Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53551) bluyoo válasza MiklosSaS (#53550) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Lehet nagyon jó üzlet is és persze lehet nagy melléfogás is. Azt viszont nem tudjuk neked megmondani hogy melyik! :DDD Bár a gari és az eladó értékelése azért pozitívum "99.8% positive feedback"
De amikor majd te akarod eladni akkor elég nagy hátrány lesz a 0 gari és a hiányos doboz. Ugye te is egyfolytában csereberélsz és nem mindegy mennyiért tudod majd a használt hardvert eladni.

(#53549) Casanova*
Aki bevállalja a kockázatot annak azért jó alternatíva lehet. Vagy ha a keret miatt csak így tud normális hardverhez jutni.

(#53548) Teaway
:K

Bazinga!

(#53552) MiklosSaS válasza bluyoo (#53551) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Meggyoztetek mint mindig. Vagy ujonan veszem, vagy megbizhato tagtol az aprorol.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#53553) Casanova* válasza bluyoo (#53551) üzenetére


Casanova*
veterán

miklosss nagyon erős gépet vesz,6 magos procis konfigot. ez sok-sok évig bőven megállja a helyét. helyébe csak is újonnan vennék ilyen konfigot! és sok évig nem cserélnék rajta semmit. minek is... én így csinálnám!

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#53554) bluyoo válasza MiklosSaS (#53552) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Azért 100Angol Font az 100Angol Font .... :)
A legtöbb felhasználó fele ennyiért veszi az alaplapját! :DDD
Kérdezz rá hátha beszámítja a mostani lapod! :))

(#53553) Casanova*
Neki mindig is combos vasai vannak/voltak mégis úgy cserélgeti őket mint én a gatyát! :DDD
De én is hasonlóan gondolom! Egy olyan kaliberű vashoz akár évekig nem kell/kellene hozzányúlni!

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53555) MiklosSaS válasza bluyoo (#53554) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Meglatjuk, a jovo titka....maskulonbwen megfogadtam magamnak hogy ezzel a vasal fogok tavozni az allando hardver cserelgeto korbol. Ennyi volt 2 ev 5 honap alatt csak ezek voltak a processzorjaim (e4500, q6600, FX-6100, 2500K, 2600K, 3570K, fx-8350, 3770K, 4770K) es volt amibol 2 darab is volt. Ebbol eleg !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#53556) Casanova* válasza MiklosSaS (#53555) üzenetére


Casanova*
veterán

Ebbol eleg ! - szerintem is! ne költsd a pénzed mindig pc fejlesztésre! ez mindig nagy bukta. :K ésszel értelmesebb dolgokra költsd! :)

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#53557) bluyoo válasza MiklosSaS (#53555) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"e4500, q6600, FX-6100, 2500K, 2600K, 3570K, fx-8350, 3770K, 4770K" Szép termés az már biztos! :C
" Ebbol eleg !" Ha tényleg meguntad a csereberét akkor szerintem (is) újonnan és Sabertooth X79 5év garival .... ;]

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53558) Casanova* válasza bluyoo (#53557) üzenetére


Casanova*
veterán

azért mondom a lapot újonnan vegye! majd jön ki még 8 magos proci, ezért a 6 magos procit még lefogja cserélni. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#53559) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

@bluyoo, @casanova: lapot ujonan veszek...a baj az hogy nekem 2 x 8 GB ramjaim vannak, oda meg jo volna 4 x 4 GB. 16-nal tobbet meg ertelmetlen belerakni.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#53560) KERiii


KERiii
tag

Intel i7-4770 proci mellé milyen lapot érdemes venni? Olyat szeretnék amivel majd gtx 770 karit tudok SLI-be kötni.

(#53561) bluyoo válasza Casanova* (#53558) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az az igazság hogy nem értem minek bohóckodik egy nyamvadt 6magos (12szálon dolgozó) I7-essel!
Amikor ott van a Xeon E5-2697 v2 12maggal (24szálon dolgozva)! ;]

(#53559) miklosss2012
RAMdisk + Windows És máris van értelme. :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53562) Casanova* válasza bluyoo (#53561) üzenetére


Casanova*
veterán

gyáááá,micsoda proci! ez is 130w TDP-és. hát ezt végképp én sem értem. :D talán azért mert ez szorzózáras,nem lehet tuningolni. neki ez felejtős.

ja tényleg a Ramdisk. van értelme a 32 gb ramnak. :K ramdisk sokkal gyorsabb,mint az ssd. :K el lehet vele hülyéskedni,tesztelgetni is :)

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#53563) Mahrenburg válasza bluyoo (#53453) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Bluyoo - "Ki hogy látja a kérdést! Nem lehet mindenki egyforma ... " - Nade Vezérigazgató Úr, mi ez az engedékenység? Itt mindenkinek azt kell akarnia, arra kell vágynia, amit a Bizottság helyesnek ítél, és/vagy engedélyez... Ha teret adunk mindenféle egyénieskedésnek, hogyan fogjuk végre megszilárdítani a bluyookráciát? :((

Anytime (#53456) -

Tisztelt Közgyűlés!

Személyes megszólíttatás okán kérek csak szót, de egyben elfogultságra hivatkozva felmentésemet is kérném az őszinte véleményem megfogalmazásának terhe alól, mivel Bandi0000 baráti áron adott el nekem memóriát, s mivel őszinte reményt fűzök ahhoz, hogy Bandi0000 a későbbiekben eme barátságos árképzést a nekem eladandó csúcskategóriás alaplapok esetében is érvényesíteni fogja, érthető módon szeretném fenntartani irányomban tanúsított töretlen jóindulatát a jövőben is.
Mindazonáltal az iránta tanúsított szigorú ítéletet az alaplapok (és egyben az emberiség) ellen elkövetett szörnyű bűn fényében teljesen helyénvalónak tartom, hiszen az, hogy 4 magos (ráadásul szorzózármentes!) CPU-ját olyan alaplapba helyezte, amelyben jóérzésű ember egy 2 magos CPU-t is csak az egyik mag letiltásával üzemelne be, lehetetlenné teszi az esetleges jóhiszemű gondatlanság enyhítő körülményként való figyelembe vételét, mégis kérném az eredeti halálos ítélet a jóval humánusabb életfogytig tartó kényszermunkára változtatását, jó magaviselet esetén a csúcslapokkal jutányos áron való kereskedés engedélyezésével egyetemben...

Miklossssss28126679 - "Lehet kivandorolt egy masik forumra es ott megalapitotta sajat alaplaprajongo taborat!" - Ilyet sohasem tennék, egyrészt nem hagynálak itt Titeket, másrészt sokkal egyszerűbb egy bejáratott fórumot a saját igényeimnek megfelelőre átalakítani, mint egy újat létrehozni...

BomiBoogie - "Ennyi erővel a fórumot is bezárhatnánk." - Most, hogy itt maradtam, igazán meghosszabbíthatnánk a nyitvatartást...

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#53564) MiklosSaS válasza bluyoo (#53561) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Azt rohadt draga az a Xeon, meg nem lehet tuningolni:D . A RAMdisk meg nem vonz, halottam rola, de nem erdekel. Lehet eladom a mostani 2 8-at es veszek melle 4 x 4 -et hogy legyen ertelme a quad-nak. Majd ha eldontom milyen alaplapot veszek :D.

@mahrenburg: :C

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#53565) bluyoo válasza Mahrenburg (#53563) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Néha muszáj mert a végén még puccskísérlet lesz! :DDD

(#53562) Casanova*
Egy játékot akartam tisztán RAMdisk-re telepíteni de csak terv maradt. :)

(#53564) miklosss2012
Kíváncsi vagyok mi lesz a végén ....... :)

Bazinga!

(#53566) MiklosSaS válasza bluyoo (#53565) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

En is, el sem kezdodott de mar unom.

OFF END

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#53567) Teaway válasza MiklosSaS (#53555) üzenetére


Teaway
veterán

"Ennyi volt 2 ev 5 honap alatt csak ezek voltak a processzorjaim (e4500, q6600, FX-6100, 2500K, 2600K, 3570K, fx-8350, 3770K, 4770K)"

Akkor én a sorod elején tartok most :D az E4600-zal.
Mire ez tönkremegy, akkor váltok, és biztosan kihagyom a teljes i3/5/7-xxxx vonalat.

Nincs itthon csokid??

(#53568) Predator2 válasza bluyoo (#53530) üzenetére


Predator2
addikt

Helló

Köszönöm a választ. Nem drágább, még belefér az árba.

Mivel jobb mint a lentebb említett két lap? Miért azt ajánlottad?

És ha a két lentebb linkelt lap közül kéne választani melyiket vennéd? [link]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#53569) bluyoo válasza Predator2 (#53568) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Asus A88XM-Plus
Digitális tápkör ami már hűtőbordát is kapott , Fan Xpert 2 ventivezérlés , HDMI , 4db RAM slot , ...
Ha ragaszkodsz az eredetileg kinézetekhez én az ASRock FM2A88M Extreme4+-ot választanám.

Bazinga!

(#53570) kristof123 válasza KERiii (#53560) üzenetére


kristof123
őstag

Szia!

Szvsz szorzózármentes processzorral (i7-4770k) csinálj SLI-t. Mivel a Z-s lapok támogatják (általánosságban 8x-8x), a simák csak 16x-4x módban.

(#53571) KERiii válasza kristof123 (#53570) üzenetére


KERiii
tag

Melyik Z-s lap lenne az ami már ajánlott tuningra (4-4.2ghz ig húznám akkor a procit max ha már K-s lenne) de az ára nem az egekben van? :D

(#53572) Casanova* válasza KERiii (#53571) üzenetére


Casanova*
veterán

mATX vagy ATX? max keret?

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#53573) kristof123 válasza KERiii (#53571) üzenetére


kristof123
őstag

Ez az alaplap elég jónak tűnik.

(#53574) Casanova* válasza KERiii (#53571) üzenetére


Casanova*
veterán

ha mATX kell,akkor ez is nagyon jó ASUS GRYPHON Z87

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#53575) KERiii válasza Casanova* (#53574) üzenetére


KERiii
tag

Mit lenne célszerűbb venni mATX vagy ATX -et? Az mATX-ben elférne esetlegesen 2 videokártya + pl egy nagyobb Noctua procihűtő?

(#53576) Predator2 válasza bluyoo (#53569) üzenetére


Predator2
addikt

Köszönöm a segítséged. :)

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#53577) kristof123 válasza KERiii (#53575) üzenetére


kristof123
őstag

Elférne. De szvsz nem egészséges keretek között. Pár mm és összeérnek. Ez nem jó! Ha vízzel hűtenéd a processzort akkor szvsz simán mehetne. Abban az árban ahol a noctua tanyázik, lehet kapsz vízhűtést is.

(#53578) KERiii válasza kristof123 (#53577) üzenetére


KERiii
tag

Vízhűtéssel nem szemezgettem, nem tudom miért valahogy nekem nem szimpatikus annyira :D

(#53579) jim bcs válasza KERiii (#53575) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

a Noctua elfér de még egy Alpenföhn K2 is, vga-nál nincs gond ha csak 2 slotos mindkettő hogy legyen szellőzés ám a minimum x8 sávszél miatt jobb az atx mert matx-ek általában csak x4-esek kivéve a drágább ROG matx-et, viszont 1 erősebb vga többet ér mint 2 ezen érdemes elgondolkodnod

azt hogy mit lenne a célszerű az tőled függ de én nem erőltetném az SLI/CF rendszert, a helyedben vennék 1 erős vga-t + egy matx lapot ez mindenre elég és az esetek többségében is jobb egy erősebb vga mint kettő, nem minden játék rajong a 2 kártyás rendszerért

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53580) bluyoo válasza jim bcs (#53579) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az említett Asus Gryphon Z87 is képes a 8X8X módra. Viszont igaz hogy az olcsóbb Z87-es lapok 2. PCI-E 2.0/3.0-ás slot-ja csak 4X módra képes (de ez nem méretfüggő). És azok a lapok az SLI-re nem is képesek csak a CF-re.

(#53576) Predator2
Szívesen! :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53581) jim bcs válasza bluyoo (#53580) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

legalább leírtad amit én már nem tudtam mert lejárt a szerkesztési időm ;)

mindez erősen pénzfüggő, minnél többe kerül az adott lap annál többre képes mint pl.: az említett Gryphon és egyúttal itt kezdődik az az matx lap amelyiket nyugodt szívvel ajánlanék 2 vga alá

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53582) bluyoo válasza jim bcs (#53581) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:DDD
Legolcsóbban talán az ASRock Z87M Extreme4 ami képes a 8X8X módra és viszonylag erős tápkört kapott (megegyezik az ATX méretű Z87 Extreme3 -éval). Mondjuk nem is egy Gryphon! :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53583) Gery15


Gery15
addikt

Sziasztok!

GIGABYTE GA-Z87X-D3H, ASROCK Fatal1ty Z87 Killer, ASROCK Z87 Extreme4 lapok közül melyik lenne a legjobb választás egy i5 4670k proci alá? Tuning, tuning és tuning téren, olyan 4,5-et jó lenne kitaposni belőle.

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

HyperX

(#53584) kristof123 válasza Gery15 (#53583) üzenetére


kristof123
őstag

Extreme4 vagy D3H.
A tuning meg lutri.

Szerk.: Bár, ha rádobnál még ~3k-t ott a Gryphon...

[ Szerkesztve ]

(#53585) Gery15 válasza kristof123 (#53584) üzenetére


Gery15
addikt

Asus kizárt, elégszer megszívtam már vele! Esetleg drágább Giga, vagy ASRock?

HyperX

(#53586) kristof123 válasza Gery15 (#53585) üzenetére


kristof123
őstag

Szvsz a Gigabyte GA-Z87X-UD3H megérné a felárat.

(#53587) Gery15 válasza kristof123 (#53586) üzenetére


Gery15
addikt

És ez ütné a Gryphon szintjét?

HyperX

(#53588) Mahrenburg válasza Gery15 (#53587) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hello!

A Gryphon az Asus "elit"-szériájának számít 5 év garanciával, a GA-Z87X-UD3H-t még talán a Giga-fanok sem emlegetnék egy lapon vele, de ettől függetlenül nem rossz lap, megfelelően bordázott FET-ekkel és PCH-val, 8 fázisú tápellátással.

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#53589) jim bcs válasza Gery15 (#53587) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:N nem, a 2 nem egy kategória

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53590) Gery15 válasza Mahrenburg (#53588) üzenetére


Gery15
addikt

Köszönöm! Én maradnék a Gigánál. :) Ramot tudnátok hozzá ajánlani?

HyperX

(#53591) kristof123 válasza Gery15 (#53590) üzenetére


kristof123
őstag

Itt kapsz ram ajánlást is.

(#53592) kraftxld


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Kellene nekem egy alaplap, sajna nincs normális oldal ahová az igényeket beírhatnám és kidobná, hogy melyik gyártó melyik alaplapja felel meg a kritériumoknak.

Tehát a lista:
- Haswell procit támogassa
- 4 memóriafoglalat
- mATX
- legalább 2 db natív SATA3 port
- Semmi tuning nem kell, stabilitás a fontos
- legalább 1 db usb3-as port
- legalább 1 db normális gigabites LAN port
- 3 év garancia
- minnél olcsóbb

Hangkártya, integrált videó portok, gémerjózsi vérével írt kézikönyv és mellszőrzetével kitömött párna alakú kiskulcstartó nem olyan fontos :D

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#53593) kristof123 válasza kraftxld (#53592) üzenetére


kristof123
őstag

Üdv!

Ehhez mit szólsz?

(#53594) Casanova* válasza Gery15 (#53590) üzenetére


Casanova*
veterán

Memória: (Fehér 1.35V!!!) CORSAIR 8GB Vengeance Low Profile White DDR3 1600MHz CL9 KIT CML8GX3M2A1600C9W 26.480 Ft

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#53595) kristof123 válasza Casanova* (#53594) üzenetére


kristof123
őstag

1. Nem témához tartozik.
2. Drága.
3. Később nehezebben bővíthetők.

(#53596) bluyoo válasza kraftxld (#53592) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az iPon oldalán elég szépen le lehet szűrni a találatokat [link]. Ezekre a pontokra legalábbis:
Haswell procit támogassa LGA1150
- 4 memóriafoglalat
- mATX

- Semmi tuning nem kell, stabilitás a fontos (Q87.H87,B85 -ös chipset)
- legalább 1 db normális gigabites LAN port
A többi pedig:
- legalább 1 db usb3-as port Minden Haswell alá készült lap rendelkezik legalább 2-4-6 natív USB3 port-tal.
- minnél olcsóbb Ez nézőpont kérdése. :) De minőség vagy occo. Kettő együtt szinte soha nem sikerül.
- 3 év garancia Szerencsére ez is alap már az összes gyártónál. A TUF szériás Asus lapokra 5év.
- legalább 2 db natív SATA3 port Minden Haswell alá készült lap rendelkezik legalább 2-4-6 natív SATA3 port-tal.
Mégis mekkora keretre gondoltál? A Kristof123 által javasolt TUF szériás Asus VANGUARD B85 jó választás lehet ha a ~25K-s ára nem sok.
4db SATA3 , 6db USB3 , 4+1 fázisú digitális tápellátás ami bordázatot is kapott. Intel I217V LAN és Realtek ALC887 audio kodec.
"gémerjózsi vérével írt kézikönyv" :DDD Ugyan nincs de azért kapsz egy két plusz papírt [link]. :) A TUF matricát elküldheted jófejségből! :DDD

(#53593) kristof123
Csak nálam nem működik a linked?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#53597) Casanova* válasza kristof123 (#53595) üzenetére


Casanova*
veterán

3. Később nehezebben bővíthetők. - hogy érted?

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#53598) Teaway válasza kraftxld (#53592) üzenetére


Teaway
veterán

"integrált videó portok"

Az alapból jár, akár akarod, akár nem.
A hangrész ugyanez.

Nincs itthon csokid??

(#53599) kristof123 válasza bluyoo (#53596) üzenetére


kristof123
őstag

Ugyan azt linkeltük, de más az URL. Nekem bejön és az is, amit Te linkeltél.
Szerk.: Szvsz nálad lehet a gond.

(#53597) Casanova*:
Itt ph-n nézz utána. Van velük gond....

[ Szerkesztve ]

(#53600) kraftxld válasza bluyoo (#53596) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi a infókat, az ipon oldala tényleg jó.
Aztán persze azóta matekoztam egy kicsit, és rájöttem, hogy egy mini-itx alaplap is megteszi mert nem nagy különbség van a 4x4GB vagy a 2x8GB memória árában.

Maradt a versenyben az Asus H87I-PLUS [link] vagy a Gigabyte GA-H87N [link], bár a giga lap nem nagyon tűnik gyakorinak a boltokban.

Igen, tudom, hogy a chipsetben meg a prociban már benne vannak az USB, SATA meg a VGA dolgok, csak már ezer éve válogattam így össze gépet :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.