Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45051) csigi válasza Luissimo (#45050) üzenetére


csigi
addikt

Ühüm. És mivel a 650-nél a 620-as úgy durván öt százalékkal kissebb szám, esetleg ne csippatsak le a 30MB-os exe fájlból másfél megát? Úgy már stimmel méretre! :DDD
De megbocsájtok, elmászhatsz. ;] ;)

nofene

(#45052) Luissimo válasza csigi (#45051) üzenetére


Luissimo
veterán

Csigivér, nekapkodj, nerohanj.!
Szóval, szurkolok, na !! :K :DD

(#45053) csigi válasza Luissimo (#45052) üzenetére


csigi
addikt

Köszi. :R Aztán fejezzük be a hülyélkedést.

nofene

(#45054) kellaci


kellaci
csendes tag

Sziasztok!

Épp monitor vásárlás előtt állok és érdeklődnék hogy a HDMI kábellel összekötött monitornak szebb a képe mint a DVi-al?Számít az egyáltalán hogy most HDMI vagy DVI?

(#45055) hcs57 válasza kellaci (#45054) üzenetére


hcs57
őstag

semmit... ugyanaz a kép lesz.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#45056) dabadab válasza kellaci (#45054) üzenetére


dabadab
titán

"Számít az egyáltalán hogy most HDMI vagy DVI?"

Nem.

DRM is theft

(#45057) v2izzy


v2izzy
tag

Hi
Tudtok ajánlani egy olyan TV-t ami közelít (vagy talán olyan, vagy jobb :DDD ) képben a b650hez de egyeltalán nem rendelkezik számomra felesleges szolgáltatásokkal (ps3 miatt nem kell se net se fájl lejátszás lehetőleg, tehát ami megnyomná az árat)?
Előre köszönöm a segítséget! :R

http://flic.kr/ps/MuuJU | @gerhard_berger | https://github.com/gerhardberger

(#45058) Luissimo válasza v2izzy (#45057) üzenetére


Luissimo
veterán

a 650-esnél kisebb számúakat nézd meg a samsung.hu-n.
azokon se usb, se filmlejátszás, se internet, se egyéb hókuszpókusz !!

mondjuk az 500-as sorozat tagjait:

LCD választék

530

[ Szerkesztve ]

(#45059) Tottu


Tottu
senior tag

Lenne még egy gondom az összeköttetésekkel: ma összekötöttem a TV-t és a házimozit úgy, hogy a TV adásokat is lehessen házimozin hallgatni.
A probléma pedig az, hogy most egy PC-t kötöttem össze a TV-vel és a célom az, hogy házimozin halljam a PC hangjait. Ez, hogy oldható meg?
A TV-n lehet hallani a hangokat mivel egy jack dugóval összekötöttem a PC hangkártyáját és a TV audio bemenetét.

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#45060) dh66e válasza Tottu (#45059) üzenetére


dh66e
veterán

Egy jack-rca átalakítóval tudod megoldani.

(#45061) anrab válasza Tottu (#45059) üzenetére


anrab
addikt

bekapcsolod a házimozit és átrakod erősítőre, mintha a tv-t hallgatnád csak most a pc van a tv-n.

[ Szerkesztve ]

(#45062) anrab válasza anrab (#45061) üzenetére


anrab
addikt

csúszni fog a hang.
ha van a házimozidban pro logicII, akkor használd azt. nem tudom milyen a tv-d de a philips-ben átlehet állítani a hangkimenetet és akkor nem fog csúszni, vagyis akkor nincs szükség a pro logicII-re.

(#45063) v2izzy válasza Luissimo (#45058) üzenetére


v2izzy
tag

Köszi, én is pont az 5-ös szériát néztem, és akkor a panel és a képminőség ugyanaz akkor mint a 6-os szériában? csak a 100Hz nincs benn a 5-ösökben

[ Szerkesztve ]

http://flic.kr/ps/MuuJU | @gerhard_berger | https://github.com/gerhardberger

(#45064) Tottu válasza anrab (#45061) üzenetére


Tottu
senior tag

Bocs ha egy kicsit érthetetlen vagyok de nem egészen értem, hogy hogyan rakom át erősítőre?
Egy egyszerű LG házimozim van, amin csak Left, Right audio bemenet és a video bemenet van.

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#45065) nightshadow válasza v2izzy (#45063) üzenetére


nightshadow
veterán

A panel és a képminőség is gyengébb az 5-os szériánál a 6-hoz képest. Nézd meg az LE-40B620-ast, ez ugyanaz mint a 650-es, csak „extrák” nélkül. Nincs internet@tv, DLNA, USB 2.0 Movie. Viszont a 100Hz az megmaradt. Gyakorlatilag egy "butitott" 650-es. [link]

[ Szerkesztve ]

(#45066) Tottu válasza dh66e (#45060) üzenetére


Tottu
senior tag

De akkor ebből csak mono hangot lehet kihozni?
Mert ha rca-ra átalakíttatom akkor kell egy left és right audio bemenet is, azonban a hangkártyából 1 jack kábelen jön a hang.

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#45067) Luissimo válasza nightshadow (#45065) üzenetére


Luissimo
veterán

jaja, de attólfügg mennyi a büdzsé rá ! :K

(#45068) dh66e válasza Tottu (#45066) üzenetére


dh66e
veterán

Nekem is lg házimozim van,laptopról régebben használtam,de az általam leírt módszerrel nekem sztereónak tűnt.Gondolj bele azért mert csak jack attól még vannak sztereó fejhallgatók.

(#45069) anrab válasza Tottu (#45064) üzenetére


anrab
addikt

hát a tv-ből már átvitted a hangot a házimoziba!!!
ha a tv képernyőjén a pc van akkor annak a hangja lesz a házimozin, ugyan úgy mint mikor tv-t néznel.
a házimozidon nincs video bemenet csak kimenet hangal /3xrca/ eggyütt. a másik kettő a hang bemenet /piros-fehér/ amin a tv-ből megy be a hang. ezen megy a hang akkor is ha pc-vel játszol.
tök mindegy hogy tv-zel vagy játszol, akkor is ezen megy a hang.
de lehet hogy már én vagyok a hülye!

(#45070) anrab válasza dh66e (#45068) üzenetére


anrab
addikt

természetesen a stereo rca-ból lehet jack stereo és fordítva. csak egy átalakító kérdése. de van egyben is.

(#45071) BBéci válasza anrab (#45069) üzenetére


BBéci
titán

Másképp én sem tudom elképzelni.
Viszont én nem nevezném házimozinak az olyan készüléket, amin nincsenek digitális hang ki- és bemenetek, valamint videó bemenet. Az csak valami utánzat, mégha annak árulják, akkor is.
Remélem senkit nem sértek meg ezzel a véleményemmel! :R

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45072) Lanchadan


Lanchadan
csendes tag

Sziasztok!
Próbált már valaki UPC-nél STB-t kiváltani CI/CI+ segítségével? Egyáltalán lehet ilyet náluk (mintha régebben olvastam volna, hogy náluk ez nem lehetséges...), vagy ha jelenleg nem is, változhat a jövőben? Igazából a kérdés azért izgat, mert vennék egy 650-est, de bizonytalan vagyok, hogy a CI foglalatos elég lesz -e ehhez, vagy P-s modellt kell keresnem, ha esetleg eltalálják, hogy csak CI+ jó nekik...
Ezzel kapcsolatban: tudna valaki segíteni (lehetőleg friss tapasztalatokkal rendelkező), hogy jelenleg kapható -e Pest környékén LE40B650 (a fenti függvényében lehetőleg P modell) hologrammos garanciajeggyel, mindenféle átverés/szívatás nélkül, úgy, hogy vásárlás előtt meg is lehet esetleg tekinteni működés közben a TV-t, miközben (és most jön a trükkös rész) az ára lehetőleg nem haladja meg sokkal a kisebb webshopok 200e-s árát? :U
Az anno keményen lángoló panel kérdés még mindig zavar kicsit, de annak alapján, hogy jó pár új vásárlás után sem került elő a téma megint, én úgy veszem le hogy kicsit túl volt ez misztifikálva. Kérlek javítsatok ki ha tévednék. Saját korlátolt tapasztalatom egyébként csak egy (ha jól emlékszem) SQ01-es modell volt az MM-ben, ahol érdemi kékülést csak erősen oldalról, és csak PC bemenetre (vagy ilyesmire) állítva láttam (nem volt rákötve semmi a bemenetekre, fekete no signal képről beszélek). Érdekes az volt, hogy ott is azért, mert jócskán megemelte a TV a fényerőt a pl. HDMI bemenet választásakor látható fényerőhöz képest (remélem még valamelyest érhető ahogy írtam).
Előre is köszi minden segítséget!

(#45073) GazRic


GazRic
senior tag

Samsungnál elérhető az USBToday Widget. Egész korrekt. Index-ről még mindig nincs semmi hír?

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#45074) Tottu válasza anrab (#45069) üzenetére


Tottu
senior tag

Most már értem, hogy te, hogy érted! :)
Az a baj, hogy így nem működik... Direkt megnéztem. Úgy ahogy írtad, összekötöttem a TV-t és a házimozit, de csak a TV adja le a PC hangját. Amikor a TV-t átkapcsolom egy TV csatornára akkor már szól is a házimozi, de ha visszaállítom a TV PC-re akkor már nem szólal meg.

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#45075) csigi


csigi
addikt

Lassan már eljönne az ideje, hogy rendesen beállítsam a 620-as Samsungom. Csak az a baj, hogy zavarbaejtően sok lehetőség van. Elsősorban a képminőségre gondolok. Van valahol leírás erről, hogy mit hogyan érdemes?
Tudom ez szubjektív dolog, csak amolyan ökölszabályokra gondolnék. Hogyan nézzem a Digit TV illetve a HDMI-n jövő filmeket?

nofene

(#45076) Tottu válasza dh66e (#45068) üzenetére


Tottu
senior tag

Most már világos a te válaszod is! :B
Azért nem értettem, mert nekem csak olyan átalakítom van ami 1 rca-ból 1 jack-et csinál és nem tudtam, hogy van olyan ami 2 rca-ból 1 jack-et csinál és így valóban működnie kell stereo-nak.

Veszek is egy ilyet és kipróbálom. :)

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#45077) nightshadow válasza Lanchadan (#45072) üzenetére


nightshadow
veterán

Nálunk UPC van, 2 set-top boksz, a kettőt különböző időpontban két külön ember kötötte be. Mindkettőt direkt megkérdeztem, hogy technikailag lehetséges-e, hogyha később veszek egy LCD tv-ét, amiben van DVB-C tuner, hogy mellőzem a set-top box-ot? Mindkettő azt válaszolta, hogy nem, mert a UPC ezt nem támogatja, s a jövőben sem kívánja a UPC set-top boksz nélkül adni a szolgáltatásait.
Én is több helyen olvastam, hogy volt akinek sikerült mellőzni a set-top boksz-ot, de az egyik se UPC-s volt.

(#45078) dh66e válasza Tottu (#45076) üzenetére


dh66e
veterán

Ebben reménykedtem.

(#45079) nightshadow válasza csigi (#45075) üzenetére


nightshadow
veterán

Itt van a B650-nek a teszt által használt beállításai. Próbáld meg ezt, hátha jó, mert gyakorlatilag ugyan az a két készülék, csak a 620-ból a multimédiát kihagyták. [link]

(#45080) anrab válasza Tottu (#45074) üzenetére


anrab
addikt

ha a tv szól a házi mozin, akkor a pc is!!!
dolgozzál még az ügyön!!! nálam is így működik mert amikor vettem még ezekben a 45000ft-os cuccokba nem raktak digitális bemenetet, de még a tv-kbe sem. sőt még a hdmi-t sem használták, pedig már rég kitalálták.

(#45081) Tottu válasza anrab (#45080) üzenetére


Tottu
senior tag

Hát pedig ennél a TV-nél nem működik vagy megint én nézek be valamit nagyon. De mondom, hogy ha csak a TV-t átkapcsolom normális adásokra akkor szól a házimozi, ha megnyomom a PC gombot akkor már nem adja a PC hangjait.
De ha jól értelmezem akkor a PC-ből digitális jelek jönnek a jack kábelen és ez megy a TV-be. Azonban a TV-ből a házimozi fele analóg jelek mennek rca kábelen és lehet a TV nem tudja átkötni a digitális bemenetet az analóg felé.
Ha most ezzel az átalakítóval megcsinálom akkor működnie kell mivel AV in-re kötöm a PC-t és AV out-on van a házimozi.

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#45082) anrab válasza Tottu (#45081) üzenetére


anrab
addikt

analóg megy a jack kábelen csak.
"Hát pedig ennél a TV-nél nem működik vagy megint én nézek be valamit nagyon."

(#45083) kellaci válasza dabadab (#45056) üzenetére


kellaci
csendes tag

Sziasztok!

Köszönöm a választ! :R

(#45084) Tottu válasza anrab (#45082) üzenetére


Tottu
senior tag

Majd délután megint összekötöm a gépet és a TV-t és megnézem még egyszer + kipróbálom az átalakítóval.

Egyébként köszönöm az eddigi gyors válaszokat mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#45085) Belus85


Belus85
tag

Sziasztok!

lenne egy kérdésem! Vettem egy samsung le40b530 lcd tv-t (jó árba volt ) :)
de a kérdésem , hogy minden lcd tv-nek van egy alapzaja? kis zúgásra gondolok ami nekem pl bal oldalt középről jön ahol majdnem a tápellátás van.

itt az elején kicsit idegesít de lehet megszokom.(csak akkor venni észre ha pl nem beszélnek a műsorba, csend van.)
szóval ez normális? nem kell törődni vele?
választ köszi.

Honda - The Power of Dreams

(#45086) Luissimo válasza Belus85 (#45085) üzenetére


Luissimo
veterán

azt megerősíthetem, hogy nincs mindegyiknek zugás alapzaja.
Merthogy az enyémnek biztosan nincs !! (igaz nem 530-as, hanem 650-es, de ez még nem oka a tiednek a zúgásra !:)

Ez valami tápgond lesz, mivel garanciás, ezért hívjál ki egy szerelőt és ne hagyd annyiban, ha le akar rázni. !!
Menj el egy áruházba és füleld végig a hasonló tévéket pl.

(#45087) guriga1234 válasza Tottu (#45084) üzenetére


guriga1234
addikt

Írd le pontosan légy szíves az eszközeid pontos típusát, mert így általános megfogalmazással képtelenség segíteni. Számomra pl. nem világos, hogy mit értesz házimozi alatt.

(#45088) Liberty-P válasza guriga1234 (#45046) üzenetére


Liberty-P
csendes tag

Köszönöm, hogy foglalkoztatok a kérdésemmel. A média-playerben valóban lehet hasonlót csinálni, de nekem tetszett volna, ha olyan egyszerűen és a content library - egyébként szép - menűjéből lehetne használni. Nem igazán értem Samuékat, hogy, ha van egy jó ötletük, akkor azt miért hanyagolják el később ennyire. Különösen, hogy állandóan hangoztatják, hogy maj lesznek mindenféle tartalmak...
Én is utána néztem az sdff filetípusnak, a következőt találtam:

Self Describing File Format (SDFF)
1. The Self Describing File Format (SDFF) is a meta file format
specification for uncomplicated ASCII data files. It is similar to,
but simpler than the SDDF (Self Defining Data Format)
specification in the PABLO performance analysis environment. The
Pablo SDDF is used in high performance computing environments
to define and record computing trace file events. SDDF files
contain the data record structure descriptions and the actual data
records.

The SDFF specification has been designed to make the ASCII data
files more readable and easy to parse using a standard input routine.
The format provides flexibility within the data file and allows
seamless changes without affecting the parsing code within the
input routine.

SDFF Structure

%{name} [{type}] [{number_of_rows} [{number_of_columns}]]

The name is a single word descriptor of the subsequent data line(s).
The type specification is optional, with the default being integer.
The number_of_rows is optional and states the number of data
lines that follow the description line. The number_of_columns is
also optional and if present, the number_of_rows is required. It
gives the number of white space separated data columns for each
line that follows the description line.

Sample Data File in SDFF Format:

%mnpt INT
3
%meshpts REAL 3 2
0.0 0.0
1.0 0.0
3.5 2.0
%soln REAL 3
1.53
3.356
0.342

Mivel csak egyszerű felhasználó vagyok és nem profi programozó, ezzel nem sokra mentem. Én csak valami egyszerű kis programocskára vágytam, amibe az egyik végén bemegy a .jpg, a másik végén meg kijön az sdff.sec.
Úgy tűnik el kell fogadnom, hogy egyszerű halandó nem képes felfogni, hogy a Samu nagyságrendű cégek mit miért csinálnak... :F

(#45089) hcs57 válasza Belus85 (#45085) üzenetére


hcs57
őstag

A tápegységed hibás, garanciális hiba..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#45090) guriga1234 válasza Liberty-P (#45088) üzenetére


guriga1234
addikt

Ez még csak véletlenül sem vonatkozhat arra a SEC kiterjesztésű file-ra.

(#45091) Sergoo


Sergoo
csendes tag

sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy conax cam modult a samsung tv.hez.
Tudnátok nekem segiteni abban ,hogy melyik fajtát érdemes vásárolni ?,a készülékem LE40B750U1PXXC CI+ slot van benne.
Azt nem tudom ,hogy vannak conax cam-ok külön ci+ ra vagy mind a két fajtába ugyan olyan megy?
A másik meg ,hogy olvastam itt a fórumon hogy nemsokára valami ujfajta kodólási rendszer lesz ,hogy most akkor meg kell várni azt és olyan modult venni ami már arra is jó lesz vagy ez teljesen mindegy.

Bocs ,hogy ha egy kicsit értetlen vagyok ,de csak 1 hónapja foglalkozok a témával akkor lett vásárolva az első lcd tv.

Köszönöm...

(#45092) gere


gere
tag

Lehet csak nekem új, de érdekes.

Sokszor a drága olcsóbb...

(#45093) Bluegene


Bluegene
addikt

akinek Samsung LED vagy LCD tévéje van

hogy a túróba lehet rákötni egy 2.1 Logitech számítógép hangfalat? csak sima jack dugós, és az external speaker-re van állítva a tv menüje, nem TV speaker

bármelyik helyre dugdosom nem szólal meg :W

vki segítsen plz

Samsung 6000 series LED tv

vagy csak optikai kábellel lehet rákötni?

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#45094) guriga1234 válasza gere (#45092) üzenetére


guriga1234
addikt

Volt már.
1. Ezzel nem lehet vékony kijelzőket készíteni.
2. Problematikus a képgeometria (mint a crt-nél).

(#45095) guriga1234 válasza Bluegene (#45093) üzenetére


guriga1234
addikt

A stereo audio out nálam RCA-n megy ki.

(#45096) Bluegene válasza guriga1234 (#45095) üzenetére


Bluegene
addikt

milyen tévéd van pontosan?
[link]

most látom hogy audio kimenet (jack) nincs! tehát hiába dugdosom bárhová(legalábbis adapter kell)

létezik-e optikai-jack adapter? vagy ki lehet hozni valamit a linken lévő csatikból hogy szeresse a Logitech PC-s 2.1 hangfalamat?

A stereo audio out nálam RCA-n megy ki. tehát van egy RCA-jack átalakítód? a mi LED tévénken is van ilyen RCA?

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#45097) Belus85 válasza hcs57 (#45089) üzenetére


Belus85
tag

Szóval ha jól értem semmilyen hangnak nem kellene lennie?

mert egyik ismerősömnek is ilyen van és nála is hallom ezt a zúgás(sipolás ) féleséget. bár lehet egy picit az övé hallkabb.. akkor az övével se stimmel valami? mediába ma meghallgattam de elég nagy alapzaj volt és nem tudtam kiszúrni, hogy hallom e vagy nem :DDD

Ilyenkor szervízbe kell vinni? vagy kijönnek megnézni? :F

[ Szerkesztve ]

Honda - The Power of Dreams

(#45098) guriga1234 válasza Bluegene (#45096) üzenetére


guriga1234
addikt

B652 van.

A tévé kézikönyvében benne van, hogy milyen csatlakozók vannak a tévén, és azok ki-, vagy bemenetek. A linken lévő leírás alapján nincs analóg audio out, de ez nem jelent még semmit, mert a samu gyakran fals infót ír, a kézikönyv viszont oké.

A Logitech PC-s 2.1-et valószínűleg analóg sztereó audio jellel kell meghajtani. Ha van analóg sztereó audio kimenet a tévén, akkor azzal kell összekötnöd. Általában 2 db RCA, vagy 1 db stereo jack-en található. RCA-Jack kábel és toldó is kapható.

Optikain csak digitális jel megy ki.

(#45099) Bluegene válasza guriga1234 (#45098) üzenetére


Bluegene
addikt

sorolom:

ANT IN : antenna

EXT(RGB): csökkentett méretű Scart itt megy be a T-homeTV

AV IN(VIDEO)/[L-AUDIO-R]: ezek bemenetek

COMPONENT IN ez is bemenet gondolom

PC IN
PC/DVI AUDIO IN
HDMI IN 1(DVI) 2, 3, 4
USB1
DIGITAL AUDIO OUTPUT(OPTIAL): úgy tűnik ez az egyetlen audió kimenet :(
CI SLOT
EX-LINK: szervíznek való

úgy tűnik a tévén csak digitális optikai hangkimenet van, hisz végig is próbáltam a csatikat, és ebből is az szűrődik le(egyébként ez volt a legolcsóbb led tv, a 7000-es szérián lett volna sztem)

nos tehát akkor optikain jönne ki a hang, hogyaqn ússzam meg olcsón?

1. nincs valami optikai to jack konverter? mert optikai to kompozit konvertert már találtam[link] tehát a bejövő optikai jelet elektromos jellé alakítja, de sajnos csak kompozit

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#45100) hcs57 válasza Belus85 (#45097) üzenetére


hcs57
őstag

Fel kell hívni, és el kell mondani nekik... Az enyém teljesen néma, ha nincs rajta hang.. igaz, ez Philips 32PFL7864H/12. :D

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.