Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62101) mzoleex85


mzoleex85
csendes tag

Szeretném ki kérni a véleményetek milyen lapot lenne érdemes venni ez alá :
-INTEL Core i7-4770K 3.50GHz 1150 BOX
-GIGABYTE GV-N770OC-2GD GTX770 2GB GDDR5 PCIE
-2 x 4GB valami jobb fajta.

(#62102) mobal válasza mzoleex85 (#62101) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Mennyi lenne rá? Oc? Wifi kell?

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#62103) Lidl


Lidl
senior tag

Sziasztok,

Még mindig nem döntöttem az alaplap vásárlásban.

A korábban kinézett Gigabyte GA-Z97X-Gaming 5 sajnos már nem kapható abban a boltban, amit kinéztem. (Csak az M-es verzió)
Viszont képbe került az Asus Maximus VII Ranger.
Mennyivel jobb a Ranger a Giga Gaming 5-nél? Csak egy picit drágább. Ha jól láttam, akkor a VRM mintha gyengébb lenne a Ranger-ben (4+1/4+1 vs 8/8)

Vagy rosszul látom?

Egy i5 4690-hez lenne, és tudom, hogy a Z-s lap inkább tuninghoz kellene, de majd később veszek bele K-s procit. Ezért szeretnék lehetőleg jó lapot, de ~45k lenne a lélektani határ az alaplapnál (a Ranger meg most 43,5k)
A Gaming 5 viszont csak 39k lenne.

Köszi
Lidl

(#62104) jim bcs válasza mzoleex85 (#62101) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#62101) mzoleex85

giga vga mellé giga lap dukál és 1 vga alá doszt elég egy matx lap:
GIGABYTE G1.Sniper M5, GIGABYTE GA-Z97MX-Gaming 5

esetleg egy ASUS GTX770-DC2OC alá pedig:
ASUS GRYPHON Z87, ASUS MAXIMUS VI GENE, ASUS MAXIMUS VII GENE, ASUS GRYPHON Z97 ARMOR EDITION, ASUS MAXIMUS VI IMPACT

viszont egy sima proci és egy jó H-s lap is doszt elég mindenre, nem mellesleg piszok sokat spórolnál így mindjárt mehetne egy 3GB-os GTX780

----------------------------------------------------------------------------------------------------

(#62103) Lidl

1 vga alá felesleges az atx lap, pontosan erre van az matx és itx
ha jót akarsz akkor-->
ASUS MAXIMUS VII GENE, ASUS GRYPHON Z97 ARMOR EDITION

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#62105) minek?:S válasza minek?:S (#62099) üzenetére


minek?:S
őstag

Erre valaki?:S 62099

Üdv.:M.

(#62106) jim bcs válasza minek?:S (#62105) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Az a gond, hogy ami olcsó az olyan is, erre most megint az olcsót keresed, ez így nem ok. Vegyél egy jobb lapot az nem adja meg magát pl.: ASUS B75M-PLUS.

DE!!! én eladnám a procit és inkább újabb chipset-es lapot néznék egy hozzá való i5-el mivel az új 1150-es lap annyiba kerül mint a régi 1155, sőt olcsóbb egy jó 1150-es konfig mint egy 1155.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#62107) minek?:S válasza jim bcs (#62106) üzenetére


minek?:S
őstag

Nem nekem lesz, havernak, és neki szűkös a keret, viszont i5ről nem akar lemondani.. mer' nincs hova. Nekem ez a gép ezzel a lappal nagyon nagyon tökéletes.

Üdv.:M.

(#62108) Zsivaagoo válasza minek?:S (#62107) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Ha neked bevált a B75 Pro 3, akkor a haverodnak is működni fog.

+ meg lesz az az előnyötök, hogy gubanc esetén tudtok egymás hardverével keresztbe tesztelni. :K
(és még a win sem fog nyavalyogni, hogy másik lap, másik csipset, másik alaplapi driver.)

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#62109) bluyoo válasza minek?:S (#62107) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát olcsóbban a B75 Pro3-nál, pl. az ASRock B75 Pro3-M (kb. -2K) vagy még olcsóbban az Asus B75M-A (kb. -3K). Az utóbbinál olcsóbbak között szerintem ne nézelődj. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#62110) -KP-


-KP-
addikt

Asrock Z68 Extreme3 nagyon elavult lapnak számít már?

[link]

(#62111) BomiBoogie válasza -KP- (#62110) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Mi számít "nagyon" elavultnak? :)

Azóta már volt Z77-es, Z87-es, most pedig a Z97-es lapok futnak.

(#62112) -KP- válasza BomiBoogie (#62111) üzenetére


-KP-
addikt

ezzel tisztában vagyok. Van PCIE3 rajta, usb3/sata3, viszi az Ivy procikat is, jónak tűnik a tápellátása is, ebből a szempontból ok.

A kérdés az, van olyan manapság must have feature aminek híján van a z68, leszámítva hogy a haswelleket nem viszi? Annyira nem követem az alaplapi chipsetek fejlődését.

[ Szerkesztve ]

(#62113) BomiBoogie válasza -KP- (#62112) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Így már értem. :)
Nincsen semmi olyan nagy újdonság, amiről lemaradnál, sőt, szerintem még érzékelhető felhasználói élményben sem lenne hátrányod.

(#62114) Bigmasterl


Bigmasterl
tag

AMD Athlon X4 760k -hoz milyen alaplapot ajánlanátok?
Eddigi kiszemelt az Asus A88XM-PLUS, esetleg Gigabyte GA-F2A88XM-HD3
Köszi

(#62115) jim bcs válasza Bigmasterl (#62114) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ASUS A88XM-PLUS
GIGABYTE GA-F2A88XN-WIFI

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#62116) Zsivaagoo válasza jim bcs (#62115) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

És ha nem kell neki a WiFi opció? Jó az amit talált. :K

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#62117) jim bcs válasza Zsivaagoo (#62116) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

én azt soha nem nézem ha csak nem külön kérés, 2 olyan lapot emeltem ki amelyiket nyugodt szívvel ajánlok 30k alatt és 2 bitang jó lapról van szó

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#62118) mzoleex85


mzoleex85
csendes tag

Tudom hogy már kérdeztem , de lenne még egy kérdésem. Jók a Gigabyte alaplapok vagy nézek inkább valami mást? Továbbra is i7 4770K lenne benne + gtx 770.
A keret maximum 40-45K lenne rá. Wifi nem kell bele.
Esetleg valaki eltudná mondani mi a különbség a GB Z97 gaming 3 és az 5-ös között?
Tudom nem az a topic de egy olyan kérésem lenne még hogy milyen típusú memóriát kéne venni még bele ( 2 x 4GB ) ? És elég lesz-e hozzá a 650-es chieftech tápom?

(#62119) jim bcs válasza mzoleex85 (#62118) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Igen jók a Giga lapok de ott se mindegyik. 1 vga alá még mindig az matx/itx a legjobb. Ahogy az ár emelkedik úgy nő a csatlakozók/extrák/tuningolhatóság/stabilitás aránya lásd pl.: erősebb-több fázis vagy hűtőborda de nem akarok mindent felsorolni, ez minden gyártónál így van, részemről a Giga és az Asus az ajánlott.

ramból 2x4GB CL9 1600mhz: Adata XPG, Patriot Viper 3 Black Mamba, Avexir Core, Crucial Ballistix Tactical, G.Skill

A tápod elég de én azt cserélném legelsőnek méghozzá egy elérhető árú minőségi tápra: XFX Pro 550W vagy XFX TS 550W vagy XFX XTR 550W

Viszont mégegyszer leírom játékhoz nem szükséges K-s proci, a mai sima procik bivaly erősek, otthoni használatra és 1db felsőkategóriás vga még nem indokolja hogy tuning alap legyen alatta, 2 vga vagy 1 nagyobb kaliberűhöz már ajánlott és indokolt de ez alatt nem fontos, mellesleg nem keveset spórolsz, a többletből inkább egy GTX780-ra fektess be mivel 2015-től igencsak a 3GB lesz az alap AAA+-os címeknél.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#62120) Zsivaagoo válasza jim bcs (#62117) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Kb. 15-17K közötti lapokat nézett, erre azért durva egy drágább WiFi-s cuccot bedugni neki.

Ha Wifi kell neki mindenáron, akkor majd vesz WiFi sticket.
Egy viszonylag egyszerű TPLink stick a 150 MB/s-os routerről (az is TPLink) 2 betonfödém, 3 téglafal, 1 mélyhűtős kombi hűtőszekrény és egy villanybojler mögül 27 MB/s erősséggel csatlakozik a routerre kb. 2500 Ft-ért. 4 ruppóért vettem antennával rendelkező stick-et, ami még jobb vétellel és adással rendelkezik.

Mi a töknek a WiFi-s lap? Az alap kivitelhez képest? Hátha csak UTP-vel fog csatlakozni?

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#62121) jim bcs válasza Zsivaagoo (#62120) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

akkor vedd úgy hogy nincs benne wifi, mondom hogy nem a wifi miatt ajánlottam, fogtam mindegyik Asus-Giga lapot a kezemben 30k-ig és ez az a 2 amit nyugodt szívvel ajánlok, az egyik olcsóbb a másik drágább, majd ő eldönti melyiket veszi, én szemetet biztos nem fogok ajánlani, számomra ez a 2 lap a legjobb minden tekintetben ha mást vesz az az ő dolga ezért van a fórum, mi ajánlunk a delikvens meg dönt

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#62122) afrojack1


afrojack1
senior tag

asus vii ranger vagy a heró jobb ? Miért? Haveromnak kéne! :)

SC: Herczku_Death

(#62123) Bigmasterl válasza jim bcs (#62121) üzenetére


Bigmasterl
tag

Köszönöm a tippet. Az Asusra megyek rá úgy döntöttem :) Remélem egy pár évig kitart a teljesítménye.

(#62124) Pete55555


Pete55555
addikt

Na, megjött a lap, már csak a proci hiányzik :C
Amint belecuppantom, beszámolok a tapasztalataimról.

...Szeretem leracsniztatni...

(#62125) minek?:S válasza bluyoo (#62109) üzenetére


minek?:S
őstag

És Zsivaagoo

Felajánlom neki akkor ezen lehetőségeket, köszönöm szépen! :R

Üdv.:M.

(#62126) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok!
Öcsém gépében tegnap cseréltem VGA-t, és HDD-t. Alaplap: Gigabyte 970A-UD3.
Minden tökéletesen megy, kivéve a bekapcsoláskor az alaplap típusát kijelző kép, meg, hogy melyik billentyű mit csinál (pl del-bios) hibásan jelenik meg:

Aminek meg kéne jelennie:

Ami volt a gépben: 4gb 1333mhz kingston value ram, fsp 400 60apn 85+, fx 4130 (4,4ghz oc), MSI HD7770, Seagate 1tb (nem tudom a típusát).
Ami a csere után változott: HD7770-> Asus R7 260X 1gb
HDD: Toshiba 500gb

Minden más változatlan maradt. Nem tudom miért így jön be az a kép, de egyébként, ha nyomom a del-t, akkor be tud lépni biosba, ha meg az F12-t akkor azt, hogy miről akarok bootolni, és a működésben sincs hiba, a windows logó már tökéletes, minden elindul, minden működik ezen kívül.
Mi lehet a hiba?

#KeepFightingMichael

(#62127) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Keresek ITX-es alaplapot s1155-be ami a következőket tudja, normálisabb tápellátás, usb3.0 e-sata kivezetés 2 ram slot, és pcie is legyen rajta, az adatlapomon lévő konfighoz keresek alaplapot itx házra áttérés miatt, és ha lehet legalább 4db sata 3 csati legyen rajta.
Különösebb elvárásom nincs mik vannak amik megfelelnek ezeknek ?
melyik ami ajánlott itx-ekből, nem kell rog vagy hasonló marketing neves alaplapok.

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#62128) guftabi96 válasza guftabi96 (#62126) üzenetére


guftabi96
addikt

óó most nézem, hogy rossz topikba raktam :B

#KeepFightingMichael

(#62129) jim bcs válasza ADAM1337 (#62127) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

tulajdonképpen nem sok választásod van, számszerint 2

ASUS P8Z77-I DELUXE
GIGABYTE GA-B75N

van még asrock de én azt nem ajánlom, mert nem vagyok vele jó viszonyban:
ASROCK B75M-ITX
ASROCK H77M-ITX
ASROCK Z77E-ITX

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#62130) freaghill


freaghill
őstag

Kéne rendelni majd egy netezős, níd for szpídes, szkájpos gépre alaplapot mert az elszállt.
775-ös DDR2-es, PCI-E. Mit ajánlotok?

Illetve én ki tudnám cserélni? Még nem cseréltem alaplapot, de amúgy is rendszergazdának fogok tanulni.. Tápot, cpu-t ramokat már cseréltem.. Vagy ez komolyabb nekifutást igényelne?

Win-t ugye nem kell újrarakni, max csak a drivert felrakni amit a laphoz kapok, igaz?

[ Szerkesztve ]

(#62131) honda 1993


honda 1993
senior tag

Hali.
Asus m5a97 evo alaplap jó választás szerintetek?

Ehez lenne majd egy fx 8320-as prockó

XD alias IKSZDé

(#62132) scream


scream
veterán

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy a mostani AsRock Z68 Extreme 3 Gen 3-as lapom megadja magát, legalábbis a x16-os PCIe csatija biztosan, mivel csak x1-esen viszi el a mostani Gigabyte GTX 760-at, Asus HD7870-nel képet sem volt hajlandó adni abban a slotban.

Tehát keresnék 2500K és GTX 760 mellé egy olyan lapot, amiben tudom igény esetén emelni a CPU szorzót (Z68, Z77 gondolom) és lehetőleg olcsón megúszom (nem számoltam VGA vásárlásnál, hogy új lap is kell majd), szóval legyen olyan 15-20 a keret..

Mit ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

(#62133) bluyoo válasza scream (#62132) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Így hirtelen két év garival ASUS P8Z68-V PRO/GEN3, Z77-es chipset-el Asrock Z77 Extreme 4.

(#62131) honda 1993
Igen! De lehetőleg az R2.0 -ás változatát vásárold.

Bazinga!

(#62134) ADAM1337 válasza jim bcs (#62129) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Az asus-on kivül egyikre se fér fel a processzor hűtőm sajnos, az ára meg nekem nem barátságos olyan 30k-ig gondolkoztam ami a jelenlegi lapomat kiváltja wifi-re nincs szükségem ahogy látom az is ilyen nas-hoz való lap igazából :((
Asrock-al mi a baj amúgy jelenleg is az van a gépben csak mini itx-es házba akarom átköltöztetni az egészet a stacker stct01 elég batár és úgy se fogom nagyon fejlesztegetni 1 vga lesz már csak nem lesz 2 meg nem kell bövíteni 1 hdd 1 ssd meg egy optika.

[ Szerkesztve ]

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#62135) bluyoo válasza ADAM1337 (#62134) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A mITX méretben épp ez a gond. Semmi nem fér el rajta normálisan és drága is. Főleg hogy neked "K"-s CPU-d is van ...
Esetleg az MSI Z77IA-E53?

Bazinga!

(#62136) freaghill válasza bluyoo (#62135) üzenetére


freaghill
őstag

Nekem is tudnál légy szíves segíteni? :)

(#62137) trance89


trance89
őstag

üdv
nemsokára új alaplap+proci kombót veszek és kíváncsi lennék mások véleményére is:
MSI H97I AC
GIGABYTE H97-N WIFI
melyiket ajánlanátok? a proci már 100% hogy i5-4460 lesz csak az alaplap kérdéses, a GIGABYTE-al nincsenek rossz tapasztalataim mert 1 éve egy H77N-WIFI modellt nyúzok probléma nélkül
viszont a fenti MSI-n jobb lenne a csatlakozók elrendezése, hűtés szempontjából legalábbis, Cooler Master Elite 120 Advanced házban
szóval nyugodtan vegyem az MSI-t?

(#62138) scream válasza bluyoo (#62133) üzenetére


scream
veterán

Hm, hát nem tudom, hogy merrefele láttál 20 körül olyan Asus-t, iPonon néztem és ~59e :DDD

AsRock-ból a Z77 Extreme3 és Extreme4 között jelentős a különbség? :F

(#62139) bluyoo válasza freaghill (#62136) üzenetére


bluyoo
nagyúr

CPTU-t, és árat nem írtál. De pl. az Asus P5Q lapok közül a P5Q Deluxe. Erős tápkör, jó hűtés, PCI-E 2.0 és tisztán szilárdtestkondenzátorok ....
Az operációs rendszert meg jobb újratelepíteni. Bár van rá esély hogy gond nélkül működni fog, de a tiszta telepítésnél nincs jobb.

Bazinga!

(#62140) bluyoo válasza scream (#62138) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ja hogy újonnan gondoltad 15-20K-ért? :DDD :N
Max. az Asus Z77-A jön ki annyiból.

Bazinga!

(#62141) freaghill válasza bluyoo (#62139) üzenetére


freaghill
őstag

Ár: 20k alatt legyen. CPU az Egy intel celeron akármi.

[ Szerkesztve ]

(#62142) scream válasza bluyoo (#62140) üzenetére


scream
veterán

Nem, természetesen a használt is szóba jöhet, garival, csak amit találtam, az már elkelt itt az aprón...

(#62143) bluyoo válasza freaghill (#62141) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az előbbi deszka 14K az aprón de egy Cerka alá talán sok is. :DDD
Pl. láttam CPU-val együtt ASUS P5 QL PRO + E6750 16K-ért ....
De nézzél szét az aprón. Az aktuális árakat az ASZTALI GÉP / ALKATRÉSZ beárazás topic-ban meg tudod kérdezni.

(#62142) babicsbalu
Az Asus valóban jegelve van már! :R De az ASRock deszka még aktív de most nézem hogy nincs rá gari ...
Mondjuk a Z77-A az árához képest elég jól sikerült, és ugye bolti garancia.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#62144) ADAM1337 válasza bluyoo (#62135) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nah ezen még gondolkodom akkor egy antec ház megtetszett abba még betudtam volna préselni mindent.

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#62145) freaghill válasza bluyoo (#62143) üzenetére


freaghill
őstag

Az lemaradt, hogy új kéne :D

(#62146) bluyoo válasza freaghill (#62145) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Most komolyan egy őskövület, nagyon gyenge rendszerbe akarsz egy új lapot?? :DDD Már az kihívás hogy találj valahol! :)
De talán még találsz pl. MSI G41M-P33 Combo -t.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#62147) freaghill válasza bluyoo (#62146) üzenetére


freaghill
őstag

Nem én akarok, hanem a gép tulaja. Boltba is mondták neki, hogy 10k használt 20k új.
Használtat nem akart mert, hogy elromolhat ugyanúgy, újnál meg hogy berakhat régit is. :))

(#62148) bluyoo válasza freaghill (#62147) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Egy régi cerkával úgy sem húzza sokáig .... :N
Nem vagyok a használt hardver híve, de egy erősebb CPU-val együtt legalább még fejlesztene is valamennyit. Mindezt ugyan annyiért.

Bazinga!

(#62149) freaghill válasza bluyoo (#62143) üzenetére


freaghill
őstag

Elküldenéd (ha úgy van akkor priviben) a linket? :) :R

(#62150) bluyoo válasza freaghill (#62149) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ment a privát. De a használt cuccok hamar változnak, meglehet holnap egy sokkal jobb ajánlatot találsz/kapsz.

Bazinga!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.