Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28951) fauv


fauv
őstag

Srácok megint találtam valamit, ez milyen érték?

Konkrétan ebből mire lehet következtetni?

Röviden Miez ? :D

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#28952) Alpi. válasza fauv (#28947) üzenetére


Alpi.
addikt

Van pár tuninggal foglalkozó oldal. Ott találhatóak eredmények batch-ekre gyűjtve.
Csak a móka kedvéért megnézhetné pár topiclakó, aki tudja saját batch-ét, mennyire jönnek be az ott leírtak.
Érdekes lenne egy ilyen "kimutatás", nem ? :)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#28953) Alpi.


Alpi.
addikt

4770/4670
4790

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#28954) ittakary válasza Alpi. (#28952) üzenetére


ittakary
nagyúr

ennyire sokan azért nem vagyunk profi tuningosok :)

(#28955) Alpi. válasza ittakary (#28954) üzenetére


Alpi.
addikt

4500 környéki órajelek vannak. :) Elég sok helyen, nyílván nem az 5600 ln2-es eredményekre gondoltam. :)
Csak érdekes lehet esetleg, ha valaki tudja és ráismer itt a batch-ére, akkor leírná, mennyire van közel az Ő cpu-ja.
Nem panaszkodhat a topik, sok szép eredményről láttam képet ! :K

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#28956) #Morcosmedve válasza Alpi. (#28952) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem jelent sokat sajnos, x-edjére írom be ide (is), hogy volt már nem egyszer 2-3 azonos Batch# CPU és nem hasonlítottak nagyon, lutri.

© asszongya'hogy

(#28957) fauv válasza Alpi. (#28955) üzenetére


fauv
őstag

Nekem X-el kezdődik, még hasonlót se láttam :D

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#28958) #Morcosmedve válasza fauv (#28957) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

pedig van jó pár fórumon is, vietnámi gyártású :)

© asszongya'hogy

(#28959) bombibmw válasza fauv (#28957) üzenetére


bombibmw
veterán

Az X-es az vietnámi.

Egyébként +1 annak, aki azt mondja, a Batch nem számít.
Talán hozzávetőlegesen adhat információt és nagyobb eséllyel fog ki jó példányt az, aki Batch alapján keres ,de 100%-ig nem érdemes alapozni rá.

(#28960) Alpi. válasza bombibmw (#28959) üzenetére


Alpi.
addikt

"Csak érdekes lehet esetleg, ha valaki tudja és ráismer itt a batch-ére, akkor leírná, mennyire van közel az Ő cpu-ja."

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#28961) rambustibi válasza fauv (#28957) üzenetére


rambustibi
őstag

Ez az X-es?:
BX80646I74790K

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#28962) #Morcosmedve válasza rambustibi (#28961) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ez a product code azt hiszem. Ez mindnek ez. BX mert box, a tobbit nemtom, a veget erteni.

Batch number t nezzed. #..................

© asszongya'hogy

(#28963) Televan74


Televan74
nagyúr

Nekem is vietnami van és 4,4 stabil. 1,18V és örülök neki hogy játékok alatt tartja az 55C° körüli értéket. Pedig LeC -től direkt vietnami kértem mikor megrendeltem. Nem panaszkodom. De nem mind arany ami fénylik. :D

(#28964) bombibmw Nekem a 4,6 -hoz nem volt elég a 1.26V a stabil működéshez. Így inkább hagytam 4,4 -en. :B

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#28964) bombibmw válasza Alpi. (#28960) üzenetére


bombibmw
veterán

Ez nagyon jó ötlet, megérne egy táblázatot, de ezt inkább a topic nyitásakor kellett volna megtenni, mert egyre inkább kezd kimenni majd a divatból az 1150. :)
Én biztosan nem tenném be az én eredményemet, mert nincs ilyen.
Nekem 4,6-on megy 1,2V-al a megvétele óta és ennyiben nálam ki is merült a tuning ennél a procinál. :)
Viszont a neten találtam elég szép eredményt ezzel a batchszámmal.
Konkrétan 1,32V-al 5GHz-et sikerült produkálnia egy görög srácnak.
Ha valaki beírja majd a batchszámát, akkor írja elé a Batch szót, hogy a kereső kidobja! :R
És akkor az enyém:
Batch#: X439B317

[ Szerkesztve ]

(#28965) rambustibi válasza #Morcosmedve (#28962) üzenetére


rambustibi
őstag

Azért kérdezem, mert jövőhéten veszek processzort és van BX80646I74790K és van BXF80646I74790K.
Mi a különbség a BX és a BXF között?

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#28966) McEacrhan3


McEacrhan3
tag

Sziasztok. Tervezek venni egy Gigabyte GTX 980-as videokártyát. Mellé egy Intel Core i5-4460-as processzort néztem ki. Szerintetek ez az alaplap, ki tudja majd hajtani a videokártyát teljesen. Ha nem, ti milyen processzort ajánlotok az Intel Core családból.
A PC játékra lesz véve.

(#28967) #Morcosmedve válasza bombibmw (#28964) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Na igen :(
4,6 1,2 az jo :)

rambustibi: na azt nem tudom :B

McEacrhan3: szerintem 4690k es z97 azzal joval tovabb elleszel, esetleg egy 4790(K) Az a baj a non-K-val, hogy az annyi, ha kell tobb nem tusz mit kezdeni vele, mig a K-s procit oda rakod, ami kell neked, nyilvan 4,6 korultol mar valasztoviz az OC.

Miert nem Skylake, ha mar uj lap+proc+stb? Hasznalt mind? 980 az az, azt tudom.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#28968) McEacrhan3 válasza #Morcosmedve (#28967) üzenetére


McEacrhan3
tag

Én egy Gigabyte GA-H97M-D3H típusú alaplapot választottam. Ha i5-4690k-s procit veszek, akkor más típusú alaplapot is kell válasszak?

Minden alkatrész új, kivéve a 980-ast.

[ Szerkesztve ]

(#28969) bombibmw válasza rambustibi (#28965) üzenetére


bombibmw
veterán

[link]

(#28967) hpeter10:
Nem rossz, de inkább átlagosnak mondható. :)
Volt nálam egy igen jó darab, amit tönkrecsaptam, de meg lett javítva és vígan ment utána még jobban is. :D
Az elkerült LN2-re Achilleus kollégához és nem is tudom, mi lett vele.
A másik ment 1,15V-al 4,6GHz-et, felette nem próbáltam, mert ment hdekakas kollégához és szintén nem tudom, mi lett vele. :)
Én már csak nagypapásan tolom, kupakkal, garival. :D

[ Szerkesztve ]

(#28970) Grózi válasza McEacrhan3 (#28968) üzenetére


Grózi
veterán

Kezelni kezeli a procit a lap,de ha tuningolni akarsz akkor nem jó választás.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28971) Alpi. válasza Drenadar (#28930) üzenetére


Alpi.
addikt

Nincs rá nagy esély, de hátha...
Újabb bios-szal próbáltad ? Igaz nem 1150-nél, de én találkoztam több ízben is olyannal, hogy rosszul olvasta ki az érzékelőket a lap, ami bios frissítés után megoldódott.
Nem lehet, hogy nem is 100 fokos a mag ?

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#28972) McEacrhan3 válasza Grózi (#28970) üzenetére


McEacrhan3
tag

Köszönöm a felvilágosítást :). Azt hiszem átváltok a 4690 Non K-ra. Egyelőre az megteszi, még a keretbe is belefér, majd, ha úgy látom, hogy már nem elég akkor kicserélem. Tuninghoz meg amúgy sem értek igazán.

(#28973) #Morcosmedve válasza McEacrhan3 (#28972) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

4790 non K? :U

© asszongya'hogy

(#28974) rambustibi válasza bombibmw (#28969) üzenetére


rambustibi
őstag

Ezek közül melyik jó?

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#28975) bombibmw válasza rambustibi (#28974) üzenetére


bombibmw
veterán

A BX-et vedd, mert ahhoz jár hűtő, még ha nem is ér semmit! :D
Ha esetleg tudsz nézni batch szám szerint, akkor mindenképpen érdemes egy olyant kérni, ami publikáltan jól megy.
Kis segítség lehet: [link]

(#28976) Drenadar válasza LLKobe (#28950) üzenetére


Drenadar
veterán

[B]Ne sértődj meg a kérdésért, de ezt most HOGY?

Ha lekapom a kupakot a cpuról hogy megnézzem van e alatta paszta, akkor mit fogok én utána már gariztatni? Tudtommal a DELID azonnal végez minden nemű garanciális ügyintézés lehetőségével. Ugye? Első HSZ-ben ez van, szal ha ez bullshit, akkor kéretik elbeszélgetni azzal, aki ezt leírta.

+1 mások:
Ezt a szellőzés dolgot nem értem... nem kazánban tartom a gépet, egy sima Bitfenix shinobi-ban

ventik: Elől egy 12-es, alulról szív egy 12-es felfele levegőt, sajnos ott van a r9 380 az ugye hol pörög hol nem, hátul van egy 12-es. Ha mások azt írják hogy a gyári hűtővel terhelés alatt alig 50 fokos a 4690K akkor ekkora különbség +/-50 fok elég nevetségesen jönne össze még akkor is ha egy légmentes térben lenne ventik nélkül a gép. Van aki a cpu és a cooler közötti pasztát mondja. Melyik pasztának olyan rossz a hatásfoka, hogy +50 fokot számítson? Nem tudom, megnézem majd Bacsis lekvár tesztjét.

Lehet ez a paszta amit találtam és rákentem itthon megromlott, és már ultra brutál hőszigetelőként működik és nem olyan anyagként ami továbbítaná a hőt a cpu-ről a hűtő felé... >> szabadalmaztatom hőpajzs technológia felé.

+ sokadik:

/troll ON
Lehet ez a kis kávédaráló (intel gyári hűtő) olyan profi hatásfokkal dolgozik, hogy a CPU felületén a hőmérséklete 100fok, a tapintható lamellái meg legjobb esetben is max 30-40.

[ Szerkesztve ]

(#28977) Alpi. válasza Drenadar (#28976) üzenetére


Alpi.
addikt

Ehhh... Milyen paszta volt, amit rákentél ?
Nálam volt olyan paszta, ami kimagasló hőszigetelő tulajdonságokat mutatott !!!
Legeslegelőször tegyél a hűtő alá egy jó pasztát !
(nem olvastam vissza, azt hittem ezen már túlvagy... -.- )

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#28978) Grózi válasza Drenadar (#28976) üzenetére


Grózi
veterán

Pasztázd újra mx-4-l és vegyél rá egy hűtőt(a gyári az egy vicc).A gyári hűtővel 50 fok az akkora baromság,hogy na.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28979) Drenadar válasza Alpi. (#28977) üzenetére


Drenadar
veterán

túlvagyok rajta csak azt nem néztem meg hogy milyen paszta :W

de sztem tök felesleges ezért vennem hiper szuper márkás pasztát és kipróbálnom azzal is... miben fogadunk, hogy max pár fokot számítana? Vagy max annyit, hogy nem az első percben érné el a 100fokot a cpu, hanem mondjuk a 3.ban?

Valaki kérdezte hogy mi alatt lesz 100 fok.
Bármi alatt, ami kihajtja a 4 magot. Sima mezei játékok alatt is, mint mondjuk az armored warfare, vagy a starcitizen. (Mindkettő Béta tudom, vagy még az sem, és nem optimalizált, de ez amúgy sem fog kihatni a cpu melegedésére, de jó, akkor ott van a p95, az aida tesztje, az intel burn teszt... ami képes meghajtani a cput, az felfűti 100fokra.)

jelenleg: (nem fut semmi csak egy böngésző 4 ablakkal)

CPU: 42 fok
GPU: 43 fok

(#28978) Grózi: pedig vannak akik itt ilyet állítottak... de én egy 60-70 fokkal is kiegyeznék.
Jelenleg nem látom értelmét hogy beruházzak minden szarba úgy hogy valószínűleg sokat nem is érne...

[ Szerkesztve ]

(#28980) bombibmw válasza Drenadar (#28979) üzenetére


bombibmw
veterán

Azt hiszem, már kérdeztem régebben.
Be vannak akadva a kis karmok rendesen a lap hátuljába?
A paszta nem számít annyit.
Megkenhetnéd lekvárral is, akkor sem kéne 100 fokon járnia, még gyári hűtővel sem.
Másra nem tudok gondolni, mint a hűtő nem megfelelő rögzítésére, vagy a kupak alatti pasztára, de inkább hűtő.

(#28981) Alpi. válasza Drenadar (#28979) üzenetére


Alpi.
addikt

Azzal az ominózus paztával egy C2D proci 50 fok körül volt win asztalon.
1000 forintért tudsz venni valami normálisnak mondható pasztát. Sztem ennyit megér.
Beménsz valamelyik közeli számtech. boltba, egy ezressel szegényebb leszel, 2 perc alatt újrakened, ennyi.
Ezt mindenképp kizárnám a helyedben, mielőtt máahol keresgélném a hibát.
OFF
Úriember nem fogad olyanba, amiben biztos ! :DDD
ON

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#28982) Drenadar válasza bombibmw (#28980) üzenetére


Drenadar
veterán

mikor feltettem ellenőriztem nem mozog beton szilárdan rajta van, elég sokat szenvedtem vele :)

de lehet hogy egész egyszerűen csak selejtes a gyári hűtő meg az egész cpu, meg a paszta is, és minden szereplője az egyenletnek...

Persze mit panaszkodok? Gép az megy, igaz egy kis megterheléstől már 100 fokos, no aztán?

(#28981) Aventyr : Persze, mert ha már 2 fokkal kevesebb lenne és csak 97fok akkor már mondanád hogy nyertél mert mégsem 100... a 97 fok meg már maga a legjobb eredmény ami gyári hűtővel elérhető...

[ Szerkesztve ]

(#28983) kristof123 válasza Drenadar (#28982) üzenetére


kristof123
őstag

Szvsz, ha lehetőséged van akkor kérj valakitől kölcsön egy normálisabb hűtőt és nézd meg azzal.

(#28984) bombibmw válasza Drenadar (#28982) üzenetére


bombibmw
veterán

De megnézted hátul is?
Csak azért, mert nekem is volt olyan, hogy betonszilárdan tartott, de nem volt beakadva, aztán csodálkoztam, hogy 90-95 fokos a proci alapon.
Meg kell nézni mindig! :)

Merre laksz?
Esküszöm, már elmegyek hozzád MX4 pasztával, meg viszek hűtőt is, mert már engem is idegesít ez. :D

[ Szerkesztve ]

(#28985) Drenadar válasza bombibmw (#28984) üzenetére


Drenadar
veterán

ezt most megnézem :)

(#28983) kristof123: Nincs ismerősöm, akinek lenne elfekvőben használható. Azaz Yllgrim fórumtárs felajánlott egy angliából postázottat de ez azért túlzás lenne.

[ Szerkesztve ]

(#28986) Drenadar válasza bombibmw (#28984) üzenetére


Drenadar
veterán

Szerintem OKÉS. ugye?

(#28987) rambustibi válasza bombibmw (#28975) üzenetére


rambustibi
őstag

köszi :R

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#28988) MK VII válasza Drenadar (#28982) üzenetére


MK VII
veterán

Megyek hétvégére Pestre, ha gondolod egy teszt erejéig szívesen viszem magammal a hűtőmet..
Amúgy pont pasztáért is megyek ( MX-4 ) szóval azt is ki tudjuk próbálni, hogy mennyit számít sőt megkenem neked mikor eljövök aztán letudva a pasztás témád is! :)
Szívesen segítek, ha van rá igény. ;)

Ha nem a csillaghegyen vagy valami isten háta mögötti részen laksz.. :D

[ Szerkesztve ]

(#28989) bombibmw válasza Drenadar (#28986) üzenetére


bombibmw
veterán

Szerintem a bal alsó nincs rendesen bekattanva.
Gondolom úgy csináltad, hogy nem tekerted el a nyíl felé a lábakat és úgy nyomtad be.

(#28987) rambustibi:
Szívesen! :)

[ Szerkesztve ]

(#28990) Drenadar válasza MK VII (#28988) üzenetére


Drenadar
veterán

Újpesten lakom. Már kaptam meg egy belvárosban lakó ismerős havertól, hogy szerinte az igazából már vidék...

(#28989) bombibmw: sztem max a rossz kép miatt tűnik úgy :D ennél jobban már nem lehet rányomni mert szétszakad az alaplap ha már a lábammal is megpróbálom! :D :C

[ Szerkesztve ]

(#28991) bombibmw válasza Drenadar (#28990) üzenetére


bombibmw
veterán

Én 15. kerületi vagyok.
Ha gondolod, holnap kimegyek és ránézünk már, hogy mi van.

Más:
Most, hogy jönnek a hidegek, lehet, hogy megpróbálom egy kicsit megOCzni a procit.
Rajta van a kupak, de ha kirakom az ablakba, talán meg lehet majd hűteni egy 5GHz-en Cinebench alatt. :D

(#28992) blu79 válasza bombibmw (#28991) üzenetére


blu79
addikt

Hajrá, már várom :D , ha bejönnek a még hidegebb napok én is bepróbálkozok egy 5.1Ghz-el , igaz én nem fogom az ablakba rakni :DDD

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#28993) Drenadar válasza bombibmw (#28991) üzenetére


Drenadar
veterán

Köszi de az a gond hogy sajna elég sokáig dolgozom :|

Most az imént megnéztem, elindítottam a P95-öt, levettem az oldallapot, és odatettem a szobai ventilátort maxon. Csak hogy biztos ne az legyen hogy rossz a szellőzés és beakad a meleg levegő a szegény prociba.

Semmit nem számított. Egyetlenegy fokot sem ment lejjebb az aida érzékelője. Semmit... LOL?

(#28994) bombibmw válasza blu79 (#28992) üzenetére


bombibmw
veterán

1,35V-al bootoltam már 5GHz-en.
Talán 1,4V-al végigmegy majd a Cinebench.
Mást nem nagyon tudok majd futtatni, mivel megfőzni sem akarom azért. :)
Nekem ki kell majd rakni, sajnos. :)

(#28993) Drenadar:
Szívesen!
Ha segítség kell, majd írj! :)

[ Szerkesztve ]

(#28995) MK VII válasza Drenadar (#28993) üzenetére


MK VII
veterán

A késő nekem sajnos már nem jó, amúgy munkaügyben megyek meg haverokhoz és estefelé már szeretnék nem e világon lenni! :DDD
Szombaton is dolgozol napközben? Mert, ha nem akkor elcsalingázok feléd valami csoda BKV-val.. Jó lenne a késő este is, ha még fent laknék, de már elköltöztem Pestről..

(#28996) Alpi. válasza Drenadar (#28993) üzenetére


Alpi.
addikt

Vagy tényleg selejtes valami miatt a kontaktod a kupak alatt vagy a paszta lesz az.
Én a pasztára tippelek.

Igen, jönnek a hideg napok és a még hidegebb éjjelek. Tuti lesz kint a cucc néha az erkélyen majd. :)
Tegnap megvolt xp-s teszt a 4770-essel. Végre kezd kialakulni a "fesz-térkép".
5.2-n lefuttattam több tesztet is. Teljesen stabilan működött.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#28997) Drenadar válasza Alpi. (#28996) üzenetére


Drenadar
veterán

Sose tudom ennél a tetves CPUnál hogy mikor pasztát írtok melyikre gondoltok.. a sima mezeire vagy a delidesre?

(#28998) MK VII válasza Drenadar (#28997) üzenetére


MK VII
veterán

Ő most a kupak alattira gondolt.. :)

[ Szerkesztve ]

(#28999) Alpi. válasza Drenadar (#28997) üzenetére


Alpi.
addikt

Jogos. Visszaolvasva tényleg nem egyértelmű !
Én most a kupak - hűtő közti pasztára gondoltam.

Szóval abbol, hogy nem csökkent semennyit, mikor ventizted a ház oldala nélkül, arra lehet következtetni, hogy vagy tényleg ennyire rossz a hővezetés a kupakod alatt valamiért (ergo tényleg selejtes a cpu), vagy a hővezető paszta a lúdas, amit a hűtő alá tettél és mondtad róla, hogy nem tudod igazábol, milyen is.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#29000) bombibmw válasza Alpi. (#28996) üzenetére


bombibmw
veterán

Nem tudom, mennyire mérvadó ez a teszt a processzorok erejét tekintve, de a Skylake topicban Szinyák kolléga 5GHz-en 6700 pont körül kapott.
Létezhet ennyi különbség?
Azért mégiscsak 2(másfél) generációval újabb.
A procid meg parádésan megyeget. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.