Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47301) busman válasza Steady74 (#47300) üzenetére


busman
addikt

Egy 2.7+3.0 méteres. Kétrészes mindkettő.

[ Szerkesztve ]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#47302) Steady74 válasza busman (#47301) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Gyanítom akkor kétrészesek a botok.

(#47303) peterkiss9 válasza busman (#47296) üzenetére


peterkiss9
csendes újonc

Szia. Frenetic merev dupla bottartó 165cm
[Frenetic]
Árban jóval többe kerül mint a Profish, de tágas és minöségben is veri a Profisht. Ebben 2orsos bot kénnyelmesen elfér. Nekem van 2 darabom is. Esetleg még Perfect Mission.

[ Szerkesztve ]

(#47304) yanna válasza busman (#47301) üzenetére


yanna
őstag

160-ast vettem, 2,70-es és 3,00 m-es botokhoz, 1-1 3000-es orsóval teljesen jó.

(#47305) yanna válasza yanna (#47304) üzenetére


yanna
őstag

Ja, persze hajtókarok behajtva. Illetve ha a 2,70-est "megemelem" (mivel az orsók pont egy magasságba esnek), egy sneciző meg egy száknyél is vígan elfér.

(#47306) busman válasza yanna (#47305) üzenetére


busman
addikt

Köszönöm mindenkinek. Akkor teszek egy próbát ezzel a Profish-el.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#47307) partxxx


partxxx
tag

Hali, aqua classic 25kg-ra ismertek olcsóbb/jobb beszerzési helyet ENNÉL ?

(#47308) vendingo válasza partxxx (#47307) üzenetére


vendingo
veterán

Igen, közvetlen az osztrák forgalmazótól személyesen. Ők is onnan veszik.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#47309) B4l!nt válasza vendingo (#47308) üzenetére


B4l!nt
aktív tag

Szia. Jól emlékszem, hogy kint kb. 25 euro a zsák?

(#47310) jansky1 válasza B4l!nt (#47309) üzenetére


jansky1
senior tag

Classicot nem tudom, de az uni ennyi volt legutóbb

(#47311) vendingo válasza B4l!nt (#47309) üzenetére


vendingo
veterán

Asszem annyi, már nem emlékszek mennyiért vettem.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#47312) partxxx válasza B4l!nt (#47309) üzenetére


partxxx
tag

Az kemény, de sajna nem tudom megoldani a szállítást.
Kintről nem lehet rendelni?

(#47313) cool13 válasza partxxx (#47307) üzenetére


cool13
őstag

(#47314) vendingo válasza partxxx (#47312) üzenetére


vendingo
veterán

Kintről nem szállítanak.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#47315) busman válasza vendingo (#47311) üzenetére


busman
addikt

Mindenkinek.. ez mennyire method kosárba nyomható?

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#47316) vendingo válasza busman (#47315) üzenetére


vendingo
veterán

Lehet bármilyen kosárba tölteni, én gombócokat is szoktam csinálni belőle etetéshez.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#47317) mykos válasza busman (#47315) üzenetére


mykos
aktív tag

Én konkrétan methodozok vele. Ha mély a víz, vagy gyorsan bont, akkor csontiragasztóval kiválóan beállítható. 350 ml-hez max 5ml

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#47318) Steady74 válasza busman (#47315) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Tökéletesen. Mint bármelyik piacon lévő pellet. Csak harmadába, felébe kerül.

(#47319) hermanyi válasza Steady74 (#47318) üzenetére


hermanyi
őstag

Benzar is kapható és egy hulladék .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#47320) Steady74 válasza hermanyi (#47319) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Sose horgásztam Benzarral, nem is fogok. Román terméket nem veszek. De elhiszem, hogy sz@r.

(#47321) gerii


gerii
addikt

Mohosz oldalán fent vannak az idei árak.
A sportcélú jeggyel tavaly 10 nemeshalat el lehetett vinni, idén egyet sem. Törpeharcsát sem.
Biztosan túlzottan megkárosította ez a párszáz horgász az egyesületeket, vagy túl sok papírmunkájuk lett volna az aktakukacoknak.

Nem baj, legalább még ennyi magánember sem lesz a versenyeken, megmarad a horgászboltosok, horgászcikkárusok, és halszövetkezeti tagok belterjes küzdelmének a felcímkézett többszázezres felszereléseikkel. Így engem sem néznek ki a 10+ éves cuccaimmal a helyezést elértek közül.

(#47322) Steady74


Steady74
Topikgazda

95%ban megvagyok az idei évre tervezett előkék megkötésével. Tavaly elhúztam nagyon, idén meg belehúztam.

(#47323) vendingo válasza Steady74 (#47322) üzenetére


vendingo
veterán

Én még a tavalyi előkékkel nyomom. Kötöttem ~25 darabot :D
Szerintem van a ládámban több éves előke is.

Én nagyon sokáig használom az előkéket. Szinte kizárólag csak fonottat használok, és csak akkor kukázom, ha látványosan gyakoriak a halvesztések.

Néha használok sodort monofil előkét is, de azt mindig a helyszínen kötöm.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#47324) dik válasza Steady74 (#47322) üzenetére


dik
őstag

Akkor nekem is köthetnél már időben hamár te kész vagy a sajátoddal nekem szigorúan fonottal kellene... ;] :DDD
Arra a guru szivacshengerre hogy oldottad meg a rögzítést? A gyári dobozhoz ami elég baráti árú adnak kis tüsköket, de én is ilyet vettem és még ezek előtt állok....

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#47325) Zoli bácsi válasza vendingo (#47323) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Régen rossz, ha gyakoriak a halvesztések. :) Akkor is van egyszerűbb megoldás, meg kell fenni a horgot. Van már pár horogfenőm, minden horgászdobozomban van. Hiába mondják hogy ezeket az új horgokat nem kell/nem lehet fenni, ha nem is lesz olyan mint amikor kiveszed a csomagból, azért ragadós lesz. :)
Pár fenés után viszont tényleg kuka.
Milyen az a sodort monofil előke..? :)
Nekem gubancgátlás céljából van egy 10-25cm-es sodort zsinórszakasz, de a végébe egy forgókapcsos karabinert (Vagy hasonlót) kötök, és ebbe akasztom az előkét.
Viszont a monofil előkét gyakrabban kell cserélgetnem, mint a fonottat. Nem is a horoggal van gond, hanem összepöndörödik az előkezsinór, és már nem bízom benne (szakadtam párszor). Azon agyaltam, hogy matchbotos pecához is vékony fonott előkét teszek. :)

(#47326) Steady74 válasza vendingo (#47323) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Tavaly volt az első év, hogy csak monofil előkével horgásztam method pecánál, és nem vettem észre változást semmiben a fonotthoz képest. Sok helyen még a fonott előkét is tiltják, ezért gondoltam a cserére. Nekem bejött.

dik: másnak nem vállalok kötést, sajátommal is tele lett már a t@köm, de ezt kitaláltam és meg akartam csinálni. A szivacskorongokra egy horogkötő segítségével kötöm meg és tekerem fel az előkéket.

(#47327) A Zéé válasza Steady74 (#47326) üzenetére


A Zéé
addikt

fú, nekem azzal a sima kézi horogkötővel se ment a kötés, ez meg már ránézésre is megijeszt :D

nekem is kellene majd megint előkézni, tavaly hiába gyártottam 100+, a Duna azért fogyasztotta őket. Illetve a csalitüskés LWG-ket mind lebontom, mennek majd hosszú előkének, helyettük meg gyártani kell Pellet Waggler horgokból.

Just a simple Lineman...

(#47328) @mriya@ válasza Steady74 (#47320) üzenetére


@mriya@
őstag

A "bicolor turbo boilie"-juk nekem bevált.
Ha sz@r, ha nem. :P

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#47329) Steady74 válasza A Zéé (#47327) üzenetére


Steady74
Topikgazda

baromi egyszerű használni, a pici, 18-as horgot is nagyon magabiztosan kötöm ezzel 11-es zsinórra. Kisebb horoggal és vékonyabb előkével is menne, de feederre ez alá nem megyek. van pár videó yt-n hogyan megy a kötés vele, 1 előke kb 1 perc feltekerve az eva korongra.

(#47330) dik


dik
őstag

Ja hát így könnyű! :) Nem is láttam még ilyen masinát. Kicsit le vagyok maradva nyilván(pár évet :DDD :D ). :) Honnan van ez a masina?
A korongra a horgot beleszurtad (a másik felét meg???) vagy össze akasztottad a zsinór másik végével magyaul vagy mi? :) Azért vettem ilyet mert hosszú előkét kicsikre bajosabb kötni nem fél el szépen.

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#47331) partxxx


partxxx
tag

Hali, szobapecázok :) nézem mit csinaltam rosszul tavaly

A nagy popup csalikat hogy lehet használni?

Így?

(#47332) Zoli bácsi válasza partxxx (#47331) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Nem értem a kérdést, mármint hogy lehet használni..?
Vagy ahogy a képen látható, előkemagasságon lebegteti a horgot. Vagy ahogy én is használom, egy süllyedő csalival kombinálom, és esetleg addig faragok a lebegő csalíból, amíg a csalkombinációi éppen lebeg, de a horgot nem emeli el a fenéktől. Szerintem ez a legeredményesebb felhasználása. :)

(#47333) A Zéé válasza Steady74 (#47329) üzenetére


A Zéé
addikt

elvileg a stonfo-val is egyszerű, aztán amikor fél óra után egy előke se volt kész, inkább hagytam. Még ment szerencsére a 18-as horog 10-es zsinórra kézzel is.

(#47330) dik
Nem kell túlbonyolítani. Én simán ráhurkoltam a tekercsre, aztán utána tekertem fel. A horog lesz a végén, nem a fül, azt meg csak simán beleszúrod a spulniba.

Just a simple Lineman...

(#47334) partxxx válasza Zoli bácsi (#47332) üzenetére


partxxx
tag

A hajszál előke rövidebb, csak rácsúszott a stoppernek használt cérnára, a parton vastagabb fűszalat használok :)

A horog allasára gondolok és csali/horog arányára.

Egy igazítás után:

(#47335) Steady74 válasza dik (#47330) üzenetére


Steady74
Topikgazda

(#47336) hermanyi válasza Steady74 (#47322) üzenetére


hermanyi
őstag

Majd viszek zsinórt meg kampókat ,hogy ne unatkozzál . Ja és méret táblázatot ,hogy melyiket mire milyen hosszban és hány darabot

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#47337) Steady74 válasza hermanyi (#47336) üzenetére


Steady74
Topikgazda

:DDD a kötögetést majd elintézed magadnak :D pár előkét kötök még aztán próbálkozhatsz vele te is

(#47338) dik


dik
őstag

A kicsi horgokkal már bajban vagyok... :) Fellelkesültem ezen a témán van ez a kézi elektromos( CARP ZOOM Elektromos horogkötő ) ez mennyire használható? Vagy kérdezhetném úgy is melyik a használható szuper jó? :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#47339) dik válasza A Zéé (#47333) üzenetére


dik
őstag

Hurok? Akkor vagy jó nagy vagy nem is tudom. :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#47340) A Zéé válasza dik (#47339) üzenetére


A Zéé
addikt

egészen kicsi fület kötök.
Ugyanúgy kell csinálni, mint ahogy a rakós gumijához, feeder powergumihoz, tenkara lilianjához kötni kell a zsinórt. Fülön áthúzod a zsinórt, a keletkező hurokba belerakod azt, amit bele kell, aztán ráhúzod.

Just a simple Lineman...

(#47341) yanna válasza dik (#47338) üzenetére


yanna
őstag

Sógoromnak vettem december elején Carp Zoom-ot, mert videó alapján elég egyszerűnek tűnt a használata. Hogy használta-e már, azt nem tudom.

(#47342) dik válasza yanna (#47341) üzenetére


dik
őstag

Azért megkérdezhetnéd. Nekem valami működő példány kellene és lehetőleg nem 50 ezer és hasonló ökör összeg... :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#47343) hermanyi válasza A Zéé (#47340) üzenetére


hermanyi
őstag

És így copatod magad a levétellel :D ha a hurkot kettékötöd akkor csak meghúzod és le is oldódott . :) Én rakon legalábbis így használom és nincs macera leszedni a dracinrol .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#47344) Zoli bácsi válasza partxxx (#47334) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Ja... :) A horogra látom húztál szilikoncsövecskét, én is szoktam. A zöld csalid szerintem közel van a horoghoz, pár mm-t szoktam távolságot hagyni. Elég hosszú hajszálelőkéket kötök, majd csalizás után a horogra tekert hajszálelőke menetekkel állítom be a távolságot. Csali méretéhez jó a horogméret amúgy, szerintem. A szilikoncsővel valamennyit lehetne variálni a horog állásán, de az szerintem jó. Sokan használnak horogbefordítót, próbálkoztam vele nyáron, 0-ra esett a kapások száma. :)

(#47345) partxxx válasza Zoli bácsi (#47344) üzenetére


partxxx
tag

Köszönöm a kritikát :)
A kevesebb néha több, a szilikon csövet is csak azért tettem rá mert nélküle nagyon rossz szögben állt a horog.

(#47346) Zoli bácsi válasza partxxx (#47345) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Nem látom jól a képen, lehet kevés menetet is tettél a csomómentes kötésnél, elvileg a száron a horog hegyének vonaláig kell a meneteket tekerni. Persze a szilikoncső ezt kompenzálja. Én körömmel meg is szoktam húzni, "tömöríteni" a meneteket. Múltkor egyik filmben a sporttárs még a menetekre visszafele is rátekert 4-5 menetet, mielőtt visszabújtatta a horog fülén a zsinórt. Majd kipróbálom, lassan elkezdek készülni a szezonra, kötök előkéket, cserélek zsinórokat, végszerelékekkel variálok. :)

(#47347) partxxx válasza Zoli bácsi (#47346) üzenetére


partxxx
tag

10 és fél menetet szoktam feltenni, mikor tekerem már a horog hegyével egy vonalban van, aztán összetömörül

A kötés még nem hagyott cserben, csak furcsán oldalra állt a horog a csalival

Kötöttem kisebb horgokat is, ott szebben nézett ki, a azért tettem rá szilikont.

Tavaly volt "sok" meg nem akadt hal, ezért 6,5 ről 7,5 centire növeltem az előke hosszt

"sok": általában nyáron dél után nem sokkal 10-15 percenként kapás, és minden második ami nem akadt meg, ami meglett az keszeg volt

(#47348) galervin93 válasza partxxx (#47347) üzenetére


galervin93
őstag

"minden második ami nem akadt meg, ami meglett az keszeg volt"
Sanszos, hogy ami nem lett meg is keszeg volt, de csak a csali volt a szájában, a horog nem. Ilyenkor két út van:
a) jó a keszeg is --> kisebb horog, kisebb csali
b) csakaponty! --> nagyobb horog, nagyobb csali
Utóbbi sem zárja ki természetesen a keszegnépség támadását, egy-egy fel is fogja magát küzdeni a horgodra, de nem lesz olyan gyakori.
(Persze a kisebb horog és csali sem fogja kizárni, hogy esetleg potykát fogj, sőt...!)

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#47349) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Egy kis derű...... (Vagy sírjunk?) :)
[link]

(#47350) partxxx válasza galervin93 (#47348) üzenetére


partxxx
tag

14-es horgot használtam (egész évben :) ) fogtam vele egész kis halakat is és több kilós pontyokat
Szerintem ennél lentebb felesleges menni

amik még nem lettek meg, szinte egy sem az ejtős kapások ... nem is tudom hogy lehetne rá készülni
csúszóra szerelt kosarat használtam, és elvileg ha megtapadna kicsit az iszapban segítene, de nem :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.