Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8201) ubyegon2 válasza bambano (#8199) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Te egy igazi fórumdemokrata vagy. :)

Amúgy ezek a mostani Linuxos topikok az érintettek tudtával és jóváhagyó bólintásával születtek ill. alakultak át, módosultak?

(#8198) F34R

Hol az a nyitó banner?

[ Szerkesztve ]

(#8202) spammer válasza ubyegon2 (#8201) üzenetére


spammer
veterán

Nyitó banner a Téma összefoglaló akar lenni, I guess :D

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#8203) tvamos válasza bambano (#8199) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hogy ne a hatam mogott szulessen a dontes...
Ha engem kerdeznetek, en 3 topicot javasolnek:
1, Melyik Linuxot valasszam, hogy telepitsem, meg allitsam be
2, Milyen programokat hasznaljak, hogy kell oket telepiteni
3, Halozatszervezesi dolgok, meg ilyesmi... de ez nem hiszem, hogy Linux specifikus dolog, bar az eszkozok joresze Linux-ot futtat.
Ez a kezdo, halado, meg kozephalado, ujrakezdo, meg windows-rol valto informatikus nekem megfoghatatlan fogalmak.
De nekem ugy is jo, ahogy van, csak sosem tudom, hogy az ubuntu topicba, a kezdobe, vagy a haladoba menjek. Nem is latom okat kulon kezelni a Debian alapu disztrokat, de persze lehet, hogy az is jol van igy.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8204) ubyegon2 válasza spammer (#8202) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Összefoglalóba, értem, de azt hogyan, hogy értelme legyen? Azon kívül, hogy azt kutya se olvassa. ;]

(#8200) CPT.Pirk

Én megtettem.

(#8203) tvamos

1, Melyik Linuxot valasszam, hogy telepitsem, meg allitsam be
2, Milyen programokat hasznaljak, hogy kell oket telepiteni

Ez a kettő szerintem szervesen illeszkedik egymáshoz! Ha csak úgy nem érted, hogy Programok, alkalmazások /gui és cli/, játékok Linuxra

(#8205) F34R

Ja, a reklámok bannerje! Ki fogja fizetni? :N

[ Szerkesztve ]

(#8205) F34R válasza ubyegon2 (#8201) üzenetére


F34R
nagyúr

Nem oda ahol a banner van, a reklamok helyere :P

(#8203) tvamos

Linux Offtopik.
Meg Linux Ontopik. Kesz Badumtss :DDD

A tobbi nem kell. ;]

(#8206) ubyegon2 válasza F34R (#8205) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

OFF meg ON topik. Nem rossz, bár van akiről itt el tudnám képzelni, hogy csak Haladó topikot preferálna és a kezdő kérdéseket mind átküldené a kezdő topikba, az meg nem is volna! :DDD

(#8207) tvamos válasza ubyegon2 (#8206) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az lenne a legjobb, ha nem is lenne kulon topic, hanem lenne egy legordulo menu, ahol az ember beallithatna, hogy OFF/Kezdo/Halado/Software/Halozat/Nem kategorizalt. Akkor mindenki tudna ra szurni, akit minden erdekel, az mindent elolvas, akit meg csak az OFF, az meg arra szurne, vagy nem tudom. Persze, akkor kene egy masik forum motor, vagy mi a szosznek hivjak.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8208) BoB válasza tvamos (#8207) üzenetére


BoB
veterán

Miért kellene másik fórummotor? Majd odaképzeled ;]

Egyébként tényleg jó lenne egy "linux telepítős / melyik disztrót" topik.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#8209) F34R válasza tvamos (#8207) üzenetére


F34R
nagyúr

Itt ilyet nem lehet ne is almodozzunk rola :DDD

Viszont a sok topik tenyleg felesleges. Most attol fuggetlenul milyen disztro mindenhol elojonnek a linux hibai vagy beallitasbeli gondjai.

(#8210) bambano

Vannak.... de sosem lennek MS-es. :P ;]

[ Szerkesztve ]

(#8210) bambano válasza F34R (#8209) üzenetére


bambano
titán

"linux hibai"? még egy lebukott ms ügynök :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8211) #59070464


#59070464
törölt tag

Szerintem nincs alkalmasabb ennel a topicnal a kovetkezo kerdesemhez. Gepel itt barki dvorak layout-on? Nyilvan, aki vim editort hasznal, azt kapasbol ki is huzhatjuk a listarol.

(#8210) bambano
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#8212) tvamos válasza #59070464 (#8211) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem, csak neha hallgatom... :DDD
Regeben en is hasznaltam vim-et.

(#8210) bambano válasza F34R (#8209) üzenetére
:C

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8213) #59070464 válasza tvamos (#8212) üzenetére


#59070464
törölt tag

Nincs is jobb a machanical - classical kombonal. ;] De ez igy mar nagyon off. :))

(#8214) tvamos válasza #59070464 (#8213) üzenetére


tvamos
nagyúr

Akkor kell egy naggggyon oftopik.... off2topic

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8215) erhas01 válasza ubyegon2 (#8204) üzenetére


erhas01
tag

Kiegészítés:

Az összefoglalót elolvastam, továbbá néha, ha felhívjátok a figyelmet rá, akkor újra elolvasom, egyébként, ha ránéznék hetente még most sem tudnám megmondani változott e éppen valami, vagy sem.
Az elmúlt egy évben lassan összeszedegettem a könyvjelzőbe az általatok nagy munkával megírt cikkeket is.
Az elkészült logout cikkekkel, blogokkal igen ritkán, néha hónapok, évek múlva találkozom. Sokat javítottatok rajta.

Hetente figyelem a kezdő, ubuntu, mint, debian, chakra, programozás fórumot, leggyakrabban az első kettőt, ez kb. 300 hozzászólás.
Ha megszűnne a sok szaktopik is, hogyan lehet nekem kezdőnek majd megtalálnom a megoldást? Vajon mivel szűrjem a hozzászólásokat? Több mint 1000 lenne... sok,
másképpen fogalmazva munka után felfognom, szelektálnom ....
Az adat lenne csupán egy helyen ...

Kezdő topik - vagy a leendő akármi nevűhöz -

Véleményem szerint : )
Kiegészítés. Csak úgy magamban gondolkodva ....

A magyar, vizuális ablakos windows-ról nehéz volt máról holnapra átállni, fejben befogadnom az angol rövidítéseket, kódsort, rendszert; az összes emlékezetbe beégett képek, fogalmak semmit nem érnek.Ezt akartam használni, ezen maradtam azóta is. Amint az alap minimum program működött a pc-n, onnantól semmi mást nem állítgattam és nem kérdeztem, nem írtam feleslegesen. Az eltelt egy évben olvasgattam.

Nem tudom, mi az, hogyan kell? :
A hdd-t csatolni, particionálni, felosztani a helyet.GTP, ssd-n, a kapcsolók? Mi az a dd? Mi a media könyvtár és a home mappa kell-e, hova kerülnek a programok, az adatok?
Külső adattárolónál a csatolás és leválasztás minek?
Hogyan kell egy programot terminálban telepíteni, eltávolítani - pl.: hdsentinel
- vagyis a szoftverközpont által nem támogatott külső programot - ?
Mivel ellenőrzöm a hardvereket, a működésüket, mivel teszteljem?
Minek vannak, mire valók a hozzáférési jogok?
Az fstab, mire jó, hol van, hogyan módosítom?
Mi ez a rengeteg karakteres begépelendő parancs? A man, mikor kell?
Pendrive boot micsoda? Még pendrive-om sincs.
Mi az a Live telepítés? Hogyan írom ki, ellenőrzöm, telepítem?
Nem tudom elképzelni, mi az a disztribúció, a gnome, kde minek nekem?
Látom a megoldási mintapéldákat. Hogyan lesz ez ezen a rendszeremen, mit kell hozzáadni, újrakonfigurálni, melyik verzióval? Ha másolom ami ott van, akkor jó lesz?

majd, lassabban ... túl sok az adat.
Magolással semmire sem megyek.

(#8216) ubyegon2 válasza erhas01 (#8215) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha megszűnne a sok szaktopik is, hogyan lehet nekem kezdőnek majd megtalálnom a megoldást? Vajon mivel szűrjem a hozzászólásokat? Több mint 1000 lenne

Pont ez az, ha megszűnne a sok hsz nélküli szaktopik, az nem hozna túl sok plusz hsz-t és ha minden a helyére kerülne, akkor még kevesebb, de koncentráltabb infót kéne végigolvasnod, mert amilyen kérdéseket leírtál hosszan, az mind szerepel a kezdő topikban több más kérdés közé vegyítve.

Könnyebb dolgod lenne. Ugyanúgy két topikot kéne csak olvasnod max. és abban minden benne lenne!

(#8217) erhas01 válasza ubyegon2 (#8216) üzenetére


erhas01
tag

Legyen úgy! :)
Este még egyszer elolvastam az összefoglalót. :)

(#8218) tvamos válasza ubyegon2 (#8216) üzenetére


tvamos
nagyúr

Elolvastam a kezdő topic-ban az előzményeket.
Kicsit túl van reagálva ez a történet. Egyik topic a másik...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8219) #59070464 válasza F34R (#8076) üzenetére


#59070464
törölt tag

Esetemben linux-libre volt a megoldas (no mindegy, majd tobb gyakorlat, kevesebb balf#szkodas). Igy az nem tolti le es ertelemszeruen nem is csereli le a kernelt, ami Arch Parabola eseten reboot nelkul problemakat okoz.

[ Szerkesztve ]

(#8220) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Linux 4.9

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#8221) F34R válasza Apollyon (#8220) üzenetére


F34R
nagyúr

Legalabb az utanna levo release nem 5.0 lesz, hanem viszi tovabb a kettes bontast. 4.10.

(#8222) lev258


lev258
veterán

Végül is mi lett a konklúzió? Legyen topik-összevonás?
F34R: Mesa-ból viszont a tervek szerint a 13-as után a 17-es jön majd. :K

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#8223) ubyegon2 válasza lev258 (#8222) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Még nem alakult ki semmi, a TG topikban is volt két napja párbeszéd erről, kicsit érdekes álláspont is volt moderátortól (rátapintottam, hogy a Linux ismeretlensége okozza részben), de olyan is volt, ahol bizonyos dolgokkal egyetértett más topik gazdája.

Mivel két topik gazdája is vagy, melyek érintve vannak, neked is kéne valamit nyilatkoznod! ;)
Jelenleg igen szórt a vélemények, 5letek halmaza.

Igazából a rendszeres segítőknek és leendő TG-knek (erős átfedés van itt persze) kéne az egészet valahogy lekezelni. Ha minden így marad, akkor mindenképpen kell egy TG is még a kezdőbe. Én továbbra is az ehhez hasonló álláspontot képviselném és azt nem szeretik, mindig azt bizonygassam, hogy így kéne működnie a dolognak? :U

[ Szerkesztve ]

(#8224) lev258 válasza ubyegon2 (#8223) üzenetére


lev258
veterán

Itt már hozzászóltam, bár csak egyszer és röviden. :B

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#8225) ubyegon2 válasza lev258 (#8224) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Valóban, bocsi, most visszanézve már beugrott! :B

Hosszabb lesz?

[ Szerkesztve ]

(#8226) lev258 válasza ubyegon2 (#8225) üzenetére


lev258
veterán

Én úgy gondolom, a Mint és Ubuntu topikokat nyugodtan össze lehetne vonni, és az sem tűnik olyan nagy eretnekségnek, hogy a kezdő topikot is hozzácsapjuk. Tapasztalat szerint úgyis hasonló kérdések merülnek fel mindben, meg időnként pár komolyabb is, ami még belefér. Minden másra meg ott a Haladó jelen állás szerint. A kérdés így nézve inkább az, mi az, amit középszintnek tudnánk tekinteni és mennyire alap dolgokat kezelnénk egy kezdőknek szánt topikban. Van-e valódi létjogosultsága a középszintnek egy alap és egy haladó mellett. Ezt kellene tisztázni, ki szerint mi való mely topikba. Ezt egyedül én nem határozhatom meg.
Az biztos, hogy jelenleg van 3 topik, ami nagyon átfed és emiatt nagyon töredezettnek is tűnik. Egyszerűen azért, mert hazánkban nincs akkora közösség, ami ezt indokolná.
Linuxos játék topikra most nem térnék ki, de ez akár támogatandó is lehet, fel lehetne tölteni tapasztalatokkal, fontosabb hírekkel.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#8227) CPT.Pirk válasza lev258 (#8226) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az Ubuntu maradjon külön topic. Az más világ. ;)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#8228) lev258 válasza CPT.Pirk (#8227) üzenetére


lev258
veterán

Az Ubuntu topik nem önmagában létezik, hanem egyben Ubuntu Mate, Xubuntu, ... topik is. A Mint pedig nem áll messze ettől. A grafikus felület az nem különbség. :P

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#8229) #59070464 válasza CPT.Pirk (#8227) üzenetére


#59070464
törölt tag

Highly bloated apt-get distro mindketto, mely kozott sok a kapocs, melyek alapjan szerintem is siman mehetne egybe.

(#8230) ubyegon2 válasza lev258 (#8226) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Úgy tűnik, a legnagyobb egyetértés abban van, hogy egyes topikokat összevonjunk, eddig az említett háromban gyakorlatilag simán ki lehet egyezni. (tőlem is megszabadul a nagyérdemű)

A köztes szint kérdése valóban csak attól függ, sikerül-e jól körülhatárolni a kezdő és középhaladó témaköröket. A haladó az elvan magának a szokásos mélyvíz témákkal, szerintem külön szerver topik felesleges.

Linuxos alkalmazások, játékok - virtualizáción keresztüli alkalmazások, etc. topiknak lenne létjogosultsága.

Kérdés, mi legyen a marginális topikokkal? Bezárni válogatás nélkül nem lenne jó ezeket, akár a Kapitány Chakrájára gondolunk, akár más hasonló erősen kis létszámú felhasználót felszippantó topikokra.

Debian, Arch, Fedora, Centos, etc. szintén csak külön képzelhető el.

Az offot viszont be kell zárni, mert itt mindenki marhaságokat írkál! :D

(#8227) CPT.Pirk

Szerintem a Chakrával jól megférnének! ;]

[ Szerkesztve ]

(#8231) BoB


BoB
veterán

Haha: [link]

"Remote code execution flaws found in McAfee VirusScan Enterprise for Linux could allow an attacker to obtain root privileges"

És a cég ahol dolgozok, az is ennek a szenny McAfee-nek a termékeit használja :(

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#8232) lev258 válasza BoB (#8231) üzenetére


lev258
veterán

Nekem ez tetszik:
"At a first glance, Intel's McAfee VirusScan Enterprise for Linux has all the best characteristics that vulnerability researchers love: it runs as root, it claims to make your machine more secure, it's not particularly popular, and it looks like it hasn't been updated in a long time"

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#8233) CPT.Pirk válasza lev258 (#8228) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jól van, nem akartam egyszerre 10 disztró felhasználóinak beszólni ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#8234) spammer


spammer
veterán

És valami ilyesmi megoldás, hogy három topikkal le lehessen fedni és közben kukázni lehessen a szellem járta disztró topikokat? :F

Linux kezdőknek (Ubuntu, Mint stb.)
Linux haladóknak (Debian, Arch, Fedora, CentOS stb.)
Linux szerverek, hálózatok

szerk: plusz ezeknél a téma összefoglalóban / oldalsávban fel lehetne tünteni a kapcsoló szaktopikokat, mint pl.: shell script, kodi, plex, rpi stb.

Zárójelben a disztrók amolyan támpontok is lehetnének, hogy általában kik választják ezeket. Nem kell, hogy kőbe legyen vésve, ha pl. kezdőt a Debian (alapú) érdekli, akkor lehet neki segíteni ettől függetlenül.

Külön linux applikációs topiknak nem nagyon látom értelmét, ezek is bőven elférnek a főtémákban.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#8235) lev258 válasza spammer (#8234) üzenetére


lev258
veterán

Én támogatom ezt az elrendezést, de legalábbis alkalmas kiindulópont.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#8236) #59070464 válasza ubyegon2 (#8230) üzenetére


#59070464
törölt tag

RHEL, Fedora, CentOS boseggel lehetne egy topic. De a legnagyobb nagyszeruseggel lehetne csak a Linux szerverek, hálózatok meg nem letezo topic resze is.

(#8234) spammer
Reszemrol tamogatva.

(#8237) bambano válasza #59070464 (#8236) üzenetére


bambano
titán

úgy látom, itt érdemes lenne ékezetes klavit használni...
mert a moderátorok sokáig fogják törni a fejüket, hogy mit takar nálad az, hogy bőseggel :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8238) #59070464 válasza bambano (#8237) üzenetére


#59070464
törölt tag

Pedig volt valami localectl felirva a fuzetembe...

[ Szerkesztve ]

(#8239) F34R válasza #59070464 (#8238) üzenetére


F34R
nagyúr

Nekem olyan nincs :P

(#8240) Apollyon válasza spammer (#8234) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Szerintem is jó ez így, szóval + egy szavazat, szerintem ne is bonyolítsuk tovább az ügyet.
A kezdő és haladó között nem lesz már akkora űr, de ugyanakkor meglesz az expert topik is. Ez így tökéletesnek tűnik, nem kell több topik.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#8241) F34R válasza Apollyon (#8240) üzenetére


F34R
nagyúr

Eleg lesz egy is majd beHAMbizom a tobbit mint a systemd. ;]

(#8242) Apollyon válasza F34R (#8241) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ez még viccnek is rossz, ne cukkolj a systemd-vel :P A minap debianon és arch-on is volt leállításnál a *** a stop job is running *** őrület, amitől ordítófrászt kapok. Ez is csak a sötét pöttering időszak óta van. Ha meg belegondolok, őt a redhat pénzeli hát biztos nem fogok már abból a házból semmit se használni.
Ø Norpm Ø
:DDD

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#8243) F34R válasza Apollyon (#8242) üzenetére


F34R
nagyúr

Van Archlinux OpenRC installation media es Deuvan fork, ezekben nincsen systemd csak a libjei.

(#8244) CPT.Pirk válasza spammer (#8234) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nekem tetszik.

A korábban írt app / gaming topikok meg inkább egy logout személyes bejegyzés formájában mehetnének, ha valaki akarja.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#8245) bambano válasza spammer (#8234) üzenetére


bambano
titán

tehát a haladó linux topic lesz a debian kezdő topic?
továbbra sem tervezem elolvasni a korábban 500x megválaszolt, ismét feltett kérdéseket.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8246) Apollyon válasza bambano (#8245) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A kezdő kérdés a kezdő topikba fog menni, nincs disztró rasszizmus ;D

(#8243) F34R: Majd bepróbálom, most nem piszkálom meg a rendszereimet. Arch amúgy is csak addig marad, amíg tearingel az igp debian alatt. Ha megoldódott, arcsinak pie pie. ;p

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#8247) bambano válasza Apollyon (#8246) üzenetére


bambano
titán

szerintem volt már itt olyan hsz, ami leírta, hogy mit állíts be nvidia drivernek, hogy ne tearingeljen.
így is tearingel, de minden disztró teraingel valamennyire szerintem.

tehát már most kezdheted letölteni a debian telepítőt :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8248) spammer válasza bambano (#8245) üzenetére


spammer
veterán

Nem, a kezdő a kezdő topikba ír, akkor is, ha Debiannal akar elsőként megismerkedni. Ezért írtam, hogy a disztrók zárójelben csak támpontok (elsősorban kezdőknek), de a topik címe a mérvadó. A téma összefoglalóban ki lehetne fejteni, hogy ezek csak támpontok, és a kérdéstől, illetve tudásszinttől függően kell a topikot megválasztani. Pl.: a noob kérdésekkel a kezdő topikot bombázzák, akkor is, ha életében nem látott még linuxot, de rögtön Debianozni akar vagy Árcsozni. :))

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#8249) Apollyon válasza bambano (#8247) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Még nincs nvidia kártyám, egyelőre elvagyok az intel professzorba építettel. Amíg a lehúzás ünnepe kari/téli szezon lemegy megvárom, aztán majd jöhet az nvidia.

Egy testing Debian most is fent van, minden héten csekkolom sorozattal meg böngetős tecsővel is :)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#8250) F34R válasza Apollyon (#8246) üzenetére


F34R
nagyúr

Hogy tearingel? video kozben vagy mar amugy is ? eleve compositor off, (vagy compton opengl)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.