Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20351) Shkiz0 válasza jerry311 (#20348) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Igen jól érted. Pcie foglalatba megy, 2db SFP+ port van rajta, és egy gigabites RJ45.
Igazából talán az ára ami okés, kapsz egy olcsó routert nagy sávszél lehetőségével.
Nekem is már kosárba volt ez is, meg egy 5009UG is (nem tudtam eldönteni melyiket hozzam), mert úgy nézett ki nem tudom normálisan működésre bírni a CHR-t az Odroid H2+ -on, volt pár átvirrasztott éjszakám, és pont aznap reggelre sikerüt megoldanom, amikor már azt mondtam utolsó utáni próba, ha nem megy akkor elhozom a cucokat. Csak így spóroltam cirka 160K-t (CCR vagy 5009, dac kábel, 2.5G 5 vagy 8 portos switch) mert így van "ingyen" 6db 2.5G portos routerem.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#20352) Reggie0 válasza Shkiz0 (#20351) üzenetére


Reggie0
félisten

Igazabol SFP28-as port van rajta, nem csak SFP+. Azaz 25 gbitet tud/port

(#20353) Shkiz0 válasza Reggie0 (#20352) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Sorry, igen jogos. :N

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#20354) Lenry


Lenry
félisten

7.11.1 changelog:

*) bridge - fixed fast-path forwarding with HW offloaded vlan-filtering (introduced in v7.11);
*) bridge - fixed untagged VLAN entry disable;
*) bridge - fixed vlan-filtering stability with HW and non-HW offloaded ports (introduced in v7.10);
*) bridge - improved system stability;
*) bridge - improved vlan-filtering bridge stability with CAPsMAN (introduced in v7.11);
*) console - improved stability and responsiveness;
*) dhcp - fixed DHCP server and relay related response delays;
*) ipsec - fixed IPSec policy when using modp3072;
*) lte - fixed startup race condition when SIM card is in non-default slot for LtAP mini;

Download the new 'RouterOS 7.11.1' version here: https://mikrotik.com/download

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20355) lionhearted válasza Shkiz0 (#20351) üzenetére


lionhearted
őstag

"működésre bírni a CHR-t az Odroid H2+ -on, volt pár átvirrasztott éjszakám, és pont aznap reggelre sikerüt megoldanom, amikor már azt mondtam utolsó utáni próba, ha nem megy akkor elhozom a cucokat. "
Esetleg erről lesz valami szívás megosztás, tanulás jelleggel? :) Akár priviben.

Tegnap még működött...

(#20356) Shkiz0 válasza lionhearted (#20355) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ma a késő esti órákban leírom ide majd :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#20357) Shkiz0 válasza lionhearted (#20355) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nos. A fő probléma az volt, hogy hogy proxmox alatt teljesen stabilan működött minden már elsőre is, de valami borzalmas sebességek voltak. A gigás netből alig tudtam ilyen 400-500 megákat lemérni, a fájlmásolás is gyatra volt. Volt realtek driver de elsőnek nagyon nem akart felmenni mindig hibaüzenettel elszállt. Aztán jött az, hogy akkor nézzük meg az ubuntu alatt. Nos ott meg már jött az, hogy nem lehetett rendesen átadni a portokat, ha pedig full virtuál portokat használtam akkor csak gigabit volt. Elvileg van fent neten script ubuntura ami átkonvertálná a rendszert mikortikre, nos az sem igazán működött egyszer sem, ráadásul az amikor hibára futott magát az OS-t is hazavágta, tehát lehetett telepíteni előröl :D
Utána jött a Win server hyperV-vel, ott is az volt a gond, hogy ha a fizikai eszközt átadtam akkor mindenáron macvtap-ot csinált és nem volt rendes kommunikáció.
Kb mindent kipróbáltam, type 1 és type 2 dolgokat is nem igazán volt jó.
A végén visszatértem utoljára még a proxmoxhoz, és ott némi kernel mókolással sikert végre felrakni a realtek 2.5G NIC drivert, és most egész tűrhetően megy.
Ráadásul így is van anomália még.
Asztali gépről másolva a HTPC-re:
Ugyanez visszafelé másolva HTPC-ről asztalira:

Viszont Iperf meg ezt mondja :D

Csak túl sok a tényező, mert a HTPC-re egy USB-s 2.5G van dugva RTL8156-al, az asztaliba 2.5G I226V van, míg az Odroid-ba meg 6x 2.5G RTL8125.
Itt beleszólhat a driverezés is, meg még pár dolog, az lenne a jó, ha lenne teljesen egyforma 2 gépem ugyanazon driverekkel, akkor tudnám kideríteni, hogy miért gyengébb az egyik irány.
Az biztos, hogy nincs bottleneck resource-t tekintve szóval máshol lesz valahol a probléma.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#20358) lionhearted válasza Shkiz0 (#20357) üzenetére


lionhearted
őstag

Portot virtualizálni úgy csináltad, hogy bridgebe tetted a fizikai interfésszel? Nekem a kvm-qemu 10Gt szokott adni általában.

Köszi szépen a beszámolót.

Tegnap még működött...

(#20359) Lenry válasza Lenry (#20354) üzenetére


Lenry
félisten

jött egy gyors javítás

7.11.2 changelog:

*) dhcp - fixed DHCP server "authoritative" and "delay-threshold" settings (introduced in v7.11.1);

Download the new 'RouterOS 7.11.2' version here: https://mikrotik.com/download

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20360) pitiless válasza Lenry (#20359) üzenetére


pitiless
senior tag

Legalább az RB5009 - 2 db CAP AX - HAP AX2 vonalon egyszerű volt a frissítés (RB5009 a capsman, a többiek cap-ek)

(#20361) Shkiz0 válasza lionhearted (#20358) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

A proxmox alatt csináltam virtuális interface-kat, és ott hozzá lehet rendelni a fizikai portokat.
De mikrotik nekem nem látja milyen valójában az adott interface.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#20362) Audience válasza Shkiz0 (#20361) üzenetére


Audience
aktív tag

Azure-ban ugyanigy működik de nincs vele gond

(#20363) adika4444 válasza dombila (#20341) üzenetére


adika4444
addikt

A WG működési elvéből adódóan nem logol. Amíg az L2TP esetén kiépül egy fix alagút IP-címmel, meg minden, a WG-nél csak azt nézi mindkét oldal, hogy a kulcspár rendben van-e, kb. minden packet-nél történik egy teljes auth. Emiatt tud roamingolni, ha az L2TP alatt változik az IP, pl. vált a backup vonalra, egy szakadás mindenképp történik és ez zárja a TCP kapcsolatokat. Egy WG alagút simán túléli a váltásokat, nekem az SSH úgy bírja szakadás nélkül, hogy a laptopot alvóban mozgatom akár hálózatok közt (más wi-fi, más uplink) a WG miatt meg sem érzem.

üdv, adika4444

(#20364) Shkiz0 válasza Audience (#20362) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Azért írja ezt, mert a host részről ugye van driver, de natívan a mikrotik nem ismeri az RTL8125B-s NIC-et, ezért kellett a proxmox is, máskülönben direktbe raktam volna fel.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#20365) pityaa23


pityaa23
senior tag

Sziasztok! Most kötötték be a gigás Digi netet. Egyből kértem, hogy állítsák át bridge módra, mert mögötte egy mikrotik RB750G3 van. 1-es port wan, 2-esbe meg egy switch van dugva ahonnan szétosztom a netet. A sebesség viszont csak 200Mb körül van a routerből tesztelve is. Lehet, hogy csak ennyit tud ott a net, vagy valamit rosszul állítottam be? Helet kipróbálom másik routerrel is.

(#20366) grabber válasza pityaa23 (#20365) üzenetére


grabber
addikt

Gyenge a router. Vagy kapcsold be a fastrack funkciót de akkor pár dolog nem fog működni.
Vagy erősebb router.

(#20367) pityaa23 válasza grabber (#20366) üzenetére


pityaa23
senior tag

Oh. Akkor nem tájékozódtam eléggé vásárlás előtt. :/ Kipróbálom azért ezt a fasttracket, meglátom mit dob.

Köszi a választ.

(#20368) ekkold válasza pityaa23 (#20367) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Fastrack-al biztosan sokkal gyorsabb lesz, de gigabites nethez akkor is határeset (kevés lesz). Mikrotikből a hAPac^2, és a hasonló procival szereltek ( pl. RB750Gx4) a minimum ami még éppen elviszi a gigabitet. De szerintem nem érdemes kicentizni, csak ha nem nagyon vannak nagy igényeid (akkor viszont minek a mikrotik). Tehát ha van rá keret, akkor egy RB4011 vagy RB5009, ezek könnyedén elviszik, és még bőven marad erejük másra is (pl. VPN-re és hasonlókra). Van még a piacon (főleg használtban) RB3011, ami órajel alapján erősnek tűnik, de a gyakorlatban fastrack nélkül az is kevés a gigabithez - ezért én pl. ezt sem javaslom. A hAPac^2, (és továbbfejlesztett változatai) egyébként ár/teljesítmény szempontból elég jó kompromisszumok szerintem - ha korlátozott a ráfordítható keret.

(#20369) XENISETE


XENISETE
kezdő

Sziasztok, meg tudja mondani valaki hogy kell AdGuard DoH DNS-t beállítani?
Hiába adom meg a linkeket, nem akar működni. :(

(#20370) Tamarel válasza XENISETE (#20369) üzenetére


Tamarel
senior tag

Van sima dns ip is, ugye? (vagy a szolgáltatói elfogadva)

(#20371) XENISETE válasza Tamarel (#20370) üzenetére


XENISETE
kezdő

Közben rá jöttem hogy kell.
1. be kell írni a AdGuard DNS címeket.
2. fel kell venni a statikus dns-be.
3. meg kell adni az https://xxxxxxx.d.adguard-dns.com/dns-query címet.
4. nem kell bekapcsolni a Verify DoH cert...-et.

(#20372) Reggie0


Reggie0
félisten

Hm. Szmet telekom atdobott publik ip-rol natoltra. Hazaerek megy majd a panaszkodas.

[ Szerkesztve ]

(#20373) kress válasza XENISETE (#20371) üzenetére


kress
aktív tag

vagy bekapcsolod a verifyt és felveszed a certeket is a mikrotikbe ha már a biztonság lenne a lényeg :)

(#20374) XENISETE válasza kress (#20373) üzenetére


XENISETE
kezdő

Na igen, csak nem tudom hogy kell le generálni. Nem nagyon találtam leírást.
cloudflare-dns-re találtam, az cert-el ment. De AdGuard-ra nem.

[ Szerkesztve ]

(#20375) pityaa23 válasza ekkold (#20368) üzenetére


pityaa23
senior tag

Az a jó, hogy vettem 2 RB750-et meg van egy hAPac2-esem. 3 külön házban lennének, ahol gigás net van és szerettem volna a hálózatokat vpn-el összekapcsolni. Szóval tök nem jó készülékeim vannak akkor erre a feladatra.. :C

(#20376) Audience válasza pityaa23 (#20375) üzenetére


Audience
aktív tag

Sajnos nem. Illetve ez attól is függ mennyire fontos, hogy kihajtsd a maximumot belőle. HAPAC2-vel megoldható a feladat, arra kéne cserélnde a két RB750-et.

(#20377) pityaa23 válasza Audience (#20376) üzenetére


pityaa23
senior tag

Rendben, az lesz akkor.

(#20378) yodee_ válasza pityaa23 (#20375) üzenetére


yodee_
őstag

Nekem 2 hAP ac2 van és egy Chateau LTE12. Az ac2-kön 1000/1000 optika, a chateau-n Yettel mobilnet. Wireguarddal összekötve a három hálózat. Wireguardon ~300mbps körül van a tempó, ha ennél több kell akkor FTP-n cserélek fájlokat maximális tempó mellett

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#20379) kress válasza XENISETE (#20374) üzenetére


kress
aktív tag

nem kell generálni semnit, vagy elbeszélünk egymás mellett, a mikrotik maga is rakott fel doh videót, nem tudom merre keresgéltél [link]

(#20380) pityaa23 válasza yodee_ (#20378) üzenetére


pityaa23
senior tag

Köszi az infót! Eladom akkor az rb-ket.

(#20381) XENISETE válasza kress (#20379) üzenetére


XENISETE
kezdő

De ez a video nextdns beállítása, nem az adquard.
A cloudflare is hasonló, de ezek a cert-ek nem jók az Adguard-hoz.

(#20382) kress válasza XENISETE (#20381) üzenetére


kress
aktív tag

mármint hogy nem jó? ott is van egy https link, megnyitod, letöltöd a certet, beimportálod és nem fogadja el?

(#20383) XENISETE válasza kress (#20382) üzenetére


XENISETE
kezdő

Dehogynem, csak más cert kell hozzá. nextdns cert nem jó az Adguard -ra. Mint ahogy cloudflare -se. Amit meg nem tudok, hogyan kell adguard cert-et csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#20384) kress válasza XENISETE (#20383) üzenetére


kress
aktív tag

egyre kevésbé értem, amit linkeltem video ott van hogy tölti le a certet majd azt importálja be, nem generál semmit, ugyan az a lépés a többinél is, értelem szerűen nem a nextguard certjét töltöd le és nem a nextguardttól ha nem azt akarod használni, a másik címhez tartozó cert persze hogy nem lesz jó

az adguardtól letöltöd a saját certjét és azt importálod, nem generálsz semmit sehol

(#20385) XENISETE válasza kress (#20384) üzenetére


XENISETE
kezdő

Megvan hogy kell csinálni. Ki kell másolni a DoH https://linket, azt bemásolni böngészőbe, és úgy lementeni. A többi meg mehet a videó alapján. Köszi .

(#20386) kress válasza XENISETE (#20385) üzenetére


kress
aktív tag

igen, de a videoban mutatja is 2:10-tol ezt

(#20387) Kenderice válasza Marcelldzso (#20347) üzenetére


Kenderice
senior tag

Na szóval eddig teszteltem fixen a B3-ra téve.
Szerintem az eszközzel lehet gond.
Most is leesett a sebesség 1-2 megabitre.
Újtleaindítottam, pár percig jó volt.
Aztán megint leesett a sebesség, majd egy perc múlva magához tért és hasított 50-60 megabittel.
Szokott "így" elromlani egy miki eszköz?

(#20388) Reggie0 válasza Kenderice (#20387) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem mikrotikre specializaltan, de ilyen jelenseget repedt forrasztas a radios resznel vagy repedt kondenzator az rf korben siman tud okozni.

[ Szerkesztve ]

(#20389) Marcelldzso válasza Kenderice (#20387) üzenetére


Marcelldzso
tag

Szerintem csinálj belőle support fájlt küld be és kérd az ügyintézést. Lehet hamarosan cserélik is
Nem jellemző, hogy így leromlik ha ugyanazon a csatornán ugyanazon feltételekkel sugároz és vesz.

(#20390) Kenderice válasza Marcelldzso (#20389) üzenetére


Kenderice
senior tag

3 éves, már nem garanciális.

(#20391) adika4444 válasza Reggie0 (#20372) üzenetére


adika4444
addikt

Írd majd meg, hogy zajlott és milyen tempóban a kivétel a NAT-ból.

üdv, adika4444

(#20392) pityaa23 válasza yodee_ (#20378) üzenetére


pityaa23
senior tag

Le is cseréltem a routert, most már szebbek a számok! :D

Tűzfal beállításokat találok itt a fórumon? Most ismerkedem csak a mikrotik cuccokkal.

(#20393) Marcelldzso válasza Kenderice (#20390) üzenetére


Marcelldzso
tag

Nah nézzük át ezt még egyszer.

LHG LTE eszközt írtál, ez pontosan milyen típus?
Milyen verzióval és milyen RouterOS-el fut?
Valahova naplózod esetleg az LTE interface-t debug módban?
Az eszköz, hogy adja át a netet, van mögötte router?
/interface/lte1/status alatt mit mutatnak az értékek mikor jó a sávszél és mikor nem?

(#20394) Intelligencs

Sziasztok, a fenti ábrán lévő hálózatot szeretném modernizálni. Ez nem valami céges hálózat, hanem a saját kis itthoni (+anyós, +szüleim) hálózata. :D Jelenleg a routerek (mind valamilyen Asus típus) OpenVPN-nel össze vannak tunnelezve, ezért a NAS-ok belső hálón látják egymást. Ezt a képességet mindenképpen meg kellene őrizni az új hálózattal is.

1) SITE 1 - saját lakásom plusz a szomszéd lakás
Router: MikroTik RB4011iGS+RM
Access Point: Ubiquiti U6-PRO

Az access pointnak két lakást kell lefednie, de mivel nagyjából a lefedendő terület közepén van jelenleg is, az AX92U is ellátja most a feladatot. Szóval egy AP elég ide. Viszont a két lakás miatt itt szükség van VLAN-okra, hogy két független wireless hálózatot tudjak kialakítani, ahol a hálózat1 eszközei nem látják a hálózat2 eszközeit, de hálózaton belül egymást persze igen.
A router adna tápot az Access Pointnak a POE kimeneten keresztül.
Két uplink van, jó lenne ha a mostani failoveres megoldás helyett load-balance módban tudna működni a router.
Itt több mint 4 LAN portra van szükségem, mert sok eszköz lóg a routeren kábelen. Ezt jelenleg két külön kis switch-csel oldom meg, ebből az egyiket (ami egy helyen van a routerrel) szeretném szanálni.

2) SITE 2 - szüleim háza kerttel
Router: MikroTik hEX S
Access Pointok: 2db Ubiquiti UniFi 6 Lite

Ez egy viszonylag nagy terület, két AX56U most lefedi olyan módon, hogy az egyik a ház elejéhez van rakva, a másik ház hátsó részéhez, ahol a kert is van. Az új AP-k is oda kerülnének ahol most a routerek vannak.
Az új Mikrotik router adna tápot az első AP-nak a POE kimeneten keresztül, és aztán ezt vinném tovább a második AP-nak (jelenleg is megy CAT5e kábel az első routertől a másodikhoz).

3) SITE 3 - anyósom lakása
Router+Access Point: MikroTik hAP ac lite TC (RB952Ui-5ac2nD-TC)
(Esetleg MikroTik hAP ac2 vagy MikroTik hAP ax2?)

Ez egy kis panellakás. Kb. csak a nappaliban van szükség wifire a tévének, ahol a router is van. Csak azért akarok ide is Mikrotiket, mert gondolom könnyebb úgy a VPN-t felkonfigolni, hogy itt is Mikrotik van.

Kérlek szakértsétek meg, hogy jó eszközöket választottam-e! (Nyilván elsősorban a Mikrotik eszközöket illetően.) Nulla Mikrotik és Ubiquiti tapasztalatom van, viszont hálózati mérnökként Cisco és Juniper eszközökkel dolgozom napi szinten, szóval valószínűleg nem lesz gondom megérteni ezen routerek/AP-k működését.

Azért ide írtam, és nem a "milyen routert vegyek?" topikba, mert itt - értelemszerűen - sokkal több releváns tapasztalat van.

Bármit ötletet, véleményt szívesen fogadok!

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#20395) Kenderice válasza Marcelldzso (#20393) üzenetére


Kenderice
senior tag

Ez egy kültéri parabola antennás cucc, 1 ethernet porttal, POE táplálással. RBLHGR&R11e-LTE
6.45 a ROS verziója ha jól emlékszem (nem nálam van hanem egy rokonnál) de feladja, hogy lehet 6.49-re frissíteni de még nem tettem meg.
Nem naplózok sehova.
Van mögötte router. Eddig egy tipli archer C5 volt de le lett cserélve egy xiaomi ax3600-ra. Mindkettőnél előjön ez a hiba.
Amikor belassul akkor meg akartam nézni ezeket az értékeket de olyan lassú, hogy be sem tudok lépni winbox-szal, így nem tudom mi akkor a helyzet.
És mintha a mögöttes hálózat is belassulna ilyenkor...

Tápcsere is volt már, de az sem segített.

[ Szerkesztve ]

(#20396) grabber válasza Intelligencs (#20394) üzenetére


grabber
addikt

Hello!

Mikrotik 4011 régi és drága is.Helyette RB5009 inkább.
Mikrotiknél a 2wan nagyon bonyolult. Nem csak 2 kattintás. Főleg ha nem fix IP-d van és a GW címe is állandóan változik. De nehezen megoldható.
Ubiquity nekem is az van. Csak a controllert nem tudom most futtatni a Mikrotiken,mert az AX2 nincs USB port így containert nem lehet. Vagy szerver vagy RB5009 USB-s azon containert futtatva megoldható. Ubiquity jó,de drága. Legközelebb lehet más választanék a container és az ára miatt(bár más sem olcsóbb manapság)
POE-t nem tud az RB5009 külön kell poe az AP-nak.
Vlan pedig szabvány szerint tudnia kéne,nálam otthon nincs.

Hex és Hap gyengék otthonra. Hap AC2 vagy AX2 jobb valasztás. Legalább az AC2 legyen ha már kell router. Van benne wifi 2.5 és 5GHz és 4 magos proci meg USB.
Poe Mikrotiknél passzív legtöbbször. Azok nem fognak aktív eszközös Ubiquitynek POE-t adni.

VPN wiregouard a legjobb leggyorsabb,de nagyon új. MIKROTIK OS is elég új a 7-es verzió. Neked valszeg az kell már feltelepíteni,de otthon működik,de vannak még hibák. Folyamatosan jobb lesz de ezt jó tudni.

AC2 cseréltem AX2-re. USB hiányzik az AX2-ből,ez háttány,de sebeség,minőség és ax szabvanyt is tud én azt venném. Nem drága router. De ha olcsón kell AC2 nagyon BB

(#20397) Intelligencs válasza grabber (#20396) üzenetére

Köszönöm az ötleteket, különösen a POE-ra vonatkozót, mert akkor a POE megléte nem lesz szempont az eszközválasztásnál. Majd gondoskodom külön tápellátásról.

RB4011iGS helyett akkor ha jól sejtem erre gondolsz.

hEX S jó választás, vagy e helyett is van valami jobb/újabb?

Gondolom a két WAN-nál a failover módot megoldani azért nem olyan bonyolult mint a load-balancer módot. Végül is jelenleg is failover van, az is megfelelő lehet.

Az Ubiquiti kontrollert a Synology NAS-okon tervezem futtatni docker konténerben.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#20398) Fleto93 válasza Intelligencs (#20397) üzenetére


Fleto93
tag

Nem muszáj lemondani a POE-ről, például a RB5009UPr+S+IN rendelkezik rendes POE kimenetekkel - ha a gyári honlapot böngészed akkor ez jól fel van tüntetve a specifikációnál. Persze ha csak egy eszköznek akarsz tápot adni vele akkor overkill.
RB4011 és a hex S valóban csak passzív POE-t tud.

VLAN természetesen megoldott ezeknél az eszközöknél.

A többi eszköznél kérdés, hogy mik az elvárások sebességben, és mennyire vagy árérzékeny.
A legolcsóbb gigabit közeli eszköz a hap ac2, hap ax széria már combosabb.

VPN-re szerintem a Wireguard nagyon jó választás Mikrotik eszközöknél. Kis tanulás után könnyen tanulható, erőforrás takarékos, natívan támogatott Mikrotiken.

Ubiquiti eszközökkel nincs tapasztalatom, itthon most cseréltem le a cap ac-t és a hap ac2 -t az AX-es verziókra, és egyelőre nagyon elégedett vagyok.

(#20399) Bubukain válasza Fleto93 (#20398) üzenetére


Bubukain
senior tag

RB4011 és a hex S valóban csak passzív POE-t tud.

a 4011 elviszi az unifi U6 Pro-t, csak 48V táp kell a routerhez a gyári 24 V helyett

(#20400) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Mit tudok tenni, ha egyik napról a másikra megállt az IPv6 RA címkioztás? Van prefix, a routeren megy is az IPv6, de a kliensek egyike sem kap címet. RouterOS 10.11.2, routerboard is friss.

Megpróbáltam újrakonfigurálni mindent, megy is, tényleg csak a címeket nem veszik fel a kliensek...

üdv, adika4444

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.