Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#14951) FLx válasza attiati (#14950) üzenetére


FLx
addikt

Jatekfejlesztesben nagyon komoly hataridok vannak, ott nem lehet bohockodni. Ezert rengeteg a napi munkaora, amit soha senki nem tud neked megfizetni. 20 evesen meg lehet ezt tolni, mert csalad nincs, szabadido meg minek. Akkora penz meg nem esik le belole manapsag, hogy mondjuk 5-10 ev utan elmenj nyugdijba.

(#14952) emvy válasza attiati (#14950) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem csak. Igazabol az egyik legfobb oka az volt, hogy a hataridok extrem szorosak a jatekfejlesztesben, es nem lehet ket evet csuszni, mint egy csomo uzleti szoftver eseten. A vegen oriasi hackeles van mar.

Egyebkent ez valtozik az elofizeteses jatekok miatt (javul a helyzet).

while (!sleep) sheep++;

(#14953) Resike válasza FLx (#14951) üzenetére


Resike
tag

Szerintem meg igenis van benne pénz (főleg a mobil piacon), csak nem ebben az országban.

(#14954) cisco007


cisco007
csendes tag

SAP SuccessFactors-nál dolgozik valaki akitől tudnék kérdezni?

(#14955) sss válasza cisco007 (#14954) üzenetére


sss
senior tag

Mi a kérdés? :)

(#14956) cisco007 válasza sss (#14955) üzenetére


cisco007
csendes tag

Ment PÜ, köszönöm!

(#14957) OPiiPO válasza cisco007 (#14956) üzenetére


OPiiPO
addikt

így meg mi kimaradunk az értékes infókból :((

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#14958) harylmu válasza cisco007 (#14954) üzenetére


harylmu
őstag

2 éve dolgoztam ott, nem szerettem. Akkor az infrastruktúra 90%-a legacy volt, lehet azóta változott, sss talán tud többet tud már. Work from home flexibilitás sem volt, viszont 2 műszakban kell dolgozni annak, aki nem senior (5-14ig, és 14-22ig, vagy valami hasonló).

[ Szerkesztve ]

(#14959) sarkanyolo2 válasza harylmu (#14958) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Legalább a fizu jó volt? :D

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#14960) kexksz válasza harylmu (#14958) üzenetére


kexksz
addikt

"2 műszakban kell dolgozni annak, aki nem senior"

wtf :F

(#14961) harylmu válasza kexksz (#14960) üzenetére


harylmu
őstag

Ja, site reliability engineering, az kimaradt. Viszont muszakot akkor sem ereztem indokoltnak, reszben ezert tavoztam.

[ Szerkesztve ]

(#14962) Resike válasza Tapsi (#13790) üzenetére


Resike
tag

Megalapult a KFT-m, alapítás illetékdíjmentes, ügyvédi díj: 40.000 Ft, átfutási idő 5 munkanap.

(#14963) tehPwnerer válasza tboy93 (#14944) üzenetére


tehPwnerer
csendes tag

Ezt így nehéz megmondani, az OTP-nek van egy halom leányvállalata és kismilliárd projektje, mindegyik változó.
Én speciel nem dolgoztam ott, csak egy másik banknál, ott viszont volt pár ex-OTPs kolléga. Senki nem volt rossz véleménnyel, de kifejezetten jóval sem, amolyan okés lehet ott dolgozni.
Beszéltem egyszer egy sráccal, aki dolgozott a SimplePay projekten, ő azt mondta, hogy szakmailag nagyon jó projekt volt, innovatív termék, modern tech-stack, korrekt menedzsment.
Viszont volt olyan exkolléga, aki elment az OTP-hez interjúzni, ahol azzal kezdte az interjúztató, hogy 2 éve kezdték a projektet, de a kód már most legacy (azaz elavult kaka) és olyan embereket keresnek, akiknek van tapasztalatuk (és gyomruk) hozzányúlni. A kérdésre, hogy ezt legalább anyagilag kompenzálják-e, egy sokat sejtető "háááááát" volt a válasz.

Egyébként annál a banknál, ahol én dolgoztam ott elviekben teljesítményfüggő, a gyakorlatban fixen kb egy havi fizunak megfelelő bónusz volt (vagy talán az éves fizu 8-10%-a, nem tudom már pontosan), szerintem a többi bank is hasonló lehet. Aztán persze lehet, hogy architect szinten már más a helyzet, én mid-level fejlesztőként voltam banknál annó.

(#14964) tehPwnerer


tehPwnerer
csendes tag

Biztos láttátok, de senki nem linkelte, szóval itt egy viszonylag friss cikk a videójáték iparról fejlesztői szemszögből: [link]

Szerintem Magyarországon alig néhány garázscég(szerű) foglalkozik játékfejlesztéssel (bocs, ha valakit most megsértettem), azok is főleg mobiljátékokban utaznak, ami szvsz közel sem a menő és izgalmas kategória, másrészt fejlesztőként aligha lehet anyagilag nagyot szakítani és a cégek mérete miatt nagyon előrelépési lehetőség sincs, a menedzsmentbe maximum kihalásos alapon jut az ember, vagy ha bevásárolja magát. :(

(#14965) tboy93 válasza tehPwnerer (#14963) üzenetére


tboy93
nagyúr

Köszi!

(#14967) x-Drew


x-Drew
csendes tag

Sziasztok

ON része:

Nem: férfi
Kor: 29
Munkakör: Engineering maneger (5,5 év fejlesztés, 1,5 év mgmt)
Végzettség: mérnökinfo BSC meg pár Microsoft-os vizsga + rengeteget olvasok
Nyelvtudás: angol (IELTS 8.5)
Bruttó fizetés: 1.200.000,- + 40k Cafeteria
Egyéb: Ügyeleti díj ,kb +20%
Hely: Budapest, belváros.

Off rész:

Szerintetek tudok-e váltani hobbi projektekből felépített portfolió alapján lead (főleg) frontent (React)
fejlesztés felé, úgy, hogy ne csökkenjen az alapbérem számottevően? Szeretek csapatt vezetni, de nagyon
szeretek programozni is. Egy ideje eléggé beszippantott az ES6 világa és kimondottan a React maga is. A jelnlegi helyemmel nincs nagy bajom, ott kb 70% mgmt és 30% fejleszés van számomra, ezt szeretném 50% környékére hozni és eltávolodni a Microsoft féle web stacktől egy kicsit. Esetleg tudtok konkrét cégeket is ajánlani a városban (elsősorban 14. kerület környéke érdekelne).

Köszi,
Xavios

(#14968) mobal válasza x-Drew (#14967) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ez jól hangzik. Lead fejleszőtként szerintem tudnál ennyit kapni.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#14969) kexksz válasza x-Drew (#14967) üzenetére


kexksz
addikt

Szerintem igen.

(#14970) cisco007


cisco007
csendes tag

Véleményetek szerint mennyit ér egy céges autó, havi szinten, pénzben? Focus, Octavia szint, évente 15e km-ig cég által fizetett üzemanyag mellett.

(#14971) Goose-T válasza cisco007 (#14970) üzenetére


Goose-T
veterán

150-200 ezer általában.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#14972) bandus válasza Goose-T (#14971) üzenetére


bandus
veterán

nálunk br. 100k a váltószám autó esetén.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#14973) kexksz válasza cisco007 (#14970) üzenetére


kexksz
addikt

Elozo munkahelyemen 8.5 millios listaarig brutto 250e / ho-val volt ekvivalens egy auto lizing benzinkartyaval meg ilyenekkel egyutt.

Az, hogy amugy mennyit er, ki tudod szamolni, nezd meg mennyit jarnal amugy autoval, mennyi az amortizacios koltsege, szervizek, uzemanyag, stb - szamodra pont annyit er. Nekem peldaul nem er 250e-t, mert nem autozom, de aki mindennap azzal ingazik, hetvegen meg Romaniaba jar haza, annak mar lehet.

[ Szerkesztve ]

(#14974) FLx válasza cisco007 (#14970) üzenetére


FLx
addikt

Attol fugg neked mennyit er. Nekem egy forintot sem erne, mert nem hasznalnam. :) Alkudj ki egy olyan fizut ami neked tetszik, ha ezen felul meg adnak kocsit is, akkor jo. De en soha nem megyek lejjebb fizetesi igenyben akarmit is igernek. Foleg, mert ezeket nem szoktak rogziteni a szerzodesben, aztan jon jovore a cost cutting es elveszik mindenkitol a kocsit aki X szint alatt van.

(#14975) Cpt.Price válasza cisco007 (#14970) üzenetére


Cpt.Price
csendes tag

Ezzel a korlatozassal br. 150-200k korul sztem. Erdemes kiszamolni az uzemanyag arat, plusz megnezni egy kereskedo oldalan mennyi lenne a lizing. Ezt korrigalhatod azzal, hogy neked tenylegesen mennyit er, mennyit hasznalnad.
Nekem nem munkaeszkoz, igy vettem melle BKK berletet is, nem hasznalom minden nap a dugok miatt az autot. Ezaltal nyilvan kevesebb is az erteke, ha nem hasznalod ki teljesen.

gl&hf

(#14976) Revolit válasza cisco007 (#14970) üzenetére


Revolit
senior tag

Ahogy elottem irtak. Annyi, hogy engem pont nem erdekelt mennyiert lehetne lizingelni. Kiszamoltam ertekvesztessel, biztositassal, szerviz dijakkal minden lofasszal, hogy nekem havonta 65-70.000 Ft-ban van a kocsi, annal egy forinttal nem ert volna tobbet a ceges kocsi. Oke, ez egy 9 eves auto volt az meg egy uj auto lett volna. Nem igazan erdekelt.

Ergo neked mennyit er, az a fontos. Szerintem.
Most mar mas lenne a matek nalam is egyebkent, csak akkor anno ezt kiszamoltam :K

(#14977) gerii


gerii
addikt

Audinál egy 10 milliós A3-at havi 40k-ért lehet lízingelni, csak tankolni kell, 2 évente cserélheted - oda kell menni dolgozni ;)

(#14978) ITmuki


ITmuki
csendes tag

Tavaly év vége felé leírtam, hogy mizu, de azért összegzem.

Nem: Férfi
Kor: 30
Munkakör: Java fejlesztő (nem nagyon érdekelnek a jelzők, de végülis szenyóóór, meg amit akartok)
Végzettség: BME Mérnökinfo BSc
Nyelvtudás: angol
Nettó fizetés: 500 HUF(Br. 750) - '18 végén emelték erre
Légkör: A főnökömmel és más projekten lévő kollégákkal jól kijövök, nincs baszogatás, de hiányzik azért, hogy egy csapat része legyek.

6 év tapasztalat.

Kis cég, hirtelen bazi nagy fluktuáció, több ember tavaly lelépett. One man show lett belőle.
Rám szakadt a projekt(fejlesztés/ügyfelezés), ami mint később kiderült bazi problémás volt és most sem egy kacsalábon forgó valami :DD .
Főnököm besegít, ha adatbázisban kell túrni. de van más dolga is, a fejlesztés az enyém, eléggé Rambo módban kell működnöm.
Idén az első hat hónap elképesztően stresszes volt, ezt kompenzálták egy dupla fizus bónusszal. Sikerült túlélni ezt az időszakot, most már nyugodtabban dobom el a billentyűzetet.
Grátiszként felszedtem egy pár kilót az edzés kihagyása miatt, de nemsokára visszatérek a gyúrós topikba, mint Arnold.

A kedvesemmel elköltüzünk a fővárosból, én teljesen távmunkára váltok ugyanazen a projekten, csak időnként kell feljönnöm Budapestre. Jó elhagyni ezt a bűzlő dombot. Attól függetlenül, hogy most nyugisabb az élet, látom, hogy mi megy a versenypiacon és szeretnék fizetésemelést kérni a közeljövőben.

A fentiek fényében ti most mit láttok reálisnak?

[ Szerkesztve ]

(#14979) kexksz válasza ITmuki (#14978) üzenetére


kexksz
addikt

Nehez kerdes, mert azzal, hogy elkoltoztel videkre es tavmunkazol szerintem joval csokken az alkupoziciod, mert tudjak, hogy kevesebb lehetoseged van egy masik ceghez atmenni tobb penzert.

(#14980) FLx válasza ITmuki (#14978) üzenetére


FLx
addikt

Akar a duplaja is realis lehet egy normalis cegnel. Viszont ok is tudjak, hogy nem nagyon van alternativad a tavmunka miatt, igy igazabol siman mondhatjak, hogy ennyi es kesz. Tobb ismerosom dolgozik hasonloan vicces cegeknel, 1 milla brutto felett nem nagyon akarnak adni hasonlo tapasztalattal.

[ Szerkesztve ]

(#14981) krrk


krrk
csendes tag

Sziasztok!
Ha több év C++ után váltanék Java-ra (akár Androidra) vagy C#(.Net) vonalra, akkor a fizetést tekintve mennyire lenne hátrány az, hogy nincs ezeken a területeken munkatapsztalatom? (És tegyük fel, hogy az interjúra felkészülnék ezekből a nyelvekből és a hozzájuk kapcsolódó technológiákból.)

(#14982) ITmuki válasza FLx (#14980) üzenetére


ITmuki
csendes tag

1 milla bruttó nekem teljesen megfelelne :D

(#14983) Jhonny06 válasza ITmuki (#14978) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ennyi tapasztalattal szerintem ha amúgy is full távmunkában gondolkozol, akkor érdemes megfontolni, hogy külfölre dolgozz.

(#14984) CyberPunk666 válasza ITmuki (#14978) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

A távmunkádat nem tudom beárazni, de szerintem 1.2M+ normál esetben simán elérhető lenne több helyen is.

(#14985) Revolit válasza Jhonny06 (#14983) üzenetére


Revolit
senior tag

"Ennyi tapasztalattal"

Nem akarok senkit megbantani, es nyilvan kollegat sem ismerem, nem is neki szol.
Csak viszonylag sokat interjuztatok, es ezzel eleg rossz a tapasztalatom, ha egy egyszemelyes projektrol van valakinek a tapasztalata. Az esetek donto reszeben kiderul, hogy csak ganyolni tud. Es meg csapatban sem igazan tud dolgozni, mert majd o mindent megold.
Persze a jelenlevok mindig kivetel targyat kepezik ;)

(#14986) ITmuki válasza Revolit (#14985) üzenetére


ITmuki
csendes tag

4 évig egy 5-8 tagú csapatban dolgoztam, illetve más divíziókkal is együttműködtem, szumma kb. 20+ fejlesztőt + számos konzulenst számláló terméken.
Ez az egyszemélyes ninjázás a mostani helyen indult, ahol eredetileg amúgy 4-5-en voltunk.

[ Szerkesztve ]

(#14987) ITmuki válasza Revolit (#14985) üzenetére


ITmuki
csendes tag

ezzel eleg rossz a tapasztalatom, ha egy egyszemelyes projektrol van valakinek a tapasztalata

Egyébként ebben azért van bőven realitás. Volt olyan srác, aki bekerült hozzánk, korábban nem volt semmilyen tapasztalata a csapatmunkában és sajnos el kellett engedni, mert kérdezni sem mert/tudott és nem nagyon fogta fel azokat a tanácsokat, amiket adtunk neki.

[ Szerkesztve ]

(#14988) Revolit válasza ITmuki (#14986) üzenetére


Revolit
senior tag

Tényleg nem ellened irányult abszolút a hozzászólásom. És kivételek abszolút vannak, ismerek is magányos farkast aki Katázik ráadásul, és baromi jó.

De sajnos sok olyat látok, aki bent ragadt ilyen egyszemélyes projekten hosszú időre, és bizony nem tett jót a tudásának.

(#14989) ITmuki válasza Revolit (#14988) üzenetére


ITmuki
csendes tag

Nem is vettem magamra, azért is írtam le egy ilyen példát.

Ismerősömnek van egy vállalkozása, ami most határozottan jól megy és mondta, hogy mindenképpen szóljak neki, ha lépnék, csak ott is KATA-zás lenne valószínűleg, ami most a hitel felvétele előtt nem opció.

(#14990) mobal válasza Revolit (#14988) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Én kicsit előítéletesnek tartalak. Én személy szerint azt nem szeretem (szigorúan no offense).

És ha mondjuk csapatban dolgozol és van 3 olyan csapattársad aki minden ötletedre azt mondja, hogy szar meg behisztizik az jobb? :)

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#14991) Revolit válasza mobal (#14990) üzenetére


Revolit
senior tag

Lehet az vagyok. De jo par tucat (talan 100+) interju utan ez mar csak ilyen.
Viszont attol meg sosem irtam le valakit. Egyszeruen ilyenkor bizonyos teruletekre fokuszalok, hogy kideritsem, igaz-e az eloiteletem, amit multbeli tapasztalatok alapjan vontam le. Es sokszor igen... Ez meg pozitiv visszacsatolasa az eloiteletemnek :P

(#14992) djgeg válasza ITmuki (#14989) üzenetére


djgeg
őstag

KATA-val is fel lehet felvenni hitelt, csak kell elzárt pénzügyi év és a bevétel 60% kát veszik figyelembe. Ami azért nem rossz ha az ember mondjuk kimaxolja az éves keretet.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#14993) Jhonny06 válasza mobal (#14990) üzenetére


Jhonny06
veterán

Szerintem ez elég egyértelmű logika, hogy aki hosszabb távon egyedül dolgozik, az utána jóval nehezebben fog tudni beilleszkedni egy csapatba. Nem csak emberi oldalról nem látja, de a process-ekben sincs benne, meg hogy miként kéne együttműködni a másikkal (mondjuk az utóbbiakat fel lehet szedni, az emberi oldalát kevésbé).

És erre még csak azt se lehet mondani, hogy feltétlenül az illető hibája, hanem ez egyszerűen így működik. De ettől még nyilván negatív.

[ Szerkesztve ]

(#14994) mobal válasza Jhonny06 (#14993) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Minden csapatba nehéz beilleszkedni. Aki rambóba tolja az amúgy se fog beilleszkendi soha. Aki nem csak így hozza a sors... annak a lelke lehet üvölt, hogy valakivel dolgozhasson.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#14995) htomi85 válasza Jhonny06 (#14993) üzenetére


htomi85
tag

Nem tudom hogy látjátok, de 30-35 között ahogy látom mindenkiből kijön az önző faszkalap és kizárólag a saját érdekeit nézi. Gyerekszületés, jelzáloghitel elfogyása csak fokozza a helyzetet, kezelhetetlen lesz mindenki.
Ez a csapatmunka szerintem csak egy mítosz az alulfizethető huszonéveseknek.
De cáfoljatok meg.

(#14996) Ursache válasza htomi85 (#14995) üzenetére


Ursache
senior tag

van benne valami!

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#14997) FLx válasza htomi85 (#14995) üzenetére


FLx
addikt

Kb. 35 eves korara ismeri fel a legtobb ember, hogy csak igy jut elobbre. A jofejkedes meg a segitsunk mindenkin ingyen a sajat karunkra nem mukodik. Ennyi idos korara mar majdnem mindenki tud 2-3 olyan munkatarsat aki az o baberjait learatva lepett elore a rangletran stb.

A csapatmunka meg a legtobb helyen annyiban merul ki, hogy vagy magad megcsinalod normalisan, vagy nezheted masok gany munkajat eleted vegeig. A csapatok nagy szazalekaban 1-2 huzo arc van aki tolja a szekeret, a tobbi meg elteblabol korulottuk.

[ Szerkesztve ]

(#14998) axioma válasza FLx (#14997) üzenetére


axioma
veterán

Ennyi idos korara mar majdnem mindenki tud 2-3 olyan munkatarsat aki az o baberjait learatva lepett elore a rangletran stb.
A rangletra kevesbe erdekes, ha csak mas neve lett a gyereknek. Ha mar a fizetes elosztasan is meglatszik, akkor egyszeruen szar a fonok, nem ismerte fel...

(#14999) adalbert1 válasza axioma (#14998) üzenetére


adalbert1
veterán

Szerintem a rossz menedzsment legalább akkora szerepet játszik ebben, mint a törtető kollégák - könnyen meglehet, hogy egy nem szakmai vezető túlértékel bizonyos kollégákat (akik mondjuk szakmailag tényleg nagyon jók, de koránt sem olyan fontosak/pótolhatatlanok, mint az adott vezető gondolja), és ezért pozitívan diszkriminálja őket, pedig ha team szinten nézzük a dolgot, akkor sokkal inkább csak kivesznek a teamből, mint beletennének.
Persze mikor ezek a kollégák lelépnek, akkor derül ki, hogy semmi problémát nem okoz a hiányuk, viszont az, hogy a vezető mennyire privilegizálta őket, sok emberben negatív érzéseket hagyott - viszont mire a team is még jobban széthullana, már a vezető is rég máshol van. :)

(#15000) mobal válasza adalbert1 (#14999) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

A management más tészta. Szerintem a rossz management a törtetők egyik eszköze.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.