Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15404) Drachande


Drachande
tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy érdemes-e váltani egy Asus Xonar DSről egy Creative sound blaster Zre/ZxR-re? Egy 5.1es hangrendszerem van, amire rá van kötve (Pioneer VSX 520, NAD hangfalak, Polkaudio PSW 125 sub), egy ilyen hangrendszeren adna-e lényeges hangminőség különbséget? Főleg játékokban. Azt hallottam, hogy a Creative hangkártyák jobban képzik le a játékok hangját, mint a Xonarok, jobb a térhatás, vagy valami hasonló, én nem értek hozzá. Bár meg vagyok elégedve a Xonarral, de amíg nem hasonlítom össze élőben, vagy nem valaki el nem mondja a tapasztalatát, addíg nem tudom a különbséget.

Apámnak van egy Musical Fidelity V-DAC MKII USBs DACja, amit próbáltam a hangrendszerén. Próbáltam azzal is a zenéit és a normál hangkártyájával is. Az biztos, hogy olyan szinten megváltoztatta a DAC a hangzást, hogy leesett az állam. Viszont ha egy ilyen rá van kötve a gépre, akkor ha jól emlékszem, átveszi a belső hangkártya szerepét és maga a DAC hiába ad jobb audio minőséget, a játékokhoz nem tudja előállítani az 5.1et. Valami olyan megoldást keresek, amivel el tudom érni azt, amit egy ilyen DAC művel, de ugyanakkor a játékoknál is jól meg legyen csinálva az 5.1. A kérdésem az lenne még, hogy egy DAChoz mindentől függetlenül kell-e belső hangkártya, lehetne-e a kettőt kombinálni valahogy a játékok 5.1 hangzásának a jó minőségű előállításához?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.