Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23051) boken válasza adrian360 (#23050) üzenetére


boken
senior tag

Így van, rosszul fogalmaztam, nem foglalják hanem bérlik. havi 20.000 Ft
délután 4 után a helyek fele megtelt, ami reggel üres volt.
gerii: Itt sajnos csak álnak a kocsik szintén, de gátra hajtási engedélyt kell kérni,stb, és alig találtunk helyet. :(

[ Szerkesztve ]

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#23052) golyós válasza boken (#23051) üzenetére


golyós
őstag

Az igy megint más.Az tény, hogy szar odébbcuccolni ha nekikezdesz horgászni és megjön a "bérlő", főleg ezen a szakaszon ahol gyalogolni kell rendesen.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#23053) Zola007 válasza boken (#23051) üzenetére


Zola007
veterán

Ha így működik a dolog azon a vízen, akkor én nem járnék oda.
Nem tudom mitől lett ilyen felkapott a horgászat, de így is t.k.m tele van a zsúfoltsággal a tavakon, nem hogy még vitatkozni kelljen valakivel a helyért.
Erősen gondolkodom, hogy keresek valami másik hobbit, mert lassan több vele a gond, mint az öröm.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#23054) boken válasza Zola007 (#23053) üzenetére


boken
senior tag

Én sem megyek többet, pedig tetszett volna hogy természetes víz, nem agyon telepített tó, tudom hogy ez legyen a saját nyűgöm, de megmondom őszintén, hogy nem is mindig érdekel hogy van kapás vagy nincs, csak csönd legyen, nyugalom, természet, és én már elvagyok. Lassan 30 éve ITT kezdtem a horgászatot, én is tisztítottam a medret hogy újra tó lehessen, (Édes apám volt az első halászmester) hajnalban kimentünk, alig volt ember, most voltam otthon tele van bojlisokkal, foglalni kell helyet, sokat változtak a dolgok 30 év alatt :(

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#23055) Zola007 válasza boken (#23054) üzenetére


Zola007
veterán

az az igazság - ha teszik egyeseknek, ha nem a véleményem -, hogy ez a kib***** bojlizás megölte a horgászatot és a tavakat.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#23056) boken válasza Zola007 (#23055) üzenetére


boken
senior tag

Ez pontosan így van :(

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#23057) csƵ válasza Zola007 (#23055) üzenetére


csƵ
őstag

Én is rosszul vagyok tőlük. Szétdobálják a tavat, alkalmanként 5 kiló etetőanyagot bevernek a vízbe...
Ráadásul a mi egyesületi tavunkon szinte minden hétvégén verseny van a fél tavon.

(#23058) adrian360 válasza Zola007 (#23055) üzenetére


adrian360
őstag

+1

(#23059) sityupityu válasza Zola007 (#23053) üzenetére


sityupityu
veterán

De hogy hagyjon valamit abba az ember aminek már gyerekkora óta a megszállottja? :U Én képtelen lennék rá. :N

(#23055) Zola007 Egyetértek. Én azt nem is tartom horgászatnak.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#23060) tween válasza sityupityu (#23059) üzenetére


tween
őstag

Így van :) sokszor bújom a netet, milyen horgászcuccot kellene beújítani, ha a párom közelít mindig elugrok az oldalról, de tegnap is megjegyezte: "nyugi, látom hogy orsókat nézegetsz..." :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23061) istnag válasza csƵ (#23057) üzenetére


istnag
addikt

Szétdobálják a tavat,
ha ők szétdobálják a tavat, akkor aki perget, vagy feederezik az mit csinál ? :D
Nekem konkrétan semmi bajom velük, ahol horgászom, vannak kijelölve külön bojlis helyek, nem zavarnak senkit sem, amilyen távolságra meg ők dobálnak azt én úgysem érem el, szóval megint csak nem zavarnak. Etetőanyag már más tészta, de azt ugyanúgy beszórják a tagok, akiknek ott van stégük és nem is 5 kg-t, hanem kb 50-et :(((

(#23062) csƵ válasza istnag (#23061) üzenetére


csƵ
őstag

Azért nem mindegy, hogy etetőrakétával dobálsz vagy egy 10 grammos műcsalival.

(#23063) Szeszkazán válasza Zola007 (#23055) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

+1, egyszerűen rosszul vagyok tőle én is..
Minek a bojil?? Hagyományosan ugyan úgy megfogod amit meg lehet..

(#23064) szuszinho válasza Steady74 (#22893) üzenetére


szuszinho
őstag

Lefoglaltam a 16-os helyet. Valahogy 7 körül fogok érkezni.

(#23065) istnag válasza Zola007 (#23055) üzenetére


istnag
addikt

Miért gondolod így?

(#23066) gerii


gerii
addikt

Megkaptam a Pecavilágos Rapalát, egy Tail Dancer 5 RC megtaláltam 2700Ft-ért :)

(#23067) Zola007 válasza istnag (#23065) üzenetére


Zola007
veterán

- általában többnapos helyfoglalás, etetés, ami alatt 3-4 finomszerelékes is horgászhatna ott
- sznob kivonulás a drága cuccal. Nem mintha irigyelném, csak egy rakós pecásnak vagy haladó pergetőnek is ér annyit a cucca, általában mégse villog messziről a Fox embléma meg nem teríti be a fél vízpartot a bojlis sátor, bojlis ágy, bojlis táska, bojlis pontybölcső, bojlis talicska, bojlis hűtőtáska, bojlis papucs
- gyakran össze van kötve sátorozással, főzéssel és ivászattal, ebből adódóan jó magyar bunkó módon szemeteléssel
- etetőhajót és 300 méterre behúzós pecát betiltanám a 'csába. Ha valaki ilyen messziről akar halat fogni, horgásszon csónakból, mint régen. Ja, hogy a csónak kényelmetlen, kicsi, tűz a nap és nem lehet benne dögleni a hűvösben sörrel, mint a bojliságyon?
- nagy mennyiségű csali és etetőanyag mindenféle mesterséges sz.rral, színezékkel, ízanyaggal, ami szerintem nem tesz jót a halaknak és a víznek, algásodáshoz vezet. Ezt a feederes Döme féle ilyen bizbasz rozmaringos fluo pop-up világítós rózsaszagú pelletekre is értem)
- erőltetett fárasztás durung botokkal, nem gondolom, hogy jót tesz a halnak, mikor 5 perc alatt kivesznek egy 15-ös pontyot. Vannak ott erőhatások rendesen.
- halfogás Facebookra, ennek megfelelően akár órákig tárolják pontyzsákban az éjszaka fogott halat, hogy nappal jó fotó készülhessen

Mindezt mondom úgy, hogy nekem is van bojlis botom és orsóm, maga a csali nem hülyeség, de a körítés ami keletkezett hozzá idővel, számomra hányingerkeltő

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#23068) L_YKing válasza Zola007 (#23067) üzenetére


L_YKing
addikt

Bojlis es bojlis kozt is van kulonbseg. :K

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#23069) Zola007 válasza L_YKing (#23068) üzenetére


Zola007
veterán

nem mindenki ilyen, de a kelleténél többen

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#23070) Janusz001


Janusz001
őstag

Én a feederezést is össze tudom kötni a sörözéssel :)

(#23071) Szeszkazán válasza Janusz001 (#23070) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Nincs is jobb mint mikor pont akkor csengetnek be mikor kortyolod a hideg sert ;]

(#23072) Zola007 válasza Szeszkazán (#23071) üzenetére


Zola007
veterán

Nicknevedből ítélve, te sem a fogásért jársz pecázni ;]
ezek a fránya halak állandóan megzavarnak sörözés közben!

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#23073) Szeszkazán válasza Zola007 (#23072) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Vicces azért a nickem. Én és az alkoholm ironikus . Max 3 sort tudok inni :C

(#23074) Zola007 válasza Szeszkazán (#23073) üzenetére


Zola007
veterán

Én csak egyet ;]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#23075) Szeszkazán válasza Zola007 (#23074) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

:C :C

(#23076) FireFox1996 válasza boken (#23054) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

RSD-n, Makádon minden ősszel 140 tonna 2-3 nyaras pontyot telepítenek, már 2 éve megy így ;) rsd szabály szerint nincs helyfoglalás, ha stégen horgászol, és jön a tulaj, akkor ővé az elsőbbség.

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#23077) boken válasza FireFox1996 (#23076) üzenetére


boken
senior tag

Köszönöm, mi a szemben lévő oldalon voltunk a gáton. Ezekből a pontyokból sikerült fogni akkor nekünk is.

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#23078) tween válasza Zola007 (#23074) üzenetére


tween
őstag

szeszbogár ;]

(#23079) FireFox1996 válasza boken (#23077) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

ezzel a telepítéssel nagyon sok horgászt kiakasztott az RSD vezetőség. Mert terv szerint 140 tonnát végig kellett volna osztani az 57 km-s szakaszon. De mindig a "szállítás nem megoldható"-ra fogtak, így csak a Makádra raktak le. Aki lentebb vagy fentebb horgászik, inkább csak a Libero betéteket fog ki az aljából :)

Egyszer pont bent voltam egyik horgászboltban, a bolt tulaj az egyik horgászegyesületnek a bizottság tagja, fel is hívta vmelyiket, és lebaszta, hogy hogy lehet/merik így telepíteni oda 140 tonnát :Y

(Pótlásként viszont tavasszal nem raktak Makádra, viszont a mennyiségben meg elég nagy eltérés van 2 telepítés között...)

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#23080) CaNNa3IS válasza FireFox1996 (#23079) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

igazából erre az évre is megvettem az évest 23k-ért mert nem tudok jobbat és közelebbit Szigetszentmiklósról.
Ez a Makádi teleíptés meg a sorbanállás hogy kifogjam a napi 2-3 kis pontyomat mert hát kifizettem a jegyet hozzáállás siralmas.
Kell a faszomnak a szar frissentelepített ponty. Sokkal többre értékelem a pergetést még ha nincs is kapás.
Akár egy kis süllőt, sügeret bármit. Szerencs nem azért járok pecázni, hogy "de nekem halat kell haza vinnem".

A bojlizás meg tisztán csak a haszonról szól semmi másról. A pontyot is megfogod 1 szem filléres kukoricával filléres szerelékkel.
Talán 20kg -os ponytot nehezebb becserkészni kukoricával de igazán nem is érdekel az ilyesmi szerencsére.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#23081) tween


tween
őstag

Neten rendeltem egy Rapalát a sorsolás miatt, de csak e-számlát kaptam. Azzal is regisztrálhatok? Vagy így bukta az egész?

(#23082) FireFox1996 válasza CaNNa3IS (#23080) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Ezért én inkább a ragadozókra horgászok, pergetbe, kis hallal úszózva vagy nagy giliszta csokorral a kisebb harcsákra :)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#23083) Steady74 válasza szuszinho (#23064) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Jöttödre kelet felől számítsunk? :D

OK, várunk, mi már bent leszünk.

(#23084) FireFox1996 válasza Steady74 (#23083) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

gondolom egy kis pálesszel kezdünk, és mire odaér a kolléga mi már bent leszünk a vízben :C Majd kihorgászik minket :D

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#23085) Steady74 válasza FireFox1996 (#23084) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Ja, meg szóljon majd ha háttal ülünk a víznek :D

remélem nem kell könyörögni majd a pálinkáért :D

(#23086) brembo válasza FireFox1996 (#23079) üzenetére


brembo
tag

Ősszel mikor van telepítés Makádon? Idén május első hetében napokig egy darabot nem fogtam, de más sem a parton. Tavaly ugyanilyenkor naponta megvolt a 3 ponty, idén semmi. Szívesen veszek mindenféle bennfentes infót :)

(#23087) FireFox1996 válasza brembo (#23086) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Azt hiszem novemberben.
Tavasszal is telepítenek, meg nyáron is ( kb júliusban)
Minden infó fent van rsd honlapon: mikor, hányadik km-nél, mennyit raknak bele,mit,mekkora...

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#23088) szuszinho válasza Steady74 (#23085) üzenetére


szuszinho
őstag

Viszek én is egy keveset, hátha kifogytok :DDD

(#23089) hcs57


hcs57
őstag

A legutóbbi horgászat során a meritőfej hálója (monofil damil) egy ponty merítésekor elszakadt.. lehet külön hálót venni, vagy csak fejjel együtt?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#23090) dragonfx


dragonfx
veterán

moby tegnap.
7 potyka.
nyári hőség.
11-12.ig nagyon ment utána betli....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#23091) Emu


Emu
őstag

Aki volt kint mostanában a vízparton: ívnak még a pontyok? Nyárfa elvirágzott már?

Csábít már nagyon kifelé a part, lehet jövő héten kivennék egy napi szabit horgászatra.

(#23092) sityupityu válasza Emu (#23091) üzenetére


sityupityu
veterán

A pontyívás vizenként eltérő lehet.
Nálunk a Duna meg a környező vizek úgy tele vannak szösszel, mintha most kezdődött volna csak el.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#23093) Emu válasza sityupityu (#23092) üzenetére


Emu
őstag

Május elején mikor utoljára voltunk, akkor már javában ívtak,alig volt mozdítás az egész tavon. Itt a városban nem nagyon látom, hogy fújná a szél a szöszöket, de attól tartok a vízpart még tele van :F

(#23094) sityupityu válasza sityupityu (#23092) üzenetére


sityupityu
veterán

Én voltam lenn tegnap is. Még az élő (nagy) Dunán sem lehet nagyon horgászni felénk. :(

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#23095) musli26


musli26
tag

Ez:[link]

a fajta fonott zsinór vágó ajánlott?

Vagy másik carp zoom-os?
Ty

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#23096) adrian360 válasza Emu (#23093) üzenetére


adrian360
őstag

Szerdán voltam lent a kisdunán, csupa mocsok volt a viz a fehér szösztől

(#23097) sityupityu válasza Emu (#23093) üzenetére


sityupityu
veterán

A (#23094) neked akartam írni, nem pedig magamnak. :W :D

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#23098) besko65 válasza musli26 (#23095) üzenetére


besko65
tag

Nyugodtan megveheted, nekem is ez van, első nyisszantásra vág mindent. Minőségi olló.

(#23099) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Én ma is, tegnap is voltam pár órát pecázni. Mindenféle csalit próbálgattam, szinte mozdítás is alig van, még törpeharcsa sem jött. Nyárfaszöszök szállnak rendesen, szerintem még kell egy kis idő mire kifogy.... Azt hiszem hanyagolom most egy hétig a pecát, vagy kimegyek folyóvízre (Rábca) megnézem ott mi a helyzet.

(#23100) dragonfx válasza sityupityu (#23092) üzenetére


dragonfx
veterán

detto ez volt mint a hóesés

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.