Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#315870) Zsolt,72


Zsolt,72
Topikgazda

(rögzített hsz)

Kérünk benneteket, hogy a jövőben az iOS BETA-verzióval kapcsolatos érdemi kérdéseket inkább a Béta iOS-t használók topikja-ban beszéljétek meg.

Ide értendő a

- hogyan tudok csatlakozni a BETA-hoz?
- hogyan történik a telepítés?
- hogyan lehet visszatérni a stabil iOS verzióhoz?
- mi történik a mentésekkel, amik BETA alatt készültek?
- hogyan lehet visszajelzést küldeni?
- mely appok működnek megfelelően?
- mely appokkal van probléma?
- az akkuidő hogy alakul?
- mennyi a SoT (képernyőidő, Screen on Time)?

jellegű kérdéskör.

Ami maradhat itt, az iPhone-topikban, az pl ilyen kérdés: "mutassatok már egy screenshotot, hogyan néz ki a színezett ikon", vagy "vajon hogy néz ki az új híváslista".

Köszönjük!

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

Hozzászólások

(#191551) Mr.Silkó válasza dud998 (#191550) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ez gondolom csak gépről látható (az iPhone-ról csak ennyit látok), majd akkor munka után ránézek, köszönöm szépen! :)

Ha meg kikeresek egy letöltött albumot (vagy azon egy számot), akkor csak annyit ír a felület, hogy "megvásárolva", de nem engedi újból letölteni (nincs ott a szokásos kis felhő ikon).

[ Szerkesztve ]

(#191552) dud998 válasza Mr.Silkó (#191551) üzenetére


dud998
őstag

Igen, ez csak gépről látható. Így mennie kell a dolognak mind számok, mind albumok esetében. Egyébként még azt tudod csinálni, hogy az iTunes mappádról mindig csinálsz egy biztonsági mentést valahova. Aztán ha nem találod a számot/albumot, csak visszahúzod a fájlt az iTunesba és a telefonra. ;)

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#191553) domerator


domerator
veterán

Masik topicbol az esetleges toltesi hiba megoldasa lehet (nalam is jelentkezett, ki volt kapcsolva az usb)

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#191554) Alibaba5 válasza allein (#191547) üzenetére


Alibaba5
tag

Arra én is

(#191555) kchris78 válasza allein (#191547) üzenetére


kchris78
veterán

en meg kicsit kesobb, amig 3-4 het a szallitasi ido addig a szurke boltosok se csokkentenek arat...

(#191556) allein válasza kchris78 (#191555) üzenetére


allein
addikt

Lehet én is várom még egy kicsit, elvoltam nélküle évekig. Kollégámnak van egy S2-ja és mondja, hogy nagyon jó, ő nagyon szereti :DDD

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#191557) Mr.Silkó válasza dud998 (#191552) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Mégegyszer köszi, délután majd leírom, mire jutottam. :)

(#191558) Zjunior válasza allein (#191556) üzenetére


Zjunior
veterán

En tudok egy helyet ahol olcson lehet venni watchot pp fizetessel:)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#191559) tuzpenge válasza Zjunior (#191558) üzenetére


tuzpenge
őstag

Ne tartsd magadban!

ˣ

(#191560) hemaka válasza tuzpenge (#191559) üzenetére


hemaka
nagyúr

Mi eglobalrol vettuk, pontosabban az enyemet es ocsemet. A hermès mashonnan van.

(#191561) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!
i6 10.2.1
A következő hibát csinálja: az érintés néha nem működik. Softveres probléma okozhat ilyet?
Azért gondolom hogy nem HW mert van hogy egész napok jó, de van h pár mp használat után nem reagál vagy rosszul (félre kattint, scrollozik, pedig nem is húzom az ujjam) - ilyenkor altatás majd ujra feloldás és működik tovább egy ideig óráig.

Volt már egy teljes törlés / visszaállítás utána napokig jó volt majd megint elkezdte.

[ Szerkesztve ]

(#191562) Zjunior válasza tuzpenge (#191559) üzenetére


Zjunior
veterán

Eglobal:)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#191563) oszy válasza Jaded (#191483) üzenetére


oszy
veterán

Nekem a munkahelyi és mobil között ott van.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#191564) dvdbackuper válasza Hooper (#191561) üzenetére


dvdbackuper
őstag

vagy a kijelző bolondolult meg, vagy az érintésvezérlő IC, amit kb senki nem cserél

(#191565) thomson7575 válasza Hooper (#191561) üzenetére


thomson7575
tag

Ez egy eléggé széleskörű i6/6+ probléma (már ha arról van szó amire én gondolok). Elvileg képernyőcsere se oldja meg az anomáliát, és mivel a net tele van olyan megoldási alternatívákkal, hogy "tedd a fagyasztóba és jobb lesz", gondolom valami melegedési probléma lehet a háttérbe.
Szerintem vagy vidd szervizbe, vagy próbáld meg feldobni rá az iOS 12-t.
De mégegyszer mondom elvileg a kijelzőcsere nem megoldás .

[ Szerkesztve ]

Siemens C35 -> Sony Ericcson T220 -> Samsung U600 -> Galaxy mini -> Lumia 520 ->Galaxy S4 mini -> Huawei P8 -> iPhone 6s -> iPhone XS

(#191566) Madwe válasza Hooper (#191561) üzenetére


Madwe
nagyúr

99% hogy Touch disease, hw hiba, az i6 és i6+ volt érintett mert apple kihagyott egy védőlapkát... Minimális hajlítástól, leejtéstől is előjön (ez még hajlott is minimálisan). Idővel egyre rosszabb lesz, szürke csíkok fognak megjelenni fent, ha hajlítgatod a felső részt akkor rendbe jön ideig óráig. Touch IC csere megoldja a problémát egy darabig (nekem 2 hónapig tette így).

Ez volt az a gyártási tervezési hiba, amit apple beismert, és gariban cserélték - 60.000 jó magyar forintért :D Ekkor menekültem el androidra és linuxra úgy, hogy még powermac-es időkben jöttem s soha nem volt saját pc-m, androdidom... de most adok nekik mégegy esélyt - nomeg biztosítást kötök a telefonomra, mert tudom h az apple gari szart se ér már jó ideje :D bezzeg régen, mikor az ipademet megkarcolta pl a cover ahogy csatlakozott 1 perc alatt kaptam újat :D Vagy amikor az alulfeszelt hdmi csatlakozójuk miatt érintkezési hibás lett a hdmi portom új alaplapot adtak szó nélkül... Bár az is lehet a gari ugyanolyan jó, csak red flag-et kapnak a nevem láttán már :D?

[ Szerkesztve ]

(#191567) dvdbackuper válasza Madwe (#191566) üzenetére


dvdbackuper
őstag

persze, h nem bírta neked, mert ilyenkor kiszakad a pad is az alaplapon, azt is helyre kell hozni, nem csak az IC-t cserélgetni...ugyenez a gond most a 7-esekkel is, megszakad a vezetősáv, mindenki csak audio kodek IC-t cserél, pedig alatta a padeket is helyre kell hozni, nekem még soha nem hoztak vissza se 6-ost, se 7-est normális javítás után :)

(#191568) atirag


atirag
őstag

Lehet már volt kérdés,de honnan tudom megállapítani,hogy független e a kiszemelt készülék vagy nem?

(#191569) tboldi válasza atirag (#191568) üzenetére


tboldi
nagyúr

Kipróbálod legalább 2 különböző szolgáltatótól származó SIM kártyával. :D

[ Szerkesztve ]

(#191570) Gáben81


Gáben81
senior tag

Ezt a sok szir-szar egyebet hol lehet kihányni innen?Köszi😂

(#191571) Rage47 válasza Gáben81 (#191570) üzenetére


Rage47
veterán

sajnos sehogy, telefon restore

(#191572) Mr.Silkó válasza dud998 (#191552) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nagy király vagy, így már helyreállt a világ rendje. :R

Gépről megnyitottam az iTunesban az általad említett rejtett vásárlásos mappát a fiók infókon belül (amúgy nem igazán értem, minek van egyáltalán ez a mappa és miért kerültek ide a megvett zenéim, de mindegy is), ezután láthatóvá tettem a kis ikonokra kattintva a számokat és bár ezután a PC ugyanúgy nem látta a vásárlásaimat az iTunesban, viszont a telefon már látott mindent az iTunes Store idevágó fülén (vásárlások) és vissza tudtam minden megvásárolt zenét tölteni a telefonra.

Mégegyszer köszönöm a segítséget mindenkinek, aki próbált velem együtt gondolkodni ezen az anomálián, dud998 neked meg külön respect a megfejtésért! :R

[ Szerkesztve ]

(#191573) Gáben81 válasza Rage47 (#191571) üzenetére


Gáben81
senior tag

Tényleg?Volt restore,mielőtt fel dobtam a ios12-őt... ez a mentéssel vissza állítódik 🤷🏻‍♂️

[ Szerkesztve ]

(#191574) dud998 válasza Mr.Silkó (#191572) üzenetére


dud998
őstag

Igazán nincs mit, örülök hogy segíthettem. :B
Ne tudd meg én is mit szívtam ezzel annó. Azt hittem az összes vásárlásom odalett, ami nem kevés. De ezekkel a módszerekkel örökre meglesz minden. :)

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#191575) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Pár év robotozás után visszatértem iphonera. Érdeklődnék,hogy navigálni mit javasoltok? Az apple féle Térképek mennyire alkalmas rá?

Waze-t az elmúlt fél évben leépítettem, mert teljesen behülyült, f@szul tervezte az útvonalakat, stb. Ekkor átáltam a Google Maps-ra és azzal úgy elégedett is vagyok/voltam. De ha az apple féle térképek is jó, akkor feleslegesen nem rakok fel másik progit.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#191576) Mr.Silkó válasza dud998 (#191574) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Én is örülök neki nagyon, nekem is jópár zeneszám meg van vásárolva, a miértjén meg nem is akarok agyalni. :)

(#191577) hemaka válasza V.Stryker (#191575) üzenetére


hemaka
nagyúr

Hasznalhatod a Gmapset nyugodtan itt is, jol mukodik.
Apple-felerol nincs infom, soha nem hasznaltam, en is a Waze/Gmaps parost preferalom.

(#191578) pzstm válasza V.Stryker (#191575) üzenetére


pzstm
titán

Gmaps/Waze szerintem sok kört ráver mai napig Apple Maps-ra

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#191579) Mr.Silkó válasza V.Stryker (#191575) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nálam 3 navi is telepítve van – Apple Térképek, Google Maps, HERE WeGo –, nem azt mondom, hogy vacak a gyári almás térkép alkalmazás, sokat fejlődött az elmúlt időszakban, de online navigációnak én inkább a Google megoldására szavazok, míg ha gyakran utazol akár külföldre, akár netmentesebb környékekre és offline navi is kellene, akkor a HERE a nyerő nálam, pontos utcaszámokkal és komplett offline országtérképekkel (persze ez utóbbinak hely is kell bőven).

[ Szerkesztve ]

(#191580) leslieke válasza V.Stryker (#191575) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Waze vagy Gmaps.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#191581) lugosi válasza Mr.Silkó (#191515) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen én a telefonon gondoltam, de látom hogy már megoldódott.

(#191582) Ferko75HUN


Ferko75HUN
senior tag

Srácok segít vki akinek volt X, utána pedig Xs?
A csomagomban 64 GB-os verzióban 280-233 az ár.
Megéri a 47 ezer különbséget az új?
A sztereó hangfelvétel, IP68 annyira nem érint meg, úgy összességében kérdem, holnap rendelem valamelyiket.
X-ből gondolom már nincs sok, Pesten már csak a Kökiben vehető át, kiszállításra nem is lehet kérni.
Várom napok óta a qrva tesztet itt PH-n, de valamiért most nem kapkodnak vele a srácok.

C3-Ironsight: HNT Ferko75HUN hnt.enjin.com

(#191583) syIex válasza Ferko75HUN (#191582) üzenetére


syIex
veterán

X és Xs esetén én nem adnék ki annyit érte. Főleg, ha az ip68 nem számít ami szinte az egyetlen előny a minimális gyorsaságon kívül. Egyedül a max az amin lehet gondolkozni, de az is csak a kijelző mérete miatt szerintem. :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#191584) Mr.Silkó válasza lugosi (#191581) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Igen, köszönöm, közben valóban megoldódott. :)

[ Szerkesztve ]

(#191585) HarleyCustom válasza Ferko75HUN (#191582) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Én venném.....az Xs-t...ennyiért. :K
Sajnos én drágábban vettem... :U
Megéri.Ne habozz! :K

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#191586) Giovan! válasza Ferko75HUN (#191582) üzenetére


Giovan!
addikt

Hergelik még a trollokat az apróbb hírekkel, kell a kattintás. :(
Amúgy szerintem ezt a hsz-t simán on-ba is rakhattad volna, elvégre kapcsolódik a topik témájához. :K

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#191587) HarleyCustom válasza Giovan! (#191586) üzenetére


HarleyCustom
veterán

:K
Egyetértek.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#191588) Ferko75HUN válasza Giovan! (#191586) üzenetére


Ferko75HUN
senior tag

sylex1, Herreløse köszi, bár nem könnyítettétek meg a döntésemet! :) :R
Lehet feldobok egy pénzt, fej, vagy írás.
Bemegyek délelőtt a Kökibe, megnézem van-e XS kiállítva (remélem igen) hátha könnyebb a döntés kézben fogva.

Ja-ja figyelem én is a 2 friss topikot, csak már nem fárasztom magam, hogy írjak is oda.

[ Szerkesztve ]

C3-Ironsight: HNT Ferko75HUN hnt.enjin.com

(#191589) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Mióta iOS 12-re váltottam az iTunes nem látja sem a telefonom sem az tabletem. Más is tapasztalt ilyet?

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#191590) Mr.Silkó válasza Mela Kehes (#191589) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Én nem tapasztaltam ilyet. Az iTunes a legfrissebb nálad?

(#191591) marsu. válasza Mela Kehes (#191589) üzenetére


marsu.
senior tag

Nekem feldobott egy frissítést az iTunes, miután iOS12-vel először csatlakoztattam a telefont. Amíg azt nem csináltam meg nekem sem mutatta az iPhone-t. Nálad nincs hasonló?

(#191592) Mela Kehes válasza Mr.Silkó (#191590) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Gondolom, mivel ha lenne frissítés azt jelezné.

Nekem nem dobott fel még frissítést.

[ Szerkesztve ]

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#191593) dud998 válasza Mela Kehes (#191589) üzenetére


dud998
őstag

Nálam megy rendesen. Viszont nekem az Airdrop lett kinlódás. Nagyon lassan látja meg a telefont. IOS 12.1 és Mojave.

[ Szerkesztve ]

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#191594) California1


California1
őstag

Üdv urak!
Bocs a hüle kérdésért.
A lányom i6S telójára anno felkerült az iOS12 béta 2-3-4-5...stb. Aztán megérkezett az uccsó ami végül GM lett és egyben a végső. Letöröltem a beta profilt pár nappal a "hivatalos" launch után. Szóval ennyi így elég is volt és már nem bétás a teló? Vagy totál törölni kell mindent a iTunesal újratenni az egészet betallózva a hivatalos 12es ipsw-t? (vagy valami ilyesmi).

Előre is köszi.

(#191595) dud998 válasza California1 (#191594) üzenetére


dud998
őstag

Az utóbbi sajnos, ha teljes bétamentességet szeretnél.

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#191596) kchris78 válasza Ferko75HUN (#191588) üzenetére


kchris78
veterán

amennyit egy kiallitott xsbol latsz, tok ugyanaz az elmeny mint egy x... xem van es a kiallitottat nyomkodva semmi difi nincs.

[ Szerkesztve ]

(#191597) California1 válasza dud998 (#191595) üzenetére


California1
őstag

Ha public beta volt akkor is ?

(#191598) Madwe


Madwe
nagyúr

Hali. Csak linuxot használok és azt is csak munkahelyemen, otthon nincs gépem már egy jó ideje s jó is ez így :D Most azonban elgondolkoztam azon, hogy az otthoni synologymra teszek egy virtuális windowst itunes-al backupokhoz. Az lenne a kérdésem, hogy az iphone itunes-al való syncelését be lehet állítani úgy, h kábelesen sose voltak összedugva? (azt tudom h ha már ismerik egymást mehet a wifin keresztüli sync... de ahoz először kábelesen össze kell találkozzanak, vagy elég ha egy wifin egy accban vannak?

Másik: wines itunes-al lehet apple music-ot hallgatni? mert így akkor végülis lenne egy webes böngészőből elérhető kliensem:)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#191599) hemaka válasza Madwe (#191598) üzenetére


hemaka
nagyúr

Egyszer ossze kell oket mindekeppen dugni a kabellal. [link]

(#191600) Madwe válasza hemaka (#191599) üzenetére


Madwe
nagyúr

Köszi!

Akkor már csak abban bízhatok, h a nasom usb portját valahogy hozzá tudom rendelni a virtuális géphez... Vagy csinálok egy image-et gépen, összehozom s átmigrálom, de az elég macerás lehet driverek miatt:D na mindegy, ez már offtopik nagyon :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.