Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50101) Macei válasza Graphics (#50100) üzenetére


Macei
tag

Megnéztem

Pontosan ez: GPS-450AA-101 A
nem is 420-as hanem 450-es, a hatásfoka nem érdekel csak vigye a konfigot.

(#50102) Graphics válasza Macei (#50101) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát ettől függetlenül érdekelhet a hatásfoka is :D.

Igen, ennek vinnie kell, Delta belsős :)

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#50103) Macei


Macei
tag

höhö azt senki nem nézte hogy egy AGP-s lapot írtam a gedforce 9800GT-hez?

Annó kb 6-7 éve 21-et perkáltam érte.
Az alaplap mennyire befolyásolja a fogyasztást? (tuning nélkül)
Köszi

(#50104) Graphics válasza Macei (#50103) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Proci, vga, alaplapon a chipsetnek van egy minimális fogyasztása.

Kb ezekből jön össze, persze rá lehet aggatni ipari mennyiségű HDD-t is ,de gondolom nem az a cél

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#50105) KAMELOT válasza kalapacsolok (#50091) üzenetére


KAMELOT
titán

Nyugodtan megveheted. Azért vezetett félre vegyél valami drágábbat ami lényegében ugyan az. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#50106) kalapacsolok válasza KAMELOT (#50105) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Megpróbálom akkor. Nem, ő azt mondta, nem tud mit ajánlani, nézzek szét az apróban bontott alkatrészek után :)

(#50107) TaylorXIII válasza kalapacsolok (#50106) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Nem olvassa eleget akkor a prohardvert az eladó. Ajánljad neki, hogy olvassa:D

(#50108) smog86


smog86
senior tag

5000Ft-ért milyen tápot? Tudom csak ócskák vannak (Codegen, Spire, Kolink, LC Power, M-Tech), de mégis melyiket? Egy régebbi P4-be kellene, eddig egy 350-es Codegen-el ment, ami elhalálozott (6-7 év után).

(#50109) Graphics válasza smog86 (#50108) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

FSP350-60HLC, tökéletes választás
Vagy FSP350-60HLN, ugyanaz mint a venti ,csak halk 12-es ventivel :)
Inkább használtan minőségit, mint ócska belsős gagyit...

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#50110) smog86 válasza Graphics (#50109) üzenetére


smog86
senior tag

Számla kell róla. :o

(#50111) Graphics válasza smog86 (#50110) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor meg még egyszerűbb a helyzet :) Fél év garival

Azt nem tudom az elsőn lévő linken épp mi van nekik, de tuti nem gagyi, erről meg kapsz számlát is :)
[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#50112) smog86 válasza Graphics (#50111) üzenetére


smog86
senior tag

sajna Budapest: 0 db.

(#50113) Graphics válasza smog86 (#50112) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Futár :D, webshopok világa van :), jobbat sajna nem tudok. BP-n nem igazán tudok más helyet.

Max esetleg be kell menni hozzájuk, és hátha van mégis valami a polcon, ami nincs a shopban :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#50114) South Velen


South Velen
addikt

Sziasztok! Rendeltem egy Be Quiet Straight Power E9 400W tápegységet az iponból, ma kaptam meg, most szereltem be.

De ez annyira csendes, hogy meg se mukkan. Mert nem működik szegény. :W Megy vissza garanciába, megpróbálom megbeszélni velük, hogy ilyen többet nem kell. Esetleg valaki nem tudja, mire utal, ha még csak nem is indul el a cucc? Legalább egy led-et rakhatták volna rá mint a jó öreg FSP BlueStorm II-mre. Úgy enm tűnne ennyire halottnak ez a f*s. Már bocsánat.

ui.: Természetesen megpróbáltam mindenféle variációt, minden kábelt kihúztam, csak az 24 tűs maradt benn, más konnektor, másik tápkábel, stb. Az az igazság, hogy szerencsém volt eddig a műszaki cuccokkal, még semmi nem romlott el nálam. De ez újonnan halott. Felcseszett.

[ Szerkesztve ]

(#50115) Potzee válasza South Velen (#50114) üzenetére


Potzee
addikt

Hibas cucc minden termékkörben előfrdulhat...most te fogtál ki egyet...pech

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#50116) pmheros válasza South Velen (#50114) üzenetére


pmheros
senior tag

Ugyanezt éltem át tegnap én is. Szintén egy alacsony fogyasztású intel cpu -s lappal és Be Quiet E9 400W -al !

Próbáld meg azt hogy a 8tűs cpu csatiból csak az egyik (cpu1)felét dugod a lapra.

Visszajelzést ide a fórumba ne felejtsd el megtenni.

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#50117) South Velen válasza pmheros (#50116) üzenetére


South Velen
addikt

próbáltam minden verziót már.. (olyat is h csak az egyik van bekötve és olyat is, hogy a CPU-t be se kötöm) de megpróbálom ma is, hátha.. valahogy én is attól félek visszaküldöm és megfelelően fog a szervizben működni és még fizethetem a 2500 Ft-ot is mert lehet csak a lapommal nem csípik egymást

(#50118) pmheros válasza South Velen (#50117) üzenetére


pmheros
senior tag

korábban volt olyan passzív FSP tápom, ami ha nem volt rajta elég terhelés (kicsi intel proci), akkor nem indult el vele a gép. Ugyanaz a táp egy nagyobb fogyasztású AMD -s konfigon hibátlan ment.
Mivel a Be Quiet E9 -esnek FSP belseje van, így el tudom képzelni hogy valami hasonló most is a helyzet. Ez estben is azt gondolom, hogy a 8 csatihoz nagyobb terhelés kéne, míg a (ahogy nálam is) a 4 -el elindul.

Arra figyelj hogy kifejezetten a CPU1 jelölésű csati legyen feldugva, és a cpu2 nem.

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#50119) gyenesmartin válasza South Velen (#50117) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Kapcsoló be van kapcsolva a táp hátulján?
Azt azért próbáld meg, hogy kiveszed a gépből és az ATX csatlakozón a zöld vezetéket rövidrezárod valamelyik feketével. Így kell bekapcsolni minden tápot. Terhelés nélkül is be kéne kapcsolnia.

[ Szerkesztve ]

(#50120) Graphics válasza gyenesmartin (#50119) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

+1 erre a módszerre, ha úgy megy a táp, akkor kicsi a terhelés az indulásra.

Nekem is ez jutott először eszembe, mikor olvastam.

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#50121) South Velen


South Velen
addikt

Marad a garifutár.

[ Szerkesztve ]

(#50122) Graphics válasza South Velen (#50121) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Fain, akkor hátha másodjára bejön az élet, ez tényleg egyedi eset.

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#50123) pmheros válasza South Velen (#50121) üzenetére


pmheros
senior tag

annyit írj már le légy szíves, hogy az általam, és gyenesmartin fórumtárs által javasolt megoldásokat kipróbáltad és nem működtek ! Köszi

Egyébként feldobtam a "Valami baja van a tápomnak...?" topikba a problémámat, kíváncsi leszek a válaszra.

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#50124) Graphics válasza pmheros (#50123) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kipróbálta, semmi :)

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#50125) pmheros válasza Graphics (#50124) üzenetére


pmheros
senior tag

az erről a legutolsó tőle itt megjelent infó az, hogy: "megpróbálom ma is" Ezért kérek megerősítést, mert még nem olvastam azt: hogy kipróbáltam ma is, meg úgy is :)

nekem ez egy különösen fontos infó, mert lehet nekem is gariztatnom kell majd

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#50126) Graphics válasza pmheros (#50125) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Privátban megírtam neki a módszert, kipróbálta és nem megy neki a táp, így küldi gariba :)

zöld-fekete módszerrel :)

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#50127) PreDox


PreDox
tag

Üdv.
Ajánlanátok minőségi tápegységet ?
Max 20000.- Ft
A legfontosabb, hogy minél csendesebb legyen.
Moduláris legyen ha van annyiért.
Én is nézegettem, de a választék óriási. Köszi

(#50128) pmheros válasza pmheros (#50123) üzenetére


pmheros
senior tag

hát mindenki a maga szerencséjének a pogácsa: Rádugtam az én E9 -esem egy másik lapra, és azon hibátlan ment 8 tűvel. Vissza raktam a helyére és már ott is szépen ment 8tűvel. Kontakt hiba lehetett :W Persze először kommentelek, utána agyalok meg tesztelek.

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#50129) bluyoo válasza pmheros (#50128) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Persze először kommentelek, utána agyalok meg tesztelek." De legalább korrektül leírtad mi is volt a gond ..... és a megoldása. :)

Bazinga!

(#50130) TaylorXIII válasza PreDox (#50127) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Picit több de megéri:

http://ipon.hu/webshop/product/seasonic_m12_ii_520w/200488

[ Szerkesztve ]

(#50131) Susi


Susi
csendes tag

Sziasztok,

tudnátok véleményt mondani a következő tápról: FSP350-60APN 85+

HTPC-be szánnám, konkrétan ebbe a házba: SST-ML03B

A ház gyártójának van saját, a házhoz ajánlott tápja : SST-ST40F-ES

Csak az 17e Ft lenne.. szemben a 9e Ft-os FSP táppal..

A következő konfigurációt kellene kiszolgálnia:

AMD A6-6400K ; 2x2GB 1866 DDR3 ; Samsung SSD 830 64GB ; 640GB WD HDD és egy DVD olvasó

Összességében egy megbízható csendes tápot keresek, ami elfér a fenti házban és 10e Ft-nál nem kerül többe..

Köszönöm!
Susi

(#50132) Graphics válasza Susi (#50131) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

GIGABYTE GE-C420A-C2 : FSP belső, hatásfokra is hasonló mint az APN, és a ventijük is azonos.

Spóroltál még 3 ezret ;)

[link]

Vagy használtan Be Quiet! L7-350-es / ebben még egy fokkal halkabb a venti, ha meg új akkor a Giga az egyértelmű

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#50133) kickboxko


kickboxko
tag

Üdv mindenki !

Nagy dilemmában vagyok táp kérdésben ezért kérem a segítségeteket .

Nem igazán szeretnék túl sokat költeni tápra ezért csak a használt piacon néztem körül 10k<

Tehát a fő kérdés melyik lenne ideálisabb hosszabban tartóbb megbízhatóbb megoldás ezen konfig meghajtásához :
- i5 3450
- Gtx 660

a lehetőségek :
- SS-400ET 80 Plus Bronze (1 hó gar)
- Chieftec 500/600 Ctg 80P (1 év gar)

Több ember véleményét várnám indoklással karöltve.

Előre is köszönet :D

"Life is simple"

(#50134) WP14 válasza kickboxko (#50133) üzenetére


WP14
őstag

10-ért kapsz új FSP400-60APN 85+ tápot 2 év garival.

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#50135) Graphics válasza WP14 (#50134) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

APN: Yate Loon
CTG: Globe Fan
Seasonic: ADDA

Ezek közül lehet válogatni :D , az elsővel volt eddig nekem a legtöbb bajom sajnos, ha tényleg port kap, akkor beáll egy idő után a ventije és zajosodik

CTG ventijével nem volt olyan kirívó problémám

ADDA meg no comment, golyóscsapágy, bírja :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#50136) Quent1n válasza PreDox (#50127) üzenetére


Quent1n
senior tag

A választék közel sem óriási ha minőségi termékekről beszélünk :) Modulárisat 20k ért ne erőltesd szvsz. Egyáltalán mekkora kéne? Én XFX 550 Pro t mondanék elsőre.

kickboxko: Nem értem miért kell kockáztatni a pénzedet és egy ilyen jó konfigot használt tápokkal de ez az én bajom :) Hosszabban tartó megbízható megoldás ha veszel legalább egy Chieftec 500 CTG 80p-t.

http://www.pcland.hu/shop+CHIEFTEC-CTG-50080PB-tap-500W-12cm-APFC-ErP-OEM-CTCTG50080PB_80540_450035

12 ezer és 3 év gar.

[ Szerkesztve ]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#50137) Graphics válasza PreDox (#50127) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Corsair CX430M - CWT belső, az első ajánlható moduláris táp
Sharkoon WPM400/500 - CWT belső, kicsit régebbi konstrukció

OCZ Silencer MKIII 400W - ez amit esetleg ajánlani tudok - Seasonic belső - ADDA venti

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#50138) WP14 válasza Graphics (#50135) üzenetére


WP14
őstag

FSP-nél csak Hexa ventire olvastam panaszt, APN-re is volt? :U

(#50139) Duliee: Mintha 2 féle YL ventiről olvastam volna, vagy napszúrást kaptam :DDD

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#50139) Graphics válasza WP14 (#50138) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Yate Loon mindkettő, szerintem azonos széria, de erről pontosabbat a belsők megtekintése után. De nálam szerepelt már beállt verziós :D
Hexában a Medium, tehát közepes fordulatú van, az APN-ben pedig a High, azaz a magas
Hexa:

APN:

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#50140) TaylorXIII válasza Graphics (#50137) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Amit én linkeltem azzal mi a baj most meg?:D Nem értem már tényleg...

(#50141) Graphics válasza WP14 (#50138) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hexában a Medium, tehát közepes fordulatú van, az APN-ben pedig a High, azaz a magas
Hexa:
Speed: 1650 +/- 10% RPM

APN:
Speed: (2200rpm)

@Quentin: Minőségi, újszerű tápról van szó... Nem kockázatról :) és ez nem vallási vita...Seasonicrol van szo, nem pedig hkc-röl. Ha tudod mi az a Seasonic oké, ha nem, akkor ne törj pálcát felette. Szakmai a fórum

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#50142) WP14 válasza Graphics (#50141) üzenetére


WP14
őstag

Értem, akkor a Seasonic a legjobb garisan a 3 választottjából :R

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#50143) Graphics válasza TaylorXIII (#50140) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kettö között épp nem olvastam, az is kiválo táp. :R

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#50144) Quent1n válasza Graphics (#50141) üzenetére


Quent1n
senior tag

Nem pálcatörés volt.. 3 év gari az megnyugtató. Seasonic táp is meghibásodhat vagy nem? :) 1 hó gari az lófütty. Persze meg lehet csinálni de ki a fene szeret erre még pénzt költeni meg vesződni vele? Tudom mi az a Seasonic ;)

Vagy ha ennyire biztos vagy benne, hogy sose lesz baja akkor 10 év személyes gari aztán jóvan. ;) Le lehet papírozni. Lehet magyarázni, hogy minőségi meg újszerű ez is egy érv. A Chieftec meg egyáltalán nem vacak táp és a 3 év gar meg 3 év gar és az se fog tönkremenni jó eséllyel. Szakmai fórumon a Chieftec CTG 500-as 3 év garral van olyan jó ajánlás mint egy 1 hó garos használt de újszerű Seasonic. SZERINTEM. :)

[ Szerkesztve ]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#50145) PreDox válasza Quent1n (#50136) üzenetére


PreDox
tag

Köszönöm a válaszokat.Most egy Chieftech ctg 500-80P tápom van.De ez kellene másik gépbe

(#50146) WP14 válasza Quent1n (#50144) üzenetére


WP14
őstag

Szerintem van olyan jó ajánlás a 400W-os Seasonic, ami 360 W-ot tud, mint a közel kétszer annyiba kerülő CTG 500-as, ami 400 W-ot tud. Ár/érték arányban jobb is a Seasonic ;)

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#50147) Graphics válasza Quent1n (#50144) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én ezt is megértem, csak mikor már másodjára olvasom, hogy a használt tápoktól mindenkit óvsz, akkor várnék rá ésszerű magyarázatot.

:R csak mert nekem pl egy közel 10 éves FSP is ugyanúgy teszi a dolgát ,pedig használt... egy Delta táp is, pedig 3 éves... használt... másik FSP 4 éves, használt....

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#50148) Quent1n válasza Graphics (#50147) üzenetére


Quent1n
senior tag

Nem ésszerű magyarázat az, hogy valamit újonnan több év garanciával megvehetsz és ráadásul nem is vacak márka? Ráadásul nem is kerül sokkal többe mint egy használt. Nem mindenki tudja ám maga szervizelni ezeket ha tönkremennek és bármelyik tönkremehet. Neked a saját bizniszed ahogy látom a használt táp árusítás így okés :) Igen sok táp elmegy 10 évig nekem az Enermax 2 ig se ment, előtte az FSP is 3-at bírt ezért nem szabad általánosítanod abból, hogy de neked elmegy 10 évig. Ha neki meg 3 hónap után valami elszáll benne akkor így járt.. Szar tápot sosem ajánlottam de én úgy vagyok, hogy ezen nem éri meg spórolni legyen új legyen 3+ év garanciás az a biztos. Ennyi az egész no offense :)

Ezért jó ez a fórum, mert többféle ajánlást is kaphat és több látásmódot ismerhet meg az ember :)

[ Szerkesztve ]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#50149) Graphics válasza Quent1n (#50148) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Csak olyan termékekkel foglalkoztam eddig, amíg minőségiek, pont azért, mert én sem kívánok magamnak kínlódást :)

Na mindegy, azt is leszögeztem, hogy nem holmi használt dolgokról van szó, hanem, olyan cuccokról, amik még gépet se láttak...

De ettől függetlenül ajánlhatom én is az újat, mert ha az kell ,akkor az kell, csak lásd a te példád is, hogy az 525-ös rejtés módon elhalt... Pedig új volt az is

Na de nem ajánlgatom innentől kezdve itt ,majd eldönti mindenki mit szeretne.

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#50150) WP14 válasza Quent1n (#50148) üzenetére


WP14
őstag

Én csak a saját "aláírásodat" ajánlom figyelmedbe ;)
No meg egy Murphy bölcsességet: Ami elromolhat, az el is romlik :DDD
Ezzel annyit akarok mondani, ha elromlik a CTG és visszaküldik gariba, akkor akár heteket is tesztelgetik, mire esetleg cserélik, addig meg táp nélkül van, hiába a 3 év gari ;]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.