Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44601) goro1000


goro1000
aktív tag

Én vettem philipset az MM-ben -20% kedvezménnyel.155 ezer helyett fizettem 124 ezret.PHILIPS 42 PFH 6309/88 3D Smart LED

[ Szerkesztve ]

(#44602) csaba12242 válasza gdevil (#44599) üzenetére


csaba12242
tag

Ja értem, csak "kötik az ebet a karóhoz" nincs kuponod? akkor nem adunk kedvezményt egy fillért sem, és ezek szerint azért nem szórták bőségesen a kuponjaikat országszerte.

(#44603) DNL válasza szurmais (#44554) üzenetére


DNL
újonc

Nekem is lg lb650v tv-m van. Frissítés, és aztán ugyanaz a jelenség, mint nálad.

(#44604) Lefty


Lefty
addikt

Nem tudjátok véletlenül, hogy a Glamour keretén belül a Euronics-ban mely tv-k kedvezményesek?

(#44605) gdevil válasza Lefty (#44604) üzenetére


gdevil
aktív tag

Kecskeméten a 42lb671 ki van rakva 169.990-ért Glamour akció felirattal….

(#44606) taknyí válasza dugomc (#44597) üzenetére


taknyí
senior tag

Van 13%-os kuponom MM-be 10.12-re szól. Dunakeszi, ha kell valakinek... :K

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#44607) TaylorPro válasza goro1000 (#44601) üzenetére


TaylorPro
addikt

Szép TV, én is elgondolkodtam rajta. Ennyiért jó vétel. Csak én eddig minden Philips termékben csalódtam, ezért nagy ívben kerülöm.

Más: Voltam a debreceni MM-ban, és holnaptól lesz -13% LG akció, így már versenyképes árban lesznek, és azért a MM megbízható. Volt kitéve LG 42LB671V, az asszonynak is nagyon tetszik és azt mondta most már csak ez kell. Nekünk a Jézuska hozza. Sok TV volt bekapcsolva és nagyon szép kép volt az LG-n. A talp mizériára visszatérve, most tűnt fel hogy a talp kifelé néz, így lényegben a TV szélességével megegyező polc kell neki, sebaj. Kicsit asztaloskodni kell de megéri. Amúgy az újfajta aluszalag talp tetszik a legjobban, de ezért nem fizetek felárat. Jók ezek az LG tévék, jó áron sokat nyújtanak, aki szereti az IPS-t nem fog csalódni.

Pixel 8 Hazel

(#44608) Balinov válasza MR!! (#44582) üzenetére


Balinov
félisten

Koszi, a kabellel csatlakozasnal letiltja a wifi-t a lenyeg. G vs. N-ben nem voltam 100%-ig biztos.

Koszonom megegyszer az infot!

B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#44609) Nagylajos_1


Nagylajos_1
tag

Sziasztok !

Kinéztünk 2 db 4K tv-t.Szeretném a segítségeteket kérni.

Abszolút nem ismerem még ezt a technológiát. Eddig bőven el voltam a full hd led tv vel.
A kérdésem annyi, hogy megéri-e váltani 4K ra? Mennyire forrta ki magát ?

Azért is kérdezem, mert pl a samsung oldalát megfogtam és konkrétan melegebb volt a széle mint a radiátorom.... bár most 5 év gyári garival adja a samsung...

A sonynak pedig személy szerint én nem találtam olyan tűélesnek a képet mint a samsungnak, több videó lefuttatása után sem.

Erről a 2 tv ről lenne szó, hogy melyik lenne jobb választás, árban ugyanannyi mind a kettő:

- sony kd55x8505bbaep

- samsung ue55hu7500lxxh

https://www.youtube.com/watch?v=pbL6P_z9YyY

(#44610) MR!! válasza Neohero (#44587) üzenetére


MR!!
aktív tag

Hali !

Van egy figyelő áramkör, ami a kijelző áramfelvételét nézi. Ez területekre van osztva (hasonló mint a Local Dimming) és ha az adott "cellában" eléri a hatáértéket, akkor kapcsolja le.

Valószínű 1 pixelnek az energia igénye olyan kicsi, hogy érzékelni sem lehet még műszeresen sem és hibatűrési tartományon belül esik.

miszter

(#44611) karendi


karendi
csendes tag

Sziasztok kb. 10 hónapja vettem egy Lg 47la740s tv-t a Magic remote használata közben időnként a kurzor elmegy teljesen balra a képernyőn és megáll a szélén. A távirányítót akármerre mozgatom nem csinál semmit. Egy idő múlva pedig újra működik. Elemet is cseréltem benne de a probléma ugyanaz.Miért van ez?

(#44612) krisz727


krisz727
tag

üdv
lb 650 v

néha kavarodnak kissé digitálisban a csatornák
pl 35 ösön 2 csatorna van,most 7,8 csatorna nincs lapozásnál 6 után 9 jön(másik tv-n analógban meg digitálisban megy az adás)
mitől van ez???

(#44613) Zsmester89 válasza Nagylajos_1 (#44609) üzenetére


Zsmester89
őstag

Én is filóztam a 4K-n, de még nem éri meg, nem forrta ki magát, a javán nincs hdmi 2.0 sem. A samsungok 24p lejátszása hardveresen bajos, ezért csak képnézegetésre ajánlják, gondolom ahol nézted, ott is csak képek vagy nagyon lassú videók mentek rajta. :) Amúgy meg az alja edge ledes óriási felhősödési problémával, magas input laggal.
Vegyél egyelőre valami csúcskategóriás direkt ledes vagy ha megteheted oledes tv-t.
Az igazi a karácsony tájékán megjelenő 4K-s Oled tvk lesznek, majd 1-2 év múlva én is arra szeretnék cserélni.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#44614) Nagylajos_1 válasza Zsmester89 (#44613) üzenetére


Nagylajos_1
tag

Hát lényegében erre voltam kiváncsi.. és akkor sajnos jól sejtettem, hogy ez még kezdetleges.

Köszönöm

https://www.youtube.com/watch?v=pbL6P_z9YyY

(#44615) Nevil2 válasza dugomc (#44597) üzenetére


Nevil2
tag

Hát az árrésből sokat nem lehet engeni (ne álmodjatok 15% fölötti árrésről / vagyis 147 körül lehetett a besz.ár) - amúgy meg nyilván nem ismered az üzlet vonatkozó szabályai) ... a meglepően olcsó árakat úgy hírdetik az áruházak (MINDEGYIK), hogy bukóban adják a terméket (mint pl. most a euroban a Sony 50W828-at) ... ha nem akarták lekövetni a metros árat, az azért van, mert nem tudták ... Különben nem engednek ki, főleg a euroból...

Mondjuk vevő oldalról mind1 ... a jobb árat kell kifizetni. Ennyi!

(#44616) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Az LG 42LB671V egy pendrivról vagy külső merevlemezről-pc-ről tud lejátszani BluRay tartalmakat? Mert akkor nem vennék külön lejátszót.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#44617) Nagylajos_1 válasza Zsmester89 (#44613) üzenetére


Nagylajos_1
tag

Rákerestem kiváncsiságból erre a 4k oledre... egyből az lg-t dobta ki :

65" Class (64.5" Diagonal) UHD 4K Smart 3D Curved OLED TV w/ webOS™
65EC9700

Curved 4K OLED
Infinite Contrast
4 Color Pixel Technology
4K Resolution

$11999.99
Suggested Price

Mondjuk én nem szeretnék ívelt tv-t, nekem csak az egyenes jöhet szóba a szoba elrendezése miatt...
Nem mindenki tudná pont szemből nézni.
Remélem nem csak ívelt tv-k lesznek ebből az oled ből :)

https://www.youtube.com/watch?v=pbL6P_z9YyY

(#44618) Zsmester89 válasza Nagylajos_1 (#44617) üzenetére


Zsmester89
őstag

Ez az ívelt dolog csak marketing, élőben megnézed, akkor látod, hogy max az nem látja oldalról, aki konkrétan a tv síkjával párhuzamosan ül.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#44619) #94529552


#94529552
törölt tag

Valami akcióhétvége van most? Az LG LG 47LB730V. az Euronicsben közelít a 47LB671V-hez, most 208k.
karendi, Nem ismerem az LA szériát, de láttam ilyenkor pl. frissítés, prémium inicializálás ( ez mi?) meg újra párosítás, 15 perc áramtalanítás, stb, a javaslat. Ezekre emlékszem, ha semmi nem segít, akkor lehet bejelenteni a szerviznek.

[ Szerkesztve ]

(#44620) mitoman


mitoman
tag

Sziasztok!
LCD tv-t lehet-e fektetve szállítani?

* LG V30 3 db, Yoga 2-13, Yoga book, tab S5e, LG 55LB700 *

(#44621) Zsmester89 válasza mitoman (#44620) üzenetére


Zsmester89
őstag

Én eddig csak úgy szállítottam, szerintem nem akadály.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#44622) #94529552 válasza mitoman (#44620) üzenetére


#94529552
törölt tag

Úgy tudom hogy tilos fekve szállítani. Egyes webshop-ok ingyen szállítják, kár kockáztatni.
TaylorPro A külön lejátszó a legjobb megoldás.

(#44623) brendonka23


brendonka23
tag

sziasztok! olyan problémám merült fel,lg lb650v tvnél hogy servioo.n keresztül megosztom a filmet,nézem,és időközönként kilép a filmből a tv,olyan cimszóra hivatkozva,hogy a memóra megtelt!Ez mitől van?van orvoslás rá?szovftver frisités előtt ilyet nem tapasztaltam!

(#44624) TaylorPro válasza #94529552 (#44622) üzenetére


TaylorPro
addikt

Sejtettem. Mivel nem akarok lemezeket írkálni, egy Asus oPlayon gondolkodom. Mi a helyzet a PC-vel? Lanon, vagy wlanon keresztül a PC kép és hangi anyag átküldhető a TV-re? Be tudom állítani a TV-t pl wifin keresztül másodlagos kijelzőnek? Aki tudja ne kíméljen. Köszi! Mert lehet hogy ez az egész Smart mizéria fölösleges, viszont az tény hogy nem sokkal drágább mint egy nem smart.

Pixel 8 Hazel

(#44625) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Srácok, most hogy nézelődöm hogy kellene megoldani a média lejátszást, egy ilyen külső merevlemez gond nélkül fog szuperálni az LG 42LB671V-vel? MKV 3D formátum jó minőségi élményt ad? Ezeket a formátumokat szépen lejátsza a TV? Képes átküldeni a DTS és DD 5.1-et az erősítőre optikai vagy koax kábellal?

Pixel 8 Hazel

(#44626) Zsmester89 válasza TaylorPro (#44625) üzenetére


Zsmester89
őstag

A nagyméretű 3D mkv-k nem rosszak, de az eredeti 3D BD ISO-nak nincs párja. Javaslom egy médialejátszó beszerzését, ha igazi élményt akarsz, pl Meder8er Med600X3D, ha a vinyót bele akarod tenni, akkor Med1000X3D.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#44627) Neohero válasza MR!! (#44610) üzenetére


Neohero
tag

Hello

Akkor ezek szerint az előző felvetésed szerint kiválasztottam 1000-ből 1 pixel hibásat. :)
Hány pixel a tűréshatár miután nem indulna el a készülék? 1 pixel hiba ellenére garancia időn belül van esély hogy az LG intézkedik ez ügyben? Vagy több hibás pixelnek kell lennie hogy akár cseréljék is?

[ Szerkesztve ]

(#44628) parkr válasza #94529552 (#44622) üzenetére


parkr
őstag

Én meg úgy tudom hogy csak a plazmát nem szabad fektetve

(#44629) pjen válasza mitoman (#44620) üzenetére


pjen
félisten

Szia.A dobozon vannak piktogramok,egyértelmű utasításokkal(általában). :)

(#44630) Lefty


Lefty
addikt

Na beléptem a klubba! :)

Kapva a mai MediaMarkt 13%-os akción elmentem és vettem egy 42LB700V típust, 180k helyett lett 156k a vége. Voltam Euronics-ban is, ott a 42LB731 minden Glamour és egyéb kedvezménnyel együtt volt 174k.

Nem volt amúgy kuponom, mondtam, hogy egyszerűen nem tudtam szerezni, erre mondta az eladó, hogy semmi gáz és hozott egyet. Egyébként az égvilágon sehol nincs hirdetve ez a 13%-os dolog, szerintem ha nem kérdezem, akkor megvetették volna velem 180k-ért.

Na mindegy, szerintem jó üzlet volt ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#44631) TaylorPro válasza Lefty (#44630) üzenetére


TaylorPro
addikt

Jó üzletet csináltál. ebben is két távkapcs és két szemüveg van?

Pixel 8 Hazel

(#44632) Lefty válasza TaylorPro (#44631) üzenetére


Lefty
addikt

Igen így kell lennie.

(#44633) gdevil válasza Lefty (#44630) üzenetére


gdevil
aktív tag

Remek vétel!
Nálunk Kecskeméten csak Lb650-es van, már pénteken elfogyott az eladó szerint a 42LB670/700-as széria…

[ Szerkesztve ]

(#44634) Lefty válasza gdevil (#44633) üzenetére


Lefty
addikt

A 7-es sorozat itt is (Miskolc) elfogyott, a kiállítási darabbal együtt. konkrétan úgy vettem meg, hogy most gyorsan az akció keretén belül kifizettem, ők meg megrendelték. Majd hívnak ha megjön.

(#44635) #94529552 válasza Lefty (#44630) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ügyes voltál! Sokkal jobb az ügyintézés, ha személyesen intézkedik valaki. Ezt telefonon, meg másképp nehéz lett volna elintézni.

(#44636) karendi


karendi
csendes tag

Sziasztok ma vettem észre, hogy a Youtube már 10 percenként megállítja amit nézek és berak egy reklámot.
Semmi értelme így az egésznek, hogy 10 percenként nyúlkálni kell a távirányítóért.
A kérdésem az, hogy le lehet tiltani Lg smart tv böngészőjéből a reklámokat? Hallottam, hogy pc-n már léteznek ilyenek.

(#44637) ozzy711 válasza parkr (#44628) üzenetére


ozzy711
őstag

Plazmát is meg lcd-t is szállítottam fektetve több száz km-t, semmi gond nem volt vele, csak kellően stabilizálni kell + célszerű puha szálú pokrócra tenni.

(#44638) seger válasza ozzy711 (#44637) üzenetére


seger
addikt

Én úgy tudom a projektoros tv-nem szabad fektetni amiben folyadék van hűtésnek!

(#44639) petyus80


petyus80
csendes tag

Én is kihasználtam a mai MM kupon napot+volt egy 10000 Ft-os ajándék utalványom és így egy 42LB671V boldog tulaja lettem 138000 Ft-ért. Az utolsó darabot sikerült elcsípni, úgy,hogy nyitáskor már ott voltam. Pumma fórumtársnak köszönöm az iránymutató tanácsokat, tényleg gyönyörű képe van. Még ismerkedem a TV-vel, de ég és föld a régi LCD Samsunghoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#44640) Lefty válasza petyus80 (#44639) üzenetére


Lefty
addikt

Azt hiszem erre mondják azt, hogy megérte :C Grat!

[ Szerkesztve ]

(#44641) petyus80 válasza Lefty (#44640) üzenetére


petyus80
csendes tag

Köszi,én is úgy vélem! :R

(#44642) ozzy711 válasza seger (#44638) üzenetére


ozzy711
őstag

És az említettek közül melyik a projektoros?

(#44643) beneszilo


beneszilo
tag

Sziasztok!
MM-ban LG kuponnal sikerült vásárolnom egy 47lb671v-t. :)
Az lenne a kérdésem, hogy van hozzá ajánlott fali konzol, vagy bármilyen megteszi? Ezt néztem ki.

(#44644) seger válasza ozzy711 (#44642) üzenetére


seger
addikt

Csak annyit írtam azokat nem lehet fektetni. Tehát a többit lehet.

(#44645) Roli5


Roli5
tag

Sziasztok!

Sikerült párommal vasárnap szert tennem egy LG lb670v-za tipusú készülékre. Hát első reakció otthon: besza-behu... Istenkirály. :))
Viszont merültek fel kérdések:

1. A tipusjelzés nálam a V betü után miért nem .aee és mit jelent ez a .za?
2. Netes rádió hallgatása közben nincs olyan opció, hogy mondjuk 10 perc után lekapcsolja a képernyőt?
3. Valakinem sikerült T-home set-top-box (sat tv) INTEK gyártmánnyal összepárosítani a magic távirányítót?

Köszi a válaszokat.

(#44646) opeter70


opeter70
senior tag

Sziasztok!

42LB650 tv-vel kapcsolatban lenne egy kis problémám:
Műholdas DIGI-s beltéri egységem van az AV1 (scart) bemenetre csatlakoztatva (sajnos nincs rajta HDMI), az antenna bemenetre pedig egy antenna, amivel a DVB-T adást fogom.
A problémám az, hogy hiába váltok át a "tv adás" bemenetre, továbbra is a beléri egység (AV1) képét látom. Csak abban az esetben tudok "antennás" adást nézni, ha kikapcsolom a beltéri egységet.
Ez csak azért furcsa, mert a régebbi (42LD550) tv-men ez gond nélkül működött a beltéri kiapcsolása nélkül is.

(#44647) Roli5 válasza opeter70 (#44646) üzenetére


Roli5
tag

Szia!

Nem tudod a beltérid kicseréltetni HDMI kimenettel rendelkezőre? Mai világban enélkül...
Nekem T-homos set-top boxom van, először scart-tal (hiper-szuper árnyékolt) összedugva betük elmosódottak, emberek szellemképesek. Mi megijed, hogy vihetjük cserélni a tv-t. De usb-ről frankó kép. Na ekkor a lakásban fellelhető 1 db HDMI kábellel összedug, s örül, bár még mindig nem az igazi. Este Tecsó, "aranyozott" hiper-szuper árnyékolt HDMI kábel 1,5m -es vásárol, és tuti a kép.
Tehát sztem érdemes beruházni rá...

(#44648) pjen válasza opeter70 (#44646) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Ha minden igaz a scart csati 8 as lábán 12v kapcsoló jelet ad,ha ezt le forrasztod nem fog átkapcsolni.Természetesen a kábelen,azért nézz utána a láb kiosztásnak rég csináltam lehet a számozásban tévedek. :)

(#44649) opeter70 válasza Roli5 (#44647) üzenetére


opeter70
senior tag

Köszönöm!

Tervbe van véve a cseréje HDMI-sre, csak az nem olyan egyszerű, mert azt hiszem a DIGI-nél még mindig hiánycikk a HD-s beltéri egység és várólista van (legalábbis fél éve még így volt).
Majd megkérdezem őket.

pjen: Köszi neked is! Ennyire azért nem mélyednék bele, inkább akkor csere lesz.

(#44650) pjen válasza opeter70 (#44649) üzenetére


pjen
félisten

Ehhez igazán nem kell "belemélyedni" szét pattintod a csatlakozót a 8 as lábon elvágod ollóval a vezetéket,baj nem lehet belőle,max egy kis szig szalaggal leragasztod. :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.