Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50151) sutyinger


sutyinger
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni pár dologgal kapcsolatban.

Tápegység vásárlása előtt állok. Sokáig gondolkoztam az FSP Raider 750 megvásárlása mellett, mert kedvező az ára (most megkapható 5 év garival alig 19k-ért) Azonban ígyis-úgyis új tápot kell vásároljak és sikerült félretennem még egy kis plusz pénzt. Plusz ahogy olvasgattam, nem annyira stabil cucc hiába az 5 év gari.
Na már most az 5 éves garancia fontos és úgy gondolom 5 évre levetítve nem túl sok plusz 10-15ezer forintocska egy jobb, megbízhatóbb tápegységért. A jelenlegi rendszerem egy AMD Phenom II 955 Black Edition prockót és egy ASUS 6870 DirectCU-s vidikarit kóstál ezen felül egy 2 terrás WD vinyóm és egy DVD íróm van. A gépemet szépen lassan tudom csak fejleszteni, ám a jelenlegi tápom kábelei rövidek és feszülnek a tápegységet (Gigabyte Superb 460) nem is igazán tudtam becsavarozni a helyére. (Ja igen a házam egy Cooler Master HAF-XB)
Egy 600-750W-körüli tápot szeretnék vásárolni Seasonic belsővel és mindenképpen minimum 5 év garival valamint a modularitás is szempont, mivel nem akarok kábelrengeteget a gépben. Azért ilyen nagyot, hogyha később esetleg szereznék még egy ugyanilyen kártyát (CF) a gépbe akkor nyugodtan ülhessek a babérjaimon tudván nem lesz gond vele...

illetve lenne még egy Technikai kérdésem...
adott egy 600W körüli moduláris táp amihez gyárilag 2db 6+2 PCIe kábel jár ergó 1 izmosabb vidikarit el tud látni.

Kérdés:
Ezeket a kábeleket érdemes-e kicserélni olyanokra, aminek a végén 2x 6+2 PCIe van azaz ezáltal 2 videókártyát is el tudna látni, mivel így már 4 db 6+2-es kimenete lenne?...
Ajánlott az ilyen kábel csere, vagy gondokat tud okozni?

Linkelek egy ilyen kábelt, ha esetleg kuszán írtam volna le a dolgokat :)
http://pcgear.hu/components/com_virtuemart/shop_image/product/NEST-082.jpg

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv, sutyinger

(#50152) Graphics válasza sutyinger (#50151) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

1. Kábeleket nem cserélgetünk garis tápon, vagy nem értem ezt hogy gondoltad?

Van molex -> PCIe és sata -> PCIe átalakító

Seasonic G szériát javaslom egyértelműen, vagy Corsair AX/AXi

[ Szerkesztve ]

-

(#50153) Quent1n válasza Graphics (#50149) üzenetére


Quent1n
senior tag

De vissza is kaptam a pénzem érte és ez elég jól jött ;) Pedig csak 2 év garos volt :) Mondom több ember több látásmód szerintem ezzel semmi gond nincs. Én elvből nem ajánlok egy majd 100k s géphez használt 1hó garos tápegységet. Helyette 12k ért ott a Chieftec bőven nem egy legalja táp és 3 évig ott a nyugi. Igen lehet, hogy a használt SS 15 évig is elmegy a Chieftec meg a 4. évben behal. :) De ezt előre nem lehet megjósolni SAJNOS. :) Amúgy pl. második ilyen összedobált gépbe simán vennék használt SS tápot de a fő 200k-s gépembe amivel dolgozok, kizárt. :)

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#50154) Quent1n válasza WP14 (#50150) üzenetére


Quent1n
senior tag

Fals dolgot ne állíts ;) Hardverkerben 3 napig volt bent a táp utána adták vissza a pénzt. Egyszerűen jó helyen kell venni. Ez a heteket tesztelgetés csak a legmutyisabb boltoknál van. Jobb helyeken nem szervizelgetnek, cserélik aztán kész. :)

Bocs, hogy két komment lett látom össze lehetne vonni de nem tudom ezt törölni sry, azt hittem kicsúsztam a szerk. időből.

[ Szerkesztve ]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#50155) Graphics válasza Quent1n (#50153) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát én meg inkább a minőséget teszem előtérbe :) / használt, vagy nem volt gépben, de 1 hó garos megint más.. /

Pl ha mondják, hogy új VTX videókártya, vagy használt MSI / Gigabyte... akkor azt hiszem megintcsak eldőlt.

Persze a Sirtec belsős Chieftec tökéletes választás, habár a magyar piacra valahogy még mindig nem akarják a nagykerek behozni a 85+-os verziót...

-

(#50156) sutyinger válasza Graphics (#50152) üzenetére


sutyinger
csendes tag

moduláris tápegység kábelei könnyedén levehetőek....ebből gondoltam, hogy helyettesíthető...cserélhető... nem tudtam, hogy ez garanciavesztéshez vezethet... :((
de a garanciavesztéstől eltekintve a táp teljesítményéből adódóan megvalósítható a dolog, vagy ez kinyírhatja a tápot?

(#50157) Graphics válasza sutyinger (#50156) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ja én értettem félre :P, a modulárisnál ha találsz oda valót akkor igen, de általában a gyártók saját megoldásaikat részesítik előnyben, emiatt nem biztos, hogy fogsz oda valót találni.

/ én úgy gondoltam, hogy máshogy na :D /

Amit te linkeltél, azok tápegységekhez valók?

[ Szerkesztve ]

-

(#50158) Quent1n válasza Graphics (#50155) üzenetére


Quent1n
senior tag

Én ilyenkor viszont azt nem értem, hogy ha nem volt gépbe tehát újszerű, akkor miért nem mondod rá te v akárki, hogy akkor 6 hó garancia v 1 év? Hisz nem lenne nagy kockázat nem? :) Vicces amúgy, mert pont VTX videokarim van nincs vele semmi gond, kopp-kopp. Használt sztech cuccokal úgy vagyok, hogy egy hangkártyát v ramot simán. HDD-t csak módjával, alaplapot, VGA-t, procit, annyira nem. :) Táp számomra a gép legfontosabb része így azt ha egy mód van rá akkor nem. Persze anyagilag nem mindenki engedheti meg magának de látod te is, hogy hányan akarnak ezen spórolni akár 2-300 ezres gépnél is. De mondom ezért jó, mert aki ragaszkodik ahhoz, hogy 10 alatt megússza az is kap egy jó ajánlatot, aki meg kicsit fölé menne az is kap egyet, tud választani.

85+os Chieftec-et én is hiányolom amúgy, elég jól mutatna a kínálatban.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#50159) sutyinger válasza Graphics (#50157) üzenetére


sutyinger
csendes tag

okés köszönöm a válaszodat... már megijedtem. :D
Még annyit hogy egy kicsit olcsóbb kategóriában mozogva lenne valami ajánlatod tehát úgy 30-35 ezer forintig? De inkább 30 legyen a plafon :D

(#50160) WP14 válasza Quent1n (#50154) üzenetére


WP14
őstag

Olvastam, nem most találtam ki, hidd el :DDD Nem mindenki vásárolhat a hardverkerben tápot és nem mindenhol gyors a szervíz.

(#50158) Quentin: Én meg használtan csak lakást, autót és aranyat vennék, mást nem

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#50161) Graphics válasza sutyinger (#50159) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

XFX 650 XXX Edition

[ Szerkesztve ]

-

(#50162) Quent1n válasza WP14 (#50160) üzenetére


Quent1n
senior tag

Hát ezért kell tájékozódni vásárlás előtt, hogy hol érdemes. Szerintem Ipon, PCLand, PCX, Merlin, PC Gear se gázabb de ez már nem ez a topic :) Amúgy ha van házhoz szállítás bárki vehet. Persze az nyilván több idő ha bármi gond van de sajnos a vidékieknél nincs minden sarkon normális sztech bolt.

Arany jöhet minden mennyiségben, lakáshoz, autóhoz vinnék szakit :D

[ Szerkesztve ]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#50163) Susi válasza Graphics (#50132) üzenetére


Susi
csendes tag

Köszi a segítséget!

A GIGABYTE GE-C420A-C2 hirtelen minden boltnál lekerült a kínálatból :F Nem tudom, hogy ez csak pillanatnyi állapot-e.. Ha nem lesz a jövő héten sem akkor marad ez: FSP350-60APN 85+

Illetve még egy kérdés.. a BeQiuet! 300W-os verziója is megfelelő lehet?

Köszi!
Susi

(#50164) Graphics válasza Susi (#50163) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor bizony vége a jó világnak, vagy kifogyott a készlet.. Vagy ennyi volt abból a tápból.

Be Quiet: igen az is jó, habár borsos az ára, de viszont nagyon halk.

Akkor ezzel is szemezhetsz még ahhoz a géphez FSP350-60APN

-

(#50165) sutyinger válasza Graphics (#50161) üzenetére


sutyinger
csendes tag

Köszönöm ez nagyon jónak néz ki... :R

(#50166) troooper


troooper
tag

Hali!

Van egy 2006-ban vásárolt FSP400-60GLN tápom. Korábban kiderült, h beleesik ezen problémások közé. Azóta is használom. Kérdésem, h rá merhetek-e bízni még egy AMD A8-6500-as konfigot, v megérett a cserére?

(#50167) Quent1n válasza troooper (#50166) üzenetére


Quent1n
senior tag

Egy közel 7 éves tápról beszélünk, arról a hibáról én is olvastam anno. Ha nem bízol benne keress egy szakit aki megbontja és átnézi neked. Ha új konfigot veszel és belefér akkor lehet érdemes lenne egy újra beruházni persze kérdés, hogy mi lenne a full konfig? VGA? Hisz lehet amúgy is kevés lenne a táp teljesítménye. Én ha teljes konfigot cserélnék akkor nem bíznám egy 7 éves tápra (főleg, hogy ugye beleesik a problémások közé) maximum ha valaki átnézi nekem alaposan és ha kell kondit/ventit stb. cserél benne.

[ Szerkesztve ]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#50168) troooper válasza Quent1n (#50167) üzenetére


troooper
tag

Mea culpa...A8 6500 proci; alaplap; 2x2 GB Ram; 1db vinyó; DVD író; VGA alaplapi; 1 db venti.
Valszínű elvinné egy 350W táp is tippem szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#50169) Quent1n válasza troooper (#50168) üzenetére


Quent1n
senior tag

Hát ezt el :) Talán most jönne jól valami olcsó Seasonic akár itt Duliee-től ha nagyon nem akarsz pénzt kiadni rá, és az biztos, hogy bőven jobbak és frissebbek mint a 7 éves FSP aminek a feje fölött ott a Damoklész kardja ugye.. Ha meg azt mondod legyen új akkor 10-12 körül vannak Seasonic 350esek 3 év garral általában.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#50170) Graphics válasza troooper (#50166) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Volt ilyen tápom kettő is :) ADDA ventis, a kondiproblémával nem találkoztam, de ha mégis gond adódna vele könnyen orvosolható, illetve számos szaki foglalkozik itt PH-n is vele.

1-2 minőségi kondi bele, és újabb 7 év gondtalansággal lehet számolni

Én kb az ennyi idős tápoknál szoktam azt javasolni, hogy egy kondicserét követően tegyük bele Papa-Mama Codegen Mercury M-tech csúcs helyére, és akkor mindenki megnyugszik.

Szerencsére ebben a típusban a venti szokatlanul jó / enyje FSP, tanulhatnának vmit a mostaniaknál is. ebből az időkből / az ADDA venti kikezdhetetlensége legendás, és ezt tapasztalom is egy legalább 5 éves HEN250-esnél.

Mi pedig keressünk egy újabb szerkezetet :)

[ Szerkesztve ]

-

(#50171) troooper válasza Graphics (#50170) üzenetére


troooper
tag

Sajnos a táp tőlem 170 km-re, és 3 hetente látom (nálam kezdett és úgy került papa-mama gépbe :) ). 3 hétig pedig nehezen nélkülözik ha elhozom és Bp-en keresek valakit aki átnézi. Csere lesz ebből...

[ Szerkesztve ]

(#50172) wolandino


wolandino
tag

Sziasztok!
Nem tudjátok hol találok tápokról viszonylag friss halksági rangsort?
Ami a topic elején van azt ismerem, de azóta sok víz lefolyt a dunán.

Köszönöm,
W

(#50173) Graphics válasza wolandino (#50172) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát ami biztos.

Enermax-ok a leghalkabbak, én után halkabbnak titulálom az ADDA ventis Seasonic tápokat. Illetve a Be Quiet tápok is halk üzemben teszik a dolgukat.

Mi a kinézett táp?

-

(#50174) wolandino válasza Graphics (#50173) üzenetére


wolandino
tag

jelenleg azt hiszem ilyenem van, de nem vagyok most otthon, ezért nem tudom megnézni:
FSP BlueStorm II. 500W nem moduláris.
Lehet, hogy az első széria, és az is lehet, hogy 550-es, de FSP és BlueStorm az biztos.
Ennél nem szeretnék hangosabbat.
Nézegettem a piacot, sok lehetőség van, nagyszerű tápok kedvező áron(8-15k) használtak is, újak is, újszerűek is, de annyi van, hogy kicsit nehéz válogatni :C
Ja és ha lehet, akkor modulárist szeretnék, csak, hogy eszer nekem is legyen egy olyan :DDD

Egy viszonylag alacsony fogyasztású gépbe lesz(i3 3225 vagy AMD a10 5700)
dedikált videókártya egyelőre nem várható, csak egy alacsony fordulatszámú HDD egy SSD meg egy DVD író.
később elképzelhető fejlesztés de csak alacsony zajszintű, így általában alacsony fogyasztású elemek irányában, kártya is max 7770-es lesz majd benne, de az is 99%, hogy nem lesz:)

A játékot azért nem zárom ki, de már 2 éve nem zárom ki, de eddig időben mindig csak addig jutottam, hogy elolvastam pár tesztet, hogy mivel lenne érdemes játszani, aztán már megint kellett dolgozni menni:)

[ Szerkesztve ]

(#50175) nesh_019


nesh_019
senior tag

Sziasztok.
Van egy 4 éves Gigabyte superb 460w tápom.
Amikor bekapcsolom a számítógépet a tápegység furcsa hangot add ki és kb egy percig folyamatosan csinálja.

A számítógép nem fagy le, megy rendesen erős terhelés alatt is, csak ez a hang idegesítő már hogy kb 1 éve minden egyes beindításnál csinálja.

Rendszerem:
X6 6100 3.3ghz, 8GB ram 1866mhz, AMD 7850 2GB

Szerintetek mi lehet a baja?
thx a válaszokat.

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#50176) Graphics válasza nesh_019 (#50175) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Esetleg bedöglésre készül a venti, és por ment be, ami rendesen állhat a ventin.. Kikezdte a csapágyat és tönkrement.

Vagy esetleg egy fotót készíts róla, vagy nézz bele :) rácson keresztül

-

(#50177) fefe5


fefe5
csendes tag

SziasztokI

Legyetek szíves ajánlani nekem olyan tápegységet ami a következő kritériumoknak megfelel.

Legalább 450-500 watt teljesítmány
2 db 4-es CPU csatlakozó
2 db PCI-E csatlakozó
megbízható belső
nagy és csendes ventillátor

8 és 11 ezer forint között legyen árban.

Köszönöm

(#50178) Graphics válasza fefe5 (#50177) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jelenleg ilyen nincs az ajánlhatók között.

12200 Ft-ért a Chieftec CTG-500-as az első ajánlható, vagy marad a hardverapró

-

(#50179) nesh_019 válasza Graphics (#50176) üzenetére


nesh_019
senior tag

a gépem teljesen tiszta kívül belül . Majd csinálok róla videó/hangfelvételt.

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#50180) Graphics válasza nesh_019 (#50179) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hmm, de ventihang?

-

(#50181) fefe5 válasza Graphics (#50178) üzenetére


fefe5
csendes tag

és 400 wattosban,tudsz ajánlani?
leglényegesebb a 2 db 4 tűs CPU csati lenne

[ Szerkesztve ]

(#50182) Graphics válasza fefe5 (#50181) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ment a privát :)

Olyan ajánlattal, ami rendelkezik a felsorolt kritériumoknak :), olvasd el, aztán várom a reakciót :R

[ Szerkesztve ]

-

(#50183) nesh_019 válasza Graphics (#50180) üzenetére


nesh_019
senior tag

ventilátor hang igen.

De csak bekapcsolásnál zizeg berreg elég hangosan max 1 percig.

[ Szerkesztve ]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#50184) bencsikgab


bencsikgab
tag

Sziasztok!

Tápot keresek a következő célra:

AMD Phenom II X4 960T (6 magosított, 125W TDP) + 960GM/U3S3 FX hajtása.

9db 3.5" HDD meghajtása (1 molexes, többi SATA tápos, szerintem molex-sata átalakítóval is jó, csak többektől hallottam olyat,hogy túlterheltek egy ilyen 'vezetéket'.)

5db 2.5" HDD/SSD meghajtása (SATA tápos mind)

Minimum 2, maximum 5 db molex SCYTHE Gentle Typhoon 12cm 5400rpm meghajtására.

Esetleg van ötletetek ilyen felhasználásra milyen táp lenne jó?
Zajszint nem érdekes, szervertermi környezetbe megy.
Nagyon szépen köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#50185) Graphics válasza nesh_019 (#50183) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Yate Loon venti, kikopott a tengelye, első blikkre

-

(#50186) Zimmi91 válasza Graphics (#50178) üzenetére


Zimmi91
addikt

+1 a CTG-500 nagyon jól teljesít nálam, már a második configban, nagyon halk és a kábelei is elég hosszúak:)

" Just remember Manchester is RED! "

(#50187) nesh_019 válasza Graphics (#50185) üzenetére


nesh_019
senior tag

Erre mi a megoldás?

[ Szerkesztve ]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#50188) Graphics válasza nesh_019 (#50187) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Venticsere, avagy a kenést megoldani. Ha meg garis ,akkor gariztatni

De előtte érdemes lenne ránézetni egy tápszakértővel.

-

(#50189) Superhun


Superhun
addikt

Nekem nem hisz, segítetek meggyőzni? :R

[ Szerkesztve ]

(#50190) MMIX válasza MMIX (#49129) üzenetére


MMIX
addikt

Full (minden kábel) moduláris Seasonic M12II 520W 80+Bronz Evo szétszedve.



www.expreview.com
Belül ugyan az, mint a fél moduláris társainál.

*20-as, csoportos feszültség szabályozásos kimenetes (mint a Corsair CX400, meg az XFX Core Edition 450/550W)
*50-es DC-DC típusú (mint a Seasonic belsős Corsair TX v2)

[ Szerkesztve ]

(#50191) djdaniel


djdaniel
senior tag

Jó reggelt !

Valaki ajánlana innen egy tápod, nem tudom hogy hány wattosat vegyek, nem akarok se túl nagyot, se túl kicsit venni.
Nem baj ha nem harisnyázottak a kábelek, úgy-se látszik, felső tápos házba kell.

ehhez kellene ;

AMD Athlon II X3 455 ( 4,-ik mag oldva)
1db SAMSUNG HD503HI
1db HD 7850
5 ventilátor

(#50192) Graphics válasza djdaniel (#50191) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

(#50193) WP14 válasza Graphics (#50192) üzenetére


WP14
őstag

Ebben elvileg egy 450W-os FSP belső van, akkor sem ajánlható?

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#50194) Graphics válasza WP14 (#50193) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hàt nem tudom, CMbõl ezekrõl nem tudok allast foglalni, ha veletlen mas tipuskodost kap... Inkabb CTG, kevesebb riziko

FSP belso, de nem ertem miert van pl passzivnak irva,70%-os hatasfokkal :D

[ Szerkesztve ]

-

(#50195) WP14 válasza Graphics (#50194) üzenetére


WP14
őstag

Ez igaz, csak gondoltam ismered azt a CM-t, ezért kérdeztem rá :)

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#50196) djdaniel


djdaniel
senior tag

akkor a ctg-ét veszem.
Még annyit kérdeznék, hogy mennyire hangos a ventilátorja ?

(#50197) Gyurci97


Gyurci97
csendes tag

Sziasztok!
Én is a segítségetek kérném. A tápegységem az utolsókat rúgja és a jövő héten tervezek egy újat venni,a lehető leghamarabb.
Viszont mivel nem nagyon értek hozzá,megkérnélek titeket arra,hogy ajánljatok jó minőségűt.
A régi tápom egy 4 éves LC-Power LC420H-12. Többen mondták,hogy ez már elavult és "a 12V köre csak 15A-ig terhelhető, ami nem elegendő a géped alkatrészeihez. Korszerű táp szükséges, legalább 2x12V, vagy egy bika 12V körrel."-írták nekem egy másik fórumon,meg "ezen kívül a táp tele van alacsony üzemi hőtűrésű JunFu kondenzátorral. Ezen kondik bekrepálási ideje nagyjából a jelzett időszakkal azonos. Ha kicserélteted őket minőségi 105C°-ra hitelesített cuccosokra még mindig nem százas tápot kapsz, mert a túlterheléskor pozitív feszültség megfutás a beépített túlfeszültség védelem hiányban kinyírhatja a gpu vrm áramköreit."

A mostani konfigurációm:
-Windows 7 Ultimate x64 SP1
-AMD Phenom II X2 555 3.20 GHz 4 magossá magkioldva,egy ARCTIC COOLING Alpine 64 Pro Rev. 2 hűti
-4GB RAM DDR3
-ATI READON HD 5750 1GB
-ASRock M3A790GXH/128M USB 2.0

Egy olyan táp kéne ami ezt elbírja és októberig tervezem felfejleszteni a gépet(hogy fusson rendesen a Battlefield 4),szeretnék belerakni még +4GM RAM-ot és valószínűleg egy Radeon HD 7870 2GB-t. Tehát olyan kéne,ami ezeket is elbírja. Szeretném,hogy jó minőségű legyen és megbízható,hogy a következő pár évben ne legyen gondom vele. És azért jó lenne egy 20.000 alatt megállni,de ha csak felette van normális minőségű,akkor nem számít a pénz.

Köszi szépen!

(#50198) TomiLi válasza djdaniel (#50196) üzenetére


TomiLi
addikt

Nekem az a saját tapasztalatom a CTG400-assal is meg az 500-assal is, hogy ha állítva van tehát a venti függölegesen, akkor néha előjön egy halk kattogás, de ha fektetve van a táp, tehát a venti vízszintes, akkor szinte "hangtalan". (Csak közvetlen közelről lehet hallani, ha oda teszed a füled)

Bogyorisz

(#50199) djdaniel válasza TomiLi (#50198) üzenetére


djdaniel
senior tag

értem köszönnöm a válaszokat, sokat segítettetek! :R

(#50200) Whynot?


Whynot?
aktív tag

Sziasztok!

Gép fejlesztés előtt állok és éppen a rendelésnél tartottam, amikor észrevettem, hogy a GTX 760-hoz 500W-os tápot ajánl a gyártó. Most egy Chieftech 450W-os tápom van, ne is próbálkozzak?

proci: i5 4670K
alaplap: GA-Z87-HD3
VGA: GTX 760 2GB GDDR5 OC
+1 régebbi OCZ SSD és egy DVD író lenne a gépben

Ha ezzel nem menne, akkor ajánlanátok valamit. Jó lenne, ha halk és olcsó lenne, mert a keret végén vagyok így is. Az is lehet, hogy ha nem úszom meg olcsón a táp cserét, akkor csak egy 7870 megy bele, ha jól gondolom, az elmegy a mostani tápommal :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.