Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62601) Benir8


Benir8
senior tag

Teljesen igazatok van! Össze dobtam új alaplap+memória+proci és így kb.36ezer, kb.úgyan ennyi árba veszek használtan memória és proci akkor is jobb a másik és ráadásul bővíthető később is! :Y :C
Sokáig gondolkoztam mostani gép összeállítást,nehezen jöttem rá és itt nem gondoltam volna hogy itt a helyem és megtalálom a megoldást!Még egyszer köszönöm!!! :R

[ Szerkesztve ]

(#62602) BlackPriest válasza Benir8 (#62600) üzenetére


BlackPriest
őstag

Ha most veszel egy lapot meg procit (grafikus magosat), akkor a vga raer es a mostani tapod is eleg lehet.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#62603) afrojack1


afrojack1
senior tag

Hali
Milyen lapot ajánlotok? I7-4770k mellé? Tuningolva lenne, és z97-es lapon gondolkodom! 40k-ig ? Gamelésre használnám! :R
Válaszokat köszönöm ! :R

SC: Herczku_Death

(#62604) BenHans válasza afrojack1 (#62603) üzenetére


BenHans
addikt

Összefoglaló, "ATX komolyabb tuningra 45.000,-Ft-ig" cím alól válogatva: ASRock Z97 Extreme4, Gigabyte GA-Z97X-Gaming 5, MSI Z97 GAMING 5 ezek kicsit dizájnosabbak ha úgy tetszik gémerebbek és bele is férnek a 40k-ba. :D [link]

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#62606) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Most akkor a Z97 es lapok támogatják majd a broadwelt?

Xbox One: bandymnc

(#62607) afrojack1 válasza miresz (#62605) üzenetére


afrojack1
senior tag

Köszönöm mindenkinek! :R Maximus vii hero lessz mert haverom jó áron tudja beszerezni!
De szivesen várok még véleményeket! :)

SC: Herczku_Death

(#62608) KAMELOT válasza afrojack1 (#62607) üzenetére


KAMELOT
titán

Jó az a lap!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#62609) bombibmw válasza afrojack1 (#62607) üzenetére


bombibmw
veterán

Az jó lesz,de inkább 4790k-t vegyél bele,mert újabb és mert jobban megy.
Aprón most nagyon jó áron megy kisker garival.

[ Szerkesztve ]

(#62610) afrojack1 válasza bombibmw (#62609) üzenetére


afrojack1
senior tag

Jó tanács! :R de én várom a broadwellt! :D

SC: Herczku_Death

(#62611) Goblin12 válasza afrojack1 (#62610) üzenetére


Goblin12
őstag

Ha várod a Broadwell-t akkor minek veszel most lapot? Addigra megint jön valami új technika pl USB 3.1, meg mit tudom én még mi. Addig jön még egy CES is ott is lesz egy rakat új bemutatott cucc.

Ha pedig tényleg most kell a lap, akkor tökéletes választás az Asus. :K

De te tudod. :R

[ Szerkesztve ]

(#62612) afrojack1 válasza Goblin12 (#62611) üzenetére


afrojack1
senior tag

Igazad van! Lehet hagyom és inkább veszek az fx-em alá egy lapot! :D :K

SC: Herczku_Death

(#62623) ivanyii


ivanyii
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget kérek tőletek a következő alaplappal kapcsolatban kérném a véleményeteket, észrevételeiteket. :R :R Pozitívumok negatívomik estleg alternatívákat az árkategória nagyából ez lenne a plafon ennél többet nem szertnék kiadni a lapra. :R :RJó lenne ha egy jó pár évig nem lenne gondom az alapra :DDD
Ő lenne az

[ Szerkesztve ]

(#62624) cd930


cd930
aktív tag

Sziasztok!

FM2+ alaplapot keresek, ami ki tud hajtani egy A10 6800K procit és TeamGroup Vulcan Xtreem 2400Mhz 2x4GB RAM-ot.
Ebben a kategóriában már biztos elegendő csatlakozó van, így ez nem elsődleges..

Ami fontos lehet, hogy BD 3D FHD filmet ki tudjak egy 3 méteres HDMI 1.4 (vagy ha jobban tetszik, akkor High Speed) kábellel küldeni a tévémre.

Mit ajánlotok? Gigabyte, MSI, Asus.. mi a nyerő 20k-s kategóriában?

ps. : Asrockot nem veszek, mert amit pár napja vettem, nem tudja kezelni a 3TB-os HDD-met. Eleget szenvedtünk vele, eladom és keresek másik jószágot.

20+ éve a Prohardveren

(#62625) bandi0000 válasza Rypejakten (#62613) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Már csak hogy belekössek, ha z97 et vesz akkor az támogatja a broadwellt persze láttunk már csodát de most ez van beigérve

Xbox One: bandymnc

(#62626) HellGreg


HellGreg
őstag

SZiasztok, egy barátom szeretne gépet venni, eddig egy Alienware-rel tolta, de nem jött be neki. A flight simulator x ugyanis nem megy rajta fullosan. Tehát a kérdés az lenne, hogy milyen konfigot kéne összerakni ahhoz, hogy az FSX full grafikával legalább 30-40 fps-t fusson stabilan? Tudom hogy ordenáré drága lenne, de szerintem neki ez nem gond, mert pilóta a srác a világ egyik legelitebb légitársaságánál. Szóval szerintem 500k-ig el lehet menni asztali géppel, ha nagyon muszáj.

Javaslatok? :)

(#62627) jim bcs válasza HellGreg (#62626) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

rossz topikban vagy, ide gyere át

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#62628) Mahrenburg válasza bijesz (#62564) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Bijesz - Szívesen! :R Már eldöntötted milyen lapot választasz? Esetleg maradsz a Xonarnál?

CoDWaW07 - Szívesen! :R Jó választás!

Tua - Hello! Bár nem írtad, de a lapkakészletből kiindulva feltételezem, hogy szorzózáras 4 magos CPU-hoz keresel alaplapot. Az MSI H97M-G43-nak a "legkarcsúbb" a tápköre a három lap közül, ezért inkább a Gigabyte GA-H97M-D3H felé hajlanék, az MSI tápellátását kevésnek érzem, de a teljes képhez hozzátartozik, hogy sokan társítanak 4 magos CPU-khoz 2 tápfázissal, "bordázatlan" VRM-mel rendelkező H81-es alaplapot is... Az Asus H97M-PLUS felára hogy mennyire éri meg, az már szubjektív megítélést is feltételez, például a BIOS-t szokták említeni érvként... Esetleg kérdezz rá a lapokra a 9-es Asus-, a 9-es MSI-, és (jobb híján, mivel nem leltem 9-est) a 8-as Gigabyte-topicban.

Ivanyii - Hello! Az MSI 970 Gaming még csak nemrég jelent meg, nem hiszem, hogy túl sok tapasztalat lenne róla, mindenesetre az elmondható róla, hogy egy jól "felbordázott" alaplap, sokak által dicsért hangszekcióval ellátva, viszont az negatívum, hogy csak egy egyszerű, 5+2-es tápkörrel rendelkezik, amely ránézésre kevésnek tűnik FX 8xxx-es CPU-k komoly tuningjához. Ajánlott 970-es alaplapok: Asus M5A97 EVO R2.0, Gigabyte GA-970A-UD3P. Kérdezd meg az AMD FX-topic lakóit is.

Cd930 - Hello! Ebben az árkategóriában az Asus A88X-PLUS, vagy a Gigabyte GA-F2A88X-D3H tűnik jó ajánlatnak, kérdezz rá az AMD FM2, illetve az AMD FM2+ -topicokban is.

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#62629) cd930 válasza Mahrenburg (#62628) üzenetére


cd930
aktív tag

Köszönöm, a Gigabyte GA-F2A88X-D3H lap mellett döntöttem :R

Remélem ez gond nélkül fel fogja ismerni a 3TB-os HDD-m, illetve a legjobban annak örülnék, ha az egyik partíciójára korábban telepített és jól beállított Win 8.1-et is tudnám használni (erre az Asrock FM2A88X Extreme 4+ egyáltalán nem volt képes, pedig napokig állítgattuk a biost, miegymást :( )

[ Szerkesztve ]

20+ éve a Prohardveren

(#62630) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Asrock 970 Extreme4-be belemegy a sempron 140 vagy 145? Unlockolás lenne a cél,elméletileg már tesztelt példányok és minden okés velük.

Üdv:Viktor

(#62631) Apollo_21 válasza Viktoár (#62630) üzenetére


Apollo_21
addikt

AM3 Sempron SDX145HBK13GM 45W Sargas 2800MHz 2000MHz 1MB N/A C3 P1.20
AM3 Sempron SDX140HBK13GQ 45W Sargas 2700MHz 2000MHz 1MB N/A C2 P1.20

[link]
Itt a teljes CPU support list az adott laphoz.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#62632) hugi0


hugi0
őstag

Sziasztok !

Ar teljesitmenyben milyen lap-proci kombot ajanlotok ? - DDR3-as.
Az egyik lehetoseg 30,000Ft (Itt en egy I5 750-esre gondolnek a hozza valo lappal.)
A masik lehetoseg 60,000Ft (itt meg nem neztem korul.)

Kerdes, hogy vajon 60K-ert a 30K-s cucc duplajat tuna-e nyujtani ?

Elore is koszonom a valaszokat - s egitseget !

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#62633) ivanyii válasza Mahrenburg (#62628) üzenetére


ivanyii
csendes tag

Köszönöm utánna járok :R

(#62634) Apollo_21 válasza hugi0 (#62632) üzenetére


Apollo_21
addikt

Mihez kell..film/zene/munka/játék???; .milyen csatikkal kell rendelkezzen....
A 60ezres valszeg nem csak fészbúkra és netre lesz jó..ez tutibiztos, hogy neked mit ér meg passz..
Vga is kérdés mivan vagy lenne mellé..lesz-e egyáltalán benne...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#62635) hugi0 válasza Apollo_21 (#62634) üzenetére


hugi0
őstag

Univerzalis hasznalat.
Ezalat ertem azt, hogy egy vmWare-el Win7-es futna folyamatosan a haterben.
Emellet 1 jatekot jatszom csak League of Legends HD7850
Filmnezes kizarolag FHD.

A VGA adott, az SSD szinten (+1TB HDD) es a DD3-as ramok is.
- audio extra igeny nincs, egyeb csatlakozok extra igeny nincs.

FB-nincs ;) - es nem is lesz.

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#62636) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Hello,
i5-4590 mellé nézegetem az ATX lapokat a 25k körüli árkategóriában, egy Gigabyte H97-D3H már megfelelne, vagy van még értelme feljebb menni a "gaming" kategóriába, jobb a tápellátás vagy más érdemi feature miatt? Ezt nem igazán tudom hogy lehet kibogarászni az adatlapjaikon. Játékra lesz használva, de killer lanra, alaplapi hangra, jövő évtizedben hasznosítható SSD portokra és egyéb csoda dolgokra nincs egyáltalán szükségem.

köszi

/s

(#62637) Viktoár válasza Apollo_21 (#62631) üzenetére


Viktoár
addikt

Köszi,akkor nagy valószínűséggel menni fog. :)

Üdv:Viktor

(#62638) Astrasattila


Astrasattila
tag

Szervusztok! Lehet tudni arról valamit, hogy mikor fog megjelenni az Asus Maximus VII Extreme? Én semmi információt nem találtam.

(#62639) Mahrenburg válasza cd930 (#62629) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Cd930 - Szívesen! :R Kérdezd meg a Gigabyte FM2/FM2+ -topicban, hátha van valakinek ilyen lapja, s tud referálni a tapasztalatairól.

Ivanyii - Szívesen! :R

Wjbhbdux - Hello! A GA-H97-D3H 3 tápfázist ad a CPU-nak, s ellátták hűtőbordával a tápkört, szorzózáras 4 magos Haswell CPU-hoz ez már elegendő. Ha nincs szükséged az említett tulajdonságokra, akkor jó választás.

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#62640) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

G3240 alá szeretnék egy olcsó, de megbízható lapot vásárolni mATX méretben.
Lényeg, hogy legyen hdmi kimenete, és a cpu ventit pöpecül szabályozza, valamint 1 db pci sin is kellene legalább.
Nézegettem az asrock lapokat, de volt belőlük 2 is, és mindkéttő össze-vissza szabályozta a ventiket.
NEm tudom, hogy a 1150-es foglalatra ezt a problémát megoldották e már. Ami nekem bajos volt az 1155 volt.
Árban max 15K a keretem.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#62641) jim bcs válasza Ace Ventura (#62640) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ASUS H81M-A
GIGABYTE GA-H81M-S2V

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#62642) Ace Ventura válasza jim bcs (#62641) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Köszönöm!
Bár a Giga-n nincs hdmi kimenet, az Asuson meg PCI sin :DDD

[ Szerkesztve ]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#62643) Interceptor


Interceptor
addikt

Hello,
Van valakinek tapasztalata ezzel a lappal? [link] Érdekelne hogyan viseli a proci tuningot. Köszi.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#62644) bandi0000 válasza Interceptor (#62643) üzenetére


bandi0000
nagyúr

csodákat ne várj, nem a legjobb a tápellátása, sőt...

Xbox One: bandymnc

(#62645) Interceptor válasza bandi0000 (#62644) üzenetére


Interceptor
addikt

Kokrétabban? Tud e annyit stabilan mint a konfigomban lévő szintén olcsó de jól működő lap? Nem nekem lesz és az is elég ha stabilan ki lehet hozni legalább 4-4,2ghz-et egy mostani i5-ból megfelelő hűtéssel ezzel az Asrockkal.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#62646) bandi0000 válasza Interceptor (#62645) üzenetére


bandi0000
nagyúr

előre nem lehet meg mondani,szerintem ki lehet hozni majd belőle 4-4.2 biztosan, de én azért nem vennék ilyet

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#62647) bandi0000 válasza Interceptor (#62645) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Amugy annak amit te akarsz mi értelme van? mondod hogy 4ghz is eleg de az csak 200mhz el gyorsabb mint a 4670k turbó órajele ebben az esetben konkrétan nincs értelme az egésznek

Xbox One: bandymnc

(#62648) Interceptor válasza bandi0000 (#62647) üzenetére


Interceptor
addikt

A 4,2ghz az már plusz 400mhz :D Egyenlőre egy sima pentium kerül a lapba, de fontos lenne a későbbi bővíthetőség K-s 4 magosra is, amit 4ghz fölé lehet majd tolni. A későbbi alaplap eladás vételi macera elkerülése is szempont. Saját alaplapom sem jobb szerintem mint ez az Asrock, de 4,5ghz kijön stabilan tűrhető feszen, ezért mertem reménykedni, hogy akkor ez is bírni fogja a hasonló megpróbáltatásokat.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#62649) pcgamer01


pcgamer01
senior tag

Üdv Uraim!(remélem nem kérdezek nagyon férre)

Szóval alaplapot szeretnék venni,egyenlőre még nemtudom hogy Intel legyen vagy AMD.
Am3+,s1155,a két lehetőség.
Most ahogy nézem a használt piacot mindkettőből 2ramslotos alapchipsetű lapot kapok.(max.10k)
A kérdés tehát hogy ilyen alap lapokba is tudnák járatni mondjuk egy Fx-et vagy egy i5-öst?
Tuningolni nem szoktam,ha ez számít.
Még esetleg ha AMD-ből komolyabb Am3-ast vennék (4slot stb)jobb megoldás?

Válaszokat előre is köszönöm,és bocsesz ha béna a kérdés. :D :R

Samsung Galaxy S10+

(#62650) Pete55555 válasza pcgamer01 (#62649) üzenetére


Pete55555
addikt

1150-est vegyél, 55-öt már ne.
FX-hez 20k+ lap kell, felejtsd el.
Szorzózáras i5-höz elég lehet a 10k-s H81 lap, bár egy 40-50 ezres procihoz 17-18 ért javasolnak inkább lapot.

...Szeretem leracsniztatni...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.