Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52601) bandi0000 válasza Gordon32 (#52600) üzenetére


bandi0000
nagyúr

(#52602) jim bcs válasza Gordon32 (#52600) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Asus H87M PLUS
Asus Vanguard B85

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52603) petisubaru


petisubaru
tag

Sziasztok segítséget szeretnék kérni. Olyan problémám lenne, hogy két fő csatlakozó van az alaplapon az egyik az ATX, a másik pedig a proci 12V csatija ha jól gondolom. Nekem olyan problémám van, hogy a tápon ez a 12V csatlakozó csak 6 pines, de az alaplapon 8 pines ha jó emlékszem, de kettővel kevesebb a tápon lévő az biztos. Most mit csináljak van átalakító, vagy csak csatlakoztassam a 6 pinest nem lesz semmi gond? Ha nem itt kellett volna megkérdezni akkor elnézést. Az alaplapom az asrock 870 extreme 3 R2.0 a tápom: Chiectec CTG-450-80P köszönöm a segítséget.

(#52604) Kalos7 válasza petisubaru (#52603) üzenetére


Kalos7
tag

Hellosztok!
Milyen lapot tudtok ajánlani i7 2600, 7870-es radeon és 8gb 1600mhz-es ramok mellé?
Olyat szeretnék, ami garantáltan kihasználja ezeket a hardvereket 100%-san. :)

[ Szerkesztve ]

(#52605) bandi0000 válasza petisubaru (#52603) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Szerintem összekevered a VGA tápkábellal, az szokott lenni 6 pines, a CPU-nak 4 vagy 8 van, de amúgy lehet venni átalakítót hozzá, és akkor lesz még 1 +4 pinesed ami a tápon lévő 4-el 8-at alkot

Kalos7: Az intelnél nincs olyan gond, hogy egy olcsóbb lap ne használná ki a procit, pláne egy szorzózárasat, tehát ha veszel egy H77-es lapot ami a keretednek megfelel, akkor biztos jó lesz, amúgy az összefoglalóban fel van sorolva pár lap, onnan válogathatsz

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#52606) Kalos7 válasza bandi0000 (#52605) üzenetére


Kalos7
tag

A procim szorzó záras.
Jelenleg h61-es lapom van.
FSB sebesség az mennyit számit?

(#52607) csana válasza csana (#52599) üzenetére


csana
senior tag

#52599-re valaki?
Ahogy néztem asus-nál is ilyesmi felállásban vannak a hasonszőrű lapok.
Viszont az M-es az drágább.. Csak a méret miatt van ez?
Mármint ha csak az elrendezés más, miért drágább a mATX-es méretű lap?

(#52608) sittes79 válasza Tulkas (#52526) üzenetére


sittes79
addikt

Grat hozzá, én is vanguard-ot szeretnék idővel majd írj beszámolót, hogy mennyire patent? :)

(#52609) jim bcs válasza csana (#52607) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

attól függ mire szánod a lapot, nem feltétlen drágább, van ahol csak méretbeli különbségek vannak de van ahol más is azonos szérián belül

csak egy példa azonos kategóriában:
az Asus H87M-Plus olcsóbb mint az Asus H87-Plus, az MSI-nél 100ft az eltérés, szerintem rossz boltot nézel

másik példa amikor drágább a kisebb lap:
marketing is és nem is, vannak nagyon jó-nagyon szép matx és itx lapok melyek olykor nem feltétlen érik meg a felárat az olyan extrák miatt amiket soha nem használsz ki, valamint olykor gyengébb vagy közel azonos a tápellátásuk mint egy nagyobb lapnak, de adott egy réteg amely igényli a kis méretet amelyhez szeretne extrákat és hogy olyan legyen mint a nagyok de kis helyen is elférjen ehhez elég erős tápellátás is szükségeltetik mivel minden földi jónak rajta kell lennie ezért igencsak megkérik az árát

én azt mondom hogy mAtx legyen, otthoni felhasználásra 1 vga alá tökéletesen elég a H-s lap ezen belül is az matx, jómagam is évek óta használok matx lapokat és soha nem váltanék atx-re

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52610) csana válasza jim bcs (#52609) üzenetére


csana
senior tag

:R
A lapba egy I5-4570-es proci menne, ami mellé egy erősebb VGA megy (R9 270X v GTX660ti). Ezek mellé 8g ram. Szóval lényegében egy tuningmentes gamer konfigba menne.
A giga lapokat azért hoztam fel példának, mert míg az ATX-es GA-H87-HD3 19K lenne, addig a mATX-es GA-H87M-D3H 22K. A 3 ezer Ft-os különbségből meg vehetnék még 2 pizzát is a lap mellé, szóval nem mindegy :). Szóval a Corsair Carbide 300R-es ház elbír mindkét lappal, és mivel nekem nem tűnt fel semmi különbség a lapok között a gyártó honlapján, ezért gondoltam, hogy ide is bekérdezek, hátha van valami, amit nem vettem észre.. Ha csak méretbeli, és elrendezésbeli a különbség, akkor ráhajtok az olcsóbbra :).

(#52611) petisubaru válasza bandi0000 (#52605) üzenetére


petisubaru
tag

Szia! Megnéztem 4 pines van a tápon, és 8-as kell akkor az csak átalakítóval?

(#52612) bandi0000 válasza petisubaru (#52611) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Hát ha 8 pines van a lapon, akkor 4 pines átalakító kell

Xbox One: bandymnc

(#52613) petisubaru válasza bandi0000 (#52612) üzenetére


petisubaru
tag

köszi.

(#52614) jim bcs válasza csana (#52610) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ez már a te döntésed én akkor is matx-et vennék és a kettő közül a GTX660ti-t vagy inkább 760-at ha már intel proci lesz, ám mondom hogy nézz szét rendesen itt az matx 20k ez érvényes a pick-pack átvételekre is [link]

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52615) Akmak válasza csana (#52599) üzenetére


Akmak
tag

Ha ez segít:
[link]

Backup The World and Headphones on! AMD A8 6600k, Asrock FM2A85X Extreme4, Kingston HyperX DDR3 1600 2x2Gb

(#52616) bluyoo válasza konci79 (#52581) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Memóriát ha 1866-ra tenném" Egy 1866-os kit miért melegedne a gyári frekin? Szóval nyugodtan kérd meg a rutinos gépösszerakó kollégát állítsa be neked. :)

(#52582) cort x-1
Az ASRock nem igazán ajánlott FX-ek alá ... inkább a Giga vagy az ajánlott Asus. Nem potyára ajánlottam neked. :)

(#52590) konci79
Na mindegy azért nem törlöm a választ ha már megírtam! :DDD

(#52593) JOEPAPA
Hát ha ennyire semmi nem számít egyértelmű hogy jó lesz az a H81-es lap. Mint írtam működni fog vele az I7 is.
Tisztán szilárdtest kondenzátorokkal szerelt lap és minden általad leírt követelménynek megfelel. :)

Bazinga!

(#52617) csana válasza Akmak (#52615) üzenetére


csana
senior tag

Igen, én is itt hasonlítottam össze a 2 lapot, és nem vettem észre különbséget, ezért is kezdtem el kattogni ezen a témán.

jim bcs: köszönöm neked is a felvilágosítást! Nagyon nem szoktam az árakat lenyomozni, megnézem az árgépen, mit dob ki a kereső, meg mondjuk összevetem ezt az árat az iponnal. Kb így választok üzletet. Csak most ami kijött az mATX-re az drágább volt mint az ATX-es lap, és emiatt gondoltam hogy rákérdezek itt.
:R

(#52618) konci79 válasza bluyoo (#52616) üzenetére


konci79
őstag

Köszi a választ.
Biosban megvan a beállítás,2. profilban csak át kell váltani.
Viszont játéknál jobban melegedett a cpu úgyhogy visszatettem,majd ha veszek egy jobb hűtőt újra próbálkozom.

(#52619) M4rko97


M4rko97
csendes tag

hello
Alaplap vásárlás előtt vagyok és hozzátok fordultam.
Max: 25K-t szánok alap lapra +/-1k
Fx 6100
HD 7870
12 GB 1600 Mhz ram
Tuningolni szeretnék szóval valami miőségi és megbízható alaplapot szeretnék ami ATX méretű.
Válaszokat előre köszönöm.

(#52620) bluyoo válasza Casanova* (#52594) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Kezdjük a Saber. 5év garanciájával , majd az erősebb tápkör a több SATA port , 16X16X CF/SLI ... szóval jobb lap. Hogy ez neked megéri 7-8K-t vagy nem azt szerintem döntsd el te. :) Így hogy nem kell fizetnem egyértelmű a Sabertooth! :DDD

(#52618) konci79
Szívesen!
Annyira nem kellene melegednie annak az APU-nak ... kérd meg a szakit állítsa be ha már összerakta.
Vagy az AMD A10, A8, A6, A4 5xxx/6xxx Trinity/Richland APU topic-baqn ... de látom megtaláltad. :)
Mondjuk ezen kicsit elmosolyodtam: "játéknál 2 perc és csipogott az alaplap.De amúgy teljesen jó " :D

(#52619) M4rko97
Szia!
Asus M5A97 EVO R2.0
De az FX-6100 helyett szerintem legalább az FX-6300-at válaszd.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#52621) konci79 válasza bluyoo (#52620) üzenetére


konci79
őstag

bfbc2 volt a tesztalany feltettem de ott nagyon melegedett,de pl tomb raider,far cry 3 semmi cirip nélkül megy :)
Úgy értettem hogy leszámítva hogy a gyári hűtő alap dolgokra elég,meg 1-2 játékhoz,de valóban vennem kell egy jobbat hogy jó legyen :)

A konfig viszont teljesen jó :DDD
Beállítások meg minden gyári értéken van a 2. profilnál (1866-on),megnéztem ,akkor annak is jónak kell majd lennie,vagy az nem mindig tökéletes(hűtést leszámítva)?

(#52622) bluyoo válasza konci79 (#52621) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Most ha túlmelegszik valami használat közben az korántsem jó! Hanem sz..!
Főleg ha annyit csináltál hogy a RAM órajelét emelted a gyári értékre ...
A legegyszerűbb tényleg az lenne ha szólnál annak aki összerakta a vasat hogy pasztázza újra a hűtőt normális anyaggal és állítsa be neked a RAM-ot manuálisan .... Alapból meg kellett volna tennie ...! Ez a minimum ha már elvállalta azt a vasat ...
Attól hogy hangos az a gyári hűtő bírnia kell azt az APU-t! Főleg alap órajelen! De még kis tuninggal is ...

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#52623) konci79 válasza bluyoo (#52622) üzenetére


konci79
őstag

Értelek,de kézzel állította be,mindent a gyári adatok szerint.
Pasztát is valami jófélét használt,mondta de franc emlékszik rá.
Monitoroztam miközben melegedett,főleg nagy cpu használatnál kezdett sok lenni.
Azért gondolok arra hogy a gyári hűtő kevés ,vagy csak a paszta,nem tom,de úgyis tervbe van egy freezer64 pro,aztán meglátom mire jutok.

(#52624) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Sziasztok!

Van olyan új alaplap amiben van Virtu? Vagy ennyire nem vált be és kikopott? :/

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#52625) =HG= válasza Hobbbyt (#52624) üzenetére


=HG=
addikt

Szerintem van egy párban, de úgyis fizetős lett..

(#52626) bluyoo válasza konci79 (#52623) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Értelek,de kézzel állította be,mindent a gyári adatok szerint." , "Pasztát is valami jófélét használt" Akkor meg főleg nem szabadna túlmelegednie! Ott valami árulás van .... Gondolj bele , egy APU amit ha használsz túlmelegszik ... Ez nem ok az biztos!

(#52624) Hobbbyt
Szia!
Gondolom túl drága lett a lapgyártóknak ..... És amúgy sem sokan döntöttek csak miatta egy lap mellett.
De pl. MSI Z87-G45 GAMING , Z87-GD65 GAMING

Bazinga!

(#52627) Hobbbyt válasza =HG= (#52625) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Fizetős? Ezalatt mit értesz? Nem elég kifizetni a lapon lévő plusz chip árát?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#52628) bluyoo válasza Hobbbyt (#52627) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szerintem nincs a lapon plusz chip (bár lehet)! Most is meg lehet vásárolni azokhoz a lapokhoz amihez nem ad a gyártó ingyen [link] .
De amelyik lapgyártó adja a lapjához azért nem kell fizetni. Legalábbis az adott verzióért.
Pl. nekem "csak" a sima Virtu MVP járt a laphoz szóval ha a Virtu MVP2.0-át szeretném használni akkor egy hónap után kérik a pénzt ...

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#52629) Hobbbyt válasza bluyoo (#52628) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Régen mintha külön chip is lett volna rá.. de lehet hogy csak rosszul emlékszem.
Ha ez csak egy program akkor biztos van okosított változata is .. ;]

És amúgy működik? Szóval teszi a dolgát, és van haszna is?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#52630) Dr. Student


Dr. Student
senior tag

Hello!

Melyik az az alaplap amelyikkel gond nélkül eltudom érni egy i5-3470-en a 3,8 - 4ghz-et ??

Ez lenne a cél, a memóriám elég jó team group xtreem dark 2x4gb cl9 1600-os

a procim nem k-s sajnos. A hűtőm van i30 artic.

A minimum ár szegmensbe kellene gondolkodni.

Köszönöm várom a válaszokat. :R :R :R :R

Dr. Student

(#52631) konci79 válasza bluyoo (#52626) üzenetére


konci79
őstag

Biztos jobban értesz hozzá mint én,én laikus vagyok.
Azért kérdezek.
Ha jól állított be mindent és a melegedés csak 1-2 játéknál magas(szimpla géphasználatnál fixen 21 c szokott lenni) ami magas proci használatnál van a monitorozás szerint akkor a hűtő esetleg pasztán kívül lehet más miatt is?

(#52632) bluyoo válasza Hobbbyt (#52629) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem emelem a mennyekbe ... de nálam működik rendesen ... én i-Mode-ban használom.
De ahogy írtad ez egy program , csodát nem kell várni tőle.

(#52631) konci79
Így nem tudom mi okozza ... nem én raktam össze (lehet egy zárt hűtés nélküli házban van , paszta , lap , rossz beállítás , ...)! De egy stressztesztet bírnia kell (egy játékot meg még inkább)! Amikor összerakunk egy vasat (főleg ha változtatás van az UEFI-ben) azért le szoktuk tesztelni mit csináltunk .... Csak ezért írtam hogy neki szólj hogy nézze meg mit csinált mert valami nem jó.

(#52630) Dr. Student
Szia!
Mégis mennyire min. a keret? :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#52633) konci79 válasza bluyoo (#52632) üzenetére


konci79
őstag

Teljesen új gép,azt elfelejtettem mondani,azért köszi a válaszokat,majd megkérdem.

(#52634) Dr. Student válasza bluyoo (#52632) üzenetére


Dr. Student
senior tag

23 körül láttam a legolcsóbb z77-es lapot, de ha nem éri megvenni, és hanem érem el a célom vele akkor inkább később veszem de drágábbat. :R :R :R

Dr. Student

(#52635) bluyoo válasza Dr. Student (#52634) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ezek a legolcsóbb megoldások ritkán bizonyulnak jó döntésnek. :) Még ha maga a tuning kisebb is lesz mint egy zármentes CPU esetében. Persze nem azt írom hogy 40K-s lapot vegyél ... :DDD
Egy ASRock Z77 Extreme4-M környékén gondolkodnék.
De pl. az ASRock Z77 Extreme3 , MSI Z77A-G45 Thunderbolt , Asus Z77-A is 30K alatt van.

Bazinga!

(#52636) Dr. Student válasza bluyoo (#52635) üzenetére


Dr. Student
senior tag

Köszönöm, de szerinted mégis melyik a legjobb ezek közül ? :)

Dr. Student

(#52637) bluyoo válasza Dr. Student (#52636) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Milyen bővítőhelyre van/lesz szükséged? Később esélyes egy "K"-s CPU? Max. kereted?

Bazinga!

(#52638) Dr. Student válasza bluyoo (#52637) üzenetére


Dr. Student
senior tag

Igen esélyes.

Max keret 27-28 fölé már nem tudnék menni.

bővítőhely annyira nem számít, 3 sata3-as port ami talán fontos.

Dr. Student

(#52639) NomAd_82


NomAd_82
aktív tag

Sziasztok!
Egy 2008-as konfigot szeretnék cserélni.
Alaplapra kb. 25.000 körül szánok, tuningolni nem szeretnék és már annyira nem is értek hozzá.

Asus m5a97 evo 2.0 alaplapot néztem de feljebb írták, hogy ez tuningolható.
Ebben az árban tudtok ajánlani olyat ami hasonló a fenti laphoz.
Ez lenne a kiszemelt konfig...
Fx 6300 x6
Corsair 4 gb / 1600
GTX650 Ti
Vagy 7790 vagy 8750

Válaszaitokat előre is köszi!

(#52640) TaylorXIII válasza NomAd_82 (#52639) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Nem baj, hogy tuningolható attól még az a neked való lap:D AMD FXnél alap a tuning és kb bármilyen lappal lehet. Csak ezzel komolyan lehet. 25k körül nincs olyan lap amivel nem lehet tuningolni:D Sőt olyan sincs amivel kis tuningot lehet:D Talán az Asrock 990FX Extreme 3. De az meg több kártyás megoldást támogatja. teljes mértékben ami neked szerintem ugyancsak felesleges:D Ilyen árban az a jó amit néztél:D Csak olcsóbban vannak olyan lapok amik kis tuningra vannak:D Egyébként 8750??? Olyat te hol veszel? Ja és 7790 és aközött nem is különbség lenne ha lenne 8750 szóval 7790-t vegyed vagy ha olcsóbb lapot választasz és még kb 5k-t talán többet hozzáraksz a kártya árához akkor már elérhető egy 7850 is.

[ Szerkesztve ]

(#52641) NomAd_82


NomAd_82
aktív tag

Köszi a választ.
Igen, elütöttem 7850-et akartam írni... )

(#52642) TaylorXIII válasza NomAd_82 (#52641) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Értem:D Akkro meg dobj hozzáá egy kicsit mert akkor elérhető a 7870 vagy R9 270X:D Bár nem tudom milyen tápod van meg milyen házad(ez ugye a befér nem fér be miatt kell).

[ Szerkesztve ]

(#52643) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Szerintetek a ASRock Z87 Extreme4 megéri azt a plusz 2-3e ft-t amennyivel többe kerül a ASRock Z87 Extreme3-nál? Vagy van igazából komoly eltérés a kettő között?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#52644) NomAd_82 válasza TaylorXIII (#52642) üzenetére


NomAd_82
aktív tag

A haz az egy midi atx-es cooler master ,a tápom egy corsair 450 wattos...
Lehet ezt is cserélnem kellene? Ha igen, mekkorára?

(#52645) TaylorXIII válasza NomAd_82 (#52644) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Konrétabban nem tudod a házat? Tudod midi ATX cooler master ház nem 1 féle van. A corsair 450 wattos táp szinte biztos, hogy elég és az az érzésem az Corsair VX 450.

(#52646) NomAd_82 válasza TaylorXIII (#52645) üzenetére


NomAd_82
aktív tag

A ház cooler master centurion 534 case és igazad van vx450-es a táp
Csere mind a kettő?
Ebben az esetben tudsz ajánlani?

(#52647) TaylorXIII válasza NomAd_82 (#52646) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Előbb írtam, hogy elég a VX 450:D A Centurion 534 +Plus ugyanaz mint amit te írtál és csak lehagytad a +Plus-t? VX 450 teljesen jó lesz egy 2xmolex PCI-E 6 pin átalakítóval(7870 és R9 270X) és ahogy nézem a házadba a legtöbb 7850 7870 R9 270x befér.

(#52648) nemszamit


nemszamit
tag

Sziasztok!

Intel Core i3-3240 processzor + Sapphire 7790 1GB GDDR5 DUAL-X OC

Ehhez tudtok egy alaplapot ajánlani 15000 Ft-ig bezárólag? (semmi komoly elvárás,2 RAM-os foglalat elég, esetleg usb3, nem lenne több videókártya vagy pci-os kártya...)

Köszi előre is! :R

(#52649) NomAd_82 válasza TaylorXIII (#52647) üzenetére


NomAd_82
aktív tag

igen-igen, lemaradt a + plus. :D
Köszi a válaszokat :R akkor marad a táp és a kuckó.
Csak egy átalakító kell... :D

(#52650) taknyí


taknyí
senior tag

A konfigom a cuccok között látható. Fejleszthetnékem van AMD vonalon: lap+cpu-51k. Ha eladom a jelenlegi lapot+cpu-t (25k) akkor 26k-ba kerülne az újítás. Kérdés, hogy a 3 év garin kívül -ami persze nem elhanyagolható- nyernék érezhető gyorsulást? Egyszóval megéri e így fejleszteni, vagy most kellene intelre váltani? :F

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.