Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53901) Eduardo89 válasza bluyoo (#53881) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Ezt kicsit ilyen 22-es csapdának érzem.
Lemondanék én nyugodt szívvel az SLI/Crossfire-ról és bőven jó lenne nekem egy Asus Vanguard B85
és a pénzből amit spóroltam vehetnék egy K-s i5öt. Na de minek ha csak Z-s ben lehet tunedelni.... :((

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#53902) bluyoo válasza Blue meth (#53900) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ha megfelelő a mATX méret akkor szerintem a Vanguard B85 esetleg H87-es chipset-el H87M-PRO. ATX méretben a H87-PRO. Ezeknél jobb Asus tuningmentes lap nincs.

Bazinga!

(#53903) taknyí válasza 7Heads Drago (#53877) üzenetére


taknyí
senior tag

Fess egy sárkányt az Asusra oszt ok... :Y

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#53904) Blue meth válasza bluyoo (#53902) üzenetére


Blue meth
senior tag

Köszönöm, ezeket "felírom" magamnak. :)

(#53905) bluyoo válasza Eduardo89 (#53901) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Miért?
Egy jó tuningmentes lap és egy szorzózáras CPU. A megspórolt pénz meg mehet a CPU hűtőbe , házventibe , normális tápba vagy házba esetleg egy erősebb VGA-ba. ;)
Nem kötelező "tunedelni"! ;]

(#53903) taknyí
Mekkora ötlet! :DDD

(#53904) Blue meth
Szívesen! Néztem van az aqua.hu -n!

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53906) Blue meth válasza bluyoo (#53902) üzenetére


Blue meth
senior tag

Szerintem elég a mATX. Amúgy azért olcsóbbak a sima ATX-eseknél, mert kevesebb foglalat van mindenből?

[ Szerkesztve ]

(#53907) taknyí válasza Blue meth (#53906) üzenetére


taknyí
senior tag

Ez is jó és olcsó viszonylag B85-ös sem olcsóbb és a proci ... :C

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#53908) Eduardo89 válasza bluyoo (#53905) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Na akkor leírom itt is miért így gondolkozom.
Én ha most befektetek egy új gépbe akkor azt nem 1-2 évig hanem minimum3 de inkább 4évig szeretném használni.
Tehát most filózok mi lenne a legjobb megoldás
1. verzió Z87es lap (pl Giga UD4H) + i5 4670K-s proci
2. verzió B85ös lap(pl Asus Gryphon) + i7 4771

Árban kb ugyan ott jön ki.

Akkor most a kettő közül melyik az a kombó amivel jobban járok ha ilyen hosszútávra tervezek ?
Nem azért akarok tuningolni mert az izgat, hanem ha most elverek ennyi pénzt erre akkor a lehető legtovább akarom használni.

Vélemény ? :F

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#53909) Simivok


Simivok
senior tag

ASRock B85m Pro4 vagy Gigabyte B85M-D3H?

Galaxy S23 256GB Cream

(#53910) bluyoo válasza Blue meth (#53906) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát kb. igen! :K De azért legtöbbször nem csak ennyi a különbség. Szóval ha összehasonlítunk csak konkrét lapokat lehet érdemben. Amúgy csak nagy általánosságéban lehet beszélni róluk!

(#53907) taknyí
Hát én az "S"-es CPU-t nem erőltetném. Lassabb a sima változatnál. Energiahatékonyság ide vagy oda.
És amúgy sincs ragtáron a linkelt üzletben.

Bazinga!

(#53911) Blue meth válasza bluyoo (#53910) üzenetére


Blue meth
senior tag

Értem. Bocsánat a sok kérdésért, gondolom sokan már agyf*szt kapnak tőlem, csak kissé lemaradtam hardverek terén, és szeretnék képben lenni újra. :) Remélem tényleg nem gond, hogy ilyen sokat kérdezek!
Egyébként te melyiket ajánlanád? mATX vagy ATX? Mondjuk ennél a H87 Pronál.

[ Szerkesztve ]

(#53912) bluyoo válasza Eduardo89 (#53908) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ok ez érthető! A kérdezők 95%-a nem egy évre vásárol. De jós nem vagyok!Nem tudom megmondani hogy mekkora hardverkövetelmény lesz 4év múlva ...
De pl. nálam egy szorzózáras I5-2310 -es (az egyik leggyengébb Sandy Bridge I5) már lassan két éve megvan és a 2. VGA-t tettem mellé. Semmi okom panaszra még mindig teljesen kiszolgálja az igényeimet. Pedig szorzózása CPU-ban is van hova fejleszteni még foglalaton belül is .... Intel Core i5-2310 vs i5-3570. Már a 2. CPU családot éli túl ...
Nem azt mondom hogy a tuningnak nincs értelme mert bizonyos esetekben , hardverek mellé van értelme mint ahogy az I7-nek is.
Szóval mindkét változatnak megvannak az előnyei a tuning konfig magasabb órajel az I7 meg ugye a 8szálon végzett munka miatt. Még ha csak a játékokat nézzük sem egyértelmű a dolog. Egyre több játék kezd valamit a 8 szállal de a magasabb órajel is számít ugye. De viszont mindkettő elég drága , főleg ha a tuninghoz a drágább CPU hűtőt is számolod.. Én a Gryphon-t próbálnám be egy Szorzózáras I5-el. :)
De csak kíváncsiságból milyen VGA?Vagyis hardverek lennének az I7 vagy a "K"-s I5 mellé? És mire használnád? Főleg játék?

(#53911) Blue meth
Semmi gond erre van a fórum! :)
Ha most építenék én a Vanguard B85-öt választanám lehetőleg egy jó kis mATX-es házzal.

(#53909) Simivok
+1 a Gigának!

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53913) Simivok válasza bluyoo (#53912) üzenetére


Simivok
senior tag

Mi szól a Giga mellett?

Galaxy S23 256GB Cream

(#53914) Blue meth válasza bluyoo (#53912) üzenetére


Blue meth
senior tag

Jobbnak találod, mint a H87-est?
És mik az előnyei egy mATX-es háznak azon kívül, hogy jóval kisebb helyet foglalnak, mint egy sima ATX? És abba milyen videokártyák férnek? Gondolom a nagyobb ventikkel rendelkezők nem igazán férnek bele.

(#53915) Eduardo89 válasza bluyoo (#53912) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Bluyoo:
Azért írom mert annyira nem vagyok otthon az LGA775 óta a hw-ben és érdekel a ti véleményetek mivel folyamatosan nyomon követitek a dolgokat, sőt többeteknek ilyen cuccai vannak.
Nálam ez most abszolút dilemma lett, nem akarom azt hogy később megánjam a döntésemet ezért alaposan körberágom a témát mielőtt rendelek.

Első körben játékra használnám de januártól elég komolyan elkezdek foglalkozni az Auto-Cad-el.
Nem csak úgy, hobby szinten hanem munka szinten is.

Leírom mire gondoltam:
1. Gigabyte Z87X UD4H, i5 4670K, Corsair Vengeance LP DDR3 1600 CL9 8Gb Dualkit, GTX 660 ( vagy sima oc vagy Ti), XFX Pro650, Scythe GrandKama Cross.

2.Asus Gryphon, i7 4771, Corsair Vengeance LP DDR3 1600 CL9 8Gb Dualkit, GTX 660 ( vagy sima oc vagy Ti), XFX Pro550, ArticCooling Freezer i30.

A cucc többi tagja mint a WD CaviarBlack vinyók, TV tuner( sima PCI csatolós ezért kell olyan lap amin van sima PCI slot, stb adottak illetve később kapna egy SSD-t rendszervinyónak.

Ennek fényében ötletek, vélemények, tanácsok ?

Köszi szépen ! :)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#53916) krichd1 válasza Simivok (#53913) üzenetére


krichd1
addikt

Előre leszögezem hogy nem értek az alaplapokhoz, én is most nézelődöm, keresgélek. Ami a Gigabyte GA-B85M-D3H mellett szól saját meglátásom szerint, az adatlapot nézve, hogy az USB portok külön szálon kapják a tápot. Így ha több USB eszköz van a lapra kötve, stabilabb az áramellátásuk, talán nem is zavarják egymást.
Nekem volt USB tápellátás problémám laptoppal, USB DAC-ot nem tudta ellátni rendesen, szaggatott néha a hang, ha kicsit jobban terhelve volt a gép. Először mindenféle szoftveres problémára gyanakodtam, sok idő telt el mire rájöttem, hogy a rossz tápellátású USB port a hibás.
Az Asrock B85M Pro4-t ezzel a Home Cloud szolgáltatással reklámozzák, erről nem tudom eldönteni hogy gyakorlatban hasznos-e vagy inkább veszélyes. USB tápellátásról nem találtam róla semmit.
Az Asus lapokban azt nem értem, hogy miért szerelik szinte mindegyiket ezzel a régi vacak ALC887 hangchippel. :F Másik kettőben ALC892 van, ami jobb pár kategóriával integráltakon belül. Ha vki külön hangkártyát használ vagy külső DAC-t, annak nem szempont, de szerintem sokan használnak alaplapi hangot.

Majd kijavítanak, ha esetleg hülyeséget írtam volna.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#53917) Eduardo89 válasza Eduardo89 (#53915) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Ajjj most nézem elírtam! :W
Asus Vanguard lenne az i7 mellé !

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#53918) nVIPER


nVIPER
senior tag

Sziasztok!

Szerver vagy szerverszintű alaplapot keresek! non-stop üzem, és nagyon párás zord körülmények közé kerülne a gép, 2 tükrözött hdd és egy ssd, min. 16gb ram és egy 4 vagy 6 magos intel i7 vagy xeon proci. A lényeg, hogy nagyon strapabíró lapot keresek, semmi extra szolgáltatás, persze RAID0/1 -et tudjon! Eddig egy dell poweredge szerver szolgált ott 6 évet, de már nagyon véres a nyaka + voltak olyan szolgáltatások bőséggel amiket ki sem használtunk. :(. Mit ajánlotok? Amiket nézegettem:

1150-es lapok:

ASUS MAXIMUS VI EXTREME

ASROCK Z87 Extreme9/ac

esetleg MSI Z87 XPOWER

vagy 2011-es lapok:

ASUS P9X79 WS

Akkor, ha van egyéb ötlet, szívesen látom!

Köszi!

(#53919) Casanova* válasza nVIPER (#53918) üzenetére


Casanova*
veterán

LGA2011 i7 3930K + ASUS P9X79 WS :K

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#53920) jim bcs válasza nVIPER (#53918) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

1150-es fronton pl.: Asus CS-B ezt non-stop üzemre tervezték 5év garanciával (hamarosan kapható lesz), egy i7-essel szerintem doszt elég, de ha mégsem akkor marad az lga2011

Asus honlap a specifikáció miatt.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53921) taknyí válasza bluyoo (#53910) üzenetére


taknyí
senior tag

Jogos, nem is azt akartam linkelni, hanem ezt... :R

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#53922) jim bcs válasza jim bcs (#53920) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

és itt van magyarul is [link], már kapható egyébként de kevés helyen van, az ára 35-45k között mozog


[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53923) baandii92 válasza jim bcs (#53922) üzenetére


baandii92
tag

Jó kis lap

(#53924) Casanova* válasza jim bcs (#53922) üzenetére


Casanova*
veterán

nem is tudtam,hogy van ilyen lap. ,,katonai szintű előírásoknak megfelelő minősítésű TUF alkatrészekkel megerősített éjjel-nappali működésre tervezett megbízhatóságú alaplap,, :Y nagyon jó! :K

VSAMSUNG: ez a te lapod! ;) :D

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#53925) baandii92 válasza baandii92 (#53886) üzenetére


baandii92
tag

Annyi kérdésem még lenne hogy a gigabyte ga-990xa-ud3-on lévő hangkari
használható kategóriába tartozik vagy annyira nem?
mert most van egy jó kis 5.1-em
Köszi előre is :R :R :R

(#53926) nVIPER válasza Casanova* (#53924) üzenetére


nVIPER
senior tag

Köszi srácok, meglátjuk, beruházok egy ilyen ASUS lapra, bár igaz, hogy eddig ASROCK lapokat használtam kliens gépekbe, de most erre beruházok! :)

(#53927) ST05 válasza nVIPER (#53926) üzenetére


ST05
őstag

figy nekem tuf gryphon van 4770 - el 27w idle, 35w ha használgatom :DDD ..
az is hasonszörü lesz, érdekes tesztekben is 27 et irtak, mig nagyobb lapokra ,
35-45 idle-ket, ez is lehet számít nálad, van most jóáras DDR3L is 8gb os kit,
ezt haswell már támogatja :K gondoltam ez is érdekelhet :R
these mobo's TUF enough
/már csak az lcd 45w monitort kelll egy 25w ips re cserélni, meg a hifit-t
ami kikapcsolva, és bekapcsolva is 20w :( /

Teaway: nem különösebben hatja meg a vrm -et Mr.Hasi, tuningolva se különösebben mondom ezt én
8fázissal ,amin egy hőcső fut végig, igy olyan langyoskácska , mint a ram vagy a pcb..

[ Szerkesztve ]

(#53928) Teaway válasza jim bcs (#53922) üzenetére


Teaway
veterán

Szellősnek tűnik a tápellátó rész, talán ezért nincs rajta borda.

Nincs itthon csokid??

(#53929) germinator66


germinator66
aktív tag

Sziasztok!

Egy megbízható, "nem túl drága" irodai gépbe (office/net) szeretnék egy jó lapost vadászni, hosszabb távra!
Örülnék, ha 15e körül meglenne, LGA1150 platform (i3-4330 alá).

Ezeket néztem az első hsz alapján:

Olcsó:
Asus H81M-A
Gigabyte GA-H81M-HD3
ASRock H81M-HDS

Üzleti:
ASRock B85M Pro4
Asus B85M-E
Gigabyte GA-B85M-D3H (rev. 1.0)

Melyik az ajánlottabb?

[ Szerkesztve ]

(#53930) bluyoo válasza Eduardo89 (#53915) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Munkára (is) szerintem I7! :K Egy GTX 660Ti-vel. Szóval +1 a 2. -nak.
De ha kell a CPI slot akkor miért olyan lapot nézel amin nincs? :D De mondjuk közvetlen a VGA alás sem szerencsés bővítőkártyát tenni.

(#53909) Simivok
Pl. a bordázott MOSFET-ek. Bővíthatőségi szempontból a két lap szinte ugyan az. Hogy a lapokhoz járó fícsörök közül melyik szimpatikusabb vagy hasznosabb számodra azt dönts d el te. B85M Pro4 , GA-B85M-D3H.
Én a két lap közül a Gigát választanám.

(#53914) Blue meth
Nem magát a chipset-et , hanem a lapot! :)
Mi más előny kellene még a mATX-es háznak? Hogy mekkora VGA fér el egy ilyen házban az az adott háztól is függ. Megintcsak nem lehet nagy általánosságban beszélni róla. Pl. Fractal Design Arc Mini R2 esetében 260 mm hosszú VGA ha eltávolítod a felső HDD tartót akkor 400 mm hosszú VGA fér el.

Bazinga!

(#53931) Blursan


Blursan
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy-két kérdésem...
Januárba megint újítom a gépet:

Lap: http://www.ipon.hu/webshop/product/asus_maximus_vi_hero/471916
http://www.ipon.hu/webshop/product/asrock_fatal1ty_z87_professional/464932

első kérdés: melyik lap ? Játékra, zenehallgatásra, videóvágásra, alapvető tuning nem hardcoreba.

Proci : I7 4770k !

Procihütőt szeretnék ami megbirkózik a dologgal halkan max : 30 000-

amik most vannak lapon, procin, procihütőn kivül nem váltok semmit.

Asus Sabertooth 990FX
FX-8120 @ 4,2
8gb (4x2) Corsair 1600 Mhz cl9
Sapphire 280x vapor-x OC
Fps Aurum gold 600
OCZ agility 3 60gb
WD Black 64MB 1,5 Tb
Coolermaster Haf 922
Coolermaster hyper 212 Evo

Köszönöm a válaszokat a keret körülbelül 170-180 k lesz!

Asus Maximus VI Formula - I7-4770k - Sapphire Radeon 280x Vapor-x OC - Ocz Agility 3 60 Gb SSD - WD Black Caviar 64mb 1,5 Tb - Coolermaster Haf 922 - Coolermaster nepton 280l - BenQ Xl2430T - Zowie FK1 - Razer Blackwidow - HyperX Cloud - Xonar Phoebus Solo -

(#53932) bluyoo válasza Casanova* (#53924) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Pedig benne van a Téma összefoglalóban! :DDD

(#53926) VSAMSUNG
Talán te még a Intel Q87 Chipset által biztosított Intel vPro -nak is hasznát veszed! :) A szorzózármentes "K"-s CPU-k nem támogatják.
Ugye ezek a lapok ezekért a funkciókért is ilyen drágák.

(#53928) Teaway
:)

(#53929) germinator66
Irodába végül is a H81-es chipset is megfelel. De ha a kereted engedi szerintem maradj a B85-ös lapoknál.
H81 +1 a Asus H81M-A -nak.
B85 +1 a Gigabyte GA-B85M-D3H -nak.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53933) bluyoo válasza Blursan (#53931) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Biztos van érelme a platformváltásnak? Azért as mostani konfigod sem éppen gyenge ...

Bazinga!

(#53934) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Helló

Netezős, filmezős gép lesz
INTEL Celeron G1610-hez kellene egy optikai kimenetes lap
mellette lesz 4 GB ram, semmi extra

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#53935) Eduardo89 válasza bluyoo (#53930) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Elírtam na, Gryphont írtam a Vanguard helyett :D
Ezen még sokat fogok vergődni úgy érzem :)
Köszi a tippeket !

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#53936) Blursan válasza bluyoo (#53933) üzenetére


Blursan
csendes tag

Szia!

a platformváltás célja hogy kiköszöbüljem a Intel párti játékoknál a támogatás hiányát AMD felé... mondjuk én nem tudok 2 mmo-val játszani mert amd-m van és ez tényleg igy van Tera Játszhatatlan ... Wow Közel játszhatatlan szaggat időnként 2500K mellet nincs ilyen probléma, másik hogy 280x vapor-x OC cf be lesz vagy 2-3 db és nemérzem hogy a 8120 mindenhol csipázná ezt :)

Asus Maximus VI Formula - I7-4770k - Sapphire Radeon 280x Vapor-x OC - Ocz Agility 3 60 Gb SSD - WD Black Caviar 64mb 1,5 Tb - Coolermaster Haf 922 - Coolermaster nepton 280l - BenQ Xl2430T - Zowie FK1 - Razer Blackwidow - HyperX Cloud - Xonar Phoebus Solo -

(#53937) Teaway válasza bluyoo (#53932) üzenetére


Teaway
veterán

Mondom én, hogy szellős :)

Nincs itthon csokid??

(#53938) bluyoo válasza Blursan (#53936) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Szerintem nem a támogatás hiánya ... hanem inkább hogy nem használja ki az FX 8 "magját" az adott játék. És köztudott hogy az Intel jóval erősebb egy magra nézve. Még a tuning nélküli Haswell I5 is 84%-kal gyorsabb egy szálon .... AMD FX-8120 vs Intel Core i5-4570.
WOW-ban még egy I3 is :) ... [link]
Szóval ahogy láthatod az I7-el sem nagyon lennél előrébb mint az I5-el. Már ha csak ezeket a játékokat nézzük.

3db 280X ? :Y Mit építesz te!? :DDD
3VGA mellé a két lap közül a Fatal1ty Z87 Professional-t választanám.

(#53935) Eduardo89
:)

(#53934) enginev3.0
Az ASRock B75 Pro3-M.
Az optikai kimenet sajnos nem igazán található az olcsóbb lapokon. Bár a 15K-s ára szerintem nem vészes.
Csarébe egy elég gazdagon felszerelt lapot kapsz.

(#53937) Teaway
Én meg képekkel illusztráltam! :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53939) Blursan válasza bluyoo (#53938) üzenetére


Blursan
csendes tag

:D

Egy Vadat szeretnék itthonra :DD
3 monitor időtálló dolog legyen :D

Pont ez a problémám én erről nem tudtam amikor beruháztam hogy MMO-ba ennyire zsenge a AMD, oké nem használja ki de hát ez a baj hogy nem használja ki gyakorlatilag ezzel kiküszöbölném :D

2 minimum 3 lehet :) Asrockot mondod ? :) egyik ismerősöm panaszkodott az alaplapi hangkártyára valós lehet ? o.O

Mennyi teljesitmény növekedést várhatok a 4770K-tól mondjuk egy most 40 fps-en gördülő Cod: Ghostsba ? :) Cpu Bottleneckem van :(

[ Szerkesztve ]

Asus Maximus VI Formula - I7-4770k - Sapphire Radeon 280x Vapor-x OC - Ocz Agility 3 60 Gb SSD - WD Black Caviar 64mb 1,5 Tb - Coolermaster Haf 922 - Coolermaster nepton 280l - BenQ Xl2430T - Zowie FK1 - Razer Blackwidow - HyperX Cloud - Xonar Phoebus Solo -

(#53940) Mahrenburg válasza Blue meth (#53897) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Blue meth - " ...először i3 volt a terv... " - Így már érthető(bb)...

Bluyoo - "De igen, csak B85-ös lapkával szerelték... :U " - A "jelentőségteljesen az ég felé pillantó fej"-et nem Neked, hanem a gyártónak szántam... Őszintén szólva 10e-t is sokallanék érte...

Vagy ennyi a különbség a H81-es és a B85-ös lapka beszerzési ára között? Akkor viszont (főleg, hogy sok felhasználó nem használ kettőnél több Sata-portot) a gyártók helyében a piacra dobnék egy Fatal1ty H87 Performance szintű H81-es lapkával szerelt lapot kb. 20e-s áron... :))

"Ha most építenék én a Vanguard B85-öt választanám lehetőleg egy jó kis mATX-es házzal." - Csak a VESZT-esek ezt meg ne tudják... Már így is drasztikusan visszaesett a támogatottság, amióta kiderült, hogy Anytime ITX-lapot választott... :(((

Jim bcs - Asus CS-B - Szent Hűtőborda! Hacsak valamelyik szolgáltatása nem nélkülözhetetlen, akkor inkább a Gryphon-t választanám...

Baandii92 - A GA-990XA-UD3 (rev. 3.0)-on lévő 889-es igen jó integrált hangkeltőnek számít, persze nem ér fel egy jobb dedikált hangkártyával.

ST05 - " ...mondom ezt én 8 fázissal ,amin egy hőcső fut végig... " - :D

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#53941) bluyoo válasza Blursan (#53939) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"egyik ismerősöm panaszkodott az alaplapi hangkártyára valós lehet ? " Nem szól vagy mi? :DDD
Fatal1ty Z87 Professional Ha a Creative Sound Core3D sem megfelelő neki és ennyire vájt fülű akkor nem értem miért nem vesz már egy normális hangkártyát? Szerintem ha valaki ennyire érzékeny a hangzásra és az extra minőségre ez alap lenne .... Valakinek a Porsche sem jó! :DDD
De akkor ott az MSI Z87 MPOWER Realtek ALC1150 codekkel.
Két VGA alá meg van egy rakat jó lap.Mint pl. a TUF szériás (mint a mostani lapod csak még jobb) SABERTOOTH Z87. Én ezt választanám és megelégednék 2db VGA-val. ;)
Hogy mennyit hoz az I7 azt pontosan nem tudom. Nézz át a CPU-s topic-ba. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53942) bluyoo válasza Mahrenburg (#53940) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát azt nem tudom hogy mennyi a beszerzési ára de biztos nem egy ezres. Gondolj csak a "tuning chipset" nélküli tuningra az ASRock és Asus lapoknál. Hogy kiverte a biztosítékot az Intelnél. ;]
"piacra dobnék egy Fatal1ty H87 Performance szintű H81-es lapkával szerelt lapot kb. 20e-s áron... " Hát az nem lenne akkora siker ugye csak 2RAM slot , csak PCI-E2.0 (amikor már az AMD is 3.0-át fog használni) ...
Ne izgulj azért a BitFenix Ghost-om még nem adnám el. :DDD Majd pár év múlva. :))

Bazinga!

(#53943) Casanova* válasza Blursan (#53939) üzenetére


Casanova*
veterán

ha 2-3-4 gpu multin gondolkodsz,akkor a 2011 platformot ajánlom neked. ebbe van 6 magos proci,ami szépen kihajtja a több erős vga-kat,meg a 2011 lapok jobban kezelik a gpu multit.

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#53944) Simivok válasza bluyoo (#53930) üzenetére


Simivok
senior tag

Lehet a borda miatt inkább a Gigát választom, így biztosan időtállóbb nem?

Galaxy S23 256GB Cream

(#53945) baandii92 válasza Mahrenburg (#53940) üzenetére


baandii92
tag

Köszi a választ :R

(#53946) bluyoo válasza Simivok (#53944) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"így biztosan időtállóbb nem?" Nem tudom nem voltam még a jövőben! :DDD

(#53947) Simivok
Nem potyára ajánlottam inkább a Giga lapját! ;) A hűtött alacsonyabb hőmérsékleten üzemeltetett alkatrész elvileg tovább bírja. De hogy valóban tovább bírja majd , vagy nem , azt nem tudom neked megmondani.
De ha már időtállóság ott a VANGUARD B85.Itt már a gyártó is 5év garit vállal a termékre (mivel ugyancsak TUF szériás lap) a 3 helyett reklámozva a strapabíróságát/megbízhatóságát.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53947) Simivok válasza bluyoo (#53946) üzenetére


Simivok
senior tag

Azért gondolom így, mert így jobban van hűtve a mosfet.

Galaxy S23 256GB Cream

(#53948) Zsivaagoo válasza Blursan (#53939) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Váltottak már a fórumon 8350-ről is K-s i7-re. :K Az illetőnek megvolt rá a jó oka és bejött a váltás.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#53949) germinator66 válasza bluyoo (#53932) üzenetére


germinator66
aktív tag

Szükségem lenne 1db párhuzamos porta is (régi nyomtató)!
Eddig amit néztem, az PCI (3e), ill. PCI-E (7e) kártyák. Az olcsóbb laposokon csak PCI-E van, de akkor inkább veszek egy drágább lapost olcsóbb kártyával, mint fordítva, mert kb. ugyanott vagyok...
Esetleg meg lehet oldani olcsóbban a kérdést?

(#53950) 7Heads Drago válasza bluyoo (#53887) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Köszike a tesztet és a tanácsot

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.