Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44902) johnny82 válasza noresz111 (#44897) üzenetére


johnny82
őstag

Menü->Beállítás->Általános

(#44904) sb válasza Tizedes1 (#44724) üzenetére


sb
veterán

Lipton:
Arra még nagyon sokat kell hazánkba várni, hogy bemész egy üzletbe, és valóban segítsenek, tanácsot adjanak, és ne megpróbáljanak lehúzni. Nem csak ezen a területen.

Egyébként én nem is a boltosokra haragszom igazán, mert valóban más az érdekeltségük, mint a mi kiszolgálásunk. (ez hülyén hangzik, de így van). Hanem arra, hogy a gyártók nem képesek rendes specifikációt készíteni és azt normálisan prezentálni.

Ha pontos paraméterekre vagy kíváncsi akkor fórumokat kell bújni, még a legalapvetőbbeket sem képesek ellentmondás nélkül kitenni a honlapra vagy bárhova... szánalmas. Néha kedvem lenne azt mondani, hogy az ilyentől egy ceruzát sem szabad venni... de nyilván mégis tőle(tőlük) kell, ha TV-t akarsz.

Tizedes1:
Nagy a választék, csak azért megyek oda. Majd irány a net :)

Ez így jó hangzik, de gondolj bele mi lenne, ha nem nyomnák a havi milliós rezsivel a TV-ket... hol néznéd meg élőben? ;)

Én is neten veszek szinte minden hasonló dolgot (TV, monitor, stb...), de néha bizony elkap az ideg, mikor egy típust 52 webshopban találok csak, a maguk nagyon korlátozott lehetőségeivel, és élőben sehol nincs lehetőség megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#44905) einstein válasza ORCA58 (#44892) üzenetére


einstein
senior tag

A 3D és a képminőség romlás(?) hogy függ össze?

(#44908) Sped válasza norbykov (#44868) üzenetére


Sped
aktív tag

Ezt én sem tudom, további nyomozásra van szükségem. :)

Ahogy elnézem itt a topikban a többség a Samsungra esküszik, és gondolom jó okkal.
Nekem a legfontosabb a megbízhatóság, ennek érdekében hajlandó vagyok kompromisszumokra is. Az LG modellje már-már "túl jó" az árához képest. Lehet nem jár rá annyi év garancia, ezért olcsóbb, bár ennek még nem jártam utána.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#44911) ezso válasza Krisz_82 (#44893) üzenetére


ezso
tag

Krisz,
Ez most komoly? Megveszel többszázezer forintos cuccot és havi 2900Ft.-on akarsz spórolni? :C
Mellesleg a Digi TV a legrosszabb választás, mert agyontömörítik a csatornákat és egy transponderen a normális 5-6 helyett 12-13 csatornát sugároznak le.
Ennek az a következménye, hogy főleg gyors mozgásoknál és homogén háttereknél nagyon látszik a tömörítés miatti kockásodás. Minél nagyobb a képernyő annál jobban.
Én személy szerint Digi TV-t max. 82cm-ig ajánlanám.
Mivel nekem is van tányéros digim (csak én fizetek érte) volt alkalmam összehasonlítani 51-től 127cm-ig LCD-n plazmán és CRT-n.

[ Módosította: dabadab ]

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#44914) hcs57 válasza ezso (#44911) üzenetére


hcs57
őstag

A kockásodás nem a képernyő méretétől lesz zavaró, nekem a 82cm-es FullHD képernyőmön ugyanúgy zavaró, mint neked.. inkább a látószög nagyságától, vagyis milyen közelről nézed..

A másodikat pedig talán privátban kellene...

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#44915) nightshadow


nightshadow
veterán

Két új Sony-nak az árai a német árgép szerint.

KDL-40EX700 [link] ára 1,100€ kb. 300k
KDL-40HX700 [link] ára 1,200€ kb. 324k

[ Szerkesztve ]

(#44921) Sergoo


Sergoo
csendes tag

üdv mindenkinek

letudná nekem valaki írni részletesen ,hogy mi a különbség a ci és ci+ slot között
samsung tv-nél értem

köszönöm.

(#44922) ezso válasza hcs57 (#44914) üzenetére


ezso
tag

A kockásodás nem a képernyő méretétől lesz zavaró, nekem a 82cm-es FullHD képernyőmön ugyanúgy zavaró, mint neked.. inkább a látószög nagyságától, vagyis milyen közelről nézed..

Én kb 2,5m-ről nézem általában 82-es, 94-es és 107-es LCD-kről. (ezzel foglalkozom, azért váltogatom őket, tesztelés, kipróbálás céljából). Nálam a 107-es Full-HD-n sokkal zavaróbb, mint a 82-esen. Egy másik szobában lévő 100Hz-es CRT-n alig látszik, szóval tapasztalatom szerint a felbontás, de legfőképpen a képernyő mérete meghatározó.

A másodikat pedig talán privátban kellene...

Igazad van :W

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#44924) hcs57 válasza ezso (#44922) üzenetére


hcs57
őstag

Ha mind a három méretű tv-t ugyanonnan nézed, akkor persze, hogy a legnagyobb méretűn lesz a legzavaróbb, mert azt látod legnagyobb látószög alatt. Ha azonos látószög alatt (ajánlott távolságról) nézed őket, akkor egyformán lesz zavaró. Így már érthető?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#44926) ORCA58 válasza einstein (#44905) üzenetére


ORCA58
addikt

pl. erre utaltam. ha nem jól értelmeztem akkor bocsi.

"The 2010 C6500 series LEDs wil have the AutoMotion 120Hz refresh rate, our reviews of various Samsung 120Hz or 240Hz Auto Motion Plus models from 2009 showed this feature to be excellent for sports programming but removed the natural background blur for normal broadcast and DVD content - creating an annoying kitchy effect."

(#44927) ezso válasza hcs57 (#44924) üzenetére


ezso
tag

Értem mostmár mit akartál mondani, csak én a látószög alatt mást értettem.

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#44928) einstein válasza ORCA58 (#44926) üzenetére


einstein
senior tag

Azt írják hogy ez az 'AutoMotion Plus' (aka 100/200 Hz) jó sporthoz, viszont nem jó normál DVD-hez / tévéadáshoz. Ezt meg onnan tudják, hogy már a 2009-es modellekben is benne van. :)
Egyébként ha jól gondolom kikapcsolható.

(#44929) anrab válasza nagynorbi (#44811) üzenetére


anrab
addikt

tegnap akárhányszor átkapcsoltam valamelyik HD adóra a három közül, mindig rendben volt az epg. ma átkapcsoltam valamelyikre és ujra elcsúszott. nem fw. javítás volt. de miért pont a három HD csatinál csinálja? egyszerűen érthetetlen.

(#44930) nightshadow


nightshadow
veterán

Anrab, hcs57,

Tudom, hogy ti otthon vagytok a Philipsben. Tudtok valamit a 2010-es modellekről, mert én nem nagyon találtam infót a neten. Egyáltalán ott voltak a CES-en a tv-ikel?

(#44931) hcs57 válasza nightshadow (#44930) üzenetére


hcs57
őstag

Nem sok minden tudható... ezt találtam: [link]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#44932) nightshadow válasza hcs57 (#44931) üzenetére


nightshadow
veterán

Köszi.

(#44933) Márk válasza Sped (#44800) üzenetére


Márk
senior tag

Szia!

A felsorolt 3 tv közül én az LG-re szavaznék, mert az tud 100Hz-et (véleményem szerint ez LCD tv-nél rengeteget számít), a Panasonic és a Samsung az meg nem.

Üdv.: Márk

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#44934) dh66e válasza anrab (#44929) üzenetére


dh66e
veterán

Melyik epg-vel van gondod a kábelessel vagy a földivel vagy esetleg mindkettővel?Nálam(sharp)a földin minden rendben van.

(#44935) noresz111


noresz111
csendes tag

Hi. 40b650-en nem aktív a game mód, hogyan tudom használni, vmelyik beállítási mód nem engedélyezi. Help!
Köszi :)

(#44936) anrab válasza nightshadow (#44930) üzenetére


anrab
addikt

valahol láttam olyat hogy széria számokon belül lesznek kissebb váltotások. ha jól emlékszem pl. már a hetesben is lesz net. már kerestem de nem találom sehol a leírást. ha valami komoly lett volna biztos emlékeznék rá.

(#44937) anrab válasza dh66e (#44934) üzenetére


anrab
addikt

DIGI kábel!
de nem vagyok egyedül. valaki a samunál is említette ezt. ezért nem gondolnám hogy a tv hibája.
a fiamnak karácsonyra vettünk és neki is elvan csúszva. Ő is itt lakik ujpalotán csak másik körzet. jó neked! kurvára idegesítő, főleg hogy minden csatorna váltásnál megjelenik a felső fekete sávban, a csatorna info felett.

(#44938) defiant9


defiant9
tag

[California Energy Commission Website]

Szerintetek mi az oka hogy az LG xxLH3800 sorozat az xxFL hátérvilágíáts ellenére is energiahatékonyabb mint a Samu LED-es megoldásai?

(#44939) guriga1234 válasza noresz111 (#44935) üzenetére


guriga1234
addikt

Ezt még hányszor kérdezed meg? Pláne úgy, hogy már kaptál is rá választ. Olvasni nem szoktál?

(#44940) adriankoooo válasza noresz111 (#44935) üzenetére


adriankoooo
senior tag

4. HSZ az elso kerdesed utan!

#44902

[ Szerkesztve ]

(#44941) defiant9 válasza defiant9 (#44938) üzenetére


defiant9
tag

ENERGY STAR Television Product List January 16, 2010
Egy frissebb lista, ebben vannak standby fogyasztási adatok is.

(#44942) guriga1234 válasza defiant9 (#44938) üzenetére


guriga1234
addikt

Kérdés, hogy mennyire fedi a valóságot az a lista. Leellenőrizni nem nagyon tudjuk, mert amerikai modellek vannak benne. A "papír" ugye mindent elbír.

(#44943) defiant9 válasza guriga1234 (#44942) üzenetére


defiant9
tag

Úgy látom kb 10%-al fogyasztanak többet a 115V -os modellek a 230-as párjuknál. Ez reális lehet a tápegységük nagyobb primerköri áramerőssége miatt.

(#44944) guriga1234 válasza guriga1234 (#44942) üzenetére


guriga1234
addikt

Autót sem az alapján választ az ember, hogy mennyit fogyaszt.
A fogyasztás csak egy szempont a sok közül. Akinek a fogyasztás a leglényegesebb, az ne sírjon más képességek hiánya, vagy gyengébb mivolta miatt.

(#44945) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Kinek van ismerőse/kapcsolata akitől lehetne venni 55"-es LCD Samusng TV-ket? LG is lehet, de min LH4000-es széria...

Üdv,
Vik

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#44946) defiant9 válasza guriga1234 (#44944) üzenetére


defiant9
tag

Azért eléggé megugrott az alacsonyabb fogyasztású dízelek eladása az olajválság idején. Bár az autó szerintem éppen rossz példa, ott sokkal hangsúlyosabb paraméter a fogyasztás mint egy TV-nél.

Úgy túnik Kaliforniából ki is tiltják a nem green készülékekeket:

CNN) -- The California Energy Commission voted unanimously Wednesday to become the first state to impose energy efficiency standards for televisions. The agency estimates the move will save consumers $1 billion a year in energy costs.

The new standards, which will take effect in January 2011, prevent the sale of energy-guzzling televisions

CNN

[ Szerkesztve ]

(#44947) guriga1234 válasza defiant9 (#44946) üzenetére


guriga1234
addikt

Válságok idején minden borul, de nincs állandóan válság. Amerikai példát hozni nem szerencsés. Nem ott élünk, mások az árak és a kereseti viszonyok is. Kalifornia meg csak egy a sok usákiai állam közül, bár - érdekes módon - a leggazdagabb. Teljesen más világ. Más életkörülmények, törvények, stb. Tőlem teljesen idegen. Nem esek seggre tőlük.

PS: a villanyszámláját mindenki maga fizeti, nem az állam...

[ Szerkesztve ]

(#44948) defiant9 válasza guriga1234 (#44947) üzenetére


defiant9
tag

Én nem lepődnék meg ha épp a mostani gazdasági válság utáni növekedés beindulásához lenne datálva a történelemkönyvekben az "olcsó energia korának vége" jelző. És mivel a mi villamos energia árunkat egyre inkább egy globális áramtőzsde határozza meg, nekünk - alacsony GDP-jű emberkéknek - sokkal fontosabb kellene hogy legyen a háztartás energifogyasztása mint a gazdag kaliforniaikanak. Azért én látom itthon is a változást a gondolkodásmódban, pl. x éve még csak a melegedés zavarta az embereket egy CPU fogyasztásásában, ma már minden tesztben lemérik és dícséretet kap aki kevesebb wattból hozza ki ugyanazt a telejsítményt.

Visszatérve a fórum témájához, lehetséges szerintetek hogy egy hatékonyabb EEFL háttérvilágítás lehet az alacsony fogyasztás oka? Bár nekem is túl jónak tűnnek az LH3800 számok, de ha ennek a listának a jövőbeli verziója alapján fognak majd rendelni a kaliforniai kerekedők TV-t, akkor tuti verni fogják a gyártók az asztalt ha hiba lenne benne.

(#44949) frici69


frici69
tag

Philips 32"pfl5604-es tévén usb-n keresztül szeretném nézni a fényképezőgéppel készült fotókat de,azt írja,hogy nem támogatott eszköz! Tudnátok segíteni,hogy ez miért van?

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#44950) defiant9 válasza defiant9 (#44948) üzenetére


defiant9
tag

Basic Characteristics of CCFL & EEFL
Csak hogy válaszoljak magamnak :)
Akár 30-40% is lehet az EEFL hatákonysági előnye, magas fényerőn romlik leginkább be a CCFL. Ez akár magyarázat lehet...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.