Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) #42556672 válasza Ablakos (#6000) üzenetére


#42556672
törölt tag

Érdekes, hacsak a túlvégen nem volt valami ármány akkor azt nem a kábel vágta haza, szerintem inkább az ami a kábel másik végén volt.

(#6002) Sly\'s válasza asdf_ (#5963) üzenetére


Sly\'s
csendes tag

Sziasztok!

Megjelölt hozzászólásom tartalma nem a levelezésről szólt, inkább a router(ek) védelméről és a magyar IP-k beszerzésének lehetőségéről... ;)

Többszöri kiválasztás(ipaddresslocation.org): Írsz egy szkriptet...
- Egy tömbbe össze szeded az országkódokat
- Egy ciklussal és curl-el letöltögeted
- sort, grep, sed, stb. rendezgeted, igazítod
- ciklussal MikroTik-nek emészthetővé varázsolod
- ssh-n feltöltöd, vagy MikroTik letölti webről és importálja

Zanzásítva ennyi... ;)

A leírtak gyönyörűen automatizálható feladatok és semmi horror nincs benne... :K

Ha mások által készített listát használsz, akkor mindig a lista készítőire leszel utalva.
Ennek köszönhetően, ha lassan frissítik, esetleg elhanyagolják akkor sajnos így jártál...
Az az igazság, hogy egy ingyenes listától ne is akarj várni semmit, mert nincs jogalapod, illetve az csak(!) egy ajándék... ;) És mindenki tudja, ajándék lónak... :D
Ha annyira biztosra szeretnél menni, akkor keress fizetős szolgáltatót és ott már lesz a szerződésben vállaltaknak megfelelő reklamációs lehetőséged.

Mail szerver elé miért akarsz MikroTik-et védelem gyanánt? :F
Mail szerver általában lényegesen erősebb hardvert tartalmaz abban optimálisabb lehet(eddigi tudásom alapján) a védelem kialakítása...

Levelezéshez meg inkább spamhause.org listát használj, mert ezt állítólag erre találták ki(tudomásom szerint). ;)

Üdv. Slys!

(#6003) asdf_ válasza Sly\'s (#6002) üzenetére


asdf_
veterán

Többszöri kiválasztás(ipaddresslocation.org): Írsz egy szkriptet...
- Egy tömbbe össze szeded az országkódokat
- Egy ciklussal és curl-el letöltögeted
- sort, grep, sed, stb. rendezgeted, igazítod
- ciklussal MikroTik-nek emészthetővé varázsolod

Igen, de en nem linuxon elek, igy a scriptelgetes nem az en mufajom ;) Es a fo problemam inkabb az volt, hogy 2-3 forrasbol szarmazo forras osszedontese eseten egyreszt a duplikatumok kiszedese, de fokent az egyszerusites, tehat ami tiz sorban kiad egy /22-t, az ne tiz sor legyen, hanem egy /22. Ehhez ugye meg plane nem ertek :)

Mail szerver elé miért akarsz MikroTik-et védelem gyanánt? :F
Mail szerver általában lényegesen erősebb hardvert tartalmaz abban optimálisabb lehet(eddigi tudásom alapján) a védelem kialakítása...

Pici egyceges szerver, nem tul nagy forgalommal, probabol mentem eloszor igy, de mivel a mikrotik siman birja, jo lesz ez igy.

Levelezéshez meg inkább spamhause.org listát használj, mert ezt állítólag erre találták ki(tudomásom szerint). ;)

Sajna az sem mindenhato. Jelenleg kb. 1:1 aranyban van azon levelek szama, amik egyaltalan eljutnak a mailszerverre es amik nem, meg nezem, hogy hol lehet "csinositani rajta", hogy ami bejon es egyertelmuen spam, az egyreszt honnan jon, masreszt milyen listan van rajta, es sajnos sokszor futok olyanba, hogy nincs rajta a listan/listakon (vagy pl. USA cimrol jon, de az USA-t nem tilthatom ki egyeb, valid levelek miatt).

(#6004) Sly\'s válasza asdf_ (#6003) üzenetére


Sly\'s
csendes tag

Igen, de en nem linuxon elek, igy a scriptelgetes nem az en mufajom

Nem muszáj linux-on élni, használhatsz Cygwin-t is... ;)
Én is win.ost használtam 2 évvel ezelőttig, ennek ellenére ott is szkriptelgettem(igaz nem elsősorban Cygwin-el)... Esetleg elketyeghet a háttérben egy Raspberry Pi...

De nem muszáj, csak néhány tipp volt... ;)

Üdv. Slys!

(#6005) kovyhun


kovyhun
tag

Sziasztok!
Szeretnék feltenni egy körsugárzót hogy a ház körül is legyen wifi lefedettség.
Csak két típust találtam, a Groove(A) és a Metal. Megéri a felárat az utóbbi?
Nyitott vagyok más javaslatra is, de szeretném a cap managerbe vonni.

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#6006) Ablakos válasza kovyhun (#6005) üzenetére


Ablakos
őstag

Szerintem otthoni használatra nem. Nekem a gerincen túlnyúlik a groove antannája (emiatt villamlaskor nem alszom nyugodtan) és a kert végében is van net. (Kb 120m)
Mivel ROS a szoftvere kiválón dolgozik Cap-ként.

(#6007) kovyhun válasza Ablakos (#6006) üzenetére


kovyhun
tag

Köszönöm.
A Groove-nál a műanyag ház miatt bizonytalanodtam el, a nap szereti bántani a műanyagokat.
De ha bírja akkor ok :)

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#6008) mcll


mcll
senior tag

Sziasztok!
Szerdán kötik be nálam a Digi-t. Jelenleg UPC-m van, tehát a Mikrotik-et át kell majd állítsam a Digi-re. Természetesen majd kérni fogom a Digi router átállítását modem módra (és a Nat-olás lekapcsolását), és így úgy tudom majd PPoE-n keresztül tud majd a Mikrotik kapcsolódni a netre.
Viszont abban kérném a segítséget hogy pontosan mit és hol kell majd beállítsak ehhez. Ha valakinek volnának screenshotjai (tudom login/jelszó egyedi...) mit kell átállítsak azt megköszönném.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#6009) Cirbolya_sen válasza mcll (#6008) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Szia, milyen router? Milyen digi internet csomag?

Cirbolya_sentinel

(#6010) mcll válasza Cirbolya_sen (#6009) üzenetére


mcll
senior tag

Mikrotik hEX RouterBoard, Digi 1000/200mbs

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#6011) Cirbolya_sen válasza mcll (#6010) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Az 1000Gbit nem biztos hogy menni fog vele, kérdés milyen tűzfalszabályok vannak benne.

1. PPPoE beállítás video

2. ha ez megvan, akkor DHCP kliens letilt és már működik is ha mindent jól csináltál :DD

Cirbolya_sentinel

(#6012) ekkold válasza Cirbolya_sen (#6011) üzenetére


ekkold
Topikgazda

1000Gbit nem biztos hogy menni fog vele,
1000Gbit biztos nem fog menni :) és az 1000Mbps sem biztos, de fasttrack-al talán meg tudja közelíteni.

(#6013) ekkold válasza mcll (#6008) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Katt ide, az oldal közepe táján van a PPPOE beállítás.

(#6014) iceQ!


iceQ!
addikt

hAP AC2 letudja adni az 1000Mbit-et?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#6015) ekkold válasza iceQ! (#6014) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Kb. 960Mbps volt a legtöbb amit eddig mértem, szerintem erre talán mondhatjuk, hogy: Igen tudja

(#6016) Cirbolya_sen válasza ekkold (#6012) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Oops, megszaladt az ujjam :)

Bocsi, mindenkitol, kicsit a jovobe ugrottam :DDD

Cirbolya_sentinel

(#6017) Ablakos


Ablakos
őstag

Ha virtual CAP interfészt készítek és a Master interfésznek az egyik CAP-t kijelölöm, akkor a rádió frekvencia ugyanaz a virtualnak is mint a masternek. Legalábbis hiába próbáltam különbözőt beállítani.
Nem lesz így interferencia?

(#6018) Zwodkassy válasza Ablakos (#6017) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

A virtual interface-nek nem tud más lenni a frekije mint a master interf-nek. Egyszerűen nem lehetséges 😀

[ Szerkesztve ]

(#6019) iceQ! válasza ekkold (#6015) üzenetére


iceQ!
addikt

Szuper. Kell valami pluszt állítani, hogy leadja az gigát routeren belül?
Fel: 170-270 között
Le: 120-170 között

Nem i7-es gépen teszteltem, csak egyszerű i3 +4gb ram 128gb ssd.

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#6020) Shkiz0 válasza iceQ! (#6019) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nalam rb450Gx4 van de hw ugyileg ugyanaz.
Fasttrackel 950mbit megvan le/fel 15% terheles korul.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#6021) mcll válasza ekkold (#6013) üzenetére


mcll
senior tag

Köszi neked is meg a többieknek is a segítséget. Remélhetőleg így már menni fog, nem tűnik túl bonyolultnak. ;)

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#6022) iceQ! válasza Shkiz0 (#6020) üzenetére


iceQ!
addikt

Beállítottam a Fasttrack-et, illetve az első 2 heylre húztam a rule-t. Ugyan annyit mutat, jó most 220-250 a letöltés. Tényleg i7-es proci kell ennek a gigás netnek? :D

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#6023) Shkiz0 válasza iceQ! (#6022) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nálam I5-6600K van de 96-100% körül van a terhelés :D
De azért i7 nem kell, mert van egy autódiagra használt HP 2530P notim L9600 és kb 600mbit-et ez is tud.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#6024) ekkold válasza iceQ! (#6022) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Biztos, hogy nem kell i7. Nekem Core2 Quad procim van (ez régebbi mint az i3) simán megy vele a gigabit. Valami más lesz a gond nálad, mert fasttrack nélkül is többet kellene tudnia. Az RB951G, amiben sima 1 magos 600-as proci van az is tud 200Mbit körül, a hex meg mégiscsak kétmagos procira épül...

(#6025) ekkold válasza ekkold (#6024) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Most megnéztem én is a sávszélt, ilyenkor délután lehet, hogy agyon van terhelve a hálózat. Eléggé függ attól is, hogy melyik szerverrel mérem a sávszélt. Általában az AntennaHungária szerveréről szokott a legtöbb lenni a sávszél, de most azt beállítva 300Mbps-t mérek (nem tud kiszolgálni többel), viszont Vodafone szerverével most 814Mbps-t mérek. Tehát az is érdekes, hogy mivel méred... mondjuk a 814Mbps nekem is 83% prociterheléssel megy, de ebben az is benne van hogy a böngészőben futó flash, vagy manapság html5 alapú mérő zabálja a processzort. Tehát ugyanekkora sebességgel egy fájlletöltés közel sem jelent ekkora terhelést. Azon kívül nem csak egyetlen PC lóg rajta..
[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#6026) iceQ! válasza ekkold (#6025) üzenetére


iceQ!
addikt

Notin lemértem Voda szerveren. Ez lett az eredmény. Proci terhelés: 15%

Fasttrack természetesen beállítva :) Másik kérdés: 2 routerem van.

1. hAP Ac2 a 2. egy RB750G. Mindkettőnél kell fasttrack?

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#6027) ekkold válasza iceQ! (#6026) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Csak annál kell fasttrack amelyik NAT-ol, gondolom ez a hAPac2. Az AP esetében a bridge-ben érdemes a FastPath-ot bekapcsolni ha esetleg nem így lenne (a bekapcsolt default állapot).

(#6028) iceQ! válasza ekkold (#6027) üzenetére


iceQ!
addikt

Így van, ott be is van kapcsolva minden.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#6029) mcll válasza Cirbolya_sen (#6011) üzenetére


mcll
senior tag

Meglátjuk, Fasttrack aktív.
Amúgy jelenleg 230,70 / 22,90 mbps-t mérek (majdnem mindig ekörül van), de most még UPC netem van (240/20-as csomaggal)

Amúgy per pill ezek a tűzfal szabályok vannak:
0 D ;;; special dummy rule to show fasttrack counters
chain=forward action=passthrough
1 chain=forward action=accept connection-state=established,related log=no log-prefix=""
2 chain=forward action=fasttrack-connection connection-state=established,related log=no log-prefix=""
3 chain=forward action=accept connection-state=established,related in-interface=bridge1 out-interface=WAN log=no l
4 chain=input action=accept connection-state=established,related in-interface=WAN log=no log-prefix=""
5 chain=input action=accept in-interface=bridge1 log=no log-prefix=""

Kíváncsi leszek a Digi mit fog mutatni majd (holnap kötik be).

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#6030) Zwodkassy válasza mcll (#6029) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Pár hónapja teszteltem : Digi Internet - Hex-S (RB760iGS), SFP = Wan , Ether1+2+3+4+5 =Lan
Alapban : ~450Mbps
FastTrak : ~850Mbps

(#6031) pappkarcsi


pappkarcsi
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy hEX PoE-t és két darab cAP ac-t.
Szeretném megvalósítani, hogy a hEX vezérelje mindkét AP-t, lehetőség szerinte 1 SSID, és auto band mellett.
A CAPsMAN-en belül következőket állítottam be: Security Cfg, Datapath, Channels (ezt a részt még nem pontosan értem, de itt beállítottam 4-et: 2412, 2472, 2442, és 5ghz-n pedig üresen hagytam az auto freq érdekében). Majd ezeket összeraktam egy Configurations alá (az 5ghz-t választottam ki), APcfg1 néven.
Provisioningban action: create dynamic enabled, master config kiválasztva, mac 00:00.., nameprefix beállítva.
A CAP manager pedig enabled.

A probléma akkor van, mikor a Wireless menüben, a CAP gomb alatt az interface-t szeretném kiválasztani, de nincs benne semmi. Gondolom ez azért van, mert az AP az ether5-be van bedugva, ami ethernet type és nem wireless.
Meg lehet ezt változtatni, hogy wirelessként kezelje, vagy mi ennek a módja? ether5 és ether4 lenne az AP-k portja.

[ Szerkesztve ]

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#6032) DanielK


DanielK
addikt

Ha valakit érdekel egy normális guide openvpn-hez, akkor ezt ajánlom. Én ezt használtam (nekem tap kellett, így módosítottam rajta pár dolgot) és teljesen jól működik.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#6033) bakonyip95


bakonyip95
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Adott egy capsman vezérelte rendszer 10 ap-val, melyek Local Forwardban működnek. Szeretnénk átállítani Capsman forwardra, bízva a jobb működésben, azonban, ha átállítjuk, akkor Windwows-on a speedtest upload error-t ír (valóságban működik az upload), illetve Mac-en több weboldal is, pl sharepoint nem jön be. Nslookup feloldja a címet, de request timeout-ot ad az oldal. Windows-on ugyan azok az oldalak bejönnek.
A routerünk x86 alapú szerver, proci terhelés kb 1% és ramunk is van bőven. Local forward-ban minden működik, mindket rendszer alatt.
Miért lehet ez? Hogy tudnánk működésre bírni a rendszert Capsman forward-al a leírt issuek nélkül?
Köszönöm a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#6034) bacus válasza pappkarcsi (#6031) üzenetére


bacus
őstag

a capsman-ban is van wireless interface?

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#6035) mcll válasza mcll (#6029) üzenetére


mcll
senior tag

Hát nem jöttek bekötni.... majd valamikor máskor... na mindegy.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#6036) iceQ! válasza DanielK (#6032) üzenetére


iceQ!
addikt

Tényleg egész jó, szerencsére annyi ovpn-t csináltam már hogy fejből megy. A CERT készítést persze másolom, de a többit nem kell olvasni :D

Köszi amúgy, lementem ezt is.

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#6037) #42556672 válasza pappkarcsi (#6031) üzenetére


#42556672
törölt tag

Ezt a screenshot-ot melyik eszközön csináltad? A HEX POE-n? A tippem, hogy igen! Ezt az AP-ken állítsd be, itt add meg, hogy melyik WLAN-t kezelje a CapsMan és itt adod meg a HEX POE-t ami a CapsMan-t futtatja.

Ha mindent megcsináltál az Inerfaces menü alatt az Interface szekcióban fogod látni a Wlan interfészeket melynek a tipusa CAP Interface lesz.

(#6038) pappkarcsi válasza #42556672 (#6037) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

Igen, a hEX PoE-n csináltam. Ezen videot követtem, ahol is minden beállítást a boardon csinált a srác, de amit ő csinál 7:10-kor, már nem tudtam.
Tehát a HEX helyett minden AP-n létre kell hoznom ezeket a beállításokat? :F Azt hittem a capsman arra van, hogy a boardon létrehozott beállításokat kitolja az ap-kra.

Ezt az AP-ken állítsd be, itt add meg, hogy melyik WLAN-t kezelje a CapsMan és itt adod meg a hEX PoE-t ami a CapsMan-t futtatja.
A hexpoe-t pontosan hol adom meg?

(#6034) bacus
Ha arra gondolsz, hogy a hex poe-ben van-e wireless, akkor nincs. Ha nem, akkor máshogy tedd fel a kérdést.

[ Szerkesztve ]

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#6039) #42556672 válasza pappkarcsi (#6038) üzenetére


#42556672
törölt tag

A CAP-oknak meg kell mondanod ki a CapsMan és melyik adaptert kezelheti!

A berakott screenshot-on ha lefelé mész találsz egy olyat ahová a HEX POE IP címét be tudod írni (capsman address).

(#6040) Istv@n


Istv@n
aktív tag

Sziasztok!

Nekem is CAPsMAN kérdésem lenne. Van egy működő hálózat 3 AP-vel, guest network-kel, ami elvileg rendben működik.
A dinamikusan létrehozott CAP interface-ek helyett szerettem volna kézzel felvenni egyet, a hozzá tartozó slave interface-el. Lemásoltam a dinamikus interface-t, ami utána működött is, tudtam a csatornát is manuálisan állítani rajta. Viszont mikor létrehoztam a vendég hálózat virtuális if.-ét, szintén másolással, masternek megadva az eredetit, akkor nem tudok csatlakozni a "fő" hálózathoz... Az ssid látszik, illetve a vendég hálózat is rendben működik. Milyen beállítás maradhat ki, mert automatikus beállításban minden működik...

(#6041) #42556672 válasza Istv@n (#6040) üzenetére


#42556672
törölt tag

A master/slave interface-nél a wireless szekcióban mi van beállítva a configuration részben illetve a datapath szekcióban a bridge részen?

(#6042) pappkarcsi válasza #42556672 (#6039) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

az AP1-en létrehoztam minden beállítást, amit akartam, majd a capsmanagerben kijelöltem, hogy wifi1 és wifi2 legyen menedzselve a CAPsMAN által, aminek az ipjét (88.1) beállítottam.

AP1

hEX PoE CAPsMAN manager enabled, provisioning/configs/chs/dataps/seccfg üres
Board:

a hEX-en nem jelent meg plusz interface. mit hagytam ki, mi lehet a gond?

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#6043) #42556672 válasza pappkarcsi (#6042) üzenetére


#42556672
törölt tag

Cerificate->request
Discovery Interface-> Az a LAN port ami a capsman-hoz kapcsolódik vagy a bridge aminek tagja
Bridge-> válaszd ki a bridge-et ami a CAP-en létre lett hozva és hozzá lettek adva a portok

A capsman beállításoknál a certificate beállításoknál tedd a CA-t és a cert -et is Auto-ra!

(#6044) pappkarcsi


pappkarcsi
senior tag

Kicsit megnyomkodtam, most már kezdem sejteni.
hex látja őket, de azt irja nem supportal channel. csak a 2.4 GHz-es ch1 megy, a többin (ch6, ch11) még dolgozom. Ha van ötlet, jöhet :)
5.0 GHz-et meg egyáltalán nem sugároz, ledek i pihennek szépen. :D grrr
hex

ap

[ Szerkesztve ]

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#6045) #42556672 válasza pappkarcsi (#6044) üzenetére


#42556672
törölt tag

Screenshot az 5GHz-es csatorna beállításokról?

(#6046) pappkarcsi válasza #42556672 (#6045) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

Ez alapján hagytam üresen: [link]

channel.frequency (integer [0..4294967295]; Default: )
Channel frequency value in MHz on which AP will operate. If left blank, CAPsMAN will automatically determine the best frequency that is least occupied.

[ Szerkesztve ]

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#6047) #42556672 válasza pappkarcsi (#6046) üzenetére


#42556672
törölt tag

Tedd 5260-ra egy teszt erejéig ;-)

(#6048) pappkarcsi válasza #42556672 (#6047) üzenetére


pappkarcsi
senior tag


Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#6049) #42556672 válasza pappkarcsi (#6044) üzenetére


#42556672
törölt tag

A CAP interface-eket tedd dinamikusról statikusra és a capsman-en állítsd be a legördülő listából a csatornát a CAP interface-en.

(#6050) pappkarcsi válasza #42556672 (#6049) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

Ezt a két lépést hogyan tudom megcsinálni?
Annyit látok mostmár, hogy a két nem támogatott csatornának is a 20 MHz-t akarja adni, nem pedig az 5-öset.
Ami így persze nem fog menni.

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.