Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44052) sweetsour válasza Dave567 (#44049) üzenetére


sweetsour
tag

Ha arra gondolsz, hogy nem jelennek meg egy adott könyvtárba frissen másolt filmek a TV-n, az azért van, mert a Serviio még nem frissítette a Library-t.

Serviio Library fülben beállítható egy frissítési gyakoriság, illetve van egy Force Refresh gomb is, amivel azonnal frissítheted.

(#44054) sweetsour válasza LÁZ (#44048) üzenetére


sweetsour
tag

szert tettem egy 42LB671V-re, a kérdésem az, hogy a csatorna keresés miképpen működik, hogy tudom megoldani, mert a magic remote-al vmiért csak 2 csatornát tudok váltani, a upc-s beltéris távirányitóval megy rendesen, de szeretném normálisan rendezni őket.

Nekem úgy tűnik kicsi kavarodás van itt.
Pár dolog:
- Ha külső UPC-s MediaBox van, akkor az UPC távirányítóval tudsz csatornát váltani, ekkor a TV-n nem lehet csatornát keresni
- Ha UPC-s CI+ MediaCardod van és az a kártya van betéve a tévébe, akkor lehet csatornát keresni a TV-ben, és csatornát váltani a TV távirányítójával. Ekkor nincs is UPC-s távirányító.

Viszont ennél kicsit bonyolultabb a helyzet, mivel ez a TV képes arra, hogy irányítson egy külső boxot is, így a TV távirányítóját használhatnád az UPC MediaBox távirányítója helyett. Nem tudom, hogy a TV a UPC távirányító rádiós jelét utánozza, vagy a HDMI CEC szabványt használja. Ez nekem is ment valamennyire, de hasonló dolgot tapasztaltam mint te - egy UPC csatornát tudtam felfelé váltani, aztán többet nem. Ha visszaváltottam egyet lefelé, megint tudtam felfelé váltani... tehát a gyakorlatban ez a fajta irányítás hibásan működik UPC HD MediaBox esetén. :/

Én most váltottam MediaCard-ra, összességében jobban tetszik, hogy nem kell plusz egység és távirányító. De a csatornváltás kicsit béna a TV-n a UPC boxhoz képest, azt kell hogy mondjam. Nem lehet jobbra balra végigugrálni a csatornákon úgy, hogy lásd az aktuálisan futó műsor leírását. Ugyan máshogy meg lehet nézni az adott műsor leírását, de én elég esetlennek tartom a UPC-s megoldáshoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#44057) Zirowe válasza Dave567 (#44049) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Az mp-t is etetni kell tartalommal.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#44058) LÁZ válasza sweetsour (#44054) üzenetére


LÁZ
addikt

köszöntem, igen, nem voltam egyértelmű, sry, box van, pont az általad is emlitett csatorna ugráltatás miatt :D , volt kártya is az előző tv-nél, valóban praktikusabb, de most elfér a doboz, nem para.

ami a problémát illeti, akkor marad a upc távirányitó, minden másra meg ott a mremote, köszöntem ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#44059) Zsmester89 válasza Dave567 (#44051) üzenetére


Zsmester89
őstag

PANA LCD :DD :DDD :DD :W

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#44060) Biga123 válasza Zsmester89 (#44059) üzenetére


Biga123
addikt

Pana - Philips -ben nem LG panelek vannak ? :DDD

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#44061) brendonka23 válasza sweetsour (#44050) üzenetére


brendonka23
tag

köszi a válaszodat,gondoltam erre én is,megis próbálom!amúgy ugyan úgy full hd minőségü lessz a film attól fügetlen hogy nem kábelen keresztül viszem át?

(#44062) brendonka23 válasza #94529552 (#44053) üzenetére


brendonka23
tag

nekem most sporton van,ami gyári beálitás,az elég szép szineket produkál!

(#44064) sweetsour válasza brendonka23 (#44061) üzenetére


sweetsour
tag

Ez egy jó kérdés. Nekem a tippem, hogy a DLNA szerverek - mint például a Serviio

1. vagy egy az egyben adják tovább a médiát
2. vagy ha szükséges, indítás előtt átkódolják (transcode) a médiát. Ez viszont egy kicsit hosszabb folyamat, szóval észrevehető lenne, hogy nem indul el rögtön a film.

Szerintem nem streamel adaptívan kisebb bitrátával rossz hálózati viszonyok esetén sem a Serviio. Szóval szerintem mindenképp az eredeti minőségben történik a lejátszás, ha a Transcode opció ki van kapcsolva a Serviio-ban.

(Röviden: marad az eredeti képminőség rossz Wifi jel esetén is, max elkezd akadni.:) )

Azért ha egy tapasztaltabb ember megerősítené/cáfolná a gondolataimat jó lenne, mert engem is érdekel a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#44065) brendonka23 válasza sweetsour (#44064) üzenetére


brendonka23
tag

ez igen szép válasz,elég tapasztaltnak tünsz a témában :) hiszek neked :R amúgy a webos-os smart a jobb vagy az elődje?

(#44066) ozzy711 válasza apszi (#44027) üzenetére


ozzy711
őstag

Már fentebb leírtam! Nekem nagyon nem jött be! :(((

(#44067) ozzy711 válasza #94529552 (#44030) üzenetére


ozzy711
őstag

Már megbocsáss, de ez rosszindulatú csúsztatás! Egyáltalán nem vagyok plazmás, csak minőségpárti, amit már fentebb leírtam. A családban van még két lcd tévé ( 2011 körüli széria ), mint fentebb írtam azokkal semmi bajom ( minimális bevilágítás, minimális elmosódottság a mozgásoknál, a fekete inkább szürke, de az nem zavar annyira, mint az LA széria blokkosodása és a helyi megvilágításnak nevezett őrület, ami szintén blokkosítva működik ).
Volt olyan focimeccs ( amíg be volt kapcsolva ez a helyi fényerő, vagy fekete szintnek nevezett valami ) amin amikor a füvet mutatták egy kb. 10 cm-es függőleges sávban láthatóan sötétebb lett a kép. Ha téged ez nem zavar akkor nyugodtan költs rá negyed millát, egészségedre!
Ha valakinek van szeme ezt simán észreveszi és messziről elkerüli ezt a szériát. Ez tény, ehhez semmi köze a plazmához, csak annyiban, hogy annál ilyen gond nincs!

[ Szerkesztve ]

(#44068) ozzy711 válasza direwolf (#44035) üzenetére


ozzy711
őstag

Nagyon jó kép, pont erről a blokkosodásról beszéltem eddig, ami kameramozgásoknál még jobban látszik! :(((

(#44069) Zsmester89 válasza ozzy711 (#44068) üzenetére


Zsmester89
őstag

:) Nézd meg az általam készített képeket is :) és nyugodtan költöttem rá majdnem fél millát :) Kihalófélben lévő technikára meg áldozzon akinek nincs esze :)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#44070) ozzy711 válasza Zsmester89 (#44069) üzenetére


ozzy711
őstag

Valahogy nem győztél meg! :B

(#44071) Zsmester89 válasza ozzy711 (#44070) üzenetére


Zsmester89
őstag

:) Az elfogultságra nekem sincsen gyógyírem :)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#44079) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Fejezzük be a parttalan vitát! Köszi :R

Everybody lies.

(#44082) Shingen válasza brendonka23 (#44065) üzenetére


Shingen
addikt

Ne tegyél már fel buta kérdéseket!

Gondolkozhatnál logikusan is!

Sokan leírták már, hogy jobb!
Megnyugodhatnál már jó Tv választottál!!!!!! :P

Persze ha 671V vettél volna :U ;]

風林火山

(#44083) Neohero


Neohero
tag

Sziasztok!

Kénytelen voltam csinálni egy angol gmail illetve lg store fiókot mert kellene a plex program ami a magyar storeban nincs.

Pc-n beenged az angol fiókkal de a tv-n nem.

Ezt az üzenetet kapom: "a kiválasztott országhoz nem használható ez az e-mail cím. kérjük hozzon létre új fiókot."

Valaki tipp? vagy a tv-n kéne valahogy átállítanom a régiót? Valaki próbált már ilyet?

(#44084) MR!! válasza tonnni1 (#44015) üzenetére


MR!!
aktív tag

Hali !

Erre gondoltál ?

Nekem UPC Media Card-om van. Ezek csak digitális adásoknál jönnek elő.

miszter

(#44085) LucasGrant válasza Neohero (#44083) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

Át kell állítanod a szolgáltató országot csak annyi.

(#44086) Neohero válasza LucasGrant (#44085) üzenetére


Neohero
tag

Köszi.Az a tv-n hol találom ? Mert amikor elsőnek bekapcsoltam a tv-t még akkor kérte be ezeket az adatokat.WebOS-s a tv.

[ Szerkesztve ]

(#44087) LucasGrant válasza Neohero (#44086) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

Ha jól rémlik az Általánoson belül lesz, valahol felül, sajnos pontosan nem tudom megmondani mert még Netcast-osom van.

(#44088) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Sziasztok!

WebOS-es TV-nél van arra lehetőség, hogy egy adott csatorna (DVB-C) jelerősségét / jelminőségét megnézzem? Sehol nem találom. Csak annyi van, hogy a csatornahangolás menüben lekeresi az összes beállított frekit és megjeleníti a jelerősségeket (a jelminőségeket nem), de ez túl hosszú időbe telik, és számomra felesleges. Fatális baki lenne, ha nem lenne erre lehetőség.

A másik: csak nekem nem áll nagyon kézre az infó gomb a távkapcsoló felső részén? Csativáltás után elég macerás átnyúlni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#44089) #94529552 válasza szabogabor10 (#44088) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ott lesz az is, csak rá kell kattintani a kHZ-ekre.

(#44090) szabogabor10 válasza #94529552 (#44089) üzenetére


szabogabor10
veterán

Na ez eszembe nem jutott volna. Köszi.
Akkor ezek szerint nincs más mód rá. :O

Egyébként nálad is lassan jön be a csatornahangolás menü meg az EPG?

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#44091) #94529552 válasza szabogabor10 (#44090) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nincs más módszer, de nem szoktam nézegetni. EPG 5 mp, Csatornahangolás 3mp. Ki lehet bírni. A MEDIAKLIKK gyorsabb ahol van, de majd fejlesztik azt is.

(#44092) szabogabor10 válasza #94529552 (#44091) üzenetére


szabogabor10
veterán

Igen, nálam is kb. ennyi idő. "Buta" Samsung után kicsit lassúnak tűnik, de nem annyira vészes.

A Mediaklikk nem rossz, de azért kivehetnék belőle már a foci VB szekciót. :D

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#44093) RazoR


RazoR
veterán

HAli. Plex-hez vagy XBMC-hez van normális tv app lg-hez? Plexhez csak a Playz Media-t találtam de valahogy mégsem ugyanaz. Vagy valami más jóféle mediaserver?

(#44094) Dave567 válasza sweetsour (#44052) üzenetére


Dave567
addikt

Szoktam én ott frissítgetni mindent. :)

(#44057) Edenyke: Hogyne kéne, van hozzá BD50 remux filmek, de jobb mint a TV beépített vacka.

Pumma: Visszatérve a beszélgetéshez PANA ST50-em van, vibrálást néha látom, de egy idő után hozzászokik a szemem.

(#44059) Zsmester89: Szerinted nincs olyan, vagy minek írtad ezt?
Megnéztem amit csináltál képet, melyik ebben a FullHD kép, mert olyan mozis kategóriás képe van?

(#44095) #94529552 válasza RazoR (#44093) üzenetére


#94529552
törölt tag

Serviioo kell neked innen: [link]

(#44096) aronpapa válasza LÁZ (#44058) üzenetére


aronpapa
tag

A TV legelső beállításakor megkérdezte, hogy külső box esetén azt akarom-e a TV (Magic R.) távirányítójával kezelni.
Igen válasz után nekem tökéletesen ment az MR távval a csatornaváltás is.

(#44097) huncutka1029 válasza tonnni1 (#44015) üzenetére


huncutka1029
addikt

ahhoz digitális adás kell analóg csatornákon nem írja ki

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#44098) Yager01


Yager01
senior tag

megfogadtam a tanácsotokat és vettem a hama billentyűzet után egy Rapo E2700 -at. Ma vissza is vittem mert ezzel sem tökéletes a böngészés. Lehet bele kell törődni és a TV böngészője nem tökéletes? A billentyűzet PC-vel rendesen működik...
Noormál böngészésre megfelelő de pl. ha fórumon akarok hosszabb szöveget írni akkor néha meghülyül és össze vissza dolgokat irkál.

Kérdés, hogy lehet e másik böngészőt telepíteni a TV-re?...szerintem tuti nem :(

(#44099) F_Zolee válasza Yager01 (#44098) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nem tudom más billentyűnél mi a helyzet de ennél(rapoo) az a tuti ha leteszed valahova és a testeddel se állod útját a wifinek, pl hasadon van és a lábad meg felhúzva. Sajnos maga a beviteli része a telefonhoz hasonlít így kb nem is lesz olyan sosem, mintha pc-n gépelnél. Max vezetékes billentyűvel lehetne ezt a hülyeséget kivédeni.

(#44100) brendonka23


brendonka23
tag

valaki tudna nekem abba segiteni hogy hogy tudnám megosztani a számitógépem képernyőét wifin keresztül a tvmmel?felraktam a win8.1et!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.