Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62701) ZoeS


ZoeS
csendes tag

rendben :) ráírtam a boltra tudnak-e segíteni, ha nem akkor az egyik helyi üzletben találtam 700ft-vel drágábban mint az Ipon-on. Az asus a88x-plus-t.

(#62702) jim bcs válasza perecKING (#62699) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

igen jobb de 1 vga alá egy matx doszt elég, ebben az ársávban:
ASUS MAXIMUS VI GENE
ASUS MAXIMUS VII GENE
ASUS GRYPHON Z87
GIGABYTE G1.Sniper M5

ha feltétlen atx kell:
ASUS SABERTOOTH Z87
ASUS MAXIMUS VI HERO
ASUS MAXIMUS VII RANGER
MSI Z87 MPOWER
GIGABYTE GA-Z87X-OC
GIGABYTE GA-Z97X-SOC

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#62703) Viktoár válasza bluyoo (#62678) üzenetére


Viktoár
addikt

Köszönöm,felteszem a kérdést ott is. :R

Üdv:Viktor

(#62704) BomiBoogie válasza perecKING (#62699) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Érdemes akkor már 97-es lapot választanod. :K

(#62705) bluyoo válasza Viktoár (#62703) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Sajnos még ha támogatja is és a lap is képes rá még az sem garancia hogy menni fog a magfeloldás.
Meglehet egyszerűbb lenne eladni és venni egy alapból erősebb/modernebb CPU-t.

(#62704) BomiBoogie
Simán az MSI Z97-G45 Gaming-re gondoltam a válaszkor, :D egy árban van a MSI Z87-G45 Gaming-el.

Bazinga!

(#62706) BomiBoogie válasza bluyoo (#62705) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Mindig csak ez a keveredés. Szerencsére van pár név, ami könnyen megjegyezhető, ez pedig a GRYPHON és a VANGUARD. :DDD

(#62707) bluyoo válasza BomiBoogie (#62706) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mondjuk a Gaming szót sem nehéz megjegyezni, csak éppen annyi van belőlük hogy összeírni is nehéz .... :D Harminc lapnál is több ..... :N Ja és ehez jönnek a Killer, Sniper, ... lapok. :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#62708) BomiBoogie válasza bluyoo (#62707) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintem mire nekünk cserére kerül a sor, már nem fogunk találni NEM Gamer-lapot. :D

Persze, ez nem feltétlenül baj, attól még nem rossz lapok, csak mi szégyelljük magunkat a jelző miatt annyi idősen, amennyi idősek vagyunk. :D

(#62709) bluyoo válasza BomiBoogie (#62708) üzenetére


bluyoo
nagyúr

+1 :D
Ha átnézünk a gyerekeknek szánt neveken, legtöbbször valóban jó hardvereket találunk a dobozban. :K
Pl. a H97-PRO GAMER :DDD tényleg szimpatikus deszka csak elég drága.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#62710) BomiBoogie válasza bluyoo (#62709) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez a Gamer's Guardian "stabilitási csomag" nem is rossz.

Az audióval még jódarabig gondban leszek, bár végülis, ha már egyszer vett hangkártyát az ember, úgyis azt használja, megvan rá a lehetőség.

Nem gondolom azért, hogy az alaplapi csippek lehagynák, már csak amiatt sem, mert ott azért jóval kisebb a hely az alkotásra.

(#62711) bluyoo válasza BomiBoogie (#62710) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Védelmi alkatrészei, megoldásai minden gyártónak van (persze nem ugyanez/ugyanígy), de így összeszedve valóban jól hangzik. :)
A hangkártya kérdése kísértetiesen hasonlít a VGA és az iGPU kérdésre.
Aki megelégszik egy iGPU teljesítményével annak felesleges egy külön VGA, .... :)
Bár a hang kérdése egy kicsit talán érdekesebb, hiszen minden ember máshogy értékeli a hangzást, máshogy, máson és mást hallgat .... Ráadásul a megfelelő beállítással ugyan az a rendszer is teljesen máshogy szól.

Bazinga!

(#62712) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv! Új gép összerakáson vagyok. Intel 1150, a legolcsóbban, de később lassacskán azért lehessen fejleszteni. G3420 processzort szeretnék 4Gb rammal, később váltani valamilyen pl. i5-4690 -re meg min 8 v 16Gb ramra.
Gigabyte GA-B85M-DS3H ezt a lapot néztem, ez elég lenne, hogy a későbbi bővítést is bírja? Vagy kell valamivel jobb?

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#62713) anytime válasza bluyoo (#62659) üzenetére


anytime
őstag

Koszi!

Az erdekesseg az, hogy az Ethernet vezerlot minen kikapcsolas utan eldobja. Frissitenem nem kell, mivel kiirja, hogy ez a legujabb :)

Ezt kovetoen megkerestetem vele a gepen levo driver-t, megtalalja, passzintja es ujra OK minden :)

Ott tartok, hogy teljes gyalu lesz (lehet), mivel most, hogy a melo mar egy notin van, az elet nem all meg, max a jatek :D

Ha a re-install sem segit, akkor jon a gari.

Uj lap most nem erdekel, nem tervezek venni, amire kell ez is eleg, raadasul ez igaz a CPU-ra is, szoval akkor minek is :)

No persze egy uj VGA azert johetne (majd jon is), de egyebkent varok a Skylake-ig es a kiforrott DDR4-es parosig. Na, majd akkor johet az uj deszka is.

(#62714) BomiBoogie válasza anytime (#62713) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Vacakol a H87I-PLUS?

(#62715) anytime válasza BomiBoogie (#62714) üzenetére


anytime
őstag

Ez egy jo kerdes es nem mondanam azt biztosra, hogy a lap a hibas, mivel most a desk es a noti koze egy router lett bedobva es a notim most wifin keresztul tartja a kapcsolatot az asztalival es kehet, hogy a router nincs jol konfiguralva es akad a desk ethernet vezerlojevel.

Most ezen dolgozom, hogy megtalaljam a hibas alkatresz. Router, halokartya, netan alaplap .....

(#62716) jim bcs válasza kriszwells (#62712) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

inkább a GIGABYTE GA-B85M-D3H

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#62717) Goblin12


Goblin12
őstag

Itt senki nem ajánl AsRock-ot, a milyen gépet vegyek topikban meg minden második AsRockal van. :D Azért az AsRock X97 Extreme6/9 igen csak jóra sikerült.

(#62718) jim bcs válasza Goblin12 (#62717) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

X79 akar az lenni nem :U

nem véletlenül, itt a jót ajánljuk ott meg az olcsót, azért mert az Asus-Giga-Evga még mindig jobb, ez vonatkozik az X79-re is amit a hamarosan érkező X99 vált

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#62719) Devsey


Devsey
tag

Sziasztok!

-i7 4790
-GTX770
-16(2x8)GB 1600Mhz RAM
+SSD, 2HDD, hangkártya, wifi kártya
0 tuning
config szempontjából engem mennyire érintenek az ASUS H97 alaplapok (PLUS, PRO, PRO GAMER) közti különbségek, egyáltalán mik azok? (ASUS H97 PRO ajánlást kaptam)
Magyarul melyik éri meg nekem max felbontáson gamerként? pl.:M.2 -t kétlem h használnék, kell kb 1db PCIe 1x, meg 1db PCI, meg min 4 SATA3, de ennek a legtöbb alaplap eleget tesz :D

(#62720) jim bcs válasza Devsey (#62719) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

semennyire és egy matx lap kell neked az atx felesleges, felbontás és ezzel együtt az ultra grafika elsőnek vga másodiknak proci függő harmadiknak meg monitor és nem lap, ha nagyon grafika függő vagy akkor a jövőre is nézve egy GTX780-on gondolkodnék inkább

vga-tól függően ASUS Vanguard B85 vagy GIGABYTE GA-H97M-D3H

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#62721) Devsey válasza jim bcs (#62720) üzenetére


Devsey
tag

hát +40-50k nem fér bele sajna videókarira, max az R9 290
de alaplapra szívesen áldozok +10k-t csak kitartó jó legyen :)
de amugy mi a különbség a B és H között? azt tudom h Z főleg a tuning, és miért elég mATX?

(#62722) jim bcs válasza Devsey (#62721) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

akkor ASUS Vanguard B85 vagy ASUS GRYPHON Z87 mert 35k-t a marhának is megér egy atombiztos lap és mindkettőre 5év garancia van

B és H között manapság szinte semmi de ez lap és gyártó függő

1 vga alá azért hogy legyen szabadon üresen 3-4-5 pci-e foglalatod ami porfogóként fog szolgálni, atx-et 2 vga alá teszünk és ott inkább Z-st a sávszél miatt, az matx ugyanaz mint az atx csak kevesebb pci-e foglalattal ezért kisebb és szebb is mint azok a nagy éttermi tálcák

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#62723) BlackPriest válasza jim bcs (#62722) üzenetére


BlackPriest
őstag

miért csak 2 vga? nekem pl egy revo drive van a második hosszú slotban. a kinézet meg nagyon egyéni dolog, szerintem atx házban pl hülyén néz ki egy matx lap, házat meg ritkábban cserélget az átlag, mint lapot

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#62724) jim bcs válasza BlackPriest (#62723) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

pci-e ssd vagy hangkártya egy matx lap legalsó slotjában pontosan elfér, volt atx házam benne matx lappal és még ugyancsak csinosan mutatott ám nyílván 1 vga esetén hosszú távon tudván hogy soha nem lesz 2 vga célszerűbb egyszer beruházni egy matx házra de ez már egyénfüggő, pl: én gyűlölöm az összes házat most is test_bench-em van és nem cserélném le semmilyen házra

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#62725) Apollo_21 válasza jim bcs (#62724) üzenetére


Apollo_21
addikt

A házhoz való ragaszkodás ugyanolyan szitu minth mindenki atxben gondolkodik mert régen az volt a standard:)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#62726) jim bcs válasza Apollo_21 (#62725) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

valahol igen :) de azóta sokminden változott a standard-et is beleértve, ám simán jól néz ki egy matx lap egy atx házban és háztól függően még jobban is szellőzhet

mindenki mond valamit ezt lehet az adott ajánló standardjának is venni, a delikvens megnézi és eldönti melyik áll közelebb hozzá illetve borítja-e az ő standardját + irányba

ha viszont én úgy érzem jobban jár az én elképzelésemmel akkor megpróbálom megdönteni az ő elképzelését és innen kezd izgalmas lenni a dolog

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#62727) Apollo_21 válasza jim bcs (#62726) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nekem is matx lap van atx házban.. a vga több slotos hűtése szól csak bele az előlapi kapcsolók helyzetébe ugyanis fölé lóg:D De épph nemnyomja annyira hogy gond legyen:)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#62728) Teaway válasza jim bcs (#62722) üzenetére


Teaway
veterán

GRYPHON Z87 kiesik, mert nincs PCI slotja, ami kell neki.

Nincs itthon csokid??

(#62729) Devsey válasza Apollo_21 (#62727) üzenetére


Devsey
tag

Pont ezért nem jobb az ATX? jobban szellőzik a vga, nincs szükségszerűen körbebaszva

(#62730) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

halihó
intel 3570K-s procihoz keresek valami jó alaplapot, olyan 45-50000 Ft értékben
g.skill 8gb ram van hozzá meg egy evga 670 ftw kártya
több ajánlatot is meghallgatok
köszönöm előre is

giga z77x-ud3h lapom volt előtte

[ Szerkesztve ]

Szépnapot!

(#62731) BlackPriest válasza jim bcs (#62726) üzenetére


BlackPriest
őstag

én nem mondom, hogy nem lehet jó gépet építeni matx méretben, megtettem már párszor, viszont magamnak biztosan nem vennék olyat. most egy vga-m van, de lehet, hogy holnap kettő lesz. volt kicsi meg nagy vízhűtés is ebben a házban, ki tudja mire kattanok rá holnap :D

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#62732) Apollo_21 válasza Devsey (#62729) üzenetére


Apollo_21
addikt

Mikor vettem a lapot nemterveztem 2 vagy több slotos hűtésű felsőkat vga-t késöbb lett..jutányos ár miatt...
Emiatt nemlehet általánosan kizárni az matx lapokat...tudod mit fogsz tenni 3hónap múlva? nem...lehet olyat amit most nemtervezel és nemfér bele az életedbe de majd megteszed és megoldod...
Megvettem a 2,5slotos hűtőt..meg mindent..alig fér bele, de ezért nem kukázok egy 40ezres lapot.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#62733) Goblin12 válasza jim bcs (#62718) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv,

Ez akar lenni: AsRock Z97 Extreme6 Ez egy igan csak jó lap lett szerintem.

Visszont a többivel egyetértek. :R

Elírtam Z-t X-re. :B

(#62734) bluyoo válasza Goblin12 (#62717) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Csak én, csak tegnap ajánlottam háromszor ASRock lapot ..... :)

(#62713) anytime
Szívesen!
Mondjuk sokat nem tudtam segíteni. :)
Azért ha netán megvan a hiba írj rám, kíváncsi vagyok mi okozta.

(#62730) Dexter-2000
Használt lapot? Vagy csak újat? Melyik üzletben?
Kifutó széria a legtöbb típust már nem lehet kapni ha pedig lehet nem minden üzletben ....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#62735) MiklosSaS válasza bluyoo (#62734) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Es MSI-t egyszer sem ? :Y

Mennyit fizet neked az Asrock ? n :DDD

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#62736) bluyoo válasza MiklosSaS (#62735) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az MSI ajánlása most a te asztalod. ;] :DDD
"Mennyit fizet neked az Asrock?" De jó is lenne ... ha más nem is ingyen lap. :)

Bazinga!

(#62737) Teaway válasza Goblin12 (#62733) üzenetére


Teaway
veterán

Tettek a lapra Ultra M.2 csatit? Látom nem szarral tekéznek...csak 5x gyorsabb, mint a SATA6G :Y

Nincs itthon csokid??

(#62738) Tirol66


Tirol66
csendes tag

Üdv!

Tudnátok nekem ajánlani ehhez a konfighoz alaplapot?

Processzor: i5 4690 (LGA 1150)
Videókártya: MSI GTX 760
Memória: Corsair/ Kingston 2x4Gb 1600Mhz
Ház: Fractal Design Core 3000

nem tervezek SLI-t
ATX vagy mATX
max. 25 000Ft-ig

Én ezt néztem ki:ASROCK H97 Pro4

(#62739) Topanka


Topanka
aktív tag

Üdv Mindenkinek!
Tanácsot kérnék, milyen alaplapokat javasoltok?
Egy i5 1150-es Haswell cpu alá kell.
Videókari egyenlőre nem lesz benne, de a lehetőségét ne zárjuk ki.
Elsősorban munka, és média gép lenne.
Ezért a HDMI kimenet fontos.
Idáig ASUS lapjaim voltak, vannak, szeretem ezt a márkát, még nem csalódtam egyikben sem.
Nem értek az olyan dolgokhoz, mint BIOS frissítés és hasonló belepiszkálások, ezért megbizható alaplap kell, amihez nem kell nyúlni, nem kell a beállításokon kívül belepiszkálni.
Tuningolni nem hiszem, hogy fogok, idáig sem tettem.
SLI biztos nem lesz.
Minnél több SATA port előny!
Mi az a M.2. csatlakozás?
Ha az alaplap nem Z-és hanem H-ás, abba nem mehet a k-ás cpu?

[ Szerkesztve ]

(#62740) BomiBoogie válasza Topanka (#62739) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Pontosan milyen CPU?

(#62741) afrojack1


afrojack1
senior tag

hali!
az asus sabertooth 990fx r2.0 mi a véleményetek birja az fx 8320-at vagy nem? (nem ujjonan venném!) :U

SC: Herczku_Death

(#62742) bluyoo válasza Tirol66 (#62738) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Igen megfelel. Bár én inkább a Asus H97M-PLUS -t választanám.

(#62739) Topanka
Mi az a M.2. csatlakozás? Az M.2 (NGFF) formátum
"Ha az alaplap nem Z-és hanem H-ás, abba nem mehet a k-ás cpu?" Mehet de semmi értelme. Így hogy nem akarsz tuningolni, alapból a "K"-s CPU is pénzkidobás lenne még egy "Z"-s lapban is.
A fent ajánlott H97M-PLUS neked is megfelelhet.

(#62741) afrojack1

Szerinted ha a 220 Watt TDP-s FX-9000-es CPU-kat kezeli akkor a kis 8320 gondot jelent majd neki? :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#62743) Apollo_21 válasza afrojack1 (#62741) üzenetére


Apollo_21
addikt

Az a lap az összefoglalóban is benne van, komolyabb tuningra ajánlott lapok közötti felsorolásban, ugyh nyugodtan:)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#62744) afrojack1 válasza bluyoo (#62742) üzenetére


afrojack1
senior tag

:R :R nemsokára megjön a lap és remélem abbahagya a droppokat játékban! :C :R

SC: Herczku_Death

(#62745) bluyoo válasza afrojack1 (#62744) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Úgy legen! :)
Ezekszerint marad a régi rendszered egy új lappal.

Bazinga!

(#62746) afrojack1 válasza bluyoo (#62745) üzenetére


afrojack1
senior tag

aha! :C

SC: Herczku_Death

(#62747) Tirol66 válasza bluyoo (#62742) üzenetére


Tirol66
csendes tag

Az a baj az Asus H97M-PLUS -al, hogy csak összesen 3db (1 CPU, 2 ház) ventilátor csatlakozó van rajta.

a FD Core 3000 házban alapból 3 db ventilátor van.

Tudnál esetleg olyan alaplapot mondani amibe 1 CPU, 3 ház ventilátor csatlakozó van.

A többi része amúgy szimpatikus volt az Asus H97M-PLUS -nak

[ Szerkesztve ]

(#62748) bluyoo válasza Tirol66 (#62747) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Egy 3pin "Y" elosztó kábellel nyugodtan mehet egy kimenetre a két 140-es (mivel egyformák még a fordulatszám visszajelzés is jó lesz), a másikra meg mehet a 120-as.
Viszont a házhoz jár ventilátor szabályzó is [link].
De a H97 Pro4-nak is "csak" két házventilátor-csatlakozója van.
A Gigabyte GA-H97M-D3H -n, vagy az ATX méretű MSI H97 GUARD-PRO-n, Gigabyte GA-H97-D3H-n viszont 3db található, ha esetleg nem szeretnél elosztózni.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#62749) Tirol66 válasza bluyoo (#62748) üzenetére


Tirol66
csendes tag

Köszönöm a segítséget!

(#62750) bluyoo válasza Tirol66 (#62749) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!

ALL
A tápos topic-ban linkelték az üzletet, csodás konfigokat lehet rendelni! :O
Pl. (szerintem) az egyik legjobb: [link] A csupasz tápkörű MSI 760GA-P43 (FX) -ba egy FX-9370-et!! Nooormális? :DDD Még a gyártó sem merte a kompatibilitási listájára venni a maga kis 220W TDP-jével.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.