Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48451) gban válasza vendingo (#48450) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ott nemcsak olcsó de egyedülállóan csúcs minőség is :K

Postázást nem vállalok.

(#48452) joe979 válasza hermanyi (#48446) üzenetére


joe979
aktív tag

Undorító a tokhal minden formában, Aranypikkelyen nagyon megutáltam őket. Pedig a pickereket szerettem velük meghúzatni , de értelmetlen kínzásnak tartom, macerás faj nagyon

[ Szerkesztve ]

Szissz

(#48453) gban válasza joe979 (#48452) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én nem eszek halat, de azt mondják, nagyon finom.

Postázást nem vállalok.

(#48454) joe979 válasza gban (#48453) üzenetére


joe979
aktív tag

Nagyon kipurcantja magát a fárasztás alatt , ha nincsen bölcsőd, akkor nem egyszerű kiszedni a horgot a szájából, és van egy rossz szokása... az etetés fölött szeret pörögni, megmozgatni a szereléket, előfordul az állkapás, valamint a kabát is , de ugyanakkor imád zabálni, ezért raknak sok vízbe, ha nem megy más akkor akkor majd a tok .... és el is ver más halat a környékről.

Nekem mindegy sütve, jöhet : keszeg,kárász,ponty,busa,márna,harcsa,sárkány vagy éppen hekk ...
de törpe és halászlé az nekem sem buli :)

[ Szerkesztve ]

Szissz

(#48455) A Zéé válasza gban (#48442) üzenetére


A Zéé
addikt

methodhoz még talán jó a 18-as, de hosszúelőkést nem kötnék 14-nél vastagabból, csak akkor, ha tényleg csak pontyok várhatóak. Volt nekem is 18-as zsinórból előke, és keszeges részeken már nem működött :(

(#48443) gergo07
Ezek az apróságok már tényleg olyanok, hogy menj be egy horgászboltba, és kérj segítséget. 1-2 csomag/darab elég belőlük. Mondd el, hogy semmid nincs, segítsenek egy kezdő alap kelléktár összeállításában.

Just a simple Lineman...

(#48456) #70842624 válasza snefi2 (#48445) üzenetére


#70842624
törölt tag

A Súgóhíd Horgászboltban vásároltam, Balzer elemes úszókat. Ezeket 2 és 4 grammos kivitelben, állóvízben, feltólósként használva, este és éjszaka is kiválóan működtek. Úszót és elemet is rendeltem tőlük, ezek is problémamentesek voltak. Elemből nem érdemes spejzolni, mert hosszú ideig kitartanak.
(linket és képet nem tudok még beilleszteni,de majd)

(#48457) vendingo válasza joe979 (#48452) üzenetére


vendingo
veterán

Azért a bonnyai 46 és 36 kilós tokot szívesen fárasztanám. Nyáron megyek is pár napra, hátha sikerül elcsípnem őket.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#48458) Steady74 válasza hermanyi (#48446) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Otthon, f@sza újpesti klóros vízzel kevertem be az etetőanyagot, amikor pecáztam. Nem akartam a krva hideg vízzel matatni. És jöttek a halak szépen, nem foglalkoztak azzal, hogy nem a tó vizével kevertem az etetőanyagot.

(#48459) vihartigris válasza joe979 (#48454) üzenetére


vihartigris
őstag

Pedig a törpe nagyon finom tud lenni akár sütve vagy tejfölös paprikásnak :K
Csak ne lenne olyan kib@sott szúrós és az a rengeteg kicsi, kisujjnyi vagy mégkisebb :W

bármi reciproka a semmi

(#48460) gban válasza vihartigris (#48459) üzenetére


gban
Közösségépítő

Szerencsére nálunk amikor sok jön, sok közte a 20 centi fölötti.
Azok már mennek mint a gép, és még hús is van rajtuk.

Postázást nem vállalok.

(#48461) vihartigris válasza gban (#48460) üzenetére


vihartigris
őstag

A 20 centiseket vagy nagyobbakat már érdemes megtartani, ha a nagy fejét levágja az ember akkor is marad valami.
A kicsiket napoztatni szoktam ;]

bármi reciproka a semmi

(#48462) jeness


jeness
csendes tag

Kedves Urak!

15 év horgászás kihagyás után el szeretnék kezdeni újra pecázni, és egy light feeder felszerelést raknék össze magamnak. Egy leeda concept gt 3.3m botot néztem ki methodozni, és éppen sasolom a sok tanácsot orsóvásárlással kapcsolatban. Abban már biztos vagyok, hogy Alis vásárlás lesz, azt nem tudom eldönteni hogy milyen legyen. Jó eséllyel nem lesz sokat használva, évi 10 alkalom mondjuk. Sok olvasás után úgy néz ki, hogy a tsurinoya na3000 és a seaknight exe a két befutó ha ár/érték arányról van szó. Az utóbbit kicsit túlzásnak tartom az én felhasználásomra, a tsurinoya árkategóriájában van esetleg jobb vétel, vagy azt már rendelhetem is? :)

(#48463) saen válasza jeness (#48462) üzenetére


saen
veterán

Ha tetszik az NA, rendeld nyugodtan. Annyiért nincs jobb. Mondjuk annyi, hogy én a 4000-es méretet venném...

[ Szerkesztve ]

(#48464) jeness válasza saen (#48463) üzenetére


jeness
csendes tag

Jobb az egyensúly, vagy valami más oka is van? Gondolom nem a kapacitás miatt kell a nagyobb :)

(#48465) saen válasza jeness (#48464) üzenetére


saen
veterán

A zsinórkapacitás mindegy. A 3000-es méretnek ugyanaz a testmérete, mint a 2000-esnek, csak nagyobb a dob. A 4 és 5000-es egy mérettel nagyobb testben, tehát nagyobb fogaskerekek, kicsit nagyobb terhelhetőség. Szerintem jobban bírná hosszú távon és egyébként is ekkora botra szerintem bőven elfér ez a méret. Persze ez csak az én magánvéleményem :)

(#48466) gban válasza snefi2 (#48421) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ez nem akku nélkül van?
'No CR322'

Majd mindenképp számolj be, én is rendelnék, csak én ebay-ről, akkuval.

Postázást nem vállalok.

(#48467) busman válasza vendingo (#48457) üzenetére


busman
addikt

Szerintem a 40—es tavaly elpusztult.. 😭

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#48468) vendingo válasza busman (#48467) üzenetére


vendingo
veterán

Nem tudok róla, pedig követem facen a tavakat.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#48469) snefi2 válasza gban (#48466) üzenetére


snefi2
csendes tag

Hello

jaja rosz link..
jo

(#48470) Zoli bácsi válasza jeness (#48462) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Hali! Én egy kicsit a botválasztásba szeretnék bele vau-vau. :)
Nem rossz az a Leeda bot, de a továbbfejlesztett változatát, a GTX-et, megkapod más néven, olcsóbban Silstar Yokozuna RC10 feeder néven, erősített spiccgyűrűkkel.
Másik gondolat, hogy újrakezdőként én törtem a spicceket, és sajnos nem kapható sem a Silstarhoz, sem a Leeda-hoz. Egy picit több pénzért ott a Walter féle Dart II feeder, bármikor lehet hozzá spiccet venni, hasonló karakter a kinézettedhez.
Orsóhoz annyi, hogy ha két bottal pecázol, gondold meg a nyeletőfékest. Nekem nem lenne feederbotom, ha nem nyeletőseket használnék, nyáron brutális kapást bír csinálni egy 2kg-os potyka is.... :)

(#48471) busman válasza vendingo (#48468) üzenetére


busman
addikt

Beleugrott a csónakba, és későn vették észre...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#48472) B.i.L válasza #70842624 (#48456) üzenetére


B.i.L
senior tag

Köszi,érdekességképpen rálestem az oldalra...és berendeltem 2db Doublespeed orsót 14k árelőnnyel :R

Horgászni mentem...B.i.L

(#48473) jeness válasza Zoli bácsi (#48470) üzenetére


jeness
csendes tag

Köszönöm szépen, pont az ilyen bele vau-vau az amiben reménykedtem! Ahogy nézem a silstar még olcsóbb is mint a leeda, 9 körül már lehet kapni. Egyelőre szerintem az fog nyerni, mert a dart 2 16e, és 3e egy spicc hozzá plusz posta, abból meg már kijön 2 silstar is arra az esetre ha elropogtatnám a spicceket. Elsőnek 1 botot szeretnék venni/használni, családi béke és egyebek okán ... :) Így szerintem megleszek nyeletőfék nélkül is, de még 1 botnál is gondolkodtam rajta hogy kell-e.

[ Szerkesztve ]

(#48474) csabamigo válasza jeness (#48473) üzenetére


csabamigo
aktív tag

Hát , ha bármi miatt nem tudsz figyelni a kapásra ...
1botnál is előfordulhat
Én csak javasolni tudom a nyeletőst
De a te döntésed

Az Élet a Legjobb Méreg!

(#48475) vihartigris válasza jeness (#48473) üzenetére


vihartigris
őstag

Jó dolog a nyeletőfék, azon ne spórolj.
Egy nagyobb kárász is ki tudja ugrasztani a botot.

bármi reciproka a semmi

(#48476) Szeszkazán válasza vihartigris (#48475) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Az biztos, láttam már kilós vérpontyot , akkorát rántott mintha egy bálna kapás lett volna.

(#48477) gban válasza jeness (#48473) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ha most vennék orsót, szerintem biztos nyeletőfékes lenne. Jó dolog.
De így hogy van orsóm bőven, nem cserélem le őket csak a nyelető miatt, megoldom fék kiengedéssel.
Mondjuk vannak olyan vélemények is hogy a nyelető az kényes szerkezet és plusz hibaforrás, van aki nem is venne nyeletőst.

Postázást nem vállalok.

(#48478) egykettő válasza jeness (#48473) üzenetére


egykettő
aktív tag

+1 a nyeletőre az NA-Nak lassú is a fékje a tekergetéshez

(#48479) musli26 válasza fess (#48407) üzenetére


musli26
tag

Ezek a patronok nem folynak szét meleg hatásárra?
Esetleg más hiba?

[ Szerkesztve ]

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#48480) BlackmMmDog


BlackmMmDog
aktív tag

Szerintem a gyors fék kiváltotta a nyelető féket. Ráadásul kis pénzből nincs jó nyeletőfék(max 3 évet bírnak)

legolcsóbb és jó is, az Okuma Longbow LB [link]

(#48481) gban válasza BlackmMmDog (#48480) üzenetére


gban
Közösségépítő

Pont ezért nem cserélem le a bevált orsóim - sokat nem költenék, olcsón meg nem veszek gagyit.

Postázást nem vállalok.

(#48482) hermanyi


hermanyi
őstag

Cseszheted a nyeletőt ha kiklipszelve horgászol . Addig nyelet csak míg oda nem ér és már úszik is a bot . Szóval kell egy rendes orsó amit ott lehet hagyni akár Pisikélni is és had szóljon az a fék míg nyugodtan elteszed a .... :)
Vagy ha állandóan ki kell venni a szerelést ha beszélni mész arrébb 5m rel vagy könnyíteni magadon . Mert úgy jártok mint Imre haverja .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#48483) vendingo


vendingo
veterán

Én nem szeretem a nyeletőfékes orsókat.
Próbálom úgy intézni a dolgaim, hogy 2 bedobás között letudjam őket. Ha mégis ott kell hagynom, mert segítenem kell a szomszédnak szákolni, akkor kiengedem a féket.

Egyedül ragadozózni használok nyeletőt, de olyankor aludni, filmet nézni, kajálni, szomszéd stégen haverkodni szoktam. :D

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#48484) partxxx válasza hermanyi (#48482) üzenetére


partxxx
tag

van valami házi ACS klipsz megoldás, egy befőttesgumi kell hozzá és kiakasztja magát ha a fék elindul

sajna nem találom, pedig videót is láttam róla

(#48485) hermanyi válasza partxxx (#48484) üzenetére


hermanyi
őstag

Láttam én is . Vicc kategória , az miatt nem barkácsolnék szét egy 30 ezres orsót ,inkább megveszem 30 ért a gyári megoldást

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#48486) BlackmMmDog válasza hermanyi (#48482) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

meg egy jó bottartó fej :P (pillangó félékből mindig kiszedte)

(#48487) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Én fenekező botokra csak nyeletős (vagy gyors fékes) orsót használok. Kényelmes, és biztonságot ad. Ha órák hosszatt nincs kapás, aztán valamit akasztok, fárasztok egyik bottal, tuti hogy a másikat is akkor húzza el valami. És azt is látják a halak, mikor pesszentem meg a sörös dobozt........ :D

(#48488) partxxx válasza BlackmMmDog (#48486) üzenetére


partxxx
tag

én ilyet használok

olcsó és viszonylag jól tartja a botot, még nem rántotta belőle ki hal
nyeletőféket meg max estére kapcsolok ha fenn áll az esélye, hogy elalszok :)

[ Szerkesztve ]

(#48489) fess válasza musli26 (#48479) üzenetére


fess
őstag

Ha konkrétan erre gondolsz, akkor nem. Miért folynának, az itthon kaphatóak szétfolynak? A korábbi linken sok úszó van,amiben led van, csak elem kell bele.

(#48490) csabamigo válasza partxxx (#48488) üzenetére


csabamigo
aktív tag

Énis ilyet!
Vót vagy 300ft de megérte az utlsó forintig...:)

Az Élet a Legjobb Méreg!

(#48491) partxxx válasza csabamigo (#48490) üzenetére


partxxx
tag

vettem 2t, de egyet az első alkalommal eltörtem
kemény volt a föld, és úgy akartam lenyomni a bottartót, hogy ennek a tetejére nehezedtem :D
megragasztottam, azóta is bírja :D

(#48492) BlackmMmDog válasza partxxx (#48488) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

nekem az aluflokk lett a befutó,HD színben :D

amikor elkezdtem a feedert nem sok választék volt,pillangók voltak majd később a korum (haszonló a linkelt képeden)

[ Szerkesztve ]

(#48493) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Én feederezni ezt használom, egyszerű, és nagyszerű, ha szeles az idő, szinte a vízig leengedem a spiccet.

(#48494) Zolabol


Zolabol
tag

Helló,

Valaki használta már ezt a zsinórt? : by Döme team feeder fonott kék.
Nem tér ki a leírásban, mennyire süllyed...

Illetve szerintetek mennyire lehet zavaró egy tiszta vízben ez a feltűnő kék szín?
Vagy nincs jelentősége?

(#48495) gban válasza Zolabol (#48494) üzenetére


gban
Közösségépítő

A főni a te embered, itt csak ő használ kéket, bár fonott kéket talán ő sem.
De nagyon ismeri a nagyembert is meg a cuccait is, nemsokára biztosan kimerítő választ ad minden kékes kérdésedre.

Postázást nem vállalok.

(#48496) Steady74 válasza gban (#48495) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Ó, hogy savanyodjon meg a tej a hűtődben :DDD

(#48497) hermanyi válasza Steady74 (#48496) üzenetére


hermanyi
őstag

Most mé ? Ami igaz az igaz ,nincs mit szégyenkezned miatta ,hogy egy Világbajnok cuccai között képben vagy. :) .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#48498) gban válasza Steady74 (#48496) üzenetére


gban
Közösségépítő

Régi tejet kidobtam (tényleg :DDD :DDD ), és ahogy hermanyi mondja, az hogy képben vagy a zsinórjai tekintetében, sőt, olyat is használsz az tök jó, nincs azzal semmi gond.
Az hogy Imivel is összejársz, meg a fórumpecán is ő lesz a díszvendég, na az már nem annyira :DD :DD
Ja, a többiek még nem tudták? Bocs :DDD

Postázást nem vállalok.

(#48499) A Zéé válasza BlackmMmDog (#48492) üzenetére


A Zéé
addikt

nekem is Aluflokk van, csak az AF-7-es. Ebből nem húzza ki semmi. Ahhoz ki kell fordítania a leszúrót is :)

Just a simple Lineman...

(#48500) Zoli bácsi válasza Zolabol (#48494) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Szerintem nem igazán süllyed, egyszer Papp Józsi mondta egyik filmjében, hogy egyedül ők (Top-Mix) forgalmaznak süllyedő fonott zsinórt..... Aztán lehet ez is marketing. :)
Eddigi Döme cuccokat nézve a nyakamat teszem rá, hogy Nevis fonott zsinór, más színnel. Hogy őszinte legyek, éppen most feledkeztem rá a pecabótba' hogy Daiwa 8x fonott zsinór több mint 10e. egy tekercs, szóval a minőséget meg kell fizetni...... És egy Daiwa 4x-est vettem, 0,10-es méretben, de még nem tekercseltem fel. A Dömésre csak neten néztem rá, összehasonlítva a szakítószilárdságot az általam vett Daiwával......Valaki nem mond igazat.. :) (Gyanúsan erős a Döme madzag)
A kék szín pár peca után kifakul, tuti! Köss egy 0,30-as fluorokarbon dobóelőkét, és meg van oldva, de pl hosszúelőkés pecánál nem hiszem hogy van jelentősége a zsinór színének.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.