Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#191301) ittakary válasza domerator (#191290) üzenetére


ittakary
nagyúr

készenlétben - azaz nem baszogatva a telefont - sokkal hidegebb érzetre a készülékház, mint eddig (azaz kevésbé pörög a CPU) mondjuk ez lehet nettó marhaság, hiszen az időjárás is sokat hűlt az elmúlt napokban

(#191302) kleinguru válasza joey04 (#191300) üzenetére


kleinguru
addikt

12.1 béta már tartalmazza, működhetne. Telekomnaknis vannak már aktív e-simes ügyfelei...
Tegnap 1 órát álltam azért sorban, hogy közöljék 1-2 napja kaptak levelet, hogy nem lehet... majd valamikor év vége felé talán...

Végleges iOS 12.1-et várjuk szerintem.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#191303) hemaka válasza domerator (#191290) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nekem pont az ellenkezoje volt, bar az is lehet, hogy amiota megvettem lassan egy eve nem volt csak otan frissitgetve vegig az osszes betan keresztul.
Gondolom most sokalt be, mert ejszaka airplane-ban merult siman 10%-ot a 12.1 beta.
Szoval vissza toltam a siman 12-ot, tesztelgessen most mas is. :DDD

(#191304) joey04 válasza kleinguru (#191302) üzenetére


joey04
titán

Ezt én tudom...

De ameddig az Apple nem aktiválja, addig nem elérhető sehol, senkinek. Igen, valószínűleg a 12.1 fogja elhozni. De jelenleg nem elérhető se a Telekomnál, se máshol, senkinek.

[ Szerkesztve ]

(#191305) majestic válasza szanyi20 (#191299) üzenetére


majestic
őstag

A telekomban azt mondták, hogy az eSim SEMMILYEN többletköltséggel nem jár! Nincs semmiféle havi díj meg ilyesmi! A normál SIM helyett lehet eSIM-et kérni. Több androidos telefonnál már működik ilyen, ezt mondták!

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2024), G30

(#191306) HarleyCustom válasza joey04 (#191300) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Értem.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#191307) freelanced


freelanced
addikt

Eddig akinek van már új Apple Watch mi a tapasztalat? Illetve maga a Watch kinek milyen, mennyire hasznos? Sosem volt még okosórám, szóval érdekel ki miért szereti. :K

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#191308) dud998 válasza freelanced (#191307) üzenetére


dud998
őstag

Nekem a 3. generációs van. Minden rendben van vele. Stabil. 2-3 nap/töltés. Én azért szeretem, mert így sokszor nem kell elővenni a telefont egy értesítés miatt és lehet lenémítva a telefon. A munkám miatt is nagyon hasznos.

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#191309) kchris78 válasza freelanced (#191307) üzenetére


kchris78
veterán

masik hogy objektiven, nem erzesre mutatja mennyit mozog az ember.

(#191311) szanyi20 válasza majestic (#191305) üzenetére


szanyi20
tag

Szia. A havidíjat nem az esim havidíjára értettem, az természetesen nem jár SEMMILYEN többletköltséggel. Én az igénylésre értettem: Mostani legjobb tudomásom szerint ahhoz, hogy lehessen esim-ed, a telekomnál havidíjas előfizetéssel kell rendelkezned, de később dominos kártyák is mehetnek.

[ Szerkesztve ]

(#191312) ittakary válasza #05304832 (#191310) üzenetére


ittakary
nagyúr

Elegge

1GB RAM van a sima 6ban ami mar nagyon keves foleg ha fel van frissitve 12re.

(#191313) CsonkaImo válasza #05304832 (#191310) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Attól is függ mi az elvárásod egy 4 éves telefontól, gondolom ha ilyen típust nézegetesz, akkor nem a szuper sima felhasználói élmény a célod. YouTube tele van iOS12 sebesség tesztekkel 5s, 6 illetve 6s-sel mérve. Az alapján szerintem el tudod dönteni, hogy megfelelne e.

(#191314) Giovan! válasza ittakary (#191312) üzenetére


Giovan!
addikt

Kevésnek kevés, de én speciel nem érzem hogy kevesebb lenne a RAM mióta 12-n vagyok.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#191315) Djuree


Djuree
félisten

üdv!

valami nagyon egyszerű wifi megosztó appot tudtok nekem mondani?
ami a beállításokban van az kilőve, azt nem engedi használni.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#191316) MasterMark válasza Djuree (#191315) üzenetére


MasterMark
titán

Hogy-hogy nem engedi használni? :U

Switch Tax

(#191318) Djuree válasza MasterMark (#191316) üzenetére


Djuree
félisten

céges wifit akarom megosztani. azt írja keressem a telekom.hu-t. biztos le van védve valahogy. nem tudom egy appal ki tudom-e kerülni ezt.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#191319) MasterMark válasza Djuree (#191318) üzenetére


MasterMark
titán

Mármint wifin akarnád megosztani a mobilnetet? :F

Switch Tax

(#191320) -secret- válasza MasterMark (#191319) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Hotspotot akar csinálni.

(#191321) Djuree válasza MasterMark (#191319) üzenetére


Djuree
félisten

nem. wifi van a cégnél, de a tablettel nem enged rá fel, csak a céges telóval. meg szeretném osztani a céges telóról a céges wifit, hogy fel tudjak rá menni a tablettel.
a tableten nincs valami tanusítvány azért nem enged fel azzal.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#191322) Totheground válasza Djuree (#191321) üzenetére


Totheground
addikt

Ilyet nem lehet. De talán jobb is, elég masszív seggberugas járhat az ilyenért. Egyszerűbb beszélni a helyi IT-vel, hátha.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#191323) Ádám16 válasza #05304832 (#191310) üzenetére


Ádám16
addikt

SE kizárt? Sokkal jobban járnál, mint a 6-tal, és jóval olcsóbb, mint egy 6s.

(#191324) Peat76


Peat76
őstag

XS Max-en vagyok, i7-ről jöttem, ICloud-ból visszaállítva minden, viszont gyanúsan sokat merül éjszaka, 5-6 százalék, de semmi nem megy, csak gsm. Se wifi,mobilnet,hely,alk.frissítés,semmi! Miért? Állítsam be új IPhone-ként? 1-2%-nál nem merülhetne többet!

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#191325) Ádám16 válasza Peat76 (#191324) üzenetére


Ádám16
addikt

Várj vele pár napot.

(#191326) -secret- válasza Peat76 (#191324) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Várj vele egy kicsit, nálam 3 nap után állt be az X üzemideje. Ha nem javul akkor megpróbálhatsz egy restoret.

(#191327) syIex válasza Peat76 (#191324) üzenetére


syIex
veterán

Az akksinak kell egy pár nap amíg beáll rendesen, ne problémázz rajta. :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#191328) oszy válasza Giovan! (#191210) üzenetére


oszy
veterán

AirDropot már csak menüben lehet bekapcsolni?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#191329) Peat76


Peat76
őstag

Köszönöm a segítséget és a tanácsokat!

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#191330) hruodnand


hruodnand
senior tag

Sziasztok,

iPhone 8-ra melyik most a legjobb üvegfólia? (ami megfizethető áron van kb. ~5 e huf)
Tokok közül merre érdemes válogatni? :) Melyik boltban? (ahol ki is lehet próbálni és szintén minőségi)

Budapest, Újpest környékéről kiindulva. :)

(#191331) allein


allein
addikt

Jó reggelt mindenkinek. Azok az iPhone tulajdonosok akik airpods-ot használnak, hogyan zajlik pontosan a párosítás? Lehet én csinálok valamit rosszul. Megvan az első párosítás amikor a készülék felismeri a fülest. Következő alkalommal melyik a pontos folyamat, vagy mindegy? Mert nálam két készülékkel ugyanaz van, nem kapcsolódik. Telefonon bekapcsolom a bluetooth opciót, utána a telefon mellé helyezem a nyitott töltőt amiben a fülesek vannak, várok egy picit de semmi. Várok 2-3 mp.-et, 5-10 mp.-et, fülembe helyezem az egyik fülest és semmi. Mit csinálok rosszul?

Szerk: akkor lehet ez a gond, hogy két készülékkel használom :U teszek egy próbát akkor csak egy készülékkel.

Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#191332) szanyi20 válasza allein (#191331) üzenetére


szanyi20
tag

Nálam ha egyszer párosítva volt (ahogy a leírásában van) utána semmi mást nem csinálok, csak kinyitom, kiveszem mind az egyiket, berakom, aztán kiveszem a másikat azt is berakom. Általában már az első berakásnál hallom abban a fülemben a hangot, hogy megvan a kapcsolat, majd a telefonon látom a kis fejhallgató ikont, hogy párosodott. A készüléknél természetesen a bluetooth legyen teljesen kékre kapcsolva ne a fehér állásban legyen. Ha rendesen párosítva van, akkor amikor kinyitod a telefon mellett, feljön az ablak, hogy a bölcső meg a fülesek hány %-on vannak. Ha nem akkor be kell menni a bluetooth menübe és ott manuálisan csatlakoztatni.

Ahogy Totheground mondja: ha előtte mással használtad, és az az eszköz még hatótávban van, arra fog rákapcsolódni...

[ Szerkesztve ]

(#191333) Totheground válasza allein (#191331) üzenetére


Totheground
addikt

Pedig ha egyszer párosítottad, akkor annyi. Beteszed a füledbe (nem kell előtte a telo melle tenni) és hadd szóljon.
DE, ha előtte más készülékkel használtad, akkor ahhoz fog próbálni csatlakozni és az újon ki kell választani, pl a music appon keresztül (nálam pl ha este a Mac-el használom, reggel nem fog automatikusan csatlakozni az Iphonehoz, csak látható lesz és ki kell választani. Onnan viszont egyből megy).
A BT-t meg ne kapcsolgasd, felesleges.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#191334) Madwe válasza Peat76 (#191324) üzenetére


Madwe
nagyúr

Sok dolgot csinál ilyenkor a telefonod, amiről nem is tudsz :D
Egy példa: fent van icloudban kismillió képed. Csakhogy apple privacy dolgok miatt nem futtat rajtuk semmilyen vizsgálatot, nem tárol semmi plusz infot. A fotóknál megjelenő plusz algoritmusok mindig a telefonodon futnak le, pl hogy ki szerepel a képen alcfelismerés stb. Namármost ha telefont cserélsz, a telefonod szépen a háttérben elkezdi futtatni ezeket az algoritmusokat! Ez plusz prociidő, ami nyilván több fogyasztással jár. Idővel letudja ezeket, ezért mondják páran hogy várj pár napot :)

(#191335) tboldi válasza hruodnand (#191330) üzenetére


tboldi
nagyúr

Részemről Nillkin 3D CP+ MAX, 2-3k Ft, de Kínából rendelős.

Tokból meg a gyári bőr a kedvenc.

(#191337) allein válasza allein (#191331) üzenetére


allein
addikt

Jól tudom, hogy a fülesről nem lehet hangerőt szabályozni?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#191338) gabor0077 válasza allein (#191337) üzenetére


gabor0077
tag

Sajnos nem lehet. Ez egy elég nagy hiányosság. :(

"He who makes a beast out of himself gets rid of the pain of being a man" - Dr Johnson

(#191339) Redplee


Redplee
senior tag

Van arra bármiféle megoldás, hogy a hangerő szabályozást normálisan lehessen kezelni? Azaz, hogy külön be lehessen állítani, hogy az ébresztő más hangerőn legyen mint a csengőhang?

Erre nem jöttem rá egyszerűen, de nagyon idegesítő. A csengőhangok halkak, ezért fel kell hangosítani 3/4 ig a telefont hogy halljam, ha a zsebemben van. Viszont, akkor az ébresztő is olyan hangos lesz, az pedig kiugraszt az ágyból és megsüketülök. Így minden reggel fel kell nyomkodni a hangerőt, este meg le. Erre nincs valami emberi megoldás a 21. században? Mint androidnál, a csúszkák külön értesítés, csengő stb

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#191340) MasterMark válasza Redplee (#191339) üzenetére


MasterMark
titán

Beállításokban ketté lehet választani.

Switch Tax

(#191341) tboldi válasza allein (#191337) üzenetére


tboldi
nagyúr

Max. Sirivel.

(#191342) Redplee válasza MasterMark (#191340) üzenetére


Redplee
senior tag

Neharagudj, megmondanád, hogyan? Én nem látok erre való opciót, de nagyon örülnék, ha látnék :R

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#191343) syIex válasza tboldi (#191341) üzenetére


syIex
veterán

Sirivel lehet csak így van. Az AirPodsnak is ez az egyetlen negatívum amit tudok vele kapcsolatban mondani. :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#191344) aujjobba válasza Redplee (#191339) üzenetére


aujjobba
addikt

Settings / Sounds / Ringer and alerts / Change with Buttons, egy magyarázat is van alatta hogy mire való.

[ Szerkesztve ]

(#191345) Redplee válasza aujjobba (#191344) üzenetére


Redplee
senior tag

Ez az opció megvan, igen.
De attól még, ha kikapcsolom, nem tudom továbbra se, hol lehet az ébresztés hangerejét KÜLÖN állítani...

Lehet, hogy én vagyok a béna, de ezért kértem segítséget.... :(((

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#191346) CsonkaImo válasza syIex (#191343) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Hogyan lehetett volna megoldani a hangerő szabályzást ilyen kompakt méretben? Fizikai gomb kizárva, mert ha megnyomod elmozdul a füledben, kényelmetlen lenne minden egyes szabályzás után igazítani. Ettől függetlenül szerintem is hiányzik.

(#191347) MasterMark válasza Redplee (#191345) üzenetére


MasterMark
titán

Alvás - Beállítások.

Switch Tax

(#191348) tboldi válasza CsonkaImo (#191346) üzenetére


tboldi
nagyúr

Pl. simogatás fel-le.

(#191349) aujjobba válasza Redplee (#191345) üzenetére


aujjobba
addikt

Igazad van, bocsesz.
Érdemes használni a a Bedtime-ot, az óra appban a középső ikonnal lent.
Annál vannak opciók, tudod állítani az ébresztés hangerejét is.

Én személy szerint azért is szeretem, mert hangnélküli ébresztést is be lehet állítani (mint nálam a képen) és ilyenkor csak rezeg.

[ Szerkesztve ]

(#191350) Madwe válasza syIex (#191343) üzenetére


Madwe
nagyúr

Így terelnek afelé hogy órát is vegyél, azzal tök jó :D

(#191349) aujjobba Az tök jó amúgy az ébresztőben, hogyha ránézel s feloldod vagy ha felemeled a telefonod akkor elhalkul, ezt nagyon csípem :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.