Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44851) lafaty80 válasza opeter70 (#44850) üzenetére


lafaty80
őstag

Mert így a laptop hdmi (kép+hang) / PC hdmi (kép+hang) / wdtv (kép+hang) csak rádugom a tv-re és egy kábellel az erősítőre kötöm. Ott nem kell, csak egy bemenettel szórakoznom (amúgy is csak 1 optikai bemenet van rajta).

Ha a te verziód szerint csinálnám, akkor mindig dugdozgatni kellene a pc és a wdtv optikai kábelét az erősítőbe.

(Még egyszer 3 inputom lenne a tv-re köve, amiknek nem csak képet, de hangot is kellene átvinni az erősítőre a TV-n keresztül)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#44852) brendonka23


brendonka23
tag

olyan kérdésem lenne hogy lg lb650nél tapasztalt valaki olyat,hogy filmnézés közbe,leál a film,és kiir olyat hogy a memória megtelt,és bezárult a program!(serviot)használok!

(#44853) D.Dani válasza brendonka23 (#44852) üzenetére


D.Dani
tag

Hali, még nem próbáltam, milyen felbontású és milyen hosszú a film, amit próbáltál?

(#44854) D.Dani válasza TaylorPro (#44845) üzenetére


D.Dani
tag

Eredetileg egy olcsóbb nem 3D-s modellt (Samsung) akartam venni, aztán amikor a boltban ment egy full hd film végén a stáblista (azaz a fehér feliratok függőlegesen scrollozva), és láttam a különbséget, akkor úgy döntöttem, hogy legyen inkább egy smart 3d model 500Hz MCI-vel (konkrétan 39LB650V), mint egy 100 Hz MCI-s .....

(#44855) D.Dani válasza brendonka23 (#44843) üzenetére


D.Dani
tag

Frissítettem a tv menüjéből wifin keresztül.

régi sw: 03.23.35
webos 1.2.0-2735 (afro-angeles)

új sw: 04.30.16
webos 1.3.0-3216 (afro-arches)

tesztelés folyamatban.... :))

(#44856) opeter70 válasza lafaty80 (#44851) üzenetére


opeter70
senior tag

Értem. Így már teljesen világos.
1 optikai bemenetnél valóban dugdosni kellene.
Az én erősítőmön több optikai és digit koax bemenet van, tehát minden eszközt külön-külön tudok csatlakoztatni.

(#44857) enonlui


enonlui
tag

Hali, mindenkinek!

Segitséget szeretnék kérni, jobban mondva véleményt és tapasztalatot....
47lb650v-ről
Laptop játszás
Filmnézés
Mindőssze ennyire kellene. Olyan 180-200 k lenne ha esetleg mást ajánlanátok. Ami nekem kell hogy minnél nagyobb megbizható, ne szaggason, akadozzon stb. Renget Hz-es legyen, mert azt hallottam ez kell hogy folyékony képmegjelenités élmény legyen....

(#44858) dugomc válasza D.Dani (#44855) üzenetére


dugomc
tag

Ez már nem új kb 1-2 hetes ebbe van a fordítás hiba. Szerintem frissebbre gondolt

(#44859) brendonka23 válasza dugomc (#44858) üzenetére


brendonka23
tag

igen igen,ez már kb 1hete van meg,és forditási hibája van,+mint ha lassabb lenne a menü elérési útja!na meg ez a kilépek a filmből probléma memóra megtetlt cimmel!:S

(#44860) D.Dani válasza brendonka23 (#44859) üzenetére


D.Dani
tag

én is ezeket tapasztaltam így elsőre. előző verzióra vissza lehet térni pendrive-ról vajon?

(#44861) TaylorPro válasza D.Dani (#44854) üzenetére


TaylorPro
addikt

Az olcsóbb 47 colos 100Hz, a 42671 meg 700, akkor inkább legyen kisebb méret és 700Hz..

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#44862) makoss válasza huncutka1029 (#44824) üzenetére


makoss
addikt

Szia!

Én meg jelenleg még mindig a PC képét szeretném tévére küldeni, tovább lépve a serviio-ról, már szinte minden meg lenne, a billentyűzethez és egérhez az aktív USB hosszabbító ami 10 méter hosszú, ehhez a kettőhöz jó, még webkamerát is megnéztem, az is jó, korábban egy König HDMI Extendert is beszereztem, egy darab 28, és egy darab 25 méter hosszú UTP kábellel teszteltem le működik-e, jó volt, de méretre kellett vágni, egy darab 14 méter hosszú kábelt csináltam a háromnegyedénél elvágva és egy ilyen toldóval közbeiktatni, hogy az ajtót ha kell be lehessen zárni, meg még egy ugyan ilyen 14 méter hosszú UTP kábelt ilyen toldóval, mert párban kell használni, de mivel én régebben a Serviio miatt 2 darab RJ45-ös dugóval krimpelővel elszenvedtem, már 8-al nem fogok, nagyon macerás, de lehet szervizesnek is, mivel mindegyiket elbaszta, kotyog az összes aljzatban! :O :(
Hogy mikor lesz eből valami, f@szom se tudja, de kegyetlen jó volna már gépezni LG 42 LA 620S tévén! :K

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#44863) TaylorPro válasza makoss (#44862) üzenetére


TaylorPro
addikt

Pedig nem nehéz rányomni a nyolcast, én is magamnak csinálom.

Pixel 8 Hazel

(#44864) Nevil2


Nevil2
tag

Hali!

Az tévémen (nem led, hanem régi fénycsöves - LG 37LC2R, olyan 8-9 éves) világos és fehér háttéren jól látható barnás-szűrkés folt jelent meg (már vagy másfél éve). Az élvezeti értéken olyan sokat nem ront (a barátok közt így sem rosszabb). Hamarosan cserélem a készüléket, meg van rendelve egy 50-es Sony, ám ennek is volna új gazdája.
Tudnom kellene, hogy mi okozza, érdemes-e szervizeltetni? Lehet, hogy valamelyik fénycső döglődik???

Thx! :R

(#44865) direwolf válasza lafaty80 (#44851) üzenetére


direwolf
őstag

Olvastad amiket írtam?
#44822
#44829

Vagy nekem nem hiszed el, hogy működik?

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#44866) lafaty80 válasza direwolf (#44865) üzenetére


lafaty80
őstag

De, de csak erre alapozni bátor dolog lenne :)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#44867) direwolf válasza lafaty80 (#44866) üzenetére


direwolf
őstag

Mondanám, hogy gyere el és nézd meg, de messze lakunk egymástól :)

Esetleg ha Manka76 kolléga kipróbálja Simplinkel, és megy akkor már kettő pozitív megerősítés is lesz :)

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#44868) JoHnni


JoHnni
senior tag

Üdv!

Nem tapasztaljátok, hogy a webos sokszor lassú, gondolkodik, szolgáltatás nem elérhető hibaüzenetet dob...
Kb 2hete van egy 671v, nagyon szuper meg minden de a rendszert instabilnak érzem. Van még hasonló tapasztalat?

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#44869) makoss válasza TaylorPro (#44863) üzenetére


makoss
addikt

Én is csináltam már, de itt a dugóval van baj, bedugom, passzolnia kellene, 1 kattanással jeleznie kéne, hogy stabil, de a kis pöcök megnyomása nélkül (!!) szedem ki!
Tartania kellene, erre kiesik :(
Azt mondták, hogy szabványos RJ45 dugót használtak de ez nem igaz, mert semmiben nem áll meg, a Led tévé képe meg villog, egy idő után meg a tévé azon része kikapcsol, ami szerintem csatlakozási hibára utal szerintem :U
Először az UTP toldóra gyanakodtam, nem-e az gyengíti a jelet, de majd ha 1× jó lesz az UTB kábel összes csatija, kiderül :B :U

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#44870) D.Dani válasza JoHnni (#44868) üzenetére


D.Dani
tag

De igen, nekem 650V van, most frissítettem (webOS: 1.2.0-2735 - > 1.3.0-3216) - kár volt.
Lassabb, és ami kritikus hiba, hogy most már nem megy az LG tár. (bár ez lehet ideiglenes szerver oldali probléma is) :((

(#44871) D.Dani


D.Dani
tag

Jól látom, hogy az SD kép nem olyan szuper, mint mondjuk egy Panasonic plazmán?
A (Full) HD hibátlan, viszont SD tv adásnál (függetlenül hogy DVB-T vagy analóg kábel tv) az emberi arcok felbontása mintha nem lenne elég jó, olyan elmosódottak. Lehet ezen javítani valamilyen képbeállítással (pl. spec. képjavítási algoritmus kikapcs)?

(#44872) Budager


Budager
csendes tag

sziasztok! van egy LG LM620s okostévé. olyan gondom van vele hogy nem jön be rajta a facebook. ha beírom a böngészőbe ezt írja ki: peer failed to perform tls handshake. eddig jó volt, egyik napról a másikra jött elő.

tudjátok esetleg hogy mi lehet a probléma? mert én googleban se találhatom semmit.

előre is köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#44873) cicur99


cicur99
tag

Ha valakit érdekel - néhány LB650V belső fotó

(#44874) vodi


vodi
csendes tag

sziasztok

Ha minden igaz hétfőn tulajdonosa leszek egy 32LB650V masinának. Leírása alapján divx-et játszik le usb-ről. Mivel wifi-s, ha van a helyi hálón a routerbe dugva egy usb-s háttértár arról is lejátszik? Kinek milyen tapasztalatai vannak 3ds filmlejátszásról. Milyen formátummal érdemes próbálkozni. Pc-ről hdmi-n keresztül gond nélkül müködik?

üdv és köszi

vodi

(#44875) Manka76 válasza D.Dani (#44870) üzenetére


Manka76
senior tag

Az lesz.
Nálam is ezt csinálta de már megjavult.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#44876) Manka76 válasza direwolf (#44867) üzenetére


Manka76
senior tag

Kipróbáltam.
SIKERÜLT.
DTS / DD hang ott csilingelt az erősítőmön.
Viszont nem kell hozzá a SIMPLINK.
Ugyanis az a HDMI összeköttetésnél ér valamit.
A hiba nálam az volt hogy a digitális kimenet PCM-re volt állítva nem automatikusra.
Át állítva hibátlanul működik.
Remélem tudtunk segíteni.
Ha még kérdésed lenne akár telefonon is megbeszélhetjük úgy talán könnyebb.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#44877) D.Dani válasza cicur99 (#44873) üzenetére


D.Dani
tag

Köszönjük :C
A szürke négyzet a főpanelen lenne a proci? Gondolom valami ARM....

(#44878) direwolf válasza Manka76 (#44876) üzenetére


direwolf
őstag

Pedig ha kikapcsolom a Simplinket, akkor csak PCM 2.0 lesz :F

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#44879) Gameboy77 válasza D.Dani (#44877) üzenetére


Gameboy77
aktív tag

Volt róla szórégebben.

(#44880) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy ha UTP kapcsolatot szeretnénk létrehozni, PC és TV között, de közbe kell iktatni egy UTP toldót [link] léphet fel jelveszteség?
Vagy ha van egy ilyennél probléma, egyáltalán van olyan eszköz ami 2 UTP kábel közt nem generál jelveszteséget?
PC-t szeretnék Led tévével összekötni, de a távolság miatt a 2 pont közt van 1 ajtó amit néha be kell zárni, és muszáj egy toldót, vagy ha valaki tud jobbat egy kütyüt közbetenni amiből néha gond nélkül ki lehet húzni, később meg bedugni.
Jelen pillanatban probléma lépett fel, mert vagy villog a PC képe, vagy szürke a kép, vagy nem ad semmilyen jelet. :( :O
Korábban nem csináltam ilyet, légyszi segísen már valaki, miként lehetne ezt megoldani?
Köszönöm előre is! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#44881) enonlui


enonlui
tag

Hali a véleményeteket kérném erről a tvr-ről
50la620
Filmnézés és laptoppal játszás majd idővel ps3mal

(#44882) robyroby


robyroby
tag

130k körül milyen 40-42" tudnátok ajánlani? 3D nem fontos :R

(#44883) herko01


herko01
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy 55lb5610 TV, UPC mediakártyával nézem az adásokat. A csatornákat automatikusan rendezi a UPC ahogy rendezi..... A gond az, hogy én csináltam kedvenc listát, de nem tudom őket egymás után rendezni. Ill a FAV gombbal megy előre, de vissza már nem, csak a PAGE gombbal. Ezután a beállítások--> programhely rendezés lehetőségnél beállítottam, ahogy nekem jó. Csak az a baj, hogy ezt elfelejti a szemétláda! Van valami megoldás arra, hogy olyan sorrenben legyenek a csatornák, ahogyan én szeretném?

(#44884) aronpapa válasza D.Dani (#44870) üzenetére


aronpapa
tag

"Lassabb, és ami kritikus hiba, hogy most már nem megy az LG tár."

Sajnos nem fog javulni, nekem is csak egy reset segített.
Azóta ismét elérhető lett az LG Tár, bár lassú, mint a csiga, és a menüben fordítási hibák is vannak.

Új soft nekem a mai napig még nem jött rá. A régebbivel (gyári, nem emlékszem a számára) tényleg jobb és gyorsabb volt még a menü elérés is.

(#44885) KoVee84 válasza herko01 (#44883) üzenetére


KoVee84
senior tag

hasonlóan jártam a héten, nekem ez volt a megoldás...

(#44886) aronpapa válasza herko01 (#44883) üzenetére


aronpapa
tag

Van: CHANSORT progit töltsd le innen, és PC-n szerkeszd meg a csatornalistát, amit előtte a TV-ről USB-re mentettél. Tudsz vele rendezni, kihagyni, átsorszámozni, stb.

Ha jól emlékszem, akkor: Beállítások - Gyors - Csatornák - Csatornák hangolása - Másolás TV-ről USB-re, vagy valami ilyesmi az elérése.

A PC-s rendezés után mented USB-re, és visszamásolod TV-re.

[ Szerkesztve ]

(#44887) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy az új WebOS-es smart TV-knél, ha HDMI-n rákötöm a PC-met, akkor hogyan tudom a lehető legszebb, legolvashatóbb képminőséget beállítani? A betűk most nagyon csúnyák, nehezen olvashatóak. Samsung smart TV-n az INPUT gomb megnyomása után rá kell vinni a kijelölést a HDMI bemenetre, majd a Tools gombbal meg lehet neki mondani, hogy ez egy PC bemeneti jel, így kikapcsol mindenféle TrueMotion meg egyéb kép rontó funkciót és gyönyörűen olvashatók lesznek a betűk. Itt a LG-nél egyelőre nem találtam meg ezt a lehetőséget. Tudnátok segíteni?

Illetve lenne még egy kérdésem: HDMI-n ha kilóg a kép a TV széleiről, akkor mit kell beállítani? A méretarány eredeti-re van állítva. Az ablakok szélei le vannak vágva, ha teljes képernyőre nagyítom őket. kb 10-12 pixel hiányzik minden oldalról.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#44888) The.Bali válasza The.Bali (#44887) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Szerk: közben megtaláltam a PC bemenet kiválasztási lehetőségét. Most már szép a kép, és nincs elcsúszva semmi :)

(#44889) cicur99 válasza cicur99 (#44873) üzenetére


cicur99
tag

A 42LB650V LCD panel specifikáció

(#44890) enonlui


enonlui
tag

50la620valaki valami?

(#44891) pjen válasza makoss (#44880) üzenetére


pjen
félisten

Sajna,valamilyen szinten minden megszakítás veszteséget okoz(átmeneti ellenállás).Ha gondosan szereled jó minőségű alkatrészekből,nem lehet gond.10 m en elég a cat 5 ne legyenek benne éles törések és inkább flex mint merev szálas UTP kábelt használj.

(#44892) makoss válasza pjen (#44891) üzenetére


makoss
addikt

Van 1 rossz érzésem, hogy ezt az Extendert nem lehet semmilyen eszközzel megszakítani, a jel adó, és a jel vevő közt valószinü biztosítani kell a folytonosságot :(
De ez csak elmélet...remélem nem így van, mikor még a kábelem egyben volt, sőt dupla ilyen hosszú, simán vitt képet is hangot is, de huzamosabb ideig esztétikai okokból kivitelezhetetlen, lehet, hogy hagyom az egészet a francba :(((

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#44893) pjen válasza makoss (#44892) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Egy helyesen kivitelezett csatlakozó biztosítja a folytonosságot,ha nem akkor a csati val van gond.Ha mégsem müködik lehet Neked mégis egy POWER LINE lenne a leg megfelelőbb.nincs vezeték,nincs kontakt hiba.Ha neten rendeled és nem felel meg simán vissza adhatod.

(#44894) JoHnni válasza D.Dani (#44870) üzenetére


JoHnni
senior tag

Reméljük hamarosan jön egy frissítés ami megoldja a problémát.. így elég nehezen kezelhetőek a smart funkciók.

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#44895) Technoman


Technoman
őstag

Sziasztok
671-es típussal, azon belül a WebOS-szel kapcsolatos lenne a kérdésem.
Azt már kiderítettem, hogy többoldalas (Multitasking) működésre is képes a WebOS (azt hiszem egyszerre 12 oldal), de tudja-e azt, amit elvárnék egy ilyen csodától?
1. Tudok-e egyszerre egy net radio alkalmazást hallgatni, miközben egy másik ablakban a webet böngészem?
2. Milyen net rádió alkalmazás van az LG-nél (Shoutcast Radio van-e)?

Kösz

[ Szerkesztve ]

(#44896) Shingen válasza D.Dani (#44860) üzenetére


Shingen
addikt

Sajna NEM!
Már rég óta nem lehet downgredelni a sw-ket a Tv--n.
Ezért nem ajánlott állandóan frissítgetni az sw-ket.

風林火山

(#44897) Shingen válasza enonlui (#44890) üzenetére


Shingen
addikt

Hát szerintem nem nagyon emlékszem lenne itt vkinek is 50LA620, de azért a 42LA620 elég elterjedt.
Ha a keresőbe beírod akkor biztos sok véleményt találsz arról.
Max 50" más a panel, de az alaplapnak és tudásnak meg kellene egyeznie a 42LA620-al.

風林火山

(#44898) Shingen válasza aronpapa (#44884) üzenetére


Shingen
addikt

Azért az gáz ha már a webos-re sem képesek működő sw csinálni, és mindig rosszabb mint a gyári.
Azért van fent nekem a gyári sw :))

風林火山

(#44899) makoss válasza pjen (#44893) üzenetére


makoss
addikt

Tudol linkelni milyen az a POWER LINE, és hogyan működik?
Az a baj, hogy nem tudom a kábeleket letesztelni :( csak a tévén látom, hogy nem biztosít folyamatos képet, vibrál, vagy nem folyamatos szürke képet ad :F

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#44900) Shingen válasza makoss (#44899) üzenetére


Shingen
addikt

Pl.

[link]

[link]

風林火山

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.