Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47751) @mriya@ válasza nxtamas (#47743) üzenetére


@mriya@
őstag

BÁRMIKOR keszegezhetsz azon a tavon teljesen ingyen, és el is viheted a zsákmányt.
Helyi információ. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#47752) twine válasza yanna (#47748) üzenetére


twine
addikt

Az üzletben mondták ahol egyébként eddig mindig készségesek voltak velem a múltban...
Épp ahogy ti is mondjátok....
mivel a "fiatal" kort elhagyva teljesen random volt engedélyem, épp ahogy élethelyzetem engedte a horgászatot...volt hogy egymást követő években megújítottam, aztán meg akár több éven keresztül nem...
Ez utóbbi esetekben mindig annyi volt, hogy kaptam "cümmögést, meg ejnye-bejnyét", na de jó, azért ........
és vidáman kijöttem a friss ropogós éves+területi kombóval!
Kis bolt volt, és eddig készséges...

Na mindegy is nem ragozom tovább, akkor meglátjuk....próbálkozom másol....csak a következő helyen már nem lesz, 2010-es fogási napló, meg engedély.....
úgy emlékszem két éve adtam le a fogásit....az éves meg a tkm tudja hová tünt ;] :))

F@szom ebbe az országba, hogy mindig mindenhol hazudozni kell.....ki vagyok ettől, hogy az őszinte embert mindig kic0patják....aztán rájön, hogy ugyanazt a témát kerülve az őszinteséget simán el lehet intézni :W

köszi mindenkinek :R :R

(#47753) hermanyi


hermanyi
őstag

Bementem a közértbe oda adtam az engedélyemet , visszaadták ,hogy legalább az X eket adjam már össze ,miután megtörtént és kifizettem közölték ,hogy nyista net majd csak holnap csinálják meg :D De én megbízom bennük . Szombaton kellene menni valahova Rakozni . :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#47754) csƵ


csƵ
őstag

Vasárnap 14 fok lesz, nekem meg még kb. 2 hétig nincs engedélyem.

(#47755) hermanyi válasza csƵ (#47754) üzenetére


hermanyi
őstag

Nekem már holnap lesz ,pedig kártyám sincs :D . :D a kérdés ,hogy szombaton hova megyek pecázni :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#47756) yanna válasza twine (#47752) üzenetére


yanna
őstag

2009. után 2018-ban váltottam államit (sajnos a köztes időszakban volt egy kis gyíkom (rákom)), senki semmit nem kérdezett, mondott, megkaptam simán.

(#47757) nxtamas válasza hermanyi (#47755) üzenetére


nxtamas
csendes tag

Nekem minden megvan, engedély fogási, asszony engedélye, csak hely kell :(

(#47758) dik


dik
őstag

Azt had kérdezzem már meg ez az alap carp zoom horogkötő gép ez csak lapkás horgokhoz működik vagy füles foroghoz is?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#47759) partxxx válasza nxtamas (#47757) üzenetére


partxxx
tag

Asszonytól nem engedély kell, vinni kell őt is a partra
Jók azok a sátoros esték :))

Szerencsére nálunk olyan a legszűkebb baráti társaság is, hogy egyik legjobb barátom is szeret horgászni, a menyasszonya is imád a parton lenni és a 2 fiát is szokta hozni
A nagyobbik 6 éves, tavaly kapott tőlem egy 4m-es spicc botot. A türelmén még van hova fejlődni, de élvezi.

Tavaly egyik legjobb pillanat:
Ülünk a botok előtt, a kis srác odaül mellém. Én szorongatom a sörömet, ő az üdítőt.
Csendben ülünk, egyszer halkan megszólalt
- Árpi, olyan szép ez a nap
- Igen Beni, de miért?
- Hát, itt ülünk, horgászunk, iszogatunk

Azt hittem megzabálom :) :)

[ Szerkesztve ]

(#47760) yanna válasza dik (#47758) üzenetére


yanna
őstag

Arra mérget vennék, hogy a fülön nem fűzi át a zsinórt.

[ Szerkesztve ]

(#47761) dik válasza yanna (#47760) üzenetére


dik
őstag

:DDD :D Azt megoldom én. :) ;]

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#47762) Steady74 válasza partxxx (#47759) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Tavalyi pecán államtitkár úr is egészen jól érezte magát, mi is, szóval még több gyereket a vízpartra! Egyszer azt mondta egy tógazda, hogy aki gyerekjegyért képes pénzt kérni, annak letörné a kezét... mennyire igaza van.

(#47763) partxxx válasza Steady74 (#47762) üzenetére


partxxx
tag

Lajosmizse, Füzes tó
Kérdezzük a tógazdát, hogy mi kell a gyerekjegyhez

- Semmi, a kezébe kell adni a botot, hogy horgásszon!

Így is lett

(#47764) yanna válasza dik (#47761) üzenetére


yanna
őstag

Hmm... a többit szerintem megcsinálja.

(#47765) dik válasza yanna (#47764) üzenetére


dik
őstag

Hmm... mit csináljak ha nem valami precíz már a kezem? Valami kell. A lényeg a horgot be tudná fogni...
Persze ha készítesz nekem előkéket akkor nem érdekel ez a lehetőség... ;) ;]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#47766) Steady74 válasza partxxx (#47763) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Ennyi. És még vasaló sem kell hozzá :DDD

(#47767) partxxx válasza Steady74 (#47766) üzenetére


partxxx
tag

B+ :DDD

(#47768) BlackmMmDog válasza Steady74 (#47766) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

:DDD

Holnap Haldorádó napok,én ott leszek. ;]

(#47769) galervin93 válasza BlackmMmDog (#47768) üzenetére


galervin93
őstag

Black, blue, egyre megy. :D

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#47770) Steady74 válasza BlackmMmDog (#47768) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Pénteken tudtam volna menni, de mivel Imre nem lesz ott, emiatt nem is megyek. Ott lesz Peszeki Péter viszont, akit nagyon bánok, hogy nem ismerhetek majd meg személyesen óriási példaképem. Ja nem :DDD

Ha lesz beszámolód, megírhatod, a rendezvény maga nem szokott rossz lenni.

Egy álom kapujában

(#47771) dik válasza BlackmMmDog (#47768) üzenetére


dik
őstag

Én meg vasárnapra tervezem... ;] Van vagy 10 éve mikor ott voltam... :) Akkor nem voltam hasra esve tőle. Bár majdnem oda fagytam a padhoz a sátorban... ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#47772) gban válasza Steady74 (#47770) üzenetére


gban
Közösségépítő

És rákattintottam.
Tudom, én vagyok a hülye...
Imink rögtön az első mondattal össze is foglalta a lényeget: kékfúziót vesz mert látta a filmekben hogy mennyire fogós.
Én meg láttam a filmeken hogy Superman ott repül az égen.
Csak én nem hittem el, b+.

Postázást nem vállalok.

(#47773) BlackmMmDog válasza Steady74 (#47770) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Tavaly ott volt .Hd VIPben írta, hogy mostis itt lesz(asszem)

Beszámolót írok majd. :)

Fekete a legszebb szín ,mint a lelkem :DDD ;]

(#47774) Steady74 válasza gban (#47772) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Mindent tökéletesen összefoglaltál. Ennek ellenére lehet ő a következő fórumpeca VIP vendége?

BlackmMmDog: jöhet!

(#47775) vendingo válasza Steady74 (#47774) üzenetére


vendingo
veterán

Tudni már valamit, hogy mikor és hol lesz?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#47776) Steady74 válasza vendingo (#47775) üzenetére


Steady74
Topikgazda

még nem. Vannak ötletek, de semmi konkrét. Április közepénél hamarabb nem hiszem, hogy meg kellene tartani, addigra talán a vizek is átmelegszenek annyira, hogy már esznek rendesen a halak.

(#47777) FireFox1996 válasza vendingo (#47775) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Elmúlt évek tapasztalatai alapján ápr. végén máj. elején várható: [link]

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#47778) Gabesz26 válasza BlackmMmDog (#47768) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Azért az valahol vicces, hogy a Walterban nagyobb akció lesz haldorádós cuccokra, mint ott :DDD

Visazavonva, látom idén a mester is 15% kedvezményt ad :R

[ Szerkesztve ]

(#47779) dik


dik
őstag

Aha látom valóban létezik a pufajkás ember vagy nem is tudom, de egy spontán hozzászólásom ki lett törölve hajnalban... :) Én meg már kezdtem azt hinni csak az órásoknál van jelen... ;] :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#47780) joe979 válasza Gabesz26 (#47778) üzenetére


joe979
aktív tag

W : Guru Pulse Line 0,18mm ákciósan -15% 4463 - Ft
UkPeca : Guru Pulse Line 0,18mm alapár : 4519 - Ft

Szissz

(#47781) csƵ válasza joe979 (#47780) üzenetére


csƵ
őstag

AD-n meg kb. 3600 Ft a 300 m.

(#47782) Gabesz26 válasza joe979 (#47780) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Ez jogos (Walter árazása beszerzési ár *2...), viszont a Walterben kapható HD-s cuccok ára ugyanaz mint a HD-nál.

Öcsém hozott nemrég az USA-ból fonott zsinórokat (Power Pro, Daiwa J-braid) 8-9 $/db áron, azt se nagyon érdemes a hazai árakkal összevetni :N

(#47783) Spoon16


Spoon16
tag

Segítséget szeretnék kérni:
Tervezek venni egy 270-es Eurostar Pickert, viszont nem tudom,hogy 30-as vagy 40-es orsót vegyek hozzá.
Ezt néztem ki:
https://www.xfish.hu/silstar-tierra-fd-3-1-potdob-elsofekes-orso?&utm_lid=5441049

Sajnos a környéken nem tudom kézbefogni az orsót. Szerintem elég a 30-as, de kíváncsi vagyok,hogy ti melyiket tennétek rá?

(#47784) csƵ válasza Spoon16 (#47783) üzenetére


csƵ
őstag

Az a baj, hogy gyártónként eltér a méretezés. Kb. a bot súlyának kétszerese legyen az orsó.
De én ennyi pénzért inkább Kínából rendelnék, mert ezek az olcsó orsók elég hulladékok.

(#47785) vendingo válasza Spoon16 (#47783) üzenetére


vendingo
veterán

Simán elég a 3000.
Én 3 méteres feederen 2500-as orsót használok 3000-es dobbal.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#47786) Baroc


Baroc
tag

Bele szeretnék kóstolni az úszós horgászatba, ehhez most Walterlandban az akció keretében kinéztem egy Nevis Whisper Carp Match 4.2m és egy Daiwa Ninja 3000-es orsót. Abszolút kezdésnek ez a kombó megfelelő lehet? Eddig csak pergetve horgásztam, de néha jó lenne leülni egy kicsit :)

(#47787) saen válasza Spoon16 (#47783) üzenetére


saen
veterán

Orsóból inkább egy Tsurinoya NA3-4000 legyen, igaz pár ezressel drágább, de fényévekkel jobb. Ali-n be tudod szerezni, igaz a kínai újév miatt most lassabban, mint egyébként.
Itthon 5k-ért felesleges orsót venni, szar az összes.

(#47788) vihartigris válasza Baroc (#47786) üzenetére


vihartigris
őstag

Ülve is lehet pergetni :D

bármi reciproka a semmi

(#47789) Spoon16


Spoon16
tag

Köszi mindenkinek, akkor marad a 30-as.

Kínai orsó:
Biztos van benne igazság, de megmondom őszintén,az összes orsóm itthon vett 6-10 ezer közötti árkategóriában mozog és nincs velük bajom. Tagja vagyok a FB-n az alis csoportnak, olvasgatom is,de ott is látok néha "döccenéseket" a NA-kkal kapcsolatban,nem vagyok teljesen meggyőzve.

[ Szerkesztve ]

(#47790) saen válasza Spoon16 (#47789) üzenetére


saen
veterán

Hibás termék minden gyártónál van, a kínaiak között is. Egyébként a matek nagyon egyszerű, ha Aliról veszel orsót, kimarad néhány kereskedő a beszerzési láncból és amit ők tennének zsebre az nálad marad. Ugyanazért a pénzért egy magasabb műszaki szinvonalat kaphatsz.
Én személy szerint nem tudnék olyan orsókkal horgászni amit itthon 6-10k körül árulnak, de ha neked megfelelő akkor hajrá.

(#47791) joe979 válasza csƵ (#47781) üzenetére


joe979
aktív tag

(#47781) csƵ és (#47782) Gabesz26

Hogy nektek mennyire jó dolgotok van, el vagytok kényeztetve bagóért f@sza cuccokkal :)
Hermanyi is olyan piszok menő, itt bögöfi be mi kellene még neki rendelésben ;]

Igen az árképzés szép dolog, nyoma sincsen Walternál, a sok apró szarságnak ... Meg a régi akcióinak, 5 éve asszem mikor Árulta a Shakespeare Macht kurblit, 3 fém dob, orsótartóval, 15k alatt, a magyar importőr sem kapta ennyiért ....

Szissz

(#47792) galervin93 válasza joe979 (#47780) üzenetére


galervin93
őstag

UK-n (mikor) szokott lenni akció? Lenne pár apróság (főleg kosarak, csontis + gumis method) amit vennék, meg horogból is az angolokat kedvelem, akkor lezavarnám onnan az egészet.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#47793) nxtamas válasza saen (#47790) üzenetére


nxtamas
csendes tag

Ha ilyen egyszerű a matek akkor miért csak a kínaiak olcsóbbak? Mindennek ennyivel olcsóbbnak kéne lennie az ebay-en, japán, angol, olasz és német cuccoknak is, shimano cuccot is feléért kéne tudni rendelni pl...

(#47794) joe979 válasza csƵ (#47784) üzenetére


joe979
aktív tag

" De én ennyi pénzért inkább Kínából rendelnék " :))
Ez a te írásodból, kemény szavak , kemény tettek kategória !

[ Szerkesztve ]

Szissz

(#47795) saen válasza nxtamas (#47793) üzenetére


saen
veterán

Két dologért, egyrészt a japán/angol/olasz stb nem maga gyárt és ráteszi a saját hasznát is amit ali-n keresztül nem fizetnél meg. Ha pedig maga gyárt akkor jóval kisebb mennyiségben, nagyobb profit reményében teszi és nem költség alapon áraz. Pl Shimano mindent maga gyárt, nem Kínában hanem Malajziában és Japánban teszi. Utóbbi helyen csak prémiumkategóriát direkt drágán, az előbbi helyen meg nem tud annyira költséghatékony lenni, mint egy kínai aki rengeteg cégnek bérgyárt is és jóval nagyobb mennyiségben.

(#47796) nxtamas válasza Spoon16 (#47783) üzenetére


nxtamas
csendes tag

Amúgy ennyiért xfishnél shimano orsó is van, ha ennyire ragaszkodsz hozzá...

SHIMANO HYPERLOOP FB 4000 ELSŐFÉKES HORGÁSZORSÓ HL4000FB

(#47797) nxtamas válasza saen (#47795) üzenetére


nxtamas
csendes tag

Az első dolog, a japán olasz német fejleszt, minőségbiztosítást felügyeli, valamint szavatosságot vállal, aminek ára van, azt kapod amiért fizetsz, nem ellopják a pénzed.
Én is rendeltem jópár cuccot kínából, gyakorlatilag midnen a kukában van. Inkább vettem volna duplájáért de fele annyi cuccot itthon sokkal jobban jártam volna.

A második sem igaz, shimano is kínában gyártat:

https://www.shimano.com/en/company/locations.html

[ Szerkesztve ]

(#47798) saen válasza nxtamas (#47797) üzenetére


saen
veterán

Shimano orsót nem gyárt Kínában, most a biciklis és hasonló üzletágukat had ne ismerjem.

Az első részre meg annyit, hogy a kínai nem lop pénzt, legalábbis tőlem biztosan nem loptak egy fillért sem. Emellett a orsógyártásban érdemi fejlesztés már régóta nincsen, a többit pedig a kínaitól is megkapod.

(#47799) dik


dik
őstag

A kutya fáját most hívtak a walterből a rendeléseimmel kapcsolatban és pár apróság csak a másik boltjukban van amit csak "talán" jövőhét közepére tudnak áhozni. Na mondom ez azért elég szégyen így hagyják ki a többi jöhet. De ez a koma egy igazi ős barom volt mert beszélni azt nem tudott a mondora is romokban. Ilyen ember nem is értem, hogy kerül oda abszolut minden szavával lekezelő és az a szarom le mit rendeltél haver stílus és egyáltalán miért rendeltél tőlünk. Csalódnom kell bennük...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#47800) nxtamas válasza saen (#47798) üzenetére


nxtamas
csendes tag

Nem vitaindítónak szántam, de a gyártásban régóta nincs fejlesztés, azért ezt ne egy robotfejlesztőnek próbáld magyarázni :D
Olvasnivaló:
https://en.wikipedia.org/wiki/Industry_4.0
https://hu.wikipedia.org/wiki/Kaizen
https://hu.wikipedia.org/wiki/5S

És sorolhatnám, miért jobb fényévekkel egy termék, amit Kínában gyártatnak németek-japánok-angolok, mint amit maguk a kínaiak csinálnak. Én arra értettem a lopást/nemlopást, hogy amivel drágábbak a márkás cuccok, azmögött komoly hozzáadott érték van, nem a márkát fizeted meg.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.