Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48401) Geza26 válasza sityupityu (#48395) üzenetére


Geza26
senior tag

Hortobágy-Berettyó, a Körös befolyó előtt kb 10 km-rel. Lehetnek nagy halak is, mert amióta nincs halászat jönnek fel a Körösből! :)

[ Szerkesztve ]

Géza

(#48402) vihartigris válasza galervin93 (#48399) üzenetére


vihartigris
őstag

Ilyet venni kell nekem is, tetszetős megoldás.

bármi reciproka a semmi

(#48403) gban válasza galervin93 (#48399) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ilyen erővel befőttesgumival is ráteheted a patront :))
Nagy csukázó antennájára aminek nem tudom a tetejére tenni, arra is úgy rögzítem a patront.

Postázást nem vállalok.

(#48404) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Na bakker, kidobhatok egy vadi új zsinórt. A napi akcióban rendelt Tanaka bolora kerestem orsót, egy 2500-as Shimano AX került rá, 2017-es Black Friday óta várt a szekrényben... :).
Egy tekercs TRABUCCO S-Force Match Sinking 0,18-ast akartam feltekercselni. A zsinórt a dobozból kivéve volt egy fólia is a dobon belül, a zsinóron. Akárhogy kerestem a körmömmel, nem találtam az illesztést. 5 perc után meguntam, a dob szélét letörve próbáltam leszedni a nylont. Ekkor se tudtam megbontani, ollóval nyúltam alá. Persze határozottan, mert már mérges voltam. Tekercselés közben kb 20m után volt egy szakadás, meg a vége fele is, kb 80m mehetett fel, de nem kockáztatok, hátha máshol is sérült a zsinór, ledobom. Pedig príma lágy zsinór volt. :W
Szerk: Bolora milyen zsinórt használtok? Elvileg nem süllyedő kellene, de nekem csak süllyedők vannak itthon, meg a pecaboltban is match zsinórt javasoltak. :)

[ Szerkesztve ]

(#48405) snefi2 válasza twine (#48397) üzenetére


snefi2
csendes tag

Hello

altalban 1-2 orat vagyok lent sotetben ezert elpazarolni 1 -2 patron nem szeretek.
szoval nem hasznaltok pl ilyet: [link]
vagy megoldjam egy ilyennel? :F

(#48406) vendingo válasza snefi2 (#48405) üzenetére


vendingo
veterán

A reflektort felejtsd el, mert lehet a vízbe landolsz vele együtt :D

Vegyél Kínából patront fillérekért zsákszámra. Tuti árulnak pár centért.

Én elemes patront rendeltem, ami harcsás csörgőbe való (úszóba is bele lehet dugni). Volt akcióba 100 darabos ~15 dollárért csörgővel, patronnal, elemmel együtt. Végül csak 2 darabot vettem 1 dollárért, mert 100 darabbal nem tudtam volna mit kezdeni. (hozzáteszem, hogy a hasonló ledes csörgők 1200-tól indultak itthon/db)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#48407) fess válasza snefi2 (#48405) üzenetére


fess
őstag

(#48408) dik


dik
őstag

Esetleg hamár éjszakai peca is lehet akkor esetleg tud valaki jó megoldást feder botra ami nem patron? Attól kifolyik a szemem egy idő után. :) Valami elektromos kütyüt esetleg? Ami lehetőleg tökéletesen működik is.

Valami hasonlót láttam talán a walter oldalon, de épp nem volt készleten. Esetleg ez jó lehet? (Elnézést ha marhaság nem vágom ezt a témát annyira!)
[link]

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#48409) Steady74 válasza dik (#48408) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Én a bottartó ágasra szoktam tenni egy Bauhaus-os led-lámpát, az megvilágítja a spiccet meg a vizet annyira, hogy merítésnél segít+van fejlámpa. Botra nem teszek semmit sem.

(#48410) dik válasza Steady74 (#48409) üzenetére


dik
őstag

Fejlámpa az pipa van egy skillhunt H03 az atom cucc, de kellene valami ügyes kis valami a botra is ha létezik egyáltalán olyan.... :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#48411) sityupityu válasza dik (#48408) üzenetére


sityupityu
veterán

Ez a cucc nem ér semmit sem. Elméletileg jó lenne, kézben mozgatva működik is, de élesben a boton semmit sem jelez a kapásokból. Amit Steady74 mond viszont az nem rossz megoldás, sokan világítják meg magát a botot akiknek nem jön be a patron. Csak egyszer kell megcsinálni (kitalálni), hogy hogyan legyen, utána meg már csak használni kell.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#48412) dik válasza sityupityu (#48411) üzenetére


dik
őstag

Aha oké szóval te próbáltad ezt a kütyüt... Akkor hagyom a fenébe és fejlámpa marad azt annyi elég is lesz....

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#48413) jansky1 válasza Steady74 (#48409) üzenetére


jansky1
senior tag

(#48414) B.i.L


B.i.L
senior tag

Házirét megnyitott - 06.00.-tól 18.00.-ig,2000.-ft a sportjegy.
-7 fok van,de süt a nap.

Horgászni mentem...B.i.L

(#48415) @mriya@ válasza snefi2 (#48405) üzenetére


@mriya@
őstag

Belepusztulnék, ha egy ilyen drága úszó beszakadna.
Én mindig a patronos úszót használtam a Balcsin, Kínából rendeltem, patronnal együtt. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#48416) Steady74 válasza B.i.L (#48414) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Köszi a hírt! :R

(#48417) B.i.L válasza Steady74 (#48416) üzenetére


B.i.L
senior tag

Szívesen :K

Horgászni mentem...B.i.L

(#48418) Interceptor válasza B.i.L (#48414) üzenetére


Interceptor
addikt

A nap "mosolya" alatt fagysz halálra. :DDD

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#48419) sityupityu válasza Interceptor (#48418) üzenetére


sityupityu
veterán

:DDD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#48420) sityupityu válasza jansky1 (#48413) üzenetére


sityupityu
veterán

Szerintem ezzel az a baj, hogy elemes, bajos vele egy éjszakai peca. Valami akkus lámpát kell nézni ilyen célra meg kitalálni azt, hogy hogyan rögzítse az ember a megfelelő pozícióba a bottartón.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#48421) snefi2 válasza fess (#48407) üzenetére


snefi2
csendes tag

Hello

rendeltem parat ebbol... meglatjuk majd.. :D

(#48422) @mriya@ válasza Interceptor (#48418) üzenetére


@mriya@
őstag

Egész jó idő van a napos helyeken, csak ne üljön az ember árnyékba. 🤓

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#48423) B.i.L válasza Interceptor (#48418) üzenetére


B.i.L
senior tag

:Y :DD

Horgászni mentem...B.i.L

(#48424) fess válasza snefi2 (#48421) üzenetére


fess
őstag

Ez az antenna helyébe bedugható, elemes kis cucc?

(#48425) vendingo válasza snefi2 (#48421) üzenetére


vendingo
veterán

Azt vágod, hogy 4,5mm széles?
A 300 grammos úszómba se menne bele.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#48426) snefi2 válasza vendingo (#48425) üzenetére


snefi2
csendes tag

csak az uszo antenrajara szoktam rahuzni a patron a csovel.
majd meglatjuk :)

(#48427) #70842624 válasza snefi2 (#48405) üzenetére


#70842624
törölt tag

A lítiumos úszó nagyon jó, lehet Magyarországon is kapni. Évekig használtam álló vízen, két tapasztalatom van vele, a gumigyűrű tömítéseket meg kell kicsit nedvesíteni összenyomáskor, hogy ne gyűrődjenek, az antenna szákoláskor elpattanhat, ha belekerül a szákba. Ezek mellett nagyon elégedett voltam vele.
Régebben lehetett kapni lítium elemet, Japán led fejjel (nem egybe épített, az nem jó) amit rá kellett tenni, a patron helyébe betéve rendkívülien jól szuperált és kibírt két év horgászatot is. A zöld szín a megfelelő, a piros nagyon bántja/szúrja a szemet. Ma ennek van Koreai változata ami hasonló jó. Rendelni lehet Internet oldalakról, megbízhatóak többször rendeltem. Itt található vékonyabb változat is, de ahhoz itthon nem lehet elemet rendelni. Ezek jól működnek úszóban és botvégen is, úszóban egy tekerés szigszalag fixen tartja, a botvégen a patrontartóban biztonságosan fekszik. Akit érdekel, készítek fényképet az enyémekről és elküldöm részére.

(#48428) Interceptor


Interceptor
addikt

A Westin w3 dropshot botját próbálta már valaki? Betáraztam egy ilyennel 4-21g-os és 198cm hosszúságban, előtte sok botot megnéztem. Wobbleres és gumis bot gyanánt 4-5g-os csaliktól(wobblerek, jig) egészen 15-20g-ig volt a cél. Dropshotra és wobblerezésre mondjuk biztosan jó lesz, még ha szimpla gumizásra kevésbé is:D Arra majd talán később veszek egy másik botot ha nagyon muszáj.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#48429) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni. Hamarosan be szeretném szerezni horgászathoz való cuccokat.

Horgászbotot szeretnék vásárolni finom horgászathoz ( Feeder/Picker ) , Pergetéshez ( ehhez műcsalit , lehet felszíni vagy süllyedő ) , úszózáshoz.

Ezekhez szeretnék vásárolni még jó minőségű damilt is, illetve műcsalikat , stb. Illetve érdekel még táska is .

Lehet itthonról , de akár Aliexpress vagy eBay is szóba jöhet.

Köszönöm :R

(#48430) vendingo válasza zeus_2k14 (#48429) üzenetére


vendingo
veterán

Ez az információ nagyon kevés, hogy segíteni tudjunk.
Feeder/picker: Hossz, folyó, állóvíz, mekkora a megcélzott halak mérete, ár?
Pergetés: Folyó, állóvíz, milyen halakra? pl harcsápergetőt 3. dobás után dobnád a vízbe, amikor sügerezni szeretnél vele. Gumizni, wobblerezni? Mekkora dobósúly? Partról, csónakból, mennyiért.........?
Csali? Mihez, mire, mikor, hol, milyen bothoz, milyen halra?

Ezekhez kell orsó is? Ha igen, akkor további kérdések merülnek fel....

A további kiegészítőkhöz felmerülő kérdések sorozatába inkább bele se megyek.

Szívesen segítünk, de így csak vakon lövöldözünk, mert nem tudjuk pontosan mit is szeretnél.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#48431) sityupityu válasza zeus_2k14 (#48429) üzenetére


sityupityu
veterán

Pont ezt akartam írni mint vendingo, hogy nagyon kevés az infó. Ha meg egy vagon cucc kell és pontosan még te sem tudod, hogy mire van szükséged, akkor én inkább egy nagy horgászáruház személyes meglátogatását javasolnám.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#48432) A Zéé válasza zeus_2k14 (#48429) üzenetére


A Zéé
addikt

Ez így egy kisebb horgászboltnyi cucc lesz, amit fel lehetne sorolni :)
Ahogy Vendingo is mondja, pontosítani kellene.
De én emellé még azt is javasolnám, hogy egyszerre csak egy ágat erőltess, szerezz benne legalább pár pecányi tapasztalatot, és utána lépj tovább.
Szóval elsőre csak a feedert, aztán az úszóst, aztán a pergetőt.
Összetettségben, bonyolultságban is ez a sorrend szerintem, plusz ugye jönnek a ragadozós tilalmak, azt az irányt lehet pihentetni egy darabig.
Plusz ami nagyon fontos, az a pénzkeret, mert össze lehet hozni ebből a sokmindenből valamit 50k-ból is, vagy kevés lehet rá az 500-is.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#48433) gban válasza zeus_2k14 (#48429) üzenetére


gban
Közösségépítő

Fentieket picit lerövidítve: írj árkategóriát mindenre és azt is írd le hogy hol használnád. :))
A 'hol használnád' alapján ha nem egyértelmű hogy milyen hal van ott (nem egyenlő azzal hogy te mit szeretnél fogni :N ), azt is jelezd.

Postázást nem vállalok.

(#48434) vendingo válasza sityupityu (#48431) üzenetére


vendingo
veterán

Lehet egy walterland, haldorádó látogatás alkalmával lenne szerencsés beszerezni a cuccokat.
Egyszerre csak 1 műfajhoz, és azt már kiismerve lépnék tovább.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#48435) sityupityu válasza vendingo (#48434) üzenetére


sityupityu
veterán

Igen, erre gondoltam én is.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#48436) gban válasza vendingo (#48434) üzenetére


gban
Közösségépítő

Az a baj hogy az óriási készlet ellenére, több okból is kétes az eredmény.
Nagyon sok weben elérhető cucc nincs készleten, valamint ha nincs se tapasztalat, se viszonyítási alap se ár se minőség terén, akkor nem látok rá sok esélyt hogy tényleg a neki megfelelő kerül a kosárba.
Pl. nem gondolnám hogy egy kezdőnél (nulla lenézés, mindenki kezdő egyszer) sokáig élne a 2-14g-os Daiwa pergetőm, hozzáértő eladó nem tudhatjuk, szakmailag fog ajánlani ha megkérdezik, vagy bekalkulálja a tapasztalati szintet is.

Postázást nem vállalok.

(#48437) zeus_2k14 válasza A Zéé (#48432) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Egyenlőre álló vízre mennék , folyó nincs tervbe, de ami késik , az nem múlik ! :)

Ár: Mindegy , jó minőség legyen ,de azért ne 300.00 - 500.00 Ft :D

(#48438) zeus_2k14 válasza zeus_2k14 (#48437) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Illetve kezdőnek melyikkel érdemes kezdeni?

(#48439) gban válasza zeus_2k14 (#48437) üzenetére


gban
Közösségépítő

De milyen állóvízre? Olyanra ahol 20+ kilós ponytok vannak, vagy olyanra ahol a fél kilós keszeg is ritka?
Olyanra ami keresztben 30m, vagy olyanra ahol 100m-t kell dobni (és csak kékkel)?
Olyanra ami 1,5-2m mély, vagy bányatóra?

másik kérdésed: sokkal jobb állóvízzel kezdeni, mert kényelmesebb, egyszerűbb, de ha folyóvizen kezdesz, és ott megy a dolog, akkor viszont az állóvíz már gyerekjáték lesz. Vagyis egyéni megítélés kérdése mint ahogy az is hogy teherautón tanulsz vezetni, vagy Corsán.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#48440) zeus_2k14 válasza gban (#48439) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Az hogy melyikkel kellene kezdeni, ott arra gondoltam, hogy Feeder , úszós , vagy pergetős.

Mindenképp eleinte állóvíz. Ahova szeretnék majd sűrűbben járni, ott vannak pontyok , a mélységet nem tudom, de kb 3m-ernél mélyebb , illetve kb olyan 50-60m X 30-40m kb - magán tó ( hülyén írtam lehet ) .Illetve a Tatai derítő tóra mennék még.

[ Szerkesztve ]

(#48441) A Zéé válasza zeus_2k14 (#48440) üzenetére


A Zéé
addikt

Csak hogy legyen valami indulásnak, én ha nulláról kellene indulni, szerintem ebbe az irányba indulnék (tabletről írok, nincsenek linkek, de Walterlandban elérhető mind):
Feeder:
- Serie Walter Dart II 3,6m
- Okuma Custom Black Feeder 40-es orsó
- 22-es Tubertini Gorilla Sinking zsinór
- legolcsóbb 22-24-es zsinórból 300m alátétzsinórnak
- 2-3 db 20 és 40 grammos L-es Nevis flat method kosár, hozzá L-es tömködő
- 2-3 db hasonló súlyú alagútkosár
- 1-2 csomag Guru Pellet Waggler horog 12-es és 14-es
- 1 tekercs 14-es előke zsinór (ezt majd mondanak valamit a többiek)

Úszós:
- 5 méteres spiccbot, mondjuk Manta Strong Pole
- 2-3 szimpatikus formájú úszó, 2g körüli.
- egy kis készlet sörétólom
- főzsinórnak valami olcsó 18-as zsinórt
- 16-os Gamakatsu 1310-es horog, csak nyomkodd le a szakállát.
- előkének jó az, ami a feederhez is.

Merítő kell még, abból nem tudok ajánlani. Szék, bottáska, táska mind olyan, amit csak élőben, miután megnézted és kipróbáltad.
Ezekhez kellenek még mindenféle apróságok, mint szilikoncső, gumigyöngy, forgó, forgókapocs, szereléket létra, előketartó, horogszabadító(!!), fülkötő, valami aprócikkes doboz, valami kis fogó, zsinór vágó olló...

Ennyivel már lehet feederezni, úszózni, kockatavon keszeg-ponty megoldható.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#48442) gban válasza A Zéé (#48441) üzenetére


gban
Közösségépítő

Szerintem egy kezdő nem biztos hogy kivesz egy bármilyen kis pontyot 14-es előkével, még nyílt, akadómentes vízen sem :B
Bottartókat kihagytad a feederhez.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#48443) zeus_2k14 válasza A Zéé (#48441) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Köszi.

Mindez amiket leírtál, a botokon kívül miből mennyi kell? ( amit utoljára írtál , nem amiket a botokhoz )

[ Szerkesztve ]

(#48444) yanna válasza zeus_2k14 (#48443) üzenetére


yanna
őstag

Nincs haladó, gyakorlott horgász a környezetedben?

(#48445) snefi2 válasza #70842624 (#48427) üzenetére


snefi2
csendes tag

Hello

Esetleg van linked az uszohoz? :)

(#48446) hermanyi


hermanyi
őstag

Megvolt az idei első peca kockatavon Rakoval . Reggel fél 9 kor jégtöréssel kezdtem a napot ,hogy a bekeverni kívánt 1kg kaját nedvesíteni tudjam :D

Fogtam ilyen szépségeket :

És jöttek ezek a nemszeretemek :

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#48447) B.i.L válasza hermanyi (#48446) üzenetére


B.i.L
senior tag

Grat,ez fantasztikus :C

Horgászni mentem...B.i.L

(#48448) #70842624 válasza snefi2 (#48445) üzenetére


#70842624
törölt tag

Több helyen is kapható, A keresőbe beírod "elemes világító úszó" és válogathatsz köztük. Nem hiszem, hogy itt illene gyártót vagy boltot beírni, szeretem ezt az oldalt a horgászaton kívül is.

(#48449) gban válasza #70842624 (#48448) üzenetére


gban
Közösségépítő

De, nemhogy illik, hanem erősen javasolt is hogy mindenki tudja miről beszélünk, vagy hol olcsó valami.

Postázást nem vállalok.

(#48450) vendingo válasza gban (#48449) üzenetére


vendingo
veterán

Csak a kék! :D

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.