Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45351) #09634560 válasza masterof (#45348) üzenetére


#09634560
törölt tag

Widget:lényegében nem több mint 1 ikon a sz.gép asztalodon rányomsz és csak arra mész rá.Pl ittt Youtube és csak azt éred el a teljes net helyett
Dnla: hálózat amire a tv-t rákötheted és megoszthatod rajta a gépröl vagy amit ráköötöttél pl külsö viinyó a tartalmakat,pl.kép,film.Ha nem teljesen jol tudom,vki kijavit.

[ Szerkesztve ]

(#45352) westie1 válasza guriga1234 (#45347) üzenetére


westie1
csendes tag

Tanács? Mit tegyek ,hogy alapon legyen a gép?

"Nincsen semmi, ami igazságosabban van elosztva mint a józan ész; mert mindenki azt hiszi, jutott neki belőle."

(#45353) westie1


westie1
csendes tag

Magyar nyelvű widget csak kettö van?

"Nincsen semmi, ami igazságosabban van elosztva mint a józan ész; mert mindenki azt hiszi, jutott neki belőle."

(#45354) freddirty


freddirty
senior tag

Sziasztok!

Egy Samu B550/B650 tulajtól kérdezném, hogy a különböző beépített tunerek csatornáit szabadon rendezhetem-e? Értem ez alatt hogy pl. analóg kábeltévé csatorna mondjuk a 7-es csatornán, DVB-T csatorna az 1-esen és DVB-C a 3-ason.
Esetleg ugyanez Pana LCD tulajtól is érdekelne...

üdv:

[ Szerkesztve ]

fred

(#45355) Agyas válasza anrab (#45296) üzenetére


Agyas
aktív tag

ok
Azt lehet tudni, hogy ezek közül melyik panel a jobb?
Igen én is a philips.hu-n nézelődök. De minden szérián belül csak 2 típus van (meg méret szerint de az tök mindegy mert attól hogy kisebb v nagyobb nem változik rajta semmi)
A 8000 szérián belül van a 8404 és 8664. De van 8694 is ami nincsen fenn a philips oldalán.
Gondolom akkor van olyan 7000-res is amiről nincs ott info. Jó lenne tudni pontosan milyen típusok vannak akkor az üzletbe nem ér meglepetés....

(#45356) tomb válasza freddirty (#45354) üzenetére


tomb
csendes tag

Nem rendezheted szabadon, legalábbis nekem nem sikerült, csak külön a digitálisakat, külön az analógokat

(#45357) Tyca válasza Z_A_P (#45284) üzenetére


Tyca
senior tag

Igen kipróbáltam...nem tökéletes azért a dolog, ha valami nagyon kis tárgy mozog gyorsan a képen, ott hibázik az algoritmus, szépen kifejezve "artifact"-os lesz a kép. De a lassú kameramozgásokat szépen lekezeli. Hogy jobb lesz-e a film tőle, azt nem tudnám eldönteni. Kb. 20 percenként kapcsoltam ki és vissza a funkciót egy film alatt, mert vele sem lett jobb, de nélküle sem volt az igazi. Olyan VHS-film jellege van az egésznek, ahogyan azt már páran leírták.

(#45358) Tomocso válasza anrab (#45336) üzenetére


Tomocso
tag

Bocs ezt nem tudom micsoda, magyarul? esetleg hol lehet ezt állítani?

-

(#45359) anrab válasza Agyas (#45355) üzenetére


anrab
addikt

nekem 42"8694-es van és fent van az oldalon. /4.oldal, alulról a második/ [link]
[link]
fent van az összes 7000-es is.
hogy melyik a jobb panel nem tudom. csak a betekintési szögeknél a színtorzulás lehet a külömbség. az egyik oldalról ezüstöződik, azt hiszem AUO. a másik minimálisan kékes valahonnan nézve, de csak a fekete csík alul v. felül. de innen nem nézi senki./sharp, lg/

[ Szerkesztve ]

(#45360) Agyas válasza anrab (#45359) üzenetére


Agyas
aktív tag

Ott igen de én itt nézegettem[link] :B
Köszönöm a segítséget!

(#45361) anrab válasza Tomocso (#45358) üzenetére


anrab
addikt

(#45362) anrab válasza Agyas (#45360) üzenetére


anrab
addikt

nincs mit, szívesen :)

(#45363) Sped válasza tothbe (#45235) üzenetére


Sped
aktív tag

Pff, picit lejjebb írtam, nálunk mi a helyzet.

T-Home, Sat TV, családi csomag, nuku HD előfizetés.

És két HD-képes beltérit adtak, HDMI csatival. Nem egyet, hanem mindjárt kettőt!

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#45364) anrab válasza anrab (#45361) üzenetére


anrab
addikt

Desktops & Displays lap, alul a TV ikonján jobbgomb -> Configure és itt a Scaling Options fül.

(#45365) hcs57 válasza anrab (#45334) üzenetére


hcs57
őstag

Nekem még most is jó...

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#45366) anrab válasza hcs57 (#45365) üzenetére


anrab
addikt

tíz percel ezelőttig nekem is jó volt, de véletlenül a 4-es gomb helyett az 1-est nyomtam meg és azon a HD megy van és abban a pillanatban el is ment egy órát. :DDD
viszont csak 20 perc a csati keresés másfél óra helyett. sec pec visszaállítja. amíg mellé nem nyúlok megint.

(#45367) Tomocso válasza anrab (#45361) üzenetére


Tomocso
tag

Beállítottam nem változott semmi, :((

-

(#45368) anrab válasza Tomocso (#45367) üzenetére


anrab
addikt

kifogytam.
megnéztem a kézikönyvedet is, amiből nem értek semmit mivel angol, de azt látom hogy mindenféleképpen kellene mennie.
tegyél fel egy régebbi catalyst-et. ezt előtte uninstalláld a vezérlőpult programoknál és töröld mindenhonnan.

[ Szerkesztve ]

(#45369) reks válasza Sergoo (#45271) üzenetére


reks
csendes tag

Szia Sergoo,

igen, köszönöm, kimerítően válaszoltál! :)
Meg is rendeltem a készüléket!

köszi mégegyszer a gyors segítséget!
reks

(#45370) #25954560 válasza Tomocso (#45367) üzenetére


#25954560
törölt tag

tv-d 'just scan' v hozza hasonlo opciora van allitva a kepmeret beallitasai kozott? ha nem arra, akkor ertheto lenne miert nem valtozik a kep.

(#45371) Tomocso válasza anrab (#45368) üzenetére


Tomocso
tag

Köszi mindent nem tudom mi lehet, ezt még kipróbálom (régebbi Cata)
ha ez sem akkor megszokom és ez van!
köszi

-

(#45372) anrab válasza Tomocso (#45371) üzenetére


anrab
addikt

jónak kell lennie.
nézz át a videokártyás topic-ba.
a tv-d tudja ezt a felbontást, ezért a catalystban is meg kellene jelennie. csak azt rejti el amit nem tud megjeleníteni a tv. /elméletileg/
próbáltad csak a tv-t? mert arra nem válaszoltál!

[ Szerkesztve ]

(#45373) guriga1234 válasza masterof (#45348) üzenetére


guriga1234
addikt

Ez a nevük, nem én találtam ki. :)

widget: olyan minialkalmazás, ami egy bizonyos funkciót valósít meg. Pl: a magyar nyelvűben van időjárás, és youtube elérés.
A Yahoo-s widgetel között van játék is, és bár ott is van időjárás és youtube, az a youtube bűn rossz. Videókat lehet nézni, meg keresni is, de ezen kívül semmit mást nem lehet csinálni. A magyar nyelvű ennél lényegesen jobb. Vannak még hírek, és egyebek, de egyik sem nagy durranás. Korábban felsoroltam, hogy milyenek vannak, olvass vissza.

DLNA: ez egy olyan szabványos szolgáltatás, ami lehetővé teszi azt, hogy hálózaton (vezetékes, vagy wifi) elsősorban képeket, zenéket, vagy videókat lehessen lejátszani. Mindkét kapcsolatban álló eszköznek (pl. tévé és PC) DLNA képesnek kell lennie. A samu ad egy programot, amit PC-re telepítve meg lehet osztani könyvtárakat, amiket a tévé láthat, és ezeket le tudja játszani a tévé.

(#45374) guriga1234 válasza westie1 (#45353) üzenetére


guriga1234
addikt

Igen.

(#45375) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

A dinamikus kontraszt működés közben mennyire zavaró ezeknél a tévéknél (mert a monitoroknál zavaró..)? Esetleg kikapcsolható, vagy ez is típusfüggő.
Főleg a Sony-kra lennék kíváncsi, hogy kikapcsolható-e, vagy nem szükséges, mert jó úgy hogy van, vagy...

(#45376) guriga1234 válasza westie1 (#45352) üzenetére


guriga1234
addikt

Küldtem privit.

(#45377) Agyas válasza anrab (#45362) üzenetére


Agyas
aktív tag

Még valami... :)
Ezen az oldalon amit linkeltél több típus van, de itt semmi infó nincsen róluk. Amit én linkeltem ott sok minden le van írva de nincs minden típus. 3-mat be is lehet tenni egymás mellé és úgy összehasonlítani.
Így most ezt a 3-mat nem tudom összehasonlítani [link]
Valami ötleted?

(#45379) Tomocso válasza anrab (#45372) üzenetére


Tomocso
tag

A TV-n mindent állítottam amit lehet semmi eredmény,
az Ati 5770-es topicban azt mondták tudnia kell ezt a felbontást de előbbre nem jutottunk, még próbálkozom ott is.
Próbáltam úgy is hogy elsődleges a TV de semmi, szerintem ha sikerül előhozni a natív felbontását a TV-nek a döcögés is meg fog szűnni. (legalábbis remélem)
Jó annyira nem zavaró de mégis bassza az agyam, mert nem így kéne működnie.

Nem lehet hogy az zavar be hogy 19colos CRT a monitorom?
:W

-

(#45380) anrab válasza Agyas (#45377) üzenetére


anrab
addikt

rákattintasz a tv-re vagy a mellette lévő szövegre és mindent megtudhatsz róluk.
nyitsz a nagy tv-n három ablakot egymás mellett és már össze is tudod hasonlítani ugyan úgy mint a másiknál.
vagy a monitoron három lapot, és váltogatva megnézed.

(#45381) anrab válasza Tomocso (#45379) üzenetére


anrab
addikt

"Nem lehet hogy az zavar be hogy 19colos CRT a monitorom?"
nem!
még mindig nem próbáltad ki hogy csak a tv legyen rákötve.
húzd le a monitort és csak a tv legyen rajta.
akár vga, akár hdmi kábellel is meg kell jelennie a natív felbontásnak. /könyv szerint./

(#45382) anrab válasza #46372352 (#45378) üzenetére


anrab
addikt

mielőtt konvertálod vagy dobj ki minden mást és csak azt hagyd meg ami kell, vagy tedd elsődlegessé. valahogy így írták.

(#45383) guriga1234 válasza #46372352 (#45378) üzenetére


guriga1234
addikt

Megnyitod az MKV-t, mindent kiütsz belőle, csak a videót hagyod meg, majd beemeled az AC3-at, elmented, és utána konvertálsz MP4-be :)

Persze, ha megfelelő programod van, akkor csak kinyered a videót, és utána a videót és a hangot összegyúrod MP4-be :)

[ Szerkesztve ]

(#45384) Sergoo válasza reks (#45369) üzenetére


Sergoo
csendes tag

Nagyon szivesen élvezni fogod a készüléket....

üdv.

(#45385) Lipton


Lipton
őstag

Rossz helyre ment...

[ Szerkesztve ]

(#45386) TayRol


TayRol
veterán

'reggelt mindenkinek!

tv vasarlas elott allok, Philips 32PFL5604H-t neztem ki magamnak. Ami kovetelmeny, az a Digi-kabelhez szukseges DVB-C, a full HD illetve az USB, hogy tudjak kulso meghajtorol filmeket nezni (bar nem tudom, ez utobbi lehetseges-e?).
Jo valasztas lenne ez a tv olyan 130 ezer ft. kornyeken, vagy van valami abszolut jo vetel ebben a kategoriaban?

koszi es udv.!:)

(#45387) masterof válasza guriga1234 (#45373) üzenetére


masterof
csendes tag

Köszönöm válasod!!!
remek, akkor ez nem igazán váltja meg a világot...
nálam a youtube + időjárás jelenik meg...

még egy triviális kérdés: szerintetek milyen kábelt hová dugjak az alábbi rendszerben:
Samsung LE 40B651 - Pioneer házimozi - UPC digital gold - WII.
a mostani "felállásban szól minden, viszont ha USB-t használok a tv csatlakozójában, akkor annak csak a tv-n van hangja, illetve a youtube is csak a tv-n szól és nem a házimozin.
valami ötlet? mit? mivel? hová?

THX
by

(#45389) Tomocso válasza anrab (#45381) üzenetére


Tomocso
tag

Kipróbáltam hogy lehúztam a monitort --> semmi ugyan azok közül lehet választani
Catalyst helyett Ati Tray Tool-la is ugyanazok a lehetőségek vannak
Maga a képméret jó azzal nincs gond csak az a qrva felbontás!!

-

(#45390) grizligeza válasza freddirty (#45354) üzenetére


grizligeza
csendes tag

nem tudod vegyíteni őket. ki kell választani, melyik tunert használod épp, kb. mintha bemeneti jelforrást választanál. de 1 gombbal, könnyedén megy a dolog.

(#45391) guriga1234 válasza #46372352 (#45388) üzenetére


guriga1234
addikt

Az első esetre ott van az mkvmerge GUI. Beemeled az MKV-t, és csak a videót hagyod meg, beemeled az AC3-at is, és mehet a start muxing. Az MKV-ból már azt írtad, hogy tudsz MP4-et csinálni.

(#45392) Agyas válasza anrab (#45380) üzenetére


Agyas
aktív tag

Ha a tv-re kattintok akkor ad róla egy nagyobb képet és ennyi. A szövegre meg nem lehet kattintani. :B

(#45394) guriga1234 válasza #46372352 (#45393) üzenetére


guriga1234
addikt

A második esetre csak fizetős progit tudnék csak ajánlani, ami jó is és gyors is.

(#45395) Luissimo válasza anrab (#45382) üzenetére


Luissimo
veterán

Hali !
Azt is az mkvtoolnix tudja, amit említettél, hogy mondjuk nem szedem ki a DTS hangot, csak helyette az AC3-at szeretném elsődlegessé tenni?
Ez is bennevan a progiban, mint lehetőség ??
Mert így-gondolom- sokkal kevesebb idő kell a video fájl átalakításához .

(#45396) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Ahogy végigolvastam, szerintem a topic címét simán át lehetne nevezni Samsung LCD TV tapasztalatokra.
Sajnos más TV ről nem igazán van szó... Pedig kíváncsi leszek pár év múlva (a gariidő lejárta után) mennyi TV fog megpusztulni ezekből %-os arányban...

Elismerem a Samsung tényleg sokat ad azért az árért, de én sajnos nem tudom cserélgetni a tv-t 2-3 évente...
Meg az a kib...tt Crystal Design :W Pár év múlva Karc Design lesz :D

[ Szerkesztve ]

(#45397) dabadab válasza Jimmy8 (#45396) üzenetére


dabadab
titán

"Sajnos más TV ről nem igazán van szó..."

Philips meg az LG is van elég sok, pár Sony is... De most mit szeretnél, vegyük meg azokat a TV-ket, amikre kiváncsi vagy és írjuk le, hogy tetszett?... :)

"Pedig kíváncsi leszek pár év múlva (a gariidő lejárta után) mennyi TV fog megpusztulni ezekből %-os arányban..."

Ilyen szempontból nem volt gond semelyik TV-vel sem, nem valószínű, hogy hirtelen elkezdenének hullani.

DRM is theft

(#45398) Luissimo válasza dabadab (#45397) üzenetére


Luissimo
veterán

"vegyük meg azokat a TV-ket, amikre kiváncsi vagy és írjuk le, hogy tetszett?."
EZ JÓÓÓ
Én bennevagyok, ha találunk rá finanszírozót !! :C

[ Szerkesztve ]

(#45399) Jimmy8 válasza dabadab (#45397) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Nem akarok vihart kavarni, de más is leírta már: érdekes, hogy csak itt Magyarországon "menő" ennyire a Samsung. És nem kötözködés képpen írtam, természetesen ha mindeni álláspontja az, hogy a SAMSUNG a best buy most, akkor biztosan így van. Én csak egy megállapítást írtam. Szerintem a hozzászólások 70%-a Samsungról szól, a maradékon meg osztozik a többi márka.

És senki nem kérte, hogy vegyetek olyan TV-t amilyet én szeretnék, majd teszteljétek, és írjátok le az eredményt, de ha már felajánlottátok... :DD

(#45400) Luissimo válasza Jimmy8 (#45399) üzenetére


Luissimo
veterán

De fogalmunksincs, milyet favorizálsz, így nemlehet egy rendes tesztet csinálni... :K :DDD :DD :D :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.