Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62901) Teaway válasza bluyoo (#62900) üzenetére


Teaway
veterán

Ráadásul mind vörös/fekete.

Nincs itthon csokid??

(#62902) Teaway válasza tiempo (#62896) üzenetére


Teaway
veterán

Csak akkor fontos, ha 10Gbit/s kell, ha kevesebb is elég, akkor SATA3 (6Gbit/s)
Ha mégtöbb kell, akkor az x4-es M.2 PCIe a nyerő, 32Gbit/s-mal :D

Nincs itthon csokid??

(#62903) tiempo


tiempo
tag

Hali!
Szeptemberben veszem a gépet, maximum 23-24k-t költenék alaplapra, jó ez így?
(Nem szeretnék bios frissítéssel foglalkozni)

[ Szerkesztve ]

(#62904) bluyoo válasza Teaway (#62901) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem mindegyik ...
ASUS Rampage IV Black Edition

Bár van benne egy kicsi vörös. :D

(#62903) tiempo
Jó! :K

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#62905) pcgamer01


pcgamer01
senior tag

Üdvözletem.

Erről a lapról mik a vélemények?
Bövült a keretem 15k-ra és ez egész szimpinek tűnik :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S10+

(#62906) bluyoo válasza pcgamer01 (#62905) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
10K -ról indultál, lassan egy normális lapra is elég lesz a kereted. :)
De igen jó! A egyik legolcsóbb ajánlott B85-ös deszka

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#62907) pcgamer01 válasza bluyoo (#62906) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Köszönöm. :R
Akkor az Asrock B85m-pro 4 helyett ez lesz. :))

Samsung Galaxy S10+

(#62908) bluyoo válasza pcgamer01 (#62907) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Az meg a másik legolcsóbb! :DDD

Bazinga!

(#62909) roberto211


roberto211
őstag

Nem ide tartozik de megkérdezném mert látom itt is meg a milyen gepet vegyek topicba h eleg sűrűn rendelnek a pcx rol.

Az lenne a kérdésem ezügyben ,hogy úgymond "megjavult" mar? Nagyon sok panaszt olvastam róluk meg nem valami szakemberek ültek ott régen (ez sajna tapasztalat ) viszont most újítottak ezzel az extra garanciával meg egyéb mással es a legolcsóbb a piacon igy eleg csábító csak nem tudom h valtozott ez valamit v nem?

Ipon parti vagyok csak az meg megdrágult az a baj.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#62910) pcgamer01 válasza bluyoo (#62908) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Még annyit had kérdezzek a kedves szakértőtől,hogy én parasztgyerek hogy tudok megállapítani hogy egy adott lapon pl a giga milyen fázisú vrm van?Mit kell nèzzek?(ha nincs honlapra kiírva)
Meghálálnám ha elmagyarázná már valaki mert ez amit nemtudok :(

Samsung Galaxy S10+

(#62911) ViZion


ViZion
félisten

Helló Jómunkás Urak! :R
DDR4 mobo-k mikorra várhatók itthon?
Ha nem K Intel lenne a következő, akkor melyik chipset az ajánlott, érdemesebb drágább lapot venni? Csak "alap" dolgok kellenek, USB 2+3, SATA 3, 1× PCIe×16... Ezeknél is nézni kell a tápellátást, VRM bordákat, vagy ha CPU support írja az adott procit, akkor az stabilan fog ketyegni benne? :U Az nem izgatna, hogy benchben van eltérés, IRL van-e értelme (nem K proci!) herdálni mobora többet?

Eddigi melós Ivy konfigok, amiket építettem szépen elvannak az ócó ASRock deszkákkal, mondjuk azokon nem játszanak... :D

Köszi a sok infót előre is! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#62912) M_o_g_y_i válasza pcgamer01 (#62910) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

KATT ;)

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#62913) bluyoo válasza pcgamer01 (#62910) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Na igen a Giga ez ügyben elég szűkszavú. Hát nagyjából, számold meg a kis kockákat a CPU foglalat körül. :)

(#62911) ViZion
Hi!
Na ez jó kérdés.
Az LGA2011-re szerintem már idén, a Haswell-E -vel.
Az LGA1151-es foglalatú alaplapok pedig jövőre, a Skylake-el.
Hát a stabilitás nem csak a deszkán múlik. De szerintem érdemes viszonylag komolyabb deszkát a konfigba tenni. Pl. az LGA1150-es foglalattal ha szorzózáras CPU-val rendelkezel a legdrágább deszka is megáll 30K környékén. Ok egy-két "gamer" deszka valamivel drágább is lehet.
Egy szorzózáras I5, I7-es alá szerintem nem akkora érvágás egy 25-30K-s deszka.Viszont az is igaz hogy egy olcsó H81-es lapban is működőképesek.

(#62912) M_o_g_y_i
Sajnos azon a listán korántsem található meg az összes deszka. A szorzózáras CPU-k alá szánt lapok pedig egyáltalán nincsenek benne.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#62914) pcgamer01 válasza M_o_g_y_i (#62912) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Köszönöm Uram :R

Samsung Galaxy S10+

(#62915) M_o_g_y_i válasza bluyoo (#62913) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

A semminél sokkal több ez a táblázat azért! :K

(#62914) pcgamer01:

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#62916) pcgamer01 válasza bluyoo (#62913) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Neked is köszönöm,meg is számolom. :)
Ezek szerint 4fázis. :))(ha csak a cpu mellett balra találhatót kell számolni)
Nagyon köszönööm. :R

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S10+

(#62917) bluyoo válasza pcgamer01 (#62916) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Telitalálat! :DDD
Viszont benéztem a lapot ... :B Eredetileg is ezt linkelted?
Azt hittem a Gigabyte GA-B85-HD3 (rev. 1.0) -et kérdezted.
A DS3H-nál az ASRock deszka jobb .....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#62918) pcgamer01 válasza bluyoo (#62917) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Ezt linkeltem igen:K
Amit mondasz az 18k.
Akkor mégis csak Asrock?

Samsung Galaxy S10+

(#62919) JasL


JasL
senior tag

Mi az alapvető előnye a Hero 7-nek a Mark 2-vel szemben? Nem értem a 10k difit.

(#62920) JasL válasza jim bcs (#62880) üzenetére


JasL
senior tag

Mégis inkább Sabertooth mellett döntöttem így második körben, mert egy 10-essel olcsóbb és nem kellenek a gamer cuccok ekkora felárért, úgyis dolgozok rajta szinte kizárólag. Még várom a választ, miért jobb pontosan a Hero mint a Mark 2.

(#62921) bluyoo válasza pcgamer01 (#62918) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Akkor valóban én néztem be a lapot .. :DDD
Igen a GA-B85M-DS3H -nél az B85m-pro 4 szerintem jobb vétel.

Bazinga!

(#62922) pcgamer01 válasza bluyoo (#62921) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Rendben köszönöm :R

Samsung Galaxy S10+

(#62923) JasL


JasL
senior tag

Na mégis HERO VII lesz :D 4790k-val egyetemben, megrendeltem őket :) Köszi a segítséget!

(#62924) pcgamer01 válasza bluyoo (#62921) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Még annyit had kérdezzek hogy 1155-ből:
-Asus B75M-Plus
-Asrock B75M-Pro3
-Msi B75MA-P45
Ezek közül is Asrock?

Samsung Galaxy S10+

(#62925) bluyoo válasza pcgamer01 (#62924) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Most végül is mit szeretnél? :DDD
De igen a három deszka közül az ASRock rendelkezik a legjobb felszereltséggel. Nem mintha a B75M-PLUS rossz lap lenne.

Bazinga!

(#62926) Teaway válasza JasL (#62923) üzenetére


Teaway
veterán

Fő a határozottság...

Nincs itthon csokid??

(#62927) Teaway válasza pcgamer01 (#62924) üzenetére


Teaway
veterán

Mi??? :Y

Visszafelé haladsz a generációkon? :W Inkább előre kéne :K

Nincs itthon csokid??

(#62928) afrojack1 válasza Teaway (#62927) üzenetére


afrojack1
senior tag

Csak rükverc van benne! :DDD

SC: Herczku_Death

(#62929) Teaway válasza afrojack1 (#62928) üzenetére


Teaway
veterán

Én legalább leragadtam a 775-ös lapnál.
Nem csábított el se az 1156, se az 1155, se az 1150 (még :D).

Nincs itthon csokid??

(#62930) Interceptor


Interceptor
addikt

Hello,

Pentium G3220-as procihoz kellene egy olcsóbb lap, később lehet belekerülne egy K nélküli i5 is, így fontos lenne hogy a turbo órajel is kihasználható legyen. Kérdés, hogy ehhez milyen chipset kell minimum? Elég a H81-es? Köszi.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#62931) bluyoo válasza Interceptor (#62930) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
A Intel Turbo Boost Technology mindegyik LGA1150-es deszkában elérhető.
Viszont a kis Pentium nem tudja [link].
Viszont az I5 igen. Viszont alá már min. egy középkategóriás B85-ös deszkát tennék.
Mekkora a kereted ...?

Bazinga!

(#62932) Ace Ventura válasza Interceptor (#62930) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Én tegnap egy Gigabyte B85M-HD3 lapot vettem.Meglepődtem mennyire kicsi :)
Később I5-öt tervezek én is bele.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#62933) Interceptor válasza bluyoo (#62931) üzenetére


Interceptor
addikt

Köszi a választ, nem nekem lesz a gép, a keretbe elvileg belefér, de jó lenne olcsóbban megoldani. Ezt a két deszkát néztem ki, ezek megfelelnek az egyébb kívánalmaknak: ASRock H81M-DGS és ASRock H81M-HDS.
Ezek 10-11k-ban vannak. Van egy ilyen is ASRock B85M, ez 15k és a speckók alapján annyival tud többet, hogy több slot/port van mindenből rajta. Ezekről mi a véleményed?

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#62934) pcgamer01 válasza bluyoo (#62925) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Nyugodjon meg mindenki nem bolondultam meg :D
Öcsémnek is kellene gép anyuék kérdezték mennyiből tudnák neki ősszerakni,neki pedig elég a 1155 is ezért kérdeztem :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S10+

(#62935) bluyoo válasza Interceptor (#62933) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hogy nem potyára olcsóbbak. :)
Személy szerint legolcsóbban az ASRock B85M Pro4 -et tenném egy I5 alá. Persze egy H81-es deszkával is működik ....

(#62932) Ace Ventura
Hát eléggé megnyirbálták, szinte egy H81-es deszka. :DDD

(#62934) pcgamer01
:)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#62936) Teaway válasza pcgamer01 (#62934) üzenetére


Teaway
veterán

Nem vagyok ideges...

:DD

Nincs itthon csokid??

(#62937) FragMaster


FragMaster
addikt

Sziasztok, i5 4570 alá milyen lapot ajánlotok 20-25 között?

[ Szerkesztve ]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#62938) pcgamer01 válasza Teaway (#62936) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Ne is legyěl :D
Szóval se írtam hogy nekem lesz ;)

Samsung Galaxy S10+

(#62939) Interceptor válasza bluyoo (#62935) üzenetére


Interceptor
addikt

Azt írják, hogy a B85 több portot/slotot kezel. Ha szerinted a H81-essel is működik akkor mi a konkrét gond amiért nem ajánlod? Áramellátása a speckók alapján ugyanaz mind3 lapnak. Egyetlen látott különbség egyenlőre, hogy a 12 voltos csatlakozójába 8 pinest is lehet dugni a B85-nél.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#62940) ViZion válasza bluyoo (#62935) üzenetére


ViZion
félisten

Ahogy nézegettem, sajnos sok helyen mérnökök csinálják a deszkákat... ;] sata portok a ram vagy táp slot mellett, nem mondom, h naponta használom, de legyen má' kényelmes... ezen a linkelt deszkán ez fain, viszont nem látok bordát a VRM-en, az mennyire para? i5/i7 nem K procinak jelent ez hátrányt? Valamit hallottam, h nem K proccot is húznak, vagy turbón járatják fixen, ilyesmit melyik tud?

Egyáltalán mi ajánlott olyan 25 k alatt? (mITX/mATX méretben)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#62941) Ace Ventura válasza bluyoo (#62935) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Mivel tud többet egy Asrock B85M-pro4, mint az én általam vásárolt lap?
1 db 4Gb-os ram van benne, 1 db SSD, és 1 db vinyó, semmi több.Mást nem használok.
A gigabyte-on 892-es realtek hang van, ami talán az integráltak közül a legjobb. Nem tudom h az asrockon milyen van.
A vrm hűtés hiányzik az tény, de egy szórzózáras procinál szerintem ez sem mérvadó
Chipset ugyanaz. Amiért a gigát választottam, az a cpu fan szabályzás. Asrock lapoknál nekem problémáim voltak vele a P67-es, és a H77-es deszkámnál is.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#62942) jim bcs válasza JasL (#62920) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#62920) JasL
A Sabertooth jobb és jobb is lesz amíg a világ a világ!!!! A rog a játékosokra megy rá, a tuf meg a stabilitásra/biztonságra/strapabíróságra nem véletlen az 5év gari, mondj még egy gyártót akinél 5év gari van alapból. A hangkártya miatt rog lapot venni megint hülyeség mert egy külön hangkártya pl. egy jobb asus xonar megeszi azt is.

(#62940) ViZion
manapság intelnél sima procihoz nem létfontosságú a vrm hűtése, nem lesz akkora terhelés hogy megfőjön, hidd el nem az a 2ft-os borda vágja a céget gallyra nem azért van lespórolva csak egyszerűen minek ha úgysincs funkciója és ezek a vrm-ek nem a régiek
---írd a kiszemelt procit és hogy mire készülsz vele ahoz mérten megy az ajánlat, non-k procinál meg felejts el minden tuning marhaságot és pletykát fogd meg tedd bele a lapba és kész használd

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#62943) bluyoo válasza Interceptor (#62939) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát nem sok más különbség lehet a bővítőhelyeken kívül. De pl. az audio szolgáltatás sem ugyan az, és a tápkör sem, na meg a méret, és ugye a chipset. A legtöbb H81-es deszka egyet tud de nagyon, az pedig a költséghatékonyság. Irodába tökéletes választás lehet. De egy I5 alá ilyen puritán deszkákat nem raknék.
De ha neked megfelel .... Mint írtam működni fog. :)
"a 12 voltos csatlakozójába 8 pinest is lehet dugni a B85-nél" Semmi jelentősége ezeknél a lapoknál.

(#62940) ViZion
Nem írtad, egyáltalán milyen CPU alá keresel deszkát. :)
De B85-ös deszkák közül magamnak az Asus VANGUARD B85-öt vásárolnám, 5év garanciával.
A non "K"-s CPU-kat már egyáltalán nem lehet húzni, az csak az LGA1155-ös I5, I7 CPU-k esetében állt fenn, az is csak tuningképes deszkákban.
LGA1150 -es foglalatnál egyes, alapból nem tuningképes lapokkal kehet "K"-s CPU-kat húzni. De ezt az Intel megtámadta, szóval a fene sem tudja hogy jelenleg melyik képes még mindig rá.
Hát a MOSFET hűtése soha nem hátrány , bár tuning nélkül nincs akkora jelentősége.

(#62941) Ace Ventura
Akkor gratulálok a jó választáshoz. :)
Mondjuk ahogy neked írtam, a helyedben a GA-B85M-D3H -t vásároltam volna.
Nagyobb méret, hűtés, PCI-E bővítőhelyek, több házventilátor-csatlakozó, ...
De az ALC892 is a GA-B85M-D3H-n van, nem az általad vásárolt B85M-HD3 -on, amin ALC887 van.
Az ASRock B85M Pro4 esetében pedig Intel LAN, 90°-ban elforgatott SATA portok, ALC892, Optical SPDIF , ...

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#62944) Ace Ventura válasza bluyoo (#62943) üzenetére


Ace Ventura
addikt

A hangchipet benéztem.:)
Néztem én is azt a deszkát, de 4K-val volt drágább annál, amit választottam, és azt inkább tápra költöttem.
Szerintem elleszek ezzel is jó darabig.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#62945) bluyoo válasza Ace Ventura (#62944) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A lényeg hogy probléma nélkül üzemel és elégedett vagy vele. :)
A táp ugyancsak fontos hardver, jól tetted hogy nem spóroltál rajta. Bár szerintem a lapon sem érdemes pár korsó sör árát megspórolni.
Nincs kétségem melyik lapot venném a kettő közül. :D

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#62946) bluyoo válasza FragMaster (#62937) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ha a mATX méret is jó, az Asus VANGUARD B85-öt neked is megfelelhet.
Bár a 25K-s keretbe akár egy H97-es deszka is beleférhet. Pl. a H97M-PLUS hogy márkán belül hozzak példát. Ha az utóbbi deszka lenne a választott, akkor már az I5-4590-et venném bele.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#62947) Ace Ventura válasza bluyoo (#62945) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Tudod, ezzel az a baj, hogy idejövök egy fix kerettel, és mindenki mondja, hogy milyen lapot érdemes, és jönnek a pro-kontrák :) A végén már ember legyen a talpán, aki józanul dönteni tud. Ha 19K-t szántam volna lapra, akkor valószínű nem ezt a lapot veszem, de még a D3H-t sem. Nekem fontos volt hogy ne Asrock legyen, mert a ventivezérléstől kivagyok. Amikor a cpu venti fordulatot állítottam, akkor a sys fan emelkedett, és nagyjából fordítva:) Lehet ezt azóta megoldották, de nekem akkoriban sok hajam ment el emiatt :DDD
Gyakorlatilag 50K-ból kellett összeraknom egy konfigot, mert ennyiért ment el a laptopom.
Adatlapomat mindjárt frissítem, és meglátod mi jött össze ennyiből :)

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#62948) Teaway válasza bluyoo (#62946) üzenetére


Teaway
veterán

Milyen szempontok döntik azt el, hogy a kettő közül melyiket?

(#62945) bluyoo: D3H-t?

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#62949) jim bcs válasza Teaway (#62948) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

az dönti el mire fogod használni, ránézésre is látszik hogy a D3H komolyabb lap, komolyabb felszereltséggel, több csatlakozóval, +2 ramslottal több, erősebb vrm és így ránézésre is látszik hogy komolyabb non-k i5-i7 proci alá szánták, míg az elsőnél i3-tól erősebb procit nem mernék nyugodt szívvel beletenni

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#62950) bluyoo válasza Ace Ventura (#62947) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ezért nem is erőltettem nagyon a lapot. Ha jól emlékszem csak megemlítettem. :)
Igen emlékszem a vezérléses vesszőfutásodra. :DDD

(#62948) Teaway
Hogy a kérdezőnek mi a fontosabb. Mindkét deszkának vannak előnyei.
Ha a legújabb fejlesztés kell akkor máris kézenfekvő a H97-es deszka. Pl. M.2 foglalt, de a Haswell Refresh CPU-k alá is alapból H97-es deszkát ajánlanék elsősorban.
Ha a kérdezett CPU marad, a TUF szériás B85-ös deszka is tökéletesen megfelel a maga +2év garanciályával. Mindkettő felső középkategóriás deszka, melléfogni nem nagyon lehet velük.
Igen a GA-B85M-D3H (rev. 1.0) -t. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.