Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#14701) Goose-T válasza kexksz (#14699) üzenetére


Goose-T
veterán

Igen.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#14702) mobal válasza Goose-T (#14698) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

"semmi buziskodás meg smúzolás" :DDD

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#14703) kexksz válasza Goose-T (#14701) üzenetére


kexksz
addikt

Lehet tudni, hogy mennyiben? Vagy hogy az 1.1 hogyan jon ki, hany szabadnappal szamolva?

(#14704) Goose-T válasza kexksz (#14703) üzenetére


Goose-T
veterán

32 szabadnapot számolok egy évre.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#14705) Ursache válasza mobal (#14702) üzenetére


Ursache
senior tag

ezen en is behaltam :Ddd

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#14706) Resike válasza Tapsi (#14700) üzenetére


Resike
tag

Miért hagytad ott a fejlesztést? Azért kérdezem mert én pont 11 éve fejlesztek.

[ Szerkesztve ]

(#14707) Atos23


Atos23
senior tag

Sziasztok,

Német multinál egy 5-6 fős csapat Teamleader pozíciójában milyen bruttó sávban érdemes fizut kérni?
A csapat hardver fejlesztéssel és támogatással foglalkozik. Angol és német nyelvtudás követelmény, ami meg is van.

Köszi! :R

(#14708) Tapsi válasza Resike (#14706) üzenetére


Tapsi
veterán

Mindig is jobban tetszett a tervezési munka, mint maga a kódolás.

(#14709) Resike válasza Tapsi (#14708) üzenetére


Resike
tag

Full stack dev-ként én csinálhatom mindkettőt.

(#14710) djgeg válasza Resike (#14709) üzenetére


djgeg
őstag

Szóval Full stack dev = MINDEN IS, neked ?! Front és Back fejlesztő, BA, PM, it architect, ops és még fasz se tudja mi? Ha te tényleg ilyen unikornis vagy akkor bazeg gyere ember megfizetlek.
Te se voltál még a "másik oldalon" ha azt hiszed full stack dev az tényleg csinál olyat mint egy tényleges BA-PM.

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#14711) emvy válasza djgeg (#14710) üzenetére


emvy
nagyúr

> bazeg gyere ember megfizetlek

Vszeg nem fizeted meg egyebkent.

while (!sleep) sheep++;

(#14712) mobal válasza Resike (#14709) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ezt akkor így én is kijelenthetném magamtól, mert hasonlót tokkal vonóval már én is csináltam de a tisztánlátás kedvéért mekkora projekt volt?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#14713) djgeg válasza emvy (#14711) üzenetére


djgeg
őstag

Ha találnék ilyen unikornist akkor ne aggódj megfizetném és 10x annyit keresne projekteken.
Csak nincs ilyen ember.

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#14714) emvy válasza djgeg (#14713) üzenetére


emvy
nagyúr

Hat ilyen pedig van, altalaban max 3x-os fizetest lehet igy elerni, 10x-eset nem.

while (!sleep) sheep++;

(#14715) djgeg válasza emvy (#14714) üzenetére


djgeg
őstag

Full stack dev, aki mellette architect, BA, PM akár még ops és még franc se tudja mi mindezt úgy, hogy nem 7/24 ben dolgozik és mindet jól csinálja?
Ilyen ember nincs. Egy kettő részét oké... vannak szakik akik akár többet, mert lenyomot már XX évet és már XX év tapasztalata van egy egy oldalon, de az se fogja neked megcsinálni egy nagyobb projektet úgy azt ahogy X hozzáértőbb csinálná.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#14716) Tapsi válasza Resike (#14709) üzenetére


Tapsi
veterán

Kérdés, hogy mit értesz tervezés alatt. Nekem ebben benne van a rengeteg ügyfél kontakt, üzleti speckóban való közreműködés, technikai speckózás, komponens tervezés, DB, ilyesmik.

Ezek mellett irreális elképzelés az, hogy még kódolásra is maradna idő. Mármint számottevő mértékben. Nem véletlenül váltak el egymástól ezek a pozíciók, mert teljes embert kívánnak.

És igen, a projekt mérete is döntő. Nyilván, ahol az n+1. mainstream webáruházat kell összetaligázni, ott ezt meg tudod csinálni. Ahol valami komolyabb hozzáadott érték van, esetleg több scrum csapatot kell mozgatni, ott kb. lehetetlen. És nem a képességek hiánya miatt, hanem azért, mert nem marad rá időd.

[ Szerkesztve ]

(#14717) Goose-T válasza djgeg (#14713) üzenetére


Goose-T
veterán

;) Csak szólok, hogy én összeraktam nulláról (némi BA segítséggel) pár éve egy kisebb lízingügyviteli rendszert, amit a mai napig több ügyfél használ nagy elégedettséggel (meg fizet is, mivel saját céggel csináltam). Meg .NET környékén full stack is vagyok programozásban, a UI-tól az adatbázisig. ;)

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#14718) Tapsi válasza Goose-T (#14717) üzenetére


Tapsi
veterán

Szerintem ilyesmit amúgy nagyjából mindannyiunk csinált már fejlesztőként. A kérdés az, hogy ez mennyire karbantartható/fenntartható/skálázható. A válasz meg az, hogy nagyjából semennyire.

(#14719) Goose-T válasza Tapsi (#14718) üzenetére


Goose-T
veterán

Semennyire sem lenne karbantartható/fenntartható/skálázható, ha nem én írtam volna. Viszont mivel én írtam, én tartom karban, és fejlesztgetem is folyamatosam, ezért ennek pont az ellenkezője igaz. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#14720) Tapsi válasza Goose-T (#14719) üzenetére


Tapsi
veterán

És ezt milyen SLA-val? Ha egy kritikus bug van benne, akkor azt azonnal elhárítod? Főállás mellett ez azért nehezen kivitelezhető. És mondom, ez nem egyedi, nekem is van olyan fejlesztésem, amit a mai napig supportálok, mert több helyen használják. De már csak nyűg, és kvázi jófejségből csinálom. A skálázhatóság alatt azt értem, hogyha egy nagy fejlesztést igényelnének benne, akkor azt milyen határidővel tudnád megcsinálni például. Mindezt főállás mellett úgy, hogy magánéleted is van.

Szóval ezeken a one man showkon nem véletlenül lépett már át régesrég az ipar.

(#14721) Jhonny06 válasza emvy (#14714) üzenetére


Jhonny06
veterán

De nem is ér 10x-es pénzt a munkája.. Abból a pénzből felveszel több jobban fizetett embert, akik külön-külön sokkal jobban elvégzik a feladatot. Az ilyen "mindenhez értek" emberek mindig gyanúsak.

[ Szerkesztve ]

(#14722) Goose-T válasza Tapsi (#14720) üzenetére


Goose-T
veterán

Zavar téged, hogy ilyen jól elvagyok vele? :DDD Nem kritikus rendszer, ha annyira lehalna, akkor visszatérnek az Excelre, mint minden rendes lízingcégnél. Ha fejlesztés kell nekik, akkor veszek ki szabadnapokat, és megcsinálom, elvégre napidíjas vagyok. Ezért jó, hogy közlegény vagyok, nem sírnak a melóhelyemen, ha hiányzok pár napot. Legutóbb annyit fizettek egy nagyobb fejlesztésért, hogy elmentem egy egész hónapra szabadságra, abból két hetet fejlesztettem, a többit a családdal töltöttem. Ja és magáért az üzemeltetésért is folyamatosan fizetnek havidíjat.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#14723) Tapsi válasza Goose-T (#14722) üzenetére


Tapsi
veterán

Nem zavar, de ne felejtsd el, hogy honnan indult a beszélgetés! A példád pedig erősen billeg ebben a kontextusban.

(#14724) Goose-T válasza Tapsi (#14723) üzenetére


Goose-T
veterán

Nagyjából nulla érdemi infó alapján kötöttél bele a saját feltételezéseid alapján.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#14725) Resike válasza djgeg (#14710) üzenetére


Resike
tag

Mivel egy kis 8 fős amerikai startupnál dolgozom nem kell mindent olyan komolyan gondolni. Van amire van külön ember, van amire nincs. De a bevételünk 40%-ka az én fizetésem.

(#14726) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Oracle Magyarországon fejlesztőként milyen? Van aki ott dolgozik innen?

I am having fun staying poor.

(#14727) horush válasza Drizzt (#14726) üzenetére


horush
addikt

Pár hónapja majdnem odamentem, a fizetés korrekt lett volna, meg a munka is annak tűnt az elmondottak alapján (frontend). A felvételi procedúra mondjuk elég körülményes, nekem volt kb. 5 kör, utána még átvilágítás is, szóval az eredeti megkeresés után 2.5 hónappal kaptam meg a végleges ajánlatot.

[ Szerkesztve ]

(#14728) htomi85 válasza horush (#14727) üzenetére


htomi85
tag

Ezt elmagyarázná nekem valaki, miért tűritek ezt az 5 körös majomkodást?
Saját magatok árát alkudjátok le ezzel és észre sem veszitek.
Nagyon max 2 kör. Egy hr, egy felsővezető.
Amelyik cégnek nem tetszik, húzzon pakisztánba.
Szóval a kérdés: miért tűritek, hogy megalázzanak?

(#14729) Ursache válasza htomi85 (#14728) üzenetére


Ursache
senior tag

szerintem mind az 5 korben te is vissza tudsz grillezni, es az 5 kor nem csak ellened szol. fogalmam sincs mik vonatkoznak az egyes korokre.

ez egyben kerdes is: miert van 5 kor? az egyes koroket hogyan hivjak es mi a szerepuk?

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#14730) horush válasza htomi85 (#14728) üzenetére


horush
addikt

Bemenni szerencsére csak egyszer kellett, a többi vagy telefon, vagy skype call, ráadásul megoldották úgy, hogy ne munkaidőben legyen, szóval nem volt olyan gáz. Ettől függetlenül valószínűleg ez is közrejátszott abban, hogy nem oda mentem végül (meg az is, hogy a csapatom nagy része indiai lett volna, és az elején ki kellett volna menni párszor oda, ami annyira nem jött be, akármennyire szeretek is utazni :D ).

Ursache:
Volt egy HR hívás, volt egy technikai kör két pesti fejlesztővel (csak erre kellett bemenni), volt egy technikai kör az indiai fejlesztőkkel skype-on, volt egy skype call egy indiai directorral, meg ezek után még egy telefonbeszélgetés a magyar HR-rel, de ez már inkább csak formalitás a munkakezdésről meg, hogy lesz az átvilágítás, amit egy külsős cég végzett.

[ Szerkesztve ]

(#14731) FLx válasza htomi85 (#14728) üzenetére


FLx
addikt

Szerencsere egyre inkabb trend lesz a 2-3 koros interju, de azert vannak meg cegek, ahol azt gondoljak az 5-7 koros interju a normalis. Mondjuk ezek foleg a nagy multik, ahol bocs, hogy ezt mondom, de indiai munkavallalok szuresere van felkeszitve a rendszer. Aztan meg olyan cegek is vannak, ahol attol kepzelik magukat komoly cegnek, hogy vegtelensegig bonyolitott az interju folyamat es legalabb addig is telik a munkaido amig az interjukon ulnek az embereik.

(#14732) Madwe válasza FLx (#14731) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mondjuk sokszor a két kör munkavállalói szempontból se feltétlen elég, h minden döntéshez releváns infot megkapjon az ember - persze meg lehet szerezni, főleg ha előre tudja az ember h az a két kör lesz s kész. Ettől függetlenül a 3mkörnél hosszabb dolgok valóban rosszak, bár a hr-esekkel való egyeztetés részemről ok, de 2 kör technikai interjúnál több már túlzás.
Részemről az pl, h a magyar kollegákkal plusz külön a külföldi fejesekkel is kell egyszer egyszer beszélni az ok, ezek elött lehet egy hres kör a végén pedig egy hr-es részletezés, kb ez így az ideális sztem munkavállalói oldalról. Az h technikailag ezek egy időben vagy fordulóként történnek végülis mindegy, ha nem heteket kell közöttük várni - na az idegörlő. De a legtöbb helyen esetemben pl munkaadói odlalrólmis rendszeresen elhangzott h tudják h nagy a verseny s pögrtnék ők is, 2-3 naponta jött mindig a következő forduló jellemzően, ami tök ok.

(#14733) OPiiPO válasza horush (#14730) üzenetére


OPiiPO
addikt

Erről az átvilágításról tudnál valamit mondani közelebbről, már amennyit elmondhatsz?
Köszi!

(#14734) fezlergabor - köszi! :R

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#14734) horush válasza Madwe (#14732) üzenetére


horush
addikt

+1, szerintem a 3 kör az teljesen elfogadható mindkét oldalról. Ideális esetben a HR kör lemegy telefonon, utána van egy technikai kör (ezen jobb esetben a leendő csapatból is ott van valaki), majd egy kör a leendő managerrel. Ezek során mindennek ki kéne derülnie szerintem mindkét fél számára.

OPiiPO: Egy erre szakosodott angol cég végezte, kellettek igazolások a korábbi munkahelyeimről 5 évre visszamenőleg (manager elérhetőség és/vagy valami dokumentum ami igazolja a munkavégzést), ezen kívül az iskolai végzettséget kellett igazolnom.

[ Szerkesztve ]

(#14735) htomi85 válasza Madwe (#14732) üzenetére


htomi85
tag

A komolyabb állásokra, ahova amúgy tényleg kell extra, oda nem a professionön keresnek ha értesz.
Droidmelóra elég a 2 kör.
De ez a fennhéjázó válogatósdi amúgyis ódivatú dolog, elfogyott a munkaerő. Én azt látom a környezetemben, hogy a nagy ingatlanlufi miatt alig dolgozik valaki, hirtelen mindenkinek lett 100 milliós vagyona. Akkor meg minek dolgozni.

(#14736) Mercutio_ válasza htomi85 (#14735) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én azt látom a környezetemben, hogy a nagy ingatlanlufi miatt alig dolgozik valaki, hirtelen mindenkinek lett 100 milliós vagyona. Akkor meg minek dolgozni.

Környezetváltozással más nézőpont is megismerhető ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14737) Resike válasza Mercutio_ (#14736) üzenetére


Resike
tag

Majd rájönnek hogy az ingatlant nem lehet megenni. Ha meg eladják akkor úgy is újfent ingatlant akarnak majd belőle venni.

(#14738) emvy válasza htomi85 (#14735) üzenetére


emvy
nagyúr

100 millaval szerintem meg boven muszaj dolgozni. Szerintem.

while (!sleep) sheep++;

(#14739) Jhonny06 válasza emvy (#14738) üzenetére


Jhonny06
veterán

Pláne, hogy a legtöbb esetben semmit nem jelent, hogy hirtelen 10-20 millával többet ér az az ingatlan, amiben laksz (nem tudom a 100 milla honnan jött a kollégának). Nem fogod eladni, mert akkor annyival rosszabb helyre tudsz csak költözni, amit nyilván senki nem csinál. Plusz ingatlanja pedig kevés embernek van, tehát ezt az egész ingatlan áremelkedést úgy beállítani, hogy "hirtelen mindenki meggazdagodott", hát.. elég nagy baromság.

Meg ahogy írtad, ez a néhány tízmillió semmi. Értelmes ember nem változtat radikálisan az életszínvonalán, amikor pl. örököl egy lakást, mert nagyon gyorsan elfogy ez a pénz. Biztos vannak olyanok, akiknek most hirtelen bejött az élet, de ha így áll hozzá, akkor nem fog sokáig tartani.

Igazából pont ez a fajta vagyon az, aminek egy jóléti társadalomban alapnak kéne lennie (nyugdíj, gyerekek támogatása, esetleg nyaraló vásárlása, stb.), itthon meg úgy tekintünk rá, ha valakinek van +10-20 millája, hogy ő a kiskirály.

[ Szerkesztve ]

(#14740) htomi85 válasza Jhonny06 (#14739) üzenetére


htomi85
tag

Nézd attól hogy neked nincs, másnak még lehet.
Én nem ismerek egyetlen olyan 30-35 közötti született budapestit, akinek ne lenne komoly családi ingatlanvagyona.

(#14741) #41635072 válasza htomi85 (#14740) üzenetére


#41635072
törölt tag

Akinek nincsenek ilyen ismerosei, vagy csak szimplan nem beszeget masokkal (csak a csoro mernokokkel), az el sem tudja kepzelni... (egy mernok)

(#14742) OPiiPO válasza htomi85 (#14740) üzenetére


OPiiPO
addikt

"Én nem ismerek egyetlen olyan 30-35 közötti született budapestit, akinek ne lenne komoly családi ingatlanvagyona." - tényleg kezd érdekelni milyen körökben is mozogsz? :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#14743) FLx válasza OPiiPO (#14742) üzenetére


FLx
addikt

Nem egy nagy dolog ez, az en torzsgyokeres pesti ismeroseimnek is mind van komoly ingatlana, akar tobb is. Persze mind orokseg. Viszont aki videkrol koltoztott fel, kozottuk szinte senkit nem talalni aki tudott volna venni ingatlant, mert a videki orokseg semmit nem er aranyaiban.

(#14744) Madwe válasza htomi85 (#14740) üzenetére


Madwe
nagyúr

Egyrészt nyilván vannak ilyen körök, de kétlem, hogy számosságban annyi lenne, ami meglátszana a munkaerőpiacon. Nomeg ha teszem azt van 100milliós ingatlanvagyonod - s akkor tegyük fel, hogy emellett van egy saját ingatlanod is - azzal havi szinten milyen bevételre teszel szert? 2-400.000 körül lehet, esetleg airbnbvel talán még 600 is kijön belőle hasraütésszerüleg - csak ebből megélni, emiatt kiesni a munkaerőpiacról - aminek hosszabb távon szakmai előremenetel szempontjából elég súlyos ára lesz... nomeg airbnbzés időt és energiát is igényel.
Biztos van olyan réteg aki eddig dolgozott de mostani albérletpiaci árak mellett abból megél, de nem hiszem hogy ez olyan jelentős réteg...

Az meg, h pestieknek van komoly ingatlanvagyona az kétségtelen, én köreimben is, mindenkinek. Nade, ott élnek - nem lényegtelen, hogy ahol élsz az most 30 50 vagy 100 milliót ér? Abból bevételed nem lesz. Ha eladod többet ér valóban, nade többet is kell mellétenned ha feljebb akarsz lépni (mondjuk a 30-50nm árak mentek fel drasztikusan, minél nagyobb nm annál kisebb az emelkedés, de attól még jelentős ott is).
s azért az olyan pesti, aki nem csak saját lakással rendelkezik, hanem emellé még befektetési lakással is. Az már jelentősen kevesebb, legalábbis az én köreimben biztosan :)

[ Szerkesztve ]

(#14745) Jhonny06 válasza htomi85 (#14740) üzenetére


Jhonny06
veterán

Igen, sok embernek van lakása. És?

(#14746) emvy válasza Madwe (#14744) üzenetére


emvy
nagyúr

Tok felesleges ebbe belemenni, mar tizszer vegig lett targyalva a topicban.

while (!sleep) sheep++;

(#14747) gerii


gerii
addikt

Arra arra azért kíváncsi leszek hogy azok a fiatal pályakezdő mérnökök akiknek nincs rokonuk Budapesten miből fognak bérelni egy lakást? A kezdő fizetésükből? Mi lesz az "egyszerű" munkát végzőkkel, ők miből telepednek le Pesten? Honnan lesz új, fiatal munkaerő? Mert ugye a tősgyökeres Budapestiek is fogyni fognak idővel. Mi lesz itt, London2 szobabérlőkkel?

Én most x M örökséggel nem merek tudok saját lakást venni, akkor hol lesznek az újoncok?

(#14748) Jhonny06 válasza gerii (#14747) üzenetére


Jhonny06
veterán

Kezdő mérnöki fizetésből bőven lehet lakást bérelni (mondjuk nem 150k-s belvárosi lakással kell kezdeni).

"Mi lesz itt, London2 szobabérlőkkel?"

Már egy ideje ez van sajnos. 200k körüli fizetéssel elég nehéz egyedül lakást bérelni úgy, hogy normális életviteled legyen mellette.

(#14749) emvy válasza gerii (#14747) üzenetére


emvy
nagyúr

Mindenhol ez lesz, ha valami nem valtozik alapvetoen.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#14750) Madwe válasza Jhonny06 (#14748) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nade 5-10 sőt még 20 éve se tudtál a belvárosban egyedül lakást bérelni kezdő fizuval, nem is reális egy igény...

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.