Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22601) csƵ válasza boken (#22599) üzenetére


csƵ
őstag

Nekem van kínai fonott. Gond nem volt vele. Halat nem fogtam, míg a dobon volt, szóval annyira messzemenő következtetéseket nem tudok levonni belőle, de szerintem éri az árát.

(#22602) boken válasza csƵ (#22601) üzenetére


boken
senior tag

Nagyon szépen köszönöm :)
:R

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#22603) Janusz001 válasza Zoli bácsi (#22583) üzenetére


Janusz001
őstag

Esetleg más ajánlott orsó? Elég sok helyen már nincs raktáron, főleg úgy, hogy szerettem volna az itt ajánlott Nevis Boss feederrel együtt megrendelni.

(#22604) Zoli bácsi válasza Janusz001 (#22603) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Én feederre mindenképpen nyeletőfékes orsót tennék, persze ez szubjektív. Abból egy picit magasabb áron az örök sláger az Okuma Longbow. Az új Döme orsók sem tűnnek rossznak, fentebb tárgyaltuk. Vannak új orsói a Nevisnek ebben az árkategóriában, szerintem ennyiért használható darabokat adnak.
Ezt tekergettem, nézegettem boltban, meggyőzőnek tűnt. Nem akarlak semmire rábeszélni, de múltkori pecánál 20mp-re hagytam ott a botot, ha nem lenne nyeletőfék, most egy bot-orsó párossal kevesebb lenne a leltárban :)

(#22605) Janusz001 válasza Zoli bácsi (#22604) üzenetére


Janusz001
őstag

Az általam horgászott holtágon a nyelető használata öngyilkosság lenne, nádfal, akadó méteren belül van, hal meg egyből tudja hova kell mennie.
Botot tuti nem viszi el, általam gyártott rod pod jó kis 40 -es zártszelvényből, van súlya, le van csavarozva a stégre, a bot pedig kikötve ha ott kell hagynom a felszerelést.
Mindenesetre megnézem még ezeket, Okumát szomszéd használja, jó kis darab, csak kicsivel már a fájdalom küszöb felett van.

(#22606) szuszinho válasza gerii (#22598) üzenetére


szuszinho
őstag

Nekem van ausztrál rokonom. Ő is mondta, hogy mennyire utálják kint a pontyot. Legalja hal :DDD

(#22607) golyós válasza Zoli bácsi (#22604) üzenetére


golyós
őstag

Ez jó kis orsó szerintem.Én a héten megyek első method feeder bevetésre és le volt fosztva minden bolt a környéken.Ha lett volna ilyen akkor megérte volna a +3000 fr-ot nekem.
Így maradt a Nevis Aqua feeder 5 és 6000.
Meglátjuk mi lesz belöle, évi 10 alkalomra csak nem lesz használhatatlan.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#22608) Janusz001


Janusz001
őstag

Ki hogyan készíti el a pontyot? A tavinak eddig mindig maradt valami kiérezhető mellékíze. Ismerős mondja, hogy ő nyúzza, de akkor nem lehet szálkamentesen filézni.

(#22609) szuszinho válasza Janusz001 (#22608) üzenetére


szuszinho
őstag

Nekem tavaly mutatták, hogy lehet bőrrel együtt nyúzni, utána pedig szépen lefilézni. Így csak a szín hús marad.
Annál a halnál, aminél érzed a mellékízt, nem iszapos a tó?

(#22610) Janusz001 válasza szuszinho (#22609) üzenetére


Janusz001
őstag

Sajnos elég iszapos, főleg középen, hármas körös egyik holtága.

(#22611) musli26 válasza Janusz001 (#22610) üzenetére


musli26
tag

Békés megyén belül hol?:)

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#22612) Janusz001 válasza musli26 (#22611) üzenetére


Janusz001
őstag

Gyomaendrőd, Siratói holtág.

(#22613) csƵ


csƵ
őstag

Ennek mi az angol neve? E-bay-en kapható?

(#22615) boken válasza csƵ (#22613) üzenetére


boken
senior tag

Parancsolj

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#22616) sityupityu válasza Zoli bácsi (#22604) üzenetére


sityupityu
veterán

Jó dolog ez a nyeletőfék, de szerintem egy light, vagy medium feederboton még a kisebb méretűek is bután néznek ki. Én ilyenekre csak első fékest használok. Bár igazad van, ízlések és pofonok. Egyébként nagyon egyszerű, ki kell tekerni a szereléket amíg nem vagy ott, még hogy ha egy rövid időről is van csak szó. :)
Vagy legalább a féket meglazítani.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#22617) szuszinho válasza boken (#22615) üzenetére


szuszinho
őstag

Megéri :DDD

(#22618) boken válasza szuszinho (#22617) üzenetére


boken
senior tag

:D nem azt mondtam hogy megéri,hanem hogy az ebayen hogy találja meg.

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#22619) csƵ válasza szuszinho (#22617) üzenetére


csƵ
őstag

Ja, rohadt drága, még a kínaiak nem vették észre, hogy ilyen is van. :D
Ezért érdekelt volna, mert jóval jobb áron árulnak ilyen cuccokat.

(#22620) gban válasza szuszinho (#22606) üzenetére


gban
Közösségépítő

Elképzelem szegény ausztrálokat, kimennek egyet törpeharcsázni de folyton csak a nyüves ponty jön. Sajnálom őket nagyon, nem is értem hogy tudják kibírni.

Postázást nem vállalok.

(#22621) jansky1


jansky1
senior tag

Valaki tudja, hogy mire horgásznak az ausztrálok? Mi az, ami nekünk a ponty? Mi elől veszik el az életteret?

(#22622) Grillo válasza gban (#22620) üzenetére


Grillo
senior tag

Azért ha megnézed amikor Döme USÁban és Kanadában horgászik, ott sem egy közkedvelt horgászhal.
Szegény ottani orvos haverja próbálkozik csak bojlizni.
Ezekben az angolszász vizekben csak a pergetés dívik, meg a tengeri horgászat.

Mondjuk, ha 4-5 kilós törpék lennének itthon, kevésbé lenne olyan kegyvesztett...

(#22624) Grillo válasza #46372352 (#22623) üzenetére


Grillo
senior tag

Jó, hát azért ez érthető egyfelől, másrészt viszont azért hiányozna a sültkeszeg, meg a rántott pontypatkó.

(#22625) adrian360 válasza Grillo (#22624) üzenetére


adrian360
őstag

Magyarországon fogható halak közül majdnem a "legrosszabb" izű hal a ponty. főleg az agyonhizlalt zsíros fajták.
Örülnék neki ha itthon is változna a mentalitás, miszerint ami nem ponty az nem hal, ami nincs legalább öt kilós az nem ponty.

(#22626) Grillo válasza adrian360 (#22625) üzenetére


Grillo
senior tag

Énnekem soha ki sem alakult a mentalitásom :DDD

(#22627) csƵ válasza adrian360 (#22625) üzenetére


csƵ
őstag

Ja, elég érdekes felfogású pár ember. Nekem is mindig azt mondják, hogy fogjak egy jó nagyot és megsütjük/megfőzzük.
Nagy halat sose vinnék haza, mert rossz az íze.

(#22628) gban válasza csƵ (#22627) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én is inkább fogok sok kárászt pl., csak legyen sok kapás, mint egy napig várjak egy pontyra.

Postázást nem vállalok.

(#22629) tween


tween
őstag


A vasárnapi verseny igen eredménytelen volt. Mivel ilyenkor rengeteg kaja be van szórva ugye mondani sem kell, hogy a ragadozók sorakoznak a svédasztalnál. verseny után egy órával, eső előtti pergetés eredménye. 7 kiló.

(#22630) Janusz001 válasza tween (#22629) üzenetére


Janusz001
őstag

No az ilyen fajtából viszont a minél nagyobbat szeressük.

(#22631) jansky1 válasza tween (#22629) üzenetére


jansky1
senior tag

Bravó :C
Mivel sikerült fogni? Az a sárga, az fonott zsinór? FC előkét használsz hozzá ?

(#22632) sityupityu válasza tween (#22629) üzenetére


sityupityu
veterán

Szép.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#22633) tween válasza jansky1 (#22631) üzenetére


tween
őstag


15-ös Energoteam power braid, előke nélkül, egyszerű gyorskapocs. E.T. Spin Blade 3m 10-30, Stradic 4000 FG

[ Szerkesztve ]

(#22634) jansky1 válasza tween (#22633) üzenetére


jansky1
senior tag

Köszönöm. Ebből a szögből is gyönyörű jószág :)

(#22635) Emu válasza jansky1 (#22621) üzenetére


Emu
őstag

Még régebben láttam egy Discovery-s filmet, ahol ezzel foglalkoztak. Gyakorlatilag olyan szintű a populáció, hogy minden elől felhabzsolják a kaját. És itt ne kukoricára gondolj, hanem apró férgekre, kagylókra, rákokra amivel a többi hal is táplálkozik. Kb. olyan a helyzete mint Amerikában a busának.
Akkor a riportban mutattak épp egy áradás után kiszáradt árteret is, hol gyakorlatilag több tonna ponty pusztult el, és ez a populáción meg sem látszik.

(#22636) Dyde


Dyde
aktív tag

Srácok, két hét múlva tóparton ünnepelnénk a szülinapom jó kis pecával egybekötve, és bográcsolni is szeretnénk. Sose használtam még gázégőt és gázpalackot, de ha jól láttam már ilyen 4e Ft környékén vannak gázégők ez használható cucc? Illetve mivel sose használtam még ilyet, egy ekkora palack elég 1 marhapörkölt elkészítéséhez :D (kb 4 órát kibír?) eze . Tényleg teljesen tudatlan vagyok ebben a témában, ha valaki aki használ ilyen nagyon megköszönném a tanácsát, véleményét stb hogy érdemes-e ezt megvenni, vagy ha nem akkor milyet,mekkorát, mennyi időre elég egy palack stb :R

(#22637) Janusz001 válasza Dyde (#22636) üzenetére


Janusz001
őstag

Bogrács alá tüzet kell rakni! Kell az a kis füstös buké a perkeltnek.

(#22638) szuszinho válasza Janusz001 (#22637) üzenetére


szuszinho
őstag

Bezony :)

(#22639) hcs57 válasza Janusz001 (#22637) üzenetére


hcs57
őstag

Na meg micsoda attrakció a tűzoltó autó megjelenése.. :)

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#22640) Dyde válasza Janusz001 (#22637) üzenetére


Dyde
aktív tag

Eddig minden évbe úgy csináltuk, csak sajnos most foglalt volt a "sziget" ahol van erre kijelölt hely, és ahova most megyünk ott csak ilyen gázégős mulatság engedélyezett. Én is jobban szeretném fával de sajna kényszermegoldás.

(#22641) Janusz001 válasza Dyde (#22640) üzenetére


Janusz001
őstag

Én nem tökölnék ilyen kemping szarokkal ha van hely szállítani, sima 11.5kg palack csere 4ezer párszáz forintból megvan, egy gázrózsa meg csak van a környéken/ ismerősöknél, piacon én láttam 1-2 ezer magasságában is.

Amúgy 3kg palackból szerintem vígan megfő a perkelt, de lehet a jövő és az azt követő nyári is.

[ Szerkesztve ]

(#22642) mandras81


mandras81
senior tag

Sziasztok,

júliusban mennénk haverommal ketten pecázni három éjszakára (csütörtök-vasárnap) valahova, preferáltan a Tisza-tóra, vagy esetleg Ráckevére, illetve Békésbe Gyoma és környékére, viszont szomorúan tapasztalom, hogy többnyire nagyobb társaságok fogadására alkalmas vízparti házak vannak kiadók, ami két emberre területi jeggyel együtt eléggé borsossá teszi a kiruccanást.

Ha valakinek esetleg tudomása van a fenti helyek valamelyikén ilyen kisebb nyaralóról (még akár "összkomfortos" - tehát tusolási lehetőség legyen, meg vécé - sátorozásra alkalmas vízparti telek is szóbajöhet) 6-8e Ft/ éj árban főszezonban, akkor kérem írjon nekem egy privit ezzel kapcsolatban.

Vagy ilyen árkategória irreális elvárás lenne részemről?

(#22643) csƵ


csƵ
őstag

Van most valamelyik webshopban ingyenes szállítás?

(#22644) Jofi81 válasza csƵ (#22643) üzenetére


Jofi81
őstag

Fishing Time

(#22645) Zola007 válasza Jofi81 (#22644) üzenetére


Zola007
veterán

mindenre?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#22646) Jofi81 válasza Zola007 (#22645) üzenetére


Jofi81
őstag

Igen, mindenre.

(#22647) Janusz001


Janusz001
őstag

No, végül is e mellett döntöttem:
[link]

Hétvégén ki is tudom próbálni, remélem több kapás lesz, mert az elmúlt hétvége elég siralmas volt, talán ívnának már a halak?

(#22648) csƵ válasza Janusz001 (#22647) üzenetére


csƵ
őstag

Lehet benne valami. Ennek ellenére én a szombatra nem panaszkodhatom.
Holnaptól a pontyra tilalom van.

(#22649) Zola007 válasza csƵ (#22648) üzenetére


Zola007
veterán

magántavaknál most ez hogy van?
Azt mondták lesz valami szabályzás magánvízre is.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#22650) csƵ válasza Zola007 (#22649) üzenetére


csƵ
őstag

Egyesület válogatja. Nálunk pl. nincs tilalom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.