Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53251) bluyoo válasza SpZ (#53250) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát azt a kb.+2K-t én biztos kiadnám a GD55-re. A Thunderbolt meg (egyelőre?) felesleges szerintem.

Bazinga!

(#53252) Mahrenburg válasza bluyoo (#53223) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

"Egyszerűbb lenne ha megkötnéd melyik típust ajánljuk... " - :C Ahogy látom ki akarod nevelni az ajánlatkérők új, minden szempontból ideális generációját...

"Három öles falak , vizesárok , egy láb vastag acélkapu rostéllyal kiegészítve... Fő a biztonság" - Ha jól sejtem, Anytime az E-ATX-es tüntetőket akarja távol tartani... A múltkor láttam, hogy az utcán fényes nappal kibiztosított rakétavetővel közlekedik, én még a pontos időt sem merném megkérdezni Tőle...

"Soha nem lesz teljesen kész az a vas... " - ...amíg E-ATX-lap nem kerül bele... :))

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#53253) jeni válasza SpZ (#53250) üzenetére


jeni
félisten

az MSi Thunderbolt még képlékeny,még nincs külső pendrive vagy HDD amit tudnál rácsatlakozni,állítólag mini-Displayporttal azonos(?)

én is a MSi Z77GD55-re szavaznék

(#53254) Savanya


Savanya
addikt

Megkérdezhetem mi a baj az Asrock Z87 Fatal1ty Killer lappal ?

Mobilszámom: 70-516-8068

(#53255) bluyoo válasza Mahrenburg (#53252) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mennyivel egyszerűbb dolgunk lenne! "ASRock Z77 Extreme6-os lapot akarok venni! Melyik legyen?" :DDD
"még a pontos időt sem merném megkérdezni Tőle" Ez jó! :C
"..amíg E-ATX-lap nem kerül bele..." Viszont ahhoz nagyobb asztal is kell majd hogy biztos ráférjen a Pc! :DDD
Viccet félretéve Anytime belekóstolt a Mini-ITX-be nem hinném hogy vonzza az óriások világa. :)

(#53254) Savanya
Nincs vele baj. Csak annyi az egész hogy (szerintem) van nála jobb abban az árkategóriában akár márkán belül is.

(#53253) jeni
Már van egy két eszköz de még nem igazán elterjedt. Pl. LACIE 4TB d2 ~120K , BELKIN F4U055cwAPL Thunderbolt Express Dock ~80K , Apple Thunderbolt Display 27 (MC914Z) ~300K

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53256) Savanya válasza bluyoo (#53255) üzenetére


Savanya
addikt

Értem akkor . Z87 Extreme 4 is drágább 2ft-tal . Fatlaity meg egyedi főleg egy plexis házban .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#53257) jeni válasza bluyoo (#53255) üzenetére


jeni
félisten

kétlem,hogy a csóró magyar Thunderbolt eszközért rohangál majd a boltokba és vásárolni is képes lesz pottom 80000 Ft-ért ;] :DD

(#53258) Mauddip


Mauddip
aktív tag

Sziasztok, haveromnak most nézünk egy gépet, és nem tudunk dönteni alaplap téren, hogy mit lenne érdemes venni. ATX alaplap kéne, nem szeretjük a kicsiket :), és Asus, Gigabyte márkát szeretnénk.
Legyen rajta mondjuk legalább 6 usb port, viszont nem fontos a vga kimenet.
A konfig a következő:
Táp: - Táp Chieftec 500W OEM (CTG-500-80P)
Memória: - CORSAIR Vengeance 8GB/1866 KIT Black (CMZ8GX3M2A1866C9)
Videókártya: - VGA GIGABYTE nVidia GTX650 Ti 2Gb OC (GV-N65TOC2GI)
Proci:- CPU Intel Core i5-3470 3.20GHz BOX
Winyó:- HDD WD 1.0TB Red/SATA3/IntelliPower/64Mb (WD10EFRX)

Tehát s1155-ös alaplapra lenne szükségünk, csak nem értjük, h mik a lényeges különbségek a H61,H77,Z75,Z77,Q77,B75,Q75 között, amiket az Intel oldalán írnak!

Előre is köszönöm a segítséget! :)

Szerk.: Az ár maradjon meg 18-20e Ft környékén. Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#53259) bluyoo válasza Savanya (#53256) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Most erre mit írjak?
Aki kirakatgépet akar vegye .... nem mintha az Extreme4 csúnya lenne. :U
Mindenesetre aki majd 40K-s lapok esetén +2K-n szőrözik az is vegye .....

(#53257) jeni
Tuti nem! :DDD

Bazinga!

(#53260) Teaway válasza bluyoo (#53231) üzenetére


Teaway
veterán

Ezt passzolom...mindenben több/jobban felszerelt az E4.

Mauddip: "viszont nem fontos a vga kimenet" lesz helyette DP/HDMI/DVI :)

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#53261) jeni válasza Mauddip (#53258) üzenetére


jeni
félisten

szia

mivel nem tuning procid van oda a H77-s (előnyösebb a többihez képest) lap kell
a többi lapok azok a Z77-s kivételével kevesebb szolgáltatásokat,kevesebb csatlakozókkal,kevesebb táp fesz.szabályzással bírnak,valamint több kisebb számozású lapokban nincs MOSFET passzív hűtések.
Ezek közül a Z77 kapja a legtöbb támogatást,a legtöbb körítéseket.
Szerintem egy H77-s lapot vegyél abban különbözik a Z77-től,hogy abban a procit nem tuningolják.

a választék az Iponból

az aprón is tudsz venni jobb lapokat akár 18-20000 Ft közti árakon melyek a boltban 25000 Ft is lehetnek.

[ Szerkesztve ]

(#53262) anytime válasza bluyoo (#53249) üzenetére


anytime
őstag

:K , azért részben, ez a jó ebben a mókában.

(#53252) Mahrenburg - :C

[ Szerkesztve ]

(#53263) bluyoo válasza Teaway (#53260) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A beszállítók árai változnak , ugye a Forint árfolyam. Utána ott van az esetleges beragadt készlet már ahol van készlet. Plusz a nem tudjuk miért lesz drágább/olcsóbb pár órán belül ... :DDD
Ez majdcsak olyan mint az Intel OEM CPU-k. Hiába ugyan az a CPU de hűtő nélkül és 1év garival is az OEM a drágább , nem is kevéssel pl. BOX , OEM! +7K :Y úgy hogy az OEM rosszabb vétel még akkor is ha egy árban lenne a BOX-al!

(#53262) anytime
A fejlesztés öröme! :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53264) Teaway válasza bluyoo (#53263) üzenetére


Teaway
veterán

Ezek nem normálisak...vagy csak én nem értem...pedig én aztán nagyon sok mindent nem értek:)

Nincs itthon csokid??

(#53265) zaja8 válasza zaja8 (#53242) üzenetére


zaja8
aktív tag

Szia!
jobban megnéztem az asus z87-a lapot és hát mit ne mondjak a VRM-en az a borda az dísz lenne, vagy hűtéssként szolgál? :DD
Viccet félretéve engem nem győz meg hogy komolyabb tuning esetén az elég lenne...
Te/Ti hogy gondolod/gondoljátok ezt??
Asrock extreme4 komolyabbnak néz ki, de az asus mégiscsak asus...
Megint bajba vagyok :U

[ Szerkesztve ]

(#53266) Mauddip válasza jeni (#53261) üzenetére


Mauddip
aktív tag

Köszönöm a segítséget, nézelődök, aztán ha van valami, akkor írok! :)

(#53260) Teaway: Szerintem érthető, h ha már veszek bele videókarit, akkor fölös felárért rá olyan port... :D

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#53267) bluyoo válasza Teaway (#53264) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Azért kíváncsi lennék hányan veszik meg .... csak azért mert drágább.

(#53265) zaja8
Hőleadó felületre szerintem az Asus nagyobb ....


Az Asus Digitális 8 fázisú az ASRock pedig Hibrid 12 fázisú tápkört kapott.

Bazinga!

(#53268) zaja8 válasza bluyoo (#53267) üzenetére


zaja8
aktív tag

melyik a jobb a digit vagy a hibrid?
amelyiket jobbnak mondod az lesz... :))

[ Szerkesztve ]

(#53269) Gubu0101 válasza bluyoo (#53235) üzenetére


Gubu0101
veterán

Kösz!Csak tápot kell akkor cserélnem :((

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#53270) bluyoo válasza zaja8 (#53268) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A Digitális jobb de ugye sz ASRock több fázis ..... Bár az ASRock is annak mondja az Extr.4-et ("Digi Power Design"). ;] Egy két tesztoldal meg mást ([link]).
De egyik lap sem rossz választás akár szimpátia alapján is dönthetsz. :)

(#53269) Gubu0101
Viszont miután beszerzel egy normális tápot nem kell attól félni hogy másvilágra küldi a hardvereid. Plusz jobb hatásfokot kapsz és ugye halkabb is lesz.És jó esetben nem csak a mostani vasad fogja szolgálni. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53271) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Szerintetek gépet érdemes karácsonykor venni? Ezek a "leárazások" mennyire számottevőek a felsőkategóriában? Mert vagy karácsonyra tervezek upgradet vagy legkésőbb január közepe felé.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#53272) bluyoo válasza Dyingsoul (#53271) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szerintem egyáltalán nem jellemzőek a leárazások. Pl. az iPon-on meg tudod nézni hogy alakulnak az árak ... az én lapom pl. egész Decemberben egy árban volt [link] .

Bazinga!

(#53273) Root Banane


Root Banane
tag

Sziasztok, egy FX6300 mellé szeretnék alaplapot. Semmi különösebb igényem nincs, csupán működjön, és legyen rajta USB 3.0 és normális hangkártya. A keret: 10-15k
Mit ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

(#53274) bluyoo válasza Root Banane (#53273) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Hát annyiért úgy igazán semmit nem tudunk. :)

Bazinga!

(#53275) Mauddip válasza jeni (#53261) üzenetére


Mauddip
aktív tag

Erre esett a választásunk, remélem jó lesz: ASUS P8H77-V
Ezek után hülye kérdés, de midi gépházba belefér majd ez a lap? :)

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#53276) jeni válasza Root Banane (#53273) üzenetére


jeni
félisten

Hello
Érdemesebb lemondani 1 karton sörről és akkor jobb lapot tudsz venni.

Mauddip

Jó lap,jó választás,csak nem tudjuk mi is az a midi házad?
Egyébként rá van írva az aljára,hogy melyik lap tehető be.
Ha adsz infót a kuckóról akkor megtudjuk nézni belefér-e?
Amúgy van abból a lapból ami mATX kivitelű,ha netalán nem férne bele.

[ Szerkesztve ]

(#53277) bluyoo válasza Mauddip (#53275) üzenetére


bluyoo
nagyúr

'"ATX alaplap kéne, nem szeretjük a kicsiket " És még az sem biztos hogy bele tudod tenni a házba? :DDD
De +1 a lapnak jó választás!

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53278) Mauddip


Mauddip
aktív tag

Igazából haveromnak most választanánk házat is, csak ezért a kérdés,h belefér-e... Mivel azt is most vesszük, csak, h milyet válasszunk?

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#53279) Pr3no


Pr3no
tag

Hello!

A8-5600k mellé szeretnék egy olcsóbb lapot, ami nagyon fontos az a HDMI kimenet, meg az USB3 sem hátrány. Első hozzászólás alapján az ASRock FM2A75 Pro4-M-et néztem ki, de ha ennél olcsóbban tudtok mondani egyet az is jó lenne, mert elég egyszerű konfigba kéne csak. Illetve ha jövőben procit akarnék cserélni akkor ahhoz már lehet FM2+-os alaplap kéne? Bár minimum 3 évig valószínűleg nem lenne CPU csere, de azért gondoltam megkérdezem.

(#53280) bluyoo válasza Mauddip (#53278) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Honnan tudjuk hogy belefér vagy nem amikor még ti sem tudjátok milyen ház lesz? :U :DDD
De ha ATX méretű házat vásároltok akkor biztos bele fog menni mivel szabványméret.

(#53279) Pr3no
Olcsóbban nem nagyon .. Szóval jó választás a FM2A75 Pro4-M. Amibe már nem jön új APU.
Kb. 1,5K-val drágábban az FM2+ -os változata az FM2A75M Pro4+. Legkésőbb jövőre jön bele a Kaveri hogy utána lesz vagy nem bele új CPU család azt nem tudom.
De mivel 3évig biztos nem lesz APU csere így az FM2-es lap is bőven megfelel.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53281) taknyí válasza Root Banane (#53273) üzenetére


taknyí
senior tag

Ez a legolcsóbb ajánlott az összefoglalóból szűk költségvetéssel. +5k-ért egy nagyon ajánlottat kapsz erős tuningra. Ha lehet ne ezen spórolj. :(

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#53282) jeni válasza Mauddip (#53278) üzenetére


jeni
félisten

(#53283) bluyoo válasza jeni (#53282) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát azért az az Elite 430 nem épp a házak háza (sőt). :DDD Kábelmenedzsment nuku , előlapi USB3 ugyancsak , ....

Bazinga!

(#53284) jeni válasza bluyoo (#53283) üzenetére


jeni
félisten

6500 Ft :Y ennyiért?

(#53285) bluyoo válasza jeni (#53284) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Most attól hogy "olcsó" még nem lesz vonzóbb! Legalábbis nekem. :DDD Amúgy is a használt ház ... És amúgy is ~6K-ra lőtték be az árát használtan "Cooler Master Elite 430 Black ~6eFt".

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53286) jeni válasza bluyoo (#53285) üzenetére


jeni
félisten

fele annyiért 50% áron,tudom vannak olyan házak amelyek tudnak direktbe fogadni USB 3.0-t de az nem 6500 Ft csak példaként írtam
szerintem egy háznál nincs amortizációs elavulás,legalábbis más hardverekhez képest pl.:alaplapok

tőlem annyiért vesz és olyat ami tetszik neki

(#53287) bluyoo válasza jeni (#53286) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ok , nekem is mindegy hogy mibe költözik. :) Csak nem értettem miért annyira érdemes pont azt a használt és nem valami jól felszerelt házat vásárolnia .... :R

Bazinga!

(#53288) Bici


Bici
félisten

Szaisztok!

FM2-es lapot keresek.

feltételek:

- DisplayPort
- A10-6800K minél jobb CPU tuningolhatósága (GPU tuninig nem érdekel)
- lehetőségekhez képest alacsony fogyasztás
- megbízhatóság tuningolva is, sok gari

Az ASUS F2A85-V PRO és az MSI FM2-A85XA-G65 jutott eszembe elsőként, de minden más javaslatot meghallgatok.
A 30 ezer Ft alatti lapok érdekelnek csak, és azok közül is az olcsóbbat választanám, ha a fenti feltételeket egyformán teljesítik.

Az még felmerült bennem, hogy mi van ha nincs is szükségem A85X lapra... Létezik olyan A75 lap, ami tudja a fentieket? Bár, a DP miatt valószínűleg kelleni fog az A85X... :U

Köszi a tippeket! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#53289) jim bcs válasza Bici (#53288) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

szerintem nem fontos neked a tuning , elég a sima proci

az Asus tökéletes lesz valamint a legelső olyan A szériás lap amin van DP mivel ez a kikötésed ebben az ASUS F2A85-V PRO tökéletes így meg is van a befutó

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53290) Bici válasza jim bcs (#53289) üzenetére


Bici
félisten

Köszi a választ!

Renderelés miatt fontos a tuning. (csak hobbi szinten, ezért nem intelt vettem, de azért szeretném kihozni, amit ki lehet)
Nálam is az ASUS lap a befutó, kivétel, ha találok jobbat. :U
Az MSI lapnak van valami hibája, vagy csak simán kevésbé ajánlott márka?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#53291) jim bcs válasza Bici (#53290) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

értem akkor legyen K-s, én elsősorban Asus párti vagyok és elsősorban ezt ajánlom mivel soha nem találkoztam hibás asus lappal pedig rakok össze eleget, jobb a támogatása valamint segédprogramjai is részemről mint akármelyik gyártónak, de nem hiszem hogy gond lenne az Msi-vel azt is raktam össze a mai napig mind megy gond nélkül

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53292) kicsigal


kicsigal
csendes tag

Sziasztok!

Fm2+ - os lapot keresek, ezt a 3at néztem ki:
ASROCK FM2A75M Pro4+
ASROCK FM2A88M Extreme4+
GIGABYTE GA-F2A88XM-D3H

Közülük melyik a legjobb választás?
Kis tuningot bírnak?
A75 és A88X chipsetek között van lényeges különbség?

(#53293) jim bcs válasza kicsigal (#53292) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Asus A88XM-A vagy GIGABYTE GA-F2A88XM-D3H

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53294) marinea2


marinea2
addikt

Asus b85 vanguardon mennyi venti csati van? Nem találom sehol.

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#53295) colker válasza marinea2 (#53294) üzenetére


colker
tag

https://www.asus.com/Motherboards/VANGUARD_B85/#specifications
Itt ez van írva:
1 x CPU Fan connector(s) (1 x 4 -pin)
4 x Chassis Fan connector(s) (4 x 4 -pin)

(#53296) marinea2 válasza colker (#53295) üzenetére


marinea2
addikt

Köszi közben észrevettem az Asus honlapján, az elöbb valamiért mindig átsiklottam felette...

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#53297) csaba9985


csaba9985
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy: ASROCK b75m-dgs lap, intel dual core G2120 proci, kingston hyperx 4gb 1600Mhz ram, akyga 500w táp működne?

Kb.50 k-m van erre a négy dologra!

Nem találtam meg ezt a ramot az asrock oldalán ezért remélem innen a segítséget. :)

Tuningolni nem akarom.

Netezni, letölteni esetleg filmet nézni akarok csak rajta.

Amit rákötnék még: Noname monitor pci aljzattal, 1db200gb 1db 400gb és 1db 500gb sata winyó!

Előre is köszönöm a segítséget.

(#53298) bluyoo válasza csaba9985 (#53297) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Azt a tápot szerintem ne erőltesd. Legalább:
GIGABYTE GE-C420A-C2 (350-es FSP belső) , FSP350-60APN 85+ , FSP FSP400 60APN 85+ , CHIEFTEC CTG-400-80PB 400W , FSP Hexa 400W
Lap terén inkább a friss fejlesztésű Asus B75M-A -t javaslom kb. +1K.
" Noname monitor pci aljzattal" Ilyen nincs. :) De az ajánlott Asus lapon van D-Sub , DVI-D és HDMI csatlakozó is.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53299) ST05 válasza csaba9985 (#53297) üzenetére


ST05
őstag

jó lesz a ram bele...
az a pci alljzatos monitort nem egészen értem .. ( Dsub analóg csatlakozó,
vagy DVI digitális monitor csatlakozóra gondolsz ,akkor jó mindkettő rámegy..)

(#53300) Captaindeph


Captaindeph
csendes tag

Sziasztok!
Ehhez a konfighoz milyen alaplap lenne a legmegfelelobb ?(szempont a kesobb fejleszthetõség)
Esetleg ha tudtok.jobb tápot vagy összeallitast ajanlani akkor ne habozzatok, szivesen veszek minden segitseget!

sharkoon vaya ház
ctg-500 táp
Kingmax 4GB 1600 mhz
120GB kingstone v300 ssd
I5-3470 cpu
gtx 660 vga

Elöre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.