Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48801) Steady74 válasza Batib (#48799) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Igen, kell majd. Kérdés mikor lesz a brexit. Lesz-e brexit?

(#48802) saen válasza Steady74 (#48801) üzenetére


saen
veterán

A megállapodástól függ és természetesen van rá esély bőven...

(#48803) csƵ válasza Steady74 (#48801) üzenetére


csƵ
őstag

Attól, hogy kilépnek, ha kilépnek, még lehet valamilyen közös gazdasági megállapodás. Pár hónapja olvastam, hogy Japán és az EU kötött egy szabad-kereskedelmi megállapodást, szóval hamarosan az onnan érkező árukra sem kell vámot, áfát(?) fizetni.

(#48804) centrino válasza Steady74 (#48796) üzenetére


centrino
aktív tag

Feeder tartó: magasság állítható,(és persze milyen szögben álljon, hány “óra” felé) egyrészről hogy a lábon hova rögzíted, illetve a függőleges fej tartó rúd
Fej cserélhető, van már több féle korábbról is, és maga a fej is egy adapterrel (már van korábbról) dönthető
Baromi masszív, ha valaki ül a ládán, simán ráállhatnék a tartó végére.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#48805) Steady74 válasza csƵ (#48803) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Nem tudom lesz-e vámunio,, mit akarnak a britek, stb. Nagyobb értékű új cuccok vásárlása nem nagyon fogja megérni. Ha van kint kontaktod, akor lehet kiskapu (talán).

(#48806) B.i.L válasza gban (#48795) üzenetére


B.i.L
senior tag

Harcsásra ráunt szintén - valami : "cat 1000gr" 240-es...az nem hinném érdekelne 10 csapágyas orsó,fonottal. :K

Horgászni mentem...B.i.L

(#48807) hermanyi válasza centrino (#48804) üzenetére


hermanyi
őstag

Nem az a lényeg hanem az a lényeg ,hogyha magas parton horgászol (víz szintje 1 m el a láda talpa alatt van akkor nem tudod leengedni a spiccet rendesen víz közeli állapotra . Folyó vízen meg nem tudód 50 fokban felemelni a botot vele . Az meg ,hogy mennyire erős az épp semmire nem kell . menyi a bot súlya ? Orsóval fél kiló ?

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#48808) centrino válasza hermanyi (#48807) üzenetére


centrino
aktív tag

Ok. Ertem. Ami megoldas (a sok egyeb mas gyarto bottartoi mellett) az a “Dutch master feeder”. Idei eltervezett peca helyszinekre tokeletesen meg fog felelni, da valoban vannak olyan szituaciok ahova nem idealis. (Mindenkepp massziv, stabil megoldast kerestem, halalra idegesitene ha minden mozdulatomra tancot jarna a tartoban a bot)
Taskat, bottarto taskat rendeltem meg toluk a “Supera” szeriabol, szamomra hihetetlen meggyozo volt pedig sok taskat korbetapogattam...

[ Szerkesztve ]

(#48810) hermanyi válasza centrino (#48808) üzenetére


hermanyi
őstag

Hidd el ezen is ugyanannyira fog mocorogni a bot minden mozdulatodra mint PL ezen .

szerk :

(#48809) tween : Egész 18:14 ig tudtam nézni Pupos tó sehol :D

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#48811) MurdR válasza B.i.L (#48789) üzenetére


MurdR
veterán

Serie Walter Dart match II (5-25g) -höz szerinted (szerintetek) túlzás a 18g-os Walter match úszó?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#48812) vendingo válasza tween (#48809) üzenetére


vendingo
veterán

Ekkora baromságot... feederbotos cserkelés... :D

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#48813) busman válasza vendingo (#48812) üzenetére


busman
addikt

Pupa... a legyező... cserkeljen csak. 😀
Ripacs.

[ Szerkesztve ]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#48814) vendingo válasza busman (#48813) üzenetére


vendingo
veterán

Én idén kipróbálom a rakós pergetést, vagy a bojlis legyezést. :D

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#48815) Spoon16 válasza vendingo (#48814) üzenetére


Spoon16
tag

:D

(#48816) centrino válasza vendingo (#48814) üzenetére


centrino
aktív tag

Az semmi, nálunk "tengeri horgászatnak" hívják ha pontyra kukoricával csalizol... :DD

(#48817) vendingo válasza centrino (#48816) üzenetére


vendingo
veterán

Ebben legalább látok logikát.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#48818) gban válasza vendingo (#48814) üzenetére


gban
Közösségépítő

Vagy a korábban linkelt rakós fenekezést :DDD
Mindig mondtam, kiráz a hideg ettől az embertől :K

Postázást nem vállalok.

(#48819) galervin93 válasza MurdR (#48811) üzenetére


galervin93
őstag

Szerintem bírni fogja, apósnak nem olyan rég vettem ilyen botot, illetve párszor megtapiztam már Soroksáron. :) De ekkora úszó csak igazán nagy távra, mély és/vagy áramló vízre való, biztosan kell ekkora? Milyen vízen horgásznál?

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#48820) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Jól vagytok? :)
Hazajöttem melóból, 24-órás műszak után, míg a kávécskámat kortyolgatom nevemnek napján, látom hogy 35 hsz. született tegnap reggel óta.
Na mondom, kulcsszó: Lidl, és Crivit....... (Előző évek alapján...) :)
Senki meg sem említette......... Pedig gondolkodom hogy át kéne ugrani Csornára (ott van Lidl), megnézni mi maradt az akciós cuccokból.

(#48821) Steady74 válasza tween (#48809) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Mondjuk fsza, hogy merítő nélkül, kézzel veszi ki a halat, kamera előtt meg simán kiteszi a fűre. Tudom, hogy nem lesz baja a halnak, de ez mégis csak egy bemutató film vagy mifene.

(#48822) gban válasza Zoli bácsi (#48820) üzenetére


gban
Közösségépítő

Te kérted...
Tegnap voltam Lidl-ben :DDD
Világító patron már nem volt.
Múlt éviből (vagy 2 évvel ezelőtti? nem is tudom már) még van, de igazából nem is annyira szerettem meg őket, picit gyengék úszóba, inkább rendelek elemeset majd.
Plusz mintha 'le is járnának', már ősszel is alig volt némelyiknek fénye.
A kék meg egyenesen láthatatlan pár méterről is szinte.

Botokat nem volt türelmem nézegetni, csak a nyeletős meg a pergető orsót néztem.
Szépen futnak relatíve, de összességében nem is tudom, furák.
Az 5000-es nyeletős indokolatlanul ormótlan nekem, a 3000-es talán pont megfelelő, de a ház anyaga valahogy gagyinak tűnt.
Többi cuccot se nagyon néztem, kivéve a műcsalikat, azok is ugyanazok mint mindig.
Wobblereket vettem korábban, de nem annyira használhatók nálunk, nagyon mélyre törők.

Postázást nem vállalok.

(#48823) partxxx válasza Zoli bácsi (#48820) üzenetére


partxxx
tag

Boldog névnapot, és ha van női fórumtárs, neki pedig nőnapot ! :) :)

(#48824) szetcsuszott válasza partxxx (#48823) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Gyorsan ránéztem az aktuális Gender-listára,mindenki megnyugodhat, még benne vannak! :DD :DD

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#48825) B.i.L válasza MurdR (#48811) üzenetére


B.i.L
senior tag

60 méterre,szélviharba nem :K
Amúgy pedig : igen - nagyon túlzás
A felhasználás módja a fontos,kis szél,max 8g...mondjuk folyóvízre?
Hova szánod?

[ Szerkesztve ]

Horgászni mentem...B.i.L

(#48826) yanna válasza partxxx (#48823) üzenetére


yanna
őstag

Zoltán nevű nőknek pedig dupla boldogságot! :DDD

(#48827) Zoli bácsi válasza gban (#48822) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Hazaértem...... :B
Vettem egy nyeletős 50-es, egy 30-as pergető orsót, 2 tekercs damilt (20, 25) zsinórvágóval, 80db előkötött horgot (10-12-14-16, 20-20db) horogszabadítóval.... ez került 13e. párszáz forintba.
Az orsók kb Silstar Tierra minőség, nagyobb féklamellákkal. Szépen futnak, de így tekergetés után az a véleményem, hogy zsír kellene nekik...........
Amit olvastam ezekről az orsókról, (máshol is), ennyi pénzért (5400ft/db) ajándék. A nyeletőshöz nincs pótdob, a pergetőhöz viszont két fémdob jár.
Kínából rendelve sem lenne sokkal olcsóbb.
Botokat néztem, szerintem a 2,40-es pergetőbot 15-40g, elsőfékes orsóval, zsinórozva megérheti annak akinek nincs ilyen, 13e ft volt az ára, jó (Árához képest!!!!!) minőségűnek tűnt.
Még volt cucc bőven, én is csak azért mentem át, mert kolléga küldött egy képet a kosaráról.....Jobban bevásárolt, na! Igazából van mindenem, semmi nem kéne már....(mondottam többször), de az vesse rám az első követ, aki be tudta tartani az ilyen fogadalmait. :K
Orsók tartaléknak mennek, minden botomon van orsó, aztán lehet hogy átadom valamelyik kollégának, aki lecsúszott az akcióról. De annyit hallottam már ezekről a Crivit cuccokról, hogy meg kellett néznem..... :C

Szerk: Köszi a névnapi köszöntést. yanna sporttárs: Ez Zoltán Erika napja akkor... ;] (Fiatalabb sporik kedvéért: Menő énekesnő volt a 80'-as, talán 90'-es évek elején.)

[ Szerkesztve ]

(#48828) Grillo válasza Zoli bácsi (#48820) üzenetére


Grillo
senior tag

Pedig még én is próbáltam etetni a trollokat. :D

Isten éltessen minden druszát!

(#48829) gban válasza Grillo (#48828) üzenetére


gban
Közösségépítő

Örülnél hogy kikoptak :))

Postázást nem vállalok.

(#48830) joe979 válasza gban (#48829) üzenetére


joe979
aktív tag

Voltak itt :Y ;]

Szissz

(#48831) gban válasza joe979 (#48830) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ki lettek pumpálva

Postázást nem vállalok.

(#48832) Kelvin


Kelvin
őstag

Sziasztok!
Esetleg lenne a fórumlakók között valakinek egy fölösleges SHIMANO MEDIUM BAITRUNNER LC 5500 XTB
dobszűkítője? Vagy ha akad ismerőse akinek ilyen orsója van, legyen kedves és kérdezze meg. :D
Az esetek többségében kihasználatlan és csak a helyet foglalja, természetesen ha kell fizetek is érte.

Köszi srácok.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#48833) MurdR válasza B.i.L (#48825) üzenetére


MurdR
veterán

Leggyakrabban az RSD-n (Kisduna) használnám.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#48834) B.i.L válasza MurdR (#48833) üzenetére


B.i.L
senior tag

Akkor mehet,hadd szóljon ;)

Horgászni mentem...B.i.L

(#48835) gban


gban
Közösségépítő

FT hatalmas.
Minden a számlán szereplő, 10e Ft fölötti termékről küld garpapírt.
A számlán rajta van a 2 db felhasznált ajándékutalvány is, és azok is 10k fölöttiek, így arról is jött garpapír. :C

Postázást nem vállalok.

(#48836) gban


gban
Közösségépítő

Megjött a rendelés, jó sok tétel, és mind megvolt.
De attól még ideges vagyok picit.
A verseny haltartó a leszúró rögzítésnél szakadt + az egész menet full műanyaggal borított:

A maxi ólomkészlet meg olyan jött hogy használhatatlan mini sörétek vannak benne, a legnagyobb sincs akkora mint a képen a legkisebb.
A kis méretből kb. 2 métert kellene végigrakni és az is kevés lenne :O

Postázást nem vállalok.

(#48837) hermanyi válasza MurdR (#48833) üzenetére


hermanyi
őstag

RSD-n merre ? max 14g ot használok ha nagyon megy a víz Csepeli szakaszon .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#48838) MurdR válasza hermanyi (#48837) üzenetére


MurdR
veterán

Szigetszentmiklós, Szigetcsép, Ráckeve

B.i.L.: Köszi!

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#48839) szetcsuszott válasza szetcsuszott (#45738) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Na, eldőlt a kérdés, most hangzott el a stég product embereitől személyesen a halcatrazban ahol épp horgász fesztivál zajlik, hogy a stég gyártja a Walter popupokat meg ilyesmit. Szóval nem véletlenül színre - szagra - állagra Kocc egyforma a kettő. :K

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#48840) B.i.L válasza MurdR (#48838) üzenetére


B.i.L
senior tag

Szívesen,máskor is :K
Mázlisták,soha nem jutok folyóviz közelébe...de most gondolkodtam a versenykártyán : 1 országos,2 megyei verseny a feltétel...aztán ha eljutok,lehet be dobok(1 bottal).
Ismerősöm most váltotta ki.Tud valaki érdemit ez ügyben? Megköszönném,nem sok időm van bóklászni.48-ban bent voltam,holnap 24,vasárnap besegítek,kedd munka.Ilyen időbeosztásom is rég volt,de ez van.

Horgászni mentem...B.i.L

(#48841) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Lidl/Crivit nyeletőfékes orsó féklamellái...... Hát aki nem szedi szét, és kimegy pecázni....
Másik képen az elsőfékes Crivit fékje, legalább nem rozsdás, csak csontszáraz.

(#48842) hermanyi válasza Zoli bácsi (#48841) üzenetére


hermanyi
őstag

Használat alatt bekopik az ha van hal :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#48843) Zoli bácsi válasza hermanyi (#48842) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Hát.... számomra a fék sokkal fontosabb, mint pl. az hogy a zsinórvezető görgő alatt csapágy van. vagy persely. Az ilyen rozsdás, száraz féklamellák miatt darabos lesz a fék, illetve könnyen letapad.
A Silstar orsók ugyanilyenek, ugyanígy rozsdás fékkel jönnek. Csak arra nem jönnek rá a gyártók, hogy spórolnak 5 vagy 10ft-ot a lamellákon, de átlag horgász megveszi az orsót, és...Használni akarja, nem nézi meg a fék lamellákat. Miután szar a fék, eladja vagy kidobja...De mellette 16 fórumon és csoportban telekiabálja hogy milyen rossz ez az orsó....És lesz vagy 100 ember, aki ezt olvasva nem veszi meg a kinézett orsót, meg még 100 ismerősét is lebeszéli.
Érdekes, a 4-5e. forintos Okuma egy csapágyas "gyerekorsó" is tökéletes (zsírzott) fékkel jön. Nem is nagyon panaszkodik rá senki, pedig aki szétszedi az orsóit, mint én is, az látja hogy egy alsó kategóriás Okuma, meg egy Nevis/Silstar közt nem nagyon van különbség, ugyanaz van belül...Csak egyiknél jobban figyelnek a részletekre.

(#48844) joe979 válasza szetcsuszott (#48839) üzenetére


joe979
aktív tag

Ez érdekes. Nem az miatt, hogy WT is letudná gyártatni a neki megfelelő cuccost , mert ott a Maros Mix amiben már ügyvezető szinten van, és csak hangosan próbálok gondolkozni, és nem a hitelességed kérdőjelezem meg.
Olcsóbban és többet tud legyártani a Stég , mint a Maros, mondjuk Ők sosem árultak ilyen jellegű csalikat. Meglepő a dolog, köszi az infót :)

Szissz

(#48845) busman


busman
addikt

Én is úgy tudtam, hogy Maros gyártja neki.Gyakorlatilag az apósa...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#48846) galervin93


galervin93
őstag

Én már abbahagytam a különböző pelletek hajkurászását. Walterét veszem akcióban (bár még a legelső dobozom sem fogyott el egyikből sem...), 4-5 ízt használok 8 mm-es méretben. Ananász (sárga), eper (piros), halibut (mélybordó), vajsav (fehér) ééés ennyi. Ezek waftersek, pici 7 millis tüskén nagyon szépen mutatnak.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#48847) joe979 válasza galervin93 (#48846) üzenetére


joe979
aktív tag

Nálam az epres a favorit , de ezen is változtattak, valami iszonyat tömény illatot kapott .....

Szissz

(#48848) galervin93 válasza joe979 (#48847) üzenetére


galervin93
őstag

Nem a bloody ballt vetted? Tényleg nagyon intenzív az illata (meg festi a kezet-vizet is rendesen...).

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#48849) hermanyi válasza Zoli bácsi (#48843) üzenetére


hermanyi
őstag

Nem kell féket használni :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#48850) gban


gban
Közösségépítő

Örömhír: bővül a horgászközösség

Postázást nem vállalok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.