Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) mzx válasza tiv83us (#879) üzenetére


mzx
senior tag

Az Ön, itt elhangzó javaslatára érdeklődnék a konkrét kontaktról, hol tehetek panaszt az offtopic helyett a szabálysértőkre?
Ugyanis eddig nem tettem moderátornál panaszt, hanem off mondatokban és offtopicban, nyíltan kiviteleztem. Míg az Ön privátjában az áll, hogy tettek rám panaszt, nyilván Ubyegon2 irányába részrehjajlók tehették ,hiszen Ubyegon2-t utasítottam rendre itt, nyíltan az offtopicban, mely szalonképes hsz-emet Ön törölte. (Tegyük hozzá, egyesek már nem szalonképesen szólogatnak be olykor, és moderálatlanul maradtak.)

Ugyanis Ubyegon2 fórumtag , általam hónapok óta tapasztalható, alaptalanul másokat lekezelő cinizmusát alappal kritizáltam és utasítottam rendre, önmagam megvégendő, valamint mivel együttérzek az általa zaklatott személyekkel is (ha volt rá igényük, ha nem, ugyanis ez csupán érzelem, hogy együttérzek velük).

A sunyi, lekezelő hangnemet (és személyeket) nem tűröm senkitől, és itt Ubyegon2-re utalok alapvetően, bár adtam neki pár hónap esélyt, h felnőtt emberhez méltó hozzáállást tanusítson végre (valamint az Ő irányába kényelmességből részrehajló egyének). Amennyiben tehát az Ön jelzése szerint nem nyíltan, egyenes gerinccel KÖTELEZŐ a szabálysértőket rendreutasítani ,HANEM eszerint privátban pl moderátornál, ahogyan az Ön jelzése szerint (rám nézve -a fogalmazásmódom hosszát nem tekintve- alaptalanul) megtették velem szemben egyesek, akkor ezentúl kénytelen leszek én is így eljárni -mivel mindenkit egyforma jog illet meg-, tehát moderátornak jelenteni, azaz megértettem az Ön ebbéli javaslatát.

[ Szerkesztve ]

(#903) Cyrin


Cyrin
addikt

(#904) mzx válasza Cyrin (#903) üzenetére


mzx
senior tag

Csoda, h eddig nem tűnt fel nekem az aláírásod... Pedig kifejező!

"Mi is az a rend? Félelem és csend..." Deák Bill :)

"Én ugyan nem szavaztam rád." :)

"Az erőszak velejárója a rendszernek." (És az igazságtalanság, meg a részrehajlás, sajnos.)

"Egy vízben hancúrozó [...] menyecske nem dönthet az államforma felől." ;)

[ Szerkesztve ]

(#905) F34R válasza Apollyon (#899) üzenetére


F34R
nagyúr

termintalba linux32 enter
utanna probald ugy elinditani.

(#906) bambano válasza Apollyon (#899) üzenetére


bambano
titán

ldd megmondja, hogy milyen libeket keres, ott kiderülhet, hogy melyik hiányzik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#907) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Na ezeket majd kipróbálom a napokban, köszi. (Már azóta töröltem a rendszerről)
Egy kicsit meg van még fűszerezve a dolog annyival hogy ezek gog.com-os verziók, bár a 2k4 megvan dobozos CD-sben is.
Utóbbi Manjaron még frankón elindult natívban, tegnap a CD-s nem.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#908) tvamos válasza tvamos (#896) üzenetére


tvamos
nagyúr

A kepernyon felugrik az uzenet, ha megtalalja az otthoni wifi-t. Erre az esemenyre nem lehet valami scriptet inditani?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#909) tvamos válasza tvamos (#908) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ezt csinaltam, de nem mukodik:

crontab -e

# m h dom mon dow command
*/5 * * * * /home/tomi/Bash/AutoMountSharefolder.sh


nano /home/tomi/Bash/AutoMountSharefolder.sh

#!/bin/bash
echo "This is a custom script for mount my NAS sharefolder"
sudo mount -t cifs //192.168.0.20/sharefolder /mnt/sharefolder -o user=tomi
sudo mount -t cifs //192.168.0.20/sharefolder2 /mnt/sharefolder2 -o user=tomi

Amugy a script megy, de nem indul 5 percenkent, mint ahogy eredetileg gondoltam volna.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#911) Qru válasza mzx (#901) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Itt.

Olvasd át kérlek a szabályzatunkat ha már elfogadtad azt magadra kötelező érvényűnek (és tartsd is be).

Köszönjük.

#nincsbennetarcsi

(#912) N0zer0 válasza Apollyon (#867) üzenetére


N0zer0
senior tag

Közben kiderítettem, hogy a KDE-s qBittorrent miért evett 300MB memóriát. A cache méret volt benne nagyra állítva, azt erősen levettem, és visszazuhant 30MB alá, ami még mindig sok, de majd még kísérletezek vele. Majd próbálgatom WebUI-val is.

(#913) Apollyon válasza N0zer0 (#912) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nálam most 12 torrenttel 3,3MB-ot foglal a memóriából :DDD

Mondjuk van 4GB ramom, úgyhogy nem zavar .p

Múltkor megpróbáltam telenyomni a memóriát, mert ha megy is 400 alkalmazás, akkor sem megy 2GB fölé a használat.

Sikerült 3,95GB-ra feltornászni, 15 bash ablakkal, kis libreofficeszal és pontosan 129 firefox tabbal. Így már kicsit elgondolkozott a Debian, de ez mondjuk nem mindennapi használat :D Hja swap amúgy nincs.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#914) Fritz Teufel válasza Apollyon (#913) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

qBittorrent; 26 futtatott torrent: 16,5MB gui-val.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#915) N0zer0 válasza Fritz Teufel (#914) üzenetére


N0zer0
senior tag

Én 218 torrentet küldök most vele, 1,5TB méretben, és 30 mega körül eszik, de ebből 25 mega cache, mert külső USB HDD-ről van szó. Szóval tényleg nem vészes.

Egyébként az egész Linuxra igaz, néha soknak tűnhet a memóriafogyasztása, de bőven szokott benne lenni cache-elés, és nem darálja a HDD-t, mint a Windows. Főleg a 2k/XP esetében utáltam, hogy a kernel lapozta ki az alkalmazások memóriáját, hogy legyen hely a SEMMINEK, míg a Linux nem daráltatja a lemezt feleslegesen, minta tényleg minden memóriából futna sokkal simábban. Mondjuk a Win7/8 memóriakezelése már fejlettebb, de meg is látszik, hogy azok is sokkal magasabb foglalási értékekkel dolgoznak, mint az XP. Átlag felhasználó persze ilyenkor megijed, mert javarészt XP-hez szokott, és nem látja be, hogy a memória azért van, hogy használják a programok, nem azért, hogy készenlétbe álljon üresen a semminek. Már el is szoktam tőle, hogy a Windows darálása miatt akadozzanak a programok.

Sőt, azt is észrevettem, hogy amikor a Ext4-en dolgozik a rendszer sok kis fájllal, meg sok apró fájl között kerestetek valamit, akkor sokkal simábban dolgozik a HDD, hangtalanul, csak úgy pörög a fájlszámláló fürgén (pedig AES256 CBC LUKS lemeztitkosítás is van), míg ugyanazon a HDD-n a Windows a titkosítatlan NTFS partíciót rötyögtette mint az állat, olyan hangja volt a HDD-nek, mint a traktornak, és lassabbak voltak az apró fájlokkal végzett műveletek. Az egész cucc évekkel jár technológiailag a Windows előtt, pedig még nem is mentünk el addig, hogy ZFS, vagy Btrfs, amik igazán modern fájlrendszerek.

(#916) Fritz Teufel válasza N0zer0 (#915) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Igen, én is ezt tapasztalom. Fáj is miatta a fejem, mert a nagy meghajtómat hagytam NTFS-re és ott valóban lassabban dolgozik, mint ext4-en. Bennem volt a kisördög, hogy ha vissza kellene váltani Winfosra, akkor a lényeg változatlan lenne. Most már beletörődtem, hogy nálam nincs dpm a laptopon és így valamivel hangosabb és melegebb. Mindegy, most már marad az NTFS, amíg le nem tudom cserélni a laptopot. Már ki is néztem az utódot, már csak állást kellene találni...
Sony Vaio VGN-FW21Z -> ASUS G56JR-CN144D vagy valami hasonló...

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#917) F34R válasza Apollyon (#913) üzenetére


F34R
nagyúr

python az zabalja a memoriat azzal is lehet probalkozni.

(#918) duo


duo
őstag

most egy időre elegem lett a debianból. pont úgy telepítettem mint eddig bármikor, netinstall command line expert mode. csak az alaprendszer, majd grub, reboot és kézzel belakás. ahogy fentebb írtam én a gyártó oldaláról származó nvidia installert szeretem, a dkms regisztrálásánál és modul építésénél azonban elszállt minduntalan. "bad return status." vagy valami ilyesmi. uninstall, a csomagok közti nvidia-current-el ugyanezt csinálta synaptic-al.
ha aptitude-al vagy apt-get-el akartam telepíteni akkor is. 3.2 és 3.14-es kernellel is kipróbáltam. a szükséges csomagok, meg kernel header fent volt.
________________________________
trusty vissza ugyanilyen módszerrel. elsőre pöccre. ahogy szokott.erőforrás igény szempontjából kb 10-15MB-al éhesebb az ubuntu.
________________________________
szarjon sünt a debian.
hozzáteszem közel egy évig nem használtam de előtte 3 évig meg igen. akkor minden jobb volt. de hát már a nosztalgia sem a régi.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#919) Apollyon válasza duo (#918) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hmm azért az nvidia driverrel is lehet a gond, hogy nem írták meg megfelelően. Bár őszintén szólva utoljára nvidia kártyám a TNT2-es korszakban volt :DDD

Nekem meg amúgy most pont bejön a Debian, ellenben régen nem volt annyira user friendly, legalábbis 3 évvel ezelőtt volt vele sok gondom, most a játékok (natív) futtatásán kívül semmi .D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#920) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Aki Debian repókat használ, melyik országot preferálja a legjobban?
Ugye telepítéskor is van egy üzenet, hogy nem feltétlenül a saját országé a legjobb. Gondolom azért nincs nagy jelentősége már ezeknek, persze azért egy zimbabwei repó ha lenne nem biztos hogy ideális volna, de mégis érdekelne ki mit használ és miért. Én osztrákot használok, mert közel van, eddig nem volt vele baj. Volt/lehet egyáltalán bármelyikkel is probléma?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#921) bambano válasza Apollyon (#920) üzenetére


bambano
titán

régebben sok baj volt a magyarokkal, nagy késéssel frissültek.
én évekig az elsődleges németet használtam, de mióta a diginél csigalassú a külföld elérés, azóta kezdek átszokni az fsn.hu-ra.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#922) lionhearted válasza tvamos (#909) üzenetére


lionhearted
őstag

Ez teljesen normális, mivel sudo-val nem crontabolunk... hova írod be a jelszót? :F
Root crontabjába tedd be, sudo nélkül.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#923) bambano válasza tvamos (#909) üzenetére


bambano
titán

automountot miért nem automounterrel csinálsz?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#924) tvamos válasza lionhearted (#922) üzenetére


tvamos
nagyúr

Sehova nem irtam a jelszot. Gondoltam, majd keri a halozati jelszot, akkor beirom. Msot ugy van... marmint elinditom manualisan, es keri, es egyenlore ez nekem megfelel.

Sudo-val nem crontabolunk? Ize... oke... de akor hogyan?

(#923) bambano válasza tvamos (#909) üzenetére
Hat, mert nem tudtam, hogy van... de utana nezek a manualban.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#925) bambano válasza tvamos (#924) üzenetére


bambano
titán

eleve egy normális unixon sudo-val kb. semmit se csinálunk.
ezt az általános sudozás dolgot betegségként kellene kezelni és szedni rá valami gyógyszert.

másrészt ha már mindenáron sudózni akarsz a cronban, akkor sudo nélkül tedd bele, de a root crontabjába, ne a sajátodba.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#926) tvamos válasza bambano (#925) üzenetére


tvamos
nagyúr

Bocs! Nem akarok feltetlen sudo-zni.
az ugy volt, hogy bash-ben nem ment sudo nelkul.. Utana onnan meg csak masoltam. <ctrl> <shift> c ........

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#930) Apollyon válasza bambano (#925) üzenetére


Apollyon
Korrektor

My bad, de mi baj van a sudoval? Annak tudtommal az lenne a lényege hogy csak 1 folyamatra kap engedélyt az adott felhasználó, nem pedig korlátlan hozzáférést.

Pl amikor Manjaro linuxoztam, és rootként futtattam a yaourt csomagkezelőt, akkor bár végrehajtotta a parancsot, de azért előtte leoltott hogy nem kéne őt rootként futtatni biztonsági okok miatt.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#932) bambano válasza Apollyon (#930) üzenetére


bambano
titán

"Annak tudtommal az lenne a lényege hogy csak 1 folyamatra kap engedélyt az adott felhasználó, nem pedig korlátlan hozzáférést.": egyrészt az marhaság, hogy rendszert felhasználói accountról menedzselsz. másrészt az milyen "1 folyamat", amikor megnézel egy leírást és oldalakon keresztül minden parancs elé oda van írva a sudo? ez teljesen értelmetlen felfogás, hogy ahelyett, hogy rootként csinálnád, amit rootként kell csinálni, folyton sudoznak.

az elgépelések meg egyebek ellen semennyire sem véd.

"Pl amikor Manjaro linuxoztam, és rootként futtattam a yaourt csomagkezelőt, akkor bár végrehajtotta a parancsot, de azért előtte leoltott hogy nem kéne őt rootként futtatni biztonsági okok miatt.": szerintem se kéne majnaro csomagkezelőt használni :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#933) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Kérem a topiklakókat olvassák el a linkelt novellát, ha lesz egy kis idejük. :)

Ez jutott eszembe az utóbbi időben olvasott vitáról...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#934) Apollyon válasza bambano (#932) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Szerintem a sudo azért van az oldalakon mert gondolom több kezdő és/tanuló felhasználó van a linux világban mint haladó, mert ha leírás kell hozzá akkor nyilván nem ért még eléggé hozzá.
Ha pedig rászoktatják arra hogy sudozik, akkor megtanul(hat)ja hogy ez egy olyan "beavatkozás" ami rendszerszintű, így utalva ezzel arra hogy vigyázni kell.

Még mindig jobb mint ha mindenki rootként használna mindent, és úgy dobálná a parancsokat ész nélkül. Kipróbáltam, alapjáraton be lehet jelentkezni rootként a desktopomra :( ami elég gáz. Régen ezt nem lehetett (Lennyben meg squeezeben legalábbis)

Ha mindenki #-ként nyomja, akkor tisztára az lesz mint ami Windows XP-n volt.

"szerintem se kéne majnaro csomagkezelőt használni :)"

Hogymi? Szerintem itt félreértettél.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#935) bambano válasza Apollyon (#934) üzenetére


bambano
titán

nem.
azért van sudo, mert pár agyhalott linux fejlesztő azt gondolta, hogy a linuxból is olyan oprendszert kell csinálni, mint a windows, ahol mindent szellemek meg wizzardok meg angyalok meg szőnyegre köpő kutyák meg visszapofázó gemkapcsok intéznek. azon próbálnak egyensúlyozni, hogy valahogy csak meg kellene oldani a rendszerfelügyeleti dolgokat is, de mégse barmoljon szét mindent az egységsugarú writeonly user, hát legyen sudo, ami egyfajta figyelmeztetés, mint a piros 18as karika az éjjeli töcskölős filmek előtt. értelme semmi, de legalább beleég a plazmába.

ehelyett a rendes hozzáállás az kellene, hogy legyen, hogy ha te ki akartál adni egy parancsot, akkor azt a gép végrehajtja, akkor is, ha a teljes kotvány repül a francba. nem a gép dolga, hogy óvodásnak kezeljen és fogja a kezed. ezt akartad, hát nesze. le akarod törölni az initet? parancsolj. fejbevernéd az mbr-t? ahogy kívánod.

"Hogymi? Szerintem itt félreértettél.": nem értettem félre semmit. azt akartam burkolva mondani, hogyha visszapofázik neked egy oprendszer, ne használd többet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#936) Apollyon válasza bambano (#935) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Rendben, értelek.
Véleményem szerint még mindig eredményesebb ha a felhasználó kap visszajelzést arról ha ökörséget csinál, mint az, hogy nem és mindent elölről kellene kezdeni.
De aki meg nem ért hozzá, az úgysem jut el addig hogy felrobbanjon a gép a kezében. Akik meg azon a szinten vannak hogy "kiírt valamit a gép" azok el sem jutnak a linuxig, és soha nem is fognak.

Egyébként is, ha a világ most elvan a mai windózzal, akkor a jövőben is ellesz. Mennyi most a desktop linux felhasználók aránya? 1-2%? Mióta is van ez így? ... Elég régóta, és valszeg ez így is fog már maradni. Ami elvileg jó nekünk.

Aztán ha tudsz valami frissebb infót ne tartsd vissza :))

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#937) bambano válasza Apollyon (#936) üzenetére


bambano
titán

az egy hülye visszajelzés, hogy öreg, nem így kéne, de most az egyszer megcsinálom helyetted.
a normális visszajelzés az lenne, hogy kiírja a hibaüzenetet és nem csinál semmit.

az meg pláne hülye visszajelzés, hogy ne futtasd rootként a csomagkezelőt, hanem futtasd userként, majd ő jól átvált rootra (mert a csomagadatbázishoz nem férhet hozzá más), és majd ő okosan fut rootként. legalább ne legyen álszent.

"De aki meg nem ért hozzá, az úgysem jut el addig hogy felrobbanjon a gép a kezében": tudod hány okoskodónak mondták anno ircen, hogy írja be terminálba, hogy rm -rf / ?
és tudod, hány hajtotta végre? mind.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#938) _BOZONT_ válasza Apollyon (#936) üzenetére


_BOZONT_
tag

tok ertelmetlen, "sudo -s" es mar nem is fog vissza jelzest kapni, egy ido utan elege lesz usernak, duckduckgo -zik egyet es workaroundolja... aztan ugyan ugy tud kontarkodni a hozza nem erto,,,

(#939) _BOZONT_ válasza bambano (#937) üzenetére


_BOZONT_
tag

ha jol emlekszem debian 7 ben/tol elsore ra kerdez hogy biztosan akarod :) viszont forkbombhoz meg nem kell root jog azt is hanyan beneztek gyonyoru votl nezni ahogy elpingeltek:)

(#940) tvamos válasza _BOZONT_ (#938) üzenetére


tvamos
nagyúr

A "masik" topicban meg azt mondtak, hogy ne nyomjam "sudo su"-val... akkor el is magyaraztak miert, es azota nem hasznalom.

Bocs, nem akartam ilyen vitat gerjeszteni!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#941) Vladi válasza tvamos (#940) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ezt a vitát nem te generáltad, csak beszálltál. :D

szerintem az os-nek az is feladata, hogy valamilyen szinten védje magát a felhasználó hülyeségétől.
Pl: Fedora alatt alap, hogy default nem enged be rootként a grafikus felületen. Persze kikapcsolható, de ez az alap.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#942) bambano válasza Vladi (#941) üzenetére


bambano
titán

lehet, hogy valamilyen szinten védenie kell magát, de nekem a pc-m a beosztottam, nem az óvónőm. ha le akarom gyalulni az egészet a rákba, akkor legyalulom. jó lenne, ha lenne választási lehetőség, hogy az is tudjon mit telepíteni, akit kézen fogva kell vezetni, meg az is, aki kaszkadőr fatalista.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#943) Apollyon válasza bambano (#942) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Akkor már lassan itt az ideje annak a saját disztrónak!

Lehetne a neve akár Bambian vagy mi :DD

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#944) tvamos válasza bambano (#942) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igen... engem kezenfogva kell vezetni, mert nem ertek hozza. :(

Visszakanyarodvast az eredeti kerdesemhez... automount...
arra gondolsz, hogy beteszem az fstab-ba, amit mountolni akarok?
Mondjuk igy:
//192.168.0.20/sharefolder /mnt/sharefolder rw,user,username=tomi,password=xylBJRS8 0 0

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#945) bambano válasza tvamos (#944) üzenetére


bambano
titán

ez az auto mount, amit írtál, azt jelenti, hogy bootoláskor felköti a köteteket.
az automounter meg egy daemon, aminek a konfigjában megmondod, hogy mit honnan lehet mountolni, és ha használod, akkor prompt felmountolja.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#946) tvamos válasza bambano (#945) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igen.. nem is mukodik.. (fstab) max, ha kezzel: mount -a.
autofs/automount, ezt talaltam az ubuntu manualban, de meg nem pont ertem, mit, hogy... Tanulmanyozom meg. Ez kell nekem?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#947) _Dumber_ válasza tvamos (#946) üzenetére


_Dumber_
őstag

Ha az fstab-ba beírtad és a mount -a -val felmountolja, de a rendszerindításkor nem, akkor az azért lehet, mert a hálózati kapcsolat nem áll még készen akkor mikor az fstab lefut.

(#948) Vladi válasza bambano (#942) üzenetére


Vladi
nagyúr

Szerintem pont a linuxban van is ehhez választási lehetőség. Ellentétbe bizonyos rendszerekkel, ahogy kapsz egyet, najó max 3-at és slussz.

(#944) tvamos:

fájlrendszer típus oszlop nem kéne ide?

(#947) _Dumber_:

Annak viszont bootnál látszania kellene, hogy ott malmozik, vagy 1 percet.

Ha így van, akkor noauto opció kell neki, és a S99-be, vagy mivanéppenmostott kell egy mount /akármi

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#949) bambano válasza Vladi (#948) üzenetére


bambano
titán

"Szerintem pont a linuxban van is ehhez választási lehetőség.": most még.

"fájlrendszer típus oszlop nem kéne ide?": szerintem nem, az fstabban ha gépnevet is lát, arról tudja, hogy hálózati fájlrendszer és azt nem csatolja induláskor, csak amikor elindult a hálózat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#950) Vladi válasza bambano (#949) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jajj ezt az állandó pesszimizmust. Egy jobb napodon is borúlátó vagy. :O

Amíg van rá igény, addig lesz. Plusz még utána is fél évig a szupport miatt. :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.