapköltség, mert minden alkalommal a "toner" tartalmazza a drága fényhengert is.
Azokban a nyomtatókban, melyekben nem kell 1.000 oldalanként fényhengert cserélni, fele, harmad vagy negyed ennyibe kerülne a nyomtatás. És garantáltan jobb minőségű lenne, mert nem egy utángyártott fényhenger állítja elő a nyomat képét.

Sajnos lassan már 7 éve a Brother HL-1222WE a leginkább ajánlott készülék, elvileg kompatibilis a Mac-kel, 45.000 Ft-os árával alig tűnik drágábbnak, de ha azt vesszük, hogy 1.500 oldalas kezdő tonerral árulják, akkor olcsóbb is, és 7.800 Ft a hozzá való eredeti, 1.500 oldal kapacitású toner (5,2 Ft/lap).

Ami nagyon-nagyon durva, hogy ez a nyomtató + 1 toner összesen 52.800 Ft-ba kerül, kapacitása pedig 3.000 oldalra elegendő. Ez azt jelenti, hogy a lapköltség a nyomtató árával együtt is csak 17,6 Ft, szemben a HP kellék árával, ahol csak a kellék ára magasabb (22 Ft/lap).

(#5259) st6969


st6969
őstag

Sziasztok!
Mono lézernyomtatót keresek. Nagyon kevés használatra. Leginkább iskolás gyerek feladatait kinyomtatni (unom már, hogy mindig a szomszédnak kell könyörögni...a munkahelyen tudok bármennyit nyomtatni színes lézerrel is, de valahogy mindig otthon kell és azonnal :U )
Kérdésem, hogy használtan érdemes-e ilyeneket nézegetni?
Ha nem, akkor az összefoglalóban lévő Brother HL-1222WE-nél van értelme bármi mást nézni? Wifi sem feltétlenül kellene.
Köszönöm :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.