Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45251) BBéci válasza Agyas (#45249) üzenetére


BBéci
titán

Újságokban, szaklapokban keresgélj!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45252) Agyas válasza BBéci (#45251) üzenetére


Agyas
aktív tag

például?
:R

(#45253) Tomocso válasza BBéci (#45250) üzenetére


Tomocso
tag

Hát a vidkari biztos tudja ATI 5770-es (fél éve jelent meg), illesztőprogram legújabb ami van hozzá... nem tudom mit tehetnék még,
a döcögésnél proci (E8200, 3600Mhz-en) biztos hogy elbírja mert sima divixes filmek, még próbálkozok talán a kodekekkel,meg lejátszókkal
azért köszi

-

(#45254) dh66e válasza Tomocso (#45248) üzenetére


dh66e
veterán

A tv-d menüjében nem tudod kiválasztani az 1360x768 felbontást?

(#45255) BBéci válasza Agyas (#45252) üzenetére


BBéci
titán

Digitális Házimozi, Sztereó Sound & Vision.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45256) BBéci válasza dh66e (#45254) üzenetére


BBéci
titán

Az mire lenne jó? Egyébként még nem találkoztam olyan tévével.

Tomocso!
A 1080-as mkv-k szoktak döcögni. Divikszet nem küldök tévére, annak jó a monitor is, nem stimmel ott valami, mennie kellene.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45257) dh66e válasza BBéci (#45256) üzenetére


dh66e
veterán

Hú de jó hogy figyelsz.1366x768.

(#45258) BBéci válasza dh66e (#45257) üzenetére


BBéci
titán

Bevallom, nem arra gondoltam.
A tévéken hol és mi célból lehet (kell) felbontást beállítani???

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45259) Tomocso válasza BBéci (#45256) üzenetére


Tomocso
tag

most beraktam egy 15gigás full hd-t es az nem döcögött, nem értem mi ez?
és sehol nem tudok beállítani 1360-as felbontást még az üzemmódok között sincs ilyen

-

(#45260) anrab válasza Tomocso (#45248) üzenetére


anrab
addikt


ati radeon 3650

(#45261) Tomocso válasza anrab (#45260) üzenetére


Tomocso
tag

hogyan tudok ide képet berakni? megmutatom nálam mi a helyzet

szerk:
közben azt vettem észre hogy ha filmnél vízszintesen mozog a kamera akkor döcög láthatóan (és az előbb említett full hd film is ezt csinálja csak eddig nem vettem észre)

[ Szerkesztve ]

-

(#45262) dh66e válasza BBéci (#45258) üzenetére


dh66e
veterán

Bevallom f_ngom sincs róla hogy mi célból,de az enyémben lehet állítani 1024x768 és 1366x768 felbontást ha a régi laptopommal kötöttem össze.Sejtem hogy nála nem ez a gond inkább kodek probléma a gépén.

(#45263) Tomocso válasza dh66e (#45262) üzenetére


Tomocso
tag

de a monitoron akkor miért nem csinálja ezt

-

(#45264) BBéci válasza dh66e (#45262) üzenetére


BBéci
titán

Bizonyára VGA csatlakozón küldöd a jelet, azt még sosem próbáltam, HDMI-t használok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45265) BBéci válasza Tomocso (#45261) üzenetére


BBéci
titán

A 1080-as filmeg többsége 24 fps-es, arra kell állítani a videókártya kimenetét.
Ha ez sem segít, a lejátszó programban kell valamit buherálni, abban inkább más adjon tanácsot.
Javaslom HD filmek lejátszása szaktopikot.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45266) dh66e válasza BBéci (#45264) üzenetére


dh66e
veterán

Jól látod valóban vga-n használtam így még divx filmes korszakomban azóta már média lejátszóval szórakozom.

(#45267) anrab válasza Tomocso (#45261) üzenetére


anrab
addikt

(#45268) anrab válasza Tomocso (#45261) üzenetére


anrab
addikt

(#45269) Agyas válasza anrab (#45268) üzenetére


Agyas
aktív tag

Szia
Tudnál nekem segíteni? (#45249) hsz.

(#45270) BBéci válasza anrab (#45267) üzenetére


BBéci
titán

Én is ennek alapján lőttem be a cuccot, nagyon klassz leírás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45271) Sergoo válasza reks (#45233) üzenetére


Sergoo
csendes tag

Szia Reks,

Külső winchester van csatlakoztatva a készülékhez ntfs file rendszerrel és két partició van rajta 1 terás és félbe van választva teljesen tökéletesen megy MOST MÁR!!
az volt vele a probléma ,hogy mindig leválasztotta a winyot filmnézés közben volt ,hogy végigment 2-3 film is de volt ,hogy 15 perc eltelte után leválasztotta a winyót ennek az volt a megoldása ,hogy a külső winyó tápegysége 1,5 A(amper) volt beszereztem hozzá egy 2A -est és most már semmi gond ,de ha teljesen biztosra akar menni az ember másik fórumon olvastam akkor lehet venni 2,5A -et is....

Az mkv fileokról nem sokat tudok összesen 3 filmet sikerült szereznem abbol 2 ment rajta a nem lejátszott filmre azt irta a készülék ,hogy UNSUPORTED VIDEO DATA gondolom ,hogy ezeket pár firmware frissités után megeszi a tv.Éppen ma néztem meg egy 16gb -os mkv tökéletesen fut a készüléken.

azt viszont tudni kell ,hogy a DTS hangokat nem játsza a készülék "MÉG" ezért az összes olyan mkv filet amiknek DTS a hangja azokat átkell konvertálni ac3-ra kb 35 perc volt nálam ennél a 16gb mkv-nál de megéri,mert ha a tv-n nézem akkor betudom kapcsolni a 200hz motionplust eleinte kicsit furcsa volt ,mintha gyorsabb lenne az egész film ,de mostanra megszoktam és ha kivan kapcsolva akkor meg akadni látom a filmeket kinek ahogy teszik IZLÉSEK ÉS POFONOK.

remélem tudtam segiteni ,ha van még kérdés irj ,ha tudok segitek csak ha tudok
cső

(#45272) anrab válasza Agyas (#45269) üzenetére


anrab
addikt

a 78xx-as perfect natural motion
a 74xx-as hd natural motion
a többiben megegyezik
7404
8404
9664
9954

[ Szerkesztve ]

(#45273) Lanchadan válasza nightshadow (#45183) üzenetére


Lanchadan
csendes tag

Lehet félreérthetően írtam, arra céloztam, hogy a modul, fizikailag fog működni, még ha van is különbség CI és CI+ verzió között. Az, hogy az adott szolgáltatóval együtt működik -e a modul+kártya felállás, az már más kérdés, sajnos...

(#45274) BBéci válasza Sergoo (#45271) üzenetére


BBéci
titán

Az AC3-ra konvertálás egyúttal minőségromlás, bár még mindig jobb, mint a semmi. Ezért inkább laptopról játszom le a dts-es filmeket. A GI. Joe Cobra árnyéka brutálisan szól, be lehet tojni a gyönyörtől. Hallottam Master Audio változatban is, attól azért messze van.
Be kell szereznem egy HD hang képes médialejátszót, vagy laptopot kell cserélnem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45275) Sergoo válasza BBéci (#45274) üzenetére


Sergoo
csendes tag

én is a laptop cserén gondolkozok ,de nem ártana valami dögös házimozi erősitő sem

(#45276) Levin01


Levin01
őstag

Sziasztok!

Sharp 42-es FullHD LCD tv-t kötöttem HDMI kábellel számítógépre, beállítottam 1920x1080-as felbontást és teljsen pixelpontosan jeleníti meg a windows asztalt...DE...
játékokban hiába állítom be 1920x1080-as felbontásra, mégis hagy egy kb 2centis sötét sávot körbe a képernyőn. Ennek mi lehet az oka?

[ Szerkesztve ]

(#45277) Levin01 válasza Tomocso (#45261) üzenetére


Levin01
őstag

Nálam akkor volt tapasztalható "döcögés" 1080p-s anyagok esetén ha kiterjesztett monitor módban használtam a tv-t. Mivel a monitorom 1680x1050-es a tv meg 1920x1080-as ez valszeg nem tetszett neki. Amint elsődleges kijelzőnek állítottam be a tv-t 1920x1080-as felbontásba megszünt a döcögés, illetve ha kiterjesztett módban 1360x768-ra állítottam a tv felbontását, akkor is szép folyamatos képet kaptam, a fimeknek meg úgy is adott a felbontása.

(#45278) stavross


stavross
tag

Üdv!

Lenne egy ilyen eladó konzolom. link
VEPLB-13 37-60"

Boldogok, akik nem várnak semmit, mert ők nem csalódnak!

(#45279) erdoke válasza Levin01 (#45277) üzenetére


erdoke
titán

Esetleg okozhat a kiterjesztett asztal normál monitor használattal is gondot? Barátom most vett egy 32-es FullHD LG LCD TV-t, és a DVI/HDMI porton összekötve az integrált ATI VGA HDMI kimenetével nem tudott pixel helyes képet kirakni a TV-re. Vagy pár pixellel kisebb képet jelenített meg (tehát néhány sor és oszlop feketén maradt), vagy egy kevés kilógott a képből, de mindkettő jelentősen rontja az apró betűk olvashatóságát.
Este majd kipróbálja a monitor nélkül meghajtani a TV-t, hátha úgy nem lesz gond az 1920x1080-as átvitellel.

A legjobb aláírás a héten

(#45280) dabadab válasza erdoke (#45279) üzenetére


dabadab
titán

"DVI/HDMI porton összekötve az integrált ATI VGA HDMI kimenetével nem tudott pixel helyes képet kirakni a TV-re."

Elso korben erdemes megnezni a TV-t, hogy "just scan" v vmi hasonlo kepmeretbeallitasban van-e, masodik korben meg az ATI driveret, mert ott defaultbol nem nulla az overscan, gondolom direkt azert, hogy legyen mit kerdezniuk a userknek a forumokon.

Most komolyan, hogy sikerult a TV gyartoknak meg az ATI-nak kiokoskodnia azt, hogy HDMI/DVI kapcsolaton kell overscan, sot, defaultbolt be legyen kapcsolva?... :U

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#45281) Agyas válasza anrab (#45272) üzenetére


Agyas
aktív tag

Én a 7404 és a 8404 között gondolkodtam. A különbség az ambilight és a net? A kép jobb lehet a 8000-en? Ez a sok extra szolgáltatás nekem nem kell. Az ambilight spektra és a spektra 2 között mi a különbség? A philips oldalán csak a 2 és a 3 van demózva.
Ez a perfect natural motion egyik 8000-ben sincsen benne. Vagy ha van olyan akkor az nincsen fenn a philips oldalán.

(#45282) erdoke válasza dabadab (#45280) üzenetére


erdoke
titán

Kösz, továbbítom, és megnézzük este. :R

A legjobb aláírás a héten

(#45283) anonymus89


anonymus89
addikt

Üdv!
Szerintetek érdemes egy ilyen termékre beruházni, hogy 3,5" winyóról tudjak filmet játszani? (Lg lh3000-ről van szó)
Menne egyáltalán???

Előre is köszi a segítséget!

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#45284) Z_A_P válasza Tyca (#45236) üzenetére


Z_A_P
addikt

Akkor te mar probaltad ezek szerint?
Latszik a kulonbseg? Tenyleg annyival jobb mint ahogy paran irjak?

OK

(#45285) dabadab válasza Z_A_P (#45284) üzenetére


dabadab
titán

Ezt egy csomo TV is tudja (pl. a Samsun A55x meg a 32A65x, amik egyike sem 100 Hz-es): mukodni mukodik, lathato a kulonbseg, de ez az, amire sokan azt mondjak, hogy minden ugy nez ki tole, mint valami brazil szappanopera (mert azokat eleve TV-re keszitik es igy ki tudjak hasznalni az interlace-t ahhoz, hogy 50 fps-t hasznaljanak).

DRM is theft

(#45286) Tomocso válasza anrab (#45267) üzenetére


Tomocso
tag

A képen látható hogy csak azok a felbontások közül lehet választani nincs 1360x768 ami TV igazi felbontása. Miért lehet ez?

-

(#45287) Z_A_P válasza dabadab (#45285) üzenetére


Z_A_P
addikt

Es hogy nez ki egy brazil szappanopera? :) Jol? Szarul?

OK

(#45288) dabadab válasza Z_A_P (#45287) üzenetére


dabadab
titán

A folyamatos mozgas miatt elvileg jobban, viszont a mozis feeling egy resze elveszik. Na most akkor tegyel igazsagot :)

DRM is theft

(#45289) guriga1234 válasza dabadab (#45288) üzenetére


guriga1234
addikt

"a mozis feeling egy resze elveszik" - ezen mit értesz?

(#45290) dabadab válasza guriga1234 (#45289) üzenetére


dabadab
titán

Azt, hogy a mozi az ugy nez ki, ahogy megszoktuk, vagyis egy kicsit darabos a mozgas a 24 fps miatt. Ez pont olyan, mint a bakelit serceseges, abszolut ertelemben zavaro hiba, de ha valaki ezt szokta meg, akkor utana hianyozni fog neki.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#45291) anrab válasza Tomocso (#45286) üzenetére


anrab
addikt

ez nem az ATI Catalyst.
azt tedd fel és akkor olyan is lesz mint amit beraktam képet.
ez csak az asztalon egy job klikk ami nem is lenne baj ha Full HD tv lenne. én sokáig használtam így, catalyst nélkül és ment a VLC-vel is a HD film. viszont olyankor nem segít a video kari procija.

(#45292) guriga1234 válasza dabadab (#45290) üzenetére


guriga1234
addikt

Értem. Nos, az nekem nem hiányzik. Már legalább 15 éve nem voltam moziban, és nem is vágyom oda. Mégis, sokszor hamarabb látom a filmeket, minthogy itthon bemutatnák :)
PS: sokat be sem mutatnak moziban...

[ Szerkesztve ]

(#45293) Luissimo válasza guriga1234 (#45292) üzenetére


Luissimo
veterán

Hmmm, vajon hogy nézhet ki egy mozi belülről? :F
:DD

(#45294) anonymus89


anonymus89
addikt

Valaki tudna segíteni eme hozzászólásomban ja és bocsi lh5000 csak dinka vagyok. :D

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#45295) Luissimo válasza anonymus89 (#45294) üzenetére


Luissimo
veterán

Elvileg a külső vincseszterházakat hivatott kiváltani, nekem van egy ilyen (nem pontosan ez a gyártmány, de ilyen) használatban , és a pc-re kötve működik vele ATA, SATA vincsi, sőt még DVD-ROM is , csak ugy a fiokból..
De,
ha veszel egy 3,5"-os, vagy egy 2,5" -os külsőházat, már 2000-3000-től kaphatók, akkor abba stabilan betudsz gyógyítani egy vincsit és nem ilyen átmeneti megoldás lesz.
Jó ha van otthon egy ilyen, mert ha találsz egy vincsit a fiokban, ezzel félperc alatt feltudod dugni magadnak a pc-re.
Nem is beszélve arról, hogy a 3,5-esnek külön külső táp dukál, ami a legbiztosabb megoldás, hogy a tévé felismerje a vincsit.
De a tévéhez én egy idő és strapaállóbb megoldást javaslok tehát, a külsőházat.

(#45296) anrab válasza Agyas (#45281) üzenetére


anrab
addikt

más említésre méltó külömbség nincs.
[link]
"A kép jobb lehet a 8000-en" előfordulhat minimális külömbség ha nem egyforma panellal szerelik. /AUO, LG, SHARP azt hiszem/
az ambilight spectra és a spectra 2 között nincs külömbség. /ezzel sokáig gondba voltam én is annak idején./ mindegyik spectra 2, vagyis ledes és oldalanként két színt tud egyszerre.
a perfect natural motion az összes 8000-es szériába benne van, kivétel!: 8404
a philips oldalán fent van az összes televizió még visszamenőleg is. /LCD 2001-ig/
philips.hu /terméktámogatás pont alatt/

[ Szerkesztve ]

(#45297) Tomocso válasza anrab (#45291) üzenetére


Tomocso
tag

Fel van téve ott van baloldalt a Catalyst ablaka is !
De nem csak a HD film döcög a sima divx is de a CRT monitoromon meg sem döccen a HD sem.

[ Szerkesztve ]

-

(#45298) anonymus89 válasza Luissimo (#45295) üzenetére


anonymus89
addikt

Egy samsung 1T-t kötnék a tv-re viszont valahol olyat hallottam nem biztos, hogy felismeri.
A winyót eddig is e-sataról használtam és nem melegszik annyira, akár maradnék ennél is.
Külső rack-t meg olyat szeretnék, ami könnyen rakható össze, ezért gondoltam egy ilyenre mint házra.
Még van egy IDE-s winyóm is és azt is szeretném használnia tv-hez.
Nem tudom esetleg van-e valamilyen külső ház, amit javasolnál idehez és satahoz egyaránt jó lenne??

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#45299) tvvevő


tvvevő
csendes tag

Sziasztok!

LCD-TV vásárlása előtt vagyok, a keret 175k.
Ár-érték arányban az LG 42 LH4000-est találtam a legmegfelelőbbnek. /42" az fix/
Esetleg valaki tudna ennél jobbat ajánlani?
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#45300) macikos válasza BBéci (#45247) üzenetére


macikos
addikt

Várjál, ez most vegyük át.
Most akkor digitális vagy analóg adásról van szó? Mert a digitális adás a T-nél is IP alapú, nem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.