Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83951) Macccy válasza kali (#83950) üzenetére


Macccy
senior tag

Ááá értem ... NSA ... ;]

(#83952) Qru válasza kali (#83950) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Van egy rossz hírem, táveléréssel akkor is aktiválni tudják és megtudják nézni hol vagy ha letiltod a gps-t. Amiben ott van hw-esen a gps azt mind tudják aktiválni. Szóval ha ennyire üldözésimániád van vegyél butatelefont (bár háromszögeléssel akkor is betudják mérik, hogy hol vagy).

#nincsbennetarcsi

(#83953) ittakary válasza Qru (#83952) üzenetére


ittakary
nagyúr

Mikrofont, kamerát is be tudnak kapcsolni... igazából mindent és mindezt úgy hogy észre sem veszed :U

(#83954) kali válasza Qru (#83952) üzenetére


kali
legenda

számomra nem hír - még ha rossz is -, volt hozzá szerencsém, szerencsére a hatósági oldalon - igaz, közben az átvilágítások alkalmával engem is ellenőrizhettek esetlegesen így is -, de mára már nem aktuális, viszont nem is üldözési mánia, más oka van, de egyrészt nem könnyítem meg senkinek a dolgát, másrészt jobb a békesség alapon...

ittakary; vagy igen, mert mondjuk problémás a szoftver, és nem csak ők hallják, hogy a te oldaladon mi hangzik el, hanem fordítva is, és még lehetne sorolni... :)

[ Szerkesztve ]

(#83955) joey04 válasza Macccy (#83951) üzenetére


joey04
titán

NSA
nekik mindegy, hogy a kapcsoló milyen állásban van... ;]

(#83956) Qru válasza kali (#83954) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor még jobban is tisztában vagy ezzel mint én. Látod-látod... :K

#nincsbennetarcsi

(#83957) StLui válasza Rage47 (#83941) üzenetére


StLui
veterán

azért én most szívok az iOS-szel iPad-en, még a levelezést sem sikerül beállítani, és választ sem kapok rá. Bezzeg feltettem egy tokos kérdést, egy órán belül talán már jött is válasz.
WP telóm van most, szuper a rendszer, ott sem lehet megváltoztatni mi legyen az újdonsült control centerben, csak hiányzik vagy 8-10 számomra fontos app, és ez a leglényegesebb nekem.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#83958) legiaap válasza StLui (#83957) üzenetére


legiaap
nagyúr

Én nem tudom te mit csinálsz, de nálam két outlook plussz két gmail van beállítva. Gond nélkül mennek. Fogalmam sincs mit lehet nálad a bibi.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#83959) StLui válasza legiaap (#83958) üzenetére


StLui
veterán

Nekem sincs, azóta sem működik, iPad-es topicban leírtam egy jó hosszúban. Annyi "csavar" van,, hogy be van állítva a kétlépcsős azonosítás. Gondoltam ez miatt kell trükközni a Safaris belépéssel, de azóta nem küzd a belépéssel, de nincs email sem.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#83960) Ragnar95 válasza StLui (#83957) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

User error lesz, mert a nagy szolgáltatók fiókjait mindenkinek gond nélkül sikerült beálítani...Mondjuk az sem sokat segít, hogy emlékeim szerint nem "szabványos", elterjedt mail címekkel próbálkozol (windowslive.com és invitel.hu).

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#83961) StLui válasza Ragnar95 (#83960) üzenetére


StLui
veterán

winlive-ot az outlook ad, mást nem is nagyon adott, én írtam le WP-ben hogy lehet sima @live-os címet kierőszakolni tőlük, hotmail már nincs , és outlook-ot sem ad ha outlook.com-on próbálkozol

javítok, megnéztem, most épp lehet választani outlook.hu, outlook.com, és hotmail.com-ot

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#83962) StLui válasza StLui (#83961) üzenetére


StLui
veterán

és az outlook.hu-s cím az enyém, most próbáltam ki, stimmel a jelszó amit ilyenekre használok :C

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#83963) bagoly32


bagoly32
újonc

Sziasztok , remélem itt találok olyan embert aki tud segíteni.
Leírnám röviden a problémám a telefonommal :
Pár napja cseréltem a robogóm egy 5-ös iphone-ra amit 2013-ban vettek kint Svédországban az ottani telenornál. Itthon Magyarországon R-SIM 9 PRO-val használták itthoni telenoros kártyával mikor én megvettem és próbáltam beüzemelni a youtube-on látottak alapján nem tudta olvasni a T-mobilos kártyám , visszaállítottam mindent a telefonon és addig jutottam hogy már nem tudom bekapcsolni sem mert kér egy érvényes sim kártyát.
valaki olyan segítségét kérném akivel vebcamon végig tudnám mutatni a folyamatot mert akitől vettem és amiket ő írt azokat én nem tudtam megcsinálni , ez az első apple termékem és még idegen a rendszer.
Kérlek titeket segítsetek.
Válaszokat előre is köszönöm.

(#83964) Ragnar95 válasza bagoly32 (#83963) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Illegális függetlenítés itt tiltott téma. Szerezz egy svéd SIM kártyát, amilyen függő, azzal tudod aktiválni a telót, illetve nézd meg a szolgáltató weboldalán, hátha lehet távolról is neten keresztül függetleníttetni hivatalosan.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#83965) StLui válasza StLui (#83962) üzenetére


StLui
veterán

Na ez azonnal működik, tehát valami a kétlépcsős azonosítással van, mert erre nincs ez beállítva.
Ha jól emlékszem xbox-on sem használható a telefonra telepített Authenticator program, ami adja a bejelentkezéshez a számot.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#83966) Rage47 válasza StLui (#83965) üzenetére


Rage47
veterán

nálam működik minden 2 lépcsős azonosítással
xbox is működött, csak vmi application specific code kellett külön, amit külön generál, a Gmail szintén

[ Szerkesztve ]

(#83967) StLui válasza Rage47 (#83966) üzenetére


StLui
veterán

Igen, erre gondoltam, hogy nem jó az Authenticator számgenerátor progi oda, eddig máshova jó volt.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#83968) oszy


oszy
veterán

péntek reggel küldtek egy iMessage-t. Ma 12 óra után meg is kaptam! Ez miért lehet?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#83969) kicsijoker


kicsijoker
csendes tag

Hali.
Van egy i4s készülékem.
Előtte androidot használtam, így minden névjegyem google-éknál van.
Sikerült szinkronizálni, viszont a hívó kép nem jelenik meg, pedig van az adott kontaktnál kép, akivel épp teszteltem.
Máshol arra panaszkodtak hogy csak kicsiben jelenik meg, de nálam nem hogy kicsibe, de sehogy nem jelenik meg.
Mi lehet a gond? Kell valami beállítást eszközölni?

Ha bizniszeltünk és minden OK, akkor egy pirosat dobj nekem. Köszi. http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_5/friss.html

(#83970) szekfizsolt


szekfizsolt
senior tag

Jól értem, hogy nem lesz beta 6, csak GM szeptember 5.-én? ...mert akkor hiába várjuk egyelőre... :F

Régebbi értékeléseim: http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#83971) legiaap válasza szekfizsolt (#83970) üzenetére


legiaap
nagyúr

Érdekes

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#83972) bigdady válasza oszy (#83968) üzenetére


bigdady
nagyúr

Most értél wifi közelébe.

(#83973) oszy válasza bigdady (#83972) üzenetére


oszy
veterán

ezt ugye nem gondolod komolyan?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#83974) dandy91


dandy91
tag

Udv Mindenkinek! Tegnaptol vagyok iPhone 5s tulaj es szeretnek kerni egy par tippet, kezdo lepeseket mit erdemes tenni ilyenkor. Egy jo par hasznos appot is kuldhettek szivesen fogadok minden infot. :)

"Never Give up"--"No pain,no gain"--"Who dares wins" Uplay: Bower_0

(#83975) csacsi67 válasza oszy (#83968) üzenetére


csacsi67
addikt

A hiba valószinüsithetö ,hogy nálad lehet de nem 100 % apple nem tapasztalt ilyen hibát a rendszerben .[link]

(#83976) bigdady válasza dandy91 (#83974) üzenetére


bigdady
nagyúr

Storeban nezd meg a top100 letoltest

(#83977) univerzita válasza dandy91 (#83974) üzenetére


univerzita
addikt

Esetleg jelezhettedvolna hogy a iOS-t már használtad vagy maga a rendszer új a számodra.

(#83978) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Használ valaki az iOS eszközeihez TP-Link routert OpenWRT-vel? Korábban WR1043ND-vel és most WDR4300-zal is azt tapasztalom, hogy a DHCP kiosztás automatikus megújításakor (azaz, amikor lejár) megszakad a WiFi egy pillanatra iPhone-on és iPad-en is. Fix IP van kiosztva minden eszközömnek. Gyári firmware esetén a fix IP cím kiosztása nem járt le, így nem is szakadt meg a kapcsolat. Más eszközökkel még nem tapasztaltam a jelenséget.

[ Szerkesztve ]

(#83979) Ragnar95 válasza megema (#83978) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nálam is ugyanez a router van openWRT-vel és nem tapasztalok ilyet, bár nincs fix IP beállítva.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#83980) Kicsirics77 válasza megema (#83978) üzenetére


Kicsirics77
veterán

3600-nál nem tapasztalom openwrt és i5s-el egyébként meg csak dhcp-n használom,egy vezetékes eszköz van fixen a moservice miatt.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#83981) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Sziasztok, helyre lenne szükségem a merevlemezen.
Gondoltam törölném az itunes-ból az alkalmazásokat, amiket az iphone-on használok (lévén, hogy se telepíteni, se frissíteni nem gépre kötve itunes-on keresztül szoktam).
Az lenne a kérdésem, hogy ha törlöm az alkalmazásokat az itunes-ból (és/vagy a "Mobile Applications" könyvtárból), akkor ha legközelebb a gépre dugom a telefont, letörli az alkalmazásokat? Nem akarok vakon nekiesni.
Ha igen, akkor ki tudom kapcsolni a szinkronizálást azzal, hogy bejelölöm az itunes-ban, hogy csak a kiválasztott zenéket szinkronizálja? (Konktaktokat és naptárat is a google accounttal szinkronizálok, így az sem kell itunes-on keresztül.)

Elvileg jobb klikk, törlésnél azt írja ki, hogy nem törli azokról az eszközökről, amiket ezzel az itunes könyvtárral szinkronizálok, de ez azt jelenti-e, hogy nem törlődnek OTA, vagy hogy a következő szinkronkor (kábellel rádugva) sem törlődnek?

[ Szerkesztve ]

(#83982) Kommy válasza lugosi (#83981) üzenetére


Kommy
veterán

Nem törlődnek.

(#83983) lugosi válasza Kommy (#83982) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi!

(#83984) @matthew@


@matthew@
őstag

Hogy tudom beállítani azt h az értesítési panel (vagy nemtom minek nevezzem a felülről lehúzhatómrészt a képernyőn) megjelenítse az időjárást?

Matthew 24:42

(#83985) Kommy válasza @matthew@ (#83984) üzenetére


Kommy
veterán

Az időjárás appban kapcsold be a haelymeghatározást

(#83986) @matthew@ válasza Kommy (#83985) üzenetére


@matthew@
őstag

Köszi, megvan. Még két kérdés: az időjárást a Ma részhez teszi, ahol ott a naptár is, de azt nem nagyon használom, azt el lehet tüntetni? Illetve a helymeghatározás mennyivel gyorsabban meríti az aksit? Nekem eddig ki volt kapcsolva :)

Matthew 24:42

(#83987) Tibee86 válasza @matthew@ (#83986) üzenetére


Tibee86
veterán

Beállítások-értesítési központ-naptár napi nézet.
Ha nem tudnám, hogy nem, azt hinném ma van először iPhone a kezedben. :D

[ Szerkesztve ]

(#83988) StLui


StLui
veterán

Hogyan tudom átvinni a 120-as videót 5S-ről iPad air-re, hogy szerkeszthessem nagyobb képernyőn? Nem ugyanaz az Apple ID a két eszközön, tehát az iCloud sem.
Két részt szeretnék a videoból kilassítani, ezt sajnos a Fotók appban csak egy szakaszt tudok úgy látom. Ezért iMovie-val próbálkoznék.

Ja és jól gondolom pc-re nem tudom átvinni, hogy ott szerkeszthessem, még nagyobb képernyőn? :)

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#83989) Ragnar95 válasza StLui (#83988) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

AirDrop pl. Dehogynem, PC-re is át tudod vinni, simán sajátgépben megjelenik a teló és ott tudsz másolni vagy mailben elküldöd magadnak.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#83990) StLui válasza Ragnar95 (#83989) üzenetére


StLui
veterán

De ott (PC) nem tudom már szerkeszteni ha jól sejtem, lassítás helyét változtatgatni főleg? Netem nem nagyon találtam erre csak az iMovie-t

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#83991) Tibee86 válasza Ragnar95 (#83989) üzenetére


Tibee86
veterán

De ő slo-mo videót szeretne szerkeszteni. Sajátgépben átmásolod, akkor csak a sima videót másolja át, nincs benne lassítás, emailen elküldve meg amilyen minőségben elküldi azt hagyjuk. :D
Én már beletörődtem, hogy a lassított videót csak telefonon lehet rendesen visszanézni(kösziApple...), vagy botrány minőségben esetleg gépen(youtube,email), de az már szinte vállalhatatlan kategória.

[ Szerkesztve ]

(#83992) Rage47 válasza Tibee86 (#83991) üzenetére


Rage47
veterán

vagy iMovie-ban szerkeszted és úgy elmented és mehet dropboxba, youtube, gépre stb.

[ Szerkesztve ]

(#83993) @matthew@ válasza Tibee86 (#83987) üzenetére


@matthew@
őstag

Őszintén szólva kb ez a második hete hogy megvan, eddig droidom volt (de soha többet :DDD ) eddig meg csak ismerős telóját nézegettem, de ilyen mélyen sosem nyomkodtam meg :)
De amúgy köszi a helpet! :)

[ Szerkesztve ]

Matthew 24:42

(#83994) StLui


StLui
veterán

Igen, közben átküldtem Airdrop segítségével és csak az előtt beállított lassítást láthattam de nem szerkeszthettem. Szóval csak a telefonon tudom szerkeszteni iMovie-val és utána elküldeni ahova akarom, ott le lehet menteni, exportálni normális 720p-s minőségben állítólag.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#83995) Tibee86 válasza Rage47 (#83992) üzenetére


Tibee86
veterán

Mindjárt megnézem, iMovie-val még nem próbálkoztam, de összességében akkor is vicc szerintem, hogy csak így oldható meg, és ezért tároljak egy +600MB-os app.-ot a telefonon.

(#83996) Ragnar95 válasza StLui (#83990) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Bármilyen videót bárhol tudsz szerkeszteni utólag, csak megfelelő program kell hozzá... :U
Gépre ott van a Sony Vega, Adobe Premier Pro, stb, amik még jóval többet is tudnak, mint ami neked kell.
Tibee86: ha jól értettem, nem lassította még be a kolléga a videót, csak 120fps-ben vett fel, ami ha simán lejátszod, ugyanolyan, mintha 30/60fps lenne. Én úgy tudtam, hogy csak a lassítások helyét tárolja külön fájlban a teló, amit a windows képtelen kezelni vagy rosszul emlékszem?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#83997) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Használ valaki iphone/app kompatibilis sport órát? Milyet? Keresek valami olcsóbbat de eléggé vakon vagyok.
Vagy nincs valahol egy kompatibilis lista? Ezt nézegettem de sokallom.

[ Szerkesztve ]

(#83998) legiaap válasza bigdady (#83997) üzenetére


legiaap
nagyúr

Bakker de jól néz ki. De mostmár inkább várd meg az őszt hátha jön apple óra.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#83999) bigdady válasza legiaap (#83998) üzenetére


bigdady
nagyúr

Az árától félek azért :)

(#84000) oszy válasza bigdady (#83999) üzenetére


oszy
veterán

vehetsz is ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.