Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44501) erika027


erika027
csendes tag

köszi a választ
Nekem max. 25.000 ft-om van rá...
Nekem mindegy hogy 2,5 vagy 3,5 colos, a lényeg hogy azokat a képeket és filmeket amit rárakok kezelni tudja., úgy hogy ne legyen hangos és ne is melegedjen fel nagyon.

Szerintetek melyik lenne jobb?
Samsung s2 portable 500gb 2,5 col vs.
Western Digital My Book Essential Apollo 1TB

Erika

(#44502) Tutu7030 válasza guriga1234 (#44500) üzenetére


Tutu7030
veterán

Gondolom pl a tv memóriából kimásolt dolgokat tudja usb-n kiírni. Talán a user manualban írják.
(#44501) erika027

Én 2,5" használok passzív hűtés miatt.

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#44503) adriankoooo válasza erika027 (#44501) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Akkor egyertelmuen az utobbi :) A 3,5"-osok strapabirobbak is szerintem, a kapacitas meg a duplaja. Nem kerdes, hogy melyiket valaszd :)

szerk: a Samsung merevlemezeket elegge nem tartjak megbizhatonak (most mindjart jon valaki akinek az van es jol megmondja az ellenkezojet ;] )
samsung merevlemez vs. western digital

[ Szerkesztve ]

(#44504) Tutu7030 válasza adriankoooo (#44503) üzenetére


Tutu7030
veterán

"Mindegy, ki kell fogni a jot, mindbol van szar. Jotallas meg van, menteni meg kell. Ennyi. De ha mar donteni akarsz, en a WD-t reszesitem elonyben. Van WD-m is, samsung is, maxtor (ami amugy WD) is, mind mukodik tokeletesen."

idézet a linkelt oldalról. :C

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#44505) guriga1234 válasza Tutu7030 (#44502) üzenetére


guriga1234
addikt

Érdekelne, hogy hol találtál ilyet a manualban, mert én ilyenre nem emlékszem. Rá is kerestem és nem találtam.

A WD Mybook-ban (3.5") is passzív hűtés van.

(#44506) dabadab válasza adriankoooo (#44503) üzenetére


dabadab
titán

"3,5"-osok strapabirobbak is szerintem"

Valójában minél nagyobb egy HDD, annál sérülékenyebb, a 2,5"-es HDD-k strapabíróbbak, mint a 3,5"-es darabok.

DRM is theft

(#44507) Tutu7030 válasza guriga1234 (#44505) üzenetére


Tutu7030
veterán

No,akkor újra az átugrott részt..:

TALÁN

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#44508) guriga1234 válasza Tutu7030 (#44507) üzenetére


guriga1234
addikt

Nem volt átugorva. De miután te sem tudtad biztosan, így inkább rákérdeztem. Ha a manualban nem írják, akkor máshol tökmindegy, hogy vérpisti mit ír. Te tudsz FAT32-re írni/másolni a tévéről? Fordítva persze megy a dolog, a tévé memóriájába valóban lehet másolni, de winchesterre írni a tévéről, olyat még nem olvastam sehol.

[ Szerkesztve ]

(#44509) erika027


erika027
csendes tag

hááát sikerült döntenem
a samsungot mindenki leszavazta, a wd-ről pedig jobbakat írtak---> így wd lett a végleges.
Mivel nem akarok a hűtéssel szenvedni így 2,5 colos lesz a passzív hűtés miatt.
Szóval 2,5 Wd lett a győztes! :C

Erika

(#44510) #25954560 válasza guriga1234 (#44505) üzenetére


#25954560
törölt tag

LG-nel pl annyi a kulonbseg h fat32-n lehet torolni tv-vel, ntfs-en meg nem.

[ Szerkesztve ]

(#44511) guriga1234 válasza #25954560 (#44510) üzenetére


guriga1234
addikt

[Eredetileg] B650-ről volt szó, az meg nem LG, hanem samu. Erre írta Tutu7030 a #44499-ben, hogy lehet írni is a FAT32-t. Nem hiszem, hogy a B650-en átsiklott volna a tekintete, mint ahogy ő feltételezte rólam, hogy a "talán"-on átsiklottam.

[ Szerkesztve ]

(#44512) #25954560 válasza guriga1234 (#44511) üzenetére


#25954560
törölt tag

tudom. ezert irtam off-ban

megis atsiklottal valamin. samsung udn. csak fat-ra ment, ntfs-re nem.

[ Szerkesztve ]

(#44513) anrab válasza Tutu7030 (#44502) üzenetére


anrab
addikt

egyszer szó volt róla de csak a /emlékeim szerint/ philips-el kapcsolatban ahol a service menüben valóban belehet kapcsolni az usb-re másolást, és az usb-ről másolást.

(#44514) Quman


Quman
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy LE37B650-et, nagyon szép kép van a hd-s film alatt, pc-vel van összekötve DVI-HDMI kábellel és a windows-ban nagyon rosszak az ikonok, betük stb....

Már az összes hdmi bemeten próbáltam s egyiknél sem szebb illetve az ati driveremet is frissítettem de ugy sem lett jobb!

Ha valakinek van erről a problémáról tapasztalat akkor megköszönném, ha adna nekem 1-2 tippet vagy tanácsot amit még kipróbálhatnék!

THX

(#44515) guriga1234 válasza #25954560 (#44512) üzenetére


guriga1234
addikt

"samsung udn. csak fat-ra ment, ntfs-re nem." - ?? Ezt nem értem.

(#44516) ORCA58 válasza adriankoooo (#44503) üzenetére


ORCA58
addikt

Tökéletesen igazad van, mindig van ellenpélda is. Nekem pont a WD ás MAXTOR nem jött be. Nem kevés gondot és fejtörést okozott már a garanciális időt alig túlélő WD HDD.
A SAMU és IBM viszont évek óta hibátlanul megy.
Így saját tapasztalat alapján 1TB-os Story Station külső meghajtót vettem. Nagyon csendesen végzi a dolgát. Döntésemet az idő majd megerősíti vagy cáfolja.

[ Szerkesztve ]

(#44517) #25954560 válasza guriga1234 (#44515) üzenetére


#25954560
törölt tag

a kollega azt talalhatta meg a 6-os sorozatu tv-k manualjaban, hogy ha szukseged van arra h a tv-d ramentse az UDN-t (unique device number) az usb-s eszkozre, mert toltesz le a nurisam.com-rol pl jatekot (gyakori eset lehet :) ), akkor kell fat-et hasznalnod.
szoval samsung medi@ 2.0-hoz kellhet.

(#44518) Quman válasza Amur (#32268) üzenetére


Quman
csendes tag

Hali

Én most vettem egy 37B650-et s windows-ban az ikonok és a btük elmosódottak, csúnyák!

DVI-HDMI kábellel van összekötve és mindegyik hdmi-ben probáltam már!

Valami segítséget tudsz nyújtani?

THX

(#44519) benvolio válasza Quman (#44514) üzenetére


benvolio
őstag

D-sub -on próbáltad már, egy másik helyen olvastam, hogy érdekes módon de azzal szebb lesz. De itt van: [link]

(#44520) Fidel76 válasza Quman (#44518) üzenetére


Fidel76
tag

Ati-s azthiszem elöző oldalon van leírva.(csak pásztázásra rakd,just scan) Tv bemenetet átnevezted pc-re amugy?

[ Szerkesztve ]

(#44521) #25954560 válasza Quman (#44518) üzenetére


#25954560
törölt tag

probalgasd vegig a picture options-ben a 'size' es 'screen mode' beallitasokat, hatha vmelyiken szebb.

(#44522) guriga1234 válasza #25954560 (#44517) üzenetére


guriga1234
addikt

Amit írsz, az a Content Library-nál van, és mivel nálam magyar nyelvű a menü, ezért nem volt világos, hogy mire gondolsz.
Ott "Termék egyedi számának mentése" néven szerepel, amire valóban képes, de én csak PEN drive-on próbáltam, és az FAT32-es. Viszont eredetileg így hangzott a szöveg:
"Gondolom pl a tv memóriából kimásolt dolgokat tudja usb-n kiírni" - az egyedi szám csak 1 dolog, semmi másra nincs opció, ezért a többesszám használata megtévesztő. Mivel az egyedi szám a képernyőn is megjelenik, ezért ennek a mentésnek sincs sok értelme. 20 karaktert leírni nem haladja meg senkinek a képességét.

(#44523) adriankoooo válasza ORCA58 (#44516) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Nekem ha jol tudom 2001-ben eloszor Maxtorom volt az asztali gepemben, az olyan 3 evig birta -igaz 24 orat ment a gep szinte.. Aztan WD kb. ugyan ennyi ideig birta ennyi hasznalattal, tobbi meg nem volt, de szeirntem ennyi hasznalattal igazabol csak szerencse kerdese, hogy meddig birjak a melegben/porban :) +egy kulso merevlemez nincs annyira igenybe veve (idoileg, iras/olvasasilag) mint egy darab merevlemez egy asztali gepben. +ha tonkre megy, nem gond cserelni a merevlemezt egy masikra a kulsoben, igy igazabol mindegy, hogy melyiket veszi a delikvens. Na jo, en új 2,5"-est nem vennek ar/ertek szempontjabol. Azert emeltem ki az újat, mert volt egy elromlott laptopom es abbol kivettem a merevlemezt es vettem hozza egy kulso hazat 2000 Forintert, ebben az esetben nyillvanvalo, hogy ezt erte meg :)

Guriga1234: a te WD-d mennyire hangos? A testveremnek is van WD-je, volt is nalam, de nem emlekszem, hogy van -e hutese/ill. mennyire hangos. Igy nyilvanvaloan ha nem emlekszem ra, nem lehetett valami nagyon hangos. Ez esetben nem ertem Erika hutesi problemajat es, hogy miert jobb a 2,5"-es a hutes szempontjabol :B

[ Szerkesztve ]

(#44524) fury71 válasza tkesy (#44493) üzenetére


fury71
aktív tag

Az egy dolog, hogy beléptem a szerviz menübe, de hol tudom megnézni mennyit ment a TV?

[ Szerkesztve ]

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#44525) guriga1234 válasza adriankoooo (#44523) üzenetére


guriga1234
addikt

Az enyém nem hangos. Nincs benne ventillátor, csak jó nagy hűtőborda, és egyáltalán nem nagyon melegszik.
Erikának, ha a 2.5"-os szimpatikusabb, akkor vegyen azt. Bár én írtam, hogy a 3.5"-osnak is passzív hűtése van, ez nyilván hidegen hagyta.
Vannak nekem is USB-s 2.5"-osok, azok samuk, de csak laptophoz vagy a netbookhoz használom külső winchesterként.

(#44526) adriankoooo válasza guriga1234 (#44525) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Akkor jol emlekeztem :) Ami kicsit zughat az a merevlemez, de az a 2,5-seknel is megvan (a kis haz talan meg erositi is a hangot).

(#44527) ///M


///M
tag

Én is 2,5" ös külső vinyót szeretnék venni.A WD csak 3,5"ban megbízható a 2,5"ös nem nyerő.
Ezt néztem ki [link]
Verbatim 2,5" rol mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

(#44528) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Ez azért így elég szépre sikeredett.

A 46-os 500 ezer korul kezdodik.

Lehet a 46-is 3D-t tudó Samuk 400-450 korul lesznek hasonlo meretben? Meglátjuk.

(#44529) guriga1234 válasza adriankoooo (#44528) üzenetére


guriga1234
addikt

Nekem erős fenntartáson van mindazon tévékkel szemben, amikben kamera van.
A Sony-ban meg ugye ott van ez az arcfelismerés. Ha nem lát arcot, akkor kikapcsol. Vagyis: ha letakarom a kamerát, akkor nem tudok tévézni? Ha fizetnének érte sem kéne.

(#44530) dh66e válasza ///M (#44527) üzenetére


dh66e
veterán

2éve hajtok egy 120gigást.

(#44531) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Szevasztok !Olyan problémám lenne hogy leszedtem egy HD filmet aminek a tipusa m2ts és az MKVmerge nem ismeri fel.Átneveztem mkv-ra is de úgy sem ismeri fel.Ki szeretném szedni a dts hangot a filmből ,hogy a samu LE40B650-en le tudjam játszani.Valaki tudna segíteni?

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#44532) benvolio válasza ///M (#44527) üzenetére


benvolio
őstag

Erre itt egy topik: Külső merevlemezek , de itt a 2,5"-ba valaki pont a WD-t dicsérte, illetve többen is.

[ Szerkesztve ]

(#44533) adriankoooo válasza guriga1234 (#44529) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Nem hiszem, hogy gondoltak a tervezok arra, hogy valaki le szeretne takarni a kamerat. Ill. ha megis, gondolom a funkcio kikapcsolhato. Manapsag szinte az osszes laptopban van kamera, azokon se takarja le senki es ez megis csak egy TV (ergo adatlopas kizart, mastol meg mitol feljunk). Az alu dizajn bejon :)

(#44534) nRu3 válasza adriankoooo (#44528) üzenetére


nRu3
addikt

ezt csak szőgel lehet a falra rakni mert nincs a hátulján kialakitva fali konzolnak tartó hely.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#44535) Daveboy


Daveboy
tag

Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni. Van egy LG 32LG2100 típusú tv-m, amit nyáron vettem. Eleinte minden tökéletesen működött, a hdmi kimenettel rendelkező notebookomat (MSI GX700X) rákötve felismete és frankón lehetett filmet nézni rajta. Aztán egyik napról a másikra a tv hdmi kimenetei (egyik sem) nem ismerték fel a notebookot, pedig semmit nem változtattam egyik készüléken sem. Újraraktam a notebook vga driver-ét, de semmi változás. Bármit csinálok (pl áramtalanítom a tv-t stb.), semmi változás. Scarton keresztül rendesen fogad jelet (asztali dvd). Arra gondoltam, hogy esetleg befrissíteném a tv firmware-jét, de fogalmam sincs, hogy tudnám ezt megtenni. Az LG oldalán néztem, de erre utaló jelet nem találtam. Amúgy a tv minden más funkciója remekül működik, semmi panaszom nincs rá. Szóval megoldható valahogy a szoftver frissítése ezen a tv-n?
Előre is hálás köszönet! :)

(#44536) Tyca válasza Daveboy (#44535) üzenetére


Tyca
senior tag

Másik kábellel próbáltad már? Amúgy gondolom gar.-os még a tv, hívd ki a szervizest, a hdmi bemenet relatíve gyakran hibásodó része a mai tv-knek...

(#44537) Daveboy válasza Tyca (#44536) üzenetére


Daveboy
tag

Sajnos csak egy kábelem van. Még másfél év gari van rá, úgyhogy lehet szervíz lesz a dologból. Nagyon furcsa, hogy egyik napról a másikra csak úgy elromlik. Ezek szerint ennyit érnek ezek a tv-k... :F Amúgy egy ilyen problémát helyben meg tudnak oldani, vagy el kell vitetni a tv-t?

[ Szerkesztve ]

(#44538) Tyca válasza Daveboy (#44537) üzenetére


Tyca
senior tag

Ha 10 (vagy 15 :F ) kg-nál nehezebb a tv, akkor kötelesek kijönni a helyszínre, és gondoskodni az esetleges elszállításról...de mivel Magyarországon élünk, semmi sem biztos.

szerk:
6. § (1) A rögzített bekötésű, illetve a 10 kg-nál súlyosabb, vagy tömegközlekedési eszközön kézi csomagként nem szállítható fogyasztási cikket - a járművek kivételével - az üzemeltetés helyén kell megjavítani

[ Szerkesztve ]

(#44539) luciferk válasza Daveboy (#44537) üzenetére


luciferk
senior tag

A notebookodat próbából rádugtad más kijelzőre? mert lehet, hogy a notebookod hdmi kimenete lett rossz.

(#44540) guriga1234 válasza luciferk (#44539) üzenetére


guriga1234
addikt

Így van! Ki kell zárni a notebook és a kábel hibáját. Ugyanis, ha máshol megy, akkor csak a tévével lehet gond. Ha nem megy máshol sem, akkor vagy a kábel, vagy a notebook.

PS: az nem valószínű, hogy egyszerre mindhárom elromlik.

(#44541) guriga1234 válasza adriankoooo (#44533) üzenetére


guriga1234
addikt

De ha egy kicsit jobban belegondolsz, akkor könnyen lehet ilyesmivel 1984.
Laptopon az adatforgalom teljesen kézben tartható, egy jó tűzfallal bármit le tudsz tiltani, de tévében nincs tűzfal.
Gondolj csak bele, hogy egy olyan tévében van kamera, ami wifi képes, így internetet is elérhet. Csak egy jól megírt program kell, és már csak az nem látja, hogy mi történik a tévé előtt, aki nem akarja. (A számítógépes kémprogramokat sem direkt telepítik a felhasználók a saját gépeikre).
Nincs bennem semmi paranoia, csak egészséges óvatosság.
Egyébként meg ne a tévé döntse már el, hogy működjön-e, vagy nem, hanem majd én eldöntöm. Lehet, hogy nem vagyok a szobában, hanem pl. épp trónolok, vagyis nem látom a pl. meccset, de hallgatni akarom. A tévé meg kikapcsol, mert nem lát arcot? Vicc ez!

(#44542) #25954560 válasza guriga1234 (#44541) üzenetére


#25954560
törölt tag

egyelore nincs tuzfal (pontosabban nem latjuk nyomat). meg viruskereso es mailkliens sem. a lehetoseg viszont adott.
ahogy nonek az igenyek es erosodik a hw, egyaltalan nem kizart h lesz majd ilyen. nem szeretnem azt megelni h ha neteznek a tv-mmel, egyszercsak se kep, se hang es bekapcsolas utan sem tortenne semmi: valaki megtamadott kivulrol es egyszeruen tonkretette a betoltheto fajlrendszeremet.
persze a wifi-kepes routert feltetelez otthoni hasznalat eseten, jol felkonfigolva. peeeeersze. hany default beallitasokkal mukodo router-t talalni, ha az ember csak korulnez wifivel.
mondjuk taviranyitoval felkonfigolni egy tuzfalat is szep halal lenne :D

mod: ezekkel van megegy problema, megpedig az eroforrasok felosztasa. ha a tv-m elsodleges funkcioja mondjuk a fullhd tartalom lejatszasa, akkor nehogymar elofordulhasson h pl a tuzfal megakasztja a kepet. ezt viszont legegszerubb ugy elkerulni, hogy kulon hw-t tesznek bele. ez viszont az arak novekedesevel szokott jarni.

[ Szerkesztve ]

(#44543) adriankoooo válasza guriga1234 (#44541) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Nezhetjuk igy is a dolgokat, de mar olyan szinten jelen van az eletunkben az elektronika, hogy a TV lenne az utolso felulet amin tamadnanak szerintem. Ha az illeto mar tudja, hogy milyen TV-nk van, a pontos tipusat is ismeri az mar reg rossz es meg ne adj Isten, ir a zart oprendszeru TV-hez egy programot ami kepet lop a kamerarol.. egyszeruen tul sok mindennek kell osszeallnia, hogy a TV-n keresztul kemkedjenek. Nem latok erre realis eselyt. Ott van egy csomo eszkoz amit nap mint nap hasznalunk a telefon, szamitogep amit evekkel konnyebb lenne meglovasitani/feltorni/kemkedni rajta/róla :)

Amugy nem hiszem, hogy teljesen kikapcsolná a kamera a TV-t, esetleg lejjebb viszi a fenyerot amig nem ul elotte senki.
". Ennek megfelelően elhalványítja vagy kikapcsolja a képernyőt," - a TV-t nem, csak a kepernyot kapcsolja ki, azert ez nem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#44544) stultus78


stultus78
tag

Hali mindenkinek.

Kérdésem lenne.:
LG 32 LH3000 -es LCD TV-m van és venni szeretnék hozzá 1 Külső vinyót.2.5 vagy 3.5 mindeggy. Legalább 500GB-1T Filmezni.

Tudtok ajánlani valamit esetleg van valaki aki ehhez a tipushoz használ valamilyet és neki működik?

(#44545) #25954560 válasza adriankoooo (#44543) üzenetére


#25954560
törölt tag

lehet h mast ertunk zart oprendszer alatt, de azert egy mips linuxra alapulo rendszer (mondjuk a 2.6.26-os verzio, ami az lg 3.40-es fw-ben van) nem annyira kitalalhatatlan.

(#44546) dimension75


dimension75
csendes tag

Az lenne a kérdésem hogy a pendrive-ot a tv bekapcsolt állapotában is ki lehet-e húzni (természetesen akkor gondolom amikor nincs használatban) vagy csak kikapcsolt tv-nél?

(#44547) stultus78 válasza dimension75 (#44546) üzenetére


stultus78
tag

Szerintem már van annyira fejlett 1 ilyen TV hogy ki-be huzgálhatod.

Bár ez nem biztos.

(#44548) tupacamaru válasza fury71 (#44524) üzenetére


tupacamaru
veterán

Control-> Panel Display Time

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#44549) guriga1234 válasza #25954560 (#44542) üzenetére


guriga1234
addikt

Én a tévémen nem akarok internetezni. A telefonos PDA-mon sem internetezek, pedig az könnyebben kezelhető, mint a tévé, csak túl kicsi a kijelzője. Internetezésre ott vannak a gépeim, amik könnyen kezelhetők, és nem kicsi a kijelzőjük sem. Az persze egy dolog, hogy mind a tévémen, mind a PDA-mon internetről frissítek be adato(ka)t, de böngészésre egyik sem a legalkalmasabb (lehet villával is levest enni, de van ehhez jobb céleszköz is, a kanál).

(#44550) guriga1234 válasza adriankoooo (#44543) üzenetére


guriga1234
addikt

Abból indulj ki, hogy egy ügyesebb rosszindulatú számítógépes program sem úgy terjed, hogy bármit is tudna a megfertőzendő gépről. Próbálkozik egy IP-vel, és vagy sikerül bejutnia, vagy nem. Utána az eredménytől függetlenül próbálkozik a következő címmel.
De ha ezzel a lehetőséggel nem is számolunk, akkor is ott lesznek a widgetek, amiket majd le lehet tölteni. Csak egy rejtett funkció kell az egyikbe, és máris nincs titok, hogy mi történik a tévé előtt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.