Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62951) Interceptor válasza bluyoo (#62943) üzenetére


Interceptor
addikt

A méret nem számít a plusz portok sem, viszont audio téren azon kívűl, hogy a B85-ös verzióban 7.1 van, akad e valami hangzásbeli eltérés ha 2.1-es hangrendszerrel fogja használni az illető? Nem egészen világos, hogy a tápkört mi határozza meg? Ez a két lap eltérő tápkörrel van ezek szerint? [link] [link] (pro4 verziót felejtsd el nem opció mivel nincs készleten).

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#62952) bluyoo válasza Interceptor (#62951) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Válasz másik üzletet .... ;)
Nem a 7.1 a lényeg hanem pl. a felhozott H81-es deszkák ALC662-vel szereltek, a B85-ös deszkák amik felmerültek azok meg ALC892-vel. Nem tudom milyen hangcuccal rendelkezik, de meg merem kockáztatni hogy hallaná a különbséget. :)
A linkelt két deszka ránézésre nagyjából egyezik tápellátásban, a B85M Pro4 már fejlettebb. Sajnos ezekről a lapokról nem nagyon van átfogó, részletes elemzés.

Bazinga!

(#62953) Teaway válasza jim bcs (#62949) üzenetére


Teaway
veterán

A "Mi dönti el" kérdést a másik hsz-ra írtam (Vanguard vs. H97M-Plus) :)

Tisztában vagyok vele, hogy melyik Giga a komolyabb.

(#62950) bluyoo: garanciályával garanciájával
"M.2 foglalt" ja, az lesz :) ha beleficcen egy 120-as SSD :D (márpedig beleficcen, ha már van ilyen csati a lapon)

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#62954) jim bcs válasza Teaway (#62953) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

én a vanguardot venném 4670-el oszt csókolom, mivel nemsokára 2015 jön a DDR4 ami szép lassan a DDR3 halálát jelenti és ami gyorsabban fog lezajlani mint gondolnánk, most jelen pillanatban nem látom értelmét a haswell refreshnek mert elvileg nem jön bele semmi, ha igazak a pletykák akkor a Broadwell csak BGA-val jön és desktopra egyből a Skylake nyit ami DDR4

M.2-t én majd úgy 2 év múlva javasolnék ha addigra nem M.3 lesz azaz nincs ez még kiforrva teljesen, ellentétben a sata3-al ami nem mellesleg olcsóbb is és otthonra bőségesen elegendő

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#62955) bluyoo válasza Teaway (#62953) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mert nem arra válaszoltam?
Kösz a nyelvleckét ... 12óra élyjszakai szolgálat után (mikor a szomszéd miatt nem tudok aludni) pont erre volt szükségem. :P

Bazinga!

(#62956) Teaway


Teaway
veterán

Milyen alaplap lehet ez? ---> kép

Nincs itthon csokid??

(#62957) Teaway válasza bluyoo (#62955) üzenetére


Teaway
veterán

3 hét szabin vagyok ;] :P

Nincs itthon csokid??

(#62958) Teaway válasza jim bcs (#62954) üzenetére


Teaway
veterán

De ha a pletykák nem igazak, akkor sem lehet mellélőni a Vanguard+4670 párossal :K

(#62955) bluyoo: de igen, viszont a kérdés nem neked ment :)

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#62959) jim bcs válasza Teaway (#62956) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Asus Z97-A

(#62958) hát azzal a párossal elég nehéz is lenne :D

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#62960) bluyoo válasza Teaway (#62956) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szerintem az Asus Z97-A.
"3 hét szabin vagyok" A fene a jó dolgod! :DDD
Én már egy hetet ellőttem, a következő egy hét meg csak jövőhéten kezdődik! :O

Bazinga!

(#62961) Interceptor válasza bluyoo (#62952) üzenetére


Interceptor
addikt

Vidéki az illető és postán fogja megrendelni, ez még a legolcsóbb hely(és tudom, hogy megbízható) a többi hardverét is figyelembe véve.Tehát akkor biztos vagy benne, hogy van hangzásbeli különbség 2.1-en? :DDD Nah jó csak vicc volt, valószínűleg marad a H81M-HDS, de még rákérdezek nála. Köszi a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#62962) bluyoo válasza Interceptor (#62961) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Problémamentes szerelést.

Bazinga!

(#62963) Interceptor válasza bluyoo (#62962) üzenetére


Interceptor
addikt

közbe rájöttem...

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#62964) jim bcs válasza Interceptor (#62963) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

miért lenne kib@szás a 3pines, szoftveresen ugyanúgy vezérelhető mint a 4pines tehát nem értem mi a gond, azon kívül egy Y elosztó nem egy marha nagy összeg, valamint egy H81-es laptól ne várj csodákat sem felszereltségben sem másban pont annyi van mindenből amire való

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#62965) bluyoo válasza Interceptor (#62963) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Irodába szánt deszkák, oda nem kell túl nagy huzat .... mint írtam puritán lapok. :)
Viszont létezik 3 és 4pines "Y" kábel/elosztó is.
A legtöbb házventilátor feszültségszabályzású, ahhoz meg ugye (ált.) a 3pin-es csati kell, és nem egy CPU hűtő is 3pin-es ventilátort kapott. Nagy valószínűséggel a 4pin-es csatikon nem képes a 3pin-es ventilátorokat szabályozni (ez nem 100%).
Más gyártók esetében csak 4pin-es ventilátorcsatlakozók vannak a lapon, de azok többsége képes már a feszültségalapú szabályzásra a PWM szabályzás mellett.
szerk.: Mire írtam, ittam, megoldottad. Ez aztán a gyorsaság! :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#62966) Interceptor válasza jim bcs (#62964) üzenetére


Interceptor
addikt

Üzletpolitika az egész. Amúgy minden más rendben van a lappal, de akkor marad az átalakítós nyűg.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#62967) jim bcs válasza bluyoo (#62965) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#62965) bluyoo
az újabb puritán lapoknál a 4pines szépen gond nélkül viszi a 3pinest, egyszerűen ha húztak volna egy plussz vezérlést a nyákra akkor már többe kerülne így maradt a 3pines, de vannak régebbi lapok is amelyek elvitték

(#62966) Interceptor
nincs azzal semmi nyűg, egyszerre szabályzol 2 ventit és kész

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#62968) bluyoo válasza jim bcs (#62967) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Már a szabályzásra gondoltam. Sokaknak még 3pin, 3pin és 4pin, 4pin használata esetén is gondjaik adódtak.
Bár régebbi deszkával de pl. Ace Ventura-nak.

(#62969) jim bcs
Igen ennél a két márkánál, jellemzően már nincs vegyesen 3-4pin-es csatlakozó a lapokon.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#62969) jim bcs válasza bluyoo (#62968) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

én is :D , azért írtam hogy az újabb puritánoknál nincs gond legalábbis Asus-nál és Giga-nál

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#62970) JasL válasza jim bcs (#62942) üzenetére


JasL
senior tag

Van már Xonar DX-em, az megy majd bele. Már megrendeltem a HERO 7-et, most már mindegy :) Egyébként összehasonlítottam a honlapjukon a két lapot, a HERO egy picit jobbnak tűnik, több szolgáltatást ad meg a támogatottsága is erősebbnek tűnik. Meg ha már megveszem bele a 4790k-s procit, jobban lehet vele húzni majd. Nem mondom, hogy nem tetszik a Sabertooth, de most a másik lesz.

Nem vagyok játékos, de ez jutott :)

(#62971) jim bcs válasza JasL (#62970) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

nem jártál sokkal rosszabbul hidd el az egy jó lap, 4790k-hoz lehet én is 7-es ROG-t vettem volna csak matx-et, hasonlítsd már össze majd ha ráérsz hogy melyik ad jobb hangot a gyári vagy a Xonar

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#62972) Interceptor válasza jim bcs (#62967) üzenetére


Interceptor
addikt

Ha vesz hozzá egy 3 meg 4 pines ventit az is megoldás vagy ez hülyeség?

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#62973) jim bcs válasza Interceptor (#62972) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Most ez melyik lap is?

a 4pinesre megy a cpu, a 3pinesre 1 Y elosztó és 2db 3pines venti ha jól gondolom neme

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#62974) ViZion


ViZion
félisten

Bluyoooooo és Jim Bácsi:
Köszi az infókat! :R
Csak nézelődök, igazán a kisebb méret miatt váltanék, de gyanítom megvárom a DDR4-et, akármi is az. :DDD nem olyan sok idő az. Addíg még csiszolom a hűtésemet.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#62975) jim bcs válasza ViZion (#62974) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#62974) ViZion
nincs mit ;) , én azt mondom jól döntöttél és ha nem sűrgős én is ezt tenném sőt én is erre várok azért sem upgradeltem most tehát ha megnézed van egy non-k alap gépem, eleinte elég magas CL-el jönnek a DDR4-ek a mhz-hez képest de nem gond úgyis meg kell várni amíg realizálódnak az árak aztán szép lassan megszórják a piacot még az év vége előtt mivel 2015 elején jön a Skylake is, vga szintén zenész meg kell várni a Maxwell-t vagy a Volta-t mivel ugyanazon a chip-en belül nincs értelme a váltásnak csak ha valami tényleg nagy újítás jön az meg egy chip szérián belül nem szokott megtörténni, ha beállt a rendszer mehet egy jó matx vagy itx

(#62976) JasL
ennél a rendszernél már lehet hallani a különbséget

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#62976) JasL válasza jim bcs (#62971) üzenetére


JasL
senior tag

Oké, összehasonlítom majd, Logitech Z906-al menni fog, kihoz minden zajt (ha van).

(#62977) Interceptor válasza jim bcs (#62973) üzenetére


Interceptor
addikt

Ez lenne a lap [link] Igen jól gondolod, csak kevertem a dolgokat előbb. Elölre kell majd egy venti ami beszívja a hidegebbet és hátulra ami kihúzza a meleg levegőt, saját gépen így oldottam meg ház hűtést . Az ő alaplapjához meg akkor marad az y kábeles megoldás ha két házventit akar.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#62978) jim bcs válasza Interceptor (#62977) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

na akkor cpu az ok kilőve, a variáció 3-4 pinre megint elég sok ahogy tetszik mivel mindkét csati jelen van, előre PWR 3pines hátra CHA 4pines vagy amit én jobbnak látok, hogy egy 3pines Y elosztó és akkor jobb oldalt fent a PWR-be 2db 3pines egy előre egy hátra így marad egy 4pines lent szabadon ha akar még egy 3 vagy 4pinest plusszba valamikor

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#62979) Interceptor válasza Interceptor (#62977) üzenetére


Interceptor
addikt

- 1 x CPU Fan Connector (4-pin)
- 1 x Chassis Fan Connector (4-pin)
- 1 x Power Fan Connector (3-pin)

Ezek vannak alaplaphoz, asszem befejezem mára mert nem kicsit kezdtem el keverni a dolgokat. :R Szóval 3 és 4 pin is van, powert kevertem a cpu fannal.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#62980) bluyoo válasza ViZion (#62974) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Szerintem legközelebb én is a Skylake-el fejlesztek majd (esetleg egy spórolós fejlesztés az Ivy I5, I7 -el). Az elején valószínű drága lesz egy DDR4-es vas, de szerencsére a jelenlegi felhasználásom mellett a kis szorzózáras Sandy Bridge i5 bőven kiszolgál. Szóval kivárom amíg normális áron adják majd. :)

Bazinga!

(#62981) JasL válasza jim bcs (#62975) üzenetére


JasL
senior tag

Akkor is lehet hallani, ha optikán át megy? Úgy tudom, ha nem játszik a DAC, akkor majdnem lényegtelen, hogy milyen hangkártya adja a jelet. Nyilván azért majd a Xonar lesz rákötve, nem dísznek vettem és a szoftvere is kézre áll.

Interceptor (#62977):

Nekem 4 házventire jutott 3 alaplapi csatlakozó, de az előlapi nagyon zörög így azt nem is erőltettem bekötésre, bent hagytam, jó lesz majd cserének. Nem a venti miatt zörög, nem jöttem rá miért még. Van erre valami trükk?

[ Szerkesztve ]

(#62982) JasL válasza Interceptor (#62977) üzenetére


JasL
senior tag

Dupla.

[ Szerkesztve ]

(#62983) jim bcs válasza JasL (#62981) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#62981) JasL
optikán lehet még csak hallani mivel sokkal tisztább a jel, ha jó a füled hallani fogod nem kicsit

Milyen házad is van? Lehet a gyári venti egy kalap 0-a, de volt rá példa hogy hívtak cicergés problémával vajon mi lehet a gond, lementem, egy CM-ház első szűrője volt a gond ami egy vékony perforált műanyag lap volt, ezt ki is kaptam azonnal ezzel megszűnt a cicergés is, a bejövő huzat rezegtette a házhoz.

(#62984) Interceptor
nembiztos nézz jól szét az árak miatt, a 4pinesek nem olcsók, nehogy 2db 3pines venti egy 3pines Y elosztóval olcsóbb legyen ;)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#62984) Interceptor válasza jim bcs (#62978) üzenetére


Interceptor
addikt

Első verzió lesz szerintem, mert 2 ventinél többet nem lehet betenni abba a házba. Köszi!

saját gépemnél kiszedtem fenébe oldalso 9cm-est mert hangos volt, VGA-t nem hűtötte rossz helyre vágták, tuning proci hűtőt be sem tudtam volna rakni. :DDD

(#62983) jim bcs: természetesen meg fogjuk nézni ha ode kerül a sor :R

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#62985) JasL válasza jim bcs (#62983) üzenetére


JasL
senior tag

A házam egy Thermaltake V4 Black Edition, jó szellős ház. 4 db Arctic Cooling F12 PWM rev2-t pakoltam bele a 4 oldalára, ebből az elülső zörög(ne, ha be lenne kötve, a lapon csak 3x fan táp van, a lapváltás miatt meg most amúgy sem aktuális az Y-kábel). A felső meg hozzáért a memóriafogatókhoz, kicsit feljebb kell tuszkolni belülről a házat (kb 2-3 mm-t), hogy beférjen a helyére (mondjuk ezt nem tudom, nagy probléma-e vagy más is csinálja). Imádkozom, hogy a HERO-n több hely legyen a felső ventinek.

[ Szerkesztve ]

(#62986) JasL


JasL
senior tag

Szerintetek PSU Ez kihajt egy 4790k-t HERO 7-tel és GTX 760-al?

Utánajártam: VGA 225W max, proci 88W, az alaplapot nem tudom, 3 db SSD, 2 db külső 2.5" HDD és Xonar DX. Elvileg elég neki, nem?

[ Szerkesztve ]

(#62987) Teaway válasza jim bcs (#62959) üzenetére


Teaway
veterán

Káprázatos ez a lap. Gyönyörű, letisztult, semmi csicsa.

Nincs itthon csokid??

(#62988) MM válasza JasL (#62986) üzenetére


MM
őstag

Mivel osztott ágas a táp, 12V-on 18A a kártyánál épphogy elég ha ki van hajtva.
Egy átlagos játék esetén valószínűleg sosem fogja elérni, de - NVidia-nál nem tudom, hogy működik a tuning - túlfeszelés + tuning esetén ne Furmarkkal tesztelj... :)

Egyébként ITT biztos többet tudnak segíteni.

Én a helyedben inkább valami jó kis Seasonic beles tápot néznék (mondjuk XFX 550W, de "igazi" Seasonic is megfontolandó), vagy FSP-ből is találsz olyat, aminek egyben van a 12V ága, és 15K körül megkapod.

Itt is van pl: a Raider 550W, ha jól tudom ezt is szokták ajánlani a tápos totyikban. Ennek elég a teljesítménye 12V-on, akkor is, ha a 4790K-t is húzod.
(persze az általad linkeltnél is húzhatod, nem az lesz a szűk keresztmetszet, és nem is az összteljesítmény, csak a VGA ága...)

[ Szerkesztve ]

(#62989) Piloss


Piloss
senior tag

Üdv az alábbi lapok közül melyiket érdemes megvenni? Egy FX 6300 kerülne bele, tuningot is kapna, később esetleg cserélném FX 8xxx procira

MSI 990FXA-GD65
Asus M5A99X EVO R 1.0
GIGABYTE GA-990XA-UD3

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#62990) M_o_g_y_i válasza Teaway (#62987) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

A Z-97-AR dettó... :U ;]

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#62991) JasL válasza MM (#62988) üzenetére


JasL
senior tag

Köszi, tehát akkor új táp is kell :) A procit mindenképpen húzni akarom, ha már jó lapom lesz hozzá, a VGA-t meg nem tudom, eddig nem volt szokásom.

Az az 550W kevésnek tűnik, ha már upgrade, jó nagyot harapok, olyan 700W körül mit ajánlasz? Olyan 20-30e-ig max.

(#62992) JasL válasza MM (#62988) üzenetére


JasL
senior tag

Ezt néztem ki: Seasonic G 650

(#62993) jim bcs válasza JasL (#62992) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

nem jó helyen vagy, Milyen asztali gépet vegyek?

EVGA SuperNOVA G1 750W
EVGA SuperNOVA NEX750G 750W
XFX PRO Series 850W PSU Core Edition

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#62994) Elar


Elar
senior tag

Sziasztok
Lecserélném a leírásomban lévő gép alaplapját.
Tudnátok ajánlani olyan lapot aminek van Inteles Sata3 vezérlője? És persze viszi a most benne lévő cuccokat, amiket nem akarok cserélni :)
Vagyis ha jól értelmezem a konfigomat akkor
L1155 foglalatú proci
Kellene minimum 2db Sata 3
USB 3-nak is örülnék
integrált audió helyett a Asus Xonart használom
Szerintem integrált vga sem kell, mert arra ott az Nvidia
A ház egy Sharkon Vaya, amibe atx és matx megy

20e ft alatt maradnék
ami még izgatna az a bluetoth v wlan lenne, de ez árilag nagyon megdobná, szóval ez valószínűleg kiesik

Előre is köszönöm a segítséget :)

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#62995) jim bcs válasza Elar (#62994) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ez kellene:
ASUS P8H77-M PRO
MSI H77MA-G43

de ez van:
ASUS B75M-PLUS
ASROCK H77 Pro4-M

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#62996) Elar válasza jim bcs (#62995) üzenetére


Elar
senior tag

Köszi
Az a gond, ha minden igaz ezeknek mind Asmediás vagy Marvell vezérlős a Sata3
Létezik egyáltalán inteles? .)

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#62997) JasL válasza jim bcs (#62993) üzenetére


JasL
senior tag

Jogos, processzorcserének indult, mostanra már alaplap is, meg VGA meg tápegység :D

(#62998) MM válasza JasL (#62992) üzenetére


MM
őstag

Amit kineztel, egy nagyon jo tap. De ha csak a cpu-t huzod, megfelelo a mostani is, en csak akkor cserelnem le, ha mar 3 evnel idosebb. Azert a tapos topicba beneznek a helyedben... (elobb linkeltem)

(#62999) JasL válasza MM (#62998) üzenetére


JasL
senior tag

2011 márciusban vettem, FSP FSP500-60APN 85+ 500W. Kiszámoltam, elvileg a 12V ágon nincs elég teljesítmény leadva ha maxon megy a VGA, 12V*18A (ennyit ad le max) = 216W, a GTX760 pedig 225W-t képes megenni 100%-on hajtva. Tehát ha egy játék egyszer gondolja magát, leégetheti a tápot, azzal meg nem igazán akarok játszani zsírúj HERO 7 lapnál meg 4790k-nál (a Xonar DX-ről meg 16GB RAM-ról nem is beszélve).

Benéztem a tápos topikba, azért is néztem ki ezt, "művelődtem" :)

[ Szerkesztve ]

(#63000) bluyoo válasza Elar (#62996) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem tudom mit néztél, de mindegyik ajánlott deszkán van natív Intel SATA3 port.
A B75-ös lapokon 1db, a H77-es deszkákon pedig 2db. Plusz mind a négy lap 4db natív USB3 porttal rendelkeznek.
Bár az ASRock H77 Pro4-M valóban kapott +2db ASMedia ASM1061 chip által vezérelt SATA3 portot.
Mára olyan olcsók lettek, hogy használtan, már komolyabb Z77-es deszkát is kaphatsz 20K alatt.
Pl. az Asrock Z77 Extreme4, MSI Z77A-G45, (egy ideig még Asus P8Z77-V is) ... vagy mATX méretben Asus P8Z77-M PRO, ...
De akár újonnan is pl. az Asus Z77-A.
Mindegyik deszkával lehetőséged nyílik egy kis tuningra.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.