Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44901) Tybike81


Tybike81
őstag

Sziasztok!
Most lettem egy boldog tulaja egy 47LB671v-nek. Tudna valaki egy ideális képi beállítással megsegíteni?
Köszi

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#44902) pjen válasza makoss (#44899) üzenetére


pjen
félisten

SHINGEN kolléga megelôzött,de ha egy fázison vannak igen jól tudnak mûkődni.

(#44903) makoss válasza Shingen (#44900) üzenetére


makoss
veterán

Háát én 360 Ft-ért vettem azt a toldót amit belinkeltem, amit te tettél be az nagyon horror áron van, én olyan ársávban gondoltam, ami betettem :U

(#44902) pjen: Annyiért lehet is jó, el is várnám, de én már eddig több ezer forintot költöttem erre, bocs de egy toldóért ami csak egy olyan toldást végezne el aminek elején és végén egy ilyen 12-15ezer forintos jelerősítő van butaság lenne részemről!
Más alternatíva?

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#44904) Tybike81 válasza pjen (#44902) üzenetére


Tybike81
őstag

Az miért van hogy a hátsó Av1-en a tv hangja átmegy az házimozira, de ha a tv-n youtube-t nézek annak nem adja ki av1-ra a hangját, így nem szól a házimozin? Megoldható hogy ugyan úgy szóljon youtube közben mintha tv-t néznék?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#44905) pjen válasza makoss (#44903) üzenetére


pjen
félisten

Nem látom az elrendezést,egy darab taposó csatorna nem oldaná meg a problémát.Nem kéne toldat.

(#44906) Shingen válasza makoss (#44903) üzenetére


Shingen
addikt

Hát akkor jobban jártál volna ha ilyet vettél volna, így utólag :F

風林火山

(#44907) makoss válasza pjen (#44905) üzenetére


makoss
veterán

Milyen az a taposó csatorna?

(#44906) Shingen: Mármint power Line-t?

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#44908) makoss válasza pjen (#44905) üzenetére


makoss
veterán

Ilyenre gondolsz?
[link]
Ha lenne olyan amibe beleférne a vezeték RJ45-ös dugóval talán jó volna, csak van 2 küszöb is! :O

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#44909) pjen válasza makoss (#44907) üzenetére


pjen
félisten

Írd be a gugliba és képek.

(#44910) Shingen válasza makoss (#44907) üzenetére


Shingen
addikt

Igen, mert gondolom amit megvettél az sem volt olyan olcsó?
Szerintem az is volt egy 10-es :F

風林火山

(#44911) makoss válasza pjen (#44905) üzenetére


makoss
veterán

elrendezés kb így, zölddel a jelenlegi kábel lenne párban 2×14 méter UTP CAT 6-os, szürkével a toldás, két helyen mivel 2 kábel van:

(#44910) Shingen: Konkrétan ismerős adta, de a kábelbe is sokat tettem! :(

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#44912) pjen válasza makoss (#44911) üzenetére


pjen
félisten

Egy egy centi magas padló csatorna(taposó)nem fér el az ajtó alatt.Rá is léphets nem lesz semmi baja,és nem kell toldat a kábelt.Egyébként szerintem azon a távon elég a Cat 5e is.

(#44913) cicur99 válasza makoss (#44911) üzenetére


cicur99
tag

A gardrobe falát nem lehetne átfúrni a szükséges helyeken padlószegély fölött?
Ez jelentősen rövidítheti az áthidalandó távolságot.

[ Szerkesztve ]

(#44914) makoss válasza cicur99 (#44913) üzenetére


makoss
veterán

Az a bibi, hogy a gáz gazdija nem tűr semmilyen fúrást faragást, és én ezt tiszteletben tartom :K
Csak így volna jobb:
Ha használom bedugom, ha nem kihúzom és feltekerem. nem kéne sokat feltekerni és a feltekert kábelt is el tudnám rejteni, kigondoltam mindent, csak a bibi itt valószinü a toldó :U
Lehet nektek hülye megoldás de másképp nem f@sza :B

(#44912) pjen: Itt minden passzos, 1 miliméter nincs :(

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#44915) Manka76 válasza direwolf (#44878) üzenetére


Manka76
senior tag

Nézd ki próbáltam megint.
Próbáld meg így.

kép1
kép2

[ Szerkesztve ]

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#44916) ufonauta


ufonauta
aktív tag

Nekem is hang problémáim vannak.
Van egy hitachi 2.0-ás mini hifim, ami baromi jól szól de csak a sima piros-fehér RCA bemenet van rajta. (AUX) Az előző TV-n jól működött, de most nem tudom a TV-hez kötni, mivel a TV-n csak digitális kimenet van.
Van erre valami megoldás, hogy szóljon a TV a mini hifin? Túl sok pénzt nem szeretnék áldozni rá, de mégiscsak jobban szólna úgy.

(#44917) pjen válasza ufonauta (#44916) üzenetére


pjen
félisten

Scart csati sincs rajta?

(#44918) ufonauta válasza pjen (#44917) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Scart van de nem megy ki rajta a jel. Legalábbis egy scart - >RCA átalakítóval próbálva nem szólalt meg.
Lehet, hogy be kellett volna valamit állítani a TV-n? UPC HD boxhoz van kötve a TV HDMI-n. A boxon van rca kimenet, így most arra van kötve a mini hifi, de azon értelemszerűen csak a tv műsor hangja szól. A hálózaton átküldött filmek hangja nem. A TV egyébként az ágy végében lévő 28lb490b.

[ Szerkesztve ]

(#44919) pjen válasza ufonauta (#44918) üzenetére


pjen
félisten

Olyan átalakitott használsz ahol az Rca a kimenet,mert a fordított a gyakori?

(#44920) cicur99 válasza ufonauta (#44918) üzenetére


cicur99
tag

A Scart csatis kábel kábel másik végén az audio/video output is ki van vezetve, vagy ha átalakító van akkor van-e rajta input/output tolókapcsoló és az a megfelelő pozicióban van?
Másrészt a fejhallgató/ext speaker kimenet is használható.
Ez viszont leválasztja a belső hangszórót, ami sokszor kényelmetlen lehet, különösen ha konzolon van a TV. Ekkor nehézkes hozzáférni a csatlakozókhoz.

[ Szerkesztve ]

(#44921) ufonauta válasza pjen (#44919) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Egy ilyen cuccot hoztam a melóból. Egy Canopus MPEG PRO EMR-hez használom videodigitalizáláshoz, amikor a SECAM -> PAL átalakítót kell bekötnöm. Igaz ott meg csak a videóhoz használom, de mindkét irányba működik.

(#44922) skylaner


skylaner
senior tag

Sziasztok!

Édesanyámék vettek egy 42LA660S modellt.
04.24.33-s firmware van rajta.
Viszont a Hálózatok menüpont alatt a Wi-Fi Direct és a Miracast opciót nem lehet kiválasztani, szürkén jelennek meg.
Hogyan lehet engedélyezni őket?

Köszi!

(#44923) ufonauta válasza cicur99 (#44920) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Az ezt megelőző kistévém egy Orion volt és ott a fejhallgató kimeneten hoztam ki a jelet, de ott szólt mellette a TV hangszórója is. Noh próbálkozok még.

(#44924) pjen válasza ufonauta (#44921) üzenetére


pjen
félisten

Akkor lehet nem teljes értékű scart van a Tv den,nem igen van egyéb ötletem. :((ha nem garas már a Tv esetleg alakítsd át a fülhalgató kimenetet.

[ Szerkesztve ]

(#44925) Tdizsolt


Tdizsolt
senior tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.A minap vettem egy LG 32 LN6138 ZB tipusu tévét.Szeretnék hozzá venni egy magic remote-ot,de sajnos nem tudom az adott széria évjáratát :( ...(vagy 2012,vagy 2013) Ha esetleg valaki meg tudja mondani,mi az évjárat,vagy hogy melyik irányító jó hozzá,azt nagyon megköszönném.
Üdv:Tdizsot :R

[ Szerkesztve ]

Psn ID: Tdizsolt

(#44926) ufonauta válasza pjen (#44924) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Nem adom még fel. :)

(#44927) szegto


szegto
senior tag

Üdv.

42LA690S -m van és az lenne a problémám, hogy miniDLNA-val meg vannak osztva a tartalmak a routerre kötött vinyón.
Minden eszközzel tökéletesen látom, viszont néha a TV olyat csinál, hogy nem olvassa be az az összes mappát.
Ezt ki lehet valahogy kényszeríteni hogy frissítsen a TV?
Egyelőre nem tudom hogy mi lehet a probléma, a telefonon fájlkezelőben mindent látok viszont a TVn van hogy nem látok minden mappát.... de van hogy igen. :F

Köszi aki tud segíteni.
Üdv

(#44928) Tybike81


Tybike81
őstag

Olyan kérdésem lenne, hogy van egy 47LB671V Smart 3d Tv-m.
Az miért van hogy a hátsó Av1 scart csatlakozón csak a Tv műsor hangja jön ki. Ha USB-ről vagy Youtube-ról nézek videó csak a Tv hangszóróin keresztül szól, és így nem tudom a hangot átlőni a házimozira.

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#44929) Watt25 válasza Tybike81 (#44928) üzenetére


Watt25
veterán

Ez egyszerűen így van minden tévén. Csak a tévéműsor hangja jön ki az AV1 csatlakozón. Más módon kell kihoznod a hangot belőle.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#44930) szabferi válasza makoss (#44869) üzenetére


szabferi
tag

Amióta otthon krimpelgetem a dugókat nekem is ilyen kiesős szokott lenni a végeredmény.
A megoldás kettős:
a - ha van rajta olyan gumi törésgátló, lehet az akadályozza a rendes bekattanást. Én már nem is használom, felesleges amúgy is
b - óvatosan a bekattanó pöcköt egy kicsit feszegesd meg kifelé - vigyázz, ne törd le. Gyárilag ugyanis többnyire nincs kitágítva annyira hogy bekattanjon, a krimpelő ember meg magától nem csinálja meg. Utána teljesen okésan kattanni fog.

(#44931) seger válasza makoss (#44911) üzenetére


seger
addikt

igaz nem olcsó de jó
És tuti van olcsóbb verziója is

[ Szerkesztve ]

(#44932) Zirowe válasza szegto (#44927) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Az amit a filekezelo lat nem mindig az, amit a minidlna lat.
Torold az adatbazist es scanneltesd le ilyenkor ujra az egeszet.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#44933) Shingen válasza ufonauta (#44916) üzenetére


Shingen
addikt

Szerintem ilyen kellene neked

[link]

風林火山

(#44934) Shingen válasza Tybike81 (#44928) üzenetére


Shingen
addikt

Szerintem a Tv-n a digitális hang optikai kábelen vagy a HDMI (arc) jön ki.
Otpikaival nem lehet az erősítőt össze kötni?

風林火山

(#44935) FunkyBoy


FunkyBoy
tag

Sziasztok!

LB650-nél meg lehet valahogy nézni, hogy mennyit ment eddig összesen a TV?
(Ha esetleg ehhez szerviz menü kell, akkor meg tudja mondani v.ki, hogy azt hogyan?)

Köszi!

(#44936) Tybike81 válasza Shingen (#44934) üzenetére


Tybike81
őstag

De van optikai de nem akarok kapcsolgatni állandóan hogy hol szóljon a hang. Egyszerübb lenne az Av-n mert igy ha akarom mind a két helyen szól /tv vagy erősitő/. Föleg a páromnak is egyszerübb lenne hogy nem kell váltogatni.

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#44937) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Üdv!

LG 42LB671V vs 47LB630V-ről mi a véleményetek?

-42 col vs 47 col.

-3D vs 3D nélküli

-700Hz vs 500Hz.

Micro Pixel Control (Helyi fényerő szabályozás) 42 colosnál van, a 47-nél nincs.

Ti melyiket vennétek? Focit nem nézek.

Az LB700 megéri a felárat a 671-hez képest?

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#44938) LÁZ válasza TaylorPro (#44937) üzenetére


LÁZ
addikt

nekünk kb 2hete 671v van, mindennel meg vagyok elégedve, 2apróságot kivéve, az egyik a telefontávirányitás(de ez kb biztos, hogy a blackberry hibája, úgyhogy mind1 is), a másik pedig az ön kikapcsolás, vmiért néha kikapcsol magától, irták többen más Lg-nél is, egyelőre még nem sikerült rájönnöm, hogy ez honnan ered.

Ezt leszámitva maximálisan meg vagyok vele elégedve, nekem 150et megért a tv újan. :R

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#44939) szegto válasza Zirowe (#44932) üzenetére


szegto
senior tag

És azt hogy?
Most úgy oldottam meg hogy újraindítottam a routert, de gondolom ez nem a legjobb megoldást.

(#44940) TRob1 válasza FunkyBoy (#44935) üzenetére


TRob1
veterán

Beállítások / Általános / A TV leírása

Itt van az összes bekapcsolva töltött idő (ahol a szoftververzió is látható, meg az egyéb tv adatok)

¤ R'n'R ¤

(#44941) FunkyBoy válasza TRob1 (#44940) üzenetére


FunkyBoy
tag

Trob1!

Köszi a segítséget, megvan! A poén az volt, hogy nekem még régebbi szoftverrel nem mutatott ott semmit, de frissítés után valóban előjött. Már csak az lenne a kérdésem, hogy az órában vagy percben adja meg?

Köszi!
FB

(#44942) zrinyi81 válasza Arthuro_Adam (#37431) üzenetére


zrinyi81
csendes tag

Szia! Ugyanezzel a problémával küzdök, sehol semmi a neten róla. Nálad lett megoldás? Elég idegesítő probléma...

(#44943) seger válasza LÁZ (#44938) üzenetére


seger
addikt

Nem normális hogy egyszercsak kikapcsol. Engem szétverne az ideg 150ezres tv-t megveszem és kikapcsolgatna. 1 hónapja LB650-et vettünk. Nincs ilyen baja.

(#44944) zrinyi81


zrinyi81
csendes tag

Sziasztok!

Most váltottunk UPC media card-ra, problémám a következő:

LG42LE5500 - A Guide-ot rendesen kezeli, csak sajnos az ékezetes karakterek helyett mindenféle más jelenik meg. Többször újra próbáltam mindent, nem sok sikerrel. Ötlet?

LG32LB5610 - A Guide-ot nem lehet megnyitni, folyton kilép belőle, ugyan úgy, mintha kódolt csatornára lépnék. Kiírja, hogy nincs jogosultságom hozzá... Elég kellemetlen probléma.

Előre is köszönöm! :)

(#44945) FunkyBoy válasza seger (#44943) üzenetére


FunkyBoy
tag

Seger!

Megkérdezhetem, hogy neked 1hónapos TV hány óra üzemidőt mutat most?
(Új TV-nél 0-ról indul a számláló elméletileg?)

Köszi:
FB

(#44946) huncutka1029 válasza zrinyi81 (#44944) üzenetére


huncutka1029
addikt

évek óta téma itt a UPC guide ékezet hiba.
Megoldás : Állítsd az országot Csehországra.
Lesz ékezet, és guide is.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#44947) Tybike81


Tybike81
őstag

Galaxy S5 képenyőképét hogy tudom tükrözni egy 47LB671v-re? Felismerni felismerik egymást de nem csatlakoznak össze!

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#44948) sznoopy1977


sznoopy1977
tag

Sziasztok

Két LG készülék közt dilemmázom, a következő 5 évre kb, melyik lehet az ideálisabb választás?
Árfekvésben ugyanott vannak

LG 49LB870V
LG 49UB850V

illetve ezen is gondolkodom, de nem tetszik a fekete rajta

LG 50LB671

(#44949) zrinyi81 válasza huncutka1029 (#44946) üzenetére


zrinyi81
csendes tag

Rendben, köszönöm szépen!

A másik dologra nincs valami ötleted? Hogy kódolt adás üzenettel bezárja a Guid-ot.

(#44950) D.Dani válasza D.Dani (#44871) üzenetére


D.Dani
tag

Beállítások / Kép / Élesség : a gyári alapbeállítás = 20 helyett 0 -ra raktam és sokkal jobb lett. A max. 100-as értéken pedig még jobban kockásodn(án)ak az arcok.... :D

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.