Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62751) jim bcs válasza Tirol66 (#62747) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#62747) Tirol66
ja, vagy veszel 1-2 Y ventielosztót, vagy fogod és szépen beüzemeled a Core 3000 gyári ventiszabályzóját mert hogy adtak mellé neme ;] ;)

(#62750) bluyoo
:DDD szép

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#62752) BomiBoogie válasza bluyoo (#62750) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ezt én is néztem már, ha a gyártó támogatási listáján nem szerepel, akkor már tényleg határeset a megtévesztés.

(#62753) bluyoo válasza BomiBoogie (#62752) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem tudom hány hozzáértőbb FX tulaj mondaná, hogy úgy jó az a konfig ahogy van. Szerintem egy sem. Alapból mára "elavult" deszka ...
Az ilyen összedobált haszonleső/spórolós vasak miatt szidják sokan az AMD-t .... :(

(#62751) jim bcs
Mondjuk én biztos nem használnám ... szerintem nem sokan tudnak könnyen hozzáférni a hátlaphoz.
Max. arra jó hogy ha hangos a ventilátor maximumon, akkor szolidabb fordulatra állítja a felhasználó, és az úgy is marad fixen.
De ez a mai lapok ventilátorvezérléséhez képest kőbalta! :D

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#62754) miresz válasza bluyoo (#62750) üzenetére


miresz
veterán

Tegnap én is megosztottam a R9 280,280X topicban a srácoknak. Egy ismerősöm Fb-n folyamatosan lájkolgatta,mondom csak meg nézem már. Aztán nem bírtam ki hozzászóltam,a Fb-n az oldalukhoz konkrétan ahhoz a géphez amit linkeltem,és azonnal le lettem tiltva. :DDD

(#8326) miresz

Érdemes elolvasni a "szakértést" is! :DDD

"Teljesítmény szempontjából sem fog csalódást okozni nekünk a Champion, hiszen egy AMD gyártotta processzor dobog a gépházban, nevezetesen egy A10 7850K. Ez a processzor 4 mag/8 szálas, és 3,7 GHz órajellel rendelkezik, természetesen magonként, de az Intel processzorokhoz hasonlóan képes „felturbózni” magát 4 GHz-re ha szükséges. "

"Az Intel processzoraihoz képest az AMD ezen a téren előnybe kerül, mert az Intel saját videókártyái kissé elmaradottak az AMD processzorbeli magokkal szemben "

[ Szerkesztve ]

(#62755) jim bcs válasza bluyoo (#62753) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#62753) bluyoo
nem kell azt piszkálni senki nem állítgatja 2 naponta, belövi ahogy neki jó oszt csókolom

(#62754) miresz
:DDD verem a térdem, fogom a fejem és frodítva

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#62756) bluyoo válasza miresz (#62754) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Pont az ilyen üzletek miatt kényszerültem jobban megismerni a hardverek világát ...
Beleolvastam egy-két részbe, de inkább hagyom ... Eléggé röhejes maga a konfig is. Úgy látszik még mindig ezeken az összetákolt, szedett-vedett konfigokon akarnak meggazdagodni ....
Egyszerűen átba..ák az embereket! :(
Az FX-9370-as vas: Veszélyes táp, alul méretezett lap, gyári CPU hűtő, nincs SSD, gagyi ház. Egyszóval úgy ahogy van ...
Szerk.: Na igen az a konfig sem jobb!

(#62755) jim bcs
Én jobb szeretem ha mindig a megfelelő fordulaton üzemelnek a ventilátorok, persze mindezt egyszeri beállítás után teljesen automatikusan.
Kevesebb zaj, por és talán nem is használódnak annyira a ventilátorok.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#62757) miresz válasza bluyoo (#62756) üzenetére


miresz
veterán

Ez szimplán a vásárló megtévesztése,simán fel lehetne őket jelenteni.

Na de ami fontos,amit még észre sem vettem,hogy itt van:

:Y :DDD

(#62755) jim bcs: Tegnap mire végig olvastam a cikket majdnem besz@rtam! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#62758) bluyoo válasza miresz (#62757) üzenetére


bluyoo
nagyúr

+1
Alapból a legtöbb normális hardverre 3év a gari (HDD néha kevesebb a RAM meg több). Ők nagylelkűen vállalnak belőle 2évet ...
És micsoda extra pl. az elállási jog megadása ("amennyiben nem elégedett az asztali számítógépével, úgy azt 15 napon belül visszaküldheti hozzánk")! :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#62759) BomiBoogie válasza bluyoo (#62758) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

"Mint azt mindnyájan tudjuk, az alaplap a gép egyik fő alkatrésze, így kiválasztásánál nagyon oda kell figyelnünk, hogy az általunk kiválasztott alkatrészek mind kompatibilisek legyenek egymással. Ebben nagy szerepet játszik az alaplap. Nos, ebben az esetben nagyon jó választás volt a Gigabyte GA-F2A88XM-HD3.

Az alaplapra kizárólag DDR3-as típusú memóriamodulokat szerelhetünk egészen 64 GB-ig, és OverClock-olás (túlhúzás) segítségével képes 2400MHz-en kezelni a beépített két RAM modult. Amennyiben szeretnénk még több teljesítményt kicsikarni a CHAMPION számítógépből, akkor a memória biztosan nem fog minket akadályozni, mivel akár 2400Mhz-et is stabilan kezel köszönhetően a gyors DDR3 chipeknek. Az extra hűtéssel pedig akár 2400Mhz fölé is húzhatja a masszív XMP BEAST memóriamodulokat.
(..)
A „Bajnok” összesen 8 GB memóriát kapott, de nem is akármilyet. Egy Kingston 2x4 GB-os Kit került az alaplapra, melyek az lapkakészlet Over Clock lehetőségét kihasználva 2400 MHz-en tudnak működni. Mint korábban említettem a bővítésre van lehetőségünk egészen 64GB-ig."

[ Szerkesztve ]

(#62760) Apollo_21 válasza miresz (#62757) üzenetére


Apollo_21
addikt

Tuning gari? király! ÚGy vennék már 1et megküldöm 1.7voltam hűtőventivel, bordát rá sem teszem és megnézzük reklamálásnak lesz-e helye:D :W

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#62761) bluyoo válasza BomiBoogie (#62759) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Pont itt hagytam abba az olvasást! :DDD
Hiper-szuper CF-es "gamer" vas és egy GA-F2A88XM-HD3 az alapja! :O
Persze működik, de akkor is ...

(#62760) Apollo_21
Hát én nem kockáztatnám a pénzem. :D

(#62762) BomiBoogie
Érdekes konfigok igazi egyéniségeknek! ;]

(#62763) Apollo_21
Hát nem sok pozitívum van azokban a vasakban ... Nehéz lenne dicsérni! :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#62762) BomiBoogie válasza bluyoo (#62761) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Az X-es R7 260-es modell magórajele 1.1 GHz, ami egyben a PowerTune Boost órajel is, hiszen ez a rendszer már fejlettebb PowerTune opciót használ, mint közvetlen társai, bár nem olyan fejlettet, mint a Radeon R9 290 és 290X jelzésű csúcsmodellek.

Nem olyan fejlett, csak majdnem. :DDD

(#62763) Apollo_21 válasza BomiBoogie (#62762) üzenetére


Apollo_21
addikt

Mindenbe a rosszat kell látni?:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#62764) afrojack1 válasza Apollo_21 (#62763) üzenetére


afrojack1
senior tag

Öm.... igen! ;] :P

SC: Herczku_Death

(#62765) Dexter-2000 válasza bluyoo (#62734) üzenetére


Dexter-2000
őstag

újonnan szeretném, közben annyi változott, hogy akkor már váltok procit is így valami 1150 es foglalatú lapot veszek
esetleg az MSI-nél a KILLER™ E2200 GAME NETWORKING-nek mennyire van értelme? +előny/hátrány?

prociból meg majd a lapba beleteszek egy 4670k darabot(abból majd jó lenne valami megkímélt használt darab :)) )

giga lappal most az a bajom hogy a támogatás felől elég nagy csalódás ért, hogy az utolsó 2 bios frissítés az csak béta volt és semmi normálisat nem voltak képesek kiadni

[ Szerkesztve ]

Szépnapot!

(#62766) Goblin12


Goblin12
őstag

Radium és még akciós is. Komolyan elküldöm az MSI magyar márka szerviznek :D

(#62767) Apollo_21 válasza Dexter-2000 (#62765) üzenetére


Apollo_21
addikt

Elvileg ez a killer gamer netwörk és társai..nagyjából arról szólnak h a legmagasabb priorítást élvezi az online játék..tehát azt veszi elsőnek..minden más netes kommunikálást alárendel..és ezáltal kisebb lesz a várakozási idő..."elvileg" nemlesz akkora a pinged..ilyesmi. De még nemhasználtam, tehát csak amiket írtak/olvastam róla tudom nagyjából összekaparni.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#62768) bluyoo válasza Dexter-2000 (#62765) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát én még mindig az Intel LAN-ra teszem a voksom (pl. alacsonyabb CPU terhelés). Mindenesetre a játékos lapok javán az említett Qualcomm Atheros LAN van. Az én meglátásom szerint óriási különbségek nincsenek a két megoldás között.
A kereted változatlan? Mert az 50K-s keretbe nem egy jó deszka belefér (persze felette is van nem egy ;] ).
Pl. az MSI Z97 GAMING 7 ha már MSI és Killer LAN.
Csak szigorúan kíváncsiságból. Privátba megírnád, menyibe adod majd a 3570K-t?

(#62767) Apollo_21
Végül is a cFosSpeed program a gyártó színeibe öltöztetve. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#62769) Apollo_21 válasza bluyoo (#62768) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nagyjából:) Vagy úgyis írhattad volna h 80% marketing 20% hatékonyság:D
Kb utorrentbe is tudok magas priorítást állítani vagy épp elvenni..na ez ua. csinálja a netes alkalmazásokkal..az online játékok javára:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#62770) Dexter-2000 válasza Apollo_21 (#62769) üzenetére


Dexter-2000
őstag

:DDD

Szépnapot!

(#62771) bluyoo válasza Apollo_21 (#62769) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Magam is használtam anno albérletben a cFosSpeed-et, nem nevezném rossz dolognak.
De azért csodára valóban nem képes. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#62772) BomiBoogie válasza Dexter-2000 (#62765) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

4670k darabot(abból majd jó lenne valami megkímélt használt darab

Sok sikert! :DDD

(#62773) Dexter-2000 válasza BomiBoogie (#62772) üzenetére


Dexter-2000
őstag

:DDD

Szépnapot!

(#62774) honda 1993


honda 1993
senior tag

hali.

Asus M5A97 LE R2.0

Gigabyte GA-990XA-UD3

e ketto alaplap kozul veszem meg az egyiket.

a kerdesem az hogy melyiken mennyi fan csatlakozovan ?

fontos lenne hogy legyen rajta eleg sok mert az uj gephazamban sok huto venti lesz es meg en is fogok bele rakni .

XD alias IKSZDé

(#62775) BomiBoogie válasza honda 1993 (#62774) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

No offense, de ezt az adatot a gyártók honlapján meg tudod nézni. :U

Amúgy meg 3-4 ventinél többet szerintem nem érdemes betenni.

(#62776) bluyoo válasza honda 1993 (#62774) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
A gyári honlapon megtalálnád az infókat ...
GA-990XA-UD3 (rev. 3.0)
"1 x power fan header
2 x rendszerventilátor csatoló
1 x CPU fan header"

M5A97 LE R2.0
"1 db CPU-ventilátor csatlakozó (4 tűs)
3 db házventilátor-csatlakozó (4 tűs)"

De hogy sikerült pont ezt a két deszkát kinézni?

(#62775) BomiBoogie
De egyre gondoltunk. :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#62777) honda 1993 válasza BomiBoogie (#62775) üzenetére


honda 1993
senior tag

mivel a zalman z11 plus ban eleg sok venti van alapbol is,igy kellenek a csatik

bluyoo (#62776)
miert mi a problema a ketto alaplappal ?

es egyebkent mi van akkor ha a procihutom DEEPCOOL NEPTWIN V2 nem csak egy ventis les hanem lesz rajta ketto ?

vagyis inkabb az a kerdes hogy hol lehet hozza elosztot venni mert en sehol nem talaltam

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#62779) bluyoo válasza honda 1993 (#62777) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nincs velük gond, bár az Asus megoldása elég vérszegény, inkább a Giga deszkával egy árban lévő M5A97 EVO R2.0 -őn gondolkodnék.
Egy jól bevált, sokat tesztelt AMD-s lap. Ha gondolod nézz át az AMD FX topic-ba.
Viszont "Y" elosztóval egy csatlakozóról több ventilátort is vezérelhetsz.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#62780) honda 1993 válasza bluyoo (#62779) üzenetére


honda 1993
senior tag

az a baj hogy ahonnan en veszem ott nins r2.0.

es a giga lap roszabb valamennyivel mint az evo r 2.0 ?

es innen melyik lehet az ami nekem kell ?

http://shop.realsys.hu/shop.php?op=look&gr=termek&id=termekkabeltapytapeloszto1normal13tusventilator070516115452&bbtt=yes

nem teljesen egyertelmu szamomra

"1 x power fan header" ez nem sima rendszerhuto ?

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#62781) bluyoo válasza honda 1993 (#62780) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Elvileg a tápnak van.
Hát ha nincs az üzletben akkor máshol kell vásárolni, ilyen egyszerű pl.. :)
A Giga lapon a chipset jobb, viszont szerintem jobb deszka az M5A97 EVO R2.0.
A CPU hűtőd érdekes darab ha egy PWM-es, és egy sima feszültségszabályzású venti van rajta, és kapsz hozzá egy FAN hub-ot.
DeepCool processzorhűtők triója

Bazinga!

(#62782) Topanka válasza bluyoo (#62742) üzenetére


Topanka
aktív tag

Köszi a választ.

(#62740) BomiBoogie
i5 4570 lesz megvéve.

(#62783) BomiBoogie válasza Topanka (#62782) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A téma összefoglalóban nézelődhetsz, a 1150-es lapok között, H97-es ASUS-oknál.

Illetve, ha számít, méretek szerint is csoportosítva vannak.

(#62784) Alx.Mercer


Alx.Mercer
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék egy 2D-s munkára alkalmas i7-es vagy i5-ös konfigot felépíteni az alábbi gamer konfig helyett:

Alaplap: Gigabyte X48 DQ6
CPU: Intel Q9650 (4x3Ghz, 12MB)
Hűtő: Mugen 2 Rev. B
Táp: Corsair HX450
RAM: 8GB Kingston Hyper-X 1066 DDR2
Audió: Asus Xonar D1
VGA: Asus GTX 660 OC 2GB
SSD: Samsung 840 PRO 128GB
Ház: CM 690

Ebből a konfigurációból a házat, a tápegységet, a hűtőt és az SSD-t tartom meg, a többit egyben eladom (ha tudom).
Az összegből (+ hozzárakva) vennék egy i7-es vagy i5-ös konfigurációt VGA-nélkül.
(Nem tartom meg a VGA-t, mert egyáltalán nincs kihasználva...)

Az i5 4670 illetve az i7 4770 típusokat néztem ki, de azt még nem döntöttem el, hogy "K-s" verziót vegyek vagy sem... (mondjuk jobb szeretem a hűvös, halk gépeket, szóval valószínű, hogy tuningra nem kerül sor...)

A nagyobb probléma az alaplap kiválasztása, mivel annyi van, mint égen a csillag és sokszor a paramétereikből se derül ki elsőre, hogy mi a különbség közöttük... Annyit nagyjából eldöntöttem, hogy AsRock-ot nem veszek... Nem szimpatikus a márka...
Gigabyte alaplapom volt már kettő és gond soha nem volt velük (a régebbi már 10 éves) Emiatt vagy ez a márka vagy egy Asus lesz a választott.

Pár kritériumnak kellene megfelelniük:
-nem gamer konfig lesz, tuningolni se tervezem, de a hűtése legyen ennek ellenére jó
-nem kell se CF se SLI, szóval elég 1 PCE (ha esetleg pár év múlva mégis kerülne bele egy VGA)
-legyen rajta elégséges USB3-as csatlakozás (4db már elég)
-HDMI, DVI, D-P kimenet legyen rajta
-később lesz egy külső DAC, de addig az alaplapi hangkártyát fogom használni, szóval ne a legalja legyen rajta (az újakat nem ismerem).
-PCI csatlakozást még nem tudom, hogy kell-e, de hátha szükség lesz rá...
-SATA 3-ból is legalább 4db fog kelleni
-első körben 2x4GB RAM-ot teszek majd bele, de jó volna ha lenne benne még 2 bővítőhely.
-jelenleg a házban 2 ventilátor üzemel (a VGA és a CPU ventilátora mellett) szóval ezeknek is kéne csatlakozó.

Az alaplapra 30-35k-et szánnék, bár tudom, hogy a legtöbb ennél az árkategóriánál feljebb van...

Az összefoglalót elolvastam, de örülnék ha tapasztalat alapján is kapnék pár tippet az ajánlott típusokra

(#62785) Alx.Mercer válasza Alx.Mercer (#62784) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Annyit kifelejtettem, hogy mivel VGA-t nem tervezek venni az új rendszerbe, így jó lenne ha az alaplap a Haswell processzorba integrált grafikus egységet maximálisan támogatná.

(#62786) szabonagyur válasza bluyoo (#62756) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem pont neked megy a hozzászólás, csak a Radium témára... A bolt termékeinél azért van ilyen érdekes gari idők megadva mivel nem teljesen normálisa a gari sem, általában kintről behozott cuccok. Pl. árulnak olyan cuccot is ami nem, hogy az országban, EU-ban sincs a hivatalos disztribútor szerint sem...

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#62787) Nowi


Nowi
tag

Sziasztok!

Tudom hogy nem vétel de hátha találkozott vki ilyennel már..

Adott egy Asus B85M-G lap legujabb Biossal. Akarnank belerakni egy i3 4150 procit..
(tamogatja a leiras szerint)

Es semmi... mas procival mukodik. A proci mas lapban mukodik.. .

de egyutt nem.. na ilyenkor mi van?? :Y

(#62788) bluyoo válasza Alx.Mercer (#62784) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Hát így elsőre szerintem a Gigabyte GA-H97-Gaming 3 megfelelő neked.
Minden követelményednek megfelel. Sőt még többet is nyújt mint az M.2 foglalt vagy a SATA Express port.
A legújabb Haswell Refresh CPU-kat is UEFI frissítés nélkül kezeli.
Hát "gémer" deszka de mára szinte minden kicsit komolyabb deszkára rásütik ....

(#62786) szabonagyur
Hát attól még szedett-vedett konfigok ... Na meg így a szürke import sem éppen vonzó ...

(#62787) Nowi
Frissítsd újra az UEFI-t oprendszer alól az alábbiak szerint: [link].

Bazinga!

(#62789) szabonagyur válasza bluyoo (#62788) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tudom, hogy szedett-vetett cuccok, csak gondoltam hozzáteszem, hogy igazából a forrása a cuccoknak is kérdéses, egy pár hete még a fél oldal is szlovákul ment :D

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#62790) bluyoo válasza szabonagyur (#62789) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát ahol ilyen gépeket raknak össze a vevőknek, és extraként írják a konfigokhoz a törvény adta jogait, az számomra alapból kerülendő üzlet.
De így hogy kiegészítetted, még inkább unszimpatikus ... :DDD

Bazinga!

(#62791) szabonagyur válasza bluyoo (#62790) üzenetére


szabonagyur
félisten

Noti témában forgok mostanában és ott szinte minden második gép ilyesmi oldalról származik... vajon, hogy árulnak valami akár 30%-kal olcsóbban, mint bárhol vagy olyan ami nincs is az országban :D

Sőt ha jól rémlik korábban volt még ettől viccesebb garanciális lehetőség is :D

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#62792) bluyoo válasza szabonagyur (#62791) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ha minden igaz a párom S4 mini-je is hasonló átláthatatlan módon került a boltba. :o

Bazinga!

(#62793) szabonagyur válasza bluyoo (#62792) üzenetére


szabonagyur
félisten

Na igen a telefonok a másik ilyen ahol a bolti garitól menekülni kell erősen, sajna az olcsóság meglátszk nagyon.

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#62794) BomiBoogie válasza bluyoo (#62792) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Hát, ha van, aki megveszi, miért ne árulnák... ;]

(#62795) bluyoo válasza BomiBoogie (#62794) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az az igazság hogy mérgemben vettem.
Tréhómnál vagyok majdcsak mióta telefonom van, erre két év hűség mellett majd 40K-val lett volna drágább! :Y Nem volt kérdés ....

(#62793) szabonagyur
Hát az igazság másik része hogy azt hittem regisztrálom a készüléket a Samsung-nál és a kiterjesztett gari el van intézve. Mint kiderült tévedtem! Maradt az egy év bolti ... :O

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#62796) szabonagyur válasza bluyoo (#62795) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jaaa értem, hát tanultál ebből is valamit, de ha megy a készülék akkor nincs is probléma ;)
Mondjuk a Samsung gari az verhetetlen, főleg hogy a készüléketeknél van a prémium is már asszem.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#62797) Nowi válasza bluyoo (#62788) üzenetére


Nowi
tag

de megvolt mar a BIOS frissités a legújabb verzióra..

minek frissítsek megint?? pont ez a baj hogy megvolt a frissítés és továbbra se megy vele..

ilyet még nem láttam pedig volt már pár cucc a kezemben...

(#62798) Topanka válasza bluyoo (#62788) üzenetére


Topanka
aktív tag

(#62788) bluyoo válasza Alx.Mercer (#62784) üzenetére

"Hát így elsőre szerintem a Gigabyte GA-H97-Gaming 3 megfelelő neked.
Minden követelményednek megfelel. Sőt még többet is nyújt mint az M.2 foglalt vagy a SATA Express port.
A legújabb Haswell Refresh CPU-kat is UEFI frissítés nélkül kezeli.
Hát "gémer" deszka de mára szinte minden kicsit komolyabb deszkára rásütik ."

Hi!
Bocsi, hogy belekérdezek, de a nekem ajánlott ASUS H97M-PLUS-nál is kezeli az UEFI a legújabb Haswell Refrsh CPU-kat? Nem kell majd frissítés? Vagy nekem is ajánlott a fenti Gigabyte GA-H97-Gaming 3 alaplap.
i5 4570 lesz.

[ Szerkesztve ]

(#62799) bluyoo válasza Nowi (#62797) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mert jó páran jártak így előtted .... Hogy frissítetted?

(#62798) Topanka
De az is kezeli, és igen neked is jó lehet a Gigabyte lapja. Ugye Tirol66-nak lett ajánlva, neki pedig 25K-s kerete volt ez a deszka meg 30K környékén mozog.

Bazinga!

(#62800) Nowi válasza bluyoo (#62799) üzenetére


Nowi
tag

BIOS -ból.. Előtte letöltöttem a legfrissebb Biost.

végigfutott és ennyi.. :K

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.