Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84951) Macccy válasza VoidXs (#84950) üzenetére


Macccy
senior tag

Na na na, egy pillanat egy pillanaat, ez azért így nem ennyire egyértelmű. A szervíz is rápróbálna egy resztórt', hátha sok a bennragadt szemét, a szar beállítás ami szopkodja az drága dzsúszt

galaxys80: Szerintem toljad neki azt a full restore -t és ne állíts vissza backupot. Ha azzal megvagy akkor töltés csutkára + 30 perc még rajta, aztán lehet méricskélni. Az nem árthat ...

(#84952) galaxys80 válasza Macccy (#84951) üzenetére


galaxys80
veterán

Lehet, hogy nyomok a Phone cleant előbb. Mostanában elég sok programot próbáltam ki és töröltem le. Hátha azok után maradt valami szemét ami nem tetszik neki.

VoidXs

Azért egy 5 hónapos aksinak nem szabadna még haldokolnia nem?

[ Szerkesztve ]

(#84953) AMATŐR


AMATŐR
őstag

Telón be lehet úgy állítani a facebook-ot, hogy ne látszódjon, hogy fent vagyok? Úgy értem, pont mint az asztali gépek esetében. :U

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#84954) Möhe


Möhe
addikt

Hali.

Nem tudom mi a baja az i5-ömnek , de sokszor random behülyül. Nem érek hozzá a képernyőhöz mégis feugrik a címsávba , vagy fészen hirtelen össze vissza mozog az ablakoknál.

Illetve linkelne nekem valaki egy oldalt ahol le tudom kérni hogy jogosult vagyok-e az aksicserére?
Köszönöm
:R
(Mobilról vagyok)

(#84955) -secret- válasza Möhe (#84954) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

(#84956) bigdady válasza AMATŐR (#84953) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem meg nem sikerult de szolj ha osszejon mert erdekelne engem is

(#84957) Tibee86 válasza AMATŐR (#84953) üzenetére


Tibee86
veterán

FB app.-ban swipe balra, és fent a kis fogaskeréknél tedd off-ba, majd messenger alul az Emberek fül, és ott is kapcsold ki. Így csak egy kis telefon ikont fog jelezni a neved mellett, nem pedig azt, hogy folyamatosan online vagy.

(#84958) AMATŐR válasza Tibee86 (#84957) üzenetére


AMATŐR
őstag

Köszönöm! :R

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#84959) mettek


mettek
addikt

sziasztok. Itunesba betettem egy számot amit nem szinkronizál telefonra. amikor csatlakozni akar 1 perc után kiírja hogy a telefonhoz nem tudott csatlakozni mert az időkorlátja lejárt. (szinkronizálás be van kapcsolva a telefonon, számítógép fel van jogosítva) Mi a teendő?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#84960) bigdady válasza Tibee86 (#84957) üzenetére


bigdady
nagyúr

De igy en sem latom kik vannak online nem?

(#84961) Tibee86 válasza bigdady (#84960) üzenetére


Tibee86
veterán

Nem, de ha gépen kapcsolod ki a chatet, ott se. Messenger mutatja ha rámész a beszélgetésre, hogy mikor volt elérhető utoljára. De manapság már mindenki rejtőzködik, ezért nem is nézem, hogy online vagy offline. :D

(#84962) ádika86


ádika86
aktív tag

sziasztok! olyan tokról tudtok esetleg amibe bele tudtom rakni a telót úgy, hogy rajta van az apple iphone 5 case is. elég mostoha körülmények között tartom néha a készüléket és nem szeretém ha a 12ezres bőr tok megsérülne, ezért munkában beleraknám még valamibe. :)) köszi előre is!!! :R

Predator G3-571-77QK

(#84963) Ragnar95 válasza ádika86 (#84962) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ekkora tok még becsúsztatósból se nagyon van. A helyedben én inkább vennék egy survivor tokot munkához és amúgy meg a bőr tokban használnám.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#84964) legiaap válasza ádika86 (#84962) üzenetére


legiaap
nagyúr

Tok védő tok. Na ilyenről sem hallottam még.
:C

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#84965) ádika86 válasza legiaap (#84964) üzenetére


ádika86
aktív tag

köszi, de azért annyira nem vészes, hogy megvegyem a survivor tokot is :D nem vagyok delta kommandós afganisztánban :D
valami ilyesmit szeretnék beszerezni, de magyar oldalakat böngészve még nem találtam: [link]

legiaap komoly történet mi? :D :D kár volt megvennem az apple tokot, mert olyan drága volt, hogy már ezt is féltem nem csak a telót :C

[ Szerkesztve ]

Predator G3-571-77QK

(#84966) akasp válasza kali (#84938) üzenetére


akasp
senior tag

na akkor leírom hogy hogyan is van ez pontosan.

adott egy töltő, melynek belsejében (többek között) egy ac/dc konverter és egy dc/dc konverter van. 230V váltóáramból csinál először 9/12/24V (fajtától függően) váltóáramot, ebből egy graetz csinál félszinusz "ugráló" dc-t, amelyből azután dc/dc konverter csinál stabil 5V-ot.

a töltőben lévő alkatrészek maximális teljesítménye határozza meg, hogy maximálisan hány amper árammal képes tölteni (kiadni magából a telefon számára). ipad töltő esetében kicsit bikásabb alkatrészek vannak a töltőben (azért nagyobb a mérete), így képes max 2A-rel tölteni.

ha megfelelően van kialakítva a töltendő kütyü töltőáramköre, akkor ha rádugod mondjuk usb portra (max. 500mA) akkor simán csak lassabban fog feltöltődni a telefon. a hangsúly a jó tötőáramkörön van, ugyanis ha nincs jól megtervezve, akkor megpróbál majd csakazértis 1A áramot felvenni a PC alaplapjából, ami nem fog menni, így egy kis füst után lehet kukázni az alaplapot.

az iphone 1A-rel tud tölteni maximálsian, tehát ekkora áramerősséget vesz fel a töltőből. ha maximálsian fel is veszi (amit kétlek) akkor elméletileg a tápegység közel 100%-on dolgozik. ha rádugod a 2A-res ipad töltőre, akkor szintén csak 1A áramot fog felvenni, a töltő 50%-on fog dolgozni. szóval nyugodtan lehet tölteni nagyobb teljesítményű töltővel a telefont.

a melegedés abból van, hogy a trafónak, dc/dc konverternek is van hatásfoka mely nyilván nem 100% mert semmi sem ideális. így ha pl egy dc/dc konverter hatásfoka 80%, akkor a maradék 20% fordítódik "önmaga működtetésére" és veszteségre (ami hővé alakul)

bocsi az E/2 személyért, nem kifejezetten csak neked akarom mondani :)

[ Szerkesztve ]

(#84967) -secret- válasza ádika86 (#84962) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Mit szolnál ahhoz, ha vennél egy 500 forintos flip (nyitogatós) tokot s mielőtt mész munkába leveszed a gyári bőrt felteszed a flippet, amikor hazaérsz munkából akkor meg visszacseréled. :)

[ Szerkesztve ]

(#84968) Tibee86 válasza -secret- (#84967) üzenetére


Tibee86
veterán

A sok ki-berakosgatástól szerintem hamar kitágulna a gyári tok.

[ Szerkesztve ]

(#84969) viperabácsi válasza ádika86 (#84965) üzenetére


viperabácsi
addikt

Napszemüveg tokokat nézd meg, azokhoz van ilyen tatyó.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#84970) Chereiose


Chereiose
addikt

IOS 8 várhatóan mikortól tölthető le? (a rendes, nem a béta)

(#84971) gyuromoj válasza Chereiose (#84970) üzenetére


gyuromoj
veterán

9.-én a keynote után :F

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#84972) Tibee86 válasza Chereiose (#84970) üzenetére


Tibee86
veterán

Jövő héten.

(#84973) Totheground


Totheground
addikt

Én kicsit bizonytalan vagyok, mert ugye a 8-al jön az iCloud drive, ami viszont a Mavericks-el nem compatibilis. Tehát kicsit fura lenne, ha kiadnák, a rendszer feldobja, hogy akarsz-e ID-ra váltani, és ahogy megteszed, az iCloud lehal a maceden. Hacsak nem adják ki addig a 10.9.5-öt, ami elbír a Drive-al is.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#84974) Möhe válasza -secret- (#84955) üzenetére


Möhe
addikt

Köszi
:R

(#84975) ricska1 válasza -secret- (#84967) üzenetére


ricska1
csendes tag

kikészítesz az 500ft-s tokoddal :DDD

" Van nálunk minden , van nálunk pénz "

(#84976) baloghbalint


baloghbalint
tag

Helló az új iPhone bemutatóról lesz live stream ?

Köszii :D

Balogh Bálint

(#84977) Chereiose válasza Tibee86 (#84972) üzenetére


Chereiose
addikt

Hm akkor jó lesz a jövőhét :)

tejszi199803: Itt tudod majd nézni :)

[ Szerkesztve ]

(#84978) baloghbalint válasza Chereiose (#84977) üzenetére


baloghbalint
tag

Nagyon szépen köszönöm :D

Balogh Bálint

(#84979) -secret- válasza baloghbalint (#84976) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Lesz. Mindig van.

(#84980) bigdady


bigdady
nagyúr

Ilyen normalnál jobban döntött i5 dokkolót nem tudjatok hol lehet venni? Most még kepet sem talalok de volt anno linkelve asszem

(#84981) bigdady


bigdady
nagyúr

Ez mekkora :)

(#84982) Ringloszilva válasza Ragnar95 (#84662) üzenetére


Ringloszilva
tag

Ezt értem... Azt nem értem, hogy miből gondolod, hogy olyat árulnak a boltban, ami nem működik... Ezért írtam azt, hogy ha én kiviszem az autóba és kipróbálom, majd nem működik (mert nem érzékeli a lightning csipsz), akkor megkérem az eladót szépen, hogy cserélje ki vagy adja vissza a pénzt. Ha ezt nem teszi, akkor a nyakára tekerem a zsinórt. Innen kezdve mindegy az, hogy eredeti vagy utángyártott. A lényeg az, hogy minden boltban árult kábel működik. Értetlenül állok az előző írásokon, miszerint "jaj, nem eredeti a kábel, működik-e". Gondolod, hogy árulnak egy kábelt ami nem működik és a vásárlók majd megvonják a vállukat ha nem működik és azt mondják: " Jó, akkó jójanakkó. Veszek eredetit ha ez nem mety". Vagy mire gondoltál pontosan? Egy GSM boltban rám is akart sózni egy kábelt az ürge 3000 forintért 2 hónapja. Mondom nek, hogy na ne vicceljünk már egymással. Aztán vettem a Tescoban 1300 forintért és a mai napig hibátlanul működik. Még színt is választhattam. Aztán a sógor ezerért vett az Auchanban (az is működik). Ennyit az utángyártott kábelekről.

Hm, szerintetek éhes vagyok? Nem tudom eldönteni. És milyen gatyát vegyek fel? Ti milyet vennétek fel? Az ádidász jobb, vagy a nájki? Golyóálló mellényhez hol tudok brando fóliát venníííí? Help plíz!

(#84983) erdoke válasza Ringloszilva (#84982) üzenetére


erdoke
titán

Ne keverd a 4S-ig (pontosabban az iPad 3-ig) szolgálatot teljesítő 30 pines kábelt az új Lightning madzagokkal. Utóbbiból a gyáriban és az Apple által hitelesítettben van egy azonosító chip, aminek hiányában bizony megtagadja a készülék a kommunikálást.
Szóval nem érdemes tanulmányt írni a teljes történet ismerete nélkül. :N

A legjobb aláírás a héten

(#84984) Ragnar95 válasza Ringloszilva (#84982) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Azért, mert általában eltart egy ideig, míg a rendszer rájön, h nem eredeti a kábel, nekem többel is az volt, h hónapokig működtek, aztán egyszer csak már nem. Gari híján meg nehezen cserélteted ilyenkor már...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#84985) Aksomatic


Aksomatic
senior tag

Sziasztok! Köszönöm mindenkinek a segítséget, újra 6.1.3 szaladgál az i4en :) annyi a baj hogy új telefonkent állítottam be, es nem húzta be gmailbol a jegyzeteimet... Hogy tudnám ezt megoldani?

(#84986) Ringloszilva válasza ádika86 (#84962) üzenetére


Ringloszilva
tag

Tehát ha jól értelmezem, akkor van egy iPhone, amely eredetileg hatalmas külső behatásnak is ellenálló üveggel van borítva, melyet fóliával védesz (gondolom). Aztán a fóliázott telefont (mely eleve gorilla glassal van szerelve) betetted egy 12 ezres bőrtokba, majd a gorilla glassal szerelt fóliázott bőrtokba tett telefont tovább védenéd egy tokkal. De mi van, ha az a tok is megsérül, amely a bőrtokot védi (mely a fóliát védi, amely fólia a gorilla glasst védi)? Szerintem munkaidőben tedd be a telefont a szekrénybe (melyet 2 biztonsági őrrel védetsz), aztán bluetooth fülessel telefonálj. És mindenképpen köss rá biztosítást, aztán a házra is meg a két biztonsági őrre is. És tedd kötelezővé rajtuk a kevlár mellényt :D :DD

Szerintem sürgősen menj orvoshoz. Klinikai eset.

[ Szerkesztve ]

Hm, szerintetek éhes vagyok? Nem tudom eldönteni. És milyen gatyát vegyek fel? Ti milyet vennétek fel? Az ádidász jobb, vagy a nájki? Golyóálló mellényhez hol tudok brando fóliát venníííí? Help plíz!

(#84987) Ringloszilva válasza erdoke (#84983) üzenetére


Ringloszilva
tag

Értem. Ez igaz. Az új készülékekhez mindig új csatlakozót gyártanak, hogy az ember cserélje le a kábel, töltőparkot, sőt még az autós tartót is. Így már világos. De szerintem pár hónap múlva azokhoz is fillér lesz. Ahhoz pedig hogy a chip be van programozva, hogy fél év múlva romoljon el: Hááát megoldható, de hihetetlen :)

Hm, szerintetek éhes vagyok? Nem tudom eldönteni. És milyen gatyát vegyek fel? Ti milyet vennétek fel? Az ádidász jobb, vagy a nájki? Golyóálló mellényhez hol tudok brando fóliát venníííí? Help plíz!

(#84988) bigdady


bigdady
nagyúr

Dokkolóbol lehet venni ebayest? Ha mellette a tolto es a kabel gyári?

(#84989) erdoke válasza Ringloszilva (#84987) üzenetére


erdoke
titán

Nincs beprogramozva. Az utángyártott, Apple-től nem licencelt kábel csatlakozójában nincs chip, és emiatt a készülék rövid idő után nem hajlandó vele kommunikálni.

(#84988) bigdady
Az enyém gyári kábellel működik.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#84990) Ragnar95 válasza Ringloszilva (#84987) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az első iPod óta dock csati volt az iEszközökben, ideje volt cserélni... Főleg, h a Lightning kisebb és szimmetrikus is, szóval nem volt ez olyan rossz váltás felhasználói szempontból sem. Főleg, ha jönnek a lightningos fejhallgatók majd...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#84991) bigdady válasza erdoke (#84989) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hogy érted? Neked ebayes a dokkolod?

(#84992) Ringloszilva válasza Ragnar95 (#84990) üzenetére


Ringloszilva
tag

Ez a te véleményed, elfogadom. Az én véleményem más. Simán jó lenne a micro usb, ahogyan minden más gyártónak és nekem is tökéletesen megvelelt. Nem kell sem nagyobb sebesség, sem a parasztvakítás. Nem értem miért nem veszitek észre, hogy a lehúzásra megy ki az egész? Na mindegy, engem ez nem érint, ti veszitek meg, én biztos nem. Egyébként ha vennék is újabb iPhone csodát (amit nem hiszek) akkor se kellene másik kábel mert adnak hozzá gyárilag. Most is csak azért vettem az autóba, mert lusta voltam magammal hordani. Nálam sose törik-szakad-romlik el egy kábel se. 10 éves koromban tört meg utoljára a kábel az Unisef fejhalgatóm jack dugójának a tövében. De azóta tudok rá vigyázni :).

Hm, szerintetek éhes vagyok? Nem tudom eldönteni. És milyen gatyát vegyek fel? Ti milyet vennétek fel? Az ádidász jobb, vagy a nájki? Golyóálló mellényhez hol tudok brando fóliát venníííí? Help plíz!

(#84993) galaxys80


galaxys80
veterán

Na ma dèlelőtt leadtam a vodafone-ba a kèszülèket aksi hiba miatt. Az èjszaka 20%-ot zuhant megint a töltöttsèg. Most 1-1,5 vàrakozàs jön.:(
Cserekèszülèknek egy S4-et adtak.:)

(#84994) kali válasza galaxys80 (#84993) üzenetére


kali
legenda

home + power és/vagy restore volt?
mert ha csak szoftveres probléma volt, akkor feleslegesen gariztatod.

(#84995) Tibee86 válasza Ringloszilva (#84992) üzenetére


Tibee86
veterán

Neked nem kell, más meg örül, hogy a régi csatlakozót nem micro USB-re cserélték le, hanem egy jóval fejlettebb csatlakozóra. :K

(#84996) Milgram1


Milgram1
aktív tag

Hali,
Most öröklök egy iPhone 5-öst édesapámtól aminek korábban betört a kijelzője és itthon lett kciserélve a felszereléssel csak azóta nem emgy a frontpaneli kamera tehát ha átváltok akkor befagy a fényképező. Ezzel lehetne valamit kezdeni?

(#84997) Ragnar95 válasza Tibee86 (#84995) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

+1
De mennyivel egyszerűbb az Apple-t szidni, mert ~20 év után csatlakozót mertek cserélni, mint utánanézni, h milyen pluszt is ad az új csatlakozó...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#84998) mongoose123 válasza Milgram1 (#84996) üzenetére


mongoose123
aktív tag

Vagy előlapi kamerát kell cserélni, vagy letörtetek az alaplapról valami alkatrészt a csati környékén.

(#84999) adp


adp
őstag

Sziasztok! 2 kerdesem lenne. Fent van nekem egy olyan program hogy cm security. Ezzel takaritom a memoriat, meg a tarhelyet. Az h lehet h elobb 700mb-nyi szemetet toroltem le?!?! Az mi a fene volt? Ma eddig 50-10mb volt. Masik: ezen a progin belul van egy olyan app amit le tudok szedni h one tap boost ami elvileg gyorsitja a telot (i4s).
Valakinek tapasztalat?

(#85000) Totheground válasza Ringloszilva (#84992) üzenetére


Totheground
addikt

Meg lehet nézni, hogy az Apple hány csatlakozót használt mióta létezik, és ugyanabban az intervallumban hány usb mutáció jött létre és tűnt el. Meg megnézném, hogy egy iPadet mennyi idő alatt töltesz fel mUSB-vel.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.