Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27201) Narakh válasza Tarill (#27200) üzenetére


Narakh
senior tag

Emlékeim szerint valaki innen rendelt már egyet a közelmúltban. Keress rá, és vedd fel vele a kapcsolatot.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#27202) wolfman


wolfman
veterán

Aki használt már vagy van neki most is Logitech Performance MX egere, annak szól a kérdésem. A görgőt lehet jobbra/balra kattintani vagy csak görgetni lehet vele?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#27203) drtimot válasza wolfman (#27202) üzenetére


drtimot
aktív tag

Nekem soha nem volt, nem is használtam, de lehet vele kattintani balra jobbra :) Ha megnézed a képeken, a görgőtől balra jobbra mutató kis nyilak pont ezt jelzik. (persze ezer más módon is kideríthető)

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#27204) wolfman válasza drtimot (#27203) üzenetére


wolfman
veterán

Most vettem egyet használtan, és nagyon nem működik egyik irányban sem. Nem kattan és nem is funkcionál. :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#27205) drtimot válasza wolfman (#27204) üzenetére


drtimot
aktív tag

Setpointot, vagy egyéb Logitech szoftvert felraktál hozzá, ott megjelennek a gombok konfigurálhatóként? (Belső memóriája nincs elvileg az egérnek, tehát ha szoftver nélkül -ami ezt kikapcsolhatná- plug-and-play sem csinál semmit a görgő-döntés, akkor ott valami nem stimmel...)

A Performance szériáról egyébként nyunyu kolléga szokott hasznosakat hozzászólni a topichoz, neki sok tapasztalata van velük.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#27206) ÍróKéz válasza wolfman (#27204) üzenetére


ÍróKéz
csendes tag

Üdv !

Megy az jobbra-balra is ,viszont nem kattanós az érintkező. A Setpointban meg hozzá is lehet rendelni mást.
Szedd szét és nézd meg az érintkezőt.

At your service...

(#27207) izee


izee
senior tag

Hol is van az a kép az egérméretekkel? kb 20 egérrel

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#27208) drtimot válasza izee (#27207) üzenetére


drtimot
aktív tag

[Ez?]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#27209) wolfman válasza drtimot (#27205) üzenetére


wolfman
veterán

Tudom konfigurálni, de nem működik. Szét kéne szedni, csak hülye Logi megoldás, hogy a talpak alatt van a csavar hely, de mondjuk már nagyon furja az oldalam mi lehet.
Lehet hogyjuk, hogy nem kattan, de ezt nem érezni, hogy egyáltalán elmozdulna, inkább csak feszegetni lehet. :(

Jah és érdekesség képen, a minden felületen tökéletesen működő darkfield lézer az sztalomon full hibásan működik! :( Páromnál és munkahelyen tökéletes, itthon meg, ahol használnám, ugrál, szaggat, akadozik mozgatás közben!

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#27210) nyunyu válasza wolfman (#27202) üzenetére


nyunyu
félisten

Aki használt már vagy van neki most is Logitech Performance MX egere, annak szól a kérdésem. A görgőt lehet jobbra/balra kattintani vagy csak görgetni lehet vele?

Alapbol a gorgo balra/jobbra billentes a vizszintes scrollnak felel meg.
Ha felteszed a SetPointot, akkor korlatozottan atprogramozhato.

Esetleg ha Win7-et hasznalsz, akkor tedd fel az utolso nem metrositott SP 4.80-at (lasd az elozo kepen), meg ra az uberOptionsot, es akkor joval tobb opciobol lehet valasztani.
Win8 alatt mar csak a metrositott hatos szeriat lehet hasznalni, amihez nincs uO. :(

Hmm, utolso Win reinstallkor 3 eve elfelejtettem feltenni az uOt? :Y
Hianyzik az oldalso tekero "3 gombja" a programozhato gombok listajarol.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27211) izee válasza drtimot (#27208) üzenetére


izee
senior tag

Igen, ez az. Köszi :)

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#27212) nyunyu válasza wolfman (#27209) üzenetére


nyunyu
félisten

Reg volt a kezemben Perf MX, igy mar nem emlekszem, mennyire nehez oldalra billenteni.

Revon sosem hasznaltam, mert azt nehez ugy billenteni, hogy ne forduljon kozben el a lendkerek.
Perf MXnek viszont teljesen mas, joval egyszerubb gorgo mechanikaja van.

Esetleg azt tudom elkepzelni, hogy nincs pontosan a helyen a gorgo szerelvenye, es beleakad az eger tetejen a gombok folotti fulekbe.
Revonal erre kulon figyelni kell minden egyes osszerakaskor.

Szaggat/akadozik: ezt okozhatja a szamitogep haza is, ha hatulra van bedugva az eger vevoje.
Nem veletlenul van fembol, arnyekolja az elektromagneses hullamokat.

Ha a gep elejebe atdugva a vevot sem javul meg, akkor talaltal egy olyan feluletet, amin nem megy a DarkField, aztan marad az egeralatet.
Azt amugy is egyszerubb cserelni, mint egy elkopott asztalt.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27213) wolfman válasza nyunyu (#27210) üzenetére


wolfman
veterán

Ha felteszed a SetPointot, akkor korlatozottan atprogramozhato.

Hiába írod le megint, már első alkalommal is értettem, de mondom, hogy nem szoftveresen van baj hanem nem is kattan, nem lehet dönteni. Érzem hogy meg sem mozdul. Gombként funkcionál, de jobbra/balra meg sem mozdul.

Ezt a lézer zavarodottságot nem is értem. Állítólag mindenhol, minden felületen tökéletes. Barátnőmnél az asztalon tökéletes, egérpadon tökéletes, munkahelyemen az asztalon tökéletes, nadrágomon tökéletes, még a parkettán is kipróbáltam, tökéletes. Mindegyik helyen hátra van bedugva a gépházba legalább 1m-re az asztal alatt és így tökéletes mindenhol. Itthon meg az asztalon használhatatlan, még ha a gép elejébe (tetejébe) is van dugva. (jó, mondjuk kopott is). Aláraktam egy sárgás A4-es papírt, ezen 90%-osan működik jól, de az előbb kipróbáltam egy hófehér A4-es nyomtatópapírral, azon megint borzalmasan megy.
Az asztal felülete már biztosan cserélve lesz, mert amúgy is nagyon kopott már, csak furcsa, hogy minden más egér hibátlanul megy rajta.

Jah és még egy kérdés. Valami kis ügyködéssel keményebbre, kattanósabbra lehet állítani a görgőt? Nekem túl lazának tűnik.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#27214) steeel35


steeel35
tag

Üdv. Valaki tudna erről az egérről véleményt mondani: Modecom Logic LM-13?

Vagy esetleg tudnátok ajánlani egy olyan egeret, amelyiknek halk a kattanása? Előre is köszi.

(#27215) jookomak


jookomak
őstag

A nagy pakolásban megtaláltam a régi DA-mat. Középső gombjával volt valami, szétszedtem, hogy majd megcsinálom, aztán persze összerakni már nem sikerült. :)
Valahogy nekiesem, kap egy új szett talpat, aztán jó lesz tartaléknak. Vagy beviszem a melóhelyre, a gagyi dell helyett felüdülés lesz.

(#27216) Unteroff


Unteroff
aktív tag

Üdv!

Szeretnék egy új egeret vásárolni és a segítségeteket kérem.

Eddig egy A4 X7-esem volt. Ez egy 5 gomb + görgős egér, elégséges gomb mennyiséggel. Van rajta egy DPI változtató gomb is, bár annyira nem használtam, de jól jött néha. Két gondom is lett vele: Az egyik, hogy nem fekszik a kezembe, nem jól illeszkedik a markomba, nem teljesen jobb kezes kialakítású. A másik, hogy már régi, de nagyon, asszem' meg van már 4-5 éves is. A gombok még működnek, de lekopott róla a matrica (egy Predator volt rajta, de a legutóbbi takarításnál egyszerűen lereszeltem róla, mert szó szerint lemállott a fele, csak hullott róla a festés). Most már jobb, de tiszta karcos. A görgő gomb weboldal görgetésnél néha fel-le dobálja, pedig már nem is nyúlok hozzá.
Eddig egy vacak tescos egér alátétet használtam hozzá (nem túl nagy), alá egy habszivacs lapot.

Szeretnék egy jó kis gamer, (hüvelykujjnál legyen plusz gomb, és a bal klikk gombnál egy 2-3x klikkelő gomb is) jobb kezes, nem túl csicsás, de praktikus, jó kialakítású optikai egeret. Matrica, egyéb festés, amely pár év múlva lemállik, hanyagolnám. Vezetékes patkány kellene, legyen elég a zsinór. Ja és könnyen tisztítható. Ezt az egeret félévente szét szedem, és a műanyag részeit belerakom egy vödör forró enyhén szappanos vízbe, bár jó lenne, ha a jövőbelit nem így kéne tisztítani.
Kb 8-10k szeretnék rá áldozni, vagy kicsit lefaragok a billentyűzet árából és ehhez hozzáteszem...

Egérpad még nincs, a megfelelő topicban megkérdem.

Illetve egy Office használatra való egyszerű, de nem tescos, zsinóros vagy nélküli, optikai egeret egeret keresek, kb. 2-4k a keret. Esetleg ha nincs vezeték nélküli 4k -ig, akkor a legolcsóbb, de nem leggagyibb egér kellene...

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#27217) Norbi14


Norbi14
senior tag

Erről a JITE egérről vélemény? Ára jó, de én még nem is hallottam erről a márkáról.

(#27218) #97716736 válasza Norbi14 (#27217) üzenetére


#97716736
törölt tag

Vezeték nélküli, már felejtős :D

(#27219) kekkec válasza nyunyu (#27188) üzenetére


kekkec
aktív tag

Igaz a Logitech G3 és G100 10 cm-nél hosszabb, de formára közelebb áll az általam kipróbált gagyi szenzoros egerek alakjához (pl. NetScroll100X; Traveler 900; G9-557HX amik már beváltak fogásra, csak hát rém pontatlanok.

Így inkább azokat preferálnám, amik "alacsonyabbak" és némi kompromisszum itt-ott belefér, de a G300-ashoz hasonló magasabb fenekű, íves homorú oldalú, szélesebb patkányok nem állnának a kezemre. (mondjuk a G300 gombjainak elrendezése viszont tetszik)

Orochi-hoz lenne vevőm, de ahogy nézem hasonló a G300-hoz az oldat lévő "ujj pihiztetőkkel".

Anno (G300-zal egyetemben) Taipan-t is ajánlották itt a fórumon, azzal is szemezek, de múltkor leszólták. Amúgy mi a baj vele?

Szóval eddig ezeket gondolnám, hogy fogásra bejönnének:
G3 (a fenti gomb vaj használható egyéb funkcióra?)
G100
Abyssus ("kevés" a gomb :O , de jó a méret és a formája is egyszerű és letisztult)
Taipan (méretre igaz nagyobb, de fent a dpi switcher-ek is befoghatóak)

Amit nézegettem még:
Recon (igaz kicsit ducibb)

Ezek közül melyikkel volna érdemes kezdenem a próbát véleményed szerint?

Kontroll egérnek lehet veszek egy Intelli Mouse 1.1-et mivel azt mindenki ismeri itt és ajánlja (és kíváncsi is vagyok, de méretre nagynak tűnik).

(#27220) Synthwave válasza kekkec (#27219) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

G100s.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27221) Unteroff válasza Unteroff (#27216) üzenetére


Unteroff
aktív tag

*Inkább lézeres, mint optikai egér...

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#27222) Synthwave válasza Unteroff (#27221) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Inkább nem.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27223) Narakh válasza Synthwave (#27220) üzenetére


Narakh
senior tag

Az szerintem is baromi jó választás lenne. ;] :DDD

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#27224) Unteroff válasza Synthwave (#27222) üzenetére


Unteroff
aktív tag

Már akartam kérdezni, miért is, de tovább olvastam az első hozzászólást... :B

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#27225) Synthwave válasza Narakh (#27223) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mert?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27226) Narakh válasza Synthwave (#27225) üzenetére


Narakh
senior tag

ˇ ;]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#27227) Synthwave válasza Narakh (#27226) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Jó drágán adod. ;]

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27228) Narakh válasza Synthwave (#27227) üzenetére


Narakh
senior tag

Fene a pofámat érte. :P

[ Szerkesztve ]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#27229) kekkec válasza Synthwave (#27220) üzenetére


kekkec
aktív tag

A dpi váltó gombja használható más funkciókra?

(#27230) jaffa 2843 válasza kekkec (#27229) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Bármire. Ehhez viszont a szoftvernek telepítve kell lennie.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#27231) steeel35 válasza steeel35 (#27214) üzenetére


steeel35
tag

Valaki?

(#27232) kekkec válasza jaffa 2843 (#27230) üzenetére


kekkec
aktív tag

Újonnan ebay-ről be lehet szerezni? Ha ismertek megbízható forrást, plz linkeljétek. :R

Egyébként a sima G100 miben más?

(#27233) drtimot válasza kekkec (#27232) üzenetére


drtimot
aktív tag

Pl: [link]
Ha valakinél ott a "Top Rated Seller" logó, és még az Ebay Money Back Guarantee is, avval kb. lehetetlen befürödni.

Én egyébként a pár százassal most olcsóbb ocraltól is vásároltam már, és minden rendben volt mindig.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#27234) kekkec válasza drtimot (#27233) üzenetére


kekkec
aktív tag

Thx.

A sima G100 miben rosszabb? Csak mert az 18 $.

(#27235) Synthwave válasza kekkec (#27234) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ratyibb szenzor, aminél ráadásul nem kizárt a meghibásodás esélye 4-5 hónapon belül. 26$-t ne sajnálj egy értelmes egérre.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27236) kekkec válasza Synthwave (#27235) üzenetére


kekkec
aktív tag

Azt hittem ugyanaz a bele. Szóval nem olyan pontos, ha jól értem.

...meghibásodás esélye 4-5 hónapon belül.
Ez azért bárminél fennállhat, elég csak kifogni egy gyenge példányt. Persze más, ha ezt tendenciózus ennél a típusnál.

Nem biztos hogy bejön. És 26$-ért nem fogom tudni eladni, az olcsóbbra viszont szélesebb a vevőkör szvsz.

Thx az infót! :R

(#27237) drtimot válasza kekkec (#27236) üzenetére


drtimot
aktív tag

Szerintem ha technikai problémád lenne, egy olyan új modellnél, mint a G100s, a garanciális ügyintézésre is jobbak az esélyeid, mint a régi G100 esetén. (Nem tudom persze, mi a Logitech hivatalos álláspontja az ilyen Ebayes új, de OEM termékekkel)

Továbbá megintcsak az újdonsága miatt szerintem a G100s-nek az eladhatósága is jobb, ha ez szempont. (Illetve azért is, mert itt a topicban ha valaki kérdezi, továbbra is ezt fogjuk ajánlani az S nélküli verzióval szemben :D)

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#27238) nyunyu válasza drtimot (#27237) üzenetére


nyunyu
félisten

G100s-bol is van OEM kivitel?

Vagy ezt direkt a koreai piacra dobtak?
L koreai oldalan egyaltalan nem talalom az OEM egereket.

Gari: Regebben ha nem volt meg a szamlad a vasarlas datumaval, akkor a szeriaszam alapjan a gyartasi idotol szamoltak a gyari 3/5 ev garit.
Kerdeses, hogy a vilag masik vegebol rendelt cuccokra ez el-e.

Mindenesetre ingyen postaval ~6k nem egy vallalhatatlan osszeg erte.
Hong Kong/Tajvan kornyekerol 2 het szokott ideerni a posta, vamot+afat ilyen kis osszegre meg nem kell fizetni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27239) Synthwave válasza kekkec (#27236) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Már te is azért veszel egeret, hogy eladd, ne pedig használd? :DDD

Az a 6 rongy nem sok egy jó egérre. Normális padot se felejts alárakni.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27240) Synthwave válasza nyunyu (#27238) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Van.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27241) #97716736 válasza nyunyu (#27238) üzenetére


#97716736
törölt tag

Hát azért abban a két hétbe ne reménykedjünk hogy ide ér. Én az IME 3.0 már egy ideje várom, és 02. 03.-án adták fel a csomagot. Remélem a héten megjon :))

(#27242) drtimot válasza #97716736 (#27241) üzenetére


drtimot
aktív tag

Hát igen, 3 hétnél korábban én még semmit sem kaptam meg ebayről :) (Jelenleg egy feb. 5-i feladású csomag van úton Taiwanból, tracking szerint még nem ért az országba)

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#27243) kekkec válasza Synthwave (#27239) üzenetére


kekkec
aktív tag

Azt fogom használni amelyik bejön. Ki kő próbálni vhogy.
Az (IKEA-s fehér matt) asztalomon szoktam használni az egeret. Úgy pontatlanabb?

(#27244) #97716736 válasza drtimot (#27242) üzenetére


#97716736
törölt tag

Ha megérkezik M.O-ba onnantól mennyi idő hogy megkapd?

(#27245) drtimot válasza kekkec (#27243) üzenetére


drtimot
aktív tag

Egy asztalnak tipikusan nincs megfelelő felületű felülete (inhomogén, mind mozgási ellenállás, mind pedig fényvisszaverési tulajdonságok tekintetében), ráadásul a talpak is sokkal gyorsabban kopnak rajta, mindenképp ajánlott egy egérpad. Van nekik külön topic is!

@ZeroDK: szerintem legalább 2 nap, max egy hét. (Nekem manapság a vámhatár alatti csomagokat is jól át szokták vizsgálni, és ülnek rajta pár napot ("vámkezelésre vár" vagy valami ilyesmi állapotban), tulajdonképpen az sem volt lassabb, amikor vámot kellett fizetnem, mert ott minden papírmunka villámgyors volt.)

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#27246) jaffa 2843 válasza #97716736 (#27244) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Én legutóbb 1 napra rá megkaptam a csomagot.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#27247) #97716736 válasza drtimot (#27245) üzenetére


#97716736
törölt tag

Köszi az infót :K
(#27246) jaffa 2843: :R

(#27248) nyunyu válasza #97716736 (#27244) üzenetére


nyunyu
félisten

Regebben 5 munkanapja volt a vamhivatalnak arra, hogy megvamolja a szallitott arut, utana lehetett csak atvenni a repteren/vitte tovabb a posta/futar.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27249) nyunyu válasza drtimot (#27242) üzenetére


nyunyu
félisten

Tajpejbol regen nem volt kozvetlen teherjarat Pestre, igy a legrovidebb utvonal a Tajpej-Becs-Pest volt.

Meg ha jol remlik, Tajpej-Becs is csak heti egyszer vagy ketszer jart, igy ha a tajvani beszallitonk nem tudta idoben feltenni a repulore az arut, akkor majdnem egy hetet buktunk.
Szerencsere Becs-Pest az mar naponta volt, igy ha leszallt Becsben a tajpeji jarat, akkor masnap mar Ferihegyen volt a motyo.

Aztan jott a magyar vamhivatal...
Ha negynapos unnep elotti hetfon erkezett az aru, akkor garantaltan csak az unnep utani kedden vagy szerdan mehettunk erte, addig ultek a papirokon.

Koreaiakkal nem kereskedtunk, igy nem tudom, Szoullal mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27250) Phvhun válasza nyunyu (#27249) üzenetére


Phvhun
őstag

Nem épp egeret és kínából, hanem órát rendeltem usából, de már 7 napja ül rajta a vám, mostanában többek visszajelzése alapján is be van lassulva nagyon.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.