Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52251) justo00


justo00
tag

Sziasztok!

Jó választás lenne az alábbi LAP: [1] vagy esetleg [2]
CPU: Intel i7 4770K
VGA: Sapphire R9 280X
RAM: [link]

[ Szerkesztve ]

(#52252) Akcok94


Akcok94
senior tag

üdv,
van különbség egy Asus CROSSHAIR V FORMULA és egy Gigabyte FXA990-UD7 lap között? melyik az ajánlatosabb lap? tuning szempont meg hasonlókban.
köszi.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#52253) wolf13


wolf13
őstag

Sziasztok

Olyan problémám van , hogy vettem egy VGA-t ( ASUS R9280X-DC2T-3GD5 ) és nem működik ebbe a lapba :Asus M4A88TD-M EVO/USB3

Azt írták , lehet , hogy a chipset (880g) nem támogatja az új kártyákat.

Hogy tudnám ezt biztosan kideríteni ?

Köszönöm a segítséget.

(#52254) gecko03 válasza bluyoo (#52223) üzenetére


gecko03
csendes tag

Szia bluyoo!

Úgy gondolod annyival hangosabb lesz a venti a rosszabb szellőzés miatt?

És ha beáldozom az egyik RAM-ot és 4 GB lesz benne, akkor 55-ből mit lehet szerinted kihozni? Van értelme 7k-ért egyszerű vga-t beletenni, hogy ne legyen kötött az integrált vga?

Ty!

Ha nem tudsz úszni, attól még nem a víz a hülye

(#52255) bluyoo válasza gecko03 (#52254) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Szerintem biztos. :) Milyen házat vegyek?
7K-s VGA-nak nem lenne értelme ... szerintem maradj az eredeti elképzelésnél ...

(#52253) wolf13
Simán kezelnie kellene .... Nem lehet hogy a tápod a gond? Ha lehet pontosan töltsd ki az adatlapod "Cuccok" rovatát.

(#52252) Akcok94
Mindkettő komoly lap .... személy szerint az Asust preferálom. Mennyi a kereted?

(#52251) justo00
Hát a 2. biztos nem. Kereted?

Bazinga!

(#52256) justo00 válasza bluyoo (#52255) üzenetére


justo00
tag

35eft szántam max a lapra.
Mit ajánlanál akkor az AsRock Z87 extreme 3 helyett és miért nem jó?

[ Szerkesztve ]

(#52257) Daniford


Daniford
tag

Üdv!

Jövő héten készülok LGA1155 váltani.

A cerkát,lapot és memóriát cserélem csak.
Ami marad:
- Corsair 650 HX
- Asus HD7870
- Illetve ház és a többi

Amit szeretnék:
- CPU Intel Core i5-3570 3.40GHz
- CORSAIR Vengeance DDR-3 8GB/1600 KIT

Alaplapban nem vagyok teljesen biztos. A keret kb. 25-30k és nem szeretném alapon használni a procit viszont K-s procira nincs szükségem mert annyira nem fogok belemászni.

Mondjatok valamit milyen lapot érdemes a config alá tenni?

(#52258) justo00 válasza justo00 (#52256) üzenetére


justo00
tag

Esetleg ez: [link]

(#52259) bluyoo válasza justo00 (#52256) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Annyiért jó az ASRock Z87 Extreme3. Esetleg MSI Z87-G55.
szerk.: Asus-ban talán a Z87-A -t ....

(#52257) Daniford
Hát ha neked megér az a +4 szorzóemelés egy Z77-es lapot ...
Pl.: ASRock Z77 Extreme3 , ....

Bazinga!

(#52260) justo00 válasza bluyoo (#52259) üzenetére


justo00
tag

Akkor jó lesz az i7 4770K alá az AsRock Extreme 3?

(#52261) wolf13 válasza bluyoo (#52255) üzenetére


wolf13
őstag

kitöltve :)

(#52262) bluyoo válasza wolf13 (#52261) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Bíztam benne hogy a tápod de annak bírnia kellene. Gondolom a bios reset megvolt ... más tippem nem nagyon van. Hátha a Nem indul és mi a baja a gépemnek topic-ban lesz valakinek ötlete.

(#52260) justo00
A keretedbe az fér bele. :) Szóval igen.

Bazinga!

(#52263) justo00 válasza bluyoo (#52262) üzenetére


justo00
tag

Mi lenne a kézenfekvő választás szted?

(#52264) bluyoo válasza justo00 (#52263) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Egy I7 alá az Extreme4 környékén nézelődnék. Esetleg a már említett Asus Z87-A.

Bazinga!

(#52265) wolf13 válasza bluyoo (#52262) üzenetére


wolf13
őstag

Rendben van , köszönöm , akkor átnyergelek oda :D

(#52266) Akcok94 válasza bluyoo (#52255) üzenetére


Akcok94
senior tag

van most egy ud7 és az asust ajánlották fel cserére.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#52267) Vartanus


Vartanus
őstag

Sziasztok!:)

Kinéztem magamnak a közelgő Kaveri alá az ASRock FM2A88X Extreme6+ alaplapot,az a (lehet hülye) kérdés merült fel bennem, hogy ha megveszem,lehet-e olyan gond hogy pár éven belül az Asrock lehúzza,a rolót és támogatás nélkül maradok?? Anno Abittal jártam így,vettem egy Abit deszkát rá 2évre becsődölt és lett volna még egy év gari rá amit emiatt sehol nem tudtam érvényesíteni. Ami miatt ettől tartok hogy az Asrock csak alaplapokból él nem úgy mint a másik 3 nagy brand.

Bocsi ha túl lüke kérdésem volt.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#52268) flash-


flash-
veterán

üdv emberek

egy kérdés:a gigabyte mint alaplap márka mostanában mennyire számít megbízhatónak?

alkalmi használatra kellene pc-t építeni (heti 2-3 óra használatra) és egy gigabyte alaplap lenne megfelelő nem tudom hogy ajánlott -e?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#52269) jim bcs válasza flash- (#52268) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

én Asus-t vennék még alkalmi használatra is, kérdés melyik giga lapról van szó pontosan ennek függvényében megmondjuk megbízható-e vagy sem

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52270) bluyoo válasza Akcok94 (#52266) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Értem. Mint írtam és az Asust preferálom szóval Crosshair V Formula-t választanám.
De hogy megéri csereberélni .... abban azért nem vagyok biztos. Mint tulaj gondolom tudod hogy az UD7 sem éppen belépőszintű lap. :)

(#52267) Vartanus
Ehhez a kérdéshez jósnak kellene lenni .... :) Persze van esélye ..... , mint ahogy annak is hogy vannak földönkívüliek! :DDD

(#52268) flash-
Több mint valószínű csekély különbség van az alaplapgyártók között az elhullott lapok tekintetében. Minden gyártó rendelkezik selejt darabokkal.
Melyik lapról lenne szó?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#52271) Paulo81


Paulo81
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy melyik z87-es MSI lapnak a legkisebb a fogyasztása? (HTPC-be kell)
Sokáig úgy volt, hogy msi z77ma g45-öt veszek, mert minden tesztben nagyon jó volt a fogyasztása.
(De hogy ne legyen egyszerű a helyzetem, kijöttek a z87-es lapok és most azt szeretnék :D )
Még elég kevés teszt van, amit találtam a neten, van valakinek infoja ezzel kapcsolatban?
:R :R

(#52272) bluyoo válasza Paulo81 (#52271) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
HTPC-be Z87-es lap?

Bazinga!

(#52273) Paulo81 válasza bluyoo (#52272) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Főleg de még más célra is lesz ezen ne lovagoljunk szerintem,,, :R

(#52274) bluyoo válasza Paulo81 (#52273) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Akkor az nem HTPC .... Csak azért "lovagolok" a dolgon mert az alacsony fogyasztás és a tuning nem épp puszipajtások. :)
Milyen házad van? Milyen CPU? mATX vagy mITX méretre gondoltál?

Bazinga!

(#52275) Paulo81 válasza bluyoo (#52274) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Igaz amit írsz, de az én esetem speciális, teljesítmény és ami fontos nagyon stabil fesz, jó minőségű alkatrészek kellenek - ezért gondoltam MSI-re mert az már "millitary 4"-et használ, ezért kell a "tuning" lap, de nem fogom tuningolni.
Ha megmondanám mire kelll kevesen értenének meg...
Ja és természetesen a fogyasztás is fontos, egyrészt a pénztárcám miatt, másrészt meg passzív gépet szeretnék.

Házam még nincs, a proci terveim szerint i5-4670T lesz.
ATX vagy mATX méretre gondotam.

[ Szerkesztve ]

(#52276) bluyoo válasza Paulo81 (#52275) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A minőséghez nem feltétlen kell tuninglap. Szerencsére ezt az alaplapgyártók is így gondolták. Pl. az Asus VANGUARD B85 review.
A "millitary 4"-el ellentétben ítt a gyártó garanciával is alátámasztja az áll. extra minőséget. Ugye 5év gyártói garancia.
De ha mégiscsak ragaszkodnál a Z87-es chipset-hez (szerintem feleslegesen) az ugyancsak TUF szériás GRYPHON Z87 review elég jó fogyasztással büszkélkedhet 37Haswell lap fogy ....
Az MSI nincs igazán eleresztve mATX-es tuninglapok terén egyedül az MSI Z87M-G43 van.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#52277) BomiBoogie válasza bluyoo (#52276) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Vanguard, milyen neveket találnak ki...

Emlékszel a medvedisznórozsomákemberre? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#52278) kristof123 válasza BomiBoogie (#52277) üzenetére


kristof123
őstag

"Emlékszel a medvedisznórozsomákemberre?"
Az aztán komoly alaplap lehetett! (:

(#52279) bluyoo válasza BomiBoogie (#52277) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Emlékszel a medvedisznórozsomákemberre?" Még szép! :DDD

Hogy kerestem a képet ez is előkerült .... :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#52280) Paulo81 válasza bluyoo (#52276) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Köszi a linkeket, ezek tetszenek!
Azt elfelejtettem mondani, hogy az usb3 sebesságe ill. stabilitása is nagyon fontos, de úgy látom, hogy a griphonnak jó az usb3 sebessége. :)
"Az MSI nincs igazán eleresztve mATX-es tuninglapok terén "

Az atx is jó. :)

[ Szerkesztve ]

(#52281) bluyoo válasza Paulo81 (#52280) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Igen olvastam hogy az ATX is jó de jellemzően az ATX lapok többet fogyasztanak (már ha hasonló a felépítésük).
Már mindegyik natív USB3 támogatást kapott , szóval az Intel chipset vezérli. Nem hinném hogy óriási különbségek lennének az adott lapok között.
Viszont hogy nem lesz tuning én inkább a kb. fele annyiba kerülő Vanguard-ot választanám . Bár ha a keret adott ....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#52282) BomiBoogie válasza bluyoo (#52281) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Pár másodpercbe tellett felismerni, mi van a második képen. :DDD

(#52283) bluyoo
Mondhatnám, hogy nem ismertem magamra. :K :D

Vajon merre jár Kőszikla úr?

[ Szerkesztve ]

(#52283) bluyoo válasza BomiBoogie (#52282) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Vagy inkább ki! Persze piros sisak nélkül furcsa is! :DDD

Bazinga!

(#52284) Paulo81 válasza bluyoo (#52281) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Nézegetem ezt a tuv-ot, de nem írják, hogy pontosan milyen kondik vannak benne,.
Az msi low esr hi-c cap tantál kondijai nekem pont ideálisak lennének. Meg amit szintén elfelejtettem az a jó minőségű, minél több fázisú tápáramkör. Csak leírásokra támaszkodhatok, az msi 50%-al kevesebb tápzajt ígér, valamint ez a DrMOS is szimpatikus...

A keret persze nem végtelen, de most egy netbook-om van és régóta készülök gépvásárlásra. ;)

[ Szerkesztve ]

(#52285) bluyoo válasza Paulo81 (#52284) üzenetére


bluyoo
nagyúr

TUF az. :)
A Gryphon 8 +2 fázisú digitális tápellátást kapott (de a linkelt oldalakon megtalálod ...). Bár az extra energiahatákonyágú CPU-d alá nem értem minek? Ezeket a lapokat 4X akkora terhelésre készítették mint ahogy használni fogod!
Japcsi gyártmányú katonai minősítésű 4480qf-os 10k Black Metallic kondenzátorok vannak a lapon. Történetesen a tantál kondiknál jobb.
A "híres" DrMOS-t az MSI is elhagyta a Z87-es lapjainál ;) ... Power PAK , LF PAK , PowIRstage , ... használ. A Griphon-on Power PAK ...
De ahogy láthatod fogyasztásban nem nagyon remekelnek a Z87-es MSI lapok. Nem ez lett volna az elsődleges ...?
De ha ennyire MSI hát akkor vásárolj MSI-t. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#52286) Vartanus


Vartanus
őstag

Nos akkor véleményetek szerint melyik a jobb vétel kb ugyan az az árkategória mind2nél:)

Asrock FM2+ vagy Giga FM2+??

Manapság melyik gyártó gyárt megbízhatóbb/minőségibb deszkákat?

Gigám már volt egy 790GX-es lap személyében az nagyon korrektül üzemelt és tuningolható volt,meg vot elégedve vele(viszont a Gigát sokan szidják).
Asrock lapom sosem volt még.
Asus-t nem akarok mert FM2 topikban volt pár aminek cirpelt az áramköre és ez az idióta arany dizájn sem jön be.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#52287) Paulo81 válasza bluyoo (#52285) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Na jó elárulom, hogy audophile rendszer alapja lesz a gép, mögé egy usb-s dac-al...
Most jön az, hogy úúúúúúúúú minek?????? A bitek azok bitek, vagy van egyes, vagy nincs, ugyanaz jön ki, mindegy, hogy milyen gépből, nincs különbség,.. stb...
Nem szeretnék vitát nyitni, de ez sajnos nem így van, és kegyetlenül számítanak bizonyos dolgok:

- Gyors gép, főleg a processzor és a ram számítási teljesítménye számít - RAM gyors elérési idő, buszsebesség
- Jó tápegység, ez talán a legfontosabb
- Jó tápellátás ( ezalatt az értendő, hogy minél stabilabb, zajmenetesebb feszültség biztosítása ) a processzornak, valamint főleg az usb résznek, de általában az egész alaplapnak
- Audio célra a low esr kondik tudtommal optimálisabbak
- Passzív felépítés (a ventillátor mint elektromos motor zajt generál és nagyon lerontja a hangot)
- A kisebb áramfelvétel kisebb tápzajjal is jár

Szóval ezért fontos nekem a minél többfázisú tápellátás, hiába kisfogyasztású a proci.

Igazad van, hogy átlagfelhasználónak ez mind úgymond többszörösen túltervezett, de nekem nem.
Egyre több hifista tér át a pc alapú minőségi zenehallgatásra, mert nagy tartalékok vannak még ebben a dologban. Ami a legjobb benne, a könnyű fejleszthetőség.

Lehet mégis asus lesz, az elektromos részéhez kevésbé értek, utána fogok érdeklődni audio célra melyik lehet optimálisabb.

(#52288) bluyoo válasza Paulo81 (#52287) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem vitázik senki :) ... bár azt nehezen hiszem hogy azért mert 8fázisú tápellátása van a lapnak jobb minőségű hangot kapsz digitális kimeneten. Haswell APU-k beépített feszültségszabályzóval
De legyen , ha neked erre van szükséged ... csak megjegyeztem hogy szerintem felesleges olyan komoly tápkör egy "T"-s CPU alá. Bocs hogy meg akartalak kímélni a pluszkiadástól. :R Én mondjuk alapból nem nagyon vásárolnék csökkentett teljesítményű/fogyasztású CPU-t.
Egyáltalán melyik MSI lapot nézted?

B](#52286) Vartanus
Ha bevált a Gigabyte szerintem nyugodtan maradhatsz nála. :) A hőcsöves VRM hűtés amúgy is szimpatikus nála.

(#52282) BomiBoogie
Nem tudom merre járhat :F Néha igazán benézhetne oldani a topic-ot! :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#52289) Daniford


Daniford
tag

A fent írt cuccok alá:
- CPU Intel Core i5-3570 3.40GHz
- CORSAIR Vengeance DDR-3 8GB/1600 KIT

Ez a lap jó választás?
ASUS Z77-A

(#52290) Paulo81 válasza bluyoo (#52288) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Azért szeretnék t-s procit, hogy passzív lehessen a hűtés + pénztárca - sokat használnám és azért annyira nem vagyok eleresztve. (Erre a leendő gépre már legalább 2 éve gyűjtök, de legalább 5 évre tervezem venni)
A általad belinkelt teszt alapján az első msi lap a z87-g45 gaming, aminek jó a fogyasztása,.
Nem ragaszkodom az msi-hez, elolvastam az asus TUF reklámját, és az is jónak tűnik. :D
Szóval vagy a fent említett msi, vagy egy olyan asus, aminek több fázisú a tápköre.
Tudom, hogy hihetetlen, hogy jobb lesz a hang de a zenében sok hihetetlen dolog van. :)
De ez hasonló ahhoz, mint ha az erősítőbe beraksz még egy-két pufferkondit, jobb lesz a hang, pedig mérésre nem sok minden változott...

[ Szerkesztve ]

(#52291) Free04


Free04
tag

Üdv!

Athlon2 x3 proci alá ajánlanátok lapot 20k körül?

(#52292) bluyoo válasza Paulo81 (#52290) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem tudom számodra mennyire számít de az MSI z87-g45 gaming analóg tápeltátású és nem is DrMOS. ;]
Persze ettől nem lesz rossz lap. :)

(#52289) Daniford
A szorzózáras i5-3570 tuningjához bőven elég. :)

(#52291) Free04
Később CPU fejlesztés kilátásban van?

Bazinga!

(#52293) Free04 válasza bluyoo (#52292) üzenetére


Free04
tag

Nem lesz fejlesztés mostanában. ddr2 ramhoz kellene.
Ezekben van lehetőség magfeloldásra?
Megköszönném ha írnál pár ajánlott alternatívát mostanra és az esetleges fejlesztésre is.

(#52294) bluyoo válasza Free04 (#52293) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Végül is újonnan már nem is nagyon kapni DDR2-es lapokat .....
Talán az ASRock 960GC-GS FX amibe később fejleszthetsz DDR3-as RAM-ot is a megfelelő CPU-val Processzortámogatási lista.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#52295) Paulo81 válasza bluyoo (#52292) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Asusból a SABERTOOTH Z87-et néztem még ki, de nem látom hol írja, hogy hány tápkörös, csak azt, hogy digi+-os.

(#52296) bluyoo válasza Paulo81 (#52295) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A gyátó honlapján keresgélj. ;)
Asus Sabertooth Z87
Specifikációk -> Speciális jellemzők -> "TUF ENGINE! Tápellátás : 8 +2 fázisú digitális tápellátás"

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#52297) Paulo81 válasza bluyoo (#52296) üzenetére


Paulo81
aktív tag

OK, köszi, :)

Nem lesz egyszerű a választás, még alszom rá egy párat úgyis.
Eddig az asus felé hajlok a 8+2 tápfázis ellenére, mert minden másban jó. :)

(#52298) BomiBoogie válasza Paulo81 (#52297) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ilyenkor az szokott lenni, hogy az ember nem tud aludni, mert ezen filózik, aztán megrendeli. Éljenek a 23:59-es rendelések. :D

(#52299) bluyoo válasza Paulo81 (#52297) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A 8+2-es tápellátás erős! Ezt nem győzöm hangsúlyozni! Egy "K"-s CPU alá is nagyon jó választás lenne. A felhasználók többsége 40K felé nem megy még tuningrenszer esetében sem (ok írtad hogy nem vagy átlagfelhasználó ... :) ).
Még a 100K feletti MAXIMUS VI EXTREME is 8+2 -es tápkörrel rendelkezik ...

Bazinga!

(#52300) kristof123 válasza bluyoo (#52299) üzenetére


kristof123
őstag

Szvsz az a baj a 1150-es lapokkal (ami nem is a lapok hibája), hogy nem igazán éri meg 40-50k-nál drágábbat venni, mert a cpu-kat nem lehet annyira meghúzni, hogy kelljen a sokkal drágább.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.