Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47251) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

(#47252) twine válasza saen (#47250) üzenetére


twine
addikt

Köszönöm! :R

Azt hiszem, kissé túlzásba estem.... :DDD :DDD
De talán nem látott meg senki.... :P

A nagy "újdonságoskodásban", nem álltam meg a dob feltöltésénél...feldobtam egy "kishalat",és azonnal elkezdtem "hadonászni" a nappaliból az előszoba irányába....első gubanc....gondoltam ez így nem jó,kiálltam a szakadó hóesésben a teraszra, és elkezdtem a kertben dobálni....de olyan most felénk az idő, még a kutyák sem jöttek ki a kutyaházból :DDD
Szóval ismét egy dobás,ismét gubanc,,,állítgatás....alakul a dobás,,,,nincs gubanc,,,de ennyi idő alatt annyi hó lett a kabátomon, ha egy szomszéd meglát, talán nincs is mit szégyenkeznem, mert csak egy hóembert látott volna aki horgászik a kertemben.... :DDD
Ezen a ponton a ráeszméltem, hogy itt ma nem lesz gyakorlás,,,(pedig még az is tervben volt a lendület hevében, hogy félúton a gyerekért az oviba, dobok párat élesben a dunán...)

biztos nem csinálok most olyat, annyira intenzív a hóesés....
Marad a "nézegetés"

(#47253) A Zéé válasza twine (#47252) üzenetére


A Zéé
addikt

Mindent húzz maximumra, és úgy lazíts apránként. Centri féket, mágnes féket is. A tengely féket is húzd kicsit szorosabbra, mint ahogy a súly kérné.
A dobásnál meg figyeld, hogy mikor jön a gubanc. Ha a dobás első szakaszában szalad le sok zsinór, akkor a tengelyfék a túl laza, ha pedig akkor, amikor már lefelé tart a csali, akkor meg a mágnes, vagy a centrifugál féken kell húzni.
Ez utóbbi kettőből majd ki is lehet kísérletezni, hogy melyik a hatékonyabb (úgy rémlik nekem, hogy a mágnesfék az, ami nem igazán szokott menni ezeknél.)

Just a simple Lineman...

(#47254) twine válasza A Zéé (#47253) üzenetére


twine
addikt

Nagyon köszönöm!
Respect :R

Az az igazság nem bírtam magammal....ma összesen 3x álltam ki a teraszra a havazásban..
Másodszor....ugyanz történt mint első alkalommal...én kicsi kölyök koromban kezdtem horgászni...(most lassan 41 vagyok),de ennyi gubancot nem láttam teljes "pályafutásom" alatt mint, amit ma összehoztam! :DDD
Viszont a fonott egy csoda volt nekem,(életem első fonott cérnája :B ) hogy minden gubancot csont nélkül sikerült megoldanom, pedig akadt közte elég méretes fészek is... :B
dobáltam 5-6métereket, és minden dobás után "fészekbontás"... :B :))

Aztán vissza olvastam a topicban,megnéztem a multkori jótanácsod, és ......jött a megvilágosodás.... :B :DDD
Hibát hibára halmoztam,,,,
Első körben 5gr-os csalival dobálóztam.....hat na...inkább nem is fűzök hozzá semmit... :B
Második körben, a régi beidegződéssel próbáltam dobálózni...(hátam mögé enged, majd megküld fej felett)

aztán leszedtem a műhalat, felakasztottam egy 14gr-os csepp ólmot, kitekertem maxra a "dobó fékeket", "ostoroztam" (elölről hátra, majd nem megtörve a mozdulatot legyint) egyet,megállitva a botot, kb 10-11óránál, ezzel átdobva a kertet, kidobtam az utcai bokrokra az ólmot :Y :C
Mosoly tarkóig szaladt,,,majd gyakoroltam tovább.....damil fészekbe ezek után, már csak egyszer-egyszer futottam...
szóval azt hiszem (kocka nyelven fogalmazva) LEVEL1 teljesítve :D

Valóban tanulni kell ezt a mókát, de jó lesz ez...örülök neki nagyon....
Szerintem első körben ez a kis kínai szett teljesen megfelel a céljaimnak....
Érzem én ,hogy nem ez a non plus ultra....de azért nem is annyira f0s.... ;)
tanulni jó...aztán meglátjuk a továbbiakat.....
Nagyon-NAGYON köszönöm a segitsget, neked, és mindenkinek... :R :R

[ Szerkesztve ]

(#47255) yanna válasza twine (#47254) üzenetére


yanna
őstag

😄

(#47256) Vitee válasza twine (#47254) üzenetére


Vitee
aktív tag

Szia, ha jól rémlik egy pár hete én is írtam neked egy pár sort multival kapcsolatban. Esetleg azt is érdemes lehet átolvasnod hátha találsz benne pár érdekes dolgot :)

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#47257) egil2 válasza twine (#47252) üzenetére


egil2
csendes tag

Ezt lehet, hogy idézni fogom néha.... 'ha egy szomszéd meglát, talán nincs is mit szégyenkeznem, mert csak egy hóembert látott volna aki horgászik a kertemben.... ' :-)

(#47258) dik


dik
őstag

Most komolyra véve a dolgot esetleg tudna nekem abban segíteni valaki a nyár folyamán(július vége augusztus eleje) tervezetben le szertnék menni a dunár az M9 híd, gerjen köré régen voltam ott egyszer és szeretnék visszamenni.Lehet többet az életben nem lesz rá lehetőségem. Persze nem ragaszkodom hozzá Bogyiszlókörül legyen. Paks felett is szóba jöhetne azon az oldalon ha lehet ne égjek szénné. :). A lényeg segítség kellene valami jól megközelíthető hely lehetőleg nyugis pár napos pecáról lenne szó. Ha roszabb idő van azért nem akarok ott ragadni egy életre. Tudna valaki segíteni merre lenne jó?
+ gáthasználatit azt mindehova lehet ott váltani? Sió árvízgátnál tán van 24 órás szolgálat ott lehet csak azt nem tudom meddig adják km és hogyan is működik az pontosan. Annó mikor Bogyiszlónál voltam azt sem tudták mi az pedig oda is kellett volna. Napijegy szintén annyira nem volt ismeretes. Az ottaniak csak annyit mondtak nem jár erre senki olyan. :) Szóval velük okosabb nem lettem. Tolnán tudtak heti jegyet váltani az tény, de közel 10 éve már. Szóval kicsit le vagyok maradva. :)
Ha valaki tudna javaslatot adni hol tudnék egy jót pecázni pár nap keretén belől azt megköszönném! Ha lenne szállás is a környékben esetleg az sem kizáró ok ne kelljen az ártérben éjszakázni. :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#47259) gban


gban
Közösségépítő

Most nézem, FT felvitte az ingyen kiszállítási limitet 15k-ra :(

Postázást nem vállalok.

(#47260) csƵ válasza gban (#47259) üzenetére


csƵ
őstag

Minimum féléve.

(#47261) gban válasza csƵ (#47260) üzenetére


gban
Közösségépítő

Akkor szerintem 3-ról 10-re vitte fel.

Postázást nem vállalok.

(#47262) csƵ válasza gban (#47261) üzenetére


csƵ
őstag

Ebben igazad lehet.

(#47263) gban válasza csƵ (#47262) üzenetére


gban
Közösségépítő

Cserébe az áraik egyre magasabbak (szinte a legmagasabbak), választékuk meg egyre hiányosabb.
Annyi alap dolgot hiányolok náluk...
Cralusso úszók (elvileg tervezik őket feltölteni), Dovit termékek, stb.

Postázást nem vállalok.

(#47264) joe979 válasza gban (#47263) üzenetére


joe979
aktív tag

Dovitot csak Dovit webshopból, 6 ropi felett ingyenes a szállítás ... már akinek kell Dovit ;]

Szissz

(#47265) gban válasza joe979 (#47264) üzenetére


gban
Közösségépítő

Igen, onnan szoktam rendelni.
Kajáit szeretem, egyebek is jók szerintem, áruk meg igen jó.
Csak most kaptam 50k-s FT utalványt, egyszerűbb lenne onnan letudni.
Ezért is jött elő a sok negatívum így egyben.
Ez sincs, az sincs, XFISH-nél több minden van és olcsóbb...
Mondjuk itt meg van általában 10%-os kupon, ami általában épp egy picivel a többiek alá viszi le az árakat.

Postázást nem vállalok.

(#47266) Steady74 válasza gban (#47265) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Horgászcuccot akkor kell venni amikor akció van, és nem amikor kell :D 2 éve már az angol Black Friday, Boxing Day, Bank Holiday és egyéb alkalmakra meghirdetett akciók során vásárolunk, etetőanyag és csonti az ami a helyi boltokból jön.

(#47267) gban válasza Steady74 (#47266) üzenetére


gban
Közösségépítő

Tiszta sor, én is azt nézem hogy mikor olcsóbb.
Nem is mostanra kell, csak most nézelődök, gyűjtöm az infót.
Tavasszal / tél végén szokott lenni általános akció itthon?

Postázást nem vállalok.

(#47268) saen válasza gban (#47267) üzenetére


saen
veterán

Kiállítások idején mindig van valami.

(#47269) Steady74 válasza saen (#47268) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Fehova február vége, aztán a Horgászshow marcius elején, ilyenkor vannak akciók.

(#47270) saen válasza Steady74 (#47269) üzenetére


saen
veterán

Akarod mondani február eleje idén :)

(#47271) @mriya@ válasza joe979 (#47264) üzenetére


@mriya@
őstag

Dovit pellettel fogtam az eddigi legnagyobb pontyomat (14 kg), és szilveszterkor a 8,5 kg-osat is. 😀

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#47272) hermanyi válasza @mriya@ (#47271) üzenetére


hermanyi
őstag

Dovitnak van egy két jó kajája is . Az meg ,hogy mivel lett fogva a legnagyobb hal ,szerintem 95% ban mák . Pont az volt fen pont kajás volt és pont arra járt . Ha büdös-zokni lett volna akkor pont fent akkor most arra esküdöznél . Szerintem a csali és kaja úgy bizonyít ,hogy nem a legnagyobb hanem a legtöbb
.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#47273) Steady74 válasza saen (#47270) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Akarom? :) nem tudom mikor van de igazad lehet. Meg is nézem mikor lesz.

(#47274) Zoli bácsi válasza gban (#47263) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Viszont ha valaki 4 botot vagy négy orsót vesz vagy ezek bármilyen kombinációját, akkor már 20% lejön. 2db-nál 5%, ha jól emlékezem. Így már nem rossz árak, múltkor próbaképp 4db botot behúztam a kosárba, 50e. helyett 40 lett a végösszeg. :)

(#47275) gban válasza Zoli bácsi (#47274) üzenetére


gban
Közösségépítő

Hát botot vagy orsót lehet egyet se vennék épp :DDD

Postázást nem vállalok.

(#47276) dik válasza dik (#47258) üzenetére


dik
őstag

Természetesen ha nem jön válasz azt is megértem. Vagy nem akar segíteni senki vagy nem tudja mik a hírek arra. ;] :D Bár nem lennék meglepődve az első variáción valahogy javarészt ilyenbe fut bele az ember. Bár lehet ez csak errefele felénk divatos. :DDD :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#47277) A Zéé válasza dik (#47276) üzenetére


A Zéé
addikt

Itt a fórumon az aktív tagok közül senki sem lakik arrafelé, és ezek szerint nem is nagyon jár alkalmanként sem senki.

Just a simple Lineman...

(#47278) dik válasza A Zéé (#47277) üzenetére


dik
őstag

Ez ilyen! Kár...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#47279) Steady74 válasza dik (#47278) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Megnéztem, Bogyiszló nincs messze Homokmégytől... Na ki lakik ott, aki tud segíteni? :DD

(#47280) BlackmMmDog válasza Steady74 (#47279) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Holler Imre? :DDD

(#47281) dik válasza Steady74 (#47279) üzenetére


dik
őstag

Fogalmam sincs, honnan is tudhatnám? Tőlem k.rva messze van azt tudom... ;] :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#47282) dik válasza BlackmMmDog (#47280) üzenetére


dik
őstag

Ez a jel a végén sokat elárul ;] , bár fogalmam sincs ki lenne az...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#47283) @mriya@ válasza hermanyi (#47272) üzenetére


@mriya@
őstag

Ezek csak kiragadott példák voltak.

Elhatároztam, hogy kipróbálom a dippelt pelletjeiket is. 😎

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#47284) Steady74 válasza BlackmMmDog (#47280) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Ott a pont :D

(#47285) dik válasza Steady74 (#47284) üzenetére


dik
őstag

Ki lenne ő? :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#47286) Steady74 válasza dik (#47285) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Nemár. A Nagykék legnagyobb rajongója, a legnagyobb király. Olvass el 2-3 évvel ezelőtti postokat. Onnan ered a rajongásunk.

(#47287) dik válasza Steady74 (#47286) üzenetére


dik
őstag

Arra nincs időm képei alapján fanatikusnak tűnik. Bár én Dömével annyira nem vagyok kibékülve 1-2 videója után legalább is... :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#47288) sityupityu válasza Steady74 (#47279) üzenetére


sityupityu
veterán

Ezt nem hiszem el, ezt te tudtad...biztos vagyok benne! :DDD

(#47286) Ne beszélj többesszámban, egyedül te rajongsz érte. :))

szerk: szerintem ti az ünnepeket is együtt töltöttétek... ;]

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#47289) gban válasza Steady74 (#47286) üzenetére


gban
Közösségépítő

Le se tagadhatod hogy Imi fan vagy - a linkelt oldalt már eltávolították, következésképp csak a kedvenceidből másolhattad be ide :DDD
(vagy létezik az oldal de felismerte a képeket a vírusirtóm és tiltott :DD )

Postázást nem vállalok.

(#47290) Steady74


Steady74
Topikgazda

Lassan tényleg meg kellene alapítani a HI rajongói kört :DDD legalább 2en lennénk benne Hermanyival

(#47291) BlackmMmDog válasza Steady74 (#47290) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Csatlakozok, legalább én személyesen is találkoztam vele.Tudom hogy irigyelsz :D

(#47292) joe979 válasza sityupityu (#47288) üzenetére


joe979
aktív tag

ááá, csak irigykedik reá, szeretne olyan jó pecás lenni mint HI ;]

Szissz

(#47293) sityupityu válasza joe979 (#47292) üzenetére


sityupityu
veterán

Ez is lehet... ;]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#47294) Dagohun


Dagohun
tag

Üdv.
Szereztem két Prologic Cruzade 360cm 3.0lbs botot. Tudnátok ajánlani rá végszereléket ami nem bojlis. Maradnék a hagyományos csali felállásnál kukorica és társai. Előre is köszi.

(#47295) saen válasza Dagohun (#47294) üzenetére


saen
veterán

Nincs különbség, tegyél bojli helyett akkor kukoricát és társait. Ez mind fenekező horgászat, nincsenek érdemi különbségek igazából.

(#47296) busman


busman
addikt

Ajánljátok kétbotos bottàskàt.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#47297) Zoli bácsi válasza busman (#47296) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

(#47298) yanna válasza Zoli bácsi (#47297) üzenetére


yanna
őstag

+1
Éles bevetésen még nem volt ugyan, de jónak tűnik.

(#47299) busman válasza Zoli bácsi (#47297) üzenetére


busman
addikt

Köszi, én is ezt néztem, de nem hiszem, hogy két felszerelt bot belefér.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#47300) Steady74 válasza busman (#47299) üzenetére


Steady74
Topikgazda

160-as lenne jó sztem, akkor az orsókat eltolva simán be tudod rakni a 2 botot.bár kérdéses milyen hosszú botokhoz kellene. 4,2as 3 részes botok 140-145 cm hosszúak, egy 3,6-as már csak 120-125.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.