Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44551) guriga1234 válasza stultus78 (#44547) üzenetére


guriga1234
addikt

A fejlett tévében ott van a menüpont, hogy biztonságos eltávolítás...

(#44552) adriankoooo válasza #25954560 (#44545) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Remeljuk akkor szuletnek ra remek programok, mert a Samsung is nyitott ennyire megis nehezen jon ra barmilyen kulso progi. (ami programreszt GPL licensz alatt van/hasznaljak annak a forraskodja fenn van a Samu oldalan -de nem ebben rejlik a nehezseg, hanem, hogy az op rendszer tovabbra is le van kodolva: nem nyitottan van rajta a TV-n mint egy sz.gepen, ezert keszul nehezen pl. a Samuhoz. A CI-verzioju Samunak sikerult feltorni a kodolasat es visszafejteni, a CI+-ra nem reg keszult el a modositott FW). Szoval nem ugy van, hogy egy teljesen linuxszeru valami es csak siman belepek a TV-re, fejlesztek ra akarmit. En igy tudom.

(#44553) adriankoooo válasza guriga1234 (#44550) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Ja igen, a widgetek iranyabol lehetne ezt hamarebb megvalositani. Kerdeses, hogy hogyan lesznek engedelyezve ezek a widgetek a Samsung Appstoreban, ha ugy mint az iPhone eseteben az Applenal, hogy vegignezik a kodot mielott kiteszik az AppStore-ba akkor nincs nagy felnivalonk (persze valami van nyilvan) :)

(#44554) guriga1234 válasza adriankoooo (#44553) üzenetére


guriga1234
addikt

Ájfonra is lehet máshonnan tölteni, igaz, csak töröttre.

(#44555) ///M válasza adriankoooo (#44553) üzenetére


///M
tag

A B650 új fw röl mit tudsz?Multkor irtál valamit "tv tud felvenni"?

(#44556) nagynorbi válasza anrab (#44513) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Ott csak a TV beállításait, meg a csatorna listát tudod lementeni és visszatölteni.

Üdv.:

(#44557) nagynorbi válasza guriga1234 (#44554) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Töröttre már felesleges :) (már ha érted a tréfát)

Üdv.:

(#44558) guriga1234 válasza nagynorbi (#44557) üzenetére


guriga1234
addikt

Nem lenne kár érte :)

(#44559) nagynorbi válasza guriga1234 (#44558) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Egyet értek :K

(#44560) anrab válasza nagynorbi (#44556) üzenetére


anrab
addikt

igen. arra válaszoltam. /lehet félreérthető volt?/
csak Ő ha jól emlékszem LG-ről beszélt, és erre írtam hogy a philinél volt erről szó valamikor, mikor a service menüről ment a téma.
másiknál nem emlékszem hogy szó lett volna ilyesmiről.

(#44561) runner 125


runner 125
nagyúr

Szeva all!

Beszereztem dvi-hddmi kábelt + jack-rca-t, s notim képét + hangját szeretném a tv-mre átvinni, valaki tudna segíteni?

Összekötöttem a dvi-hdmi-vel, majd a "Megjelenítés tulajdonságai"-nál beállítottam a 2-es
monitor felbontását - adott esetben az 1920x1080-at, majd kipipáltam a "Windows Asztalkiterjesztése erre a monitorra" fület. A tv-n meg is jelent a gépem háttere, de csak a háttérkép, és az is 1280x800-ban (a tv full hd, szóval a körülötte lévő rész fekete.. :F )
Mi a megoldás? :U Egy az egybe full méretben szeretném látni a gépem asztalát..

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#44562) headhunter válasza adriankoooo (#44503) üzenetére


headhunter
addikt

Elavult ismeretek! :U

F2 széria is jó volt, de a mostani F3 gyors, hűvös és strapabíró!

[link]

(#44563) nagynorbi válasza anrab (#44560) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Így már értem, azt hittem, arról van szó, hogy külső adathordozóra bármi mást is tudna menteni a Philips. :B

Üdv.:

(#44564) ORCA58 válasza guriga1234 (#44541) üzenetére


ORCA58
addikt

Én is utálnám, ha tv helyettem döntene. Mi van ha állandóan napszemüveget kell hordani. (Egy kollégámnak volt ilyen problémája). Nem nézheti a TV-t mert nem látszik a szeme?
Sajna egyre gyakoribb, hogy a gyártók akarnak helyettünk döntést hozni, és azt bele is építik a készülékekbe. Ilyen a pl. a kikapcsolhatatlan dinamikus kontraszt, vagy 100 hz. stb.

(#44565) anrab válasza nagynorbi (#44563) üzenetére


anrab
addikt

még nem de később lehet. gondolom szoft kérdése, de nem értek hozzá.
az az igazság hogy előbb lejátszani kellene megtanítani, de most valahogy nagyon TREHÁNY LETT A PHILIPS.
azt is elcseszte ami jó volt.

(#44566) EasyLife válasza ORCA58 (#44564) üzenetére


EasyLife
aktív tag

használjátok már az agyatokat valszeg ez csak egy kényelmi funkció lesz amit vagy használsz vagy nem, ne szenvedjetek már ennyire látványosan egy kényelmi funkción... :W :W :W :W

(#44567) nagynorbi válasza anrab (#44565) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

A lejátszója tényleg elég buta, nem ártana, ha írnának rá rendes software-t. Abból, hogy közzétették a nyílt forráskódút, arra következtetek, hogy nem nagyon fogják megerőltetni magukat ezen a téren. Sajna nem értek a soft fejlesztéshez :)

(#44568) anrab válasza nagynorbi (#44567) üzenetére


anrab
addikt

:) nem is miattunk tették közzé :)
viszont sokan fejlesztgetnek, /főleg linux-ra/ írnak progikat. gondolom ezeket elküldik a philinek és majd jön az uj szoft a philipstől.
nem tudom mivel lehettek elfoglalva, mert semmi hírek nincs tőlük.

(#44569) guriga1234


guriga1234
addikt

[Itt] van egy érdekes, 3D hatású kép addig is, amíg nincs 3D tévé :)
Nem kell hozzá semmilyen csodaszemüveg.

(#44570) runner 125 válasza guriga1234 (#44569) üzenetére


runner 125
nagyúr

Lehet fáradt vagyok, de ez sz.r.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#44571) guriga1234 válasza runner 125 (#44570) üzenetére


guriga1234
addikt

Akkor többet ne nézd meg!

(#44572) adriankoooo válasza ///M (#44555) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Az egy hackelt firmwareben lesz elerheto (ha elerheto lesz), gondolom a garancia is ugrik ahogy azt az FW-t telepited. Tobbet itt tudhatsz meg rola.

(#44573) nagynorbi válasza anrab (#44568) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Reménykedjünk :)

(#44574) #25954560 válasza guriga1234 (#44549) üzenetére


#25954560
törölt tag

ertem en h te nem akarsz. attol meg mas akarhat. gondolom azert vannak olyan set-top boxok is, amikkel szinten lehet netezni. ide most nem nagyon stimmel a villaval levest hasonlatod. ha mondjuk azt mondtam volna h a tv-mbol hianyzik a kv-fozo funkcio, akkor ertenem.
en pl azert is orulnek neki, mert a tv 250W-ot eszik, ami eleg sok. nem lenne baj, ha nem kene meg egy szamitogepet is bekapcsolni netezeshez. ha mar ugyis lejatszik usb-n mediat, a netezes nagy atlagban kisebb eroforras-egenyu. amint az usb-be (jah, bena lg lh4000-nek csak egy csatlakozoja van) lehet dugni billentyuzetet, egeret, netet, mar nem is lesz olyan lehetetlen. inkabb csak uzletpolitika az egesz, hogy akarnak-e gpl-es progikat hasznalni v sem. nyilvan hipphopp nem irnak pl sajat bongeszot.

(#44575) Fidel76 válasza EasyLife (#44566) üzenetére


Fidel76
tag

Szerintem nem azzal van bajuk, hanem standby állapotban, ha a wifis routered megy pld akkor 1 ugyes kis koddal akár Kínában is nézhető, hogy te mit csinálsz a szobában ahol a tv-d van. Miközben te azt hiszed a tv nem is megy, de áram alatt van. Így bármit bekapcsolhatnak benne wifin keresztűl ha feltörték.

(#44576) ORCA58 válasza EasyLife (#44566) üzenetére


ORCA58
addikt

Legyen igazad !

(#44577) nightshadow


nightshadow
veterán

Ezzel a korábban szóba került „kamerával” kapcsolatban lenne kérdésem a hozzáértőkhöz, mert én elég földhöz ragadt emberke vagyok. Adott egy tv, amibe van kétfajta érzékelő:

1. Jelenlét-érzékelő – a technológia érzékeli a mozgást, így ha kimegy, a képernyő automatikusan lekapcsol a beállított idő után, és ismét bekapcsol, ha ismét visszatért (illetve a televízió készenléti állapotra vált, ha egyáltalán nem tér vissza)

2. Fény-érzékelő – a TV automatikusan érzékeli a helyiségben uralkodó fény erejét és színhőmérsékletét, majd a kép minőségét ezeknek megfelelően optimalizálja, így tévénézés közben nem fárad el a szeme

És akkor amit nem értek, hogy jön kintről a McGyver nevű hacker, és feltölt valamilyen szoftvert az interneten keresztül a tv-re és az egyszerű mozgásérzékelőből csinál egy arcfelismerésre is képes, high-tech kamerát és figyeli a vonal végén, amint épp majszolom a chipset a BL meccs alatt? Mert tényleg vagy én vagyok maradi, vagy túl sok amerikai akciófilmet néztetek.

[ Szerkesztve ]

(#44578) fury71 válasza tupacamaru (#44548) üzenetére


fury71
aktív tag

Köszi a választ, de ott sincs. :W

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#44579) EasyLife válasza nightshadow (#44577) üzenetére


EasyLife
aktív tag

erre csak annyit mondok, hogy ha van webcam a gépedbe dugva húzd ki gyorsan!!! :U

(#44580) nightshadow válasza EasyLife (#44579) üzenetére


nightshadow
veterán

De a tv-be nem webkamera van, hanem mozgásérzékelő. Két külön dolog.

(#44581) EasyLife válasza nightshadow (#44580) üzenetére


EasyLife
aktív tag

arcfelismerő mozgásérzékelő... :U

(#44582) nightshadow válasza EasyLife (#44581) üzenetére


nightshadow
veterán

ezt te se gondolod komolyan

(#44583) EasyLife válasza nightshadow (#44582) üzenetére


EasyLife
aktív tag

itt olvashatod
de idézem:
„Az új BRAVIA LX900 intelligens jelenlét érzékelője arcfelismerő technológiával képes megállapítani, hogy ki nézi a készüléket.”

(#44584) nightshadow válasza EasyLife (#44583) üzenetére


nightshadow
veterán

A cikkben is jelenlét érzékelő (mozgásérzékelő) van írva s nem kamera. Ezt egy szoftverrel sohase lehet átalakitani kamerára, mert mozgásérzékelő. De végül is mindenki azt hisz el, amit akar.

(#44585) pbalu


pbalu
aktív tag

Sziasztok!
Samsung LE32B450 LCD-m van, pár napja. Bármit állítok a menüben (bekapcsolási hang, képarány, energiagazdálkodás) ki-bekapcs után elfelejti, és visszaáll valami alap értékre...
Ez mitől lehet???
Köszi, Balu

''...Ayrton azt mondta: Látod, nem lehet. Egy folyó van a fal mögött, úgyhogy nem lehet máshova tenni. ...Pontosan ezen a helyen vesztette el az életét.''

(#44586) Quman


Quman
csendes tag

Sziasztok!

Vettem ey samsung B650-et......

A képbeállításokkal is volt vele problémám, mármint windows felületen, de azt már tökéletesen megoldottam!

Még mindig van egyetlen 1 gondom - mégpedig az, hogy hdmi kábellel kötöttem össze és nem viszi át a hangot....
Nagyon tetszik a tv hangzása s mindenképp azt szeretném, hogy amit pc-ről nézek filmet azt a tv hangzásával nézzem!

Ha van valakinek tippe akkor szívesen meghallgatnám!

THX

(#44587) politomi válasza Quman (#44586) üzenetére


politomi
tag

Én úgy tudom, hogy bizonyos vga típusok küldik ki a hangot a képpel együtt. Az újabb fajta radeonok (hd4xxx és hd5xxx) biztosan kiküldik. Az nvidiánál nem tudom, hogy az újak képesek erre, de a 8-as és 9-es szériák nem tudják, de ha rosszul tudom biztos kijavít valaki aki jobban vágja.

[ Szerkesztve ]

(#44588) guriga1234 válasza nightshadow (#44584) üzenetére


guriga1234
addikt

Ácsi!
Az egyszerű mozgásérzékelők (mint amiket riasztók is használnak) nem képesek arcfelismerésre, hiszen nem is tartalmaznak kamerát. Arcfelismeréshez kamera kell. Kamerával ugyanúgy lehet mozgásérzékelést megvalósítani, erre pl. a legtöbb jobb webkamera sw-e is képes. És ha már ott van a kamera, akkor bizony ott a lehetőség a megfigyelésre.
Már nem tudom, hogy melyik 2010-es tévéről (talán LG?) írták valahol, hogy lesz Skype is video funkcióval. Tessék. Ott lesz a kamera!

(#44589) szem-y


szem-y
csendes tag

hi all

szeretnék segítséget kérni egy samu 40B650-nel kapcsolatban
ha usb-n elindítok egy *.mkv fájl-t amiben több hangsáv és felirat van,
hogyan tudok közöttük váltani?

előre is köszönöm a válaszokat

üdv,
szem-y

A funkció a Prohardver szervereinek kommunikációs hibája miatt átmenetileg nem elérhető!

(#44590) csigi válasza Quman (#44586) üzenetére


csigi
addikt

Megkérdezhetem mekkorát és hol vettél? Köszi. :R

nofene

(#44591) guriga1234 válasza #25954560 (#44574) üzenetére


guriga1234
addikt

Ha netezek, azt a gépemről teszem, és ahhoz nem kell tévé.
Itt maximum azoknál jelenthetne a fogyasztás gondot, akik monitorként használják a tévéjüket.
Engem halálra idegesítene egy tévébe integrált browser, mert amellett, hogy lassú, és nem komfortos lenne, pláne nem olyan, mint amihez hozzászoktam (FF + kiegészítések), és nem billentyűzettel és egérrel kezelhetem. Ez maximum azoknak lenne megfelelő, akiknek nincs számítógépük. De akinek addig nem volt, az egy ilyen beépített böngészőt hogyan fog kezelni?

(#44592) guriga1234 válasza szem-y (#44589) üzenetére


guriga1234
addikt

Sehogy nem tudsz váltani.
Belső feliratot egyébként meg sem jelenít.

[ Szerkesztve ]

(#44593) hcs57 válasza pbalu (#44585) üzenetére


hcs57
őstag

Nem ismerem pontosan azt a tipust, de az üzletben kiállított tv-knél szokták ezt csinálni... az installáláskor a tv rá szokott kérdezni, hogy otthoni vagy üzleti üzem lesz-e.. na itt kell otthoni üzemre állítani.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#44594) bazsika89 válasza Quman (#44586) üzenetére


bazsika89
tag

Attól függ milyen a vidi vagy a hang kártyád. Jó múltkorába én egy B550-el próbálkoztam. Ha a hang alapból nem szólal meg a TV-n és magán a gépen szól a hang. Akkor a Pc/noti hangbeállításánál kell beállítani, hogy a HDMI kimenetet használja hangra is. Realtek kártyáknál gyorsan és egyszerűen megoldható a dolog, másra nem tudok tanácsot adni.

Nokia 5800 -> Galaxy Spica -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> Samsung S3 -> LG G2 -> Nokia Lumia 930 -> Lumia 950 + Lenovo MiiX 2 10,1 -> Honor8 -> Mate 9

(#44595) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Sziasztok!
Valaki vásárolt már S szériás Sony LCD-t?
Pl. ilyet:KDL-32S5600
Mik a tapasztalatok? Érdemes?

És még egy kérdés. Az LCD tévéknél szintén lehet gond a pixelhiba? Ezekre nem igazán találtam leírást, milyen garanciális feltételek vonatkoznak erre. Ezt is cserélik 3 napon belül, vagy...

[ Szerkesztve ]

(#44596) #25954560 válasza guriga1234 (#44591) üzenetére


#25954560
törölt tag

nem olvastad el, amit irtam.
1.: ha videot lejatszik egy x86 alapu processzor, akkor jo esellyel a bongeszonek kisebb rajta az eroforras-igenye. (ez nyilvan nem igaz pl a samsung 53-as sorozatban levo mediatek mt8226-os chipre), de az intel alapu cuccokon bejohet.
2.: irtam h nyilvan nem fejlesztenek gyorsban egy bongeszot. ebben az esetben jo esellyel ff/opera/chrome lehetne
3.: irtam a billentyuzetet meg egeret is. nem tudok elkepzelni kenyelmes bongeszest a jelenlegi taviranyitokkal

(#44597) ///M válasza Jimmy8 (#44595) üzenetére


///M
tag

A Samsung cseréli!

(#44598) ///M válasza szem-y (#44589) üzenetére


///M
tag

Hangsávot nem lehet választani!Csak az elsődlegeset játsza le a többit ki kell venni belőle.
A DTS-t nem játsza le!Feliratnál azonos nevűnek kell lennie a filmcímnek meg a feliratcímnek és akkor OK.

(#44599) Szotyi25 válasza anrab (#44375) üzenetére


Szotyi25
tag

Köszönöm, akkor megnyugodtam.

(#44600) Jimmy8 válasza ///M (#44597) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Köszi ettől "féltem" :) Sajnos az a típus vagyok, akinek nem csak a látott képminőség számít, hanem a TV külső kinézete is, és valahogy nagyon nem jön be a mostani zongoralakk fekete design. A samsungnak csak ilyen van, ezért néztem ki a sony-t (az matt fekete)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.