Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14751) frango13 válasza zolee86 (#14750) üzenetére


frango13
aktív tag

Ú ne már. Na még felrakod 1000Hz-re a 2000dpi mellett és olyan negatív gyorsulást kapsz, hogy csak nézel. MX518 nem tud csak max. 1800dpi-t. 800-on vonyítvaröhögve leveri azt a m6900-at. Kb. mint egy Trabant(m6900) vs. Nissan GT-R(mx518).

:)

(#14752) zolee86 válasza frango13 (#14751) üzenetére


zolee86
tag

mx518 1800 dpi-n toltam, gm-6900 2000 dpi-n tolom és a személyes tapasztalatom, hogy a giga egere van olyan pontos és sokkal kényelmesebb, legalább is az én kezemnek.

(#14753) frango13 válasza zolee86 (#14752) üzenetére


frango13
aktív tag

Jó igaz 2cm/360fok-nál biztos van olyan pontos.

:)

(#14754) zolee86 válasza frango13 (#14753) üzenetére


zolee86
tag

Csak 10 cm és 180 fok :D

(#14755) Ombi5


Ombi5
őstag

Win 7 fel es alapon hasznalom MX518-at, alapbol mennyi DPI-n futhat akkor?!

(#14756) frango13 válasza zolee86 (#14754) üzenetére


frango13
aktív tag

A legnagyobb baja annak a Gigabyte egérnek ez a szenzor:PixArt PAW3305DK-H.

Ilyen árban használt MX518/G400 vagy új optikai A4Tech egereket(A4Tech X-710BF, A4Tech X-710BK, A4Tech X-710BH, A4Tech X-718BK, A4Tech X-748K, A4Tech X-755K, A4Tech X-760H) érdemes venni. De még inkább használt IMO1.1a, WMO, IME3.0. :DDD

:)

(#14757) Chereiose


Chereiose
addikt

Heló! Én a logitech g400-as egeret akarom megvenni.Annyit szeretnék kérdezni,hogy számít e a garancia ahol veszem( Mert pl Iponban 2 évet adnak, de sokat kell szarakodni a rendeléssel és az Aqua electromaxba csak 1 évet adnak és ott egyszerűbb megvenni)
És itt írta valaki, hogy a logitech garancia 3 év...Nos akkor mind1,hogy a boltba hány év, a lényeg az hogy adnak rá 3 év logitech garanciát??? :)

(#14758) GuruZone


GuruZone
őstag

#14746-ra valaki?

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#14759) Synthwave válasza Chereiose (#14757) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Pontosan ezt mondtam; a Logitech vállal rá 3 év garanciát.

GuruZone: 1. hsz.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14760) zolee86 válasza frango13 (#14756) üzenetére


zolee86
tag

De mégis mi a "baja" ennek a szenzornak, mert én pontosságban nem vettem észre semmi különbséget az mx518-hoz képest, pedig sokat játszok cs source-al?

(#14761) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Nah megérkezett a kis Krait. Egy szóval tudnám is jellemezni: imádatos :)
Az egyetlen amit negatívumként fel tudnék hozni, az hogy a teflon talpak nem domborúak, hanem laposak. De ez már nagyon szőrszőlhasogatás :) Nem gondoltam, hogy élőben ez ilyen szép kis egér. ..és juj miket lőttem vele :P (neem, nem bakot)

[oWn]f4te
Mikor lesz aktuális az üzletünk? :)

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#14762) Synthwave válasza zolee86 (#14760) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

PixArt PAW3305DK-H jelentős negatív gyorsulás, jitter. 400 dpi, 1000 Hz, ill. 1600 dpi, 1000 Hz.
Flickshot comparison MX 310-zel.
Elég messze van Avago ADNS-A3080(E)-től.

jaffa 2843: Remélem, már a jövő héten. Garanciális vacakolás jött közbe az új lappal, ezért csúszik a dolog; beraktam, 2. nap meghalt, addig meg nem adhatom el a régit, pedig van rá jelentkező bőven.. :W.

Megint új kedvenc van? :)

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14763) Ombi5


Ombi5
őstag

A hivatalos honlapon mar nincs MX518 software, jo hozza a G400-as is?!

(#14764) jaffa 2843 válasza Ombi5 (#14763) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

[link]

a fekete legördülőből válaszd ki

[oWn]f4te

Igen, mondhatni ismét új kedvenc érkezett. De ez már végleges lesz. Így is van 3 kedvenc egér itthon már :)

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#14765) Chereiose válasza Synthwave (#14759) üzenetére


Chereiose
addikt

Tehát akkor teljesen mindegy hogy a boltban hány év a garancia ugye?? Mert akkor megyek és megveszem az aquban, ha úgyis kapok rá 3 évet. :)

(#14766) frango13 válasza Synthwave (#14762) üzenetére


frango13
aktív tag

Kösz, hogy nem nekem kellett linkelgetni a képeket. :R :DDD Azért azt tegyük hozzá, ha lejjebb veszed a Hz-et akkor javul a dolog.

:)

(#14767) Synthwave válasza Chereiose (#14765) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Már kétszer írtam le ezt..

frango13: Attól még a PixArt PixArt marad.

jaffa 2843: Látod, mondtam én, hogy király az a Krait. :D

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14768) Chereiose


Chereiose
addikt

Szerintem a legjobb befektetések a logitech egerek. A többi fajtájúak drágábbak, (elég ha csak a razert nézzük) és nem feltétlenül jobbak. Gondolok megint a razer egerekre vagy a steelseries ekre.

(#14769) FireKeeper válasza Chereiose (#14768) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

köszönjük Emese :U

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#14770) kutkut


kutkut
addikt

Sziasztok! Lenne egy kérdésem azokhoz, akiknek g400-a van. Lehet úgy normálisan fogni, hogy lent van az embernek a csuklója az asztalon/egérpadon? Meg lehet közben nyomni a görgöt és az oldalsó gombokat? Mert nekem kicsit hosszúnak tűnik... :F Előre is thx. :R

Meizu MX3 32GB

(#14771) hiroki


hiroki
tag

Nekem egy Cyborg RAT 3-asom van és nagyon elégedett vagyok vele.

Wrex: Sometimes I'm not sure if the Normandy's a warship or a traveling freak show.

(#14772) Pantok válasza kutkut (#14770) üzenetére


Pantok
aktív tag

Ez nagyon erősen szubjektív, egyszerűen a kezed méretétöl függ.
Nekem olyan közepes-közepesnagy kezem lehet már a haverjaimhoz mérve, és igen, csuklóm az asztalon van.

Mellesleg eszméletlen milyen hamar megszoktam, ma használtam mx518at 3 nap után újra munkahelyen és nagyon nagyon zavart a fényes felület újra :)

Persze ettöl függetlenül használni fogom, retek Dell egerek odabent viccnek is rosszak ehhez képest.

(#14773) Khaosz55 válasza hiroki (#14771) üzenetére


Khaosz55
addikt

Benn voltam egy boltba ahol tartanak számomra kiszemelt gamer egereket.
Pont hétvégén vitték el amiket kinéztem.

Lebeszéltem a sráccal ha érkezik Rat 3 és Abyssus akkor beviszem a padomat és leülök egy székre és megnézem fogásra melyik jön be legjobban.

Volt a boltban egy Rat9. Nekem már túl sok volt a gomb meg fogása sem volt számomra a legjobb.

Karmos fogást használok és kövezzetek meg de nekem fogásra legjobban a Logitech LX5-ös egér jött be. Igaz vezeték nélküli de fogásra nekem ez volt a legjobb. Sajnos kihullott és többet nem veszek egeret hogy nem fogdosom meg. [LX5]

Én így használom az egeret:
- csukló a padon
- kis- és hüvelykujjal szorítom az egér oldalát és hátra felé húzom, hogy az egér feneke nekiszoruljon a tenyerem csukló feletti részének. Fölötte pedig karmos fogásban a két ujjam ráfekszik a gobokra.

Ennek a feltétele, hogy keskeny legyen az egér nagy fenékkel és ne túl puha gombokkal.

Úgy érzem, hogy a Razer Abyssus áll ehhez legközelebb. 3 gombál több nem kell csak összezavar. MC is 3 gomossal nyerte a SC2 világbajnokságot

Bár majd kiderül tapizáskor.

Esetleg logitechből melyik passzolna ebbe még bele ?

[ Szerkesztve ]

(#14774) nyunyu válasza kutkut (#14770) üzenetére


nyunyu
félisten

Lenne egy kérdésem azokhoz, akiknek g400-a van. Lehet úgy normálisan fogni, hogy lent van az embernek a csuklója az asztalon/egérpadon? Meg lehet közben nyomni a görgöt és az oldalsó gombokat? Mert nekem kicsit hosszúnak tűnik... :F

Hosszusag elegge csaloka.

Mostani L egereket csak ugy lehet fogni, hogy lelog a csuklod rola, mivel nagyon hatul van a gorgojuk+az oldalso gombok.

Legalabbis az utolso olyan L egerem, ami megtamasztotta a csuklo tovet az az iFeel MouseMan volt ~10-11 evvel ezelott.

9.5 eve vett MX500/700-rol mar lelogott a csuklom.

Nem talaltam jobb kepet, amin az iFeel MouseMan van osszehasonlitva egy ujabb egerrel, de ezen valamennyire latszik, hogy az MX700 masfel centivel rovidebb a gorgo kozepetol hatrafele merve, mint a MouseMan Optical. (iF MM formara ugyanez, csak vilagoskek)
(jobb szelso eger meg egy Wheel Mouse Optical, ennek a 800dpi-s masodik szeriajabol mar elcsaltak 1-1.5 centit, ez is rovidebb lett)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#14775) hiroki válasza Khaosz55 (#14773) üzenetére


hiroki
tag

RAT 9-et szerintem semmiképpen ne vegyél, mert az wifis és lassabban reagál. RAT 5 vagy 7 már jó. A másik nagy előnye a sorozatnak. hogy állítható az egér hossza, szóval a te karmos fogásodat is tudja korrigálni.

Wrex: Sometimes I'm not sure if the Normandy's a warship or a traveling freak show.

(#14776) Khaosz55 válasza hiroki (#14775) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nekem az a gondom ,hogy túl nehéznek tartom az egeret és talpán is túl sok a csúszó felület amitől szerintem lassabb mit egy abyssus.

(#14777) hiroki válasza Khaosz55 (#14776) üzenetére


hiroki
tag

A RAT 5 és 7 viszont tetszőlegesen súlyozható.
Nézz meg pár dzsatubés videót róluk. Én ott szerettem bele...:-)

Wrex: Sometimes I'm not sure if the Normandy's a warship or a traveling freak show.

(#14778) Pantok válasza Khaosz55 (#14773) üzenetére


Pantok
aktív tag

Meglep hogy valaki szereti az ilyen formát

Ezt használtam munkába eddig és én útáltam a formáját :)

Ilyesféle alakú a CM Spawn vagy a Logi G9x, tipikusan karom fogásra jó egerek.

(#14779) hiroki válasza Khaosz55 (#14776) üzenetére


hiroki
tag

Wrex: Sometimes I'm not sure if the Normandy's a warship or a traveling freak show.

(#14780) Synthwave válasza Khaosz55 (#14776) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

R.A.T.-okat hanyagold. Ha játszani kell, irány az 1.hsz.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14781) Khaosz55 válasza Pantok (#14778) üzenetére


Khaosz55
addikt

Logi G9X nekem is bejött fogásra, csak 20 rugó.

(#14782) neorow1 válasza hiroki (#14779) üzenetére


neorow1
senior tag

Nem szoktam trollkodni, de ez.. úristen..

(#14783) hiroki válasza neorow1 (#14782) üzenetére


hiroki
tag

Miért? Mi van vele? Haldoklik? :-)

Wrex: Sometimes I'm not sure if the Normandy's a warship or a traveling freak show.

(#14784) FireKeeper válasza neorow1 (#14782) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

gammmmmeeeer. én ezen csak röhögni tudok :N

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#14785) hiroki


hiroki
tag

Nálam bizonyított és ez a lényeg...

Wrex: Sometimes I'm not sure if the Normandy's a warship or a traveling freak show.

(#14786) Synthwave válasza hiroki (#14785) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mit?

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14787) kutkut válasza nyunyu (#14774) üzenetére


kutkut
addikt

Jól hangzik, köszi. :R

Meizu MX3 32GB

(#14788) kkrisi


kkrisi
senior tag

Sziasztok!

Egy laptophoz átlag felhasználónak, napi több óra használat mellett milyen vezeték néléküli egeret ajánlanátok?

Köszi!

(#14789) neorow1 válasza hiroki (#14785) üzenetére


neorow1
senior tag

Én is azt hittem, hogy mekkora jó már az x750-em. Aztán elkezdtem olvasgatni a topikot. Még vitába is száltam miatta F4te-tel. Aztán vettem egy WMO 1.1a-t. Na, nálam az bizonyított. Ég és föld a kettő. (Bocs, a tőmondatokért, de így olyan komolyan hangzik :) )

[ Szerkesztve ]

(#14790) Khaosz55 válasza neorow1 (#14789) üzenetére


Khaosz55
addikt

Mi az a WMO 1.1 ?

(#14791) neorow1 válasza Khaosz55 (#14790) üzenetére


neorow1
senior tag

PH! teszt:

"A klasszikus, avagy az IntelliMouse Optical 1.1, melynek kétoldalt még külön gombjai voltak, nagy sikert aratott a játékosok között, és többen titkos fegyvernek nevezték. A másik, amely szintén az 1.1A jelölést viseli, azonban némileg különbözik a 'nagytestvértől': eltűntek az oldalsó gombok, és a bal- és jobboldali hagyományos billentyűi jobb minőségűnek tűnnek. Az egér teste is jobb lett; már nem nyekereg úgy, mint az IntelliMouse Optical esetében. Kedvenc játékunk alatt szintén igazi 'gyilkos' volt (no persze ez játékostól is függ ám!), pontossága és gyorsasága egy tehetséges játékos keze alatt garantálja a sikert. Grafikai alkalmazásunk alatt is jól teljesített – a jó minőségű gombok élvezetessé teszik a klikkelgetést. - A testvérénél jól bevált oldalsó gombok azonban hiányoztak a mindennapos használatban."

[link] (csak az enyém fekete)

[ Szerkesztve ]

(#14792) jaffa 2843 válasza neorow1 (#14789) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

[oWn]f4te -tel nem szabad vitatkozni. Elég indulatos és elég tapasztalt, hogy a földbe döngöljön az érveivel. :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#14793) hiroki válasza jaffa 2843 (#14792) üzenetére


hiroki
tag

Engem ezek hidegen hagynak... ;]

Wrex: Sometimes I'm not sure if the Normandy's a warship or a traveling freak show.

(#14794) jaffa 2843 válasza hiroki (#14793) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Mármint az ész érvek és a tapasztalatok? Az látszik, de akkor miért jársz ide? :(

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#14795) neorow1 válasza jaffa 2843 (#14792) üzenetére


neorow1
senior tag

Igen, tapasztaltam :) Visszatérve a RAT-hez, amíg nincs viszonyítási alapja, addig úgyis ezt fogja szajkózni, ez bele van építve a magyarokba.. meg az amcsikba :D (lsd. Így jártam anyátokkal, ide vonatkozó részét):)

(#14796) kiki22


kiki22
senior tag

sziasztok!vegre megjott az abyssus!egy olyan kerdesem volna belehetne loni a regi beallitasaimhoz hasonlora az uj egeret?razer copperem volt ilyen beallitasokkal [link] A segitseget elore is megkoszonom.450 es vagy 1800 s beallitasok erdekelnenek.

[ Szerkesztve ]

(#14797) jaffa 2843 válasza kiki22 (#14796) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Az Abyssus-nak is van drivere, ahol ezeket be tudod állítani, annyi különbséggel, hogy a dpi-t és a polling rate-et az egér alján lévő kapcsolókkal állítod.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#14798) nyunyu válasza Khaosz55 (#14776) üzenetére


nyunyu
félisten

talpán is túl sok a csúszó felület amitől szerintem lassabb mit egy abyssus.

Hasznalj erdesebb alatetet, arra nem ragad ugy le a nagy tappancs, mint tukorsima feluletre.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#14799) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Tudnátok ajánlani egy egeret legfeljebb 6k pénzért, ami legalább 800 dpi érzékenységű és aránylag konszolidáltan néz ki?

Skynet is real. It's called Google.

(#14800) hiroki válasza neorow1 (#14795) üzenetére


hiroki
tag

Inkább ez a tipikusan magyar mentalitás...biztos nincs összehasonlítási alapja...naná, hogy van. nem ez az első gamer egerem...

Wrex: Sometimes I'm not sure if the Normandy's a warship or a traveling freak show.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.