Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43951) direwolf válasza RazoR (#43950) üzenetére


direwolf
őstag

törölve, rossz helyre ment a post

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#43952) Trueo666


Trueo666
újonc

Sziasztok!

Vettem egy lg led monitort az asztali gépemhez. Az a problémám hogy a Windows felülten semmi gond de ha elinditok egy játékot az egér mozgása késik (delay). És igy képtelenség játszani vele.
Találkozott vki ezzel a problémával? mi a megoldás?

(#43953) Zsmester89 válasza Trueo666 (#43952) üzenetére


Zsmester89
őstag

Ha monitor, nem tv, akkor ITT kérdezd meg, ők foglalkoznak vele inkább.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#43954) dugomc válasza brendonka23 (#43946) üzenetére


dugomc
tag

Mutass olyan hozzászólást aki azt írta volna hogy kell a 650v-hez "AN-WF500". Mivel azt írtad 1-2 kommentelő ezt írta.

Néha nem ártana a gyártó weboldalán tájékozódni mielőtt baromságokat írsz. kb 2 kattintásodba kerülne. Tudod GOOGLE. De segítek.

http://www.lg.com/hu/televiziok/lg-42LB650V-smart-cinema-3d-tv

"Magic Remote - mozgásérzékelős távirányító előkészítés"

Magyarul csak kell egy Magic Remote és működik vele. Az meg ha nem hiszed el ha valaki válaszol hogy megy vele akkor minek kérdezed meg.

:W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#43955) Trueo666 válasza Zsmester89 (#43953) üzenetére


Trueo666
újonc

Köszi!

(#43956) RazoR válasza dugomc (#43954) üzenetére


RazoR
veterán

Annyit hozzátennék a mondandódhoz, hogy az én tv-mhez 47LA620S is az van írva, hogy "Magic Remote - mozgásérzékelős távirányító előkészítés" de mégis kell hozzá az usb-s vevő, hogy minden funkció működjön vele. Vevő nélkül csak sima távirányítóként működik az is.

(#43957) Warter válasza dugomc (#43954) üzenetére


Warter
őstag

Lehet, hogy tévedek, de az előkészítés számomra csak annyit jelent, hogy szoftveresen tudja kezelni. De ettől még a hardveres részt meg kell venni pluszban. Szóval annyira nem fekete-fehér ez a dolog.

(#43958) opeter70


opeter70
senior tag

Sziasztok!

Régebben volt egy LG 42LD550-es tv-m és egy LG BD370 Blu-Ray lejátszóm, amik sajnos villámcsapás áldozatai lettek.
Helyettük most van egy 42LB650 és egy BD670 párosítás.
A régebbi tv-nél és a lejátszónál volt egy olyan jópofa dolog, hogy ha bekapcsoltam a Blu-Ray lejátszót, akkor a tv automatikusan átváltott arra a bemenetre, amire a lejátszó volt kötve.
Tehát nem kellett 2 távirányítót is nyomkodnom filmnézéshez.

A mostani újabb tv és újabb lejátszó viszont nem csinálja ezt.
A kérdésem az lenne, hogy be lehet ugyanezt állítani valahol a mostani tv-men?

Tudom nem nagy dolog, csak apróság, de én szerettem, hogy nem kellett külön bemenetet választani a tv-n, ha elindítottam egy filmet a lejátszón.

(#43959) dugomc válasza Warter (#43957) üzenetére


dugomc
tag

Akkor meg itt van nem egy helyen aki leírta akinek nem egyértelmű. Nem véletlen lett szép kerek a mondandóm. Általában ha valaki baromságot ír akkor reagálnak rá mint most is. De ha már nem hiszek 1 embernek akkor használom azt a fenti rublikát ami elméletileg a keresést szolgálja.

http://www.lg.com/hu/televiziok/lg-47LA620S-smart-3d-tv

Nem látok sehol olyat hogy lenne rá magic remote előkészítés. Se a fő tulajdonságoknál se a kiegészítőknél.

[ Szerkesztve ]

(#43960) Zirowe válasza dugomc (#43959) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Pedig ott van a funkcióknál, csak jobban kéne megnézni.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#43961) samspade válasza opeter70 (#43958) üzenetére


samspade
csendes tag

A Simplink-et kapcsold be..

(#43962) opeter70 válasza samspade (#43961) üzenetére


opeter70
senior tag

Köszi, megnézem.

(#43963) RazoR válasza dugomc (#43959) üzenetére


RazoR
veterán

Hát pedig ott van az a funkcióknál a második cucc, eléggé feltűnő szerintem.

(#43964) huncutka1029 válasza dugomc (#43954) üzenetére


huncutka1029
addikt

az előkészítés azt jelenti ,hogy nem csak a távirányító, hanem az usb dongle is kell hozzá.
Ellenkező esetben csak azok a funkciók fognak működni amik IR-en mennek, hang, csatornaváltó, ki-be kapcsolás. a többi amitől magic lesz nem működik megfelelő vevő nélkül!
Ezért kell az AN WF 500!

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#43965) Zirowe válasza huncutka1029 (#43964) üzenetére


Zirowe
nagyúr

;]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#43966) huncutka1029 válasza Zirowe (#43965) üzenetére


huncutka1029
addikt

:DD :DD :DD

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#43967) vigyori78 válasza Zirowe (#43965) üzenetére


vigyori78
őstag

(#43968) cicur99 válasza huncutka1029 (#43964) üzenetére


cicur99
tag

Szögezzük le - az "előkészítés" mást jelenthet típustól függően. Egyes tipusoknál szükség lehet a vevőegységre is, más tipusoknál csak a távirányítóra. Ilyenkor a tapasztalati tényekből célszerű kiindulni.
Ezért írtam már korábban saját tapasztalatom alapján az 42LB650V előkészítettsége szoftveres és hardveres, és a hozzá vásárolt AN-MR500 teljes funkcionalitással működik, beleértve a mozgásérzékelést és a hangvezérlést is.

(#43969) huncutka1029 válasza cicur99 (#43968) üzenetére


huncutka1029
addikt

Az előkészítés az LG esetében szoftveres előkészítést jelent/ett.
Ha pontosan akar/na fogalmazni az LG akkor az LB 650V-nél az lenne a célszerű, hogy ne kelljen mindenkinek kétségek között vergődnie: és fölös dolgokat megvetetni:
Magic Remote -- opcionális. :F
Az előkészítés eddig minden évben ezt jelentette, fel kéne hívni rá a figyelmüket
Hátdenemde?

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#43970) brendonka23 válasza huncutka1029 (#43969) üzenetére


brendonka23
tag

de azt mondja cicur hogy saját tapasztalata alapján,müködik más kiegészitő nélkül,tehát a hardveres része is adott a tv-ben!ezért is veszem meg jövő héten a mr500-ast :)

(#43971) cicur99 válasza huncutka1029 (#43969) üzenetére


cicur99
tag

Igazad van! Hiányos esetleg hibás a gyártói tájékoztatás. Pl. nekem a Magyar LG honlap termék támogatás "Élő Chat" felületen, valamint a márkaszerviz illetékese is téves információt adott a távirányítóról. Nekik is nehéz eligazodni a sok tipus között. Ezért legjobb a közvetlen tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#43972) LucasGrant


LucasGrant
aktív tag

Összegezve az MMR téma,
Minden webOS-ba be van építve a bluetooth, ergo az LB630/650V hez csak az AN-MR500 kell.
Netcast 4.5-s FHD/HD modellekhez kell az AN-WF500 is a magic mellé.
AN-WF500 az WiFi es Bluetooth dongle egybe
Az UHD Netcast 4,5 Tv kbe be van epitve a bluetoth (UB800/820/830)

(#43973) #94529552 válasza brendonka23 (#43970) üzenetére


#94529552
törölt tag

cicur csak azért tudja ennyire mert hárman magyaráztuk el neki. :R

(#43974) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Üdv!

Voltam ma ismerősnél megnézni a TV-t (47lb670) vittem a ps4-et is mivel ez a fontos számomra.

Ami azonnal feltűnt, hogy a képernyő mind a négy sarkánál foltos volt. Leginkább a világos képeknél pl fifa ott nagyon látszódott ilyen besötétedés vagy mi. Mintha a led nem világított volna a sarkokon rendesen.

Ez mi lehet? Új a tv.

Amúgy más bajom nem volt, de ezt azonnal kiszúrtam.

(#43975) Manka76 válasza SzlobiG (#43974) üzenetére


Manka76
senior tag

Nekem 671 van de annak is sotetebb mind a negy sarka. A user manual szerint a technologiabol adodoan ez normalisnak szamit.
Valakinek sikerult mar pl. az M1-nel a Hbb-t elinditani DIGI-s tvnel?

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#43976) SzlobiG válasza Manka76 (#43975) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor ez lenne az IPS Glow effektus?

(#43977) Zsmester89 válasza SzlobiG (#43976) üzenetére


Zsmester89
őstag

Nem, ennél a szériánál (671 és felett) a képjavító funkcióknak és a direkt lednek hála szinte nincs glow effekt, én sem talpasztalom az 55lb730-on. Viszont hátránya, hogy a sarkokban világos vagy homogén háttérnél látható kisebb sötétedés. Nálam ez kb 1cm (max) :) Ez filmeknél viszont nem érzékelhető.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#43978) Shingen válasza SzlobiG (#43974) üzenetére


Shingen
addikt

Mindegyik technológiának van hátránya.
A direct lednek is, meg az edge lednek is!
Ezt sajna el kell fogadni.
Talán a jövőben sikerül majd olyan panelt gyártaniuk aminek a megjelenítése elfogadható lesz a felhasználók számára. :U

風林火山

(#43979) #94529552 válasza SzlobiG (#43976) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az a jelenség monitoroknál van, és sötét háttérképnél volt észlelhető. Ezeknél a tévéknél ilyen nincs, mert itt már a fekete szint külön beállítható. [link]

(#43980) SzlobiG válasza Zsmester89 (#43977) üzenetére


SzlobiG
félisten

Csodás, azért ez így eléggé gáz szvsz.

(#43978) Shingen Nálam ezzel az LG kihúzta magát a listáról nekem ne legyenek a sarkok ilyenek biztos hozzá szokik az ember, de én nem akarok hozzá szokni.

(#43979) Pumma Azt hittem ez az. :)

(#43981) Zsmester89 válasza SzlobiG (#43980) üzenetére


Zsmester89
őstag

Plazmáknak megvannak a betegségeik, oled baromi drága, direkt led homályos sarkok, edge led baromi felhős tud lenni, oldalt látszik a bevilágítás.
Szóval ha nincs 700e-d tvre, akkor igen is be kell nyelni valamelyiket és most ez a homályos sarok a legkisebb rossz :) Ami filmnézéskor nem látszik, játéknál sem. (focinál lehet, de én azokkal nem szoktam)
De amiket felsoroltam, az mindegyik márkára vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#43982) SzlobiG válasza Zsmester89 (#43981) üzenetére


SzlobiG
félisten

Persze ez tiszta sor tökéletes nincs, de engem ez zavart sajna azonnal ki is szúrtam hogy mi a fene ez a sarkokba mivel nekem a régi ccfl-es lcdmen nincs ilyen.

Nyilván pár óra használat után már hozzászokik az ember, de én inkább maradok az edge lednél.

(#43983) Zsmester89 válasza SzlobiG (#43982) üzenetére


Zsmester89
őstag

És az edge lednél nem zavaró a felhősödés? Hogy ha pl fekete képernyőn van csak a fehér egér mutató akkor a fél képernyő világos szürke? :)

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#43984) direwolf válasza Zsmester89 (#43983) üzenetére


direwolf
őstag

Erre jó a plazma ;]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#43985) SzlobiG válasza Zsmester89 (#43983) üzenetére


SzlobiG
félisten

PC nem lesz rá kötve tehát egér nem lesz. :)

Na meg ez miatt a sarkos dolog miatt eldőlt, hogy Sony lesz ott meg más a panel is.

Pl:

LG Edge leg.

Sony Edge Led.

Szerintem igencsak látható a kül és mind2 edge led csak ugye az LG IPS a Sony meg VA panel.

Engem a VA panel meggyőzött.

Ha a sarkai nem lennének ilyenek, akkor lg mellett döntöttem volna.

(#43986) Zsmester89 válasza SzlobiG (#43985) üzenetére


Zsmester89
őstag

Most keverjük a szezont a fazonnal :) A sarkos az direkt ledes, ami lényegesen jobb mint bármelyik edge ledesnél.
Jó az a Sony 800b :) csak a betekintési szöge rossz, a színek nem tökéletesek, tükröződik a kijelzője, és igen is foltos az is, csak az egész:

direwolf: Ez gonosz volt :D
Amúgy a plazma az mi, ilyen kis üveggömb elektromos kisülésekkel? :D emlékszem régen tv-t is gyártottak ilyesmi technológiával :D

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#43987) SzlobiG válasza Zsmester89 (#43986) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem keverjük én csak azt akartam szemléltetni, hogy lehet edge leddel is jó feketét csinálni nem feltétlen kell a direct led.

Kár hogy direct ledes modellel nem teszteltek.

Ami képet beszúrtál 9 pontot kapott ellenben az IPS Edge Led 7-et.

Tükröződésre: [link] Nézd végig a tesztet ott van a tükröződés szintén 9 pontos az ips jobban tükröződik.

Na de hagyjuk is inkább nincs értelme vitázni ezen engem zavart a sötét sarok ezért nem fogok olyat venni pont. :)

(#43988) Zsmester89 válasza SzlobiG (#43987) üzenetére


Zsmester89
őstag

Jogos, ha te homogén háttereket akarsz nézegetni, akkor már az elején mondtam volna, hogy nem neked való a direkt ledes technológia :)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#43989) direwolf válasza Zsmester89 (#43986) üzenetére


direwolf
őstag

A plazma az amit a gonosz rovarok köpködnek a Csillagközi invázióban :C :R

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#43990) Gejike


Gejike
csendes tag

Sziasztok!

Van egy 42LA LG tvm. Vettem hozzá egy WD winyót. Az lenne a kérdésem, hogyan tudok lejátszani a tv-n mkv kiterjesztésű fájlokat???

:))

Gejike

(#43991) apszi válasza SzlobiG (#43987) üzenetére


apszi
őstag

Nekem VA paneles tévém van, és remek világos sarka van sötét alapon...imááááádom... ;] :R

(#43992) lamps


lamps
csendes tag

Sziasztok!

Valaki, akinek 42LB671-es tv-je van, megkérhetném hogy mérje le a TV "lábainak" külső szélei közötti távolságot? :) Nem találtam erről infót sehol. Kíváncsi vagyok, hogy ráférne-e a tv szekrényemre. :)

(#43993) Lefty válasza lamps (#43992) üzenetére


Lefty
addikt

Korábban írták már.

Elvileg a lábak mérete egymástól 92 cm, szélességük 22 cm.

[ Szerkesztve ]

(#43994) Rolend8111


Rolend8111
újonc

Sziasztok

LG 47 LB 700v tv-vel mi a tapasztalataitok? PL: 3D nézés,Kép minőség illetve itt ott egy kis játék?! Köszönöm előre is :)) :)

(#43995) Zirowe válasza SzlobiG (#43982) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Pedig az edge led egy zsakutca, amit az oled elott a sok "vekonysag manias" es az olcsosaga miatt hasznaltak/nak.

Direct led koroket ver ra.

Bevilagitas a ccflnel is volt, ha tul erosen voltak rahuzva a csavarok gyarilag.

"Technikai sajatossag", ja persze.
Fasz duma, amivel a gyartok probaljak menteni az igenytelenseguket es olcsojanossagukat

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#43996) lamps válasza Lefty (#43993) üzenetére


lamps
csendes tag

Uhh akkor tényleg csak nagyon kicsivel vannak beljebb a lábai a képernyő szélétől.

Köszi :R

(#43997) #94529552 válasza Rolend8111 (#43994) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ajánlott modell, képminőség nagyon jó, 3D és játék szempontjából is rendben van.

(#43998) tome.jr


tome.jr
addikt

Üdv Urak!

42UB820V kapcsán van valakinek tapasztalata? Leginkább az input lag érdekelne.

(#43999) Zsmester89 válasza tome.jr (#43998) üzenetére


Zsmester89
őstag

Ahogy olvastam durva input lagja van, de lehet a pc mód segít rajta. Viszont olyan szinten felhős, hogy ha az lg logo középen van, akkor a fél képernyő világos szürke, mivel edge ledes..abból se a minőségibb. Alsó árban nincsenek normális 4K tv-k, a Samunál ebben az árkategóriában (amúgy 700e alatt) pedig a 24p lejátszással van gond, hardveresen nem támogatja, akadoznak rajta a filmek.
Szóval inkább válassz egy nagyobb felső kategóriás full hd készüléket.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#44000) tome.jr válasza Zsmester89 (#43999) üzenetére


tome.jr
addikt

Játékra kellene 40 col körüli 4k kijelző. Az uhd monitorok vagy kicsik vagy brutálisan drágák. Filmezésre amúgy van egy 65-ös LG tv-m.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.