Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#469) Fritz Teufel válasza Fritz Teufel (#468) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

A dpm beállítása kész, nagyon szépen működik. Meg sem nyikkan :C Itt nem találok az Ubuntu Software Center-hez hasonlót. Létezik valami? A Chrome feltétele is megfogott:
Debian/Ubuntu operációs rendszerhez
Fedora/openSUSE operációs rendszerhez

Remek, csak azt nem mondjátok, hogy Chromium...

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#470) Vladi válasza Fritz Teufel (#417) üzenetére


Vladi
nagyúr

ma már a debian is nagyon leegyszerüsüdött. Ma már minden automatizálva van.

Esetleg a centos-t tudom még javasolni. Fedorához nagyon hasonló. Nagyon stabil, 10 év támogatás van rá, viszont kicsit régi programok vannak benne.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#471) Apollyon válasza Vladi (#470) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Már késő, Ő most már a Manjarosok közé tartozik! ;]

(#469) Decepticon: Van grafikus csomagkezelő, viszont ilyen csicsás eppsztór nem lesz mint buguntuban... Ez már csak ilyen csicsátlan linux ;] :D

Chrome-ot nem tudom fel lehet-e tenni, én elvből nem használok google termékeket. Chromium van, elvileg a színeken és az adatlopáson, kémkedésen kívül mindenben megegyezik a sima Chrome-mal.

Viszont pl. még az összes létező FF verzió is telepíthető, Opera is van stb.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#472) Fritz Teufel válasza Vladi (#470) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

A Debian-t úgy kellene felkalapálni és ha van egyszerűbb út, akkor inkább azt választanám. Úgy tűnik, hogy a Manjaro jó lesz, de most fogalmam nincs, hogy a megszokott alkalmazásaimat hogyan tegyem fel. Például a Geeque-nél ki szoktam választani a Gimp integrációját stb. de a csomagkezelőben csak magát az applikációt tudom kiválasztani, az extersion-öket nem látom. Ezt Ubuntu alatt a Software Center-ben lehetett megoldani.Itt meg vagyok lőve. Aztán ki kell találnom, hogy hogyan tegyem fel a Skype-ot, ESET Nod32-t, Google Earth-t a Krusader-hez is jó csomó extension lenne...

Iscariah: az FF legújabb verzióját nem tudtam telepíteni, a 18-as van fent. Idegesít, mert a régi béna sync van benne, amit 8 év alatt nem tudtam talán ha egyszer használni, mert csak asztalon használom. :s

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#473) _Dumber_ válasza Fritz Teufel (#469) üzenetére


_Dumber_
őstag

olyat szerintem nem

csomagnevet ha tudsz akkor feltesz bármit:

2 dolog kell hozzá:

Manjaro repoból:
sudo pacman -S "csomagnév"

közösségiből (AUR)
yaourt "csomagnév"

csak előtte : sudo pacman -S yaourt

ha a yaourt-ot használod, akkor az válogat mindkét repóból, és mellé is írja hogy megyikből teszi fel.
(ha használod, akkor meglátod mire gondolok)

a yaourt esetén elég a csoamgnév toredékét beírni, és akkor is kapsz találatot és válogathatsz.
(ha jól tudom akkor a pacman -Ss "csomagnév" is ezt teszi)

frissítés: pacman -Syu.

Én itt szoktam nézelődni (asszem van ez manjarora is, de most nem találom)

(#474) Vladi válasza Apollyon (#471) üzenetére


Vladi
nagyúr

Oké. Rendben. 2 nap múlva majd mutassátok meg neki a fedora topikot, amikor megunta. ;]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#475) Fritz Teufel válasza _Dumber_ (#473) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

A csomagkezelőt megtaláltam, múködik is szépen, csak éppen kevés. Az például felteszi a Krusadert, de a hozzá tartozó extension-öket nem és nem is mutatja lehetőségképpen. Példa: arj, rar, multirename stb... itt most fejből kellene tudnom vagy 20 csomagnevet. Lövésem nincs, azt csak beszoktam pipálni amikor kiválasztottam a csomag telepítését a Software Center-ben :F

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#476) _Dumber_ válasza Fritz Teufel (#472) üzenetére


_Dumber_
őstag

skype:

sudo pacman -S skype

mi sem egyszerűbb :)

(#474) Vladi

2 nap után mi is belefáradunk és küldjük ;]

(#475) Decepticon

Ez egy KISS project.. nem tesz fel minden sz*rt, csak ami muszáj :DDD

egyébként a pamac-ot találtad meg?

[ Szerkesztve ]

(#477) BoB válasza Apollyon (#471) üzenetére


BoB
veterán

Chrome az AUR-ban van, igen.

yaourt -S google-chrome

_Dumber_: javítva. Mert neked miért nem ment fel? Olyat még nem láttam.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#478) _Dumber_ válasza BoB (#477) üzenetére


_Dumber_
őstag

megpróbálhatja.. de én nem eröltetném - nekem nem ment fel....Mondjuk attól még neki felmehet..
de mit ad a Chrome amit a Chromium nem tud?
(ne mond, hogy flash-t mert azt a chromioum is tudja)

yaourt sudo nélkül kell !! (valahol olvastam és azóta úgy használom)

bob.zxr:
Már nem tudom. A fordítás hibával leállt (régen volt)
Lehet hogy mostmár felmenne, mert akkoriban sok minden fordítása leállt, és tettem fel valami csomagot.. (Azóta kevés hibám van)

[ Szerkesztve ]

(#479) Fritz Teufel válasza BoB (#477) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Lefut ez szépen, de mi a francokat kérdez tőlem, hogy akarom-e aditálni?! Csak talapíteni akarok, nem regényt írni. Még a végén kiderül, hogy tem tudok feltelepíteni egy Chrome-ot :B

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#480) Apollyon válasza Fritz Teufel (#472) üzenetére


Apollyon
Korrektor

FF-ból ahogy nézem még csak 28-as van, viszont a 29-es agyhalál, úgyhogy én áttértem az ESR-re, ami az AUR-ban van.

A régi fajta SYNC beállítása egyszerű, de nem logikus. Amikor le akarod tölteni a szerverről a profilod, akkor a következő kell:

"Már van fiókom" => "nincs nálam az eszköz" vagy valami ilyesmi. És akkor megadod a felhasználód (ami egy email cím), jelszót, meg a kulcsot, ami ilyen hosszú betű meg számsor.

Az új fajta SYNC-nél már nem kell a kulcs, ott elég csak a felh./jelsz páros

(#479) Decepticon: Edit PKG build-re csak nyomsz egy N betűt azt csá, megy tovább...

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#481) Fritz Teufel válasza Apollyon (#480) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Igen... nos, azt a büdös kulcsot még nem túl rövid ismeretségünk alatt egyszer sem fogadta el. Tanán ezért is módosították valami emberi megoldásra, mert ez így egy marhaság volt.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.