Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#14651) Mercutio_ válasza Kobe (#14650) üzenetére


Mercutio_
félisten

És már el is jutottunk egy újabb kérdéshez (30+-osok hány%-ának van/futja ilyen csomagra) amivel átléptük az eredeti állítás (havi 1 vizsgálat/fő az default) valóság- és gyakoriság tartalmának kérdését;])

Olyan ez is mint nullszalldó körüli a saját autó vs. tömegközlekedés kijelentésed amiről a részletek kibontása után kiderült, hogy csak speciális feltételek esetén és akkor se biztos;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14652) Kobe válasza Mercutio_ (#14651) üzenetére


Kobe
veterán

Az egeszsegbiztositast es annak koltsegeit szerintem baromira nem en kevertem ide :)
Igy nem tudom miert nekem cimezted ezt az ujabb komponenst :)

(#14653) djgeg válasza Kobe (#14652) üzenetére


djgeg
őstag

Nem keverem az magán egészségbiztosítások és pénztárak költségeit (vagy hogy mit fedeznek) ahogyan azt sem, hogy hülyeség amit írsz (havi 1 átlag vizsgálat) mivel anno személyesen is belel láttam és még mindig vannak kapcsolatok több helyen is ahonnan tudom, de ahogy látom egyik "szélsőséggel" se lehet szót érteni, mert saját példádon kívül nem látsz te se. :U

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#14654) Okean válasza Madwe (#14625) üzenetére


Okean
tag

Én pont értetlenül állok a sok negatív hang elött s azt ecseteltem kb mindegyik hszemben, h igenis lehet ma ez reális cél, az idézett hszben is. Szóval nem tudom hova tenni a kritikád, bocs.

A környezetemből kiindulva azt szűrtem le, hogy, akik megfelelő időben vásároltak vagy komolyabb szülői segítséggel indultak el az életben, egyszerűen nem érzik át, hogy a kevésbé szerencsésebb társaiknak mekkora plusz energiabefektetést jelent majd a hátrány ledolgozása.

[ Szerkesztve ]

(#14655) FLx válasza Okean (#14654) üzenetére


FLx
addikt

De legalabb fixen tudjak mondani, hogy bezzeg miert nem vett az ember lakast amikor olcso volt. ;] En tovabbra is azt mondom, hogy most is meg regen is 5-10 ev hatrany, ha valakinek a csaladja nem ad tamogatast sot inkabb neki kell segiteni a csaladon. Es meg IT szakmaban is szinte lehetetlen az a berszinvonal, ami ezen erdemben segitene.

(#14656) Kobe válasza djgeg (#14653) üzenetére


Kobe
veterán

nekem így ebből az egészből az jött le, hogy idehaza nagyon-nagyon elkélne az oktatási rendszerben az amerikaihoz hasonló vita-óra vagy érvelés mint tantárgy.
- Egyrészt 1 szóval sem írtam, hogy nekem igazam lenne, vagy nálam lenne a truváj, csak egy általam reálisnak képzelt becslést írtam le
- egyáltalán nem az én esetem használtam fel hozzá, konkrétan 0 személyes "csipet" van benne
- többször, egyértelműen, teljesen általános, mondhatni az egyetemes tudás részét képező információkkal próbáltam példát alkotni

ezzel szemben több oldalról az jön vissza, hogy
- "mert ez így hülyeség"
- "ez 100% tény"
- "mert akkor is"
- vagy éppen a másik térfélen példálóznak teljesen egyedi preferenciákkal ("hülyeség, emrt én nem járok orvoshoz")
- konkrétum, vagy általánosan használható példa nélkül

nyílván ez egy netes fórum, de ugyanakkor információcserére alkalmas platfrom, így akár lehet_ne_ értelmes vitát folytatni ezekről, csak az a gáz hogy amíg nem érvek ütköznek, hanem szubjektum és mindenki szögnek néz mindent amíg kalapács van a kezében, addig nincs értelme :)

(#14657) Resike válasza Kobe (#14656) üzenetére


Resike
tag

"2016-ban a szakápolás keretében közel 106 ezer esetben 57 ezer beteget gondoztak, közel 1 millió 266 ezer vizit alkalmával."

A te állításod igazolásához ennek a számnak 120 milliónak kéne lennie. Hogyha nem látod hogy ez mennyire irreális akkor nem bennünk van a hiba.

- "mert ez így hülyeség"
- "ez 100% tény"
- "mert akkor is"
- "hülyeség, mert én nem járok orvoshoz"

Ilyet senki sem állított, lehet hogy neked kéne értelmezni megtanulni, mielőtt nekiállsz amerikai vitamódot oktatni.

(#14658) djgeg válasza Kobe (#14656) üzenetére


djgeg
őstag

Akkor pár tény. Itt egy jó cikk.
[link]
Amúgy meg ha adatokat akarsz itt is körbe lehet nézni: https://data.oecd.org/
Elösszőr is különítsük el a magán és az állami egézségügyhöz fordulókat.
Az átlag magyar több mint 11x/év megy orvoshoz, ebbe beletartoznak a magán orvosi illetve a háziorvosi látogatások és minden további állami szakorvosi látogatás.
-Természetesen ez az állítás jó nagy "átlag"

A legnagyobb gond idehaza a megelőzés és annak a hiányából fakadó egészségügyi gondok (betegségek) ami növeli az orvoshozjárást.

Háziorvos
Az évi 11x látogatásból 7 háziorvos ami köszönhető a:
-Magyarországon minden beutalóért el kell rohangálni a háziorvoshoz és ált vissza kell menni konzultálni hozzá
-Ha tápénzre akarnál menni (aka egyszerűbb nem krónikus megbetegedések)

Demográfia/Geográfia
-Ebben az átlagban benne van az egész ország. Pl.: Budapesten kisebb ez a szám.
-Benne vanak az idősek akik szépen felhúzzák

Magán orvos
-Átlagosan kb 2x járunk magánorvosnál (ami persze nő és Pl Budapesten többet járunk magánorvoshoz cserébe egyébként háziorvoshoz kevesebett stb)

Egészségbizotsítás
-A mai 30 as korosztály jóval többet költ megelőzésre mint az idősebb csoportok
-Akiknek van egészségbiztosításuk ált még jobban megy a megelőzés és ennek a pozitív hatása:
-Ez által átlagosan kevesebb a vizit
-Amúgy akinek meg egészségbizotsítása van átlag jobban kihasználja de általában a biztosításban lefedett X alkalom mellet nem egetverően nagyobb a magán orvoshoz járás. 3-4 az átlag (megelőzéssel együtt)

Költségek
-oecd szerint kb 200.000 Ft amiben benne van a megelőzés magán orvosi stb, de pl gyógyszerek is (ha államilag támogatott akkor csak az a része amit ténylegesen fizettél érte).
-Amúgy nekem ennél magasabb összegre vannak adataim, de javarészt megelőzésre és eg. biztosításra költenek a legtöbbet (legalább is abból a halmazból amiről van adat, de ez köszönhető az egészségbiztosításos forrásnak)

Akár küldhetnék neked még több adatot is, de nem publikus forrásból vannak és nem fogom megosztani.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#14659) Kobe válasza Resike (#14657) üzenetére


Kobe
veterán

Lolb*zdmeg :D ehhez tényleg nem tudok többet hozzászólni
....fogtál 1 éves ellátási 'darabszámot' mintának, majd felszoroztad a 10 milla lakosságot 12-vel....

nem gáz hogy annyi köze van az eredeti diskurzushoz mint makó jeruzsálemhez :D abban a 10 millában benne van kb 4 - 4.5 millió aktív keresőképes, a maradék 5-6M a nyugdíjas és 18 év alatti, de még így is elég messze van attól a célcsoporttól, akiről eredetileg beszéltünk (fővárosi, 30+ aktív kereső)

PS: 2003- 2015 között a magánegészségügyi kiadások 90%-al nőttek, a közellátás finanszírozása ennek kb a felével (link). A 2015-ös országos átlag már 4 évvel ezelőtt is forintosítva kb 1 alkalom/negyedév-nek felelt meg (4/12) a magánegészségügyben, és ezzel párhuzamosan azóta a budapesti magánellátásban is duplázódott az átlagos költés és az ilyen profilú cégek árbevétele (link)
Feltételezve hogy az országos átlag budapestre is igaz volt már a kiinduláskor + budapest demográfiájából + a fővárosi eü változásokból, ez kb azt jelenti hogy a mostani átlag valahol a 8 alkalom/év környékén lehet (a célcsoportban, magánegészségügyben)

[ Szerkesztve ]

(#14660) OPiiPO


OPiiPO
addikt

A teljesen offtopic eü thread-el nem akartok elköltözni egy másik topicba :F

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#14661) Mercutio_ válasza OPiiPO (#14660) üzenetére


Mercutio_
félisten

+1 (bár szerintem senkit nem maga az EÜ érdekelt, csak mint példán keresztül próbált ki-ki a másik fél érvelésének hiányosságaira/szubjektív voltára rávilágítani)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14662) Resike válasza Kobe (#14659) üzenetére


Resike
tag

Hát te hülye vagy, legalább lenne valami értelme annak amit próbálsz megmagyarázni de nincs. Árbevételből akarsz alkalomszámot generálni. Inkább feladom mert látom mindig a tied kell hogy legyen az utolsó szó.

(#14663) mobal válasza Resike (#14662) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szerintem a személyeskedést fejezzük be.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#14664) cisco007


cisco007
csendes tag

Szerintetek mennyire esélyes, hogy egyszerű mezei (bár körülbelül senior szintű) mérnök céges autót kapjon az SAP cégnél (Graphisoft Park)? Network üzemeltetés, projektek, szóval nem valami presales vagy ilyesmi pozi.

(#14665) Kobe válasza cisco007 (#14664) üzenetére


Kobe
veterán

SAP nal a ceges autohoz tudtommal nem kell mas mint ott eltoltott 3 ev, utana alanyi jogon jar az auto, 3 ev alatt meg pozifuggo

Hacsak nem valtoztattak meg az utobbi idoben a policyt es huztak meg a gatyaszijat

[ Szerkesztve ]

(#14666) cisco007 válasza Kobe (#14665) üzenetére


cisco007
csendes tag

Köszi, azt kihagytam, bár talán kitalálható, hogy nem dolgozom ott, de interjú van kilátásban. Akkor majd rákérdezek, hátha adnak egyből :)

(#14667) section9 válasza cisco007 (#14666) üzenetére


section9
őstag

Par honapja interjuztam senior security pozira es jart volna kocsi. :)

(#14668) Jhonny06 válasza cisco007 (#14666) üzenetére


Jhonny06
veterán

Amikor hazafelé megyek a rakparton a Graphisoft felé, kb. minden 2. szembejövő autó SAP-os rendszámú, szerintem nem lesz gond.. :DDD

(#14669) cisco007 válasza section9 (#14667) üzenetére


cisco007
csendes tag

És mi volt a gond, hogy nem ott kötöttél ki? (ha jól értettelek)

(#14670) weiss


weiss
addikt

Nem: férfi
Munkakör: nagy, távközlési eszközöket gyártó cégnél fejlesztő C-ben, meg ami éppen kiesik a szekrényből
Végzettség: távközlés diploma
Nyelvtudás: angolt átlagosan megértem és beszélem, szlovák 8/10; papírom nincs róluk
Nettó fizetés: 430 000 körül 5 év után
Egyéb: céges teló + cafeteria, amit kb. semmire nem tudok használni
Hely: Bp

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#14671) harylmu válasza Kobe (#14665) üzenetére


harylmu
őstag

En dolgoztam ott, senior szinttol felfele jar. Pontosabban tier 2 level 3. (1 tieren belul 3 level van, es a tier 3 a senior, tier 1 pedig a junior)

Ha azota megvaltozott, javitsatok ki.

[ Szerkesztve ]

(#14672) lastmanrel válasza weiss (#14670) üzenetére


lastmanrel
újonc

Ezek szerint nalatok “volt penz” salary review utan... :D
Amugy szerintme ugyan ott dolgozunk, hasonlo tapasztalat hasoo fizetes kicsit mas terulet.

(#14673) weiss válasza lastmanrel (#14672) üzenetére


weiss
addikt

Év közben annyian lépnek le, hogy mindig kell valamennyit adni, hogy ne ürüljön ki az iroda :(

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#14674) lastmanrel válasza weiss (#14673) üzenetére


lastmanrel
újonc

Jo tudni. Nalunk rengetegen felalltak megsem jart semmi. Ami furcsa mert elegge megnyomtam es teljesitettem, nem ugy mint a csapat jelentos resze aki facebookozni jart be.... Na mindegy max korbenezek en is..

(#14675) section9 válasza cisco007 (#14669) üzenetére


section9
őstag

Mivel vegul nem kaptam ajanlatot, ezert igazabol ez az elso es legfontosabb ok. :)
Ha kaptam volna akkor se hiszem, hogy valtottam volna: kisebb lett volna a felelossegi kor, az adott csapatban nem volt lehetoseg elorelepesre, nagy multi ehhez passzolo cegkulturaval, az interjuztatok 10+ eve voltak a cegnel (nekem ez nagyon furcsa), a fizetes kevesebb lett volna. (tobb juttatassal, de reszvenyrol nem volt szo)
Engem amiatt erdekelt az elejen a dolog mert az SAP jo nev a CVben es vannak volt-csoporttarsaim akik imadnak ott dolgozni, de az interju soran kiderult, hogy azert ez nem az en vilagom.

(#14677) cisco007 válasza section9 (#14675) üzenetére


cisco007
csendes tag

Értem, így már világos.
Arra emlékszel esetleg, hogy a home office (heti 1-2 nap) vagy a rugalmas munkaidő mennyire elfogadott náluk? Már ha egyáltalán beszéltetek ilyenről. Számomra elég fontos lenne :)

[ Szerkesztve ]

(#14678) freaghill


freaghill
őstag

Sziasztok,

Erre tudnátok nekem mondani légyszi kb kb tól-ig határt jövedelemre?

(#14679) Blaise: Igen? Pfuh.. :(

[ Szerkesztve ]

(#14679) Blaise válasza freaghill (#14678) üzenetére


Blaise
veterán

Ez gyakorlatilag biztosítási ügynök :D

(#14680) Kobe válasza freaghill (#14678) üzenetére


Kobe
veterán

Brutto 4K korul, max.... Szerintem... Foleg h diplomat sem igenylo pozi
Ha makod van es fixre vesznek fel, de biztositasi terulet es sales hatranyosan halmozott abbol a szempontbol hogy nagyreszt jutalekalapu fizukat ajanlanak, szoval fixel en nem nagyon szamolnek

[ Szerkesztve ]

(#14681) FLx válasza freaghill (#14678) üzenetére


FLx
addikt

Alapfizu szinte nulla lesz itt, majd attol fuggoen kapod a nagyreszet, hogy mennyi biztositast adtal el.

(#14682) freaghill


freaghill
őstag

Nem gondoltam, hogy ez ilyen ügynökös meló, így akkor mindegy.
Nem vagyok sajnos még tisztában az ilyen szépenhangzó pozikkal :D

(#14683) Tapsi válasza freaghill (#14682) üzenetére


Tapsi
veterán

A sales manager mit jelent számodra, ha nem ezt? Értékesítő, ennyi.

(#14684) #41635072 válasza Tapsi (#14683) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nem vagyok tisztában a területtel, első hallásra azt hinném, hogy a sales-esek menedzsere.

(#14685) freaghill válasza Tapsi (#14683) üzenetére


freaghill
őstag

(#14686) Mercutio_ válasza #41635072 (#14684) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azaz szintén sales-es :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14687) #41635072 válasza Mercutio_ (#14686) üzenetére


#41635072
törölt tag

Igen, csak egy managernek es egy mezitlabas dolgozonak teljesen mashogy nez ki egy munkanapja. :U

(#14688) Tapsi válasza #41635072 (#14684) üzenetére


Tapsi
veterán

Azt ugye tudjátok, hogy ma már mindenki menedzser? Még egy mezei pék is. :D

(#14689) axioma válasza Tapsi (#14688) üzenetére


axioma
veterán

En nem :) Mondhatnam csakazert sem ...

(#14690) H A M M E R válasza section9 (#14675) üzenetére


H A M M E R
csendes tag

Mennyit kértél? És mit mondtak a bérigényre? Én azt hallottam, hogy bár adnak autót, de alacsonyabb fizut adnak mint máshol, így összeségében kb ugyanaz a juttatási csomag mint máshol.. Te is így láttad?.

(#14691) section9 válasza H A M M E R (#14690) üzenetére


section9
őstag

Mivel ok akartak, hogy mindenkeppen menjek, ezert mondtam nekik, hogy a mostani helyen 1.4 millio bruttot kapok reszvenyekkel, ugyhogy onnantol felfele fogom megfontolni a valtast. Erre a HR kozolte, hogy nekik jobb a juttatasi csomagjuk (itt jott szoba a kocsi), de ugye a vegen nem lett belole ajanlat. Azt tudom, hogy pl. a support fizetesuk nagyon versenykepes (~400 netto asszem), de ezek szerint ezek felett nem annyira.

(#14692) throw12345 válasza H A M M E R (#14690) üzenetére


throw12345
újonc

Csak hogy legyen megegy adatpont, en is nemreg interjuztam naluk (senior dev), a fizetes tenyleg alacsonyabb mint mashol (nekem 1.1m-os ajanlatot adtak amit nem fogadtam el), de a kocsi atvalthato penzre is.

(#14693) sigidi válasza throw12345 (#14692) üzenetére


sigidi
tag

Nem csak neked kérdés, csak ezzel kapcsolatos.

ABAP dev 1-2 év tapasztalattal milyen sávban mozoghat?

Expect the unexpected.

(#14694) throw12345 válasza sigidi (#14693) üzenetére


throw12345
újonc

7-800at mondanek

(#14695) Egon


Egon
nagyúr

Hogy ne csak fejlesztő legyen.

Nem: férfi
Kor: 44
Munkakör: IT biztonsági vezető
Végzettség: főiskola
Nyelvtudás: angol középfokú nyelvvizsga (némileg passzívvá vált nyelvtudással)
Bruttó fizetés: 920K, évi 200K cafeteria, fél évente 1 havi bér prémium
Egyéb: céges mobil, laptop
Hely: Budapest.

Direkt írtam bruttót, az adókedvezmények torzítanak.
A pozíció megnevezése nem pont ez, de a lényeg: 5-6 fős ITSec csapat irányítása, biztonsági vezető (minősített adatkezelés) és időnként PM feladatok ellátása. A munkahely egy magyar tulajdonú, 100 fő alatti foglalkoztatottal rendelkező Kft.

A félreértések elkerülése végett: a topic eredeti céljának megfelelően (ti. tájékoztatásul, útmutatóul az álláskeresők számára stb.) írom mindezt.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#14696) OPiiPO válasza Egon (#14695) üzenetére


OPiiPO
addikt

"a topic eredeti céljának megfelelően" :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#14697) Egon válasza OPiiPO (#14696) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem(csak) az elmúlt napokban tapasztalható offtopic-áradatra gondoltam ezzel, hanem a szokásos sokalló/keveslő kommentekre is.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#14698) Goose-T


Goose-T
veterán

Nem: férfi
Kor: 38
Munkakör: senior .NET fejlesztő (csak fejlesztés, semmi buziskodás meg smúzolás)
Végzettség: műszaki informatika BSc, 2004
Nyelvtudás: angol
Nettó fizetés: ~1,1M Ft
Egyéb: semmi extra
Hely: Budapest, alvállalkozó alvállalkozójának az alvállalkozója

Közvetítőcég alvállalkozója vagyok, addig maradok egy projekten, amíg tetszik. Ha már keveslem a pénzt, vagy unom a melót, akkor átkérem magam másik projektre. A mostani projekten közel két éve vagyok, volt egy mélypont, de most van fény az alagút végén. A napi 8 óra elvégzése után kiesik minden a kezemből, nem másznak bele a magánéletembe.

Szerk.: a szigorúan vett teljes munkaidős .NET fejlesztést 2012-ben kezdtem, egyébként 2003 óta dolgozom a tágabb szakmában. Programoztam VB-ben, TN-SDL-ben ,sok SQL-t írtam, voltam MSSQL DBA is előtte.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#14699) kexksz válasza Goose-T (#14698) üzenetére


kexksz
addikt

Napidijban dolgozol?

(#14700) Tapsi


Tapsi
veterán

Nem: férfi
Kor: 31
Munkakör: IT Tanácsadó
Végzettség: egyetem (IT, pénzügy)
Nyelvtudás: angol tárgyalási
Nettó fizetés: 50 ezer/nap, +1 millió prémium/év
Egyéb: céges laptop
Hely: Budapest

Nagy amerikai pénzügyi vállalat. A munkaköröm sokrétű, foglalkozom IT securityvel, fejlesztések menedzselésével, BA-feladatokkal, illetve architektúra tervezéssel is.

11 éve dolgozom. 5 évig voltam fejlesztő, utána BA/PO/SM vonal dominált.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.