Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) tvamos válasza bambano (#700) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ertem...
Virtualization Support - VT for Direct I/O
Kikapcsoltam az Optimust is.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#702) bambano válasza tvamos (#701) üzenetére


bambano
titán

ha az optimust kikapcsolod, akkor intel video drivert kell felrakni

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#703) tvamos válasza bambano (#702) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az kell minden keppen, nem?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#704) tvamos válasza bambano (#702) üzenetére


tvamos
nagyúr

Na, megint ez van...
GRUB installation failed
De ez a debi ezt csinalja velem, evek ota.

LILO-val ment...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#705) bambano válasza tvamos (#704) üzenetére


bambano
titán

ott még lehet uefi/gpt-mbr keveredés

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#706) tvamos válasza bambano (#705) üzenetére


tvamos
nagyúr

Meg wifi se nincsen.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#707) bambano válasza tvamos (#706) üzenetére


bambano
titán

az lehet nyűgös kérdés :P
meg ha atheros chipsetes ethernet van a notebookodban, akkor a drótos net is :P

btw mi a bánatos francért raknak inteles cuccba nem inteles ethernetet....

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#708) tvamos válasza bambano (#707) üzenetére


tvamos
nagyúr

Aida ezt irja:
- Intel(R) 82579LM Gigabit Network Connection
- Intel(R) Centrino(R) Advanced-N 6205 (192.168.0.14)
De valamit eltoltam, mert drotos net sincs....
(De mar annyit cserelgetem a vinyot, hogy kiszoposodik a csatlakozo.)

Aaa... oke, ertem. Ez kell ide:
Non-free firmware is required, which can be provided by installing the firmware-iwlwifi package.

Ezekre itt nincs csekboksz, mint az ubiban. (Ezert nem akartam en ezt, tudat alatt.)

Remelem, menni fog majd valamikor Optimus is. Elvileg a legujabb nVidia driver mar tamogatja az NVS4200-t.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#709) Apollyon válasza tvamos (#708) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Non-free firmware is required, which can be provided by installing the firmware-iwlwifi package."

"Ezekre itt nincs csekboksz, mint az ubiban. (Ezert nem akartam en ezt, tudat alatt.)"

Pontosan ez és ehhez hasonlók miatt sokan nem értünk egyet a Debian filozófiával.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#710) tvamos válasza Apollyon (#709) üzenetére


tvamos
nagyúr

Elmeletben akar jo is lehet... teoretikusan...
Persze, nekem most ez nem annyira jo.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#711) bambano válasza tvamos (#708) üzenetére


bambano
titán

és akkor mész még egy sort, ahol megtalálod az intel firmware-t is és mindjárt lesz drótos neted :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#712) bambano válasza Apollyon (#709) üzenetére


bambano
titán

a debian filozófia nem egy sor, sok elképzelés összegyúrva.
például az is debian filozófia, hogy akkor adjuk ki, ha készen van. ezzel én pl. nagyon egyetértek, szemben a buguntu filozófiájával, hogy van az a pénz, amitől hat havonta kiadást lehet csinálni.

a non-free firmware körüli mizériával egyetértek, de én megtanultam élni vele. engem sokkal jobban zavar, hogy desktoposodik a debian, meg hogy windowsosodik.
hogy felraksz egy csökött digitalizáló kártya drivert, és sokszáz mega szemetet húz be mellé úgy, hogy nincs is rá szoftveres függőség. vagy pont tegnap akartam texlive-ot felrakni egy szerverre, az agyhalott hülyék még cupsot meg dbus-t is lehúzattak hozzá.

valaki mondja már meg, hogy mi a búbánatos büdös francér' kell dbus egy tex disztribbe??? és miért nem maradhatok bsd printer spoolernél, miért kell nekem az ótvaros cupsot erőltetni? pláne, hogy akiknél ennyire elgurult a gyógyszer, azok még azt nem tudták megoldani, hogy ezzel a remek cupssal nyomtatni is lehessen.

forkolni kellene már ezt a nyüves debiant, és megszabadítani a szemétdombtól, mert ez egyre unalmasabb, hogy csak windowsként lehet pc-t használni, máshogy nem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#713) F34R válasza bambano (#712) üzenetére


F34R
nagyúr

ize lesz az meg rosszabb is..... dbust csak nem utalod ? :DDD

(#714) Vladi válasza F34R (#713) üzenetére


Vladi
nagyúr

psszt! Mindent utál, ami nem kőbalta. ;]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#715) bambano válasza Vladi (#714) üzenetére


bambano
titán

ilyen avatarral csitt :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#716) Rimuru válasza bambano (#712) üzenetére


Rimuru
veterán

Majd kipróbálnám a BambaOS-t. :P

Vigyázat, csalok!

(#717) Vladi válasza bambano (#715) üzenetére


Vladi
nagyúr

Csak hogy bosszantsalak megnéztem fedora alatt a texlive-ot.
ezek a függőségei:

kpathsea
texlive-texmf
texlive-texmf-dvips
texlive-texmf-fonts

:D

(#716) colomb2:

képzelj el egy openbsd-t network managerrel és dbussal. ;]

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#718) Apollyon válasza bambano (#712) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nos, amiket leírtál nem igazán tudom mik, most nincs energiám kuglizni :DDD de átérzem a helyzetet, annak ellenére hogy én jelenleg még csak 1.0 szinten használom a linuxot. De itt Manjaron is elég sok minden van, amire sosem fogok ránézni sem, illetve biztos futnak a háttérben olyan dolgok, amiket nem tudom hogy mik, és szintén nem fogom sohasem használni.

Ezért van az, hogy telepítés után uninstall jön, majd fel az ami nekem kell.

Egyébként jobb lenne ha minden disztró inkább csak valami base lenne alapból, és be lehetne pipálni mi kell és csak azt rakná fel. Na az lenne az igazán király.

BTW értem hogy Debian forevá, de mi a helyzet a Slack-kel? Már biztos vagy olyan szinten hogy elboldogulj vele.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#719) Vladi válasza Apollyon (#718) üzenetére


Vladi
nagyúr

Annyi, hogy szerverekkel dolgozik. Gyakran. Aztán ha telepít mondjuk egy text alapú cuccot, ahhoz nem nagyon kell olyasmi, ami desktopra kell. De a nyűgje az, hogy ezt kvázi ráerőltetik.

Persze lehetne mondani, hogy utána leszedi, de ha nem kell, akkor minek feltenni majd leszedni. :F

Én meg úgy vagyok vele, hogy haddbasszonott. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#720) Rimuru válasza Vladi (#717) üzenetére


Rimuru
veterán

Fedorán a többi függőség már régen fent van. ;]

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#721) bambano válasza Vladi (#717) üzenetére


bambano
titán

és mik a rekurzív függőségei?

egyébként meg nem lehet leszedni, mert addig nem hagy mást felrakni, amíg el van törve a csomagadatbázis.

szerk: egyébként slackot használtam a debian előtt.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#722) bambano válasza Apollyon (#718) üzenetére


bambano
titán

no, lepucoltam a gépet és felraktam újra a texlive-ot.
ilyeneket pakol fel, hogy libavahi. valami automatikus szolgáltatás-bejelentő meg felfedező cucc. ehhez annyit, hogy nagyon hülyének kell lennem, ha nekem a szerverfarmon nem világos, hogy mi fut.
meg ilyeneket, hogy libhtml-parser-perl, libhttp-cookies-perl, meg egy halom perl html modult. de minek? nekem nem kell perl, perl-es html meg pláne.

több, mint 700 megát töltött le (oké, a szerverfarmon kutyát nem érdekli), meg több, mint 1.1 gigát foglal el a diszken. wtf? 1.1 gigába komplett debian szervert feltelepítek, nehogy már a tex ennyit elzabáljon...

itt valami nagyon csúnyán félrement, hogy ezt az ökörséget ki merték adni a kezükből.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#723) F34R


F34R
nagyúr

nah ki meresz ? :DDD [link]

(#724) duo válasza F34R (#723) üzenetére


duo
őstag

:DDD hinnye!

elb@ott nolifer hackerek disztrója. a közösség minden tagja külön disztrót ír, ami csak az ő gépükön képes futni és support csak akkor van ha ébren vannak és eszükbe jut kipróbálni valamit :)

bár biztos gyors :)

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#725) F34R válasza duo (#724) üzenetére


F34R
nagyúr

elso blikkre olyan mint a funtoo csak itt systemd vel megy csak. Az mindenhol tamad nincs mar menekves senkinek sem.

(#726) Fritz Teufel válasza F34R (#725) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ezek az iso fájlok öregebbek mint öreganyám. Ez valami atom sabil disztró lehet :D

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#727) Cyrin


Cyrin
addikt

Ez az "Intel device protection technology" milyen húzás már? ha úgy akarják lecserélhetetlen oprendszer az új 97-es lapokon...

(#728) bambano válasza Cyrin (#727) üzenetére


bambano
titán

ez már azóta így van, hogy az ms beletenyerelt az uefi-s boot cuccba.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#729) Cyrin válasza bambano (#728) üzenetére


Cyrin
addikt

Persze, de az uefi beállításait még meg lehetett kerülni.

(#730) bambano válasza Cyrin (#729) üzenetére


bambano
titán

már amikor nem mond olyat az ms, hogy csak olyan notebookra vagy tabletre rakhatnak windowst, amin kikapcsolhatatlan a secure boot. meg az aláíró kulcsokhoz való hozzáférés sem teljesen transzparens emlékeim szerint.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#731) Apollyon válasza bambano (#730) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Akkor reméljük hogy a jövőben is kaphatóak lesznek windoge nélkül is a notebookok. Talán a kínai cuccokban (pl. lenovo) lehet majd bízni, de ahogy hanyatlik mostanában az új thinkpad széria, az általad titulált felejtsDELL már egész jó üzleti szériát hozott ki.
De ha arra meg csak MS terméket lehet tenni akkor patthelyzet van .D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#732) tvamos


tvamos
nagyúr

Nekem meg most nem akar indulni a freecad. Azt mondja, nincs opengl. Visszakapcsoltam az optimuszt, de igy se. Tul sok itt a valtozo....

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#733) Fritz Teufel válasza tvamos (#732) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Felment a Debian? Valahogy lemaradtam arról, hogy végül is mit gyűrtél fel.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#734) tvamos válasza Fritz Teufel (#733) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem megy nekem az a debian, illetve a wifi nem megy.
Most ubuntu van, de ezer sebbol verzik ez az egesz.
Unom mar... megyek en vissza win-re.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#735) tvamos válasza Fritz Teufel (#733) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem, nem sikerult beallitani a netet, meg vezetekeset sem.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#736) Syl válasza tvamos (#735) üzenetére


Syl
nagyúr

Ilyet eddig csak Win7-en láttam. Tavaly előtt amikor az irodába új gépet vettünk és feltelepítettem rá a win7 professionalt csak lestem, hogy szinte semmit nem ismert fel. VGA (intel i5), alaplap, vezetékes hálózat, hang, usb3, abszolúte semmi. Tucatnyi drivert kellett felrakni, gépet újraindítani hogy egyáltalán a vindóz ápdét elkezdje végezni a fél napos munkáját. Olyan linux szerintem a világon nincs, ami vezetékes netet ne vinné. :F Kivéve persze, ha valami sz*r vindóz only betárcsázós f*s neted van

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#737) bambano válasza Syl (#736) üzenetére


bambano
titán

amikor először kerültek a boltokba 4-es sorozatú porcikkal notebookok, pl. a lenovo ideapadban is atheros chipsetes ethernet volt. a debiannak lövése sem volt hozzá.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#738) tvamos válasza Syl (#736) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem, tuti az en hibam a net hianya.
Ellenben nincs kedvem kabelt venni, vagy a folyoson, a kovon ucsorogve beallitgatni a debit, meg wifit csiholni ra.
Lassan ket honapja kuzdok a kulonbozo disztrokkal. Tudom en, hogy juzer error, csak nincs okosabb a kozrlben. :(((

(#737) bambano válasza Syl (#736) üzenetére
Intel... Jonak kene legyen...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#739) duo válasza tvamos (#738) üzenetére


duo
őstag

a biosodat belőném defaultra, aztán fognék két lubuntu live cd-t egy 32 biteset és egy 64 biteset és bebootolnék mindkettővel. úgy hogy zsinóros netet használok.

tesóm laptopján egyszerűen inaktív volt az nm-applet én rootként beléptem, beállítottam, úgy ment is. aztán sudoval indítva ment csak ugye jelszót kérne, ezt meg úgy oldottam meg hogy a /etc/sudoresben beállítottam hogy az nm-applet nél ne kérjen jelszót, és az automatikus inditáshpz betettem hogy sudo nm-applet.
na onnantól megy a wifi.

tudom kicsit favágó módszer, de egy próbát neked is megér.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#740) Syl válasza tvamos (#738) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem azt mondtam, hogy a te hibád. Inkább a gépedé. Az valami 'Bermuda háromszög' gép lehet, mert mindent benyel :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#741) F34R


F34R
nagyúr

nah ma is nekem tele lett a facom a linuxal, mar pacman helyett emerge-t irok folyton.
Csak az a rossebb forgatas ne volna mert nincs nekem arra 8 oram hogy elbaszakodjak egy rendszerfelepitessel.

(#742) Fritz Teufel válasza F34R (#741) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Milyen rendszert építesz?

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#743) F34R válasza Fritz Teufel (#742) üzenetére


F34R
nagyúr

Gentoo-t epitenek, de mindig van valami bajom vele es sosem jutok el a kesz rendszerig.
A legnagyobb baj nem azzal van hogy elveszi az idomet hanem az hogy lassan forgat a retek cpu miatt, igy ha valamit elbaszok akkor kezdhetem elejerol.

(#744) duo


duo
őstag

Az a kérdésem hogy display manager nélkül hogy kell beállítani az ubuntut autologin-ra?
pl wheezy alatt az etc/inittabot kell szerkeszteni ubuntunál valamelyest másképp van, amit howtot találtam az még régebbi ubuntuhoz volt ahol még szintén létezett az inittab.
a disztró ubuntu 14.04 kicsontozott LXDE-vel. (a jelenlegi display manager az lxdm)

köszi

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#745) Fritz Teufel válasza duo (#744) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

butaságot írtam, bocsi

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#746) duo válasza Fritz Teufel (#745) üzenetére


duo
őstag

azt köszönöm szépen :R , de ez a lightdm display manager beállítása. nekem egyrészt lxdm-van, másrészt azt sem akarom. símán csak karakteres felületről lépnék be. arra irányult a kérdés. :) de mégegyszer köszi!

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#747) F34R válasza duo (#746) üzenetére


F34R
nagyúr

inittab, ha az nincs akkor meg systemd service-el bar oda is kell egy xlogin nevezetu csomag.

(#748) BoB válasza duo (#746) üzenetére


BoB
veterán

Az biztos hogy 2 részletben kell megoldani. Egyrészt az automatikus bejelentkezést konzolra, majd x automat indítását.

Előbbi nemtom Ubuntun hogy lehet, utóbbinál a shell-nél kell beállítani az automat indítást. Keress rá automat bejelentkezés tty -re.

Másodiknál Arch wiki szerint
Bash-nél ehez: ~/.bash_profile
ezt: [[ -z $DISPLAY && $XDG_VTNR -eq 1 ]] && exec startx
kell hozzáadni. Szerintem ez működik Ubinál is.

F34R: Ubuntu-nál se inittab, se systemd nincs :D

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#749) F34R válasza BoB (#748) üzenetére


F34R
nagyúr

double fail.

(#750) _BOZONT_ válasza BoB (#748) üzenetére


_BOZONT_
tag

"F34R: Ubuntu-nál se inittab, se systemd nincs :D"
ubuntu for the win

Ha duplan akarod tokonszurni magad...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.